kmahjongg - en to eu translation catalogue (91 entries)

[ctx: @title:window]
en: Edit Board Layout
eu: Editatu taularen antolaera

en: New board
eu: Taula berria

en: Open board
eu: Ireki taula

en: Save board
eu: Gorde taula

en: Select
eu: Hautatu

en: Cut
eu: Ebaki

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Move tiles
eu: Mugitu fitxak

en: Add tiles
eu: Gehitu fitxak

en: Remove tiles
eu: Kendu fitxak

en: Shift left
eu: Mugitu ezkerrera

en: Shift up
eu: Mugitu gorantz

en: Shift down
eu: Mugitu behera

en: Shift right
eu: Mugitu eskuinera

en: Tiles: %1 Pos: %2,%3,%4
eu: Fitxak: %1 Pos: %2,%3,%4

en: Open Board Layout
eu: Ireki taularen diseinua

en: Board Layout (*.layout);;All Files (*)
eu: Taularen antolaera (*.layout);;Fitxategi denak (*)

en: You can only save with a even number of tiles.
eu: Fitxa kopuru bikoiti batekin baino ezin duzu gorde.

en: Save Board Layout
eu: Gorde taularen diseinua

en: A file with that name already exists. Do you wish to overwrite it?
eu: Izen bereko fitxategi bat lehendik dago. Gainidatzi nahi duzu?

en: The board has been modified. Would you like to save the changes?
eu: Taula aldatu da. Aldaketak gorde nahi dituzu?

en: Save failed. Aborting operation.
eu: Errorea gordetzean. Eragiketa abortatzen.

en: Removed tiles
eu: Kendu diren fitxak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RandomLayout)
en: Random Layout
eu: Ausazko antolaera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewButton)
en: &Get New Layouts
eu: &Lortu diseinu berriak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
eu: Aurrebista

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Details
eu: Diseinuaren xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
eu: Egilea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
eu: Kontaktua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
eu: Azalpena:

en: Ready. Now it is your turn.
eu: Prest. Zure txanda.

en: Undo operation done successfully.
eu: Desegiteko eragikita ongi burutu da.

en: What do you want to undo? You have done nothing!
eu: Zer desegin nahi duzu? Ez duzu ezer egin!

en: Your computer has lost the game.
eu: Zure ordenagailuak jokoa galdu du.

en: Calculating new game...
eu: Joko berri bat kalkulatzen...

en: Error generating new game!
eu: Errorea joko berri bat sortzean!

en: Demo mode. Click mousebutton to stop.
eu: Erakusketa era. Sakatu saguaren botoia gelditzeko.

en: New Numbered Game...
eu: Zenbatutako joko berria...

en: Shu&ffle
eu: &Nahastu

en: Rotate View Counterclockwise
eu: Biratu ikuspegia erlojuaren aurkako norantzan

en: Rotate View Clockwise
eu: Biratu ikuspegia erlojuaren norantzan

en: &Board Editor
eu: &Taula editorea

en: Time: 0:00:00
eu: Denbora: 0:00:00

en: Removed: 0000/0000
eu: Kenduta: 0000/0000

en: Game: 000000000000000000000
eu: Jokoa: 000000000000000000000

en: Time:
eu: Denbora:

[ctx: @title:window]
en: New Game
eu: Joko berria

en: Enter game number:
eu: Sartu jokoaren zenbakia:

en: General
eu: Orokorra

en: Board Layout
eu: Taularen diseinua

en: Game Over: You have no moves left.
eu: Jokoa amaitu da: Ezin da beste mugimendurik egin.

en: Game Over
eu: Jokoa amaitu da

en: New Game
eu: Joko berria

en: Restart
eu: Berrabiatu

en: You have won!
eu: Irabazi duzu!

en: Game number: %1
eu: Jokoaren zenbakia: %1

en: Removed: %1/%2  Combinations left: %3
eu: Kenduta: %1/%2  Gelditzen diren bikoteak: %3

[ctx: @title:window]
en: Load Game
eu: Zamatu jokoa

en: KMahjongg Game (*.kmgame)
eu: KMahjongg jokoa (*.kmgame)

en: Could not read from file. Aborting.
eu: Ezin du fitxategitik irakurri. Abortatzen.

en: File is not a KMahjongg game.
eu: Fitxategia ez da KMahjongg jokoa.

en: File format not recognized.
eu: Fitxategiaren formatua ez da ezagutzen.

[ctx: @title:window]
en: Save Game
eu: Gorde jokoa

en: Could not open file for saving.
eu: Ezin izan du fitxategia gordetzeko ireki.

en: Do you want to save your game?
eu: Zure jokoa gorde nahi duzu?

en: Save game?
eu: Jokoa gorde?

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile-set to use.
eu: Erabiltzeko fitxa-sorta.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
eu: Erabiltzeko atzeko planoa.

note: i18n: ectx: label, entry (Layout), group (General)
en: The layout of the tiles.
eu: Fitxen diseinua.

note: i18n: ectx: label, entry (RemovedTiles), group (General)
en: Whether the removed tiles will be shown on the board.
eu: Kendutako fitxak taulan erakutsiko diren edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (RandomLayout), group (General)
en: Whether a random layout is chosen on startup.
eu: Abiatzean ausazko antolaera bat hautatuko den edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (SolvableGames), group (General)
en: Whether all games should be solvable.
eu: Joko guztiak ebazkarriak diren ala ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMatchingTiles), group (General)
en: Whether matching tiles are shown.
eu: Bat datozen fitxak erakutsiko diren ala ez.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
eu: &Jokoa

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
eu: &Mugitu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikusi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Mahjongg Solitaire by KDE
eu: KDE-ren Mahjongg bakar-jokoa

en: Original Author
eu: Jatorrizko egilea

en: Current maintainer
eu: Uneko mantentzailea

en: Bug fixes
eu: Akatsen konponketak

en: KDE 3 rewrite and Extension
eu: KDE 3rako garapena eta hedapenak

en: Solvable game generation
    based on algorithm by Michael Meeks in GNOME mahjongg
eu: Joko ebazkarrien
    Michael Meeks-en GNOME mahjongg-en oinarrituta

en: SVG Tileset for KDE4
eu: SVG lauza multzoa KDE 4rentzako

en: Tile set contributor and current web page maintainer
eu: Lauza multzoen laguntzailea eta web-orriaren mantentzailea

en: Tile set contributor and original web page maintainer
eu: Lauza multzoen laguntzailea eta web-orriaren mantentzailea

en: Code cleanup
eu: Kode garbiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMatchingTiles)
en: Blink matching tiles when first one is selected
eu: Jarri keinuka bat datozten lauzak aurreneko hautatuta dagoenean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SolvableGames)
en: Generate solvable games
eu: Sortu jokoa ebazkarriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemovedTiles)
en: Show removed tiles
eu: Erakutsi kendutako fitxak
