kmail - en to cs translation catalogue (1092 entries)

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to KMail %1
cs: Vítejte v KMailu %1

en: Thank you,
cs: Děkujeme,

en: The KMail Team
cs: Team KMail

en: Maintainer
cs: Správce

en: Former maintainer
cs: Předchozí správce

en: Original author
cs: Původní autor

en: Former co-maintainer
cs: Předchozí spolu-správce

en: Former core developer
cs: Předchozí hlavní vývojář

en: Core developer
cs: Hlavní vývojář

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Japanese language support
cs: Podpora japonského jazyka

en: Numerous technical corrections
cs: Spousta technických oprav

en: System tray notification
cs: Upozornění v systémové části panelu

en: Patch for PGP
cs: Oprava pro PGP

en: Crypto support
cs: Podpora šifrování

en: Improved internal program documentation
cs: Vylepšená interní dokumentace programu

en: Major contributor, still active
cs: Hlavní přispěvatel, stále aktivní

en: Added maildir support
cs: Přidána podpora maildir

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
cs: Podpora PGP 6 a další vylepšení šifrování

en: Original encryption support PGP 2 and PGP 5 support
cs: Původní podpora šifrování PGP 2 a PGP 5

en: GnuPG support
cs: Podpora pro GnuPG

en: Major contributor
cs: Hlavní přispěvatel

en: Improved asynchronous processes
cs: Vylepšeny asynchronní procesy

en: Enhanced configuration dialogs
cs: Vylepšeny konfigurační dialogy

en: Notes/calendar integration
cs: Integrace poznámek/kalendáře

en: New message list and new folder tree
cs: Nový seznam zpráv a nový strom složek

en: Many valuable contributions
cs: Spousta užitečných příspěvků

en: Killed lots of bugs
cs: Opravil spoustu chyb

en: Bugzilla maintenance
cs: Údržba Bugzilly

en: Improved execution speed
cs: Vylepšena rychlost operací

en: Optionally compress attachments
cs: Volitelně komprimovat přílohy

en: LDAP support, maintenance
cs: Podpora LDAP, údržba

en: Major contributor to Akonadi
cs: Hlavní přispěvatel do Akonadi

en: Documentation, still active
cs: Dokumentace, stále aktivní

en: Anti-virus support
cs: Podpora pro antivirus

en: Bug fixes
cs: Opravy chyb

en: Several patches
cs: Několik úprav

en: Delete an entire thread
cs: Smazat celé vlákno

en: POP filters
cs: POP filtry

en: Usability tests and improvements
cs: Testy použitelnosti a vylepšení

en: Ägypten and Kroupware project management
cs: Správa projektů Ägypten a Kroupware

en: Improved HTML support
cs: Vylepšená podpora HTML

en: X-Face support
cs: Podpora X-Face

en: Beta testing of PGP 6 support
cs: Beta testování podpory pro PGP 6

en: Timestamp for 'Transmission completed' status messages
cs: Časové razítko pro stavovou zprávu 'Přenos dokončen'

en: Multiple encryption keys per address
cs: Více šifrovacích klíčů na adresu

en: KDE Email Client
cs: Poštovní klient KDE

en: Copyright © %1, KMail authors
cs: Autorská práva © %1, Vývojáři KMailu

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
cs: E-mailová konference

en: Folder holds a mailing list
cs: Složka obsahuje e-mailovou konferenci

en: Detect Automatically
cs: Automaticky detekovat

en: Mailing list description:
cs: Popis konference:

en: Browser
cs: Prohlížeč

en: Preferred handler:
cs: Preferovaná aplikace:

en: Invoke Handler
cs: Provést činnost

en: Address type:
cs: Typ adresy:

en: URL for mailing list posting:
cs: URL pro posílání do mailing listů:

en: Subscribe to List
cs: Přihlášení do diskuzní skupiny

en: Post to List
cs: Odeslat do diskuzní skupiny

en: Unsubscribe From List
cs: Odhlášení z diskuzní skupiny

en: List Archives
cs: Archiv diskuzní skupiny

en: List Help
cs: Nápověda k diskuzní skupině

en: Not available
cs: Není k dispozici

en: Not available.
cs: Není k dispozici.

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
cs: KMail nebyl schopen najít jakoukoliv diskuzní skupinu v této složce.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
cs: KMail nebyl schopen kompletně zjistit diskuzní skupinu v této složce. Prosím vyplňte adresy ručně.

en: Quota
cs: Kvóta

en: Usage:
cs: Použití:

en: Status:
cs: Stav:

en: %p% full
cs: %p% plné

en: %1 of %2 used
cs: %1 z %2 použito

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
cs: Zkratka

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
cs: <qt>Klávesovou zkratku pro výběr aktuální složky nastavíte kliknutím na tlačítko a stisknutím požadované kombinace kláves.</qt>

en: Templates
cs: Šablony

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
cs: Zobrazit

en: Use custom &icons
cs: Použít &vlastní ikony

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
cs: &Normální:

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
cs: N&epřečteno:

en: Retrieval Options
cs: Možnosti stahování

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures identities]
en: Identities
cs: Identit

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
cs: Příjem

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
cs: Odesílání

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures ldap server]
en: LDAP server
cs: Server LDAP

en: Outgoing accounts (add at least one):
cs: Odchozí účty (přidejte alespoň jeden):

en: &Confirm action
cs: Potvr&dit činnost

en: Before sending:
cs: Před odesláním:

en: Check spelling
cs: Zkontrolovat pravopis

en: Never Automatically
cs: Nikdy automaticky

en: On Manual Mail Checks
cs: Při ručních kontrolách pošty

en: On All Mail Checks
cs: Při všech kontrolách pošty

en: Send &messages in outbox folder:
cs: Ode&slat zprávy ze složky odchozí pošty:

en: Send Now
cs: Poslat nyní

en: Send Later
cs: Poslat později

en: Defa&ult send method:
cs: &Implicitní metoda odesílání:

en: Enable Undo Send
cs: Povolit vrácení odeslání

en: Add Mail Account...
cs: Přidat účet e-mailu...

en: Custom Account...
cs: Vlastní účet...

en: Could not start the account wizard. Please make sure you have AccountWizard properly installed.
cs: Nelze spustit průvodce účtem. Prosím zkontrolujte zda je AccountWIzard správně nainstalován.

en: Unable to start account wizard
cs: Nelze spustit průvodce účtem

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
cs: Zahrnout do ruční kontroly pošty

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
cs: Přepnout do odpojeného režimu při ukončení KMailu

en: Check mail on startup
cs: Zkontrolovat poštu při spuštění

en: General
cs: Obecné

en: Fonts
cs: Písma

en: Colors
cs: Barvy

en: Layout
cs: Uspořádání

en: Message List
cs: Seznam zpráv

en: Message Tags
cs: Značky zpráv

en: Message Body
cs: Tělo zprávy

en: Message List - Unread Messages
cs: Seznam zpráv - nepřečtené zprávy

en: Message List - Important Messages
cs: Seznam zpráv - důležité zprávy

en: Message List - Action Item Messages
cs: Seznam zpráv - zprávy označené jako Úkol

en: Fixed Width Font
cs: Neproporcionální font

en: Composer
cs: Editor

en: Printing Output
cs: Tiskový výstup

en: &Use custom fonts
cs: &Použít vlastní písma

en: Apply &to:
cs: Aplikova&t na:

en: Quoted Text - First Level
cs: Citovaný text - první úroveň

en: Quoted Text - Second Level
cs: Citovaný text - druhá úroveň

en: Quoted Text - Third Level
cs: Citovaný text - třetí úroveň

en: Link
cs: Odkaz

en: Unread Message
cs: Nepřečtená zpráva

en: Important Message
cs: Důležitá zpráva

en: Action Item Message
cs: Zpráva označená jako Úkol

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
cs: Pozadí stavového pruhu HTML - ne HTML zprávy

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
cs: Popředí stavového pruhu HTML - ne HTML zprávy

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
cs: Pozadí stavového pruhu HTML - HTML zprávy

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
cs: Popředí stavového pruhu HTML - HTML zprávy

en: &Use custom colors
cs: &Použít vlastní barvy

en: &Do not change color from original HTML mail
cs: Neměnit barvu půvo&dního e-mailu HTML

en: Recycle colors on deep &quoting
cs: Opakovat &barvy v případě větší hloubky citací

en: Close to quota threshold:
cs: Blízko hranice kvóty:

en: Show folder quick search field
cs: Zobrazovat pole pro rychlé hledání

en: Show Favorite Folders View
cs: Zobrazit pohled na oblíbené složky

en: Never
cs: Nikdy

en: As icons
cs: Jako ikony

en: As list
cs: Jako seznam

en: Folder Tooltips
cs: Nástrojové tipy složek

en: Always
cs: Vždy

en: Sta&ndard format (%1)
cs: Sta&ndardní formát (%1)

en: Locali&zed format (%1)
cs: Lokal&izovaný formát (%1)

en: Smart for&mat (%1)
cs: Inteligentní for&mát (%1)

en: C&ustom format:
cs: &Vlastní formát:

en: Default aggregation:
cs: Výchozí agregace:

en: Default theme:
cs: Výchozí motiv:

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
cs: <qt><a href="whatsthis">Více o vlastním formátu...</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
cs: <qt><p><strong>Pro datum mohou být použity tyto výrazy:</strong></p><ul><li>d - den jako číslo bez úvodní nuly (1-31)</li><li>dd - den jako číslo s úvodní nulou (01-31)</li><li>ddd - zkrácené jméno dne (Po - Ne)</li><li>dddd - úplné jméno dne (Pondělí - Neděle)</li><li>M - měsíc jako číslo bez úvodní nuly (1-12)</li><li>MM - měsíc jako číslo s úvodní nulou (01-12)</li><li>MMM - zkrácené jméno měsíce (Led - Pros)</li><li>MMMM - úplné jméno měsíce (Leden - Prosinec)</li><li>yy - rok jako dvoumístné číslo (00-99)</li><li>yyyy - rok jako čtyřmístné číslo (0000-9999)</li></ul><p><strong>Pro čas mohou být použity tyto výrazy:</strong></p> <ul><li>h - hodina bez úvodní nuly (0-23 nebo 1-12 u AM/PM zobrazování)</li><li>hh - hodina s úvodní nulou (00-23 nebo 01-12 u AM/PM zobrazování)</li><li>m - minuty bez úvodní nuly (0-59)</li><li>mm - minuty s úvodní nulou (00-59)</li><li>s - sekundy bez úvodní nuly (0-59)</li><li>ss - sekundy s úvodní nulou (00-59)</li><li>z - milisekundy bez úvodních nul (0-999)</li><li>zzz - milisekundy s úvodními nulami (000-999)</li><li>AP - přepnout na AM/PM zobrazování. AP bude nahrazeno buď "AM" nebo "PM".</li><li>ap - přepnout na AM/PM zobrazování. ap bude nahrazeno buď "am" nebo "pm".</li><li>Z - časová zóna v numerickém formátu (-0500)</li></ul><p><strong>Všechny ostatní vstupní znaky budou ignorovány.</strong></p></qt>

en: Date Display:
cs: Zobrazení dat:

en: Message Window
cs: Okno se zprávou

en: System Tray
cs: Systémová část panelu

note: i18n: ectx: label, entry (SystemTrayEnabled), group (General)
en: Enable system tray icon
cs: Povolit ikonu v systémové části panelu

note: i18n: ectx: label, entry (StartInTray), group (General)
en: Start minimized to tray
cs: Spustit minimalizovaný do lišty

en: Show unread email in Taskbar
cs: Zobrazit nepřečtenou poštu v panelu úloh

en: A&vailable Tags
cs: Dostupné značk&y

en: Add new tag
cs: Přidat novou značku

en: Remove selected tag
cs: Odstranit vybranou značku

en: Increase tag priority
cs: Zvýšit prioritu značky

en: Decrease tag priority
cs: Snížit prioritu značky

en: Ta&g Settings
cs: Nastav&ení značek

en: Do you want to remove tag '%1'?
cs: Přejete si odstranit značku '%1'?

[ctx: @title:window]
en: Remove Tag
cs: Odstranit značku

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
cs: Obecné

en: Standard Templates
cs: Standardní šablony

en: Custom Templates
cs: Vlastní šablony

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
cs: Předmět

en: Charset
cs: Znaková sada

en: Headers
cs: Hlavičky

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
cs: Přílohy

en: Autocorrection
cs: Automatická oprava

en: Auto Resize Image
cs: Automaticky měnit velikost obrázku

[ctx: @title:group]
en: Signature
cs: Podpis

[ctx: @title:group]
en: Format
cs: Formát

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
cs: Vloženě

en: As Attachment
cs: Jako příloha

en: Default forwarding type:
cs: Výchozí typ přeposílání:

[ctx: @title:group]
en: Recipients
cs: Příjemci

en: Set the maximum number of recipients for the warning
cs: Nastavit maximální počet příjemců pro varování

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
cs: Neukládat

en: Configure Completion...
cs: Nastavit doplňování...

[ctx: @title:group]
en: Autosave
cs: Automatické uložení

en: No autosave
cs: Neukládat automaticky

[ctx: Interval suffix]
en:  minute |  minutes
cs[0]:  minuta
cs[1]:  minuty
cs[2]:  minut

en: Automatically save the message at this specified interval
cs: Automaticky uložit zprávu po tomto konkrétním intervalu

en: Repl&y Subject Prefixes
cs: Prefi&xy předmětu odpovědi

en: A&dd...
cs: Př&idat...

en: Re&move
cs: &Odstranit

en: Mod&ify...
cs: Změn&it...

en: Enter new reply prefix:
cs: Vložit nový prefix odpovědi:

en: Do you want to remove reply prefix?
cs: Přejete si odstranit předponu odpovědi?

en: For&ward Subject Prefixes
cs: Prefixy předmětu př&eposlání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remo&ve
cs: &Odstranit

en: Add...
cs: Přidat...

en: Modify...
cs: Změnit...

en: Enter new forward prefix:
cs: Vložit nový prefix přeposlání:

en: Do you want to remove forward prefix?
cs: Přejete si odstranit předponu přeposlání?

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
cs: Tento seznam je prohlížen pro každou odesílanou zprávu odshora dolů. Je zjišťována znaková sada, která obsahuje všechny požadované znaky.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: &Modify...
cs: Z&měnit...

en: Enter charset:
cs: Vložit znakovou sadu:

en: Do you want to remove this selected charset?
cs: Přejete si odstranit tuto vybranou znakovou sadu?

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
cs: Po&nechat výchozí znakovou sadu při odpovědi nebo přeposlání (pokud je to možné)

en: This charset is not supported.
cs: Tato znaková sada není podporována.

en: &Use custom message-id suffix
cs: &Použít uživatelskou identifikační příponu

en: Custom message-&id suffix:
cs: Uživatelská &identifikační přípona:

en: Define custom mime header fields:
cs: Definovat vlastní pole pro MIME hlavičky:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
cs: Jméno

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
cs: Hodnota

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
cs: &Nová

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
cs: &Jméno:

en: &Value:
cs: &Hodnota:

en: Invalid header
cs: Neplatná hlavička

en: Outlook-compatible attachment naming
cs: Pojmenování příloh kompatibilní s Outlookem

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
cs: Zapněte tuto možnost, aby Outlook(tm) pochopil názvy příloh obsahující neanglické znaky

en: E&nable detection of missing attachments
cs: Povolit detekci c&hybějících příloh

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
cs: Rozeznat jakékoliv z následujících klíčových slov jako záměr připojit přílohu:

en: Enter new key word:
cs: Vložit nové klíčové slovo:

en: Maximum Attachment Size:
cs: Maximální velikost přílohy:

en: No limit
cs: Bez limitu

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
cs: Vybrali jste možnost kódovat jména příloh obsahující neanglické znaky tak, aby byly čitelné pro Outlook(tm) a ostatní poštovní klienty, které nepodporují standardní kódování jmen příloh.
    KMail umí vytvářet také nestandardně kódované zprávy. Tyto zprávy pak nemusí být v klientech dodržujících standardy čitelné. Povolte tuto volbu jen v případě nutnosti.

en: Add
cs: Přidat

en: Remove
cs: Odstranit

en: Folders
cs: Složky

en: Invitations
cs: Pozvání

en: Printing
cs: Tisk

en: User Feedback
cs: Zpětná vazba uživatele

en: Check Before Send Plugins
cs: Moduly pro kontrolu před odesláním

en: Composer Plugins
cs: Moduly editoru

en: Grammar Checker Plugins
cs: Moduly pro kontrolu gramatiky

en: Tools Plugins
cs: Moduly nástrojů

en: Editor Plugins
cs: Moduly editoru

en: Message Viewer
cs: Prohlížeč zpráv

en: Webengine Plugins
cs: Moduly webEngine

en: Header Style Plugins
cs: Moduly stylu hlavičky

en: Text Conversion Plugins
cs: Moduly pro převod textu

en: Misc
cs: Různé

en: Confirm Deleting Emails Plugins
cs: Potvrdit smazání modulů e-mailu

en: Akonadi Agents
cs: Agenti Akonadi

en: Reading
cs: Čtení

en: Message Disposition Notifications
cs: Upozornění na naložení se zprávou

en: Encryption
cs: Šifrování

en: S/MIME Validation
cs: Ověřování S/MIME

en: Email Address:
cs: E-mailová adresa:

en: Do you want to remove this email address?
cs: Chcete odstranit tuto e-mailovou adresu?

en: Changing the global HTML setting will override all folder specific values.
cs: Změna globálního nastavení pro HTML přepíše všechny hodnoty, specifické pro složky.

en:  day |  days
cs[0]:  dne
cs[1]:  dny
cs[2]:  dnů

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Settings
cs: Nastavení GnuPG

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
cs: Tato volba vyžaduje dirmngr >= 0.9.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
cs: žádná proxy

en: (Current system setting: %1)
cs: (Aktuální nastavení systému: %1)

[ctx: @title:window]
en: Select Contact
cs: Vybrat kontakt

en: Select
cs: Vybrat

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
cs: Archiv

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
cs: Složka pro archivaci

[ctx: @action]
en: Archive
cs: Archivovat

en: &Folder:
cs: &Složka:

en: F&ormat:
cs: F&ormát:

en: Compressed Zip Archive (.zip)
cs: Komprimovaný Zip archiv (.zip

en: Uncompressed Archive (.tar)
cs: Nekomprimovaný archiv (.tar)

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
cs: BZ2-Komprimovaný archiv Tar (.tar.bz2)

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
cs: GZ-Komprimovaný archiv Tar (.tar.gz)

en: &Archive File:
cs: Soubor s &archivem:

en: &Delete folder and subfolders after completion
cs: Po &dokončení smazat složku a podsložky

en: Archive all subfolders
cs: Archivovat všechny podsložky

en: Please select the folder that should be archived.
cs: Prosím vyberte složku, která bude archivována.

en: No folder selected
cs: Nevybrána žádná složka

[ctx: @title:window]
en: Notification
cs: Upozornění

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
cs[0]: 1 příloha (%2)
cs[1]: %1 přílohy (%2)
cs[2]: %1 příloh (%2)

en: Hide attachment list
cs: Skrýt seznam příloh

en: Show attachment list
cs: Zobrazit seznam příloh

[ctx: Menu item]
en: Encoding
cs: Kódování

en: &Identity:
cs: &Identita:

en: &Dictionary:
cs: S&lovník:

en: &Sent-Mail folder:
cs: Složka ode&slaných zpráv:

en: &Mail transport:
cs: Přenos &pošty:

[ctx: sender address field]
en: &From:
cs: O&d:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
cs: Pře&dmět:

[ctx: @title:window]
en: Composer
cs: Editor

en: &Send Mail
cs: Po&slat zprávu

en: &Send Mail Via
cs: Po&slat zprávu pomocí

en: Send
cs: Odeslat

en: Send &Later
cs: Poslat &později

en: Send &Later Via
cs: Poslat &později pomocí

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
cs: Fronta

en: Save as &Draft
cs: U&ložit jako koncept

en: Save email in Draft folder
cs: Uložit e-mail ve složce Koncepty

en: Save as &Template
cs: Uloži&t jako šablonu

en: Save as &File
cs: Uložit jako &soubor

en: &Insert Text File...
cs: Vložit textový &soubor...

en: &Insert Recent Text File
cs: Vlož&it nedávný textový soubor

en: &Address Book
cs: Knih&a adres

en: Open Address Book
cs: Otevřít Knihu adres

en: &New Composer
cs: &Nový editor

en: Select &Recipients...
cs: Vyb&rat příjemce...

en: Save &Distribution List...
cs: Uložit &distribuční seznam...

en: Paste as Attac&hment
cs: Vložit jako přílo&hu

en: Cl&ean Spaces
cs: Zruš&it mezery

en: Use Fi&xed Font
cs: &Použít neproporcionální font

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
cs: Nalé&havé

en: &Request Disposition Notification
cs: &Požadovat upozornění na naložení

en: &Request Delivery Confirmation
cs: Vyžádat potv&rzení přijetí

en: &Wordwrap
cs: &Zalamování slov

en: &Snippets
cs: Ú&ryvky

en: &Automatic Spellchecking
cs: &Automatická kontrola pravopisu

en: Rich Text
cs: Rich text

en: &All Fields
cs: Všechn&a pole

en: &Identity
cs: &Identita

en: &Dictionary
cs: S&lovník

en: &Sent-Mail Folder
cs: &Složka odeslané pošty

en: &Mail Transport
cs: &Přenos pošty

en: &From
cs: &Od

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
cs: Pře&dmět

en: Append S&ignature
cs: Př&ipojit podpis

en: Pr&epend Signature
cs: Př&ipojit podpis před

en: Insert Signature At C&ursor Position
cs: Vložit podpis na pozici k&urzoru

en: &Spellchecker...
cs: &Kontrola pravopisu...

en: Spellchecker
cs: Kontrola pravopisu

en: &Encrypt Message
cs: Z&ašifrovat zprávu

en: Encrypt
cs: Šifrovat

en: &Sign Message
cs: Podep&sat zprávu

en: Sign
cs: Podepsat

en: &Cryptographic Message Format
cs: Formát ši&frované zprávy

en: Create Follow Up Reminder...
cs: Vytvořit připomínku pro následnou činnost...

en: Configure KMail...
cs: Nastavit KMail...

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
cs: <qt>Toto úplně skryje panel nabídky. Můžete ji opětovně zobrazit pomocí %1.</qt>

en: Hide menu bar
cs: Skrýt nabídku

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
cs:  Řádka: %1

en:  Column: %1
cs:  Sloupec: %1

en: OVR
cs: PŘE

en: INS
cs: VLO

en: Spellcheck: on
cs: Kontrola pravopisu: zap

en: Spellcheck: off
cs: Kontrola pravopisu: vyp

en: Re&save as Template
cs: Uložit &znovu jako šablonu

en: &Save as Draft
cs: U&ložit jako koncept

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
cs: Uložit znovu zprávu do složky šablon. Může být použita později.

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
cs: Uložit zprávu do složky konceptů; ta může být poté upravena a odeslána později.

en: Do you want to save the message for later or discard it?
cs: Přejete si zprávu uložit pro pozdější použití nebo ji zahodit?

en: Close Composer
cs: Zavřít editor

en: Autosave Message Failed
cs: Automatické uložení zprávy selhalo

en: Sending Message Failed
cs: Odesílání zprávy selhalo

[ctx: @title:window]
en: Insert File
cs: Vložit soubor

en: Add as &Inline Image
cs: Př&idat jako vložený obrázek

en: Add as &Attachment
cs: Přid&at jako přílohu

en: Name of the attachment:
cs: Název přílohy:

en: Attachment name can't be empty
cs: Název přílohy nemůže být prázdný

en: Invalid Attachment Name
cs: Neplatný název přílohy

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
cs[0]: Přidat URL do zprávy
cs[1]: Přidat URL do zprávy
cs[2]: Přidat URL do zprávy

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
cs[0]: Přid&at soubor jako přílohu
cs[1]: Přid&at soubory jako přílohu
cs[2]: Přid&at soubory jako přílohu

en: Insert clipboard text as attachment
cs: Vložit text ze schránky jako přílohu

en: unnamed
cs: nepojmenováno

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
cs: <qt><p>Nastavili jste šifrování zpráv pro sebe, ale aktuální identita nemá nastaven žádný k tomu potřebný OpenPGP nebo S/MIME šifrovací klíč.</p><p>Prosím nastavte patřičné klíče pro tuto identitu.</p></qt>

en: Undefined Encryption Key
cs: Nedefinovaný šifrovací klíč

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
cs: <qt><p>K tomu, abyste mohli podepsat tuto zprávu, je třeba napřed definovat klíč (OpenPGP nebo S/MIME), který k tomu bude použit.</p><p>Prosím zvolte vhodný klíč v dialogu nastavení identity.</p></qt>

en: Undefined Signing Key
cs: Nedefinovaný podepisovací klíč

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
cs: Do pole Od: musíte zadat svou e-mailovou adresu. Měli byste také svou e-mailovou adresu nastavit pro všechny identity, abyste ji nemuseli zadávat pro každou zprávu zvlášť.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
cs: V poli Komu:, Kopie nebo Skrytá kopie je nutné zadat minimálně jednoho příjemce.

en: To: field is empty. Send message anyway?
cs: Nebyl zadán adresát zprávy. I přesto zprávu odeslat?

en: No To: specified
cs: Nebyl zadán adresát

en: S&end as Is
cs: Poslat tak, jak j&e

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
cs: Nebyl zadán předmět zprávy. I přesto zprávu odeslat?

en: No Subject Specified
cs: Nebyl zadán předmět

en: &Specify the Subject
cs: Zadat před&mět zprávy

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
cs: Musíte zvolit alespoň jednoho příjemce, abyste mohli návrh zašifrovat.

en: About to send email...
cs: Chystáte se poslat e-mail...

en: Send Confirmation
cs: Potvrzení odeslání

en: &Send Now
cs: &Poslat nyní

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
cs: Pokoušíte se odeslat e-mail více než %1 adresátům. Přesto odeslat?

en: Too many recipients
cs: Příliš mnoho příjemců

en: &Send as Is
cs: Po&slat tak, jak je

en: &Edit Recipients
cs: Upravit příj&emce

en: Lose the formatting?
cs: Zahodit formátování?

en: Lose Formatting
cs: Zahodit formátování

en: Plugin Editor Information
cs: Informace o modulu editoru

[ctx: @title:window]
en: Details
cs: Podrobnosti

en: Set a subject for this message
cs: Nastavit předmět zprávy

en: Configure shortcut
cs: Nastavit zkratku

en: Remove Shortcut
cs: Odstranit zkratku

en: Ask Before Sending
cs: Zeptat se před odesláním

en: Sending Without Confirmation
cs: Odeslání bez potvrzení

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
cs: Zpráva, kterou jste napsali, se pravděpodobně odkazuje na připojený soubor, ovšem vy jste žádný nepřipojili. Přejete si ke své zprávě připojit nějaký soubor?

en: &Attach file
cs: &Přiložit soubor

en: &Remind me later
cs: Připomenout poz&ději

en: External editor was started.
cs: Byl spuštěn externí editor.

en: Identity was not found. Please verify that you will use a correct identity.
cs: Identita nebyla nalezena. Prosím, ujistěte se, že používáte správnou identitu.

en: Dictionary was not found. Please verify that you will use a correct dictionary.
cs: Slovník nebyl nalezen. Prosím, ujistěte se, že používáte správný slovník.

en: Message will be signed
cs: Zpráva bude podepsána

en: Message will not be signed
cs: Zpráva nebude podepsána

en: Message will be encrypted
cs: Zpráva bude zašifrována

en: Message will not be encrypted
cs: Zpráva nebude zašifrována

en: Cannot fetch collection. %1
cs: Nelze stáhnout sbírku. %1

en: Folder name not defined.
cs: Název složky nebyl zadán.

en: Unable to create folder. %1
cs: Nelze vytvořit složku. %1

en: No messages selected.
cs: Nebyly vybrány žádné správy.

en: List of collections is empty. %1
cs: Seznam sbírek je prázdný. %1

en: Cannot move messages.
cs: Zprávy nelze přesunout.

en: No folder returned.
cs: Nebyla navrácena žádná složka.

en: Unable to return list of folders.
cs: Nelze vrátit seznam složek.

en: Messages archived
cs: Zpráv archivováno

en: Folder Shortcut %1
cs: Zkratka složky %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, image)
en: Image
cs: Obrázek

en: You do not have your own contact defined in the address book.
cs: V knize adres nemáte svůj vlastní kontakt.

en: No Picture
cs: Žádný obrázek

en: No picture set for your address book entry.
cs: Pro záznam v knize adres není nastaven žádný obrázek.

[ctx: @title:window]
en: Create own vCard
cs: Vytvořit vlastní vizitku

en: &With empty fields
cs: &S prázdnými poli

en: &From existing vCard
cs: Z e&xistující vizitky

en: &vCard path:
cs: Cesta k &vizitce:

en: &Duplicate existing vCard
cs: &Duplikovat existující vizitku

en: &Existing identities:
cs: &Existující identity:

en: Error while generating new key pair: %1
cs: Chyba při generování nového páru klíčů: %1

en: Key Generation Error
cs: Chyba při generování klíče

en: No key
cs: Žádný klíč

en: Generate a new key pair
cs: Generovat nový pár klíčů

en: Generating new key pair...
cs: Generuje se nový pár klíčů...

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity
cs: Upravit identitu

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
cs: Obecné

en: &Your name:
cs: Vaše &jméno:

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
cs: <qt><h3>Vaše jméno</h3><p>Toto pole by mělo obsahovat vaše jméno, jak byste chtěli, aby se zobrazilo v hlavičce e-mailu, který bude odeslán.</p><p>Pokud toto zanecháte prázdné, vaše skutečné jméno se neobjeví, objeví se pouze e-mailová adresa.</p></qt>

en: Organi&zation:
cs: Or&ganizace:

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
cs: <qt><h3>Organizace</h3><p>Toto pole by mělo obsahovat jméno vaší organizace, jak byste chtěli, aby se zobrazilo v hlavičce e-mailu, který bude odeslán.</p><p>Je bezpečné (a běžné) zanechat pole prázdné.</p></qt>

en: &Email address:
cs: &E-mailová adresa:

en: Email a&liases:
cs: Emai&lové přezdívky:

en: Cryptography
cs: Šifrování

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to digitally sign messages. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
cs: <qt><p>OpenPGP klíč, který zde vyberete, bude použit pro podepisování zpráv. Lze také použít GnuPG klíče.</p> <p>Můžete toto nechat prázdné, ale KMail nebude schopen digitálně podepisovat e-maily. Obyčejné funkce pošty nebudou ovlivněny.</p> <p>O klíčích můžete nalézt více na adrese <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>

en: OpenPGP signing key:
cs: Podepisovací klíč OpenPGP:

en: OpenPGP key:
cs: Klíč OpenPGP:

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Public Key" feature in the composer. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
cs: <qt><p>Zde vybraný OpenPGP klíč se bude používat pro šifrování zpráv pro vás a pro funkci "Přiložit můj veřejný klíč" editoru. Můžete použít i GnuPG klíče.</p> <p>Položku můžete nechat nevyplněnou, ale nebude možné pro vás šifrovat kopie odchozí pošty pomocí OpenPGP. Běžné poštovní funkce zůstanou zachovány.</p> <p>Více se můžete o klíčích dozvědět na adrese <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>

en: OpenPGP encryption key:
cs: Šifrovací klíč OpenPGP:

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
cs: <qt><p>S/MIME (X.509) certifikát, který zde zvolíte, se bude používat pro digitální podepisování zpráv.</p><p>Položku můžete ponechat nevyplněnou, ale KMail nebude schopen podepisovat zprávy pomocí S/MIME. Běžné poštovní funkce zůstanou zachovány.</p></qt>

en: S/MIME signing certificate:
cs: Podepisovací S/MIME certifikát:

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
cs: <qt><p>Zde vybraný S/MIME certifikát se bude používat pro šifrování zpráv pro vás a pro funkci "Přiložit můj certifikát" editoru.</p><p>Položku můžete nechat nevyplněnou, ale nebude možné pro vás šifrovat kopie odchozí pošty pomocí S/MIME. Běžné poštovní funkce zůstanou zachovány.</p></qt>

en: S/MIME encryption certificate:
cs: Šifrovací S/MIME certifikát:

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
cs: Preferovaný formát:

en: Enable Autocrypt
cs: Povolit automatické šifrování

en: Autocrypt:
cs: Automaticky šifrovat

en: Let others know you prefer encryption
cs: Dejte ostatním vědět, že preferujete šifrování

en: Overwrite global settings for security defaults
cs: Přepsat globální nastavení pro výchozí bezpečnostní nastavení

en: Overwrite defaults:
cs: Přepsat výchozí:

en: Sign messages
cs: Podepisovat zprávy

en: Encrypt messages when possible
cs: Šifrovat zprávy, pokud možno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mWarnUnsigned)
en: Warn when trying to send unsigned messages
cs: Upozornit při pokusu o odeslání nepodepsané zprávy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, warnUnencryptedCB)
en: Warn when trying to send unencrypted messages
cs: Upozornit při pokusu o odeslání nešifrované zprávy

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
cs: Rozšířené

en: &Reply-To address:
cs: Ad&resa pro odpovědi:

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
cs: <qt><h3>Odpovědět na adresu</h3><p>Toto nastaví <tt>Odpovědět na:</tt> hlavičku tak, aby obsahovala jinou e-mailovou adresu než normální <tt>Od:</tt> adresu.</p><p>Tato volba je užitečná, pokud máte více lidí pracujících společně v podobných rolích. Například si přejete, aby všechny odeslané e-maily měly vaši e-mailovou adresu v poli <tt>Od:</tt>, ale všechny odpovědi aby šly na adresu skupiny.</p><p>Pokud nevíte, zanechte pole prázdné.</p></qt>

en: &CC addresses:
cs: Adresy &CC:

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
cs: <qt><h3>CC (Carbon Copy) adresy</h3><p>Zde vložené adresy budou přidány ke každé odchozí zprávě, která je odesílána s touto identitou.</p><p>Obvykle se to používá k posílání kopií všech odeslaných zpráv na nějaký Váš další účet.</p><p>Více adres můžete zadat tak, že je oddělíte čárkou.</p><p>Pokud si nejste jisti, ponechte pole prázdné.</p></qt>

en: &BCC addresses:
cs: Adresy pro s&kryté kopie:

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
cs: <qt><h3>Adresy pro skrytou kopii (BCC)</h3><p>Zde vložené adresy budou přidány ke každé odchozí zprávě, která je odesílána s touto identitou. Nebudou viditelné pro ostatní příjemce zprávy.</p><p>Obvykle se to používá k posílání kopií všech odeslaných zpráv na nějaký váš další účet.</p> <p>Více adres můžete zadat tak, že je oddělíte čárkou.</p><p>Pokud si nejste jisti, ponechte pole prázdné.</p></qt>

en: D&ictionary:
cs: S&lovník:

en: Select Send-mail Folder
cs: Vyberte složku pro odeslanou poštu

en: Sent-mail &folder:
cs: Složka odeslanýc&h zpráv:

en: Select Draft Folder
cs: Vyberte složku konceptů

en: &Drafts folder:
cs: Složka kon&ceptů:

en: Select Templates Folder
cs: Vyberte složku šablon

en: &Templates folder:
cs: S&ložka se šablonami:

en: Outgoing Account:
cs: Odchozí účet:

en: Attach my vCard to message
cs: Přiložit ke zprávě moji vizitku

en: Create...
cs: Vytvořit...

en: Autocorrection language:
cs: Jazyk pro automatickou opravu:

en: Restore default domain name
cs: Obnovit výchozí název domény

en: Defaul&t domain:
cs: Implici&tní doména:

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
cs: <qt><p>Implicitní doména se používá pro doplňování e-mailové adresy, je-li zadáno pouze jméno uživatele.</p></qt>

en: &Use custom message templates for this identity
cs: Po&užít vlastní šablony zpráv pro tuto identitu

en: &Copy Global Templates
cs: &Kopírovat globální šablony

en: Signature
cs: Podpis

en: Picture
cs: Obrázek

en: Invalid Email Alias "%1"
cs: Neplatná e-mailová přezdívka "%1"

en: Invalid Email Address
cs: Neplatná e-mailová adresa

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
cs: Jeden z nastavených OpenPGP podepisovacích klíčů neobsahuje žádné ID uživatele s e-mailovou adresou této identity (%1).
    To může na straně příjemce vyvolat varování během ověřování podpisů vytvořených s touto konfigurací.

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
cs: Jeden z nastavených OpenPGP šifrovacích klíčů neobsahuje žádné ID uživatele s e-mailovou adresou této identity (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
cs: Jeden z nastavených S/MIME podepisovacích certifikátů neobsahuje nastavenou e-mailovou adresu této identity (%1).
    To může na straně příjemce vyvolat varování během ověřování podpisů vytvořených s touto konfigurací.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
cs: Jeden z nastavených S/MIME šifrovacích certifikátů neobsahuje nastavenou e-mailovou adresu této identity (%1).

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
cs: E-mailová adresa nenalezena v klíči/certifikátech

en: The signature file is not valid
cs: Soubor s podpisem není platný

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity "%1"
cs: Upravit identitu "%1"

en: Edit...
cs: Upravit...

[ctx: @title:window]
en: Edit own vCard
cs: Upravit vlastní vizitku

en: Delete current vCard
cs: Smazat současnou vizitku

en: Are you sure you want to delete this vCard?
cs: Opravdu si přejete smazat tuto vizitku?

en: Delete vCard
cs: Smazat vizitku

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
cs: Přejete si opravdu přerušit?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
cs: Potvrzení

[ctx: @action:button]
en: Cancel Editing
cs: Zrušit úpravy

[ctx: @action:button]
en: Do Not Cancel
cs: Nerušit

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
cs: %1 (Implicitní)

en: Identity Name
cs: Název identity

en: Email Address
cs: E-mailová adresa

en: <qt>Do you really want to remove the identity named <b>%1</b>?</qt>
cs: <qt>Přejete si opravdu odstranit identitu, pojmenovanou jako <b>%1</b>?</qt>

en: Do you really want to remove this %1 identity? | Do you really want to remove these %1 identities?
cs[0]: Opravdu si přejete odstranit tuto %1 identitu?
cs[1]: Opravdu si přejete odstranit tyto %1 identity?
cs[2]: Opravdu si přejete odstranit těchto %1 identit?

en: Remove Identity | Remove Identities
cs[0]: Odstranit identitu
cs[1]: Odstranit identity
cs[2]: Odstranit identity

en: &Remove
cs: Odst&ranit

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Set as Default
cs: Nastavit jako výchozí

[ctx: @title:window]
en: New Identity
cs: Nová identita

en: &New identity:
cs: &Nová identita:

en: &Use System Settings values
cs: Po&užít hodnoty z nastavení systému

en: &Duplicate existing identity
cs: &Duplikovat existující identitu

en: Face
cs: Obličej

en: Examples are available at <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.
cs: Ukázky jsou dostupné na <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.

en: No image will be sent.
cs: Nebude odeslán žádný obrázek.

en: Email added successfully.
cs: E-mail byl úspěšně přidán.

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
cs[0]: Distribuční seznam %2 je prázdný, nelze jej použít.
cs[1]: Distribuční seznamy %2 jsou prázdné, nelze je použít.
cs[2]: Distribuční seznamy %2 jsou prázdné, nelze je použít.

[ctx: @title:window]
en: Add to Address Book
cs: Přidat do knihy adres

en: Contact created successfully
cs: Kontakt byl úspěšně vytvořen

en: Contact cannot be stored: %1
cs: Kontakt nelze uložit: %1

en: Failed to store contact
cs: Nelze uložit kontakt

en: Do you want to attach this folder "%1"?
cs: Opravdu si přejete přiložit tuto složku "%1"?

en: Attach Folder
cs: Přiložit složku

[ctx: @action:button]
en: Attach
cs: Přiložit

[ctx: @action:button]
en: Do Not Attach
cs: Nepřipojovat

en: Delete Search
cs: Smazat hledání

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
cs: <qt>Opravdu si přejete smazat složku hledání <b>%1</b>?<br />Zprávy v ní nebudou smazány, protože jsou uloženy v jiné složce.</qt>

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
cs: &Smazat

en: Delete Folder
cs: Smazat složku

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
cs: <qt>Opravdu si přejete odstranit prázdnou složku <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
cs: <qt>Opravdu si přejete smazat prázdnou složku <resource>%1</resource> a všechny její podsložky? Podsložky nemusí být prázdné a jejich obsah bude taktéž zrušen. <p><b>Pozor</b>, zrušené zprávy nejsou přesunuty do koše, nýbrž smazány trvale.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
cs: <qt>Opravdu si přejete smazat složku <resource>%1</resource> a zrušit tak její obsah? <p><b>Pozor</b>, zrušené zprávy nejsou přesunuty do koše, nýbrž smazány trvale.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
cs: <qt>Opravdu si přejete smazat složku <resource>%1</resource> a všechny její podsložky a zrušit tak jejich obsah? <p><b>Pozor</b>, zrušené zprávy nejsou přesunuty do koše, nýbrž smazány trvale.</p></qt>

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
cs: &Smazat

en: Removing duplicates
cs: Odstraňuji duplicity

en: Done
cs: Hotovo

[ctx: @title:window]
en: Save File as
cs: Uložit soubor jako

en: Set subject of message
cs: Nastavit předmět zprávy

en: Send CC: to 'address'. This can be repeated
cs: Poslat Kopie: na 'adresu'. Lze zopakovat

en: Send BCC: to 'address'. This can be repeated
cs: Poslat Skrytá kopie: na 'adresu'. Lze zopakovat

en: Set replyTo to 'address'
cs: Nastavit odpověď na 'adresu'

en: Add 'header' to message. This can be repeated
cs: Přidat hlavičku do zprávy, lze zopakovat

en: Read message body from 'file'
cs: Načíst tělo zprávy ze souboru 'file'

en: Set body of message
cs: Nastavit tělo zprávy

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
cs: Přidat přílohu do zprávy, lze opakovat

en: Only check for new mail
cs: Pouze zkontrolovat novou poštu

en: Only open composer window
cs: Otevřít pouze okno editoru zpráv

en: Set identity name
cs: Nastavit název identity

en: View the given message file
cs: Zobrazit daný soubor se zprávou

en: Lists the available options for user feedback
cs: Seznam dostupných voleb pro uživatelskou zpětnou vazbu

en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
cs: Odeslat zprávu na adresu ('address') resp. připojit soubor, kam ukazuje 'URL'

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
cs: &Soubor

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: New
cs: Nová

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
cs: Úpr&avy

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
cs: &Pohled

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
cs: Pře&jít

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: F&older
cs: Slož&ka

note: i18n: ectx: Menu (apply_filters_folder_actions)
en: Apply Filters on Folder
cs: Aplikovat filtry na složku

note: i18n: ectx: Menu (apply_filters_folder_recursive_actions)
en: Apply Filters on Folder and all its Subfolders
cs: Aplikovat filtry na složku a všechny její podsložky

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: Menu (message)
en: &Message
cs: &Zpráva

note: i18n: ectx: Menu (reply_special)
en: Reply Special
cs: Odpovědět jinak

note: i18n: ectx: Menu (menubar_message_forward)
en: &Forward
cs: &Předat dál

note: i18n: ectx: Menu (apply_filter_actions)
en: A&pply Filter
cs: A&plikovat filtr

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
cs: Nás&troje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
cs: Na&stavení

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
cs: Nápo&věda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

[ctx: @title:window]
en: Please wait
cs: Čekejte prosím

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
cs[0]: Prosím, počkejte než bude přenesena 1 zpráva
cs[1]: Prosím, počkejte než budou přeneseny %1 zprávy
cs[2]: Prosím, počkejte než bude přeneseno %1 zpráv

en: Save To File
cs: Uložit do souboru

en: Open Message
cs: Otevřít zprávu

en: Message
cs: Zpráva

en: The file does not contain a message.
cs: Soubor neobsahuje zprávu.

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
cs: Tento soubor obsahuje více zpráv; bude zobrazena pouze první.

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
cs: Přejete si přeposlat vybrané zprávy jako přílohy v jedné zprávě (jako MIME souhrn)nebo jako samostatné zprávy?

en: Send As Digest
cs: Odeslat v jedné zprávě

en: Send Individually
cs: Odeslat jednotlivě

en: Filtering messages
cs: Filtrování zpráv

en: Filtering message %1 of %2
cs: Filtruje se zpráva %1 z %2

en: Moving messages
cs: Přesun zpráv

en: Deleting messages
cs: Mazání zpráv

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: Insert
cs: Vložit

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
cs: M&ožnosti

note: i18n: ectx: Menu (attach)
en: &Attach
cs: Při&ložit

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
cs: Panel nástrojů HTML

note: i18n: ectx: ToolBar (directionToolBar)
en: Text Direction Toolbar
cs: Panel nástrojů směru textu

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
cs: KMail je nastaven na odpojen, všechny síťové úlohy jsou odloženy

en: Send Email
cs: Odeslat e-mail

en: Impossible to send email
cs: E-mail nelze odeslat

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
cs: KMail je nastaven na připojen, všechny síťové úlohy jsou obnoveny

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
cs: KMail je právě v odpojeném režimu; jak si přejete pokračovat?

en: Online/Offline
cs: Připojen/Odpojen

en: Work Online
cs: Pracovat připojen

en: Work Offline
cs: Pracovat odpojen

en: Opening Autosave File Failed
cs: Otevření souboru automatického uložení selhalo

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
cs[0]: Tato identita byla nastavena pro používání výchozího transportu:
cs[1]: Tyto %1 identity byly nastaveny pro používání výchozího transportu:
cs[2]: Těchto %1 identit bylo nastaveno pro používání výchozího transportu:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
cs[0]: Tato identita byla nastavena pro používání změněného transportu:
cs[1]: Tyto %1 identity byly nastaveny pro používání změněného transportu:
cs[2]: Těchto %1 identit bylo nastaveno pro používání změněného transportu:

en: Sending messages
cs: Odesílám zprávy

en: Initiating sending process...
cs: Je inicializováno odesílání...

en: Resource %1 is broken.
    %2
cs: Zdroj %1 je poškozen.
    %2

en: Followup Reminder Agent was not registered.
cs: Agento pro následnou upomínku nebyl zaregistrován.

en: Could not start certificate manager; please make sure you have Kleopatra properly installed.
cs: Nelze spustit správce certifikátů. Prosím zkontrolujte zda je správně nainstalována Kleopatra.

en: KMail Error
cs: Chyba KMailu

en: Could not start the import wizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
cs: Nelze spustit průvodce importem. Prosím zkontrolujte zda je správně nainstalován ImportWizard.

en: Unable to start import wizard
cs: Nelze spustit průvodce importem

en: Could not start "PIM Data Exporter" program. Please check your installation.
cs: Nelze spustit program "Exportér dat PIM". Prosím zkontrolujte svoji instalaci.

en: Unable to start "PIM Data Exporter" program
cs: Nelze spustit program "Exportér dat PIM"

en: Could not start the ImportWizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
cs: Nelze spustit ImportWizard. Prosím zkontrolujte zda je správně nainstalován ImportWizard.

en: Unable to start ImportWizard
cs: Nelze spustit průvodce importem

[ctx: @action:button]
en: Import
cs: Importovat

[ctx: @action:button]
en: Do Not Import
cs: Neimportovat

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
cs: Nelze spustit průvodce importem. Prosím zkontrolujte svoji instalaci.

en: No Subject
cs: Žádný předmět

en: (no templates)
cs: (žádné šablony)

en: This folder does not have any expiry options set
cs: Tato složka nemá nastaveny volby pro vypršení pošty

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
cs: <qt>Opravdu si přejete nechat vypršet složku <b>%1</b>?</qt>

en: Expire Folder
cs: Nechat vypršet složku

en: &Expire
cs: N&echat vypršet

en: Empty Trash
cs: Vyprázdnit koš

en: Move to Trash
cs: Přesunout do koše

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
cs: Opravdu si přejete vyprázdnit složku koše?

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
cs: <qt>Opravdu si přejete přesunout všechny zprávy ze složky <b>%1</b> do koše?</qt>

en: Moved all messages to the trash
cs: Všechny zprávy přesunout do koše

en: Are you sure you want to expire all old messages?
cs: Opravdu si přejete nechat zaniknout všechny staré zprávy?

en: Expire Old Messages?
cs: Nechat vypršet staré zprávy?

en: Expire
cs: Vypršení

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
cs: Použití HTML v poště učiní systém více zranitelným vůči "spamu" a může zvýšit pravděpodobnost, že bude systém napaden zneužitím nějaké, dosud neznámé, bezpečnostní chyby.

en: Security Warning
cs: Bezpečnostní varování

en: Load External References
cs: Načíst externí odkazy

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
cs[0]: <qt>Opravdu si přejete smazat označenou zprávu?<br />Jakmile je smazána, nelze ji obnovit.</qt>
cs[1]: <qt>Opravdu si přejete smazat %1 označené zprávy?<br />Jakmile jsou smazány, nelze je obnovit.</qt>
cs[2]: <qt>Opravdu si přejete smazat %1 označených zpráv?<br />Jakmile jsou smazány, nelze je obnovit.</qt>

en: Delete Messages
cs: Smazat zprávy

en: Delete Message
cs: Smazat zprávu

en: Moving messages...
cs: Přesouvám zprávy...

en: Deleting messages...
cs: Mažu zprávy...

en: Messages deleted successfully.
cs: Zprávy úspěšně smazány.

en: Messages moved successfully.
cs: Zprávy úspěšně přesunuty.

en: Deleting messages failed.
cs: Mazání zpráv se nezdařilo.

en: Deleting messages canceled.
cs: Mazání zpráv zrušeno.

en: Moving messages failed.
cs: Přesun zpráv se nezdařil.

en: Moving messages canceled.
cs: Přesouvání zpráv zrušeno.

[ctx: @title:window]
en: Move Messages to Folder
cs: Přesunout zprávy do složky

en: Copying messages...
cs: Kopíruji zprávy...

en: Messages copied successfully.
cs: Zprávy úspěšně zkopírovány.

en: Copying messages failed.
cs: Kopírování zpráv se nezdařilo.

en: Copying messages canceled.
cs: Kopírování zpráv zrušeno.

[ctx: @title:window]
en: Copy Messages to Folder
cs: Kopírovat zprávy do složky

en: Moving messages to trash...
cs: Přesouvám zprávy do koše...

en: Deleting and moving messages to trash...
cs: Mažu a přesunuji zprávy do koše...

en: Messages moved to trash successfully.
cs: Zprávy úspěšně přesunuty do koše.

en: Messages moved to trash or deleted successfully
cs: Zprávy úspěšně přesunuty do koše nebo smazány

en: Moving messages to trash failed.
cs: Přesun zpráv do koše se nezdařil.

en: Deleting or moving messages to trash failed.
cs: Mazání nebo přesun zpráv do koše selhalo.

en: Moving messages to trash canceled.
cs: Přesouvání zpráv do koše zrušeno.

en: Deleting or moving messages to trash canceled.
cs: Mazání nebo přesun zpráv do koše bylo zrušeno.

[ctx: @title:window]
en: Jump to Folder
cs: Přejít do složky

en: Save &As...
cs: Uložit j&ako...

en: &Expire All Folders
cs: N&echat vypršet všechny složky

en: Check &Mail
cs: Zkontrolovat pošt&u

en: Check Mail In
cs: Zkontrolovat poštu v

en: Check Mail
cs: Zkontrolovat poštu

en: &Send Queued Messages
cs: Po&slat zprávy ve frontě

en: Online status (unknown)
cs: Online stav (neznámý)

en: Send Queued Messages Via
cs: Poslat zprávy ve frontě pomocí

en: Certificate Manager
cs: Správa certifikátů

en: &Import Messages...
cs: &Importovat zprávy...

en: &Debug Sieve...
cs: La&dit Sieve...

en: Filter &Log Viewer...
cs: Proh&lížeč záznamů filtrů...

en: Edit "Out of Office" Replies...
cs: Upravit odpovědi "mimo kancelář"...

en: &Configure Automatic Archiving...
cs: &Nastavit automatickou archivaci...

en: Delayed Messages...
cs: Zpožděné zprávy...

en: Followup Reminder Messages...
cs: Následné upomínkové zprávy...

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
cs: &Smazat

en: M&ove Thread to Trash
cs: Přesun&out vlákno do koše

en: Move thread to trashcan
cs: Přesunout vlákno do koše

en: Delete T&hread
cs: Smazat v&lákno

en: &Find Messages...
cs: Hle&dat zprávy...

en: Select &All Messages
cs: Vybr&at všechny zprávy

en: &Mailing List Management...
cs: Správa poštovní &konference...

en: &Clear Akonadi Cache...
cs: Vyčistit &mezipaměť Akonadi...

en: &Assign Shortcut...
cs: Přiř&adit zkratku...

en: &Expiration Settings
cs: Nastav&ení vypršení

en: &Archive Folder...
cs: &Archivovat složku...

en: Load E&xternal References
cs: Načíst e&xterní odkazy

en: Copy Message To...
cs: Kopírovat zprávu do...

en: Move Message To...
cs: Přesunout zprávu do...

en: &New Message...
cs: &Nová zpráva...

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
cs: Nová

en: Message From &Template
cs: Zpráva ze š&ablony

en: New Message t&o Mailing-List...
cs: Nová zpráva do poštovní &konference...

en: &Create Filter
cs: Vytvořit filt&r

en: Filter on &Subject...
cs: Filtr na &Předmětu...

en: Filter on &From...
cs: Filtr na &Od...

en: Filter on &To...
cs: Filtr na &Komu...

en: Mark &Thread
cs: O&značit vlákno

en: Mark Thread as &Read
cs: Označi&t vlákno jako přečtené

en: Mark all messages in the selected thread as read
cs: Označit všechny zprávy ve vybraném vláknu jako přečtené

en: Mark Thread as &Unread
cs: Označit vlákno jako ne&přečtené

en: Mark all messages in the selected thread as unread
cs: Označit všechny zprávy ve vybraném vláknu jako nepřečtené

en: Mark Thread as &Important
cs: Označit vlákno jako Dů&ležité

en: Remove &Important Thread Mark
cs: Odstranit značku vlákna Důlež&ité

en: Mark Thread as &Action Item
cs: Označit vlákno j&ako Úkol

en: Remove &Action Item Thread Mark
cs: Odstr&anit značku vlákna Úkol

en: &Watch Thread
cs: Sle&dovat vlákno

en: &Ignore Thread
cs: &Ignorovat vlákno

en: Save A&ttachments...
cs: Uloži&t přílohy...

en: Copy Decrypted To...
cs: Kopídovat dešifrovené do...

en: Appl&y All Filters
cs: Aplikovat všechny filtr&y

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
cs: Ro&zbalit vlákno / skupinu

en: Expand the current thread or group
cs: Rozbalit aktuální vlákno nebo skupinu

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
cs: Sbal&it vlákno / skupinu

en: Collapse the current thread or group
cs: Sbalit aktuální vlákno nebo skupinu

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
cs: Rozv&inout všechna vlákna

en: Expand all threads in the current folder
cs: Rozbalit všechna vlákna v aktuální složce

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
cs: Sba&lit všechna vlákna

en: Collapse all threads in the current folder
cs: Sbalit všechna vlákna v aktuální složce

en: &Display Message
cs: Zo&brazit zprávu

en: &Next Message
cs: &Následující zpráva

en: Go to the next message
cs: Přejít na následující zprávu

en: Next &Unread Message
cs: Násled&ující nepřečtená

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
cs: Následující

en: Go to the next unread message
cs: Přejít na následující nepřečtenou zprávu

en: &Previous Message
cs: &Předchozí zpráva

en: Go to the previous message
cs: Přejít na předchozí zprávu

en: Previous Unread &Message
cs: Předchozí &nepřečtená

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
cs: Předchozí

en: Go to the previous unread message
cs: Přejít na předchozí nepřečtenou zprávu

en: Next Unread &Folder
cs: Nás&ledující nepřečtená složka

en: Go to the next folder with unread messages
cs: Přejít na následující složku s nepřečtenými zprávami

en: Previous Unread F&older
cs: Předch&ozí nepřečtená složka

en: Go to the previous folder with unread messages
cs: Přejít na předchozí složku s nepřečtenými zprávami

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
cs: Následující nepřečtený &text

en: Go to the next unread text
cs: Přesun na následující nepřečtený text

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
cs: Aktuální zprávu rolovat dolů. Po konci zprávy přejít na následující nepřečtenou zprávu.

en: Configure &Filters...
cs: Nastavit &filtry...

en: Manage &Sieve Scripts...
cs: &Spravovat Sieve skripty...

en: &Add Account...
cs: Přid&at účet...

en: KMail &Introduction
cs: Úvod do &KMailu

en: Display KMail's Welcome Page
cs: Zobrazit uvítací stránku KMailu

en: Configure &Notifications...
cs: &Nastavit upozornění...

en: &Configure KMail...
cs: Nastavit &KMail...

en: Expire...
cs: Nechat vypršet...

en: Add Favorite Folder...
cs: Přidat oblíbenou složku...

en: Serverside Subscription...
cs: Odběr na serveru...

en: Apply All Filters
cs: Aplikovat všechny filtry

en: Import/Export KMail Data...
cs: Importovat/Exportovat data KMailu...

en: New AddressBook Contact...
cs: Nový kontakt knihy adres...

en: Account &Settings
cs: Na&stavení účtu

en: Restart Account
cs: Restartovat účet

en: Copy Message to Folder
cs: Kopírovat zprávu do složky

en: Jump to Folder...
cs: Přejít do složky...

en: Abort Current Operation
cs: Zrušit aktuální operaci

en: Focus on Next Folder
cs: Změřit se na následující složku

en: Focus on Previous Folder
cs: Zaměřit se na předchozí složku

en: Select Folder with Focus
cs: Vybrat složku se zaměřením

en: Focus on First Folder
cs: Přepnout se na první složku

en: Focus on Last Folder
cs: Přepnout se na poslední složku

en: Focus on Next Message
cs: Zaměřit se na následující zprávu

en: Focus on Previous Message
cs: Zaměřit se na předchozí zprávu

en: Select First Message
cs: Vybrat první zprávu

en: Select Last Message
cs: Vybrat poslední zprávu

en: Select Message with Focus
cs: Vybrat zprávu se zaměřením

en: Set Focus to Quick Search
cs: Přejít do rychlého vyhledávání

en: Extend Selection to Previous Message
cs: Rozšířit výběr na předchozí zprávu

en: Extend Selection to Next Message
cs: Rozšířit výběr na následující zprávu

en: Move Message to Folder
cs: Přesunout zprávu do složky

en: Previous Selected Folder
cs: Předchozí vybraná složka

[ctx: @title:window]
en: Add Favorite Folder
cs: Přidat oblíbenou složku

en: &Delete Search
cs: Smazat hle&dání

en: Edit Search...
cs: Upravit vyhledávání...

en: Configure Unified Mailbox
cs: Nastavit sjednocené schránky

en: E&mpty Trash
cs: V&yprázdnit koš

en: &Move All Messages to Trash
cs: Všechny zp&rávy přesunout do koše

en: &Undo
cs: &Zpět

en: &Undo: "%1"
cs: &Zpět: "%1"

en: Filter %1
cs: Filtr %1

[ctx: Show shortcut for focus quick search. Don't change it]
en: Search... <%1>
cs: Hledat... <%1>

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
cs: Použití HTML v poště učiní systém více zranitelným vůči "spamu" a může zvýšit pravděpodobnost, že bude systém napaden zneužitím nějaké, dosud neznámé, bezpečnostní chyby.

en: Use HTML
cs: Použít HTML

en: Enable Unified Mailboxes?
cs: Povolit sjednocené schránky?

en: Enable Unified Mailboxes
cs: Povolit sjednocené schránky

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Do you want to restart Akonadi?
cs: Přejete si restartovat Akonadi?

en: Restart Akonadi
cs: Restartovat Akonadi

en: Restart
cs: Restartovat

en: Akonadi restarted.
cs: Akonadi bylo restartováno.

en: Starting...
cs: Spouští se...

en: &Move to Trash
cs: Přesunout do &koše

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
cs: Koš

en: Move message to trashcan
cs: Přesunout zprávu do koše

en: Cannot copy item. %1
cs: Položku nelze zkopírovat. %1

en: New Message To...
cs: Nová zpráva pro...

en: Reply To...
cs: Poslat odpověď na...

en: Forward To...
cs: Předat dál na...

en: Add to Address Book
cs: Přidat do knihy adres

en: Add to Existing Contact
cs: Přidat k existujícímu kontaktu

en: Open in Address Book
cs: Otevřít v knize adres

en: Bookmark This Link
cs: Přidat tento odkaz do záložek

en: Edit contact...
cs: Upravit kontakt...

en: Save Link As...
cs: Uložit odkaz jako...

en: &Find in Message...
cs: Hle&dat ve zprávě...

en: Save Image On Disk...
cs: Uložit obrázek na disk...

en: Show HTML Format
cs: Zobrazit formát HTML

en: Share image...
cs: Sdílet obrázek...

en: KMail is now based on the Akonadi Personal Information Management framework, which brings many changes all around.
cs: KMail je nyní postaven na frameworku pro správu osobních informací Akonadi, který přináší mnoho všemožných změn.

en: Push email (IMAP IDLE)
cs: Push e-mail (IMAP IDLE)

en: Improved searches
cs: Vylepšené hledání

en: Support for adding notes (annotations) to mails
cs: Podpora pro přidávání poznámek (anotací) k e-mailům

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
cs: Méně časté zamrzání rozhraní, kontroly pošty jsou prováděny na pozadí

en: Plugins support
cs: Podpora modulů

en: New HTML renderer (QtWebEngine)
cs: Nové vykreslování HTML (QtWebEngine)

en: Added Check for Phishing URL
cs: Přidána kontrola URL s Phishingem

en: Added Grammar Plugin Support
cs: Přidána podpora modulu pro gramatiku

en: Added Microsoft Exchange Web Services resource support
cs: Přidána podpora Microsoft Exchange Web Services

en: The KDE Mail Client
cs: Poštovní klient KDE

en: Retrieving Folder Contents
cs: Získávám obsah složky

en: Please wait . . .
cs: Čekejte, prosím . . .

en: Offline
cs: Odpojen

en: KMail is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goOnline">here</a> to go online . . .</p>
cs: KMail je právě v odpojeném režimu. Kliknutím <a href="kmail:goOnline"> sem</a> přejdete do připojeného režimu . . .</p>

en: Account is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goResourceOnline">here</a> to go online . . .</p>
cs: Účet je právě v odpojeném režimu. Kliknutím <a href="kmail:goResourceOnline ">sem</a> přejdete do připojeného režimu. . .</p>

en: Contact modified successfully
cs: Kontakt byl úspěšně změněn

en: New Messages In
cs: Nové zprávy v

en: There are no unread messages
cs: Nejsou žádné nepřečtené zprávy

en: 1 unread message | %1 unread messages
cs[0]: 1 nepřečtená zpráva
cs[1]: %1 nepřečtené zprávy
cs[2]: %1 nepřečtených zpráv

en: Show full path for folders
cs: Zobrazovat celou cestu ke složkám

en: Mail Summary Configuration Dialog
cs: Dialog nastavení souhrnu pošty

en: Copyright © 2004–2010 Tobias Koenig
cs: Autorská práva © 2004–2010 Tobias Koenig

[ctx: @info:tooltip]
en: Show full path for each folder
cs: Zobrazovat celou cestu ke složkám

[ctx: @action:inmenu]
en: New Message...
cs: Nová zpráva...

[ctx: @action:inmenu]
en: Sync Mail
cs: Synchronizovat poštu

en: New Messages
cs: Nové zprávy

en: <qt><b>%1</b><br/>Total: %2<br/>Unread: %3</qt>
cs: <qt><b>%1</b><br/>Celkem: %2<br/>Nepřečteno: %3</qt>

en: No unread messages in your monitored folders
cs: Žádné nepřečtené zprávy ve sledovaných složkách

en: Open Folder: "%1"
cs: Otevřít složku: "%1"

[ctx: @title:column plugin name]
en: Summary Plugin Name
cs: Název modulu se souhrnem

en: Select the plugin summaries to show on the summary page.
cs: Vybrat moduly k zobrazení na souhrnné stránce.

en: KDE Kontact Summary
cs: Shrnutí aplikace Kontakt

en: (c), 2004 Tobias Koenig
cs: (c) 2004 Tobias Koenig

en: Kontact Summary
cs: Shrnutí kontaktu

en: &Configure Summary View...
cs: Nastavit &souhrnný pohled...

en: Configure the summary view
cs: Nastavit souhrnný pohled

en: Summary for %1
cs: Souhrn pro '%1'

en: What's next?
cs: Co je nového?

en: Sync All
cs: Synchronizovat vše

[ctx: @action:inmenu sync everything]
en: All
cs: Vše

en: Kontact Summary View
cs: Pohled na shrnutí kontaktu

en: (c) 2003-2021 The Kontact developers
cs: (c) 2003-2021 Vývojáři aplikace Kontact

en: Retrieving folder properties
cs: Zjišťování vlastností složky

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
cs: Síť je odpojena. Informace o složkách nelze aktualizovat.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
cs: Vlastnosti složky %1

[ctx: Message->]
en: &Reply
cs: O&dpovědět

en: &Reply...
cs: &Odpovědět...

en: Reply to &All...
cs: Odpovědě&t všem...

en: Reply to A&uthor...
cs: Odpovědět a&utorovi...

en: Reply to Mailing-&List...
cs: Odpovědět do e-mai&lové konferenci...

en: Reply Without &Quote...
cs: Odpověď be&z citace...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
cs: Vloži&t...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
cs: J&ako přílohu...

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
cs: &Přesměrovat...

en: New Message to Recipients...
cs: Nová zpráva pro příjemce...

en: Mar&k Message
cs: Označit z&právu

[ctx: Message->]
en: &Forward
cs: Pře&poslat

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
cs: E-mai&lová konference

en: Add Note...
cs: Přidat poznámku...

en: &Edit As New
cs: Upravi&t jako nové

en: Filter on Mailing-&List...
cs: Filtr na e-mai&lové konferenci...

en: Add Followup Reminder...
cs: Přidat následnou upomínku...

en: Send A&gain...
cs: Po&slat znovu ...

en: New Message From &Template
cs: Nová zpráva ze š&ablony

en: Export to PDF...
cs: Exportovat do PDF...

en: Edit Note...
cs: Upravit poznámku...

en: Filter on Mailing-List...
cs: Filtr na e-mailové konferenci...

en: <unknown>
cs: <neznámé>

en: Mailing List Name: %1
cs: Název e-mailové konference: %1

en: Open Message in List Archive
cs: Otevřít zprávu v archívu konference

en: Post New Message
cs: Poslat novou zprávu

en: Go to Archive
cs: Přejít do archivu

en: Request Help
cs: Vyžádat si nápovědu

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
cs: Vlastník kontaktu

en: Unsubscribe from List
cs: Odhlásit z diskuzní skupiny

en: Filter on Mailing-List %1...
cs: Filtr na e-mailové konferenci %1...

en: email
cs: e-mail

en: Export to PDF
cs: Exportovat do PDF

en: PDF document (*.pdf)
cs: Dokument PDF (*.pdf)

en: Reindex
cs: Přeindexovat

en: Search Anyway
cs: Hledat i tak

[ctx: @title:window]
en: Indexing
cs: Indexování

en: Indexing Collections...
cs: Indexují se sbírky...

en: From
cs: Od

[ctx: Receiver of the email]
en: To
cs: Komu

en: Date
cs: Datum

en: Preview
cs: Náhled

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
cs: Složka

en: Search failed some errors were found: <ul><li>%1</li></ul>
cs: Hledání selhalo. Bylo nalezeno několik chyb: <ul><li>%1</li></ul>

[ctx: @title:window]
en: Find Messages
cs: Hledat zprávy

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
cs: &Hledat

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
cs: Vloži&t...

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
cs: &Jako přílohu...

en: Save Attachments...
cs: Uložit přílohy...

en: Clear Selection
cs: Smazat výběr

en: Jump to original folder
cs: Přejít do původní složky

en: %1 match | %1 matches
cs[0]: %1 shoda
cs[1]: %1 shody
cs[2]: %1 shod

en: Last Search
cs: Poslední hledání

en: You forgot to define condition.
cs: Zapomněli jste určit podmínku.

en: All folders selected are empty or were not indexed.
cs: Všechny vybrané složky jsou prázdné nebo nebyly indexovány.

en: You forgot to add conditions.
cs: Zapomněli jste přidat podmínky.

en: Searching...
cs: Vyhledávám...

en: Cannot get search result. %1
cs: Nelze získat výsledek hledání. %1

en: Search failed.
cs: Vyhledávání selhalo.

en: Search complete.
cs: Vyhledávání dokončeno.

en: Search stopped.
cs: Vyhledávání zastaveno.

en: Copy Message | Copy %1 Messages
cs[0]: Kopírovat %1 zprávu
cs[1]: Kopírovat %1 zprávy
cs[2]: Kopírovat %1 zpráv

en: Cut Message | Cut %1 Messages
cs[0]: Vyjmout %1 zprávu
cs[1]: Vyjmout %1 zprávy
cs[2]: Vyjmout %1 zpráv

en: Checking index status...
cs: Kontroluji stav indexu...

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ExcludeImportantMailFromExpiry), group (Behaviour)
en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
cs: Toto nastavení zabrání automatickému vypršení starých zpráv ve složce (a jejich následnému smazání nebo přesunutí do archivu) u zpráv, které jsou označené jako Důležité nebo Úkol

note: i18n: ectx: label, entry (AllowLocalFlags), group (Behaviour)
en: Allow local flags in read-only folders
cs: Povolit místní označení stavu na složkách bez práva zápisu

note: i18n: ectx: label, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: Send queued mail on mail check
cs: Při kontrole pošty odeslat zprávy ve frontě

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
cs: <qt><p>Zvolte, zda si přejete aby KMail odesílal odchozí zprávy při všech kontrolách pošty, při manuálních kontrolách pošty, nebo aby je automaticky neodesílal vůbec.</p></qt>

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastSelectedFolder), group (FolderSelectionDialog)
en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
cs: Naposledy zvolená složka v dialogu pro výběr složky.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUnreadInTaskbar), group (General)
en: Show Unread Email in TaskBar
cs: Zobrazit nepřečtenou poštu v panelu úloh

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalEditor), group (General)
en: Specify e&ditor:
cs: Zvolte e&ditor:

note: i18n: ectx: label, entry (UseExternalEditor), group (General)
en: Use e&xternal editor instead of composer
cs: Používat e&xterní editor místo vestavěného

note: i18n: ectx: label, entry (CloseToQuotaThreshold), group (General)
en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
cs: Hranice od které bude uživatel upozorněn, že se se složka blíží k limitu kvóty.

note: i18n: ectx: label, entry (EmptyTrashOnExit), group (General)
en: Empty the local trash folder on program exit
cs: Vyprázdnit lokální složku koše při ukončení programu

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteMessageWithoutConfirmation), group (General)
en: Delete messages without confirmation
cs: Smazat zprávy bez potvrzení

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpiring), group (General)
en: Specifies whether the folders will expire in the background (for internal use only)
cs: Určuje zda složka vyprší na pozadí (pouze pro interní použití)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviousNewFeaturesMD5), group (Internal)
en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
cs: Tato hodnota určuje, zda má být zobrazován Úvod do KMailu.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableFolderQuickSearch), group (UserInterface)
en: Show folder quick search line edit
cs: Zobrazovat políčko pro rychle hledání ve složkách

note: i18n: ectx: label, entry (TooManyRecipients), group (Composer)
en: Warn if the number of recipients is more than:
cs: Varovat, pokud počet příjemců překročí:

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBeforeSend), group (Composer)
en: Confirm &before send
cs: P&otvrdit před odesláním

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSpellingBeforeSend), group (Composer)
en: Check spelling before send
cs: Zkontrolovat pravopis před odesláním

note: i18n: ectx: label, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: Automatically request &message disposition notifications
cs: Auto&maticky požadovat upozornění na dispozice zprávy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
cs: <qt><p>Povolte tuto volbu, pokud si přejete, aby KMail požadoval oznámení o naložení se zprávou (MDN) pro každou odchozí zprávu.</p><p>Tato volba určuje výchozí chování; stále můžete MDN povolit nebo zakázat individuálně pro každou zprávu v editoru nových zpráv volbou <em>Možnosti</em>-&gt;<em>Požadovat oznámení o naložení</em>.</p></qt>

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: Autosave interval:
cs: Interval automatického ukládání:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
cs: Text v okně editoru lze pravidelně zálohovat. Zde se nastavuje časový interval mezi zálohami. Přejete-li si automatické ukládání zakázat, nastavte zde 0.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSnippetManager), group (Composer)
en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
cs: Zobrazovat v editoru Správce útržků a Panel vkládání.

note: i18n: ectx: label, entry (RecentUrls), group (Composer)
en: A list of all the recently used URLs
cs: Seznam všech nedávno použitých URL

note: i18n: ectx: label, entry (RecentEncodings), group (Composer)
en: A list of all the recently used encodings
cs: Seznam všech nedávno použitých kódování

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Message Preview Pane
cs: Rám s náhledem zprávy

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Do not show a message preview pane
cs: Nezobrazovat rám s náhledem zprávy

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane below the message list
cs: Zobrazovat rám s náhledem zprávy pod seznamem zpráv

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane next to the message list
cs: Zobrazovat rám s náhledem zprávy vedle seznamu zpráv

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Folder List
cs: Seznam složek

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Long folder list
cs: Dlouhý seznam složek

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Short folder list
cs: Krátký seznam složek

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateNewMessage), group (GlobalTemplates)
en: Message template for new message
cs: Šablona nové zprávy

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReply), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply
cs: Šablona zprávy pro odpověď

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReplyAll), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply to all
cs: Šablona zprávy pro odpověď všem

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateForward), group (GlobalTemplates)
en: Message template for forward
cs: Šablona zprávy pro přeposlání

note: i18n: ectx: label, entry (QuoteString), group (GlobalTemplates)
en: Quote characters
cs: Znaky pro citaci

en: Message Tag: %1
cs: Značka zprávy: %1

en: Add new tag...
cs: Přidat novou značku...

en: More...
cs: Více...

en: Tag not Found
cs: Značka nenalezena

en: Toggle Message Tag: %1
cs: Přepnout značku zprávy: %1

[ctx: @title:window]
en: Select Tags
cs: Vyberte značky

en: Add New Tag...
cs: Přidat novou značku...

en: Search tag...
cs: Hledat značku...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customizeAccountOrder)
en: Customize accounts order...
cs: Upravit pořadí účtů...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group)
en: New Mail Notification
cs: Upozornění na novou poštu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Show for each folder the number of newly arrived messages
cs: Zobrazovat pro každou složku počet nových zpráv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Deta&iled new mail notification
cs: Deta&ilní upozornění na novou poštu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mOtherNewMailActionsButton)
en: Other Actio&ns...
cs: Ji&né činnosti...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openImageButton)
en: Open Image...
cs: Otevřít obrázek...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectContactsButton)
en: Set from Address Book
cs: Nastavit z Knihy adres

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: Add a new identity
cs: Přidat novou identitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: &Add...
cs: Přid&at...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: Modify the selected identity
cs: Změnit vybranou identitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: Rename the selected identity
cs: Přejmenovat vybranou identitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: &Rename
cs: &Přejmenovat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remove the selected identity
cs: Odstranit vybranou identitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Use the selected identity by default
cs: Použít vybranou identitu jako výchozí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Set as &Default
cs: Nastavit jako výcho&zí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllBtn)
en: &Select All
cs: Vybr&at vše

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unselectAllBtn)
en: Unselect All
cs: Zrušit výběr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowPopupAfterDnD)
en: &Ask for action after dragging messages to another folder
cs: Po přet&ažení zpráv do jiné složky se zeptat na činnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEmptyTrashCheck)
en: Empty local &trash folder on program exit
cs: Vyprázdni&t lokální složku koše při ukončení programu

[ctx: to be continued with "do not loop", "loop in current folder", and "loop in all folders"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLoopLabel)
en: When &trying to find unread messages:
cs: Při &hledání nepřečtených zpráv:

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mEnterFolderLabel)
en: When ente&ring a folder:
cs: Při v&stupu do složky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludeImportantFromExpiry)
en: E&xclude important messages from expiry
cs: Nenechat v&ypršet důležité zprávy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to First Unread Message
cs: Přejít na první nepřečtenou zprávu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Last Selected Message
cs: Přejít na poslední označenou zprávu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Newest Message
cs: Přejít na nejnovější zprávu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Oldest Message
cs: Přejít na nejstarší zprávu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDelayedMarkAsRead)
en: Mar&k selected message as read after
cs: Označit vybranou zprávu ja&ko přečtenou

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Do not Loop
cs: Bez opakování

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in Current Folder
cs: Opakovat v aktuální složce

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Folders
cs: Opakovat ve všech složkách

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Marked Folders
cs: Opakovat ve všech označených složkách

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mDelayedMarkTime)
en:  sec
cs:  sekund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mStartUpFolderCheck)
en: Open this folder on &startup:
cs: Otevřít tuto &složku při spuštění:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDeleteMessagesWithoutConfirmation)
en: Allow deleting messages without confirmation
cs: Povolit mazání zpráv bez potvrzení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEnableFolderDragAndDrop)
en: Enable folders drag and drop
cs: Povolit přetahování složek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxAllFolders)
en: Search in &all folders
cs: Hled&at ve všech složkách

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxSpecificFolders)
en: Search &only in:
cs: Hledat &pouze v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mChkSubFolders)
en: &Include sub-folders
cs: Zahr&nout podřízené složky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkMultiFolders)
en: Select specific folders:
cs: Vyberte konkrétní složky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectMultipleFolders)
en: Select Folders...
cs: Vyberte složky...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSearchFolderLbl)
en: Search folder &name:
cs: &Název složky pro vyhledávání:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchFolderOpenBtn)
en: Open &Search Folder
cs: Otevřít &složku hledání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchResultOpenBtn)
en: Open &Message
cs: Otevřít &zprávu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup)
en: Security defaults
cs: Výchozí hodnoty zabezpečení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAlwaysEncryptWhenSavingInDrafts)
en: Encrypt draft messages
cs: Šifrovat koncepty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: Check to store messages encrypted
cs: Zvolte pro ukládání zpráv šifrovaně

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
cs: <qt>
    <h1>Ukládat zprávy šifrovaně</h1>
    Pokud je zaškrtnuto toto políčko, jsou odeslané zprávy ukládány tak jak byly odeslány. Není to doporučováno, protože pokud vyprší potřebný certifikát, nebudete si je již moci přečíst.
    <p>
    Nicméně, mohou existovat interní směrnice, které budou tuto věc vyžadovat. Pokud si nejste jisti, konzultujte to s vaším administrátorem.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: Encry&pt sent messages
cs: Šifrovat odeslané z&právy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoSign)
en: Sign all messages
cs: Podepsat všechny zprávy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoEncrypt)
en: Encrypt all messages when possible
cs: Šifrovat, pokud možno, všechny zprávy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup2)
en: Encryption indicators
cs: Ukazatele šifrování

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowEncSignIndicator)
en: Show sign/encrypt indicator
cs: Zobrazit ukazatel zašifrovaný/podepsaný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowCryptoOwnertrust)
en: Show encryption key ownertrust level
cs: Zobrazit úroveň důvěry šifrovacího klíče

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup3)
en: Alerts
cs: Varování

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowKeyApprovalDlg)
en: Always approve encryption keys before send
cs: Vždy schvalovat šifrovací klíče před odesláním

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, warnGroupBox)
en: Warn if certificates/ke&ys expire soon (configure thresholds below)
cs: Upozornění, pokud certifikát&y/klíče brzy vyprší (podrobnosti níže)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: For end-user certificates/&keys:
cs: Pro koncové certifikáty/&klíče:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrOwnKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip)
en: Select the number of days here
cs: Zde vyberte počet dnů

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
cs: <qt>
    <h1>Varování při vypršení certifikátu certifikační autority (CA)</h1>
    Zvolte minimální počet dnů, po které bude CA certifikát považován za platný a nebudou generována varování.
    <p>
    Doporučená hodnota SPHINX je 14 dnů.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
cs: <qt>
    <h1>Varování, pokud vyprší certifikát pro šifrování</h1>
    Zvolte minimální počet dnů, po které bude CA certifikát považován za platný a nebudou generována varování.
    <p>
    Doporučená hodnota SPHINX je 14 dnů.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: For own certificates:
cs: Pro vlastní certifikáty:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrOwnKeyExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If own Certificates Expires</h1>
    Select the minimum number of days own certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 30 days.
    </p></qt>
cs: <qt>
    <h1>Varování při vypršení vlastního certifikátu</h1>
    Zvolte minimální počet dnů, po které bude kořenový certifikát považován za platný a nebudou generována varování.
    <p>
    Doporučená hodnota SPHINX je 30 dnů.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: For &root certificates:
cs: Pro kořenové ce&rtifikáty:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrRootCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
cs: <qt>
    <h1>Varování při vypršení kořenového certifikátu</h1>
    Zvolte minimální počet dnů, po které bude kořenový certifikát považován za platný a nebudou generována varování.
    <p>
    Doporučená hodnota SPHINX je 14 dnů.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: For intermediate CA certificates:
cs: Pro certifikáty prostředníků:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, gnupgButton)
en: GnuPG Settings...
cs: Nastavení GnuPG...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableAllWarningsPB)
en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
cs: Reaktivovat všechna varování "Znovu se neptat"

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTML Messages
cs: Zprávy v HTML

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: <qt><p>Some mail advertisements are in HTML and contain references to, for example, images that the advertisers employ to find out that you have read their message (&quot;web bugs&quot;).</p><p>There is no valid reason to load images off the Internet like this, since the sender can always attach the required images directly to the message.</p><p>To guard from such a misuse of the HTML displaying feature of KMail, this option is <em>disabled</em> by default.</p><p>However, if you wish to, for example, view images in HTML messages that were not attached to it, you can enable this option, but you should be aware of the possible problem.</p></qt>
cs: <qt><p>Některé (např.) reklamní maily bývají často v HTML a obsahují odkazy do sítě na obrázky, které jsou pak používány při prohlížení těchto zpráv pro zjištění, zda byla zpráva přečtena (tzv. &quot;webové štěnice&quot;).</p><p>Pokud odesilatel obrázky nepřipojí přímo ke zprávě, není jiná možnost jak se k nim dostat.</p><p>Kvůli ochraně před zneužitím zobrazování HTML v KMailu je tato možnost implicitně <em>vypnuta</em>.</p><p>Pokud si přejete obrázky v HTML zprávách vidět, lze tuto volbu samozřejmě zapnout, ale je třeba počítat s možnými problémy.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: Allow messages to load external references from the Internet
cs: Umožnit zprávám načítat externí odkazy z Internetu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureExternalReference)
en: Exceptions
cs: Výjimky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarnHTML)
en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
cs: <b>POZOR:</b> Povolení HTML v poště učiní systém více zranitelným vůči napadení zneužitím nějaké, dosud neznámé, bezpečnostní chyby. <a href="whatsthis1">Více o HTML zprávách...</a> <a href="whatsthis2">Více o externích odkazech...</a>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: <qt><p>Messages sometimes come in both formats. This option controls whether you want the HTML part or the plain text part to be displayed.</p><p>Displaying the HTML part makes the message look better, but at the same time increases the risk of security holes being exploited.</p><p>Displaying the plain text part loses much of the message's formatting, but makes it almost <em>impossible</em> to exploit security holes in the HTML renderer (QtWebEngine).</p><p>The option below guards against one common misuse of HTML messages, but it cannot guard against security issues that were not known at the time this version of KMail was written.</p><p>It is therefore advisable to <em>not</em> prefer HTML to plain text.</p><p><b>Note:</b> You can set this option on a per-folder basis from the <i>Folder</i> menu of KMail's main window.</p></qt>
cs: <qt><p>E-maily občas přicházejí v obou formátech. Tyto volby určují, zda si přejete zobrazovat HTML část, či zda si přejete vidět pouze textovou (plain text) část.</p><p>Zobrazování HTML části je samozřejmě hezčí, ale poněkud zvyšuje riziko zneužití potenciálních bezpečnostních děr.</p><p>Zobrazování čistého textu pochopitelně postrádá možnosti formátování textu, ale na druhé straně <em>znemožňuje</em> zneužití případných chyb v HTML interpretru (QtWebEngine).</p><p>Volba níže chrání pouze před jedním běžným zneužitím HTML pošty. Nemůže vás ochránit před bezpečnostními problémy, které nejsou, v době vývoje této verze KMailu, známy.</p><p>Není tedy radno preferovat HTML před prostým textem.</p><p><b>Poznámka:</b> Toto lze nastavit i v rámci složek z nabídky <i>Složka</i> v hlavním okně KMailu.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: Prefer HTML to plain text
cs: Upřednostňovat HTML před čistým textem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: E-mails Scams
cs: Podvodné e-maily

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
cs: KMail může analyzovat zprávy pro podezření na podvodnou zprávu hledáním technik obvykle používaných k vašemu oklamání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mScamDetection)
en: Informs if message reading is a suspected email scam
cs: Informuje zda je podezření, že čtená zpráva je podvodná

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Whitelist:
cs: Bílá listina:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Safe Browsing
cs: Bezpečné prohlížení webu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCheckUrl)
en: Check URL With Phishing Google System
cs: Zkontrolovat URL pomocí systému Google proti Phishingu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCheckMailUrlTracking)
en: Scan emails for tracking URLs
cs: Kontrolovat e-maily na sledující URL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Encrypted Messages
cs: Zašifrované zprávy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAlwaysDecrypt)
en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
cs: Pokusit se dešifrovat zprávy při prohlížení

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Certificate && Key Bundle Attachments
cs: Přílohy s certifikáty a svazky klíčů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutomaticallyImportAttachedKeysCheck)
en: Automatically import keys and certificate
cs: Automaticky importovat klíče a certifikáty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSend)
en: Send policy:
cs: Režim odesílání:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIgnore) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAsk) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioDeny) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAlways) i18n: ectx: property (whatsTh
en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
cs: <qt><h3>Politika oznámení o naložení se zprávou</h3><p>MDN (upozornění na naložení se zprávou) je zevšeobecněním funkce <b>potvrzení o doručení</b>. Autor zprávy pomocí MDN požaduje, aby byl informován o osudu zprávy. Příjemcův e-mailový klient může jako odpověď zaslat informace o tom, jak bylo se zprávou naloženo. Obvyklou odpovědí bývá <b>zobrazeno</b> (tj. přečteno), <b>smazáno</b> nebo <b>odbaveno</b> (např. přeposláno jinam).</p> <p>Způsob odpovídání na MDN požadavky lze v KMailu nastavit takto:</p><ul><li><em>Ignorovat</em>: všechny MDN požadavky jsou ignorovány. MDN informace nebudou nikdy zasílány automaticky (doporučené nastavení).</li><li><em>Dotázat se</em>: program se vždy dotazuje uživatele, zda na MDN požadavek odpovědět. Lze tak zasílat MDN informace jen o vybraných zprávách a odmítat je nebo požadavek zcela ignorovat u ostatních zpráv.</li><li><em>Odmítnout</em>: program vždy odešle zamítavou odpověď. Z hlediska soukromí je to jen o málo lepší, než zasílání MDN informací. Autor zprávy se totiž dozví, že zpráva byla doručena, nedozví se pouze, jak s ní bylo naloženo (zda byla přečtena, smazána atd.).</li><li><em>Vždy odeslat</em>: vždy odeslat odpověď na MDN požadavek. Autor zprávy se tak nejen dozví, že zpráva byla doručena, ale i jak s ní bylo naloženo (zda byla zobrazena, smazána atd.). Takové nastavení se důrazně nedoporučuje, ale protože má smysl například pro správu vztahů se zákazníky, je v KMailu dostupné.</li></ul></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIgnore)
en: Ignore
cs: Ignorovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAsk)
en: Ask
cs: Dotázat se

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDeny)
en: Deny
cs: Zakázat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAlways)
en: Always send
cs: Vždy odeslat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelQuote)
en: Quote original message:
cs: Citovat původní zprávu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNothing)
en: Nothing
cs: Nic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFull)
en: Full message
cs: Celá zpráva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioHeaders)
en: Only headers
cs: Pouze hlavičky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mNoMDNsWhenEncryptedCheck)
en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
cs: Neodesílat oznámení MDN o šifrovaných zprávách

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarning)
en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs...</a>
cs: <b>POZOR:</b> Bezvýhradné vracení potvrzenek poněkud narušuje vaše soukromí. <a href="whatsthis-mdn">Více o doručenkách...</a>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
cs: Pokud je zvolena tato volba, jsou S/MIME certifikáty ověřovány pomocí seznamu zneplatněných certifikátů (CRL).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: &Validate certificates using CRLs
cs: O&věřit certifikáty pomocí CRL

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
cs: Pokud je zvolena tato volba, jsou certifikáty S/MIME ověřovány přes web pomocí protokolu OCSP (Online Certificates Status Protocol) . Níže zadejte adresu OCSP responderu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: Validate certificates online (OCSP)
cs: Ověřit certifikáty přes web (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
cs: Online ověření certifikátů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OCSP responder URL:
cs: URL OCSP responderu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: OCSP responder signature:
cs: Podpis OCSP responderu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
cs: Zde zadejte adresu serveru pro ověřování certifikátů přes web (OCSP responderu). Adresa obvykle začíná řetězcem http://.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
cs: Ignorovat servisní URL certifikátů

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
cs: Standardně GnuPG používá soubor ~/.gnupg/policies.txt ke kontrole, zda je povoleno omezení certifikátů. Pokud je tato volba vybrána, omezení nejsou kontrolována.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
cs: Nekontrolovat omezení certifikátů

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
cs: Pokud je tato volba zaškrtnuta, nejsou pro ověřování S/MIME certifikátů nikdy používány seznamy zneplatněných certifikátů (CRL).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
cs: Nikdy se nedotazovat CRL

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
cs: Pokud je zapnuta tato volba, jsou v případě potřeby staženy chybějící certifikáty vydavatelů (platí pro obě ověřovací metody - CRL i OCSP)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
cs: Získat chybějící certifikáty vydavatelů

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: HTTP Requests
cs: HTTP dotazy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
cs: Zcela zakáže použití HTTP pro S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
cs: Neprovádět žádné HTTP dotazy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
cs: Při hledání CRL seznamů se obvykle používá tzv. CRL distribuční bod (DP)uvedený v testovaném certifikátu. Jedná se o URL pro přístup k seznamu. Používá se první nalezený distribuční bod. Je-li zapnuta tato volba, ignorují se všechny položky využívající HTTP protokol.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
cs: Ignorovat HTTP CRL distribuční bod certifikátů

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
cs: Pokud je zvolena tato volba, je pro každý HTTP požadavek používána HTTP proxy uvedená vpravo (hodnota pochází z proměnné prostředí http_proxy).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use s&ystem HTTP proxy:
cs: Používat s&ystémovou HTTP proxy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use &this proxy for HTTP requests:
cs: Použít &tuto proxy pro HTTP dotazy:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customHTTPProxy)
en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
cs: Zde zadejte umístění HTTP proxy, která se bude používat pro všechny HTTP požadavky spojené s S/MIME. Formát je počítač:port, například "mojeproxy.nekde.cz:3128".

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: LDAP Requests
cs: LDAP požadavky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
cs: Zcela zakáže použití LDAP pro S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
cs: Neprovádět žádné LDAP požadavky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
cs: Při hledání CRL seznamů se obvykle používá tzv. CRL distribuční bod (DP)uvedený v testovaném certifikátu. Jedná se o URL pro přístup k seznamu. Používá se první nalezený distribuční bod. Je-li zapnuta tato volba, ignorují se všechny položky využívající LDAP protokol.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
cs: Ignorovat LDAP CRL distribuční bod certifikátů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
cs: Primární hostitel LDAP požadavků:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
cs: Všechny LDAP požadavky budou nejprve směrovány na zde zadaný LDAP server. Přesněji, zdejší nastavení přepíše jakýkoliv počítač a port v LDAP URL a použije se také tehdy, pokud URL počítač a port neobsahuje. Další LDAP servery se použijí pouze tehdy, pokud spojení s "proxy" selže.
    Formát je "počítač" nebo "počítač:port". Pokud je port vynechán, použije se standardní port 389.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XFaceConfigurator)
en: Form
cs: Formulář

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Send picture with every message:
cs: Odesílat obrázek s každou zprávou:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Don't send
cs: Neposílat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Send both
cs: Odeslat obojí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: KMail can send a small (48x48 pixels) low-quality picture with every message. For example, this could be a picture of you or a glyph. It is shown in the recipient's mail client (if supported).
cs: KMail může posílat malý (48x48 pixelů), nepříliš kvalitní obrázek s každou zprávou. Například vaši podobiznu. Tento obrázek bude zobrazen v příjemcově klientu (pokud to podporuje).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeInfo)
en: An informative text about the current mode!
cs: Informační text o aktuálním režimu.

en: %1 seconds
cs: %1 s

en: 5 minutes
cs: 5 minut

en: Undo send
cs: Vrátit odeslání

en: Move To Trash
cs: Přesunout do koše

en: Move Message | Move Messages
cs[0]: Přesunout zprávu
cs[1]: Přesunout zprávy
cs[2]: Přesunout zprávy

en: There is nothing to undo.
cs: Neexistuje nic, co by šlo vrátit zpět.

en: Cannot move message. %1
cs: Zprávu nelze přesunout. %1

en: Account information
cs: Informace o účtu

en: Plugins Information
cs: Informace o modulech

en: Plugins used in KMail.
cs: Moduly použité v KMailu.

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: Delete
cs: Smazat

en: Message Default Format
cs: Výchozí formát zprávy

en: Prefer &HTML to Plain Text
cs: Upřednostňovat &HTML před čistým textem

en: Prefer &Plain Text to HTML
cs: Upřednostňovat čistý text &před HTML

en: Use Global Setting
cs: Použít globální nastavení

en: Out of office reply active on server | Out of office reply active on servers
cs[0]: Odpověď "mimo kancelář" je na serveru aktivní
cs[1]: Odpověď "mimo kancelář" je na serverech aktivní
cs[2]: Odpověď "mimo kancelář" je na serverech aktivní

en: Zoom: %1%
cs: Přiblížení: %1%
