kmahjongg - en to bg translation catalogue (72 entries)

en: New board
bg: Нова дъска

en: Open board
bg: Отваряне

en: Save board
bg: Запис

en: Select
bg: Избор

en: Cut
bg: Изрязване

en: Copy
bg: Копиране

en: Paste
bg: Поставяне

en: Move tiles
bg: Преместване на плочки

en: Add tiles
bg: Добавяне на плочки

en: Remove tiles
bg: Премахване на плочки

en: Shift left
bg: Изместване наляво

en: Shift up
bg: Изместване нагоре

en: Shift down
bg: Изместване надолу

en: Shift right
bg: Изместване надясно

en: Tiles: %1 Pos: %2,%3,%4
bg: Плочки: %1 Позиция: %2,%3,%4

en: Open Board Layout
bg: Отваряне на схема

en: Save Board Layout
bg: Запис на схема

en: A file with that name already exists. Do you wish to overwrite it?
bg: Вече има файл с такова име. Искате ли да бъде презаписан?

en: The board has been modified. Would you like to save the changes?
bg: Дъската е променена. Искате ли промените да бъдат записани?

en: Save failed. Aborting operation.
bg: Записът е неуспешен. Прекратяване на операцията.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewButton)
en: &Get New Layouts
bg: &Изтеглете нови подредби

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
bg: Предварителен преглед

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Details
bg: Подробности за подредбата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
bg: Автор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
bg: Контакт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
bg: Описание:

en: Ready. Now it is your turn.
bg: Сега е ваш ред.

en: Undo operation done successfully.
bg: Операцията "Отмяна" е изпълнена успешно.

en: What do you want to undo? You have done nothing!
bg: Какво искате да отмените? Не сте правили нищо!

en: Your computer has lost the game.
bg: Компютърът загуби играта.

en: Calculating new game...
bg: Подготвяне на нова игра...

en: Error generating new game!
bg: Грешка при генерирането на нова игра!

en: Demo mode. Click mousebutton to stop.
bg: Демонстрация. За прекъсване натиснете бутон на мишката.

en: New Numbered Game...
bg: Нова игра по избор...

en: Shu&ffle
bg: Раз&бъркване

en: Rotate View Counterclockwise
bg: Завъртане на изгледа обратно по часовниковата стрелка

en: Rotate View Clockwise
bg: Завъртане на изгледа по часовниковата стрелка

en: &Board Editor
bg: &Редактор на дъска

en: Time: 0:00:00
bg: Време: 0:00:00

en: Removed: 0000/0000
bg: Премахнати: 0000/0000

en: Game: 000000000000000000000
bg: Игра: 000000000000000000000

en: Time:
bg: Време:

en: Enter game number:
bg: Въведете номер на играта:

en: General
bg: Общи

en: Board Layout
bg: Изглед на дъската

en: New Game
bg: Нова игра

en: You have won!
bg: Спечелихте!

en: Game number: %1
bg: Игра номер: %1

en: Removed: %1/%2  Combinations left: %3
bg: Премахнати: %1/%2  Оставащи: %3

en: Could not read from file. Aborting.
bg: Файлът не може да бъде прочетен. Прекратяване.

en: File is not a KMahjongg game.
bg: Файлът не съдържа игра на KMahjongg.

en: File format not recognized.
bg: Форматът на файла не е разпознат.

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile-set to use.
bg: Плочки за използване.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
bg: Фонът, който ще бъде използван.

note: i18n: ectx: label, entry (Layout), group (General)
en: The layout of the tiles.
bg: Подреждане на плочките.

note: i18n: ectx: label, entry (SolvableGames), group (General)
en: Whether all games should be solvable.
bg: Генериране само на разрешими игри.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMatchingTiles), group (General)
en: Whether matching tiles are shown.
bg: Показване на подобните плочки.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
bg: &Игра

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
bg: &Ход

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: И&зглед

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

en: Original Author
bg: Първоначален разработчик

en: Current maintainer
bg: Текуща поддръжка

en: Bug fixes
bg: Поправка на грешки

en: KDE 3 rewrite and Extension
bg: Пренаписване на кода от KDE3 и допълнения

en: Solvable game generation
    based on algorithm by Michael Meeks in GNOME mahjongg
bg: Генериране на решими варианти,
    базирани на алгоритъма на Michael Meeks в GNOME mahjongg

en: SVG Tileset for KDE4
bg: SVG колекции от плочки за KDE4

en: Tile set contributor and current web page maintainer
bg: Принос в колекциите от плочки и текуща поддръжка на интернет страницата

en: Tile set contributor and original web page maintainer
bg: Принос в колекциите от плочки и първоначална поддръжка на интернет страницата

en: Code cleanup
bg: Почистване на изходния код

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMatchingTiles)
en: Blink matching tiles when first one is selected
bg: Премигване на съответстващи плочки, когато е избрана първата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SolvableGames)
en: Generate solvable games
bg: Генериране само на разрешими игри
