kmahjongg - en to gl translation catalogue (86 entries)

en: New board
gl: Novo taboleiro

en: Open board
gl: Abrir un taboleiro

en: Save board
gl: Gardar o taboleiro

en: Select
gl: Escoller

en: Cut
gl: Cortar

en: Copy
gl: Copiar

en: Paste
gl: Pegar

en: Move tiles
gl: Mover as fichas

en: Add tiles
gl: Engadir fichas

en: Remove tiles
gl: Retirar fichas

en: Shift left
gl: Cambiar para a esquerda

en: Shift up
gl: Cambiar para riba

en: Shift down
gl: Cambiar para baixo

en: Shift right
gl: Cambiar para a dereita

en: Tiles: %1 Pos: %2,%3,%4
gl: Fichas: %1 Pos: %2,%3,%4

en: Open Board Layout
gl: Abrir unha disposición do taboleiro

en: Board Layout (*.layout);;All Files (*)
gl: Disposición do taboleiro(*.layout);;Todos os ficheiros (*)

en: You can only save with a even number of tiles.
gl: Só se pode gardar cun número par de fichas.

en: Save Board Layout
gl: Gardar a disposición do taboleiro

en: A file with that name already exists. Do you wish to overwrite it?
gl: Xa existe un ficheiro con ese nome. Queres sobrescribilo?

en: The board has been modified. Would you like to save the changes?
gl: Modificouse o taboleiro. Queres gardas os cambios?

en: Save failed. Aborting operation.
gl: A garda fallou. Interrómpese a operación.

en: Removed tiles
gl: Fichas retiradas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RandomLayout)
en: Random Layout
gl: Disposición ao chou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewButton)
en: &Get New Layouts
gl: &Obter novas disposicións

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
gl: Vista previa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Details
gl: Detalles da disposición

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
gl: Autor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
gl: Contacto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
gl: Descrición:

en: Ready. Now it is your turn.
gl: Listo. Tócache.

en: Undo operation done successfully.
gl: A operación de desfacer tivo éxito.

en: What do you want to undo? You have done nothing!
gl: Que queres desfacer? Se aínda non fixeches nada!

en: Your computer has lost the game.
gl: O teu computador perdeu a partida.

en: Calculating new game...
gl: Calculando a nova partida…

en: Error generating new game!
gl: Produciuse un erro ao xerar a nova partida!

en: Demo mode. Click mousebutton to stop.
gl: Modo de demostración. Preme o botón do rato para parar.

en: New Numbered Game...
gl: Nova partida numerada…

en: Shu&ffle
gl: &Barallar

en: Rotate View Counterclockwise
gl: Rotar a vista en sentido antihorario

en: Rotate View Clockwise
gl: Rotar a vista no sentido horario

en: &Board Editor
gl: &Editor do taboleiro

en: Time: 0:00:00
gl: Tempo: 0:00:00

en: Removed: 0000/0000
gl: Retiradas: 0000/0000

en: Game: 000000000000000000000
gl: Partida: 000000000000000000000

en: Time:
gl: Tempo:

en: Enter game number:
gl: Insire o número da partida:

en: General
gl: Xeral

en: Board Layout
gl: Disposición do taboleiro

en: Game Over: You have no moves left.
gl: Rematou a partida: non lle quedan máis fichas.

en: Game Over
gl: Rematou a partida

en: New Game
gl: Nova partida

en: Restart
gl: Reiniciar

en: You have won!
gl: Gañaches!

en: Game number: %1
gl: Número da partida: %1

en: Removed: %1/%2  Combinations left: %3
gl: Retiradas: %1/%2 Combinacións restantes: %3

en: KMahjongg Game (*.kmgame)
gl: Partida de KMahjongg (*.kmgame)

en: Could not read from file. Aborting.
gl: Non se puido ler do ficheiro. Interrómpese.

en: File is not a KMahjongg game.
gl: O ficheiro non é unha partida de KMahjongg.

en: File format not recognized.
gl: Non se recoñece o formato de ficheiro.

en: Could not open file for saving.
gl: Non se puido abrir o ficheiro para gardar.

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile-set to use.
gl: O conxunto de fichas que se usarán.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
gl: O fondo que se usará.

note: i18n: ectx: label, entry (Layout), group (General)
en: The layout of the tiles.
gl: A disposición das fichas.

note: i18n: ectx: label, entry (RemovedTiles), group (General)
en: Whether the removed tiles will be shown on the board.
gl: Se as fichas retiradas se mostrarán no taboleiro.

note: i18n: ectx: label, entry (RandomLayout), group (General)
en: Whether a random layout is chosen on startup.
gl: Se escoller unha disposición ao chou no inicio.

note: i18n: ectx: label, entry (SolvableGames), group (General)
en: Whether all games should be solvable.
gl: Indica se todas as partidas deben ser resolúbeis.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMatchingTiles), group (General)
en: Whether matching tiles are shown.
gl: Indica se debe mostrar as fichas que cases coa escollida.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
gl: &Xogo

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
gl: &Mover

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Mahjongg Solitaire by KDE
gl: Xogo do Mahjongg por KDE

en: (c) 1997, Mathias Mueller
    (c) 2006, Mauricio Piacentini
    (c) 2011, Christian Krippendorf
gl: © 1997, Mathias Mueller
    © 2006, Mauricio Piacentini
    © 2011, Christian Krippendorf

en: Original Author
gl: Autor orixinal

en: Current maintainer
gl: Mantedor actual

en: Bug fixes
gl: Correccións de fallos

en: KDE 3 rewrite and Extension
gl: Adaptación a KDE 3 e ampliación

en: Solvable game generation
    based on algorithm by Michael Meeks in GNOME mahjongg
gl: Xeración de partidas resolúbeis
    baseado no algoritmo de Michael Meeks no mahjongg de GNOME

en: SVG Tileset for KDE4
gl: Conxunto de pezas en SVG para KDE4

en: Tile set contributor and current web page maintainer
gl: Autor de conxuntos de fichas e mantedor da páxina web

en: Tile set contributor and original web page maintainer
gl: Autor de conxuntos de fichas e antigo mantedor da páxina web

en: Code cleanup
gl: Revisión do código

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMatchingTiles)
en: Blink matching tiles when first one is selected
gl: Facer que as pezas que casen se iluminen cando se escolla unha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SolvableGames)
en: Generate solvable games
gl: Xerar partidas con solución

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemovedTiles)
en: Show removed tiles
gl: Mostrar as fichas retiradas
