kmahjongg-0.4.1 - en to ro translation catalogue (56 entries)

[ctx: @title:window]
en: Edit Board Layout
ro: Modifică aranjamentul tablei

en: Tiles: %1 Pos: %2,%3,%4
ro: Dale: %1 Poz.: %2,%3,%4

en: Board Layout (*.layout);;All Files (*)
ro: Aranjament tablă (*.layout);;Toate fișierele (*)

en: You can only save with a even number of tiles.
ro: Puteți salva numai cu un număr par de dale.

en: The board has been modified. Would you like to save the changes?
ro: Tabla a fost modificată. Salvați schimbările?

en: Save failed. Aborting operation.
ro: Salvarea a eșuat. Abandonez operația.

en: Removed tiles
ro: Dale eliminate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RandomLayout)
en: Random Layout
ro: Aranjament aleatoriu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
ro: Previzualizare

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Details
ro: Detalii aranjament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
ro: Autor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
ro: Descriere:

en: Ready. Now it is your turn.
ro: Gata. Acum este rîndul dumneavoastră.

en: Undo operation done successfully.
ro: Am revenit la mutarea precedentă.

en: What do you want to undo? You have done nothing!
ro: Nu aveți pentru ce să reveniți înapoi!

en: Your computer has lost the game.
ro: Calculatorul a pierdut jocul.

en: Error generating new game!
ro: Eroare la generarea unui nou joc!

en: Demo mode. Click mousebutton to stop.
ro: Mod demonstrativ. Dați un clic pentru a-l opri.

en: Time: 0:00:00
ro: Timp: 0:00:00

en: Removed: 0000/0000
ro: Eliminate: 0000/0000

en: Game: 000000000000000000000
ro: Joc: 000000000000000000000

[ctx: @title:window]
en: New Game
ro: Joc nou

en: Game Over: You have no moves left.
ro: Joc terminat: Nu mai puteți face mutări.

en: Game number: %1
ro: Număr joc: %1

en: Removed: %1/%2  Combinations left: %3
ro: Eliminate: %1/%2 Combinații rămase: %3

[ctx: @title:window]
en: Load Game
ro: Încarcă joc

en: KMahjongg Game (*.kmgame)
ro: Joc KMahjongg (*.kmgame)

en: Could not read from file. Aborting.
ro: Nu pot citi din fișier. Abandonez.

en: File is not a KMahjongg game.
ro: Fișierul nu este un joc KMahjongg

en: File format not recognized.
ro: Format de fișier nerecunoscut.

[ctx: @title:window]
en: Save Game
ro: Salvează jocul

en: Could not open file for saving.
ro: Nu s-a putut deschide fișierul pentru salvare.

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile-set to use.
ro: Setul de dale de utilizat.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
ro: Fundalul de utilizat.

note: i18n: ectx: label, entry (Layout), group (General)
en: The layout of the tiles.
ro: Aranjarea dalelor.

note: i18n: ectx: label, entry (RemovedTiles), group (General)
en: Whether the removed tiles will be shown on the board.
ro: Dacă dalele eliminate să fie arătate pe tablă.

note: i18n: ectx: label, entry (RandomLayout), group (General)
en: Whether a random layout is chosen on startup.
ro: Dacă este ales un aranjament aleatoriu la pornire.

note: i18n: ectx: label, entry (SolvableGames), group (General)
en: Whether all games should be solvable.
ro: Dacă toate jocurile să fie rezolvabile.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMatchingTiles), group (General)
en: Whether matching tiles are shown.
ro: Dacă sînt afișate dalele ce se potrivesc.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ro: &Joc

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
ro: &Mutare

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ro: &Vizualizare

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală

en: Mahjongg Solitaire by KDE
ro: Solitaire Mahjongg de la KDE

en: Original Author
ro: Autor original

en: Current maintainer
ro: Responsabil actual

en: Bug fixes
ro: Corecții de erori

en: KDE 3 rewrite and Extension
ro: Rescriere KDE 3 și extensie

en: Solvable game generation
    based on algorithm by Michael Meeks in GNOME mahjongg
ro: Generarea jocurilor rezolvabile
    bazat pe algoritmul lui Michael Meeks în mahjongg-ul Gnome

en: SVG Tileset for KDE4
ro: Set de dale SVG pentru KDE4

en: Tile set contributor and current web page maintainer
ro: Contribuabil seturi de dale și responsabilul actual al paginii web

en: Tile set contributor and original web page maintainer
ro: Contribuabil seturi de dale și responsabilul original al paginii web

en: Code cleanup
ro: Curățare cod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMatchingTiles)
en: Blink matching tiles when first one is selected
ro: Clipește dalele potrivite cînd prima este selectată

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SolvableGames)
en: Generate solvable games
ro: Generează jocuri rezolvabile

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemovedTiles)
en: Show removed tiles
ro: Afișează piesele eliminate
