kmail - en to az translation catalogue (1224 entries)

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to KMail %1
az: KMail %1-ə Xoş Gəldiniz

en: KMail is the email client by KDE. It is designed to be fully compatible with Internet mailing standards including IMAP, POP3 and SMTP.
az: KMail KDE tərəfindən yaradılmış e-poçt müştərisidir. Bu tətbiq, İMAP, POP3 və SMTP kimi internet e-poçt standartlarına uyğunlaşmaq üçün yaradılıb.

en: KMail has many powerful features that are described in the <a href='help:/kmail2/index.html'>documentation</a>.
az: KMail çoxlu güclü imkanlara malikdir. Onlar <a href='help:/kmail2/index.html'>sənədləşməsi</a>ndə təsvir edilmişdir.

en: Important changes since last version:
az: Sonuncu versiyadan sonrakı vacib dəyişikliklər:

en: Some of the new features in this release of KMail include:
az: KMail'in bu buraxılışındakı bəzi yeni funksiyalar bunlardır:

en: Please take a moment to fill in the KMail configuration panel at Settings->Configure KMail. You need to create at least a default identity and incoming as well as outgoing mail account.
az: Ayarlar->KMail tənzimləməsində KMail tənzimləmə panelini doldurmaq üçün bir az vaxtınızı ayırmanız xahiş olunur. Ən az bir standart kimlik və daxil olan və gedən poçt hesabı yaratmanız lazımdır.

en: We hope that you will enjoy KMail.
az: Əminik ki, KMail'dən faydalana biləcəksiniz.

en: Thank you,
az: Təşəkkür edirik,

en: The KMail Team
az: KMail komandası

en: Maintainer
az: Himayəçi

en: Former maintainer
az: Əvvəlki Müşayətçi

en: Original author
az: Əsas müəllifi

en: Former co-maintainer
az: Əvvəlki Müşayətçi

en: Former core developer
az: Keçmiş əsas tərtibatçı

en: Core developer
az: Proqramın əsas tərtibatçısı

en: Documentation
az: Sənədləşmə

en: Japanese language support
az: Yapon dili dəstəyi

en: Numerous technical corrections
az: Çoxsaylı texniki düzəlişlər

en: System tray notification
az: Sistem trey bildirişi

en: Patch for PGP
az: PGP üçün yamaq

en: Crypto support
az: Kripto dəstəyi

en: Improved internal program documentation
az: Təkmilləşdirilmiş daxili proqram sənədləri

en: Major contributor, still active
az: Əsas əməkdaş, hələ də aktivdir

en: Added maildir support
az: Maildir dəstəyi aktiv edildi

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
az: PGP 6 dəstəklənməsi və şifrələmə dəstəklənməsinin inkişaf etdirilməsi

en: Original encryption support PGP 2 and PGP 5 support
az: PGP 2 və PGP 5orijinal şifrələmə dəstəyi

en: GnuPG support
az: GnuPGP dəstəyi

en: Major contributor
az: Əsas töhvə verən

en: Various and sundry bug fixes
az: Müxtəlif xəta sazlamaları

en: Improved asynchronous processes
az: Təkmilləşdirilmiş asinxron proseslər

en: Enhanced configuration dialogs
az: Genişləndirilmiş tənzimləmə dialoqu pəncərəsi

en: Notes/calendar integration
az: Qeydlır/təqvim inteqrasiyası

en: Improve efficiency and consistency of code
az: Kodun səmərəliliyini və tutarlılığını artırın

en: New message list and new folder tree
az: Yeni məktub siyahısı və qovluq ağacı

en: Many valuable contributions
az: Bir çox əhəmiyyətli töhvələr

en: Killed lots of bugs
az: Bir çox səhvlər aradan qaldırıldı

en: Smiley-->emoticons processing
az: Smayl-->üz ifadələrinin işlənməsi

en: Improve 'Mark Message as' popup menu
az: "Məktubu belə işarələyin" ani menyusunu təkmilləşdirin

en: Bugzilla maintenance
az: Bugzilla himayəsi

en: Improved execution speed
az: Təkmilləşdirilmiş icra olunma sürəti

en: Optionally compress attachments
az: İsətəsəniz əavələri sıxın

en: Added spam status to fancy headers
az: Spam vəziyyətini başlıqlara əlavə edin

en: Implemented todo status handling
az: Tapşırıq vəziyyətinin işlənməsi tətbiq edildi

en: Bug fixes, code cleanup
az: Xəta sazlamaları, kodun təmizlənməsi

en: LDAP support, maintenance
az: LDAP dəstəyi, himayə

en: Major contributor to Akonadi
az: Əsas Akonadi iştirakçısı

en: Documentation, still active
az: Sənədləşmə, hələ də aktivdir

en: Substantial contributor, still active
az: Əhəmiyyətli iştirakçı, hələ də aktivdir

en: Anti-virus support
az: Antivirus dəstəyi

en: Fixed widget styles
az: Sabit vidjet üslubları

en: Bug fixes
az: Xəta sazlamaları

en: Several patches
az: Bir neçə yollar

en: Enable external reference loading for a whole folder
az: Bütov qovluq üçün xarici keçidlər yüklənməsini aktiv edin

en: Delete an entire thread
az: Bütün zənciri silin

en: POP filters
az: POP süzgəcləri

en: Patch Solaris crash
az: Solaris çökməsinə qarşı yamaq

en: Choice of fonts for new/unread/important messages
az: Yeni/oxunmamış/vacib məktublar üçün şriftləri seçin

en: Fix Quick Search keyboard navigation
az: Cəld axtarış klaviatura naviqasiyasını sabitləyin

en: Fix drag and drop from address book to composer
az: Ünvan sətirindən tutulub, redaktora atılmanı sabitləyin

en: Substantial contributor
az: Əhəmiyyətli iştirakçı

en: Improve configuration dialog
az: Tənzimləmə dialoqunun təkmilləşdirilməsi

en: Improved message importing
az: Məktubun idxalı yaxşılaşdırıldı

en: Improve status bar messages
az: Məktubun vəziyyət sətrini təkmilləşdirin

en: Patch for window resizing problem
az: Pəncərənin ölçüsünün dəyişdirilməsi üçün yamaq

en: Optimize qt-cast; fix QUrl()
az: Qt-cast optimallaşdırılması; QUrl() düzəldin

en: Usability tests and improvements
az: Səmərəlilik sınaqları və yaxşılaşdırılmalar

en: Patch composer configuration
az: Redaktor tənzimləməsi yamağı

en: Ägypten and Kroupware project management
az: Ägypten və Kroupware layihə idarəetməsi

en: Improved HTML support
az: Yaxşılaşdırılmış HTML dəstəyi

en: X-Face support
az: X-Face dəstəyi

en: Automated recipient selection
az: Alıcının seçilmısi avtomatlaşdırıldı

en: Beta testing of PGP 6 support
az: PGP 6 dəstəyinin beta sınağı

en: Bug fixes, cleaned up context menus
az: Xəta sazlamaları, kontekst menyular təmizləndi

en: Port to MS Windows®
az: MS Windows® üçün port

en: IM status indicator
az: İM vəziyyət göstəricisi

en: Improve layout of recipients editor
az: Alıcılar redaktorunun maketinin yaxşılaşdırılması

en: Timestamp for 'Transmission completed' status messages
az: Vəziyyət sətirinidəki "Göndərilmə tamamlandı" məktubu üçün vaxt

en: Multiple encryption keys per address
az: Hər ünvanın birdən çox şifrələmə açarı

en: Improved icon/image processing
az: Nişan/şəkil işlənməsinin təkmilləşdirilməsi

en: Fixed many IMAP bugs
az: Bir çox İMAP xətalarının sazlanması

en: KDE Email Client
az: KMail E-poçt Müştərisi

en: Copyright © %1, KMail authors
az: Müəllif Hüquqları KMail müəlliflərinə aiddir, © %1

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
az: E-poçt siyahısı

en: Folder holds a mailing list
az: Qovluqda bir poçt siyahısı var

en: Detect Automatically
az: Özü-özünə aşkarlamaq

en: Mailing list description:
az: Poçt siyahısının təsviri:

en: Browser
az: Bələdçi

en: Preferred handler:
az: Üstünlük verilən işləyici

en: Invoke Handler
az: Əməli icra edin

en: Address type:
az: Ünvan növü:

en: URL for mailing list posting:
az: Poçt siyahısının göndərilməsi üçün URL:

en: Subscribe to List
az: Poçt siyahısına yazılmaq

en: Post to List
az: Siyahıia göndərin

en: Unsubscribe From List
az: Poçt siyahısından çıxmaq

en: List Archives
az: Siyahı arxivləri

en: List Help
az: Kömək

en: Not available
az: Əlçatan deyil

en: Not available.
az: Əlçatan deyil.

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
az: KMail, bu qovluqda hər hansı poçt siyahısı aşkarlaya bilmədi.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
az: KMail bu qovluqdakı poçt siyahısını tam aşkar edə bilmədi. Ünvanları əl ilə daxil etməniz xahiş olunur.

en: Quota
az: Məhdudiyyət

en: Usage:
az: İstifadə:

en: Status:
az: Vəziyyət:

en: %p% full
az: %p% dolu

en: %1 of %2 used
az: İstifadə olundu: %1/%2

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
az: Qısayol

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
az: <qt>Cari qovluğu seçəcək bir düyməni və ya düymələr birləşməsini seçmək üçün, aşağıdakı düyməyə vurun və bu qovluqla əlaqələndiriləcək düyməyə (düymələrə) vurun.</qt>

en: Templates
az: Şablonlar

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
az: Görünüş

en: Use custom &icons
az: Fərdi n&işanlardan istifadə edin

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
az: Ox&unmamış:

en: Retrieval Options
az: Bərpa etmə parametrləri

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures identities]
en: Identities
az: Profillər

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
az: Qəbul edilmə

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
az: Göndərilmə

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures ldap server]
en: LDAP server
az: LDAP serveri

en: Outgoing accounts (add at least one):
az: Gedənlər (ən az bir hesab əlavə edin)

en: &Confirm action
az: Ə&məli təsdiq edin

en: Before sending:
az: Göndərmədən öncə:

en: Check spelling
az: Orfoqrafiya yoxlaması

en: Never Automatically
az: Özü-özünə göndərilməsin

en: On Manual Mail Checks
az: Poçtu əl ilə yoxladıqda

en: On All Mail Checks
az: Bütün poçtlar yoxlanıldıqda

en: Send &messages in outbox folder:
az: &Məktubları Gedənlər qovluğunda göndərin:

en: Send Now
az: İndi göndərin

en: Send Later
az: Sonra göndərin

en: Defa&ult send method:
az: İl&kin göndərmə üsulu:

en: Enable Undo Send
az: Göndərməkdən imtinanı aktiv edin

en: Add Mail Account...
az: Poçt hesabı əlavə edin...

en: Custom Account...
az: Xüsusi hesab...

en: Could not start the account wizard. Please make sure you have AccountWizard properly installed.
az: Hesab yaradılması bələdçisi başladıla bilmədi. AccountWizard'ın düzgün quraşdırıldığını yoxlayın.

en: Unable to start account wizard
az: Hesab bələdçisi başladıla bilmədi

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
az: Poçtun əl ilə yoxlanmasına daxil edin

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
az: KMail söndükdən sonra şəbəkədən ayrılsın

en: Check mail on startup
az: Açıldıqda poçt yoxlanılsın

en: New Mail Notifier Agent not registered. Please contact your administrator.
az: Yeni poçt bildirişi agenti qeydiyyatdan keçməyib. İnzibatçınıza bildirin.

en: General
az: Əsas

en: Fonts
az: Şriftlər

en: Colors
az: Rənglər

en: Layout
az: Yerləşdirmə

en: Message List
az: Məktub siyahısı

en: Message Tags
az: Məktubun yarlığı

en: Message Body
az: Məktubun özü

en: Message List - Unread Messages
az: Məktub siyahısı - Oxunmamış məktublar

en: Message List - Important Messages
az: Məktub siyahısı - Vacib məktublar

en: Message List - Action Item Messages
az: Məktub siyahısı - nəzarətdə

en: Fixed Width Font
az: Bərabər enli şrift

en: Composer
az: Yazar

en: Printing Output
az: Çapa çıxış

en: &Use custom fonts
az: Xüs&usi şriftlər istifadə edin

en: Apply &to:
az: &Tətbiq edin:

en: Quoted Text - First Level
az: Məhdudlaşdırılmış mətn - Birinci səviyyə

en: Quoted Text - Second Level
az: Məhdudlaşdırılmış mətn - İkinci səviyyə

en: Quoted Text - Third Level
az: Məhdudlaşdırılmış mətn - Üçüncü səviyyə

en: Link
az: Keçid

en: Unread Message
az: Oxunmamış məktublar

en: Important Message
az: Vacib məktub

en: Action Item Message
az: Nəzarətdə

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
az: HTML vəziyyət çubuğunun fon rəngi - HTML məktub deyil

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
az: HTML vəziyyət çubuğunun şrift rəngi - HTML məktub deyil

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
az: HTML vəziyyət çubuğunun fon rəngi - HTML məktub

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
az: HTML vəziyyət çubuğunun şrift rəngi - HTML məktub

en: &Use custom colors
az: Xüs&usi rəng istifadə edin

en: &Do not change color from original HTML mail
az: Orijinal HTML məktubunun rəngini &dəyişməyin

en: Recycle colors on deep &quoting
az: Dərin &sitatların rəngini təkrar istifadə etmək

en: Close to quota threshold:
az: Məhdud həddə yaxın:

en: Show folder quick search field
az: Cəld axtarış sahəsi

en: Show Favorite Folders View
az: Sevimli qovluqları göstərmək

en: Never
az: Heç vaxt

en: As icons
az: Nişan kimi

en: As list
az: Siyahıda

en: Folder Tooltips
az: Qovluqların təfərrüatları

en: Always
az: Həmişə

en: Locali&zed format (%1)
az: Hazırkı yer&li format (%1)

en: Smart for&mat (%1)
az: A];ll; for&mat (%1)

en: C&ustom format:
az: Xüs&usi format:

en: Default aggregation:
az: Standart cəmləşmə:

en: Default theme:
az: Standart mövzu:

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
az: <qt><a href="whatsthis1">Xüsusi format haqqında...</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
az: <qt><p><strong>Bu ifadələr tarix formatı üçün istifadə edilə bilər:</strong></p><ul><li>d - ayın gününü əvvəlində sıfır olmadan göstərir (1-31)</li><li>dd - ayın gününü əvvəlində sıfır olmaqla göstərir (01-31)</li><li>ddd - həftənin gününün qısa adını (Baz.er., - Baz)</li><li>dddd - həftənin gününün adını tam göstərir (Bazar ertəsi - Bazar)</li><li>M - neçənci ay olduğunu əvvəlində sıfır olmadan rəqəmlə göstərir (1-12)</li><li>MM - neçənci ay olduğunu əvvəlində sıfır olmaqla rəqəmlə göstərir (01-12)</li><li>MMM - ayın adını qısa formada göstərir (Yan - Dek)</li><li>MMMM - Ayın adını tam göstərir (Yanvar - Dekabr)</li><li>yy - ili iki rəqəmlə göstərir (00-99)</li><li>yyyy - ili dörd rəqəm ilə göstərir (0000-9999)</li></ul><p><strong>Bu ifadələr vaxt formatı üçün istifadə oluna bilər:</strong></p><ul><li>h - saat əvvəlində sıfır olmadan (0-23 və ya 12 saatlıq formatda 1-12)</li><li>hh - saatı əvvəlində sıfır olmaqla (00-23 və ya 12 saatlıq formatda 01-12)</li><li>m- dəqiqə əvvəlində sıfır olmadan (0-59)</li><li>mm - dəqiqə əvvəlində sıfır olmaqla (00-59)</li><li>s - saniyə əvvəlində sıfırlar olmadan (0-59)</li><li>ss - saniyə əvvəlində sıfır olmaqla (00-59)</li><li>z - millisaniyə əvvəlində sıfır olmadan (0-999)</li><li>zzz - millisaniyə əvvəlində sıfırlar olmaqla (000-999)</li><li>AP - 12 və ya 24 saatlıq formata keçid. AP, ya "AM", ya da "PM" ilə əvəz olunacaqdır.</li><li>ap - 12 və ya 24 saatlıq formatlara keçid. ap, ya "am" ya da "pm" ilə əvəz olunacaqdır.</li><li>Z - saat qurşağı rəqəmsal formatda (-0500)</li></ul><p><strong>Bütün başqa daxiletmə simvolları nəzərə alınmayacaqdır.</strong></p></qt>

en: Date Display:
az: Tarixin göstərilməsi:

en: Message Window
az: Məktub pəncərəsi

en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
az: Məktuba cavab versikdən və ya onu yönləndirdikdən sonra müstəqil məktub pəncərəsi bağlansın

en: System Tray
az: Sistem çəkməcəsi

note: i18n: ectx: label, entry (SystemTrayEnabled), group (General)
en: Enable system tray icon
az: Sistem çəkməcəsində nişan görünsün

note: i18n: ectx: label, entry (StartInTray), group (General)
en: Start minimized to tray
az: Çəkməcəyə yığılmış şəkildə başlasın

en: Show unread email in Taskbar
az: Oxunmamış məktublar tapşırıq çubuğunda görünsün

en: A&vailable Tags
az: Mö&vcud yarlıqlar

en: Add new tag
az: Yeni yarlıq əlavə edin

en: Remove selected tag
az: Seçilmiş yarlığı silin

en: Increase tag priority
az: Yarlığın üstünlüyünü artırın

en: Decrease tag priority
az: Yarlığın üstünlüyünü azaldın

en: Ta&g Settings
az: Yar&lıq ayarları

en: Do you want to remove tag '%1'?
az: '%1' yarlığını silmək istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Remove Tag
az: Yarlığı silin

en: We cannot create tag. A tag with same name already exists.
az: Yarlıq yarada bilmədik. Eyni adla yarlıq artıq var.

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
az: Ümumi

en: Standard Templates
az: Standart şablonlar

en: Custom Templates
az: Fərdi şablonlar

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
az: Başlıq

en: Charset
az: Kodlaşma

en: Headers
az: Başlıqlar

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
az: Qoşma fayllar

en: Autocorrection
az: Özü-özünə düzəltmə

en: Auto Resize Image
az: Şəkil ölçüsü öz-özünə dəyişsin

[ctx: @title:group]
en: Signature
az: İmza

en: Automatically insert the configured signature when starting to compose a message
az: Məktub yazmağa başladıqda tərtib edilmiş imza avtomatik daxil edilsin

en: Insert the signature above any quoted text
az: İmza istənilən sitat gətirilən mətnin sonuna daxil edilsin

en: Insert the RFC-compliant signature separator (two dashes and a space on a line) before the signature
az: RFC ilə uyğun imza ayırıcısı (iki tire və sətirdə boşluq) imzadan əvvəl daxil edilsin

en: When replying, do not quote any existing signature
az: Cavab verdikdə movcud imza sitat kimi daxil edilməsin

en: When replying, only quote the selected text (instead of the complete message), if there is text selected in the message window.
az: Cavab verdikdə yalnız seçilmiş mətn (tam mətn əvəzinə) sitat gətirilsin, əgər məktub pəncərəsində mətn seçilmişsə.

en: When replying, add quote signs in front of all lines of the quoted text, even when the line was created by adding an additional line break while word-wrapping the text.
az: Cavab verilən zaman sitat imzalarını bütün sitat gətirilən mətn sətirlərin qarşısına əlavə edin, hətta sətir avtomatik sətirə keçmə zamanı yaradılsa belə.

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
az: Avtomatik sətirə keçməni göstərilən enlikdə aktiv edin

en: Set the text width for automatic word wrapping
az: Avtomatik sətirə keçmə üçün mətnin enini təyin edin

en: When replying or forwarding, quote the message in the original format it was received. If unchecked, the reply will be as plain text by default.
az: Cavb verdikdə və ya yönləndirdikdə ismarıcı qəbul edildiyi kimi orijinal formatında sitat gətirin. İşarələnməzsə, cavab, standart olaraq adi mətn kimi olacaq.

en: Format the plain text part of a message from the HTML markup. Bold, italic and underlined text, lists, and external references are supported.
az: Məktubun HTML formatlaması olan versiyasından adi mətn yaradın. Qalın, kursiv və altı cizgili mətnlər, siyahılar və xarici istinadlar dəstəklənir.

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
az: Yeni məktub mətnində

en: As Attachment
az: Qoşma fayl kimi

en: Set the default forwarded message format
az: Yönləndirilən məktub üçün standart formatı təyin edin

en: Default forwarding type:
az: Standart yönləndirmə növü

[ctx: @title:group]
en: Recipients
az: Alıcılar

en: By default, request an MDN when starting to compose a message. You can select this on a per-message basis using "Options - Request Disposition Notification"
az: İlkin olaraq yeni məktub yazarkən məktubun vəziyyəti haqqında sorğu əlavə edin. Bunu "Seçimlər - Göndərilmə haqqında sorğu bildirişi" istifadə edərək hər məktub üçün seçə billərsiniz.

en: Warn if too many recipients are specified
az: Alıcıların say həddini aşıldıqda xəbərdar etmək

en: Set the maximum number of recipients for the warning
az: Xəbərdarlıq üçün ən çox alıcı sayını təyin edin

en: Only allow this many recipients to be specified for the message. This applies to doing a "Reply to All", entering recipients manually or using the "Select..." picker.  Setting this limit helps you to avoid accidentally sending a message to too many people.  Note, however, that it does not take account of distribution lists or mailing lists.
az: Məktub üçün yalnız bu çoxluqda alıcılara icazə verin. "Hamısını cavablayın" əməli üçün parametr alıcılar əl ilə daxil edildikdə və ya ünvan kitabçasından seçildikdə tətbiq edilir. Bu məhdudiyyətin tətbiq edilməsi təsadüfən həddindən çox alıcılara məktub göndərilməsinin qarçısını alır. Bununla belə nəzərə alın ki, bu paramtr paylaşılanlar siyahısına və poçt siyahılarına şamil edilmir.

en: Remember recent addresses entered, and offer them for recipient completion
az: Son daxil edilmiş alıcı ünvanınıyadda saxlamaq və onu avtodulmada təklif etmək

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
az: Yadda saxlanlmasın

en: Maximum recent addresses retained:
az: Yadda saxlanılacaq son ünvanların ən çox sayı:

en: The maximum number of recently entered addresses that will be remembered for completion
az: Özü-özünə tamamlama üçün istifadə olunacaq son daxil edilən ünvanların ən çox sayı

en: Configure Completion...
az: Özü-özünə doldurmanı tənzimləmək...

[ctx: @title:group]
en: Autosave
az: Özü-özünə saxlama

en: No autosave
az: Özü-özünə saxlamadan

[ctx: Interval suffix]
en:  minute |  minutes
az[0]:  dəqiqə
az[1]:  dəqiqələr

en: Automatically save the message at this specified interval
az: Bu göstərilmiş aaralıqdakı məktublar öz-özünə saxlanılsın

en: Repl&y Subject Prefixes
az: Cava&bın başlığının önlüyü

en: Recognize any sequence of the following prefixes (entries are case-insensitive regular expressions):
az: Aşağıdakı önlüklərin ardıcıllığını müəyyənləşdirmək (yazılar B/k hərfə həssas olmayan müntəzəm ifadələrdir):

en: A&dd...
az: Əlavə e&din...

en: Re&move
az: Sil&mək

en: Mod&ify...
az: Dəy&işdirin...

en: Enter new reply prefix:
az: Yeni cavab önlüyünü daxil edin:

en: Do you want to remove reply prefix?
az: Cavb önlüyünü silmək istəyirsiniz?

en: Reply Prefix:
az: Cavab prefiksi:

en: For&ward Subject Prefixes
az: Yönlən&dirilən məktubun bağlığının önlüyü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remo&ve
az: Sil&mək

en: Add...
az: Əlavə edin...

en: Modify...
az: Dəyşdirin...

en: Enter new forward prefix:
az: Yeni yönləndirmə önlüyü daxil edin:

en: Do you want to remove forward prefix?
az: Yönləndirmə önlüyünü silmək istəyirsiniz?

en: Forward Prefix:
az: Yönləndirmə prefiksi:

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
az: Bu siyahı, əvvəldən sona hər gedən məktubda bütün tələb olunan simvollardan ibarət simvol dəstinin olması üçün yoxlanılır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: &Modify...
az: Dəyişdir&mək...

en: Enter charset:
az: Simvol dəsti daxil edin:

en: Do you want to remove this selected charset?
az: Bu seçilmiş simvol dəstini silmək istəyirsiniz?

en: Add Charset:
az: Kodlaşma əlavə edin:

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
az: Cavab verərkən və ya yönləndirərkən orijinal simvol dəsti saxla&nılsın (əgər mümkündürsə)

en: This charset is not supported.
az: Bu simvol dəsti dəstəklənmir.

en: &Use custom message-id suffix
az: Fərdi məktub İD sonluğunu is&tifadə edin

en: Custom message-&id suffix:
az: Fərdi məktub &İD sonluğu:

en: Define custom mime header fields:
az: Fərdi mime başlıqları sahələrini müəyyən edir:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
az: Ad

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
az: Dəyər

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
az: &Yeni

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
az: &Ad:

en: &Value:
az: &Dəyər:

en: 'Content-Type' is not an authorized string. This header will be not saved.
az: 'Content-Type' icazə verilən sətir deyil. Bu başlıq saxlanılmayacaqdır.

en: Invalid header
az: Yolverilməz başlıq

en: Outlook-compatible attachment naming
az: Outlook ilə uyğun qoşmanın adı

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
az: Outlook(tm) xidmətinin ingiliscə olmayan simvollardan ibarət  qoşma adını tanıması üçün bu parametri aktiv edin

en: E&nable detection of missing attachments
az: Çatışmayan qoşmaların aşkarla&nmasını aktiv edin

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
az: Aşağıdakı açar sözlərdən birini bir fayl əlavə etmək niyyəti kimi tanıyın:

en: Enter new key word:
az: Yeni açar sözü daxil edin:

en: Do you want to remove this attachment word?
az: Bu qoşma sözü silmək istəyirsiniz?

en: Attachment Word:
az: Əlavə söz:

en: Maximum Attachment Size:
az: Qoşmanın ən böyük ölçüsü:

en: No limit
az: Məhdudiyyətsiz

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
az: Siz, Outllook (tm) və digər əlavə ediləcək fayl adlarının standart kodlaşmasını dəstəkləməyən e-poçt müştəriləri tərəfindən başa düşüləcək qaydada İngiliscə olmayan işarələrdən ibarət olan qoşma faylı adının kodlaşmasını seçmisiniz.
    Qeyd edək ki, KMail standart olmayan mesajlar yarada bilər və nəticədə mesajlarınızın standart poçt müştəriləri tərəfindən başa düşülməməsi mümkündür; belə ki, yalnız, başqa bir seçiminiz olmadıqda bunu aktivləşdirin.

en: Add
az: Əlavə edin

en: Remove
az: Silin

en: Folders
az: Qovluqlar

en: Invitations
az: Dəvətlər

en: Printing
az: Çap edilməsi

en: User Feedback
az: İstiifadəçi rəyi

en: Check Before Send Plugins
az: Plaqinləri göndərmədən əvvəl yoxlayın

en: Composer Plugins
az: Məktub yazma plaqinləri

en: Grammar Checker Plugins
az: Orfoqrafiya yoxlaması plaqinləri

en: Tools Plugins
az: Alətlər plaqinləri

en: Editor Plugins
az: Redaktor plaqinləri

en: Message Viewer
az: Məktub göstərən

en: Webengine Plugins
az: HTML məktublarına baxış plaqinləri

en: Header Style Plugins
az: Başlıq tərzi plaqinləri

en: Text Conversion Plugins
az: Mətn yaratma plaqinləri

en: Misc
az: Müxtəlif

en: Confirm Deleting Emails Plugins
az: E-poçt plaqinlərinin silinməsini təsdiq edin

en: Akonadi Agents
az: Akonadi təmsilçiləri

en: Reading
az: Oxuma

en: Message Disposition Notifications
az: Məktubların hazırlanması bildirişləri

en: S/MIME Validation
az: S/MİME doğrulaması

en: Email Address:
az: E-poçt ünvanı:

en: Do you want to remove this email address?
az: Bu e -poçt ünvanını silmək istəyirsinz?

en: Changing the global HTML setting will override all folder specific values.
az: Ümumi HTML ayarlarının dəyişdirilməsi bütün qovluğa məxsus dəyərləri əvəzləyəcəkdir.

en:  day |  days
az[0]:  gün
az[1]:  günlər

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Settings
az: GnuPG ayarları

en: The module is missing. Please verify your installation. This module is provided by Kleopatra.
az: Modul çatışmır. Quraşdırmanızı yoxlayın. Bu modul Kleopatra proqram təminatına daxildir.

en: GnuPG Configure Module Error
az: GnuPG tənzimləmə modulu xətası

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
az: Bu seçim, dirmngr >= 0.9.0 paketini tələb edir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
az: proksi yoxdur

en: (Current system setting: %1)
az: (Cari sistem ayarları: %1)

[ctx: @title:window]
en: Select Contact
az: Əlaqəni seçin

en: Select
az: Seçin

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
az: Arxiv

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
az: Arxiv qovluğu

[ctx: @action]
en: Archive
az: Arxiv yaradın

en: &Folder:
az: Qo&vluq:

en: Compressed Zip Archive (.zip)
az: Sıxılmış ZİP arxivi (.zip)

en: Uncompressed Archive (.tar)
az: Sıxılmamış TAR arxiv (.tar)

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
az: BZ2 sıxılmış TAR arxivi (.tar.bz2)

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
az: GZ sıxılmış TAR arxivi (.tar.gz)

en: &Archive File:
az: &Arxiv faylı:

en: &Delete folder and subfolders after completion
az: Başa çatdıqdan sonra qovluğu və alt qovluğu &silin

en: Archive all subfolders
az: Bütün alt qovluqları arxivləyin

en: Please select the folder that should be archived.
az: Lütfən arxivlənəcək qovluğu seçin.

en: No folder selected
az: Heç bir qovluq seçilmədi

[ctx: @title:window]
en: Notification
az: Bildiriş

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
az[0]: 1 qoşma (%2)
az[1]: %1 qoşma (%2)

en: Hide attachment list
az: Qoşmalar siyahısını gizlətmək

en: Show attachment list
az: Qoşmalar siyahısını göstərmək

[ctx: Menu item]
en: Encoding
az: Kodlaşdırma

en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
az: Bu məktubun orfoqrafiya yoxlaması üçün lüğəti seçin

en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
az: Bu məktubun bir nüsxəsi saxlanılacaq göndərilən-poçt qovluğunu seçin

en: Select the outgoing account to use for sending this message
az: Bu məktubu göndərmək üçün istifadə ediləcək göndərən hesabı seçin

en: Set the "From:" email address for this message
az: "Kimdən:" sahəsində e-poçt ünvanını göstərin

en: &Identity:
az: K&imlik:

en: &Dictionary:
az: &Lüğət:

en: &Sent-Mail folder:
az: &Göndərilən-poçt qovluğu:

en: &Mail transport:
az: &Poçt göndərişi:

[ctx: sender address field]
en: &From:
az: Kimdən:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
az: Başlıq:

[ctx: @title:window]
en: Composer
az: Redaktor

en: &Send Mail
az: Məktubu &göndərin

en: &Send Mail Via
az: Bununla &göndərin

en: Send
az: Göndərin

en: Send &Later
az: So&nra göndərin

en: Send &Later Via
az: Sonra &bununla göndərin

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
az: Növbədə

en: Save as &Draft
az: Qa&ralama kimi saxlamaq

en: Save email in Draft folder
az: Məktubu qaralama qovluğunda saxlayın

en: Save as &Template
az: Şabl&on kimi saxlayın

en: Save email in Template folder
az: Məktubu müvəqqəti qovluqda saxlayın

en: Save as &File
az: &Fayl kimi saxlayın

en: Save email as text or html file
az: Məktubu mətn və ya HTML kimi saxlayın

en: &Insert Text File...
az: Mətn faylını dax&il edin...

en: &Insert Recent Text File
az: Əvvəlki mətn faylını dax&il edin

en: &Address Book
az: Ünvan kita&bçası

en: Open Address Book
az: Ünvan kitabçasını açın

en: &New Composer
az: Ye&ni redaktor

en: Select &Recipients...
az: Alıcıla&rı seçin...

en: Save &Distribution List...
az: &Paylaşma siyahısını seçin...

en: Paste as Attac&hment
az: Qoşma fayl kimi yerləşdirin

en: Cl&ean Spaces
az: Boşluqları t&əmizləyin

en: Use Fi&xed Font
az: Sabit&lənmiş şriftdən istifadə edin

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
az: &Təcili məktub

en: &Request Disposition Notification
az: İşlənməsi haqqında bildiriş tələb &edin

en: &Request Delivery Confirmation
az: Çatdırılma bildirişi tələb &edin

en: &Wordwrap
az: Sətirə &keçid

en: &Snippets
az: &Hissələr

en: &Automatic Spellchecking
az: &Avtomatik imla yoxlaması

en: Rich Text Editing
az: Formatlama ilə düzəliş

en: Rich Text
az: Formatlama ilə mətn

en: Toggle rich text editing mode
az: Formatlama ilə düzəliş rejiminə keçid

en: &All Fields
az: Bütün s&ahələr

en: &Identity
az: K&imlik

en: &Dictionary
az: &Lüğət

en: &Sent-Mail Folder
az: &Göndərilən-poçt qovluğu

en: &Mail Transport
az: &Poçt göndərişi

en: &From
az: Kimdən

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
az: Baş&lıq

en: Append S&ignature
az: &İmza əlavə edin

en: Pr&epend Signature
az: İmzanı kursorun əvvəlinə əlavə &etmək

en: Insert Signature At C&ursor Position
az: İmzanı k&ursor yerinə əlavə etmək

en: &Spellchecker...
az: İmla yoxlama&sı...

en: Spellchecker
az: İmla yoxlaması

en: &Encrypt Message
az: Şifr&ələnmiş məktub

en: Encrypt
az: Şifrələmək

en: &Sign Message
az: Məktubu im&zalayın

en: Sign
az: İmzalayın

en: &Cryptographic Message Format
az: &Şifrələnmiş məktub formatı

en: Select a cryptographic format for this message
az: Bu məktub üçün şifrələmə formatını seçin

en: Create Follow Up Reminder...
az: İzləmə xatırlatması yaradın...

en: Configure KMail...
az: KMail-i tənzimləyin...

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
az: <qt>Bu, menyu çubuğunu tamamilə gizlədəcək. %1 yazmaqla onu yenidən göstərə bilərsiniz.</qt>

en: Hide menu bar
az: Menyu çubuğunu gizlədin

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
az:  Sətir: %1

en:  Column: %1
az:  Sütun: %1

en: OVR
az: ƏVZ

en: INS
az: DAX

en: Spellcheck: on
az: İmla yoxlaması: açıq

en: Spellcheck: off
az: İmla yoxlaması: bağlı

en: Re&save as Template
az: Yenidən şablon kimi &saxlayın

en: &Save as Draft
az: Qaralama kimi &saxlayın

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
az: Bu məktubu yenidən Şablonlar qovluğunda saxlayın. Onu bir sonrakı dəfə istifadə etmək olar.

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
az: Bu məktubu qaralama qovluğunda saxlayın. Onu bir sonrakı dəfə düzəliş edərək göndərmək olar.

en: Do you want to save the message for later or discard it?
az: Məktubu sonraya saxlamaq yoxsa onu ləğv etmək isətyirsiniz?

en: Close Composer
az: Redaktoru bağlayın

en: Autosave Message Failed
az: Məktub öz-özünə saxlanılmadı

en: Sending Message Failed
az: Məktub göndərilmədi

[ctx: @title:window]
en: Insert File
az: Fayl daxil edin

en: Add as &Inline Image
az: Sət&irdaxii şəkil kimi əlavə edin

en: Add as &Attachment
az: Qoşm&a fayl kimi əlavə edin

en: Name of the attachment:
az: Qoşma faylın adı:

en: Attachment name can't be empty
az: Qoşma fayl adı boş ola bilməz

en: Invalid Attachment Name
az: Qoşmanın adı səhvdir

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
az[0]: Məktuba URL daxil edin
az[1]: Məktuba URL-lar daxil edin

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
az[0]: Faylı qoşm&a kimi əlavə edin
az[1]: Faylları qoşm&a kimi əlavə edin

en: Insert clipboard text as attachment
az: Mübadilə yaddaşındakı mətni qoşma kimi daxil edin

en: unnamed
az: adsız

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
az: <qt><p>Məktubların sizin üçün şifrələnməsini tələb etmisiniz, lakin cari seçilmiş kimlik, bunu istifadə etmək üçün belə bir (OpenPGP və ya S/MİME) şifrələmə açarı aşkar etmədi.</p><p>Lütfən kimlik tənzimləmələrində istifadə etmək üçün açar(lar)ı seçin.</p></qt>

en: Undefined Encryption Key
az: Tanınmamış şifrələmə açarı

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
az: <qt><p>Qaydaya görə bu məktubu imzalaya bilmək üçün öncə istifadə edəcəyiniz imzalama açarını (OpenPGP və ya S/MİME) təyin etməlisiniz.</p><p>Lütfən istifadə ediləcək açarı kimlik tənzimləməsində seçin.</p></qt>

en: Undefined Signing Key
az: Tanınmamış imza açarı

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
az: Siz, "Kimdən:" sahəsinə e-poçt ünvanını daxil etməlisiniz. Siz həmçinin e-poçt ünvanınızı bütün kimliklər üçün təyin edə bilərsiniz, belə olan halda onu hər dəfə hər bir məktub üçün daxil etməniz lazım olmayacaq.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
az: Siz, "Kimə:", "Nüsxəsi:", və ya "Gizli nüsxəsi:" sahələrinin birinə ən azı bir alıcını göstərməlisiniz.

en: To: field is empty. Send message anyway?
az: Kimə: sahəsi boşdur. Məktub istənilən halda göndərilsin?

en: No To: specified
az: Alıcı göstərilməyib

en: S&end as Is
az: Olduğu kimi gö&ndərin

en: &Specify the To field
az: "Kimə" sahəsini gö&stərin

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
az: Siz başlıq qoymadınız. İstənilən halda göndərilsin?

en: No Subject Specified
az: Başlıq göstərilməyib

en: &Specify the Subject
az: Başlıq qo&yun

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
az: Qaralamanı şifrələyə bilmək üçün ən azı bir alıcı göstərməlisiniz.

en: About to send email...
az: Məktub göndərilmək üzrədir...

en: Send Confirmation
az: Təsdiqləməni göndərin

en: &Send Now
az: İndi &göndərin

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
az: Siz %1 alıcıdan çoxuna məktub göndərməyə cəhd edirsiniz. Məktub istənilən halda göndərilsin?

en: Too many recipients
az: Həddindən çox alıcılar

en: &Send as Is
az: Olduğu kimi &göndərin

en: &Edit Recipients
az: Alıcılara düzəliş &edin

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
az: HTML rejiminin söndürülməsi mətnin formatının itirilməsinə gətirib çıxaracaq Əminsiniz?

en: Lose the formatting?
az: Formatlama itirilsin?

en: Lose Formatting
az: Formatlamanı itirin

en: Add Markup Plain Text
az: Adi mətn işarələməsi əlavə edin

en: Autocrypt key is used for this recipient. This key is not verified. The recipient prefers encrypted replies.
az: Avtoşifrələmə açarı bu alıcı üçün istifadə edildi. Bu açar doğrulanmayıb. Alıcı şifrələnmiş cavablara üstünlük verir.

en: Autocrypt key is used for this recipient. This key is not verified. The recipient does not prefer encrypted replies.
az: Avtoşifrələmə açarı bu alıcı üçün istifadə edildi. Bu açar doğrulanmayıb. Alıcı şifrələnmiş cavablara üstünlük vermir.

en: Autocrypt gossip key is used for this recipient. This key is not verified.
az: Bu istifadə üçün gossip avtoşifrələmə açarı istifadə olundu. Bu açar doğrulanmayıb.

en: High security encryption will be used for this recipient (the encryption key is fully trusted). Click the icon for details.
az: Bu istifadəçi üçün yüksək təhlükəsiz şifrələmə istifadə oluncaq (şifrələmə açarı tamamilə etibarlıdır). Təfərrüatları üçün nişana vurun.

en: Medium security encryption will be used for this recipient (the encryption key is marginally trusted). Click the icon for details.
az: Bu istifadəçi üçün orta təhlükəsiz şifrələmə istifadə oluncaq (şifrələmə açarı az etibarlıdır). Təfərrüatları üçün nişana vurun.

en: Low security encryption will be used for this recipient (the encryption key is untrusted). Click the icon for details.
az: Bu istifadəçi üçün zəif təhlükəsiz şifrələmə istifadə oluncaq (şifrələmə açarı etibarsızdır). Təfərrüatları üçün nişana vurun.

en: The email to this recipient will be encrypted, but the security of the encryption is unknown (the encryption key could not be verified). Click the icon for details.
az: Bu istifadəçiyə göndəriləcək e-poçt şifrələnəcək, lakin şifələmənin təhlükəsizlik səviyyəsi bilinmir (təhlükəsizlik şifrəsi doğrulana bilmədi). Təfərrüatları üçün nişana vurun.

en: Plugin Editor Information
az: Plaqin redaktorları haqqında

[ctx: @title:window]
en: Details
az: Təfərrüatlar

en: Select email to put in whitelist:
az: Ağ siyahıya axil ediləcək e-poçtu seçin:

en: Found potential phishing email addresses <a href="phishingdetails">(details...)</a>
az: Fırıldaqçılığa imkan yarada biləcək e-poçtlar tapıldı <a href="phishingdetails">(ərtaflı...)</a>

en: Set a subject for this message
az: Bu məktubun başlığını göstərin

en: This shortcut allows to send mail directly.
    Mail can be send accidentally.
    What do you want to do?
az: Bu qısayol poçtu birbaşa göndrəməyə imkan verir.
    Poçt təsadüfi göndərilə bilər.
    Nə etmək istəyirsiniz?

en: Configure shortcut
az: Qısayolu dəyişmək

en: Remove Shortcut
az: Qısayolu simək

en: Ask Before Sending
az: Göndərmədən öncə soruşmaq

en: Sending Without Confirmation
az: Təsdiqləmədən göndərmək

en: This attachment: <ul><li>%1</li></ul> was added externally. Remove it if it's an error.
az: Əlavə qoşma: <ul><li>%1</li></ul> xarici olaraq əlavə olundu. Əgər bu bir səhvdirsə onu silin.

en: These attachments: <ul><li>%1</li></ul> were added externally. Remove them if it's an error.
az: Əlavə qoşmalar: <ul><li>%1</li></ul> xarici olaraq əlavə edildi. Əgər bu bir səhvdirsə onu silin.

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
az: Belə görünür ki, yazdığınız məktub əlavə edilmiş bir qoşma faylına aiddir, ancaq siz heç bir şey əlavə etməmisiniz. Məktubunuza bir fayl əlavə etmək istəyirsiniz?

en: &Attach file
az: Fayl əl&avə edin

en: &Remind me later
az: Sonra xatı&rladılsın

en: External editor was started.
az: Xarici redaktor açıldı

en: Transport was not found. Please verify that you will use a correct mail transport.
az: Göndərmə kanalı tapılmadı. Düzgün poçt kanalı istifadə etdiyinizi yoxlayın

en: Sent Folder is not defined. Please set it before sending the mail.
az: Göndərmə qovluğu təyin edilməyib. Poçtu göndərmədən öncə onu təyin edin.

en: Identity was not found. Please verify that you will use a correct identity.
az: Kimlik tapılmadı. Dügün kimlikdən istifadə etdiyinizi yoxlayın.

en: Dictionary was not found. Please verify that you will use a correct dictionary.
az: Lüğət tapılmadı. Düzgün lüğətdən istifadə etdiyinizi yoxlayın.

[ctx: @info:status]
en: We have reached maximum recipients. Truncating recipients list to %1.
az: Alıcıların sayı maksimuma çatdı. Alıcıların sayı %1 olaraq məhdudlaşdırılır.

en: Message will be signed
az: Məktub imzalanacaq

en: Message will not be signed
az: Məktub imzalanmayacaq

en: Message will be encrypted
az: Məktub şifrələnəcək

en: Message will not be encrypted
az: Məktub şifrələnməyəcək

en: Cannot fetch collection. %1
az: Kolleksiyanı almaq olmur. %1

en: Folder name not defined.
az: Qovluq adı göstərilməyib.

en: Unable to create folder. %1
az: Qovluq yaradıla bilmir. %1

en: Archive folder not defined. Please verify settings for account %1
az: Arxiv qovluğu təyin edilməyib. %1 hesabının ayarlarını yoxlayın

en: No messages selected.
az: Məktub seçilməyib.

en: List of collections is empty. %1
az: Kolleksiya siyahısı boşdur. %1

en: This folder %1 is read only. Please verify the configuration of account %2
az: Bu, %1 qovluğu yalnız oxumaq üçündür. %2 hesabının ayarlarını yoxlayın

en: Cannot move messages.
az: Məktub silinə bilmir.

en: Unable to fetch folder. Error reported: %1
az: Qovluq alına bilmir. Xəta bildirildi: %1

en: No folder returned.
az: Heç bir qovluq qaytarılmadı.

en: Unable to fetch parent folder. Error reported: %1
az: Ana qovluğu almaq baş tutmadı. Xəta bildirildi: %1

en: Unable to return list of folders.
az: Qovluqların siyahısını qaytarmaq alınmadı.

en: Messages archived
az: Məktublar arxivləndi

en: Folder Shortcut %1
az: Qovluq qısayolu %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, image)
en: Image
az: Şəkil

en: You do not have your own contact defined in the address book.
az: Ünvan kitabçasında belə bir əlaqəniz yoxdur.

en: No Picture
az: Şəkil yoxdur

en: No picture set for your address book entry.
az: Ünvan sətiri girişi üçün şəkil təyin olunmayıb.

[ctx: @title:window]
en: Create own vCard
az: Şəxsi vCard yaradın

en: &With empty fields
az: &Boş sahələr ilə

en: &From existing vCard
az: &Mövcud vCard'lardan

en: &vCard path:
az: &vCard yolu:

en: &Duplicate existing vCard
az: Mövcud vCard'ın &təkrarı

en: &Existing identities:
az: Mövcud &kimliklər:

en: Error while generating new key pair: %1
az: Bu açar cütü hazırlanarkən xəta baş verdi: %1

en: Key Generation Error
az: Açar hazırlanması xətası

en: No key
az: Açar yoxdur

en: Generate a new key pair
az: Yeni açar cütü hazırlayın

en: Generating new key pair...
az: Yeni açar cütü hazırlanır...

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity
az: Kimliyə düzəliş edin

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
az: Ümumi

en: &Your name:
az: &Sizin adınız:

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
az: <qt><h3>Sizin adınız</h3><p>Bu sahə, göndərəcəyiniz e-poçtda görünməsini istədiyiniz adınızdan ibarət olmalıdır;</p><p>əgər bu sahəni boş buraxsanız məktubun başlığında adınız deyil, yalnız e-poçt ünvanınız görünəcəkdir.</p></qt>

en: Organi&zation:
az: &Təşkilat:

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
az: <qt><h3>Təşkilat</h3><p>Bu sahə, göndərəcəyiniz e-poçtun başlığında mənsub olduğunuz təşkilatın adınından ibarət olmalıdır.</p><p>Bu sahəni boş buraxmaq təhlükəsizdir (və adi haldır).</p></qt>

en: &Email address:
az: &E-poçt ünvanı:

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>This address is the primary one, used for all outgoing mail. If you have more than one address, either create a new identity, or add additional alias addresses in the field below.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
az: <qt><h3>E-poçt ünvanı</h3><p>Bu sahədə sizin tam e-poçt ünvanınız olmalıdır. </p><p>Bu ünvan bütün göndərilən e-poçtlar üçün əsas ünvandır. Əgər birdən çox ünvanınız varsa ya yeni kimlik yaradın və ya aşağıdakı sahəyə yeni təxəllüs ünvanları əlavə edin.</p><p>Əgər bu sahəni boş buraxsanız və ya ünvanı səhv yazsanız, sizə cavab verilməsində çətinlik yaranacaqdır.</p></qt>

en: Email a&liases:
az: E-poçt təxəllüsləri:

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
az: <qt><h3>E-poçt təxəllüsləri</h3><p>Bu sahə, bu kimlik üçün nəzərdə tutulan təxəllüs ünvanlarından ibarətdir (başqa kimliyin təqdim edilməsindən fərqli olaraq).</p><p>Nümunə:</p><table><tr><th>İlkin ünvan:</th><td>ilk.son@misal.org</td></tr><tr><th>Təxəllüslər:</th><td>ilk@misal.org<br>son@misal.org</td></tr></table><p>Hər sətirə bir təxəllüs yazın.</p></qt>

en: Cryptography
az: Kriptoqrafiya

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to digitally sign messages. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
az: <qt><p>Burada seçdiyiniz OpenPGP açarı məktubların imzalanmasında istifadə oluncaqdır. Siz həmçinin GnuPG açarlarından istifadə edə bilərsiniz.</p><p>Siz buranı boş buraxa bilərsiniz, lakin, KMail, məktubları OpenPGP istifadə edərək imzalaya bilməyəcəkdir, bu, adi poçt funksiyasına təsir etməyəcəkdir.</p><p>Siz bu açarlar haqqında <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt> ünvanından daha çox öyrənə bilərsiniz.

en: OpenPGP signing key:
az: OpenPGP imzalama açarı:

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Public Key" feature in the composer. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
az: <qt><p>Burada sediyiniz OpenPGP açarı məktubları şifrələmək və redaktorda "Mənim açıq açarımı əlavə edin" funksiyası üçün istifadə olunacaq. Siz həmçinin GnuPG açarlarından istifadə edə bilərsiniz.</p><p>Siz bunu boş buraxa bilərsiniz, lakin KMail göndərilən məktubların nüsxəsini sizin üçün OpenPGP ilə şifrələyə bilməyəcəkdir, bu poçtun normal işləməsinə təsir etməyəcəkdir.</p><p>Bu açarlar haqqında daha çox məlumatı <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt> ünvanından əldə edə bilərsiniz.

en: OpenPGP encryption key:
az: OpenPGP şifrələmə açarı:

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
az: <qt><p>Burada seçdiyiniz S/MİME (X.509) sertifikatı məktubların rəqəmsal imzlanması üçün istifadə olunacaqdır.</p><p>Siz buranı boş buraxa bilərsiniz, lakin KMail S/MİME istifadə edərək məktublarınızı rəqəmsal imza ilə imzalaya bilməyəcəkdir, bu poçtun normal funksiyasına təsir etməyəcəkdir.</p></qt>

en: S/MIME signing certificate:
az: S/MİME imzalama sertifikatı:

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
az: <qt><p>Burada seçdiyiniz S/MİME sertifikatı məktublarınızı şifrələmək və redaktorda "Mənim sertifikatımı əlavə edin" funksiyası üçün istifadə olunacaq.</p><p>Siz buranı boş buraxa bilərsiniz, lakin KMail S/MİME istifadə edərək göndərilən məktubların nüsxəsini sizin üçün şifrələyə bilməyəcəkdir, bu poçtun normal işinə təsir etməyəcəkdir.</p></qt>

en: S/MIME encryption certificate:
az: S/MİME şifrələmə sertifikatı:

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
az: Tərcih edilən format:

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
az: Qabaqcıl

en: &Reply-To address:
az: &Cavab ünvanı:

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
az: <qt><h3>Cavab ünvanları</h3><p>Bu, <tt>Cavablayın:</tt> başlığını, normal <tt>Göndərən:</tt> ünvanından fərqlənəcək şəkildə təyin edir.</p><p>Bu bir qrup insanın bir yerdə işləyərək eyni rolu icra etdiyi zaman faydalı ola bilər. Belə olan halda məktuba cvab vermək üçün <tt>Göndərən:</tt> sahəsindəki şəxsi ünvanı deyil ümumi ünvanı göstərmək olar.</p><p>Əgər belə bir şeyə ehtiyacınız yoxdursa buranı boş buraxın.</p></qt>

en: &CC addresses:
az: &Sürəti üçün ünvanlar:

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
az: <qt><h3>Sütəri üçün ünvanlar (CC-Carbon Copy)</h3><p>Bu sahəsə daxil etdiyiniz ünvanlar bu kimlikdən istifadə edərək göndəriən hər məktuba əlavə oluncaqdır.</p><p>Bu adətən məktubun sürətinin başqa bir ünvana göndərilməsi üçün istifadə olunur.</p><p>Birdən çox ünvan göstərmək üçün onları vergüllə daxil edin.</p><p>Əgər məktubn surətini heç kimə göndərmək istəmirsinizsə buranı boş buraxın.</p></qt>

en: &BCC addresses:
az: &Gizli surəti üçün ünvanlar:

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
az: <qt><h3>Gizli surəti üçün ünvanlar (BCC-Blind Carbon Copy)</h3><p>Bu sahəyə daxil etdiyiniz ünvanlar bu kimlikdən göndərilən hər məktuba əlavə olunacaqdır və başqa alıcı tərəfindən görünməyəcəkdir.</p><p>Adətən bu məktubun surətinin başqa ünvanlarınıza göndərilməsi üçün istifadə olunur.</p><p>Əgər belə bir şeyə ehtiyyacınız yoxdursa buranı boş buraxın.</p><p>

en: D&ictionary:
az: &Lüğət:

en: Select Send-mail Folder
az: Göndərilən poçt qovluğu seçin

en: Sent-mail &folder:
az: Göndərilən-poçt qo&vluğu:

en: Select Draft Folder
az: Qaralama qovluğunu seçin

en: &Drafts folder:
az: Qa&ralama qovluğu:

en: Select Templates Folder
az: Şablonlar qovluğunu seçin

en: &Templates folder:
az: Şa&blonlar qovluğu:

en: Outgoing Account:
az: Gedənlər hesabı:

en: Attach my vCard to message
az: vCard'ım məktuba əlavə edilsin

en: Create...
az: Yaratmaq...

en: Autocorrection language:
az: Avtodüzəltmə üçün dil:

en: Restore default domain name
az: Standart domen adını bərpa edin:

en: Defaul&t domain:
az: Standar&t domen:

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
az: <qt><p>Standart domen yalnız istifadəçinin adından ibarət olan e-poçt  ünvanlarını tamamlamaq üçün istifadə olunur.</p></qt>

en: &Use custom message templates for this identity
az: Bu kimlik üçün xüsusi məktub şablonlarından &istifadə edin

en: &Copy Global Templates
az: Ümumi şablonları &kopyalayın

en: Signature
az: İmza

en: Picture
az: Şəkil

en: Invalid Email Alias "%1"
az: "%1" e-poçt təxəllüsü səhvdir

en: Invalid Email Address
az: E-poçt ünvanı səhvdir

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
az: İmzalamaq üçün tənzimləniş OpenPGP açarlarından biri bu kimliyin (%1) e-poçt ünvanından ibarət istifadəçinin İD-sini tapa bilmir.
    Bu, istifadəçi imzaları yoxlamağa cəhd etdiyi zaman xəbərdarlıq bildirişinin göstərilməsinə səbəb ola bilər.

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
az: İmzalamaq üçün tənzimləniş OpenPGP açarlarından biri bu kimliyin (%1) e-poçt ünvanından ibarət istifadəçinin İD-sini tapa bilmir.

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
az: İmzalamaq üçün tənzimləniş OpenPGP açarlarından biri bu kimliyin (%1) e-poçt ünvanından ibarət istifadəçinin İD-sini tapa bilmir.
    Bu, alıcı belə tənzimləmə ilə imzaları yoxlamağa cəhd etdiyi zaman xəbərdarlıq bildirişinin göstərilməsi ilə nəticələnə bilər.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
az: İmzalamaq üçün tənzimləniş S/MİME sertifikatlarından  biri bu kimliyin (%1) e-poçt ünvanından ibarət istifadəçinin İD-sini tapa bilmir.

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
az: E-poçt ünvanı Açar və ya Sertifikatlarda tapılmadı

en: The signature file is not valid
az: İmzalama faylı yararsızdır

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity "%1"
az: "%1" kimliyinə düzəliş edin

en: Some custom folder for identity does not exist (anymore); therefore, default folders will be used.
az: Bəzi xüsusi qovluqlar (artıq) bu kimlik üçün mövcud deyil; buna görə də standart qovluqlar istifadə oluncaq.

en: Edit...
az: Düzəliş edin...

[ctx: @title:window]
en: Edit own vCard
az: Şəxsi vCard-a düzəliş edin

en: Delete current vCard
az: Cari vCard-ı silin

en: Are you sure you want to delete this vCard?
az: Bu vCard-ı silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Delete vCard
az: vCard-ı silin

en: We cannot delete vCard file.
az: vCard faylını silə bilmirik.

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
az: Həqiqətən ləğv etmək istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
az: Təsdiqləyin

[ctx: @action:button]
en: Cancel Editing
az: Düzəlişi ləğv edin

[ctx: @action:button]
en: Do Not Cancel
az: Ləğv etməyin

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
az: %1(Standart)

en: Identity Name
az: Kimlik adı

en: Email Address
az: E-poçt ünvanı

en: <qt>Do you really want to remove the identity named <b>%1</b>?</qt>
az: <qt><b>%1</b> adlı kimliyi silmək istədiyinizə əminsiniz?</qt>

en: Do you really want to remove this %1 identity? | Do you really want to remove these %1 identities?
az[0]: Həqiətən bu %1 kimliyi silmək istəyirsiniz?
az[1]: Həqiqətən bu %1 kimlikləri silmək istəyirsiniz?

en: Remove Identity | Remove Identities
az[0]: Kimliyi silin
az[1]: Kimlikləri silin

en: &Remove
az: &Silin

en: Rename
az: Adını dəyişin

en: Set as Default
az: Standart kimi təyin edin

[ctx: @title:window]
en: New Identity
az: Yeni kimlik

en: &New identity:
az: Ye&ni kimlik:

en: &Use System Settings values
az: Sistem ayarları dəyərindən &istifadə edin

en: &Duplicate existing identity
az: Mövcu&d kimliyin təkrarını yaradın

en: More information under <a href="https://quimby.gnus.org/circus/face/">https://quimby.gnus.org/circus/face/</a>.
az: Daha çox məlumatı buradan ala bilərsiniz: <a href="https://quimby.gnus.org/circus/face/">https://quimby.gnus.org/circus/face/</a>.

en: Examples are available at <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.
az: Nümunələrə burada baxa bilərsiniz: <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>

en: No image will be sent.
az: Heç bir şəkil göndərilməyəcək.

en: KMail will send a colored image through the Face header.
az: KMail, Face başlığı ilə rəngli şəkillər göndərəcək.

en: KMail will send a black-and-white image through the X-Face header.
az: KMail, X-Face başlığı ilə ağ və qara şəkil göndərəcək.

en: KMail will send both a colored and a black-and-white image.
az: KMail, həm rəngli, həm də ağ-qara şəkil göndərəcək.

en: Failed to reduce image size to fit in header.
az: Şəkilin ölçüsünü başlığa sıxacaq qədər kiçiltmək olmadı.

en: Failed to reduce image size to fit in header. Install pngquant to obtain better compression results.
az: Şəkilin ölçüsünü başlığa sıxacaq qədər kiçiltmək olmadı. Daha yaxşı sıxılma nəticəsi əldə etmək üçün pngquant proqramı quraşdırın.

en: Install pngquant to obtain better image quality.
az: Daha yaxşı şəkil keyfiyyəti əldə etmək üçün pngquant proqramı quraşdırın.

en: pngquant exited with code %1: %2
az: pngquant, %1 kodu ilə bağlandı: %2

en: Email added successfully.
az: E-poçt uğurla əlavə edildi.

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
az[0]: %2 paylaşım siyahısı boşdur, istifadə oluna bilməz.
az[1]: %2 paylaşım siyahıları boşdur, onlar istifadə oluna bilməz.

[ctx: @title:window]
en: Add to Address Book
az: Ünvan kitabı əlavə edin

en: Contact created successfully
az: Əlaqə uğurla yaradıldı

en: Contact cannot be stored: %1
az: Əlaqə saxlanıla bilməz: %1

en: Failed to store contact
az: Əlaqənin saxlanılması alınmadı

en: Do you want to attach this folder "%1"?
az: Bu "%1" qovluğunu əlavə etmək istəyirsiniz?

en: Attach Folder
az: Qovluq əlavə edin

[ctx: @action:button]
en: Attach
az: Əlavə edin

[ctx: @action:button]
en: Do Not Attach
az: Əlavə etməyin

en: Delete Search
az: Axtarışı silin

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
az: <qt><b>%1</b> axtarışını silmək istədiyinizə əminsiniz?<br />Ondakı məktublar silinməyəcəkdir, belə ki, onlar başqa qovluqlarda yerləşmişdir.</qt>

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
az: &silin

en: Delete Folder
az: Qovluğu silin

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
az: <qt><b>%1</b> boş qovluğunu silmək istəiyinizə əminsiniz?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
az: <qt><resource>%1</resource> boş qovluğunu və onun bütün alt qovluqlarını silmək istədiyinizə əminsiniz? Bu alt qovluqlar boş olmaya bilər və onların tırkibləri də silinəcəkdir.<p><b>Nəzərə alın ki,</b> silinmiş məktublar Səbət qovluğunda saxlanılmayacaq və birdəfəlik silinəcəkdir.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
az: <qt><resource>%1</resource> qovluğunu və onun tərkiblərini silmək istədiyinizə əminsiniz? <p>Nəzərə alın ki, <b> Bu silinmiş məktublar Səbət qovluğunda saxlanılmayacaq və onlar birdəfəlik silinəcəkdir.</b></p>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
az: <qt><resource>%1</resource> qovluğunu və alt qovluqlarını onların tərkibləri ilə silmək istədiyinizə əminsiniz? <p><b>Nəzərə alın ki,</b> bu silinmiş məktublar Səbət qovluğunda saxlanılmayacaq və həmişəlik silinəcəkdir.</p></qt>

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
az: &silin

en: Removing duplicates
az: Təkrarların silinməsi

en: Done
az: Hazırdır

en: Error occurred during removing duplicate emails: '%1'
az: E-poçtların təkrarlarının silinməsi zamanı xəta baş verdi: "%1"

en: Error while removing duplicates
az: Təkrarların silinməsi zamanı xəta

[ctx: @title:window]
en: Save File as
az: Faylı belə saxlayın

en: Set subject of message
az: Məktuba başlıq qoyun

en: Send CC: to 'address'. This can be repeated
az: Bir və ya bir neçə nüsxəsini göndərin: bu 'ünvana'.

en: Send BCC: to 'address'. This can be repeated
az: Bir və ya bir neçə gizli nüsxəsini göndərin: bu 'ünvana'.

en: Set replyTo to 'address'
az: 'Ünvan'ı cavabı ünvanı kimi təyin edin

en: Add 'header' to message. This can be repeated
az: Məktuba bir və ya bir neçə 'başlıq' əlavə edin.

en: Read message body from 'file'
az: Məktubun gövdəsini "fayl"dan oxumaq

en: Set body of message
az: Məktub gövdəsini təyin edin

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
az: Poçta bir və ya bir neçə qoşma əlavə edin

en: Only check for new mail
az: Yalnız yeni e-poçt üçün yoxlamaq

en: Only open composer window
az: Yalnız redaktor pəncərəsini açmaq

en: Set identity name
az: Kimliyə ad verin

en: View the given message file
az: Verilmiş məktub faylına baxış

en: Lists the available options for user feedback
az: İstifadəçi rəyi üçün əlçatan seçimlərin siyahısını göstərir

en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
az: Məktubu "ünvan"a göndərin və ya qoşma fayla keçid "URL"nu əlavə edin

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
az: &Fayl

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: New
az: Yeni

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
az: &Düzəliş edin

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
az: &Baxış

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
az: &İrəli

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: F&older
az: Q&ovluq

note: i18n: ectx: Menu (apply_filters_folder_actions)
en: Apply Filters on Folder
az: Süzgəcləri qovluğa tətbiq edin

note: i18n: ectx: Menu (apply_filters_folder_recursive_actions)
en: Apply Filters on Folder and all its Subfolders
az: Süzgəcləri qovluğa və onun bütün alt qovluqlarına tətbiq edin

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: Menu (message)
en: &Message
az: &Məktub

note: i18n: ectx: Menu (reply_special)
en: Reply Special
az: Xüsusi cavab

note: i18n: ectx: Menu (menubar_message_forward)
en: &Forward
az: &Yönləndirmək

note: i18n: ectx: Menu (apply_filter_actions)
en: A&pply Filter
az: Süzgəci &tətbiq edin

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
az: Alə&tlər

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
az: &Ayarlar

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
az: &Kömək

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
az: Əsas alətlər paneli

[ctx: @title:window]
en: Please wait
az: Lütfən gözləyin

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
az[0]: Lütfən məktub köçürülənədək gözləyin
az[1]: Lütfən %1 məktub köçürülənədək gözləyin

en: Save To File
az: Faylda saxlayın

en: Open Message
az: Məktubu açın

en: Message
az: Məktub

en: The file does not contain a message.
az: Bu faylda məktub yoxdur.

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
az: Bu faylda bir neçə məktub var. Yalnız ilk məktub göstərilir.

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
az: Seçilmiş məktubları əlavə qoşma kimi bir məktubda (MİME əlavəsi kimi) və ya ayrıca məktublarda yönləndirmək istəyirsiniz?

en: Send As Digest
az: Əlavə kimi göndərmək

en: Send Individually
az: Ayrılıqda göndərmək

en: Filtering messages
az: Məktubların süzgəclənməsi

en: Filtering message %1 of %2
az: %2 məktubdan %1 süzgəclənir

en: Moving messages
az: Məktubların köçürülməsi

en: Deleting messages
az: Məktubların silinməsi

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: Insert
az: Daxil etmək

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
az: &Seçimlər

note: i18n: ectx: Menu (attach)
en: &Attach
az: Əlavə qoşm&a

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
az: HTML paneli

note: i18n: ectx: ToolBar (directionToolBar)
en: Text Direction Toolbar
az: Mətn istiqaməti paneli

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
az: KMail şəbəkədən kənar rejimə keçildi; bütün şəbəkə əməliyyatları söndürüldü

en: Send Email
az: E-poçt göndərin

en: Impossible to send email
az: E-poçt göndərmək mümkün deyil

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
az: KMail şəbəkəyə qoşuldu; bütün şəbəkə əməliyyatları bərpa edildi

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
az: KMail şəbəkəyə qoşuldu; şəbəkə bağlantısı aşkar edildiyi zaman bütün şəbəkə əməliyyatları bərpa ediləcək

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
az: KMail hazırda şəbəkədən kənar rejimdədir. Şəbəkəyə qoşmaq, yoxsa şəbəkədən kənar rejimdə saxlamaq istəyirsiniz?

en: Online/Offline
az: Şəbəkədə/Şəbəkədən kənar

en: Work Online
az: Şəbəkədə işləmək

en: Work Offline
az: Şəbəkədən kənar işləmək

en: Network connection detected, all network jobs resumed
az: Şəbəkə bağlantısı aşkarlandı, bütün şəbəkə əməliyyatları bərpa edildi

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
az: Şəbəkə başlantısı aşkar edilmədi, bütün şəbəkə işləri söndürüləcəkdir

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
az: %1 üzərindəki avtosaxlama faylı açıla bilmədi.
    Səbəb: %2

en: Opening Autosave File Failed
az: Avtosaxlama faylının açılması baş tutmadı

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
az[0]: Bu kimlik standart köçürməni istifadə etmək üçün dəyişdirildi:
az[1]: %1 kimlikləri standart köçürməni istifadə etmək üçün dəyişdirildi:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
az[0]: Bu kimlik dəyişdirilmiş köçürməni istifadə etmək üçün dəyişdirildi:
az[1]: %1 kimlikləri dəyişdirilmiş köçürməni istifadə etmək üçün dəyişdirildi:

en: Sending messages
az: Məktubların göndərilməsi

en: Initiating sending process...
az: Göndərilmə prosesi başlayır...

en: Resource %1 is broken.
    %2
az: %1 resursu pozulub.
    %2

en: Archive Mail Agent was not registered.
az: Poçtun arxivlənməsi təminatçısı qeydə alınmadı.

en: Send Later Agent was not registered.
az: Sonra göndərmək təminatçısı qeydə alınmadı.

en: Mail Merge Agent was not registered.
az: Poçtun birləşdirilməsi təminatçısı qeydə alınmadı.

en: Followup Reminder Agent was not registered.
az: Xatırlatmanın izlənməsi təminatçısı qeydə alınmadı.

en: Could not start certificate manager; please make sure you have Kleopatra properly installed.
az: Sertifikar idarəçisi başladılmadı, Kleopatra proqramının quraşdırıldığına əmin olun.

en: KMail Error
az: KMail xətası

en: Could not start the import wizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
az: İdxal bələdçisi başladıla bilmədi. ImportWizard proqramının quraşdırıldığına əmin olun.

en: Unable to start import wizard
az: İdxal bələdçisi başladıla bilmədi

en: Could not start "PIM Data Exporter" program. Please check your installation.
az: "PİM verilənlərinin ixracı" proqramı başladıla bilmədi. Bu proqramın quraşdırıldığına əmin olun.

en: Unable to start "PIM Data Exporter" program
az: "PİM verilənlərinin ixracı" proqramı başladıla bilmədi

en: Could not start the ImportWizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
az: ImportWizard başladıla bilmədi. ImportWizard proqramının quraşdırıldığına əmin olun.

en: Unable to start ImportWizard
az: ImportWizard başladıla bilmədi

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
az: Sistemdə başqa poçt təminatçısı tapıldı. Ondakı verilənləri idxal etmək istəyirsiniz?

[ctx: @action:button]
en: Import
az: İdxal edin

[ctx: @action:button]
en: Do Not Import
az: İdxal etməyins

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
az: İdxal bələdçisi başladıla bilmədi. Bu proqramın quraşdırıldığını yoxlayın.

en: No Subject
az: Başlıq yoxdur

en: (no templates)
az: (şablonlar yoxdur)

en: This folder does not have any expiry options set
az: Bu qovluqda məktubun bitmə vaxtı seçimi təyin edilməyib

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
az: <qt><b>%1</b> qovluğunu vaxtı bitmiş kimi göstərmək istəyirsiniz?</qt>

en: Expire Folder
az: Qovluğu köhnə məktublardan təmizləmək

en: &Expire
az: &Köhnə məktublardan təmizləmək

en: Empty Trash
az: Səbəti boşaldın

en: Move to Trash
az: Səbətə atın

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
az: Səbət qovluğunu silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
az: <qt><b>%1</b> qovluğundakı bütün məktubları səbət qovluğuna atmaq istədiyinizə əminsiniz?</qt>

en: Moved all messages to the trash
az: Bütün qovluqları səbətə atın

en: Are you sure you want to expire all old messages?
az: Bütün köhnə məktubları silmək istəyirsiniz?

en: Expire Old Messages?
az: Köhnəlmiş məktublar silinsin?

en: Expire
az: Köhnə məktublardan təmizləmək

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
az: HTML məktublarındakı xarici resursların yüklənməsi sizi "spam"a qarşı zəiflədir və sisteminiz mövcud və gələcək təhlükəli müdaxilələrə məruz qala bilər.

en: Security Warning
az: Təhlükəsizlik Xəbərdarlığı

en: Load External References
az: Xarici keçidlər yüklənsin

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
az[0]: <qt>Seçilmiş məktubları həqiqətən silmək istəyirsiniz?<br />Silindikdən sonra bir daha bərpa edilə bilməyəcəkdir.</qt>
az[1]: <qt>%1 seçilmiş məktubu həqiqətən silmək istəyirsiniz?<br />Silindikdən sonra bərpa edilə bilməyəcəkdir.</qt>

en: Delete Messages
az: Məktubları silin

en: Delete Message
az: Məktubu silin

en: Moving messages...
az: Məktubların köçürülməsi...

en: Deleting messages...
az: Məktubların silinməsi...

en: Messages deleted successfully.
az: Məktublar uğurla silindi.

en: Messages moved successfully.
az: Məktublar uğurla köçürüldü.

en: Deleting messages failed.
az: Məktubların silinməsi baş tutmadı.

en: Deleting messages canceled.
az: Məktubların silinməsi ləğv edildi.

en: Moving messages failed.
az: Məktubların köçürülməsi baş tutmadı.

en: Moving messages canceled.
az: Məktubların köçürülməsi ləğv edildi.

[ctx: @title:window]
en: Move Messages to Folder
az: Məktubları qovluğa köçürün

en: Copying messages...
az: Məktubların kopyalanması...

en: Messages copied successfully.
az: Məktublar uğurla kopyalandı.

en: Copying messages failed.
az: Məktubların kopyalanması alınmadı.

en: Copying messages canceled.
az: Məktubların kopyalanması ləğv edildi.

[ctx: @title:window]
en: Copy Messages to Folder
az: Məktubları qovluğa kopyalayın

en: Moving messages to trash...
az: Məktubların səbətə atılması...

en: Deleting and moving messages to trash...
az: Məktubların silinməsi və səbətə atılması...

en: Messages moved to trash successfully.
az: Məktublar uğurla səbətə atıldı.

en: Messages moved to trash or deleted successfully
az: Məktublar uğurla səbətə atıldı və ya silindi

en: Moving messages to trash failed.
az: Məktubları səbətə atmaq alınmadı.

en: Deleting or moving messages to trash failed.
az: Məktubların səbətə atılması və silinməsi baş tutmadı.

en: Moving messages to trash canceled.
az: Məktubların səbətə atılması ləğv edildi.

en: Deleting or moving messages to trash canceled.
az: Məktubların silinməsi və ya səbətə atılması ləğv edildi.

[ctx: @title:window]
en: Jump to Folder
az: Qovluğa keçin

en: Save &As...
az: Belə s&xlayın...

en: &Expire All Folders
az: Bütün qovluqları köhnə məktublardan &təmizləyin

en: Check &Mail
az: Poçtu &Yoxlayın

en: Check Mail In
az: Qutudakı poçtu yoxlayın

en: Check Mail
az: Poçtu Yoxlayın

en: &Send Queued Messages
az: Növbədəki məktubları &göndərin

en: Online status (unknown)
az: Bağlantının vəziyyəti (bilinmir)

en: Send Queued Messages Via
az: Növbədəki məktubları bununla göndərin

en: Certificate Manager
az: Sertifikat idarəçisi

en: &Import Messages...
az: Məktubları &idxal edin...

en: &Debug Sieve...
az: Sieve saz&laması...

en: Filter &Log Viewer...
az: Süzgəcləmə jurna&lına baxış...

en: &Import from another Email Client...
az: Başqa e-poçt müştərilərindən &idxal edin...

en: Edit "Out of Office" Replies...
az: "İşdə deyil" cavabına düzəliş edin...

en: &Configure Automatic Archiving...
az: Öz-özünə arxivləməni &tənzimləyin...

en: Delayed Messages...
az: Göndərilməli məktublar...

en: Followup Reminder Messages...
az: Cavabsız qalan məktublar...

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
az: &silin

en: M&ove Thread to Trash
az: Söhbəti səbətə atın

en: Move thread to trashcan
az: Söhbəti səbətə atın

en: Delete T&hread
az: Söhbəti silin

en: &Find Messages...
az: Məktubları tap&maq...

en: Select &All Messages
az: &Bütün məktubları seçin

en: &Mailing List Management...
az: Paylaşı&m siyahısının idarə edilməsi...

en: &Clear Akonadi Cache...
az: Akonadi keşini &təmizləyin...

en: &Assign Shortcut...
az: Qısayol təyin &edin...

en: &Expiration Settings
az: &Köhnəlmə vaxtı ayarları

en: &Archive Folder...
az: Qovluğu &arxivləyin...

en: Load E&xternal References
az: &Xarici keçidlər yüklənsin

en: Copy Message To...
az: Məktubu buraya kopyalayın...

en: Move Message To...
az: Məktubu buraya köçürün...

en: &New Message...
az: Ye&ni məktub...

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
az: Yeni

en: Message From &Template
az: Şablondan yeni mək&tub

en: New Message t&o Mailing-List...
az: Paylaşım siyahısı&na yeni məktub...

en: &Create Filter
az: Süzgə&c yaradın

en: Filter on &Subject...
az: Başlığına görə &süzgəcləmək...

en: Filter on &From...
az: &Göndərənə görə süzgəcləmək...

en: Filter on &To...
az: Alı&cıya görə süzgəcləmək...

en: Filter on &Cc...
az: Nüsxələr üzrə süzgə&cləmək...

en: Mark &Thread
az: Söhbə&ti işarələyin

en: Mark Thread as &Read
az: Söhbəti o&xunmuş kimi işarələyin

en: Mark all messages in the selected thread as read
az: Seçilmiş söhbətəki bütün məktubları oxunmuş kimi işarələyin

en: Mark Thread as &Unread
az: Söhbəti ox&unmamış kimi işarələyin

en: Mark all messages in the selected thread as unread
az: Seçilmiş söhbətəki bütün məktubları oxunmamış. kimi işarələyin

en: Mark Thread as &Important
az: Söhbəti vac&ib kimi işarələyin

en: Remove &Important Thread Mark
az: Vac&ib şöhbət işarəsini silin

en: Mark Thread as &Action Item
az: Söhbəti fə&aliyyət elementi kimi işarələyin

en: Remove &Action Item Thread Mark
az: Söhbətin fə&aliyyət elementi işarəsini silin

en: &Watch Thread
az: Söhbətə ba&xış

en: &Ignore Thread
az: Söhbəti gözardı ed&in

en: Save A&ttachments...
az: Qoş&malar kimi saxlayın...

en: Copy Decrypted To...
az: Şifrəsi açılanı buraya kopyalayın...

en: Appl&y All Filters
az: Bütün süzgəcləri &tətbiq edin

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
az: Söhbəti və ya Qrupu &açın

en: Expand the current thread or group
az: Cari söhbəti və ya qrupu açımaq

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
az: Söhbəti və ya Qrupu &yığın

en: Collapse the current thread or group
az: Cari söhbəti və qrupu yığmaq

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
az: Bütün söhbətləri açı&n

en: Expand all threads in the current folder
az: Cari qovluqdakı bütün söhbətləri açmaq

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
az: Bütün söhbətləri yığ&maq

en: Collapse all threads in the current folder
az: Cari qovluqdakı bütün söhbətləri yığmaq

en: &Display Message
az: Məktubu &göstərmək

en: &Next Message
az: &Növbəti məktub

en: Go to the next message
az: Növbəti məktuba keçin

en: Next &Unread Message
az: Növbəti ox&unmamış məktub

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
az: Növbəti

en: Go to the next unread message
az: Növbəti oxunmamış məktuba keçin

en: &Previous Message
az: Ə&vvəlki məktub

en: Go to the previous message
az: Əvvəlki məktuba keçin

en: Previous Unread &Message
az: Əvvəlki oxunmamış &məktuba keçin

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
az: Əvvəlki

en: Go to the previous unread message
az: Əvvəlki oxunmamış məktuba keçin

en: Next Unread &Folder
az: Növbəti oxunmamışlar q&ovluğu

en: Go to the next folder with unread messages
az: Növbəti oxunmamışlar məktublar olan qovluğa keçin

en: Previous Unread F&older
az: Əvvəlki oxunmamışlar qo&vluğu

en: Go to the previous folder with unread messages
az: Əvvəlki oxunmamış məktublar olan qovluğa keçin

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
az: Növbəti oxunmamış mə&tn

en: Go to the next unread text
az: Növbədəti oxunmamış mətnə keçin

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
az: Cari məktubu aşağı sürüşdürün. Cari məktubun sonuna çatdıqdan sonra növbəti məktuba keçin.

en: Configure &Filters...
az: Süz&gəcləri tənzimləyin...

en: Manage &Sieve Scripts...
az: &Sieve skriptini idarə edin...

en: &Add Account...
az: Hesab əl&avə edin...

en: KMail &Introduction
az: KMa&il önsözü

en: Display KMail's Welcome Page
az: KMail salamlama səhifəsi göstərilsin

en: Configure &Notifications...
az: Bildirişləri tə&nzimləyin...

en: &Configure KMail...
az: KMail-i &tənzimləyin...

en: Expire...
az: Köhnə məktublardan təmizləyin...

en: Add Favorite Folder...
az: Seçilmişlər qovluğu əlavə edin...

en: Serverside Subscription...
az: Serverdə abunəlik...

en: Apply All Filters
az: Bütün filtrləri tətbiq edin

en: Import/Export KMail Data...
az: KMail verilənlərini İdxal/İxrac edin...

en: New AddressBook Contact...
az: Yeni ünvan kitabı əlaqəsi...

en: Account &Settings
az: He&sab ayarları

en: Restart Account
az: Hesabı yenidən başladın

en: Copy Message to Folder
az: Məktubu qovluğa kopyalayın

en: Jump to Folder...
az: Qovluğa keçin...

en: Abort Current Operation
az: Cari əməliyyatı ləğv edin

en: Focus on Next Folder
az: Növbəti qovluğa diqqət yetirin

en: Focus on Previous Folder
az: Əvvəlki qovluğa diqqət yetirin

en: Select Folder with Focus
az: Diqqət mərkəzində olan qovluğu seçin

en: Focus on First Folder
az: İlk qovluğa diqqət yetirin

en: Focus on Last Folder
az: Sonuncu qovluğa diqqət yetirin

en: Focus on Next Message
az: Növbəti məktuba diqqət yetirin

en: Focus on Previous Message
az: Əvvəlki məktuba diqqət yetirin

en: Select First Message
az: İlk məktubu seçin

en: Select Last Message
az: Sonuncu məktubu seçin

en: Select Message with Focus
az: Diqqətdə olan qovluğu seçin

en: Set Focus to Quick Search
az: Cəld axtarışı diqqətdə saxlayın

en: Extend Selection to Previous Message
az: Əvvəlki məktuba qədər seçimi genişləndirin

en: Extend Selection to Next Message
az: Növbəti məktuba qədər seçimi genişləndirin

en: Move Message to Folder
az: Məktubu qovluğa köçürün

en: Mark All Messages As Read in This Folder and All its Subfolder
az: Bu qovluqdakı və alt qovluqlarındakı bütün məktubları oxunmuş kimi işarələyin

en: Remove Duplicates in This Folder and All its Subfolder
az: Bu qovluqdakı və alt qovluqlarındakı təkrarları silin

en: Previous Selected Folder
az: Əvvəlki seçilmiş qovluq

en: Next Selected Folder
az: Sonrakı seçilmiş qovluq

[ctx: @title:window]
en: Add Favorite Folder
az: Seçilmişlər qovluğu əlavə edin

en: &Delete Search
az: Axtarışı &silin

en: Edit Search...
az: Axtarışa düzəliş edin...

en: Configure Unified Mailbox
az: Birləşmiş poçt qutularını tənzimləyin

en: E&mpty Trash
az: Səbəti böşal&dın

en: &Move All Messages to Trash
az: Bütün &məktubları səbətə atın

en: &Undo
az: &Geri alın

en: &Undo: "%1"
az: &Geri alın: "%1"

en: Filter %1
az: Süzgəc %1

[ctx: Show shortcut for focus quick search. Don't change it]
en: Search... <%1>
az: Axtarış... <%1>

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
az: Poçtda HTML məktublarından istifadə etmək sizi "spam"a qarşı zəiflədir və sisteminiz mövcud və gələcək təhlükəli müdaxilələrə məruz qala bilər.

en: Use HTML
az: HTML istifadə edin

en: You have more than one email account set up.
    Do you want to enable the Unified Mailbox feature to show unified content of your inbox, sent and drafts folders?
    You can configure unified mailboxes, create custom ones or
    disable the feature completely in KMail's Plugin settings.
az: Quraşdırılmış birdən çox poçt hesabınız var.
    Gələnlər, göndərilənlər və qaralamalar qovluğunun tərkiblərini bir yerdə göstərmək üçün Birləşmiş Poçt qutusunu aktiv etmək istəyirsiniz?
    Siz birləşmiş poçt qutularını tənzimləyə, xüsusi birini yarada və ya
    KMail plaqini ayarlarındakı bu funksiyaları söndürə bilərsiniz.

en: Enable Unified Mailboxes?
az: Birləşmiş Poçt qutuları aktiv edilsin?

en: Enable Unified Mailboxes
az: Birləşmiş Poçt qutularını aktiv edin

en: Cancel
az: İmtina

en: Do you want to restart Akonadi?
az: Akonadi-ni yenidən başlatmaq istəyirsiniz?

en: Restart Akonadi
az: Akonadi-ni yenidən başladın

en: Akonadi restarted.
az: Akondadi yenidən başladıldı.

en: Starting...
az: Başladılır...

en: &Move to Trash
az: Səbətə &köçürün

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
az: Səbət

en: Move message to trashcan
az: Məktubu səbətə köçürün

en: Cannot copy item. %1
az: Element kopyalana bilməz. %1

en: New Message To...
az: Yeni məktub buraya...

en: Reply To...
az: Bunu cavablayın...

en: Forward To...
az: Buraya yönləndirin...

en: Add to Address Book
az: Ünvan kitabçasına əlavə edin

en: Add to Existing Contact
az: Mövcud əlaqəyə əlavə edin

en: Open in Address Book
az: Ünvan kitabçasında açın

en: Bookmark This Link
az: Bu keçidi əlfəcinləyin

en: Edit contact...
az: Əlaqəyə düzəliş edin...

en: Save Link As...
az: Keçidi belə saxlayın...

en: &Find in Message...
az: Məktubda ta&pın...

en: Save Image On Disk...
az: Şəkili diskdə saxlayın...

en: Show HTML Format
az: HTML formatı göstərin

en: Show HTML format when mail comes from this contact
az: Bu əlaqədən gələn poçt HTML formatında göstərilsin

en: Load external reference when mail comes for this contact
az: Bu əlaqədən poçt daxil olduğu zaman xarici keçid yüklənilsin

en: Share image...
az: Şəkili paylaşın...

en: KMail is now based on the Akonadi Personal Information Management framework, which brings many changes all around.
az: KMail indi Akonadi'nin bir çox dəyişiklik təqdim edən fərdi məlumat idarəetmə çərçivəsinə əsaslanır.

en: Push email (IMAP IDLE)
az: Məktubların server bildirişləri (İMAP İDLE)

en: Improved searches
az: Yaxşılaşdırılmış axtarışlar

en: Support for adding notes (annotations) to mails
az: Qeydlərin (şərhlərin) məktublara əlavə edilməsini dəstəkləyir

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
az: Qrafik interfeysin daha az yüklınməsi, poçtlar arxa fonda yoxlanılır

en: Plugins support
az: Plaqinlər dəstəklənir

en: New HTML renderer (QtWebEngine)
az: Yeni HTML görüntüsü mexanizmi (QtWebEngine)

en: Added Check for Phishing URL
az: Təhlükəli keçidlər üçün yoxlama əlavə edildi

en: Added Check DKIM
az: DKİM yoxlaması əlavə edildi

en: Added Markdown Editing Support
az: Markdown düzəlişinin dəstəklənməsi əlavə olundu

en: Added Grammar Plugin Support
az: İmla yoxlaması plaqini əlavə edildi

en: Added etesync resource support
az: Etesync resurslarının dəstəklənməsi əlavə olundu

en: Added Microsoft Exchange Web Services resource support
az: Microsoft Exchange Veb Xidməti resurslarının dəstəklənməsi əlavə olundu

en: The KDE Mail Client
az: KDE Poçt Müştərisi

en: Retrieving Folder Contents
az: Qovluqların tərkiblərinin alınması

en: Please wait . . .
az: Lütfən gözləyin . . .

en: Offline
az: Şəbəkədən kənar

en: KMail is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goOnline">here</a> to go online . . .</p>
az: KMail hazırda şəbəkədən kənar rejimdə işləyir. Şəbəkəyə qoşulmaq üçün <a href="kmail:goOnline">buraya</a> vurun. . . .</p>

en: Account is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goResourceOnline">here</a> to go online . . .</p>
az: Hesab hazırda şəbəkədən kənar rejimdədir. Şəbəkəyə qoşulmaq üçün <a href="kmail:goResourceOnline">buraya</a> vurun. . . .</p>

en: Contact modified successfully
az: Əlaqə uğurla dəyişdirildi

en: New Messages In
az: Yenu məktub burada:

en: There are no unread messages
az: Oxunmamış məktublar yoxdur

en: 1 unread message | %1 unread messages
az[0]: 1 oxunmamış məktub
az[1]: %1 oxunmamış məktublar

en: Show full path for folders
az: Qovluğa tam yolu göstərmək

en: Mail Summary Configuration Dialog
az: Poçt icmalı tənzimləmə dialoqu

en: Copyright © 2004–2010 Tobias Koenig
az: Müəllif Hüquqları © 2004–2010 Tobias Koenig -ə aiddir

[ctx: @info:tooltip]
en: Show full path for each folder
az: Hər qovluq üçün tam tolu göstərmək

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this option if you want to see the full path for each folder listed in the summary. If this option is not enabled, then only the base folder path will be shown.
az: İcmaldakı siyahıda hər qovluğun tam yolunu görmək istəsəniz bu seçimi aktiv edin. Əgər bu seçim aktiv edilməsə, o zaman yalnız əsas qovluğun yolu göstəriləcəkdir.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Message...
az: Yeni məktub...

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create and send a new email message.
az: Sizə, yeni e-poçt məktubları yarada və onları göndərə biləcəyiniz bir dialoq təqdim olunacaq.

[ctx: @action:inmenu]
en: Sync Mail
az: Poçtu eyniləşdirin

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Synchronize groupware mail" ) );
en: Choose this option to synchronize your groupware email.
az: Eleektron poçtu eyniləşdirmək üçün bu seçimi edin.

en: New Messages
az: Yeni məktublar

en: <qt><b>%1</b><br/>Total: %2<br/>Unread: %3</qt>
az: <qt><b>%1</b><br/>Ümumi: %2<br/>Oxunmamış: %3</qt>

en: No unread messages in your monitored folders
az: İzlənilən qovluğunuzda oxunmamış məktublar yoxdur

en: Open Folder: "%1"
az: Qovluğu açın: "%1"

[ctx: @title:column plugin name]
en: Summary Plugin Name
az: Yekun plaqininin adı

en: Select the plugin summaries to show on the summary page.
az: Yekun səhifəsində göstərmək üçün yekunlar plaqinini seçin.

en: KDE Kontact Summary
az: KDE Kontact xülasəsi

en: Kontact Summary
az: Kontact xülasəsi

en: &Configure Summary View...
az: Yekunun görünüşünü &tənzimləyin...

en: Configure the summary view
az: Yekunun görünüşünü tənzimləyin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choosing this will show a dialog where you can select which summaries you want to see and also allow you to configure the summaries to your liking.
az: Görünən yekunları seçə biləcəyiniz yekun ayarları dialoqunu açın

en: Summary for %1
az: %1 xülasəsi

en: What's next?
az: Sonra nə?

en: Sync All
az: Hamısını eyniləşdirin

[ctx: @action:inmenu sync everything]
en: All
az: Hamısı

en: Kontact Summary View
az: Kontact xülasəsi görünüşü

en: Retrieving folder properties
az: Qovluların xüsusiyyətlərinin alınması

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
az: Şəbəkə qoşulmayıb. Qovluq məlumatları yenilənə bilmir.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
az: %1 qovluğunun xüsusiyyətləri

[ctx: Message->]
en: &Reply
az: Cavab ve&rin

en: &Reply...
az: Cavab ve&rin...

en: Reply to &All...
az: H&amısını cavablayın...

en: Reply to A&uthor...
az: M&üəllifinə cavab verin...

en: Reply to Mailing-&List...
az: Poçt-&siyahısına cavab verin...

en: Reply Without &Quote...
az: Si&tat olmadan cavab verin...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
az: Sət&irdaxili...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
az: Qoşm&a fayl kimi...

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
az: Tək&rar yönləndirmək...

en: New Message to Recipients...
az: Alıcılara yeni məktub

en: Mar&k Message
az: Mə&ktubu işarələyin

[ctx: Message->]
en: &Forward
az: &Yönləndirmək

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
az: Poçt-&siyahısı

en: Add Note...
az: Qeyd əlavə edin...

en: &Edit As New
az: Yeni kimi düzəliş &edin

en: Filter on Mailing-&List...
az: Poçt siyahısında süzgəcləyin...

en: Add Followup Reminder...
az: Xatırlatmaların izlənməsini əlavə etmək...

en: Send A&gain...
az: Yenidən &göndərin...

en: New Message From &Template
az: Şa&blonlardan yeni məktub

en: Export to PDF...
az: PDF-ə ixrac edin

en: Edit Note...
az: Qeydə düzəliş edin...

en: Filter on Mailing-List...
az: Poçt siyahısında süzgəcləyin...

en: <unknown>
az: <bilinməyən>

en: Mailing List Name: %1
az: Poçt syahısının adı: %1

en: Open Message in List Archive
az: Məktubu arxivdə aşmaq

en: Post New Message
az: Yeni məktub göndərmək

en: Go to Archive
az: Arxivə keçin

en: Request Help
az: Kömək istəyin

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
az: Sahibi ilə əlaqə yaradın

en: Unsubscribe from List
az: Abunəlik siyahısından çıxın

en: Filter on Mailing-List %1...
az: %1 Poçt siyahısında süzgəcləmək...

en: email
az: e-poçt üzrə

en: web
az: sayt üzrə

en: Export to PDF
az: PDF-ə ixrac edin

en: PDF document (*.pdf)
az: PDF sənədi (*.pdf)

en: Reindex
az: Yenidən indeksləmək

en: Search Anyway
az: İstənilən halda axtarmaq

[ctx: @title:window]
en: Indexing
az: İndekslənir

en: Indexing Collections...
az: Kolleksiyaların indekslənməsi...

en: From
az: Göndərən

[ctx: Receiver of the email]
en: To
az: Alıcı

en: Date
az: Tarix

en: Preview
az: Öncədən baxış

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
az: Qovluq

en: Search failed some errors were found: <ul><li>%1</li></ul>
az: Axtarış alınmadı, bəzi xətalar tapıldı: <ul><li>%1</li></ul>

[ctx: @title:window]
en: Find Messages
az: Məktubları tapın

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
az: &Axtarış

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
az: Sət&irdaxili...

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
az: Qoşma əl&avə edin...

en: Save Attachments...
az: Qoşmaları saxlayın...

en: Clear Selection
az: Seçimi silin

en: Jump to original folder
az: Əsas qovluğa keçid

en: %1 match | %1 matches
az[0]: %1 oxşar
az[1]: %1 oxşar

en: Last Search
az: Sonuncu axtarış

en: You did not selected a valid folder.
az: Siz düzgün qovluq seçməmisiniz.

en: You forgot to select collections.
az: Kolleksiya seçməyi unutmusunuz.

en: You forgot to define condition.
az: Qayda təyin etməyi unutmusunuz.

en: All folders selected are empty or were not indexed.
az: Bütün seçilmiş qovluqlar boşdur və ya indekslənməyib.

en: You forgot to add conditions.
az: Qayda əlavə etməyi unutmusunuz.

en: Contains condition cannot be used with a number of characters inferior to 4.
az: Daxilindəki qaydalar 4-dən az simvol sayları ilə istifadə edilə biməz.

en: Searching...
az: Axtarış...

en: Cannot get search result. %1
az: Axtarış nəticələri alına bilmədi. %1

en: Search failed.
az: Axtarış baş tutmadı.

en: Search complete.
az: Axtarış başa çatdı.

en: Search stopped.
az: Axtarış dayandırıldı.

en: There was a problem renaming your search folder. A common reason for this is that another search folder with the same name already exists. Error returned "%1".
az: Axtarış qovluğunun adının dəyişdirilməsində xəta oldu. Bunun ümumi səbəbi eyni adla başqa axtarış qovluğu artıq mövcuddur. Xəta bildirildi: "%1"

en: Copy Message | Copy %1 Messages
az[0]: Məktubu kopyalayın
az[1]: %1 məktubu kopyalayın

en: Cut Message | Cut %1 Messages
az[0]: Məktubu kəsin
az[1]: %1 məktubu kəsin

en: Checking index status...
az: İndeks vəziyyətinin yoxlanılması...

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ExcludeImportantMailFromExpiry), group (Behaviour)
en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
az: Bu, qovluqdakı "Vacib" və ya "Fəaliyyət elementi" kimi işarələnmiş məktubların müddətinin avtomatik bitərək silinməsinin (və ya arxiv qovluğuna köçürülməsinin) qarşısını alır

note: i18n: ectx: label, entry (AllowLocalFlags), group (Behaviour)
en: Allow local flags in read-only folders
az: Yalnız oxumaq üçün qovluqlaqa yerli bayraqlara icazə vermək

note: i18n: ectx: label, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: Send queued mail on mail check
az: Poçt yoxlanarkən növbədə olan məktubu göndərin

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
az: <qt><p>

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastSelectedFolder), group (FolderSelectionDialog)
en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
az: Qovluq seçimi dialoqunda daha əvvəl seçilmiş qovluq.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUnreadInTaskbar), group (General)
en: Show Unread Email in TaskBar
az: Oxunmamış məktub tapşırıq panelində göstərilsin

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalEditor), group (General)
en: Specify e&ditor:
az: R&edaktoru göstərin:

note: i18n: ectx: label, entry (UseExternalEditor), group (General)
en: Use e&xternal editor instead of composer
az: Daxili redaktor əvəzinə &xarici redaktordan istifadə edin

note: i18n: ectx: label, entry (CustomMessageHeadersCount), group (General)
en: Specifies the number of custom MIME header fields to be inserted in messages (for internal use only)
az: Məktublara (yalnız daxili istifadə eçen) daxil etmək üçün xüsusi MİME başlıq sahələrinin sayını göstərir

note: i18n: ectx: label, entry (CloseToQuotaThreshold), group (General)
en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
az: Bir qovluğun kvota limitinə yaxınlaşdığı barədə istifadəçinin xəbərdar ediləcəyi vaxt həddi.

note: i18n: ectx: label, entry (EmptyTrashOnExit), group (General)
en: Empty the local trash folder on program exit
az: Proqram bağlandıqda yerli səbət qovluğu təmizlənsin

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteMessageWithoutConfirmation), group (General)
en: Delete messages without confirmation
az: Məktublar təsdiq edilmədən silinsin

note: i18n: ectx: label, entry (StartSpecificFolderAtStartup), group (General)
en: Allow to start specific folder
az: Göstərilmiş qovluğu başlatmağa icazə verilsin

note: i18n: ectx: label, entry (StartupFolder), group (General)
en: Specify the folder to open when the program is started
az: Proqramla birlikdə açılacaq qovluğu təyin edin

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpiring), group (General)
en: Specifies whether the folders will expire in the background (for internal use only)
az: Qovluğun arxa fonda (yalnız daxili istifadə üçün) işləyib işləməyəcəyini göstərir.

note: i18n: ectx: label, entry (FirstStart), group (General)
en: Specifies whether this is the very first time that the application is run (for internal use only)
az: Bu proqramın ilk dəfə açılıb açılmadığını göstərir (yalnız daxili istifadə üçün)

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Whether to ask if users wants to enable Unified Mailboxes if more than one email accounts are detected. We only ever ask once.
az: Birdən çox e-poçt hesabı aşkarlanarsa, istifadəçilərdən, Birləşmiş Poçt Qutuları funksiyasını aktiv etməyi istəyib istəməməsini soruşacaqdır.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviousNewFeaturesMD5), group (Internal)
en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
az: Bu dəyər KMail önsöz səhifəsinin göstərilib göstərilməməsinə qərar üçün istifadə olunur.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableFolderQuickSearch), group (UserInterface)
en: Show folder quick search line edit
az: Qovluqda daha sürətli axtarış sahəsini göstərir

note: i18n: ectx: label, entry (ForwardingInlineByDefault), group (Composer)
en: Forward Inline As Default.
az: Standart olaraq yeni məktub mətnində göndərin.

note: i18n: ectx: label, entry (TooManyRecipients), group (Composer)
en: Warn if the number of recipients is more than:
az: Alıcıların sayı bundan çox olduqda xəbərdarlıq edilsin:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooManyRecipients), group (Composer) i18n: ectx: whatsthis, entry (RecipientThreshold), group (Composer)
en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
az: Alıcıların sayı bu dəyərdən çox olduqda KMail xəbərdarlıq edəcək və göndərmədən öncə təsdiqlənməsini soruşacaqdır. Bu xəbərdarlıq söndürülə bilər.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBeforeSend), group (Composer)
en: Confirm &before send
az: Göndərmədən ö&ncə təsdiq etmək

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSpellingBeforeSend), group (Composer)
en: Check spelling before send
az: Göndərmədən öncə imla yoxlaması

note: i18n: ectx: label, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: Automatically request &message disposition notifications
az: Məktubun işlənməsi bildirişlərini avtomatik tələb etmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
az: <qt><p>Hər gedən məktub üçün məktubun işlənməsi haqqında məlumat bildirişlərini (Message Disposision Notifications (MDNs)) sorğusu göndərmək istəsəniz bu seçimi aktiv edin.</p><p>Bu göstəricini standart olaraq dəyişmək üçün <em>Seçimlər</em> menyusundakı <em>Vəziyyət bildirişlərini soruşun</em> elementini seçin.</p></qt>

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: Autosave interval:
az: Avtomatik saxlama aralığı:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
az: Mətnin ehtiyyat nüsxəsi redaktor pəncərəsində müntəzəm olaraq yaradıla bilər. Ehtiyyat nüsxə yaratma aralığını burada təyin edlir. Avtosaxlamanı söndürmək üçün ayarlarda dəyəri 0 göstərin.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSnippetManager), group (Composer)
en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
az: Məktub yazma pəncərəsində ifadələr yerləşdirmə panelini göstərmək.

note: i18n: ectx: label, entry (CryptoStoreEncrypted), group (Composer)
en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
az: Bu xana işarələndikdə, göndərilən məktublar şifrələnmiş formtada saxlanılacaqlar

note: i18n: ectx: label, entry (RecentUrls), group (Composer)
en: A list of all the recently used URLs
az: Az əvvəl istifadə edilmiş bütün URL-ların siyahısı

note: i18n: ectx: label, entry (RecentEncodings), group (Composer)
en: A list of all the recently used encodings
az: Az əvvəl istifadə edilmiş şifrələmələrin siyahısı

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCryptoLabelIndicator), group (Composer)
en: Show crypto label indicator
az: İmzalama və ya şifrələmə indikatorunu göstərmək

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSendDefaultActionShortcut), group (Composer)
en: Validate Send Default Shortcut
az: Standart göndəriş üçün qısayolu yoxlayın

note: i18n: ectx: label, entry (IdentityDialogSize), group (Geometry)
en: The size of the identity dialog (for internal use only)
az: Kimlik ayarları dialoqunun ölçüsü (yalnız daxili istifadə üçün)

note: i18n: ectx: label, entry (SearchWidgetWidth), group (Geometry)
en: The width of the search window (for internal use only)
az: Axtarış pəncərəsinin eni (yalnız daxili istifadə üçün)

note: i18n: ectx: label, entry (SearchWidgetHeight), group (Geometry)
en: The height of the search window (for internal use only)
az: Axtarış pəncərəsinin hündürlüyü (yalnız daxii istifadə üçün)

note: i18n: ectx: label, entry (ConfigureDialogWidth), group (Geometry)
en: The width of the Configure KMail dialog (for internal use only)
az: KMail tənzimləmə dialoqu pəncərəsinin eni (yalnız daxili istifdə üçün)

note: i18n: ectx: label, entry (ConfigureDialogHeight), group (Geometry)
en: The height of the Configure KMail dialog (for internal use only)
az: KMail tənzimləmə dialoqu pəncərəsinin hündürlüyü (yalnız daxili istifadə üçün)

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Message Preview Pane
az: Məktuba önbaxış paneli

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Do not show a message preview pane
az: Məktuba önbaxış paneli göstərilməsin

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane below the message list
az: Məktuba önbaxış paneli məktublar siyahısının sonunda göstərilsin

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane next to the message list
az: Məktuba önbaxış paneli məktub siyahısının sağında göstərilsin

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Folder List
az: Qovluq siyahısı

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Long folder list
az: Uzun qovluq siyahısı

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Short folder list
az: Qısa qovluq siyahısı

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateNewMessage), group (GlobalTemplates)
en: Message template for new message
az: Yeni məktub üçün şablon

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReply), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply
az: Cavab məktubu üçün şablon

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReplyAll), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply to all
az: Hamısına cavab üçün şablon

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateForward), group (GlobalTemplates)
en: Message template for forward
az: Yönləndirilən məktub şablonu

note: i18n: ectx: label, entry (QuoteString), group (GlobalTemplates)
en: Quote characters
az: Sitat simvolları

note: i18n: ectx: label, entry (ToolTipDisplayPolicy), group (MainFolderView)
en: Specifies the policy used when displaying policy
az: Qaydaıların göstərilməsində istifadə olunan qaydanı göstərir

note: i18n: ectx: label, entry (CollectionWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the collection field in the Search Window dialog (for internal use only)
az: kolleksiya sahəsinin enini axtarış pəncərəsi dialoqunda göstərir (yalnız daxili istifadə üçün)

note: i18n: ectx: label, entry (SubjectWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the subject field in the Search Window dialog (for internal use only)
az: Axtarış pəncərəsi dialoquna başlıq sahəsinin enini göstərir Yalnız daxili istifadə üçün)

note: i18n: ectx: label, entry (SenderWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the sender field in the Search Window dialog (for internal use only)
az: Axtarış pəncərəsi dialoqunda göndərən üçün sahənin enini göstərir (yalnız daxili istifadə üçün)

note: i18n: ectx: label, entry (ReceiverWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the receiver field in the Search Window dialog (for internal use only)
az: Axtarış pəncərəsi dialoqunda alıcı üçün sahənin enini göstərir (yalnız daxili istifadə üçün)

note: i18n: ectx: label, entry (DateWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the date field in the Search Window dialog (for internal use only)
az: Axtarış pəncərəsi dialoqunda tarix sahənin enini göstərir (yalnız daxili istifadə üçün)

note: i18n: ectx: label, entry (FolderWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the folder field in the Search Window dialog (for internal use only)
az: Axtarış pəncərəsi dialoqunda qovluq sahənin enini göstərir (yalnız daxili istifadə üçün)

en: Message Tag: %1
az: Məktubun yarlığı: %1

en: Add new tag...
az: Yeni yarlıq əlavə edin...

en: More...
az: Daha çox...

en: Tag not Found
az: Yarlıq tapılmadı

en: Toggle Message Tag: %1
az: Məktub yarlığı açarı: %1

[ctx: @title:window]
en: Select Tags
az: Yarlığı seçin

en: Add New Tag...
az: Yeni yarlıq əlavə edin...

en: Search tag...
az: Yarlıq axtarın...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customizeAccountOrder)
en: Customize accounts order...
az: Hesabların sırasını dəyişin...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group)
en: New Mail Notification
az: Yeni poçt bildirişi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Show for each folder the number of newly arrived messages
az: Hər qovluq üçün alınmış ən yeni məktubların sayını göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Deta&iled new mail notification
az: Ətra&flı yeni məktub bildirişi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mOtherNewMailActionsButton)
en: Other Actio&ns...
az: Digər ə&məllər...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openImageButton)
en: Open Image...
az: Şəkili açın...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectContactsButton)
en: Set from Address Book
az: Ünvan kitabçasından alın

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: Add a new identity
az: Yeni kimlik əlavə edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: &Add...
az: Əla&və edin...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: Modify the selected identity
az: Seçilmiş kimlikdə dəyişiklik edin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: Rename the selected identity
az: Seçilmiş kimliyin adını dəyişin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: &Rename
az: A&dını dəyişin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remove the selected identity
az: Seçilmiş kimliyi silin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Use the selected identity by default
az: Seçilmişi ilkin kimlik kimi istifadə edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Set as &Default
az: Stan&dart kimi təyin edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Some of the folders you want to search in are not fully indexed yet or have been excluded from indexing. All the folders checked below will be scheduled for priority reindexing. If you uncheck a folder it may still be indexed later, unless it was manually excluded from indexing.
az: Axtarış etmək istədiyiniz qovluqlar hələlik tam indekslənməyib və ya indekslənmədən istisna olunub. Aşağıda işarələnmiş bütün qovluqlar təkrar indeksləmə üstünlüyünə görə planlaşdırılacaqlar. Əgər seçim işarəsini ləğv etsəniz onlar daha sonra indekslənə bilərlər. İndekslənməməsi üçün onları indekslənmədən əl ilə istisna edin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllBtn)
en: &Select All
az: Hamısını &seçin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unselectAllBtn)
en: Unselect All
az: Seçimləri ləğv edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowPopupAfterDnD)
en: &Ask for action after dragging messages to another folder
az: Məktub başqa qovluğa &atıldıqdan sonra nə etməli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEmptyTrashCheck)
en: Empty local &trash folder on program exit
az: Yerli səbə&ti boşaltmaq və proqramdan çıxmaq

[ctx: to be continued with "do not loop", "loop in current folder", and "loop in all folders"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLoopLabel)
en: When &trying to find unread messages:
az: Oxunmamış məktubları &tapmağa cəhd edildiyində:

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mEnterFolderLabel)
en: When ente&ring a folder:
az: Qovluğa daxil ola&rkən:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludeImportantFromExpiry)
en: E&xclude important messages from expiry
az: Vacib məktubları bitmə vaxtından &istisna edin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to First Unread Message
az: İlk oxunmamış məktuba keçin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Last Selected Message
az: Son seçilmiş məktuba keçin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Newest Message
az: Ən yeni məktuba keçin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Oldest Message
az: Ən köhnə məktuba keçin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDelayedMarkAsRead)
en: Mar&k selected message as read after
az: Mə&ktubu bu vaxtdan sonra oxunmuş işarələmək:

[ctx: what's this help]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When jumping to the next unread message, it may occur that no more unread messages are below the current message.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not loop:</span> The search will stop at the last message in the current folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in current folder:</span> The search will continue at the top of the message list, but not go to another folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all folders:</span> The search will continue at the top of the message list. If no unread messages are found it will then continue to the next folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Similarly, when searching for the previous unread message, the search will start from the bottom of the message list and continue to the previous folder depending on which option is selected.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all marked folders: </span>This is the same as "Loop in all folders" except that only folders are taken into account which have been marked with the folder property "Act on new/unread mail in this folder".</p></body></html>
az: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Növbəti oxunmamış məktuba keçərkən, mövcud məktubun altında artıq oxunmamış məktub olmaya bilər.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Dönməmək:</span> Axtarış cari qovluğun sonuncu məktubundan sonra dayanacaqdır.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Cari qovluqda təkrar dönmək:</span> Axtarış cari qovluqda əvvələ qayıdaraq təkrar davam edəcəkdir, başqa qovluğa keçməyəcəkdir.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Bütün qovluqlarda təkrar dönmək:</span> Axtarış məktub siyahısınn əvvəlində davam edəcəkdir. Əgər oxunmamış məktub tapılarsa digər qovluğa adlayacaqdır.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Eynilə, əvvəlki oxunmamış məktubu axtararkən, axtarış, məktub siyahısının sonundan başlayacaq və seçimə görə əvvəlki qovluqda davam edəcəkdir.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Bütün işarələnmiş qovluqlarda təkrar dönmək: </span>Bu, "Bütün qovluqlarda təkrar dönmək" ilə eynidir, yalnız "Bu qovluqdakı yeni/oxunmamış poçtlarda hərəkət etmək" qovluğu xüsusiyyəti ilə qeyd edilmiş qovluqlar nəzərə alınır.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Do not Loop
az: Təkrar dönəmək

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in Current Folder
az: Cari qovluqda təkrar dönmək

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Folders
az: Bütün qovluqlarda təkrar dönmək

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Marked Folders
az: Bütün işarələnmiş qovluqlarda təkrar dönmək

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mDelayedMarkTime)
en:  sec
az:  san

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mStartUpFolderCheck)
en: Open this folder on &startup:
az: Proqram a&çıldıqda bu qovluğu açmaq:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDeleteMessagesWithoutConfirmation)
en: Allow deleting messages without confirmation
az: Məktubların təsdiqlənmədən silinməsinə icazə verin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEnableFolderDragAndDrop)
en: Enable folders drag and drop
az: Qovluqları tutub atmağı aktiv edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxAllFolders)
en: Search in &all folders
az: Bütün qovluqlarda &axtarın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxSpecificFolders)
en: Search &only in:
az: Yalnız bu q&ovluqda axtarın:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mChkSubFolders)
en: &Include sub-folders
az: Alt qovluqlar dax&il

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkMultiFolders)
en: Select specific folders:
az: Xüsusi qovluqları seçin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectMultipleFolders)
en: Select Folders...
az: Qovluqları seçin...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSearchFolderLbl)
en: Search folder &name:
az: Axtarış qovluğu üçü&n ad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchFolderOpenBtn)
en: Open &Search Folder
az: &Axtarış qovluğunu açın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchResultOpenBtn)
en: Open &Message
az: &Məktubu açın

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: Check to store messages encrypted
az: Məktubları, şifrələnmiş saxlanılması üçün işarələyin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
az: <qt>
    <h1>Məktubları şifrələnmiş saxlamaq</h1>
    Bu xana işarələndikdə, göndərilmiş məktublar göndərilmiş kimi şifrələnmiş şəkildə saxlanılır. Bu seçimi istifadə etmək tövsiyyə olunmur, belə ki, sertifikatın vaxtı bitdikdən sonra göndərilmiş məktubu oxumaq mümkün olmayacaqdır.
    <p>
    Digər halda yerli qaydalar bu seçimin aktiv edilməsini tələb edə bilər. Hər hansı bir çətinlik yaranarsa sistem inzibatçısı ilə əlaqə yaradın.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, warnGroupBox)
en: Warn if certificates/ke&ys expire soon (configure thresholds below)
az: Sertifikatların/açarların tezliklə vaxtının bitməsi haqqında xəbərdarlıq edilsin (aşağıdakı həddləri tənzimləyin)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: For end-user certificates/&keys:
az: Son istifadəçi sertifi&katları/açarları üçün:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrOwnKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip)
en: Select the number of days here
az: Burada gün sayını seçin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
az: <qt>
    <h1>Zəncirdə bir sertifikatın vaxtı bitdikdə xəbər verilsin</h1>
    Bütün sertifikatların xəbərdarlıq göstərmədən etibarlı olduğu günlərin minimum sayını seçin.
    <p>
    Tövsiyyə olunan SPHİNX günləri, 14-dür.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
az: <qt>
    <h1>Şifrələmə sertifikatının vaxtı bitdikdə xəbər verilsin</h1>
    Şifrələmə sertifikatlarının xəbərdarlıq göstərmədən etibarlı olduğu olduğu günlərin minimum sayını seçin.
    <p>
    Tövsiyyə olunan SPHİNX günləri, 14-dür.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: For &root certificates:
az: &Kök sertifikatları üçün:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrRootCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
az: <qt>
    <h1>Kök sertifikatının vaxtı bitdikdə xəbər verilsin</h1>
    Kök sertifikatının xəbərdarlıq göstərilmədən etibarlı olduğu günlərin minimum sayını seçin.
    <p>
    Tövsiyyə olunan SPHİNKX günləri, 14-dür.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: For intermediate CA certificates:
az: Aralıq sertifikat mərkəzi sertifikatları üçün:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, gnupgButton)
en: GnuPG Settings...
az: GnuPG ayarları...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableAllWarningsPB)
en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
az: Bütün "Bir daha soruşulmasın" xəbərdarlıqlarını yenidən aktiv edin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTML Messages
az: HTML məktubları

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: <qt><p>Some mail advertisements are in HTML and contain references to, for example, images that the advertisers employ to find out that you have read their message (&quot;web bugs&quot;).</p><p>There is no valid reason to load images off the Internet like this, since the sender can always attach the required images directly to the message.</p><p>To guard from such a misuse of the HTML displaying feature of KMail, this option is <em>disabled</em> by default.</p><p>However, if you wish to, for example, view images in HTML messages that were not attached to it, you can enable this option, but you should be aware of the possible problem.</p></qt>
az: <qt><p>Bəzi poçt reklamları HTML formatında tərtib olunur və reklamşıların onların bu məktubu oxuduğunuzu öyrənmək üçün istifdə olunan şəkilə keçiddən ibarətdir (&quot;web bugs&quot;).</p><p>Bu cür şəkillərin internetdən yüklənməsi üçün heç bir əsas yoxdur, çünki məktubu göndərən şəkilləri hər zaman məktuba qoşa bilər.</p><p>KMail-in HTML görüntüləməsinin belə imkanlarından sui-istifadə edilməsindən qorunmaq üçün ilkin olaraq bu seçim <em>söndürülüb</em>.</p><p>Bununla belə, məsələn, HTML məktublarınıza əlavə olunmayan şəkillərə baxmaq istəsəniz, bu seçimi aktivləşdirə bilərsiniz, ancaq mümkün problemdən xəbərdar olmalısınız.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: Allow messages to load external references from the Internet
az: Məktublara internetdən xarici istinadları yükləməyə icazə verin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureExternalReference)
en: Exceptions
az: İstisnalar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarnHTML)
en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
az: <b>XƏBƏRDARLIQ</b>Poçtda HTML-ə icazə verilməsi sisteminizin təhlükəsizliyini zəiflədir.<a href="whatsthis1">HTML məktubları haqqında...</a> <a href="whatsthis2">Xarici istinadlar haqqında daha çox...</a>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: <qt><p>Messages sometimes come in both formats. This option controls whether you want the HTML part or the plain text part to be displayed.</p><p>Displaying the HTML part makes the message look better, but at the same time increases the risk of security holes being exploited.</p><p>Displaying the plain text part loses much of the message's formatting, but makes it almost <em>impossible</em> to exploit security holes in the HTML renderer (QtWebEngine).</p><p>The option below guards against one common misuse of HTML messages, but it cannot guard against security issues that were not known at the time this version of KMail was written.</p><p>It is therefore advisable to <em>not</em> prefer HTML to plain text.</p><p><b>Note:</b> You can set this option on a per-folder basis from the <i>Folder</i> menu of KMail's main window.</p></qt>
az: <qt><p>Məktublar bəzən hər iki formatda gəlir. Bu seçim, məktubun HTML, yoxsa adi mətn tərtibatında göstəriləcəyini idarə edir. </p><p>HTML ilə göstərilən məktub daha yaxşı gprünür, lakin, kənar müdaxilələlərin olma təhlükəsini artırır.</p><p>Məktubun sadəcə mətn hissəsinin göstərilməsi görünüşcə o qədər xoşagələn olmasa da HTML hissələrindən (QtWebEngine) hər hansı bir kənar müdaxilə təhlükəsini demək olar ki, <em>mümkünsüz</em> edir.</p><p>Aşağıdakı seçim HTML funkdiyasından sui-istifadədən qorusa da KMail-in bu versiyasının hazırlandığı vaxtda məlum olmayan təhlükəsizlik problemlərindən quruya bilmir.</p><p>Bu səbəbdən də məktubların HTML formatında <em>deyil</em>, adi mətn formatında göstərilməsinə üstünlük verməniz tövsiyyə olunur.</p><p><b>Qeyd:</b> Siz bu seçimi KMail-in əsas pəncərəsinin <i>Qovluq</i> menyusundan ayrı-ayrılıqda hər bir qovluq üçün təyin edə bilərsinz.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: Prefer HTML to plain text
az: HTML-ə üstünlük verin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: E-mails Scams
az: E-poçt saxtakarlıqları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
az: KMail məktublardakı sizi aldatmaq üçün istifadə oluna biləcək geniş yayılmış şübhəli e-poçt saxtakarlıqları analiz edə bilir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mScamDetection)
en: Informs if message reading is a suspected email scam
az: Məktub oxunarkən bir şübhəli e-poçt saxtakarlığı olduqda bildirir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Whitelist:
az: Ağ siyahı:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Safe Browsing
az: Təhlükəsiz baxış

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCheckUrl)
en: Check URL With Phishing Google System
az: Google fişinq sistemi ilə URL-u yoxlayın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCheckMailUrlTracking)
en: Scan emails for tracking URLs
az: E-poçtlardakı URL izləmələrini axtarmaq

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Encrypted Messages
az: Şifrələnmiş məktublar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAlwaysDecrypt)
en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
az: Baxış zamanı şifrələnmiş məktubların şifrəsini açmağa cəh edin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Certificate && Key Bundle Attachments
az: Sertifikat və Açar bağı əlavələri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutomaticallyImportAttachedKeysCheck)
en: Automatically import keys and certificate
az: Açarları və sertifikatları avtomatik idxal etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSend)
en: Send policy:
az: Göndəriş qaydası:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIgnore) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAsk) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioDeny) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAlways) i18n: ectx: property (whatsTh
en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
az: <qt><h3>Məktubların yerləşdirilməsi barədə bildiriş qaydası</h3><p>Məktubların yerlışdirmə bildirişləri (MDN), hamıya məlum olan <b>oxunmanın təsdiqlənməsi</b> haqqında bildirişdir. Məktubu göndərən məktubun yarləşməsi haqqında sorğu göndərir, alıcı tərəfindəki proqram iisə məktubun vəziyyəti haqqında cavab göndərir. Adətən bildiriş bu məlumatlardan ibarət olur: <b>baxıldı</b> (yəni oxundu), <b>silindi</b> və <b>göndərildi</b> (məs., yönləndirildi). </p><p>Bildirişləri idarə etmək üçün KMail-də bu seçimlər mövcuddur: </p><ul><li><em>Gözardı etmək</em>: heç bir bildiriş göndərilməyəcəkdir (tövsiyyə olunur), </li><li><em>Soruşmaq</em>: Bildiriş göndərməsi üçün icazə soruşmaq. Bu üsulla bildiriş göndərilməsinə nəzarət etmək olar. </li><li><em>İnkar etmək</em>: Həmişə <b>inkar etmək</b> bildirişi göndərir. Məktubun işlənməsi haqqında <em>daha az</em> bildiriş alınır. Müəllif yenə də məktubların qəbul edildiyini biləcək, sadəcə silinib-silinmədiyini və ya oxunub-oxunmadığı haqqında məlumat almır.</li><li><em>Həmişə göndərmək</em>: Həmişə məktubun işlənməsi bildirişi üçün sorğu göndərir. Bu o deməkdir ki, məktubun müəllifi məktub nə zaman qəbul edilməsindən və əlavə olaraq məktubun necə işlənməsindən (oxunmasından, silinməsindən və s) xəbərdar olur. Əgər sizinlə müştərilər arasında münasibətlər üçün belə bir şey tələb olunmursa bu seçimi aktiv etməniz tövsiyyə olunmur.</li></ul></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIgnore)
en: Ignore
az: Gözardı edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAsk)
en: Ask
az: Soruşun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDeny)
en: Deny
az: İnkar edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAlways)
en: Always send
az: Həmişə göndərin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelQuote)
en: Quote original message:
az: Orijinal məktubdan sitat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNothing)
en: Nothing
az: Heç nə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFull)
en: Full message
az: Tam məktub

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioHeaders)
en: Only headers
az: Yalnız başlıq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mNoMDNsWhenEncryptedCheck)
en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
az: Şifrələnmiş məktublara cavab olaraq yerləşdirmə bildirişləri göndərməyin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarning)
en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs...</a>
az: <b>XƏBƏRDARLIQ:</b>Qeyd-şərtsiz bildiriş göndərilməsi sizin məxfiliyinizi poza bilər. <a href="whatsthis-mdn">MDN haqqında daha çox...</a>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
az: Əgər bu parametr seçilmişsə, S/MİME sertifikatlar doğrulanarkən Sertifikatın Ləğvi Siyahısından (CRL) istifadə etmək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: &Validate certificates using CRLs
az: Sertifikatı ləğ&v edilmiş sertifikatlar siyahısına görə doğrulamaq

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
az: Bu paremetr seçilərsə, S/MİME sertifikatları onlayn olaraq Onlayn Sertifikat Vəziyyəti Protokolu (OCSP) istifadə edilərək doğrulanır. OCSP xidməti ünvanını aşağıda daxil edin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: Validate certificates online (OCSP)
az: Sertifikatın onlayn yoxlanması (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
az: Onlayn Sertifikat Doğrulaması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OCSP responder URL:
az: OCSP xidməti ünvanı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: OCSP responder signature:
az: OCSP xidməti imzası:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
az: Sertifikatların onlayn yoxlanılması üçün serverin (OCSP xidməti) ünvanını buraya daxil edin. URL adətən belə başlayır: http://.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
az: Sertifikat xidmətləri ünvanını inkar etmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
az: Standart olaraq GnuPG bir sertifikat siyasətinə icazə verildiyini yoxlamaq üçün ~/.gnupg/policy.txt sənədini istifadə edir. Bu seçim seçilərsə, qaydalar yoxlanılmır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
az: Sertifikat qaydalarını yoxlamamaq

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
az: Əgər bu parametr seçilərsə S/MİME sertifikatlarının doğrulanması üçün heç vaxt Sertifikatın Ləğvi Siyahısı istifadə olunmur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
az: Heç vaxt CRL-ə müraciət olunmasın

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
az: Bu parametr seçilərsə, zəruri hallarda çatışmayan sertifikatlar alınır (bu həm doğrulama metodlarına, həm də CRL-lərə və OCSP-yə aiddir)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
az: Çatışmayan təminatçı sertifikatlarını alın

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: HTTP Requests
az: HTTP sorğuları

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
az: S/MIME üçün HTTP istifadəsini tamamilə dayandırır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
az: Hər hansı HTTP sorğularını yerinə yetirməyin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
az: Ləğv olunan sertifikatların siyahısının (CRL) yerini müəyyənləşdirərkən sınaqdan keçirələcək sertifikat adətən əsas CRL ünvanına aparan URL keçidləri olan  "CRL paylaşımı mərkəzi" (CRL Distribution Point - DP) adlanan girişlərdən ibarətdir. İlk tapılan DP keçidi istifadə olunacaq.  Bu parametr aktiv edildikdə uyğun DP sertifikatları axtarılarkən bütün HTTP sxemini istifadə edən girişlər inkar ediləcəkdir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
az: Sertifikatların HTTP CRL paylaşım nöqtəsini inkar etmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
az: Əgər bu parametr seçilərsə sağda göstərilən (http_proxy mühit dəyişənindən alınan) HTTP proksi dəyəri hər hansı HTTP sorğusu üçün istifadə olunacaq.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use s&ystem HTTP proxy:
az: S&istemin HTTP proksisini istifadə edin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use &this proxy for HTTP requests:
az: HTTP sorğuları üçün bu proksini is&tifadə edin:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customHTTPProxy)
en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
az: S/MİME-yə aid bütün HTTP sorğuları üçün istifadə olunacaq HTTP proksinizin yerini buraya daxil edin. Sintaksis: host:port. Məsələn myproxy.nowhere.com:3128.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: LDAP Requests
az: LDAP sorğuları

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
az: S/MİME üçün LDAP istifadə edilmısini tamamilə spndürün.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
az: Hər hansı LDAP sorğularını yerinə yetirməyin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
az: Ləğv olunan sertifikatların siyahısının (CRL) yerini müəyyənləşdirərkən sınaqdan keçirələcək sertifikat adətən əsas CRL ünvanına aparan URL keçidləri olan  "CRL paylaşımı mərkəzi" (CRL Distribution Point - DP) adlanan girişlərdən ibarətdir. İlk tapılan DP keçidi istifadə olunacaq.  Bu parametr aktiv edildikdə uyğun DP sertifikatları axtarılarkən bütün LDAP sxemini istifadə edən girişlər inkar ediləcəkdir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
az: Sertifikatların LDAP CRL paylaşım nöqtəsini inkar etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
az: LDAP sorğuları üçün ilkin host:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
az: LDAP serveri göstərildikdə bütün sorğular ilk öncə ona yönəldiləcəkdir. Daha doğrusu bu ayar LDAP URL-da göstərilən hər hansı host və portu əvəzləyəcəkdir və həmçinin URL ünvanlarında host və ya port göstərilmədikdə istifadə olunacaqdır. Digər LDAP serverləri proksiyə bağlantı alınmazsa istifadə oluncaqdır.
    Sintaksis: "HOST" və ya "HOST:PORT". Əgər PORT göstərilməyibsə, port 389 (standart LDAP portu) istifadə olunur.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XFaceConfigurator)
en: Form
az: Forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Send picture with every message:
az: Hər məktub ilə şəkil göndərilsin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Don't send
az: Göndərilməsin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Send color (Face)
az: Rəngli göndərin (Face)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Send monochrome (X-Face)
az: Monoxrom göndərin (X-Face)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Send both
az: Hər ikisini göndərin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: KMail can send a small (48x48 pixels) low-quality picture with every message. For example, this could be a picture of you or a glyph. It is shown in the recipient's mail client (if supported).
az: KMail hər məktubla kiçik (48x48 piksel), aşağı keyfiyyətli, ağ-qara şəkillər göndərə bilər. Məsələn, bu sizin şəkliniz və qlif ola bilər. Bu, (əgər dəstəkləyirsə) alıcının poçt müştərisində göstəriləcəkdir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeInfo)
en: An informative text about the current mode!
az: Cari rejim haqqında məlumatlı mətn!

en: %1 seconds
az: %1 saniyə

en: 5 minutes
az: 5 dəqiqə

en: Undo send
az: Göndərişi ləğv edin

en: Move To Trash
az: Səbətə atın

en: Move Message | Move Messages
az[0]: Məktubu köçürün
az[1]: Məktubları köçürün

en: There is nothing to undo.
az: Ləğv ediləcək heç nə yoxdur.

en: Cannot move message. %1
az: Məktub köçürülə bilmir. %1

en: Account information
az: Hesab məlumatları

en: Number and type of accounts configured in KMail (receiver and sender).
az: KMail-də tənzimlənmiş hesabların sayı və növü (alıcı və göndərən)

en: Plugins Information
az: Plaqin məlumatı

en: Plugins used in KMail.
az: KMail-də istifadə olunan plaqinlər.

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: Delete
az: Silmək

en: Message Default Format
az: Məktubun ilkin formatı

en: Prefer &HTML to Plain Text
az: &HTML formatına üstünlük verin

en: Prefer &Plain Text to HTML
az: Adi &mətn formatına üstünlük verin

en: Use Global Setting
az: Ümumi ayarlardan istifadə edin

en: Out of office reply active on server | Out of office reply active on servers
az[0]: Mövcud deyil cavabı serverdə aktivdir
az[1]: Mövcud deyil cavabı serverlərdə aktivdir

en: Zoom: %1%
az: Miqyas: %1%
