kmahjongg - en to ka translation catalogue (87 entries)

[ctx: @title:window]
en: Edit Board Layout
ka: დაფის განლაგების ჩასწორება

en: New board
ka: ახალი დაფა

en: Open board
ka: დაფის გახსნა

en: Save board
ka: დაფის შენახვა

en: Select
ka: აირჩიეთ

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Copy
ka: კოპირება

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Move tiles
ka: ფილების გადაადგილება

en: Add tiles
ka: ფილების დამატება

en: Remove tiles
ka: ფილების წაშლა

en: Shift left
ka: მარცხნივ წანაცვლება

en: Shift up
ka: ზემოთ წანაცვლება

en: Shift down
ka: ქვემოთ წანაცვლება

en: Shift right
ka: მარჯვნივ წანაცვლება

en: Tiles: %1 Pos: %2,%3,%4
ka: ფილები: %1 მდებ: %2,%3,%4

en: Open Board Layout
ka: დაფის განლაგების გახსნა

en: Board Layout (*.layout);;All Files (*)
ka: დაფის განლაბება (*.layout);;ყველა ფაილი (*)

en: Save Board Layout
ka: დაფის განლაგების შენახვა

en: A file with that name already exists. Do you wish to overwrite it?
ka: ფაილი ასეთი სახელით უკვე არსებობს. გნებავთ, გადააწეროთ?

en: The board has been modified. Would you like to save the changes?
ka: დაფა შეიცვალა. გნებავთ, შეინახოთ ცვლილებები?

en: Save failed. Aborting operation.
ka: შენახვის შეცდომა. ოპერაცია გაუქმდება.

en: Removed tiles
ka: წაშლილი ფილები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RandomLayout)
en: Random Layout
ka: შემთხვევითი განლაგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewButton)
en: &Get New Layouts
ka: &ახალი განლაგებების მიღება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
ka: მინიატურა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Details
ka: განლაგების დეტალები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
ka: ავტორი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
ka: კონტაქტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
ka: აღწერა:

en: Ready. Now it is your turn.
ka: მზადაა. ახლა თქვენი ჯერია.

en: Undo operation done successfully.
ka: გაუქმება წარმატებულად დასრულდა.

en: What do you want to undo? You have done nothing!
ka: რა გნებავთ, დააბრუნოთ? არაფერი გაგიკეთებიათ!

en: Your computer has lost the game.
ka: თქვენმა კომპიუტერმა თამაში წააგო.

en: Calculating new game...
ka: ახალი თამაშის გამოთვლა....

en: Error generating new game!
ka: შეცდომა ახალი თამაშის გენერაციისას!

en: Demo mode. Click mousebutton to stop.
ka: დემო რეჟიმი. დასასრულებლად დააწკაპუნეთ.

en: New Numbered Game...
ka: ახალი რიცხვითი თამაში...

en: Shu&ffle
ka: &არევა

en: Rotate View Counterclockwise
ka: ხედის საათის ისრის საწინააღმდეგო &მიმართულებით შებრუნება

en: Rotate View Clockwise
ka: &ხედის საათის ისრის მიმართულებით შებრუნება

en: &Board Editor
ka: &დაფის რედაქტორი

en: Time: 0:00:00
ka: დრო: 0:00:00

en: Removed: 0000/0000
ka: წაშლილია: 0000/0000

en: Game: 000000000000000000000
ka: თამაში: 000000000000000000000

en: Time:
ka: დრო:

[ctx: @title:window]
en: New Game
ka: დაიწყეთ ახალი თამაში

en: Enter game number:
ka: შეიყვანეთ თამაშის ნომერი:

en: General
ka: ზოგადი

en: Board Layout
ka: დაფის განლაგება

en: Game Over: You have no moves left.
ka: თამაში დასრულდა: სვლები აღარ დაგრჩათ.

en: Game Over
ka: თამაში დასრულდა

en: New Game
ka: დაიწყეთ ახალი თამაში

en: Restart
ka: რესტარტი

en: You have won!
ka: გილოცავთ! თქვენ მოიგეთ!

en: Game number: %1
ka: თამაშის ნომერი: %1

en: Removed: %1/%2  Combinations left: %3
ka: წაშლილია: %1/%2  დარჩენილი კომბინაციები: %3

[ctx: @title:window]
en: Load Game
ka: თამაშის ჩატვირთვა

en: KMahjongg Game (*.kmgame)
ka: KMahjongg თამაში (*.kmgame)

en: Could not read from file. Aborting.
ka: ფაილიდან წაკითხვის შეცდომა. შეწყვეტა.

en: File is not a KMahjongg game.
ka: ფაილი KMahjongg -ის თამაშის არაა.

en: File format not recognized.
ka: ფაილის ფორმატი უცნობია.

[ctx: @title:window]
en: Save Game
ka: თამაშის შენახვა

en: Could not open file for saving.
ka: შესანახი ფაილის გახსნის შეცდომა.

en: Do you want to save your game?
ka: გნებავთ, შეინახოთ თამაში?

en: Save game?
ka: შევინახო თამაში?

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile-set to use.
ka: გამოსაყენებელი ფილის-სეტი.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
ka: გამოსაყენებელი ფონი.

note: i18n: ectx: label, entry (Layout), group (General)
en: The layout of the tiles.
ka: ფილების განლაგება.

note: i18n: ectx: label, entry (RandomLayout), group (General)
en: Whether a random layout is chosen on startup.
ka: გაშვებისას არჩეული იქნება შემთხვევითი განლაგება, თუ არა.

note: i18n: ectx: label, entry (SolvableGames), group (General)
en: Whether all games should be solvable.
ka: უნდა იყოს თუ არა ყველა თამაში ამოხსნადი.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMatchingTiles), group (General)
en: Whether matching tiles are shown.
ka: ნაჩვენებია შესაბამისი ფილები, თუ არა.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ka: &თამაში

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
ka: &სვლა

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ნახვა

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Mahjongg Solitaire by KDE
ka: Mahjongg-ი KDE-სგან

en: Original Author
ka: საწყისი ავტორი

en: Current maintainer
ka: პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი

en: Bug fixes
ka: შეცდომების გასწორება

en: KDE 3 rewrite and Extension
ka: KDE3-სთვის გადაწერა და გაფრთოება

en: SVG Tileset for KDE4
ka: SVG ფილების სეტი KDE4-სთვის

en: Tile set contributor and current web page maintainer
ka: ფილების სეტის შემომწირავი და ვებგვერდის მიმდინარე მმართველი

en: Tile set contributor and original web page maintainer
ka: ფილების სეტის შემომწირავი და ვებგვერდის ყოფილი მმართველი

en: Code cleanup
ka: კოდის გაწმენდა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SolvableGames)
en: Generate solvable games
ka: ამოხსნადი თამაშების გენერაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemovedTiles)
en: Show removed tiles
ka: წაშლილი ფილების გამოჩენა
