kmahjongg - en to th translation catalogue (43 entries)

en: Tiles: %1 Pos: %2,%3,%4
th: หมาก: %1 ตำแหน่ง: %2,%3,%4

en: The board has been modified. Would you like to save the changes?
th: กระดานมีการแก้ไข คุณต้องการที่จะบันทึกความเปลี่ยนแปลงหรือไม่ ?

en: Save failed. Aborting operation.
th: การบันทึกล้มเหลว ทำการยกเลิกปฏิบัติการ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
th: แสดงตัวอย่าง

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Details
th: รายละเอียดรูปแบบการจัดวาง

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
th: ผู้เขียน:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
th: การติดต่อ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
th: คำอธิบาย:

en: Ready. Now it is your turn.
th: พร้อมแล้ว คราวนี้เป็นตาของคุณ

en: Undo operation done successfully.
th: การย้อนการกระทำสำเร็จแล้ว

en: What do you want to undo? You have done nothing!
th: คุณต้องการจะย้อนการกระทำอะไร? คุณยังไม่ได้ทำอะไรเลย!

en: Your computer has lost the game.
th: คอมพิวเตอร์ของคุณแพ้แล้ว

en: Error generating new game!
th: เกิดข้อผิดพลาดในการสร้างเกมใหม่ !

en: Demo mode. Click mousebutton to stop.
th: โหมดสาธิต คลิกปุ่มเมาส์เพื่อหยุด

en: Time: 0:00:00
th: เวลา: 0:00:00

en: Removed: 0000/0000
th: เอาออกแล้ว: 0000/0000

en: Game: 000000000000000000000
th: เกม: 000000000000000000000

en: Game number: %1
th: เกมหมายเลข: %1

en: Removed: %1/%2  Combinations left: %3
th: เอาออกแล้ว: %1/%2  คู่หมากที่เอาออกได้คงเหลือ: %3

en: Could not read from file. Aborting.
th: ไม่สามารถอ่านแฟ้มได้ ทำการยุติ

en: File is not a KMahjongg game.
th: แฟ้มไม่ใช่แฟ้มเกมมาจง-K

en: File format not recognized.
th: ไม่สามารถจัดการแฟ้มประเภทนี้ได้

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile-set to use.
th: ชุดหมากที่จะใช้

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
th: พื้นหลังที่จะใช้

note: i18n: ectx: label, entry (Layout), group (General)
en: The layout of the tiles.
th: รูปแบบการจัดวางหมากที่จะใช้

note: i18n: ectx: label, entry (SolvableGames), group (General)
en: Whether all games should be solvable.
th: เกมทั้งหมดควรจะสามารถถูกแก้ปัญหาได้

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMatchingTiles), group (General)
en: Whether matching tiles are shown.
th: ตัวหมากที่เข้าคู่กันถูกแสดง

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
th: เ&กม

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
th: &ย้าย

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
th: &มุมมอง

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
th: แถบเครื่องมือหลัก

en: KMahjongg
th: มาจง-K

en: Original Author
th: ผู้เขียนแรกเริ่ม

en: Current maintainer
th: ผู้ดูแลปัจจุบัน

en: Bug fixes
th: การแก้ไขบั๊ก

en: KDE 3 rewrite and Extension
th: ปรับโค้ดให้ใช้งานกับ KDE 3 และส่วนขยาย

en: Solvable game generation
    based on algorithm by Michael Meeks in GNOME mahjongg
th: เกมที่สามารถแก้ไขปัญหาได้
    อิงพื้นฐานอัลกอริทึมโดย Michael Meeks ในเกม mahjongg ของ GNOME

en: SVG Tileset for KDE4
th: ชุดหมากแบบ SVG สำหรับ KDE4

en: Tile set contributor and current web page maintainer
th: ผู้บริจาคชุดตัวหมาก และผู้ดูแลหลักของหน้าเว็บ

en: Tile set contributor and original web page maintainer
th: ผู้บริจาคชุดตัวหมาก และผู้ดูแลหลักของหน้าเว็บ

en: Code cleanup
th: ทำความสะอาดโค้ด

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMatchingTiles)
en: Blink matching tiles when first one is selected
th: กระพริบตัวหมากที่เข้าคู่กันเมื่อมีการเลือกหมากตัวแรกแล้ว

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SolvableGames)
en: Generate solvable games
th: สร้างเกมที่สามารถแก้ปัญหาได้
