kmahjongg - en to nb translation catalogue (46 entries)

en: Tiles: %1 Pos: %2,%3,%4
nb: Brikker: %1 Pos: %2,%3,%4

en: You can only save with a even number of tiles.
nb: Du kan bare lagre med et like antall brikker.

en: The board has been modified. Would you like to save the changes?
nb: Brettet er endret. Vil du lagre endringene?

en: Save failed. Aborting operation.
nb: Lagring mislyktes. Avbryter operasjon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RandomLayout)
en: Random Layout
nb: Tilfeldig utforming

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
nb: Forhåndsvisning

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Details
nb: Detaljer om utformingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
nb: Forfatter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
nb: Kontakt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Ready. Now it is your turn.
nb: Klar. Nå er det din tur.

en: Undo operation done successfully.
nb: Angre-operasjon lyktes.

en: What do you want to undo? You have done nothing!
nb: Hva ønsker du å angre? Du har ikke gjort noe!

en: Your computer has lost the game.
nb: Din PC tapte spillet.

en: Error generating new game!
nb: Feil ved start av nytt spill!

en: Demo mode. Click mousebutton to stop.
nb: Demo. Klikk på musa for å stoppe.

en: Time: 0:00:00
nb: Tid: 0:00:00

en: Removed: 0000/0000
nb: Fjernet: 0000/0000

en: Game: 000000000000000000000
nb: Spill: 000000000000000000000

en: Game number: %1
nb: Spill nummer: %1

en: Removed: %1/%2  Combinations left: %3
nb: Fjernet: %1/%2  Kombinasjoner igjen: %3

en: Could not read from file. Aborting.
nb: Kunne ikke lese fra fila. Avbryter.

en: File is not a KMahjongg game.
nb: Fila er ikke et KMahjongg-spill.

en: File format not recognized.
nb: Filformatet er ikke kjent.

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile-set to use.
nb: Brikkesettet som skal brukes.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
nb: Bakgrunnen som skal brukes.

note: i18n: ectx: label, entry (Layout), group (General)
en: The layout of the tiles.
nb: Spillebrettet med oppstilling av brikkene.

note: i18n: ectx: label, entry (RandomLayout), group (General)
en: Whether a random layout is chosen on startup.
nb: Om en tilfeldig utforming skal velges ved oppstart.

note: i18n: ectx: label, entry (SolvableGames), group (General)
en: Whether all games should be solvable.
nb: Velg om alle spill skal kunne løses.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMatchingTiles), group (General)
en: Whether matching tiles are shown.
nb: Hvorvidt samsvarende brikker skal vises.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
nb: S&pill

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
nb: &Trekk

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: (c) 1997, Mathias Mueller
    (c) 2006, Mauricio Piacentini
    (c) 2011, Christian Krippendorf
nb: © 1997 Mathias Mueller
    © 2006 Mauricio Piacentini
    © 2011 Christian Krippendorf

en: Original Author
nb: Opprinnelig utvikler

en: Current maintainer
nb: Nåværende vedlikeholder

en: Bug fixes
nb: Feilfikser

en: KDE 3 rewrite and Extension
nb: KDE 3-omskriving og utvidelse

en: Solvable game generation
    based on algorithm by Michael Meeks in GNOME mahjongg
nb: Generering av spill som kan løses,
    basert på algoriten til Michael Meeks i GNOME Mahjongg

en: SVG Tileset for KDE4
nb: SVG-brikker for KDE4

en: Tile set contributor and current web page maintainer
nb: Brikkesett og vedlikehold av nettsida

en: Tile set contributor and original web page maintainer
nb: Brikkesett og tidligere vedlikehold av nettsida

en: Code cleanup
nb: Koderydding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMatchingTiles)
en: Blink matching tiles when first one is selected
nb: Blink tilsvarende brikker når én brikke er valgt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SolvableGames)
en: Generate solvable games
nb: Generer spill som kan løses
