kmahjongg - en to nds translation catalogue (75 entries)

en: New board
nds: Nieg Brett

en: Open board
nds: Brett opmaken

en: Save board
nds: Brett sekern

en: Select
nds: Utsöken

en: Cut
nds: Knippen

en: Copy
nds: Koperen

en: Paste
nds: Infögen

en: Move tiles
nds: Steen verschuven

en: Add tiles
nds: Steen tofögen

en: Remove tiles
nds: Steen wegdoon

en: Shift left
nds: Na links schuven

en: Shift up
nds: Na baven schuven

en: Shift down
nds: Na nerrn schuven

en: Shift right
nds: Na rechts schuven

en: Tiles: %1 Pos: %2,%3,%4
nds: Steen: %1 Pos.: %2,%3,%4

en: Open Board Layout
nds: Brettutsehn opmaken

en: You can only save with a even number of tiles.
nds: Du kannst bloots mit en even Kacheltall sekern.

en: Save Board Layout
nds: Brettutsehn sekern

en: A file with that name already exists. Do you wish to overwrite it?
nds: Dat gifft al en Datei mit dissen Naam. Wullt Du ehr överschrieven?

en: The board has been modified. Would you like to save the changes?
nds: Dat Brett wöör ännert. Wullt Du de Ännern sekern?

en: Save failed. Aborting operation.
nds: Sekern nich mööglich. Operatschoon warrt afbraken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RandomLayout)
en: Random Layout
nds: Tofällig Utsehn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewButton)
en: &Get New Layouts
nds: Nieg Mustern &halen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
nds: Vöransicht

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Details
nds: Utsehn-Enkelheiten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
nds: Autor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
nds: Kontakt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
nds: Beschrieven:

en: Ready. Now it is your turn.
nds: Fardig. Du büst an de Reeg.

en: Undo operation done successfully.
nds: Torüchnehmen is glückt.

en: What do you want to undo? You have done nothing!
nds: Wat wullt Du torüchnehmen? Du hest nix daan!

en: Your computer has lost the game.
nds: Dien Reekner hett dat Speel verloren.

en: Calculating new game...
nds: Nieg Speel warrt utreekt...

en: Error generating new game!
nds: Fehler bi't Opstellen vun't niege Speel!

en: Demo mode. Click mousebutton to stop.
nds: Demo-Bedrief. Mit en Muusklick kannst Du em stoppen.

en: New Numbered Game...
nds: Nieg nummereert Speel...

en: Shu&ffle
nds: &Mischen

en: Rotate View Counterclockwise
nds: Ansicht na links dreihen

en: Rotate View Clockwise
nds: Ansicht na rechts dreihen

en: &Board Editor
nds: &Bretteditor

en: Time: 0:00:00
nds: Tiet: 0.00:00

en: Removed: 0000/0000
nds: Wegdaan: 0000/0000

en: Game: 000000000000000000000
nds: Speel: 000000000000000000000

en: Time:
nds: Tiet:

en: Enter game number:
nds: Speelnummer ingeven:

en: General
nds: Allgemeen

en: Board Layout
nds: Brettutsehn

en: New Game
nds: Nieg Speel

en: You have won!
nds: Du hest wunnen!

en: Game number: %1
nds: Speelnummer: %1

en: Removed: %1/%2  Combinations left: %3
nds: Wegdaan: %1/%2  Övrige Poren: %3

en: Could not read from file. Aborting.
nds: De Datei lett sik nich laden. Dat Programm warrt afbraken.

en: File is not a KMahjongg game.
nds: Datei is keen KMahjongg-Speel.

en: File format not recognized.
nds: Dateiformaat nich begäng.

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile-set to use.
nds: Steensett, de bruukt warrn schall

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
nds: De Achtergrund, de bruukt warrn schall

note: i18n: ectx: label, entry (Layout), group (General)
en: The layout of the tiles.
nds: Utsehn vun de Stenen

note: i18n: ectx: label, entry (RandomLayout), group (General)
en: Whether a random layout is chosen on startup.
nds: Leggt fast, wat bi't Starten tofällig en Utsehn utsöcht warrt.

note: i18n: ectx: label, entry (SolvableGames), group (General)
en: Whether all games should be solvable.
nds: Bloots löösbore Spelen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMatchingTiles), group (General)
en: Whether matching tiles are shown.
nds: Passen Stenen wiesen

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
nds: &Speel

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
nds: &Verschuven

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Original Author
nds: Orginaalautor

en: Current maintainer
nds: Pleger opstunns

en: Bug fixes
nds: Fehlerrichten

en: KDE 3 rewrite and Extension
nds: För KDE 3 nieg schreven un verwiedert

en: Solvable game generation
    based on algorithm by Michael Meeks in GNOME mahjongg
nds: Dat Utreken vun löösbore Spelen
    buut op en Metood vun Micheal Meeks in GNOME Mahjongg

en: SVG Tileset for KDE4
nds: SVG-Steensett för KDE 4

en: Tile set contributor and current web page maintainer
nds: Mitarbeider bi de Steensetten un aktuell Pleger vun de Nettsiet

en: Tile set contributor and original web page maintainer
nds: Mitarbeider bi de Steensetten un Orginaalpleger vun de Nettsiet

en: Code cleanup
nds: Oprümen vun den Kode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMatchingTiles)
en: Blink matching tiles when first one is selected
nds: Passen Stenen blinken, wenn en Steen markeert wöör

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SolvableGames)
en: Generate solvable games
nds: Löösbore Spelen utreken
