kmahjongg 1.0 - en to eo translation catalogue (27 entries)

en: Cut
eo: Eltondi

en: Copy
eo: Kopii

en: Paste
eo: Alglui

en: Save failed. Aborting operation.
eo: Konservo malsukcesis. Finante la operacion.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
eo: Aŭtoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
eo: Kontakto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
eo: Priskribo:

en: Undo operation done successfully.
eo: Malfaro sukcesis.

en: What do you want to undo? You have done nothing!
eo: Kion vi volas malfari? Vi faris nenion!

en: Your computer has lost the game.
eo: Via komputilo malvenkis la ludon.

en: Calculating new game...
eo: Elpensante novan ludon...

en: Error generating new game!
eo: Eraro dum kreo de nova ludo!

en: Demo mode. Click mousebutton to stop.
eo: Demonstro. Kliku musbutonon por fini.

en: New Numbered Game...
eo: Nova kalkulata ludo...

en: Shu&ffle
eo: &Miksu

en: General
eo: Ĝeneralo

en: Could not read from file. Aborting.
eo: Ne eblis legi de dosiero. Ĉesante.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
eo: &Ludo

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
eo: &Movi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: KMahjongg
eo: Mahjongo

en: Original Author
eo: Originala aŭtoro

en: Current maintainer
eo: Nuna zorganto

en: Bug fixes
eo: Cimokorektado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemovedTiles)
en: Show removed tiles
eo: Montru forigitajn tegolojn
