kmahjongg - en to el translation catalogue (91 entries)

[ctx: @title:window]
en: Edit Board Layout
el: Επεξεργασία διάταξης τραπεζιού

en: New board
el: Νέο τραπέζι

en: Open board
el: Άνοιγμα τραπεζιού

en: Save board
el: Αποθήκευση τραπεζιού

en: Select
el: Επιλογή

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Move tiles
el: Μετακίνηση πιονιών

en: Add tiles
el: Προσθήκη πιονιών

en: Remove tiles
el: Αφαίρεση πιονιών

en: Shift left
el: Μετακίνηση αριστερά

en: Shift up
el: Μετακίνηση πάνω

en: Shift down
el: Μετακίνηση κάτω

en: Shift right
el: Μετακίνηση δεξιά

en: Tiles: %1 Pos: %2,%3,%4
el: Πιόνια: %1 Θέση: %2,%3,%4

en: Open Board Layout
el: Άνοιγμα διάταξης τραπεζιού

en: Board Layout (*.layout);;All Files (*)
el: *Διάταξη τραπεζιού (*.layout);;Όλα τα αρχεία (*)

en: You can only save with a even number of tiles.
el: Μπορείτε μόνο να αποθηκεύσετε με έναν άρτιο αριθμό πιονιών.

en: Save Board Layout
el: Αποθήκευση διάταξης τραπεζιού

en: A file with that name already exists. Do you wish to overwrite it?
el: Υπάρχει ήδη ένα αρχείο με αυτό το όνομα. Θέλετε να αντικατασταθεί;

en: The board has been modified. Would you like to save the changes?
el: Το τραπέζι έχει τροποποιηθεί. Θέλετε να αποθηκεύσετε τις αλλαγές;

en: Save failed. Aborting operation.
el: Η αποθήκευση απέτυχε. Διακοπή της λειτουργίας.

en: Removed tiles
el: Διαγραμμένα πιόνια

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RandomLayout)
en: Random Layout
el: Τυχαία διάταξη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewButton)
en: &Get New Layouts
el: &Λήψη νέων διατάξεων

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
el: Προεπισκόπηση

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Details
el: Λεπτομέρειες διάταξης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
el: Συγγραφέας:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
el: Επικοινωνία:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Ready. Now it is your turn.
el: Έτοιμο. Τώρα είναι η σειρά σας.

en: Undo operation done successfully.
el: Η αναίρεση έγινε με επιτυχία.

en: What do you want to undo? You have done nothing!
el: Τι θέλετε να αναιρέσετε; Δεν έχετε κάνει τίποτα!

en: Your computer has lost the game.
el: Ο υπολογιστής σας έχασε το παιχνίδι.

en: Calculating new game...
el: Υπολογισμός νέου παιχνιδιού...

en: Error generating new game!
el: Σφάλμα κατά τη δημιουργία νέου παιχνιδιού!

en: Demo mode. Click mousebutton to stop.
el: Λειτουργία παρουσίασης. Κάντε κλικ με το ποντίκι για να σταματήσει.

en: New Numbered Game...
el: Νέο αριθμημένο παιχνίδι...

en: Shu&ffle
el: Ανα&κάτεμα

en: Rotate View Counterclockwise
el: Περιστροφή προβολής αριστερόστροφα

en: Rotate View Clockwise
el: Περιστροφή προβολής δεξιόστροφα

en: &Board Editor
el: Επεξεργαστής &ταμπλό

en: Time: 0:00:00
el: Ώρα: 0:00:00

en: Removed: 0000/0000
el: Αφαιρέθηκαν: 0000/0000

en: Game: 000000000000000000000
el: Παιχνίδι: 000000000000000000000

en: Time:
el: Ώρα:

[ctx: @title:window]
en: New Game
el: Νέο παιχνίδι

en: Enter game number:
el: Δώστε τον αριθμό του παιχνιδιού:

en: General
el: Γενικά

en: Board Layout
el: Διάταξη

en: Game Over: You have no moves left.
el: Τέλος παιχνιδιού: Δεν έχετε άλλες κινήσεις.

en: Game Over
el: Τέλος παιχνιδιού

en: New Game
el: Νέο παιχνίδι

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: You have won!
el: Κερδίσατε!

en: Game number: %1
el: Αριθμός παιχνιδιού: %1

en: Removed: %1/%2  Combinations left: %3
el: Αφαιρέθηκαν: %1/%2  Συνδυασμοί που απομένουν: %3

[ctx: @title:window]
en: Load Game
el: Φόρτωση παιχνιδιού

en: KMahjongg Game (*.kmgame)
el: Παιχνίδι KMahjongg (*.kmgame)

en: Could not read from file. Aborting.
el: Αδυναμία ανάγνωσης από το αρχείο. Εγκατάλειψη.

en: File is not a KMahjongg game.
el: Το αρχείο δεν περιέχει ένα παιχνίδι KMahjongg.

en: File format not recognized.
el: Μη αναγνωρίσιμη μορφή αρχείου.

[ctx: @title:window]
en: Save Game
el: Αποθήκευση παιχνιδιού

en: Could not open file for saving.
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου για αποθήκευση.

en: Do you want to save your game?
el: Θέλετε να αποθηκευτεί το παιχνίδι;

en: Save game?
el: Να αποθηκευτεί το παιχνίδι;

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile-set to use.
el: Το σύνολο πιονιών που θα χρησιμοποιηθεί.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
el: Το φόντο που θα χρησιμοποιηθεί.

note: i18n: ectx: label, entry (Layout), group (General)
en: The layout of the tiles.
el: Η διάταξη των πιονιών.

note: i18n: ectx: label, entry (RemovedTiles), group (General)
en: Whether the removed tiles will be shown on the board.
el: Αν τα διαγραμμένα πιόνια θα εμφανίζονται στο τραπέζι.

note: i18n: ectx: label, entry (RandomLayout), group (General)
en: Whether a random layout is chosen on startup.
el: Αν θα επιλέγεται μία τυχαία διάταξη στην εκκίνηση.

note: i18n: ectx: label, entry (SolvableGames), group (General)
en: Whether all games should be solvable.
el: Αν όλα τα παιχνίδια θα έχουν λύση.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMatchingTiles), group (General)
en: Whether matching tiles are shown.
el: Αν θα προβάλλονται οι τίτλοι που ταιριάζουν.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
el: Παιχ&νίδι

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
el: &Μετακίνηση

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
el: Π&ροβολή

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

en: Mahjongg Solitaire by KDE
el: KMahjongg Solitaire από το KDE

en: Original Author
el: Αρχικός συγγραφέας

en: Current maintainer
el: Τρέχων συντηρητής

en: Bug fixes
el: Διόρθωση σφαλμάτων

en: KDE 3 rewrite and Extension
el: Επανεγγραφή για το KDE 3 και επέκταση

en: Solvable game generation
    based on algorithm by Michael Meeks in GNOME mahjongg
el: Δημιουργία παιχνιδιών που έχουν λύση
    βασισμένο στον αλγόριθμο από τον Michael Meeks στο GNOME mahjongg

en: SVG Tileset for KDE4
el: Σύνολο πιονιών SVG για το KDE4

en: Tile set contributor and current web page maintainer
el: Συνεισφορά συνόλων πιονιών και συντηρητής ιστοσελίδας

en: Tile set contributor and original web page maintainer
el: Συνεισφορά συνόλων πιονιών και συντηρητής ιστοσελίδας

en: Code cleanup
el: Καθάρισμα κώδικα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMatchingTiles)
en: Blink matching tiles when first one is selected
el: Αναβόσβημα ταιριαστών πιονιών μόλις επιλεγεί το ένα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SolvableGames)
en: Generate solvable games
el: Δημιουργία παιχνιδιών που έχουν λύση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemovedTiles)
en: Show removed tiles
el: Εμφάνιση διαγραμμένων πιονιών
