kmahjongg - en to km translation catalogue (76 entries)

en: New board
km: ក្ដារ​ថ្មី

en: Open board
km: បើក​ក្ដារ

en: Save board
km: រក្សាទុក​ក្ដារ

en: Select
km: ជ្រើស

en: Cut
km: កាត់

en: Copy
km: ចម្លង

en: Paste
km: បិទភ្ជាប់

en: Move tiles
km: ផ្លាស់​ទី​ក្រឡា​ក្បឿង

en: Add tiles
km: បន្ថែម​ក្រឡា​​ក្បឿង

en: Remove tiles
km: យក​ក្រឡា​​ក្បឿង​ចេញ

en: Shift left
km: អង្កិល​ទៅ​ឆ្វេង

en: Shift up
km: អង្កិល​ឡើង​លើ

en: Shift down
km: អង្កិល​ចុះ​ក្រោម

en: Shift right
km: អង្កិល​ទៅ​ស្តាំ

en: Tiles: %1 Pos: %2,%3,%4
km: ក្រឡា​ក្បឿង​ ៖ %1 ទីតាំង ៖ %2,%3,%4

en: Open Board Layout
km: បើក​ប្លង់​ក្ដារ

en: You can only save with a even number of tiles.
km: អ្នក​អាច​រក្សាទុក​បាន​តែ​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​មាន​លេខ​គូ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Save Board Layout
km: រក្សាទុក​ប្លង់​ក្ដារ

en: A file with that name already exists. Do you wish to overwrite it?
km: មាន​ឯកសារ​ឈ្មោះ​នោះ​រួច​ហើយ ។ តើ​អ្នក​ចង់​សរសេរ​ជាន់​លើ​វា​ឬ ?

en: The board has been modified. Would you like to save the changes?
km: ក្ដារ​ត្រូវ​បាន​កែប្រែ ។ តើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ឬ​ទេ ?

en: Save failed. Aborting operation.
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​រក្សាទុក ។ កំពុង​បោះបង់​ប្រតិបត្តិការ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RandomLayout)
en: Random Layout
km: ប្លង់​ចៃដន្យ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewButton)
en: &Get New Layouts
km: ទទួល​ប្លង់​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
km: មើល​ជា​​​មុន

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត​ប្លង់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
km: អ្នក​និពន្ធ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
km: ទំនាក់ទំនង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​ ៖

en: Ready. Now it is your turn.
km: រួច​ហើយ ។ ឥឡូវ ដល់​វេន​អ្នក​ហើយ ។

en: Undo operation done successfully.
km: មិន​ធ្វើ​ប្រតិបត្តិការ​ដែល​បាន​ធ្វើ​ដោយ​ជោគ​ជ័យ ។

en: What do you want to undo? You have done nothing!
km: តើ​អ្នក​ចង់​មិន​ធ្វើ​អ្វី​វិញ​​ឬ ? បើ​អ្នក​មិន​បាន​ធ្វើ​អ្វី​សោះ​នោះ !

en: Your computer has lost the game.
km: កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក​បាន​ចាញ់​​ហើយ ។

en: Calculating new game...
km: កំពុង​គណនា​ល្បែង​ថ្មី...

en: Error generating new game!
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ល្បែង​ថ្មី !

en: Demo mode. Click mousebutton to stop.
km: របៀប​​បង្ហាញ​សាកល្បង ​។ ចុច​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ ដើម្បី​បញ្ឈប់ ។

en: New Numbered Game...
km: ល្បែង​ដែល​បាន​បង់​លេខ​ថ្មី...

en: Shu&ffle
km: សាប់

en: Rotate View Counterclockwise
km: បង្វិល​ទិដ្ឋភាព​ច្រាស​ទ្រនិច​នាឡិកា

en: Rotate View Clockwise
km: បង្វិល​ទិដ្ឋភាព​ស្រប​​​ទ្រនិច​នាឡិកា

en: &Board Editor
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល​ក្ដារ

en: Time: 0:00:00
km: ពេលវេលា ៖ ០ ៖ ០​០ ៖ ០​០

en: Removed: 0000/0000
km: បាន​យកចេញ ៖ ០​០​០​​​​​​​​​០​/០​​​​​​​​០​​​​​០​​​​០​

en: Game: 000000000000000000000
km: ល្បែង ៖ ០​០​​០​​​០​​០​០​០​០​០​០​០​០​០​០​០​០​០​០​០​០​០​

en: Time:
km: ពេលវេលា ៖

en: Enter game number:
km: បញ្ចូល​លេខ​ល្បែង​ ៖

en: General
km: ទូទៅ

en: Board Layout
km: ប្លង់​ក្ដារ

en: New Game
km: ល្បែង​ថ្មី

en: You have won!
km: អ្នក​ឈ្នះ​ហើយ !

en: Game number: %1
km: លេខ​ល្បែង ៖ %1

en: Removed: %1/%2  Combinations left: %3
km: បាន​យក​ចេញ ៖ %1/%2  នៅសល់​បន្សំ ៖ %3

en: Could not read from file. Aborting.
km: មិន​អាច​អាន​ពី​ឯកសារ ។ កំពុង​បោះ​បង់ ។

en: File is not a KMahjongg game.
km: ឯកសារ​មិនមែន​​ជា​ល្បែង KMahjongg ទេ ។

en: File format not recognized.
km: មិន​ទទួល​ស្គាល់​ទ្រង់ទ្រាយ​ឯកសារ​ទេ ។

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile-set to use.
km: សំណុំ​ក្រឡា​ក្បឿង​​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ។

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
km: ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ។

note: i18n: ectx: label, entry (Layout), group (General)
en: The layout of the tiles.
km: ប្លង់​ក្រឡា​ក្បឿង​ ។

note: i18n: ectx: label, entry (RandomLayout), group (General)
en: Whether a random layout is chosen on startup.
km: ថា​តើ​ត្រូវ​ជ្រើស​ប្លង់​ចៃដន្យ​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម​ដែរ​ឬ​ទេ ។

note: i18n: ectx: label, entry (SolvableGames), group (General)
en: Whether all games should be solvable.
km: ថា​តើ​ល្បែង​ទាំងអស់​គួរ​អាច​ដោះស្រាយ​បាន​ដែរឬ​​​អត់ ។

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMatchingTiles), group (General)
en: Whether matching tiles are shown.
km: ថា​តើ​ត្រូវ​បង្ហាញ​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​បាន​​​​​​ផ្គូផ្គង​​ឬ​​អត់ ។

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
km: ល្បែង

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
km: ផ្លាស់​ទី

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
km: មើល

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

en: (c) 1997, Mathias Mueller
    (c) 2006, Mauricio Piacentini
    (c) 2011, Christian Krippendorf
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ១៩៩៧ ដោយ Mathias Mueller
    រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៦ ដោយ Mauricio Piacentini
    រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០១១ ដោយ Christian Krippendorf

en: Original Author
km: អ្នក​និពន្ធ​ដើម

en: Current maintainer
km: អ្នក​ថែទាំបច្ចុប្បន្ន

en: Bug fixes
km: ជួសជុល​កំហុស

en: KDE 3 rewrite and Extension
km: KDE 3 សរសេរ​ឡើងវិញ និង​ផ្នែក​បន្ថែម

en: Solvable game generation
    based on algorithm by Michael Meeks in GNOME mahjongg
km: ការ​បង្កើត​ល្បែង​មាន​ដំណោះស្រាយ
    ដោយ​​ផ្អែក​លើ​វិធីសាស្ត្រ​របស់​លោក Michael Meeks ក្នុង GNOME mahjongg

en: SVG Tileset for KDE4
km: សំណុំ​ក្រឡា​ក្បឿង​របស់ SVG សម្រាប់ KDE4

en: Tile set contributor and current web page maintainer
km: អ្នក​ចែកចាយ​សំណុំ​ក្រឡា​ក្បឿង និង​អ្នក​ថែទាំ​​ទំព័រ​បណ្ដាញ​ប​ច្ចុប្បន្ន

en: Tile set contributor and original web page maintainer
km: អ្នក​ចែកចាយ​សំណុំ​ក្រឡា​ក្បឿង និង​អ្នកថែទាំ​ទំព័រ​បណ្ដាញ​ដើម

en: Code cleanup
km: សម្អាត​កូដ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMatchingTiles)
en: Blink matching tiles when first one is selected
km: ការ​ផ្គូផ្គង​ក្រឡា​​​​​​​ក្បឿង​នៅ​​ពេល​​ក្រឡា​ក្បឿង​ដំបូង​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SolvableGames)
en: Generate solvable games
km: បង្កើត​ល្បែង​មាន​ដំណោះស្រាយ
