kmahjongg - en to ca@valencia translation catalogue (90 entries)

[ctx: @title:window]
en: Edit Board Layout
ca@valencia: Editeu la disposició del tauler

en: New board
ca@valencia: Tauler nou

en: Open board
ca@valencia: Obri el tauler

en: Save board
ca@valencia: Guarda el tauler

en: Select
ca@valencia: Selecciona

en: Cut
ca@valencia: Retalla

en: Copy
ca@valencia: Copia

en: Paste
ca@valencia: Apega

en: Move tiles
ca@valencia: Mou les fitxes

en: Add tiles
ca@valencia: Afig fitxes

en: Remove tiles
ca@valencia: Elimina les fitxes

en: Shift left
ca@valencia: Desplaça a l'esquerra

en: Shift up
ca@valencia: Desplaça amunt

en: Shift down
ca@valencia: Desplaça avall

en: Shift right
ca@valencia: Desplaça a la dreta

en: Tiles: %1 Pos: %2,%3,%4
ca@valencia: Fitxers: %1 Pos: %2,%3,%4

en: Open Board Layout
ca@valencia: Obri una disposició del tauler

en: Board Layout (*.layout);;All Files (*)
ca@valencia: Disposició de tauler (*.layout);;Tots els fitxers (*)

en: You can only save with a even number of tiles.
ca@valencia: Només es pot guardar amb un nombre parell de fitxes.

en: Save Board Layout
ca@valencia: Guarda la disposició del tauler

en: A file with that name already exists. Do you wish to overwrite it?
ca@valencia: Ja existix un fitxer amb este nom. Voleu sobreescriure'l?

en: The board has been modified. Would you like to save the changes?
ca@valencia: El tauler ha sigut modificat. Voleu guardar els canvis?

en: Save failed. Aborting operation.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar. S'ha interromput l'operació.

en: Removed tiles
ca@valencia: Fitxes eliminades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RandomLayout)
en: Random Layout
ca@valencia: Disposició aleatòria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewButton)
en: &Get New Layouts
ca@valencia: O&btín disposicions noves

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Details
ca@valencia: Detalls de la disposició

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
ca@valencia: Autoria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
ca@valencia: Contacte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
ca@valencia: Descripció:

en: Ready. Now it is your turn.
ca@valencia: Fet. Ara és el teu torn.

en: Undo operation done successfully.
ca@valencia: S'ha desfet amb èxit.

en: What do you want to undo? You have done nothing!
ca@valencia: Què voleu desfer? No heu fet res!

en: Your computer has lost the game.
ca@valencia: L'ordinador ha perdut la partida.

en: Calculating new game...
ca@valencia: S'està preparant la partida nova...

en: Error generating new game!
ca@valencia: S'ha produït una errada en generar la partida nova!

en: Demo mode. Click mousebutton to stop.
ca@valencia: Mode demo. Prem un botó del ratolí per a parar.

en: New Numbered Game...
ca@valencia: Partida nova numerada...

en: Shu&ffle
ca@valencia: &Barreja

en: Rotate View Counterclockwise
ca@valencia: Gira la vista en el sentit invers a les agulles del rellotge

en: Rotate View Clockwise
ca@valencia: Gira la vista en el sentit de les agulles del rellotge

en: &Board Editor
ca@valencia: &Editor de tauler

en: Time: 0:00:00
ca@valencia: Temps: 0:00:00

en: Removed: 0000/0000
ca@valencia: Eliminat: 0000/0000

en: Game: 000000000000000000000
ca@valencia: Partida: 000000000000000000000

en: Time:
ca@valencia: Temps:

[ctx: @title:window]
en: New Game
ca@valencia: Partida nova

en: Enter game number:
ca@valencia: Introduïu el número de la partida:

en: Board Layout
ca@valencia: Disposició de tauler

en: Game Over: You have no moves left.
ca@valencia: S'ha acabat la partida: No vos queden més moviments.

en: Game Over
ca@valencia: S'ha acabat la partida

en: New Game
ca@valencia: Joc nou

en: Restart
ca@valencia: Reinicia

en: You have won!
ca@valencia: Has guanyat!

en: Game number: %1
ca@valencia: Joc número: %1

en: Removed: %1/%2  Combinations left: %3
ca@valencia: Eliminat: %1/%2 Queden %3 combinacions

[ctx: @title:window]
en: Load Game
ca@valencia: Carrega una partida

en: KMahjongg Game (*.kmgame)
ca@valencia: Partida de KMahjongg (*.kmgame)

en: Could not read from file. Aborting.
ca@valencia: No s'ha pogut llegir del fitxer. S'interromp.

en: File is not a KMahjongg game.
ca@valencia: El fitxer no és un joc de KMahjongg.

en: File format not recognized.
ca@valencia: Format de fitxer no reconegut.

[ctx: @title:window]
en: Save Game
ca@valencia: Guardeu la partida

en: Could not open file for saving.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer per a guardar.

en: Do you want to save your game?
ca@valencia: Vols guardar la partida?

en: Save game?
ca@valencia: Voleu guardar la partida?

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile-set to use.
ca@valencia: El joc de fitxes que s'utilitzarà.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
ca@valencia: La imatge de fons que s'utilitzarà.

note: i18n: ectx: label, entry (Layout), group (General)
en: The layout of the tiles.
ca@valencia: La disposició de les fitxes.

note: i18n: ectx: label, entry (RemovedTiles), group (General)
en: Whether the removed tiles will be shown on the board.
ca@valencia: Si les fitxes eliminades s'han de mostrar al tauler.

note: i18n: ectx: label, entry (RandomLayout), group (General)
en: Whether a random layout is chosen on startup.
ca@valencia: Si se selecciona una disposició aleatòria en iniciar.

note: i18n: ectx: label, entry (SolvableGames), group (General)
en: Whether all games should be solvable.
ca@valencia: Si totes les partides haurien de tindre solució o no.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMatchingTiles), group (General)
en: Whether matching tiles are shown.
ca@valencia: Si es mostren les fitxes coincidents.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ca@valencia: &Joc

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
ca@valencia: &Mou

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca@valencia: &Vista

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: Mahjongg Solitaire by KDE
ca@valencia: Solitari Mahjongg, creat per la comunitat KDE

en: Original Author
ca@valencia: Autor original

en: Current maintainer
ca@valencia: Mantenidor actual

en: Bug fixes
ca@valencia: Correcció d'errors

en: KDE 3 rewrite and Extension
ca@valencia: Reescriptura i ampliació de KDE 3

en: Solvable game generation
    based on algorithm by Michael Meeks in GNOME mahjongg
ca@valencia: Generació de partides amb solució
    basada en l'algorisme d'en Michael Meeks del mahjongg de GNOME

en: SVG Tileset for KDE4
ca@valencia: Joc de fitxes en SVG per a KDE 4

en: Tile set contributor and current web page maintainer
ca@valencia: Col·laborador dels jocs de fitxes i mantenidor actual de la pàgina web

en: Tile set contributor and original web page maintainer
ca@valencia: Col·laborador dels jocs de fitxes i mantenidor de la pàgina web

en: Code cleanup
ca@valencia: Neteja del codi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMatchingTiles)
en: Blink matching tiles when first one is selected
ca@valencia: Marca les fitxes corresponents quan la primera està seleccionada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SolvableGames)
en: Generate solvable games
ca@valencia: Genera partides amb solució

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemovedTiles)
en: Show removed tiles
ca@valencia: Mostra les fitxes eliminades
