kmahjongg - en to mk translation catalogue (25 entries)

en: Tiles: %1 Pos: %2,%3,%4
mk: Плочки: %1 Поз: %2,%3,%4

en: The board has been modified. Would you like to save the changes?
mk: Таблата е изменета. Дали сакате да ги зачувате промените?

en: Save failed. Aborting operation.
mk: Зачувувањето не успеа. Ја прекинувам операцијата.

en: Ready. Now it is your turn.
mk: Подготвено. Вие сте на потег.

en: Undo operation done successfully.
mk: Операцијата за враќање е успешно извршена.

en: What do you want to undo? You have done nothing!
mk: Што сакате да вратите? Не сте направиле ништо!

en: Your computer has lost the game.
mk: Вашиот компјутер ја загуби играта.

en: Error generating new game!
mk: Грешка при генерирање на нова игра!

en: Demo mode. Click mousebutton to stop.
mk: Режим на демонстрација. Кликнете со глувчето за да запре.

en: Game number: %1
mk: Број на играта: %1

en: Removed: %1/%2  Combinations left: %3
mk: Отстранети: %1/%2  Преостанати комбинации: %3

en: Could not read from file. Aborting.
mk: Не можам да вчитам од датотеката. Прекинувам.

en: File format not recognized.
mk: Форматот на датотеката не е препознаен.

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile-set to use.
mk: Комплетот на плочки што ќе се користи.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
mk: Подлогата што ќе се користи.

note: i18n: ectx: label, entry (Layout), group (General)
en: The layout of the tiles.
mk: Изгледот на плочките.

note: i18n: ectx: label, entry (SolvableGames), group (General)
en: Whether all games should be solvable.
mk: Дали сите игри да бидат решливи.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMatchingTiles), group (General)
en: Whether matching tiles are shown.
mk: Дали да се прикажуваат плочките што меѓусебно одговараат.

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
mk: &Премести

en: Original Author
mk: Оригинален автор

en: Current maintainer
mk: Тековен одржувач

en: Solvable game generation
    based on algorithm by Michael Meeks in GNOME mahjongg
mk: Генерирање на решлива игра
    базирано на алгоритмот на Мајкл Микс (Michael Meeks) во GNOME mahjongg

en: Code cleanup
mk: Чистење на кодот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SolvableGames)
en: Generate solvable games
mk: Генерирај решливи игри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemovedTiles)
en: Show removed tiles
mk: Прикажи ги отстранетите плочки
