kmahjongg - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Select
oc: Seleccionar

en: Cut
oc: Talhar

en: Copy
oc: Copiar

en: Paste
oc: Pegar

en: Shift right
oc: Desplaçar a drecha

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
oc: Ulhada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
oc: Autor :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
oc: Contacte :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
oc: Descripcion :

en: Time:
oc: ሰዓት፦

en: New Game
oc: Jòc novèl

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
oc: &Jòc

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
oc: &Desplaçar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
oc: Aficha&tge

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala

en: Current maintainer
oc: Manteneire actual
