kmail - en to eo translation catalogue (391 entries)

en: Maintainer
eo: Fleganto

en: Former maintainer
eo: Antaŭa fleganto

en: Original author
eo: Origina aŭtoro

en: Core developer
eo: Kerna programanto

en: Documentation
eo: Dokumentaro

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
eo: PGP-6-subteno kaj pluaj pliboniĝaĵoj de la ĉifrada subteno

en: GnuPG support
eo: GnuPG-subteno

en: Anti-virus support
eo: Kontraŭvirusa subteno

en: POP filters
eo: POP3 Filtroreguloj

en: Ägypten and Kroupware project management
eo: Projektadministrado de Egiptio kaj Krupaĵo

en: KDE Email Client
eo: KDE-Poŝtilo

en: Detect Automatically
eo: Ekkoni aŭtomate

en: Mailing list description:
eo: Dissendolista priskribo:

en: Browser
eo: Foliumilo

en: Preferred handler:
eo: Preferata traktilo:

en: Invoke Handler
eo: Lanĉotraktilo

en: Subscribe to List
eo: Aboni dissendoliston

en: Post to List
eo: Sendi al dissendolisto

en: List Archives
eo: Listarĥivoj

en: List Help
eo: Listhelpo

en: Not available
eo: Ne haviĝebla

en: Not available.
eo: Ne havebla.

en: Quota
eo: Kvoto

en: Usage:
eo: Uzado:

en: Templates
eo: Ŝablonoj:

en: Use custom &icons
eo: Uzi proprajn p&iktogramojn

en: Outgoing accounts (add at least one):
eo: Elirantaj Kontoj (aldonu almenaŭ unu):

en: Never Automatically
eo: Neniam aŭtomate

en: On Manual Mail Checks
eo: Ĉe manaj retleterkontroladoj

en: On All Mail Checks
eo: Ĉe ĉiuj retleterkontroladoj

en: Send &messages in outbox folder:
eo: &Sendi mesaĝojn en elira leterujo:

en: Send Now
eo: Sendi tuj

en: Send Later
eo: Sendi poste

en: Defa&ult send method:
eo: &Apriora sendmetodo:

en: Message List
eo: Mesaĝolisto

en: Message Body
eo: Mesaĝokorpo

en: Message List - Unread Messages
eo: Mesaĝolisto - Nelegitaj Mesaĝoj

en: Message List - Important Messages
eo: Mesaĝolisto - Gravaj Mesaĝoj

en: Fixed Width Font
eo: Egallarĝa tiparo

en: Composer
eo: Mesaĝredaktilo

en: Printing Output
eo: Elpresaĵo

en: &Use custom fonts
eo: Uzi &proprajn tiparojn

en: Apply &to:
eo: Apliki &al:

en: Quoted Text - First Level
eo: Citita teksto - unua nivelo

en: Quoted Text - Second Level
eo: Citita teksto - dua nivelo

en: Quoted Text - Third Level
eo: Citita teksto - tria nivelo

en: Link
eo: Ligo

en: Unread Message
eo: Nelegita mesaĝo

en: Important Message
eo: Grava mesaĝo

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
eo: Fonkoloro de statobreto - Neniu HTML-mesaĝo

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
eo: Tekstkoloro de statobreto - Neniu HTML-mesaĝo

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
eo: Fonkoloro de statobreto - HTML-mesaĝo

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
eo: Tekstkoloro de statobreto - HTML-mesaĝo

en: &Use custom colors
eo: Uzi &proprajn kolorojn

en: Recycle colors on deep &quoting
eo: &Recikligi kolorojn ĉe profunda citado

en: Sta&ndard format (%1)
eo: &Normala formato (%1)

en: Locali&zed format (%1)
eo: Formato laŭ &lokaĵo (%1)

note: i18n: ectx: label, entry (SystemTrayEnabled), group (General)
en: Enable system tray icon
eo: Ebligi taskopletan piktogramon

en: No autosave
eo: Neniu aŭtomata konservo

en: Repl&y Subject Prefixes
eo: Temo&prefiksoj por respondo

en: A&dd...
eo: &Aldoni...

en: Re&move
eo: &Forigi

en: Mod&ify...
eo: Ŝa&nĝi...

en: Enter new reply prefix:
eo: Entajpi novan respondoprefikson:

en: For&ward Subject Prefixes
eo: &Temoprefiksoj por plusendo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remo&ve
eo: &Forigi

en: Add...
eo: Aldoni...

en: Modify...
eo: Ŝanĝi...

en: Enter new forward prefix:
eo: Entajpi novan plusendo-prefikson:

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
eo: Tiu listo estas kontrolata ĉe ĉiu sendata retletero de supre malsupren pri signaro, kiuj enhvas ĉiujn necesajn signojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: &Modify...
eo: Ŝ&anĝi...

en: Enter charset:
eo: Doni aldonendan signaron:

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
eo: &Lasi la originan signaron ĉe respondoj kaj plusendoj (se eblas)

en: This charset is not supported.
eo: Tiu signaro ne estas subtenata.

en: &Use custom message-id suffix
eo: &Uzi propran sufikson por mesaĝ-identigiloj:

en: Custom message-&id suffix:
eo: &Propra sufikso por mesaĝ-identigiloj:

en: Define custom mime header fields:
eo: Difini proprajn MIME-kapliniojn:

en: &Value:
eo: &Valoro:

en: Outlook-compatible attachment naming
eo: Nomigi kunsendaĵojn kompreneble por MS-Outlook

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
eo: Marku tiun opcion por certigi, ke MS-Outlook povas kompreni kunsendaĵnomoj kun neanglaj literoj

en: E&nable detection of missing attachments
eo: Ebligi ekkonon de ma&nkaj kunsendaĵoj

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
eo: Ekkoni iun de la sekvaj vortoj kiel intenco kunsendi dosieron:

en: Enter new key word:
eo: Entajpi novan vorton:

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
eo: Vi decidis kodigi kunsendaĵnomojn, kiuj havas neanglajn literojn per maniero, kio estas komprenebla de MS-Outlook kaj aliaj poŝtiloj, kiuj ne subtenas la norman kodigecon de kunsendaĵnomoj.
    Notu, ke Poŝtilo povas krei nenormajn mesaĝojn, kaj sekve estas eble, ke viaj mesaĝoj ne estas kompreneblaj de poŝtiloj, kiuj uzas la normon. Tial vi nur ebligu tiun opcion, se vi havas bonan kaŭzon.

en: Message Disposition Notifications
eo: Ricevkonfirmoj

en: Encryption
eo: Ĉifrado

en: &Identity:
eo: &Identeco:

en: &Dictionary:
eo: &Vortaro:

en: &Sent-Mail folder:
eo: Leterujo de &senditaj mesaĝoj:

en: &Mail transport:
eo: Poŝt&transporto:

en: &Send Mail
eo: &Sendi poŝton

en: &Send Mail Via
eo: &Sendi poŝton per

en: Send &Later
eo: Sendi p&oste

en: Send &Later Via
eo: Sendi p&oste per

en: Save as &Draft
eo: &Konservi kiel malnetaĵo

en: Save as &Template
eo: Konservi kiel &ŝablono

en: &Address Book
eo: &Adresaro

en: &New Composer
eo: Nova &redaktilo

en: Select &Recipients...
eo: Elekti &ricevantojn...

en: Save &Distribution List...
eo: Konservi &dissendoliston...

en: Paste as Attac&hment
eo: Alglui kiel &kunsendaĵo

en: Cl&ean Spaces
eo: &Forigi troajn spacsignojn

en: Use Fi&xed Font
eo: Uzi e&gallarĝan tiparon

en: &Request Disposition Notification
eo: &Postuli pozician noton

en: &Wordwrap
eo: &Linirompo

en: &Automatic Spellchecking
eo: &Aŭtomate skribkontroli

en: &All Fields
eo: Ĉ&iuj eroj

en: &Identity
eo: &Identeco

en: &Dictionary
eo: &Vortaro

en: &Sent-Mail Folder
eo: Leterujo de &senditaj mesaĝoj

en: &Mail Transport
eo: &Poŝtotransporto

en: &From
eo: &De

en: Append S&ignature
eo: &Alpendigi subskribon

en: &Spellchecker...
eo: &Literumilo...

en: &Encrypt Message
eo: Ĉ&ifri mesaĝon

en: Encrypt
eo: Ĉifradi

en: &Sign Message
eo: &Subskribi mesaĝon

en: Sign
eo: Subskribi

en: &Cryptographic Message Format
eo: %Ĉifromesaĝa formo

en: Configure KMail...
eo: A&gordi KMail...

en:  Column: %1
eo:  Kolumno: %1

en: Spellcheck: on
eo: Literumilo: ŝaltita

en: Spellcheck: off
eo: Literumilo: malŝaltita

en: Re&save as Template
eo: Rekon&servi kiel ŝablono

en: &Save as Draft
eo: &Konservi kiel malnetaĵo

en: Do you want to save the message for later or discard it?
eo: Ĉu vi volas konservi la mesaĝon aŭ forĵeti ĝin?

en: Close Composer
eo: Fermi la redaktilon

en: Name of the attachment:
eo: Nomo de la kunsendaĵo:

en: unnamed
eo: sennoma

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
eo: <qt> <p>Vi postulis ĉifrigi tiujn mesaĝojn por vi mem, sed la nun elektita identeco ne difinas iajn ĉifroŝlosilojn por tiu uzo.</p> <p>Elektu la uzota(j)n ŝlosilo(j)n per la identeca agorda.</p></qt>

en: Undefined Encryption Key
eo: Nedifinita ĉifro-ŝlosilo

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
eo: <qt> <p>Antaŭ vi povas subskribi la mesaĝon, vi devas difini la uzotan subskriboŝlosilon.</p> <p>Elektu la uzotan ŝlosilon en la identeca agordo.</p></qt>

en: Undefined Signing Key
eo: Nedifinita subskriboŝlosilo

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
eo: Vi devas enigi vian retpoŝtadreson en De:. Krome estas bone, ke vi ankaŭ agordas vian adreson por ĉiuj identecoj, por ke vi ne enigu ĝin por ĉiu nura mesaĝo.

en: To: field is empty. Send message anyway?
eo: "Al:"-kampo estas malplena. Ĉu tamen sendi la mesaĝon?

en: No To: specified
eo: "Al:" ne donita

en: S&end as Is
eo: S&endi tiel

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
eo: Vi ne donis temon. Ĉu tamen sendi la mesaĝon?

en: No Subject Specified
eo: Temo ne donita

en: &Specify the Subject
eo: Doni la &temon

en: About to send email...
eo: Sendonta retpoŝton...

en: Send Confirmation
eo: Sendi konfirmon

en: &Send Now
eo: &Sendi tuj

en: &Send as Is
eo: &Sendi tiel

en: No Picture
eo: Neniu bildo

en: &With empty fields
eo: &Kun malplenaj valoroj

en: &Existing identities:
eo: &Ekzistantaj identecoj:

en: &Your name:
eo: &Nomo:

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
eo: <qt> <h3>Via nomo</h3> <p> Tiu enigejo montras vian nomon per tia maniero, per kio vi volas montri ĝin en la kaplinio de la sendota letero.</p> <p>Se vi ne uzas tion, via nomo ne estos montrata, sed nur la retpoŝtadreso.</p></qt>

en: Organi&zation:
eo: &Organizaĵo:

en: &Email address:
eo: &Retpoŝta adreso:

en: OpenPGP signing key:
eo: OpenPGP-subskriba ŝlosilo:

en: OpenPGP encryption key:
eo: OpenPGP-ĉifriga ŝlosilo:

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
eo: <qt><p>La S/MIME-X.509-atestilon, kiun vi elektos ĉi tie, vi uzos por subskribi mesaĝojn.</p> <p> Vi povas lasi ĝin malblanka, sed Poŝtilo ne povos ĉifrigi kopiojn de senditaj mesaĝojn por vi per OpenPGP. Normalaj leteraj funkcioj ne estos afekciataj.</p></qt>

en: S/MIME signing certificate:
eo: S/MIME-subskriba atestilo:

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
eo: <qt> <p>LA S/MIME-atestilon, kiun vi elektos ĉi tie, vi uzos por ĉifrigi mesaĝojn al vi mem kaj por la eco de kunsendo de la publika ŝlosilo en la redaktilo.</p> <p> Vi povas lasi ĝin malblanka, sed Poŝtilo ne povos ĉifrigi kopiojn de senditaj mesaĝojn por vi per S/MIME. Normalaj leteraj funkcioj ne estos afekciataj.</p></qt>

en: S/MIME encryption certificate:
eo: S/MIME-ĉifra atestilo:

en: &Reply-To address:
eo: &Respondadreso:

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
eo: <qt> <h3>Respondadresoj</h3> <p>Tio agordas la respondadresan kaplinion, do ĝi havas alian adreson kiel la normala adreso en <tt>De:</tt>.</p> <p>Tio ovas esti avantaĝa, kiam vi laboras grupe. Ekzemple vi havas vian adreson en <tt>De:</tt>, sed la sepondoj adresas la tutan grupon.</p> <p>Se ĝi diras nenion al vi, lasu ĝin malplena.</p> </qt>

en: &BCC addresses:
eo: &Nevideblaj adresoj:

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
eo: <qt><h3>Nevideblaj adresoj (NVA)</h3> <p>La ĉiu sendota letero ankaŭ estos sendata al la adresoj de ĉi tie. La adresatoj ne estas videblaj al aliuloj.</p> <p>Normale vi uzas ĝin por aŭtomate kopii la sendaĵon al alia adreskonto de vi.</p> <p>Uzu komojn por krei liston de adresatoj.</p><p>Se ĝi diras nenion al vi, lasu ĝin malplena.</p> </qt>

en: D&ictionary:
eo: &Vortaro:

en: Sent-mail &folder:
eo: Sendaĵa &leterujo:

en: &Drafts folder:
eo: &Malnetaĵoj:

en: &Templates folder:
eo: &Ŝablonujo:

en: Defaul&t domain:
eo: Nor&ma domajno:

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
eo: <qt> <p>La apriora domajno estas uzata por kompletigi la retpoŝtadresojn, kiuj nur konsistas de uzantulaj nomoj.</p></qt>

en: Signature
eo: Subskribo

en: Invalid Email Address
eo: Nelaŭregula retpoŝtadreso

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
eo: Unu el la agorditaj OpenPGP-subskribaj ŝlosiloj ne havas iun uzantnomon, kiu konvenas al la retpoŝtadreson por tiu nomo (%1).
    Do ĝi povas kaŭzi avertmesaĝon ĉe la adresato, kiam tie estos provata la konfirmon de ĉi tiu subskribo.

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
eo: Unu el la agorditaj OpenPGP-subskribaj ŝlosiloj ne havas iun uzantnomon, kiu konvenas al la retpoŝtadreson por tiu nomo (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
eo: Unu el la agorditaj S/MIME-subskribaj testiloj ne havas iun uzantnomon, kiu konvenas al la retpoŝtadreson por tiu nomo (%1).
    Do ĝi povas kaŭzi avertmesaĝon ĉe la adresato, kiam tie estos provata la konfirmon de ĉi tiu subskribo.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
eo: Unu el la agorditaj S/MIME-subskribaj testiloj ne havas iun uzantnomon, kiu konvenas al la retpoŝtadreson por tiu nomo (%1).

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
eo: Retpoŝtadreso ne trovita en ŝlosiloj aŭ testiloj

en: The signature file is not valid
eo: La subskribodosiero de estas valida

en: Edit...
eo: Redakti...

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
eo: %1 (Apriora)

en: Identity Name
eo: Identeco

en: Email Address
eo: Retpoŝta adreso

en: Set as Default
eo: Uzi kiel apriora

en: &New identity:
eo: &Nova identeco:

en: &Duplicate existing identity
eo: &Kopii valorojn el alia identeco

en: Delete Search
eo: Forviŝi serĉon

en: Delete Folder
eo: Forigi leterujon

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi vere volas forigi la malplenan leterujon <b>%1</b>?</qt>

en: Set subject of message
eo: Difini temon de la mesaĝo

en: Read message body from 'file'
eo: Legi mesaĝtekston de 'dosiero'

en: Set body of message
eo: Difini tekston de la mesaĝo

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
eo: Aldoni kunsendaĵon al la mesaĝo. Tio eblas multfoje

en: Only check for new mail
eo: Nur rigardi je nova poŝto

en: Only open composer window
eo: Nur malfermi la mesaĝredaktilon

en: View the given message file
eo: Movi la mesaĝan dosieron

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eo: &Iri

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: F&older
eo: &Leterujo

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: Menu (message)
en: &Message
eo: &Mesaĝo

note: i18n: ectx: Menu (menubar_message_forward)
en: &Forward
eo: &Plusendi

note: i18n: ectx: Menu (apply_filter_actions)
en: A&pply Filter
eo: A&pliki filtrilon

en: Open Message
eo: Malfermi mesaĝon

en: The file does not contain a message.
eo: La dosiero ne enhavas mesaĝon.

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
eo: La dosiero enhavas kelkajn mesaĝojn. Nur la unua estas montrata.

en: Filtering messages
eo: Filtrante mesaĝojn

en: Filtering message %1 of %2
eo: Filtrante mesaĝon %1 el %2

en: Moving messages
eo: Movante mesaĝojn

en: Deleting messages
eo: Forigante mesaĝojn

note: i18n: ectx: Menu (attach)
en: &Attach
eo: &Kunsendi

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
eo: HTMLa ilobreto

en: Work Online
eo: Labori konektite

en: Work Offline
eo: Labori malkonektite

en: Sending messages
eo: Sendante mesaĝojn

en: KMail Error
eo: KMail eraro

en: No Subject
eo: sen temo

en: This folder does not have any expiry options set
eo: Tiu leterujo ne havas iujn opciojn pri malvalidiĝo

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi vere volas malvalidigi la leterujon <b>%1</b>?</qt>

en: Expire Folder
eo: Malplenigi leterujon

en: &Expire
eo: &Forigi

en: Empty Trash
eo: Malplenigi rubujon

en: Move to Trash
eo: &Movi al rubujo

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
eo: Ĉu vi vere volas malplenigi la rubujon?

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi vere volas ŝovi ĉiujn mesaĝojn de leterujo <b>%1</b> al la rubujo?</qt>

en: Moved all messages to the trash
eo: Ĉiuj mesaĝoj metitaj en la rubujon

en: Are you sure you want to expire all old messages?
eo: Ĉu vi vere volas forigi ĉiujn malnovajn mesaĝojn?

en: Expire Old Messages?
eo: Forigi malnovajn mesaĝojn?

en: Expire
eo: Forigi

en: Security Warning
eo: Sekurecaverto

en: Load External References
eo: Ŝargi eksterajn referencojn

en: Delete Messages
eo: Forigi mesaĝojn

en: Delete Message
eo: Forigi mesaĝon

en: Deleting messages failed.
eo: Forigo de mesaĝoj fiaskis.

en: Deleting messages canceled.
eo: Forigo de mesaĝoj interrompita.

en: Moving messages failed.
eo: Movo de mesaĝoj fiaskis.

en: Moving messages canceled.
eo: Movo de mesaĝoj interrompita.

en: Save &As...
eo: &Konservi kiel...

en: &Expire All Folders
eo: &Forigi malnovon el ĉiuj leterujoj

en: Check &Mail
eo: Rigardi je &nova poŝto

en: &Send Queued Messages
eo: Sendi &atendantajn mesaĝojn

en: Send Queued Messages Via
eo: Sendi &atendantajn mesaĝojn per

en: &Debug Sieve...
eo: &Sencimigi kribrilon...

en: Filter &Log Viewer...
eo: Filtri &protokolvidigilo...

en: Edit "Out of Office" Replies...
eo: Redakti respondojn pri "ne en oficejo"...

en: M&ove Thread to Trash
eo: Ŝ&ovi fadenon al rubujo

en: Move thread to trashcan
eo: Ŝovi fadenon al rubujo

en: Delete T&hread
eo: Forigi fa&denon

en: &Find Messages...
eo: &Trovi mesaĝojn...

en: Select &All Messages
eo: &Elekti ĉiujn mesaĝojn

en: &Mailing List Management...
eo: Dissendolista ad&ministrado...

en: &Assign Shortcut...
eo: &Asigni fulmoklavon...

en: &Expiration Settings
eo: &Agordo pri malnovigo

en: &New Message...
eo: &Nova mesaĝo...

en: New Message t&o Mailing-List...
eo: N&ova mesaĝo al dissendolisto...

en: &Create Filter
eo: &Krei filtrilon

en: Filter on &Subject...
eo: Filtri per &temo...

en: Filter on &From...
eo: Filtri per &sendinto...

en: Filter on &To...
eo: Filtri per &ricevanto...

en: Mark &Thread
eo: Marki &fadenon

en: Mark Thread as &Read
eo: Marki la fadenon kiel legita

en: Mark all messages in the selected thread as read
eo: &Marki ĉiujn mesaĝojn en la fadenon kiel legitaj

en: Mark Thread as &Unread
eo: Marki la fadenon kiel nelegita

en: Mark all messages in the selected thread as unread
eo: Marki ĉiujn mesaĝojn en la fadenon kiel nelegitaj

en: Mark Thread as &Important
eo: Marki la fadenon kiel grava

en: Remove &Important Thread Mark
eo: Mark la fadenon kiel negrava

en: &Watch Thread
eo: Observi &fadenon

en: &Ignore Thread
eo: Ignori &fadenon

en: Save A&ttachments...
eo: &Konservi kunsendaĵon...

en: Appl&y All Filters
eo: Apliki ĉ&iujn filtrilojn

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
eo: Malfal&du ĉiujn fadenojn

en: Expand all threads in the current folder
eo: Malfaldi ĉiujn fadenojn en la nuna leterujo

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
eo: Fald&u ĉiujn fadenojn

en: Collapse all threads in the current folder
eo: Faldi ĉiujn fadenojn en la nuna leterujo

en: &Display Message
eo: &Montri mesaĝon

en: &Next Message
eo: &Sekva mesaĝo

en: Go to the next message
eo: Iri al la sekva mesaĝo

en: Next &Unread Message
eo: Se&kva nelegita mesaĝo

en: Go to the next unread message
eo: Iri al la sekva nelegita mesaĝo

en: &Previous Message
eo: An&taŭa mesaĝo

en: Go to the previous message
eo: Iri al la antaŭa mesaĝo

en: Previous Unread &Message
eo: An&taŭa nelegita mesaĝo

en: Go to the previous unread message
eo: Iri al la antaŭa nelegita mesaĝo

en: Next Unread &Folder
eo: Sekva nelegita &leterujo

en: Go to the next folder with unread messages
eo: Sekva leterujo kun nelegitaj mesaĝoj

en: Previous Unread F&older
eo: Antaŭa nelegita leteruj&o

en: Go to the previous folder with unread messages
eo: Antaŭa leterujo kun nelegitaj mesaĝoj

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
eo: Sekva &nelegita teksto

en: Go to the next unread text
eo: Iri al la sekva nelegita teksto

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
eo: Ŝovu la mesaĝon malsupren. Se je fino de la mesaĝo, iru al la sekva nelegita mesaĝo.

en: Configure &Filters...
eo: Agordi &filtrilojn...

en: Manage &Sieve Scripts...
eo: Administri kribril&skriptojn...

en: KMail &Introduction
eo: KMail &Enkonduko

en: Display KMail's Welcome Page
eo: Montri enkondukan paĝon de KMail

en: Configure &Notifications...
eo: Agordi &notojn...

en: &Configure KMail...
eo: A&gordi Poŝtilon...

en: Expire...
eo: Malnovigi...

en: Copy Message to Folder
eo: Kopii mesaĝon al leterujo

en: Abort Current Operation
eo: Interrompi nunan trakton

en: Focus on Next Folder
eo: Fokusi al sekva leterujo

en: Focus on Previous Folder
eo: Fokusi al antaŭa leterujo

en: Select Folder with Focus
eo: Elekti leterujon per fokuso

en: Focus on Next Message
eo: Fokusi al sekva mesaĝo

en: Focus on Previous Message
eo: Fokusi al antaŭa mesaĝo

en: Select Message with Focus
eo: Elekti mesaĝon per fokuso

en: Move Message to Folder
eo: Ŝovi mesaĝon al leterujo

en: &Delete Search
eo: &Forigi serĉon

en: E&mpty Trash
eo: &Malplenigi rubujon

en: &Move All Messages to Trash
eo: Ŝovi ĉiujn mesaĝojn al la rubujo

en: Filter %1
eo: Filtrilo %1

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
eo: Uzo de HTML en retpoŝto faras vin pli vundebla de varbmesaĝoj kaj povus altigi la verŝajnecon, ke via sistemo estos damaĝata de malica kodo.

en: Use HTML
eo: Uzi HTMLon

en: &Move to Trash
eo: &Ŝovi al rubujo

en: Move message to trashcan
eo: Ŝovi mesaĝon al rubujo

en: New Message To...
eo: &Nova mesaĝo al...

en: Reply To...
eo: Respondi al...

en: Forward To...
eo: Plusendi al...

en: Add to Address Book
eo: Aldoni al adresaro

en: Open in Address Book
eo: Malfermi en adresaro

en: Bookmark This Link
eo: Konservi la ligon kiel legosigno

en: Save Link As...
eo: Konservi la ligon kiel...

en: &Find in Message...
eo: &Trovi en mesaĝo...

en: New Messages In
eo: Novaj mesaĝoj en

[ctx: Message->]
en: &Reply
eo: &Respondu

en: &Reply...
eo: R&espondi...

en: Reply to &All...
eo: Respondi &al ĉiuj...

en: Reply to A&uthor...
eo: Respondi al aŭtoro...

en: Reply to Mailing-&List...
eo: Resondi al &dissendolisto...

en: Reply Without &Quote...
eo: Respondi &sen citado...

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
eo: &Alidirektu...

en: Mar&k Message
eo: &Marki mesaĝon

[ctx: Message->]
en: &Forward
eo: &Plusendi

en: Filter on Mailing-&List...
eo: Filtri per &dissendolisto...

en: Send A&gain...
eo: &Resendi...

en: New Message From &Template
eo: Nova mesaĝo ekde ŝa&blono

en: Filter on Mailing-List...
eo: Filtri per dissendolisto...

en: <unknown>
eo: <nekonata>

en: Filter on Mailing-List %1...
eo: Filtrilo pri dissendolisto %1...

en: Date
eo: Dato

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
eo: &Kunsendu...

en: Save Attachments...
eo: &Konservi kunsendaĵon...

en: Clear Selection
eo: Forigi la elekton

en: %1 match | %1 matches
eo[0]: %1 trovo
eo[1]: %1 trovoj

en: Last Search
eo: Lasta serĉo

note: i18n: ectx: label, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: Send queued mail on mail check
eo: Sendi atendantajn leterojn al la leterkontrolo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
eo: <qt> <p>Elektu, ĉu vi volas, ke Poŝtilo mane sendas ĉiujn mesaĝojn en la sendotujo aŭ ĉiujn leterkontrolojn, aŭ ĉu vi ne volas, ke la mesaĝoj aŭtomate estas sendataj. </p> </qt>

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastSelectedFolder), group (FolderSelectionDialog)
en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
eo: La laste elektita dosierujo en la dosieruja elektdialogo.

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalEditor), group (General)
en: Specify e&ditor:
eo: &Donu redaktilon:

note: i18n: ectx: label, entry (UseExternalEditor), group (General)
en: Use e&xternal editor instead of composer
eo: &Uzi alian redaktilon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviousNewFeaturesMD5), group (Internal)
en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
eo: La valoro estas uzata por decidi, ĉu la Poŝtila enkonduko estos vidigita.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBeforeSend), group (Composer)
en: Confirm &before send
eo: &Konfirmi antaŭ sendo

note: i18n: ectx: label, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: Automatically request &message disposition notifications
eo: Aŭto&mate postuli ricevkonfirmojn

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: Autosave interval:
eo: Aŭtomate konservi ĉiun:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
eo: Kopio de la teksto, kiu estas en la skribifenestro, regule estas kredebla. La uzata intervalo estas agordebla ĉi tie. Vi povas neebligi ĝin per nulo.

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Message Preview Pane
eo: Mesaĝan antaŭrigardofenestron

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Folder List
eo: Leterujolisto

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateNewMessage), group (GlobalTemplates)
en: Message template for new message
eo: Mesaĝolisto - Dato

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateForward), group (GlobalTemplates)
en: Message template for forward
eo: Mesaĝoŝablono por plusendado

note: i18n: ectx: label, entry (QuoteString), group (GlobalTemplates)
en: Quote characters
eo: Citsignoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group)
en: New Mail Notification
eo: Nova Poŝtsciigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Deta&iled new mail notification
eo: Detale nova poŝtsc&iigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: &Add...
eo: &Aldoni...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: &Rename
eo: &Alinomi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Set as &Default
eo: Uzi kiel &apriora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEmptyTrashCheck)
en: Empty local &trash folder on program exit
eo: &Malplenigi rubujon dum programfino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludeImportantFromExpiry)
en: E&xclude important messages from expiry
eo: E&scepti gravajn mesaĝojn el forigo post la limtago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDelayedMarkAsRead)
en: Mar&k selected message as read after
eo: Mar&ki elektitan mesaĝon kiel legita

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mDelayedMarkTime)
en:  sec
eo:  sek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxSpecificFolders)
en: Search &only in:
eo: Serĉi &nur en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSearchFolderLbl)
en: Search folder &name:
eo: Serĉi leterujnomon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: Check to store messages encrypted
eo: Marki por konservi la mesaĝojn ĉifrite

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrOwnKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip)
en: Select the number of days here
eo: Elektu ĉi tie la tagnombron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: For intermediate CA certificates:
eo: Por interaj atestilaj atestiloj:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTML Messages
eo: HTML-mesaĝoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Certificate && Key Bundle Attachments
eo: Atestila kaj ŝlosila pakkunsendaĵo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSend)
en: Send policy:
eo: Sendreguloj:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIgnore) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAsk) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioDeny) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAlways) i18n: ectx: property (whatsTh
en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
eo: <qt> <h3>Ricevkonfirmaj reguloj</h3> <p>Ricevkonfirmoj estas ĝeneraligo de <b>legkonfirmoj.</b>. La mesaĝskribanto postulas la sendon de konfirmo kaj la ricevantula poŝtilo kreas respondon, de kiu la skribinto ekkonas, kio okazis al lia mesaĝo. Ĝeneralaj konfirmtipoj estas <b>vidigita</b> (signifas: legita), <b>forĵetita</b> kaj <b>plusendita</b>.</p> <p>La sekvaj eblecoj estas uzeblaj por kontroli la agmanieron de la ricevkonfirma sendo:</p> <ul> <li><em>Ignoru</em>: Ignoras la ricevkonfirmajn postulojn. Nenia ricevkonfirmo estos sendata iam aŭtomate (rekomdendata).</li> <li><em>Demandu</em>: Nur respondas post demando de la uzanto pri permeso. Do vi povas sendi ricevkonfirmojn pro specialaj mesaĝoj kaj samtempe rifuzi aŭ ignori aliajn.</li> <li><em>Rifuzu</em>: Ĉiam sendas rifuzkonfirmon. Tio estas nur <em>iomete</em> pli bona ol sendo de konfirmoj. La skribinto ja scios, ke la mesaĝo estas agita. Li nur ne scios, kio okazis al ĝi.</li> <li><em>Ĉiam sendu</em>: Ĉiam sendas la postulitan ricevkonfirmon. Tio signifas, ke la skribinto scios, kio okazis al la mesaĝo. Nur uzu tion ekzemple por klienta prizorgado.</li> </ul> </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelQuote)
en: Quote original message:
eo: Citi originalan mesaĝon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mNoMDNsWhenEncryptedCheck)
en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
eo: Ne sendi ricevkonfirmon post ricevo de ĉifrita mesaĝo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
eo: Se la opcio estas elektita, S/MIME-atestiloj estas validigataj per ANVLoj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
eo: Se la opcio estas elektita, S/MIME-atestiloj estas validigataj per Reta Atestila StatProtokolo (RASP). Enigu malsupre la URLon de la RASPa respondilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: Validate certificates online (OCSP)
eo: Kontroli rete atestilojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
eo: Reta atestilkontrolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OCSP responder URL:
eo: RASPa respondila URLo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: OCSP responder signature:
eo: RASPa resondilsubskribo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
eo: Enigu la serviladreso por reta kontrolo de atestiloj (RASPa respondilo). La URLo normale komencas kun http://.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
eo: Por radikaj atestiloj:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
eo: Norme GnuPGo uzas la dosieron ~/.gnupg/policies.txt por kontroli, ĉu atestila direktivo estas permesata. Se la opcio estas elektita, direktivoj ne estas kontrolataj-

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
eo: Ne kontroli atestilajn direktivojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
eo: Se la opcio estas markita, atestilaj nevalidiglistoj neniam estas uzataj por kontroli S/MIME-atestilojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
eo: Neniam konsideri ANVLon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
eo: Se la opcio estas markita, mankaj donatulaj atestiloj estas prenataj, kiam necesas (Tio funkcias kun ambaŭ kontrolmanieroj, ANVLo kaj RASPo.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
eo: Preni mankajn donatulajn atestilojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
eo: Por radikaj atestiloj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
eo: Por radikaj atestiloj:

en: There is nothing to undo.
eo: Estas nenio malfarebla.

en: Prefer &HTML to Plain Text
eo: &Preferi HTMLon al plena teksto
