kmail - en to eu translation catalogue (1276 entries)

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: Former maintainer
eu: Aurreko mantentzailea

en: Original author
eu: Jatorrizko egilea

en: Former co-maintainer
eu: Aurreko mantentzaile-kidea

en: Former core developer
eu: Aurreko garatzaile nagusia

en: Core developer
eu: Garatzaile nagusia

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Japanese language support
eu: Japonieraren hizkuntza-euskarria

en: Numerous technical corrections
eu: Zuzenketa tekniko ugari

en: System tray notification
eu: Sistemaren erretiluko jakinarazpena

en: Patch for PGP
eu: PGPrako adabakia

en: Crypto support
eu: Zifratze euskarria

en: Improved internal program documentation
eu: Programaren barruko dokumentazio hobetua

en: Major contributor, still active
eu: Kolaboratzaile garrantzitsua, oraindik jardunean

en: Added maildir support
eu: «maildir» euskarria gehitu

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
eu: PGP 6 euskarria eta zifratze euskarriaren hobekuntzak

en: Original encryption support PGP 2 and PGP 5 support
eu: Jatorrizko zifratze euskarria PGP 2 eta PGP 5en euskarria

en: GnuPG support
eu: GnuPG-ren euskarria

en: Major contributor
eu: Kolaboratzaile garrantzitsua

en: Various and sundry bug fixes
eu: Hainbat eta askotariko akats zuzenketa

en: Improved asynchronous processes
eu: Prozesu asinkrono hobetuak

en: Enhanced configuration dialogs
eu: Konfigurazio-elkarrizketa hobetuak

en: Notes/calendar integration
eu: Oharrak/egutegia bateratzea

en: Improve efficiency and consistency of code
eu: Kodearen eraginkortasuna eta sendotasuna hobetu

en: New message list and new folder tree
eu: Mezu-zerrenda berria eta direktorio-zuhaitz berria

en: Many valuable contributions
eu: Ekarpen baliotsu asko

en: Killed lots of bugs
eu: Akats asko akabatu

en: Smiley-->emoticons processing
eu: Smiley-->emotikonoak prozesatzea

en: Improve 'Mark Message as' popup menu
eu: 'Markatu mezua honela' menu gainerakorra hobetzea

en: Bugzilla maintenance
eu: Bugzilla-ren mantentze-lana

en: Improved execution speed
eu: Exekuzio abiadura hobetua

en: Optionally compress attachments
eu: Eranskinak konprimatzeko aukera

en: Added spam status to fancy headers
eu: Goiburu dotoreetan spam egoera gehitu da

en: Implemented todo status handling
eu: Zereginen egoera kudeatzea inplementatzea

en: Bug fixes, code cleanup
eu: Akats konponketak, kodea garbitzea

en: LDAP support, maintenance
eu: LDAP euskarria, mantentze-lana

en: Major contributor to Akonadi
eu: Akonadiren kolaboratzaile garrantzitsua

en: Documentation, still active
eu: Dokumentazioa, oraindik jardunean

en: Substantial contributor, still active
eu: Funtsezko kolaboratzailea, oraindik jardunean

en: Anti-virus support
eu: Birusen-aurkakoen euskarria

en: Fixed widget styles
eu: Trepeten estiloak zuzentzea

en: Bug fixes
eu: Akatsak konpontzea

en: Several patches
eu: Hainbat adabaki

en: Enable external reference loading for a whole folder
eu: Gaitu kanpoko erreferentzia-zamatzea karpeta oso baterako

en: Delete an entire thread
eu: Ezabatu hari oso bat

en: POP filters
eu: POP iragazkiak

en: Patch Solaris crash
eu: Solaris kraskaduraren adabakia

en: Choice of fonts for new/unread/important messages
eu: Mezu berrietarako/irakurri gabeetarako/garrantzitsuetarako letra-tipoak hautatzea

en: Fix Quick Search keyboard navigation
eu: Bilaketa azkarreko teklatuaren bidezko nabigazioa konpontzea

en: Fix drag and drop from address book to composer
eu: Helbide-liburutik konposatzailera arrastatu eta jaregitea konpontzea

en: Substantial contributor
eu: Funtsezko kolaboratzailea

en: Improve configuration dialog
eu: konfiguratzeko elkarrizketa-koadroa hobetzea

en: Improved message importing
eu: Mezu-inportatze hobetua

en: Improve status bar messages
eu: Egoera-barrako mezuak hobetzea

en: Patch for window resizing problem
eu: Leiho-neurri aldaketaren arazoaren adabakia

en: Optimize qt-cast; fix QUrl()
eu: qt-cast optimizatzea; QUrl() konpontzea

en: Usability tests and improvements
eu: Erabilerraztasun probak eta hobekuntzak

en: Patch composer configuration
eu: Konposatzaile-konfigurazioaren adabakia

en: Ägypten and Kroupware project management
eu: Ägypten eta Kroupware proiektuen kudeaketa

en: Improved HTML support
eu: HTML euskarri hobetua

en: X-Face support
eu: X-Face euskarria

en: Automated recipient selection
eu: Hartzailearen hautaketa automatizatua

en: Beta testing of PGP 6 support
eu: PGP 6 euskarriaren Beta probak

en: Bug fixes, cleaned up context menus
eu: Akats konponketak, testuinguru-menua garbitzea

en: Port to MS Windows®
eu: MS Windows®erako eratorpena

en: IM status indicator
eu: IM egoera adierazlea

en: Improve layout of recipients editor
eu: Hartzaileen editore antolamendu hobetua

en: Timestamp for 'Transmission completed' status messages
eu: "Transmisioa osatuta" egoera mezuen denbora-zigilua

en: Multiple encryption keys per address
eu: Helbideko zifratze gako aniztunak

en: Improved icon/image processing
eu: Ikono/irudi prozesatze hobetua

en: Fixed many IMAP bugs
eu: IMAP akats asko konpontzea

en: KDE Email Client
eu: KDEko e-posta bezeroa

en: Copyright © %1, KMail authors
eu: Copyright © %1, KMail-en egileak

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
eu: Posta-zerrenda

[ctx: @option:check]
en: Folder contains a single mailing list
eu: Karpetak posta-zerrenda bakarra du

[ctx: @action:button]
en: Detect Automatically
eu: Hauteman automatikoki

en: Mailing list description:
eu: Posta-zerrendaren azalpena:

en: Browser
eu: Arakatzailea

en: Preferred handler:
eu: Hobetsitako kudeatzailea:

[ctx: @action:button]
en: Invoke Handler
eu: Deitu kudeatzaileaari

en: Address type:
eu: Helbide-mota:

[ctx: @label:textbox]
en: URL for mailing list posting:
eu: Posta-zerrenda batera posta bidaltzeko URLa:

en: Subscribe to List
eu: Harpidetu zerrendara

en: Post to List
eu: Postaz bidali zerrendara

en: Unsubscribe From List
eu: Eten zerrendako harpidetza

en: List Archives
eu: Zerrendako artxiboak

en: List Help
eu: Zerrendako laguntza

en: Not available
eu: Ez dago erabilgarri

en: Not available.
eu: Ez dago erabilgarri.

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
eu: KMail ez da izan karpeta honetan posta-zerrendarik hautemateko gai.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
eu: KMail ez da izan karpeta honetan posta-zerrenda bat osorik hautemateko gai. Bete helbideak eskuz.

[ctx: @title:tab Quota page.]
en: Quota
eu: Kuota

[ctx: @label:textbox]
en: Usage:
eu: Erabilera:

[ctx: @label:textbox]
en: Status:
eu: Egoera:

en: %p% full
eu: % %p beteta

en: %1 of %2 used
eu: %1 / %2 erabilia

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
eu: Lasterbidea

[ctx: @label:textbox]
en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
eu: <qt>Uneko karpeta aukeratzen duen tekla bat edo tekla-konbinazio bat hautatzeko, egin klik beheko botoian eta sakatu karpetarekin elkartu nahi d(it)uzun tekla(k).</qt>

[ctx: @title:tab Templates settings page.]
en: Templates
eu: Txantiloiak

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
eu: Ikusi

[ctx: @option:check]
en: Use custom &icons
eu: Erabili neurrira ipinitako &ikonoak

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
eu: O&hikoa:

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
eu: Irakurt&zeke:

en: (%1%)
eu: (%%1)

en: Retrieval Options
eu: Berreskuratze aukerak

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures identities]
en: Identities
eu: Identitateak

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
eu: Jasotzea

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
eu: Bidaltzea

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures ldap server]
en: LDAP server
eu: LDAP zerbitzaria

[ctx: @label:textbox]
en: Outgoing accounts (add at least one):
eu: Irteerako kontuak (gehitu bat gutxienez):

[ctx: @option:check]
en: &Confirm action
eu: Ekintza &berretsi

en: Before sending:
eu: Bidali aurretik:

[ctx: @option:check]
en: Check spelling
eu: Ortografia aztertu

en: Never Automatically
eu: Inoiz ere ez automatikoki

en: On Manual Mail Checks
eu: Eskuz eragindako posta egiaztapenetan

en: On All Mail Checks
eu: Posta egiaztapen guztietan

en: Send &messages in outbox folder:
eu: Bidali irteerako ontziko &mezuak:

en: Send Now
eu: Bidali orain

en: Send Later
eu: Bidali geroago

en: Defa&ult send method:
eu: Bidaltzeko metodo &lehenetsia:

[ctx: @option:check]
en: Enable Undo Send
eu: Gaitu «Desegin bidaltzea»

en: Add Mail Account…
eu: Gehitu posta-kontua…

en: Custom Account…
eu: Neurrira ipinitako kontua…

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
eu: Sartu eskuz egindako posta egiaztapenetan

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
eu: Aldatu lerroz-kanpoko egoerara KMail itzaltzen denean

[ctx: @action]
en: Check mail on startup
eu: Egiaztatu posta abiatzean

en: New Mail Notifier Agent not registered. Please contact your administrator.
eu: Posta berriak jakinarazteko agentea ez dago erregistratuta. Mesedez, jar zaitez zure administratzailearekin harremanean.

en: General
eu: Orokorra

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Colors
eu: Koloreak

en: Layout
eu: Antolamendua

en: Message List
eu: Mezu-zerrenda

en: Message Tags
eu: Mezuen etiketak

en: Message Body
eu: Mezuaren gorputza

en: Message List - Unread Messages
eu: Mezuen zerrenda - Irakurri gabeko mezuak

en: Message List - Important Messages
eu: Mezuen zerrenda - Mezu garrantzitsuak

en: Message List - Action Item Messages
eu: Mezuen zerrenda - Ekintza-elementu mezuak

en: Fixed Width Font
eu: Zabalera finkodun letra-tipoa

en: Composer
eu: Konposatzailea

en: Printing Output
eu: Inprimatze-irteerakoa

[ctx: @option:check]
en: &Use custom fonts
eu: &Erabili neurrira ipinitako letra-tipoak

[ctx: @label:textbox]
en: Apply &to:
eu: &Honi aplikatu:

en: Quoted Text - First Level
eu: Testu aipua - Lehenengo maila

en: Quoted Text - Second Level
eu: Testu aipua - Bigarren maila

en: Quoted Text - Third Level
eu: Testu aipua - Hirugarren maila

en: Link
eu: Esteka

en: Unread Message
eu: Irakurri gabeko mezua

en: Important Message
eu: Mezu garrantzitsua

en: Action Item Message
eu: Ekintza-elementu mezua

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
eu: HTML egoera-barraren atzeko planoa - HTML mezurik ez

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
eu: HTML egoera-barraren aurreko planoa - HTML mezurik ez

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
eu: HTML egoera-barraren atzeko planoa - HTML mezua

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
eu: HTML egoera-barraren aurreko planoa - HTML mezua

[ctx: @option:check]
en: &Use custom colors
eu: &Erabili neurrira ipinitako koloreak

[ctx: @option:check]
en: Recycle colors on deep &quoting
eu: Birziklatu koloreak ai&pu sakonetan

[ctx: @option:check]
en: &Do not change color from original HTML mail
eu: E&z aldatu jatorrizko HTML postaren kolorea

[ctx: @label:textbox]
en: Close to quota threshold:
eu: Kuota-atalasetik gertu:

[ctx: @option:check]
en: Show folder quick search field
eu: Erakutsi karpeten bilaketa bizkorrerako eremua

[ctx: @option:radio]
en: Never
eu: Inoiz ez

[ctx: @label]
en: Show favorite folders view:
eu: Erakutsi gogoko karpeten ikuspegia:

[ctx: @option:radio]
en: As icons
eu: Ikono gisa

[ctx: @option:radio]
en: As list
eu: Zerrenda gisa

[ctx: @option:radio]
en: Always
eu: Beti

[ctx: @label]
en: Folder tooltips:
eu: Karpetei buruzko argibideak:

en: Sta&ndard format (%1)
eu: Formatu e&standarra (%1)

en: Locali&zed format (%1)
eu: Formatu it&zulia (%1)

en: Smart for&mat (%1)
eu: Formatu adi&menduna (%1)

en: C&ustom format:
eu: Ne&urrira ipinitako formatua:

en: Default aggregation:
eu: Multzokatze lehenetsia:

en: Default theme:
eu: Gai lehenetsia:

[ctx: @label:textbox]
en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information…</a></qt>
eu: <qt><a href="whatsthis1">Neurrira ipinitako formatuei buruzko informazioa…</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
eu: <qt><p><strong>Honako adierazpenak erabil daitezke datekin:</strong></p><ul><li>d - eguna zenbaki gisa hasierako zero gabe (1-31)</li><li>dd - eguna zenbaki gisa hasierako zeroarekin (01-31)</li><li>ddd - egunaren izen laburtua (Asl - Iga)</li><li>dddd - egunaren izen luzea (Astelehena - Igandea)</li><li>M - hilabetea zenbaki gisa hasierako zerorik gabe (1-12)</li><li>MM - hilabetea zenbaki gisa hasierako zeroarekin (01-12)</li><li>MMM - hilabetearen izen laburtua (Urt - Abe)</li><li>MMMM - hilabetearen izen luzea (Urtarrila - Abendua)</li><li>yy - urtea bi digituko zenbaki gisa (00-99)</li><li>yyyy - urtea lau digituko zenbaki gisa (0000-9999)</li></ul><p><strong>Honako adierazpenak erabili daitezke orduekin:</strong></p><ul><li>h - ordua hasierako zerorik gabe (0-23 edo 1-12 AM/PM agertzea)</li><li>hh - ordua hasierako zeroarekin (00-23 edo 01-12 AM/PM agertzea)</li><li>m - minutuak hasierako zerorik gabe (0-59)</li><li>mm - minutuak hasierako zeroarekin (00-59)</li><li>s - segundoak hasierako zerorik gabe (0-59)</li><li>ss - segundoak hasierako zeroarekin (00-59)</li><li>z - milisegundoak hasierako zerorik gabe (0-999)</li><li>zzz - milisegundoak hasierako zeroekin (000-999)</li><li>AP - aldatu AM/PM agertzea. AP «AM» edo «PM»rekin ordezkatuko da.</li><li>ap - aldatu AM/PM agertzea. ap «am» edo «pm»rekin ordezkatuko da.</li><li>Z - ordu-eremua zenbakizko eran (-0500)</li></ul><p><strong>Beste sarrerako karaktere guztiak baztertu egingo dira.</strong></p></qt>

en: Date Display:
eu: Data azaltzea:

[ctx: @option:check]
en: Display Own Identity
eu: Erakutsi nortasun propioa

en: Message Window
eu: Mezuen leihoa

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
eu: Itxi mezu-leiho bereizia mezuari erantzun edo birbidali ondoren

en: System Tray
eu: Sistemaren erretilua

[ctx: @option:check]
en: Enable system tray icon
eu: Gaitu sistemaren erretiluko ikonoa

[ctx: @option:check]
en: Start minimized to tray
eu: Hasi erretiluan ikonotuta

[ctx: @option:check]
en: Show unread email in Taskbar
eu: Erakutsi ataza-barran irakurri gabeko e-postak

en: Plasma activities
eu: Plasma jarduerak

[ctx: @option:check]
en: Enable
eu: Gaitu

en: A&vailable Tags
eu: Etiketa era&bilgarriak

[ctx: @info:tooltip]
en: Add new tag
eu: Gehitu etiketa berria

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected tag
eu: Kendu hautatutako etiketa

[ctx: @info:tooltip]
en: Increase tag priority
eu: Handiagotu etiketaren lehentasuna

[ctx: @info:tooltip]
en: Decrease tag priority
eu: Txikiagotu etiketaren lehentasuna

en: Ta&g Settings
eu: Eti&keta ezarpenak

en: Delete
eu: Ezabatuta

en: Do you want to remove tag '%1'?
eu: «%1» etiketa kendu nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Remove Tag
eu: Kendu etiketa

en: We cannot create tag. A tag with same name already exists.
eu: Ezin dugu etiketa sortu. Izen bereko etiketa bat dago.

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
eu: Orokorra

en: Standard Templates
eu: Txantiloi estandarrak

en: Custom Templates
eu: Neurrira ipinitako txantiloiak

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
eu: Gaia

en: Headers
eu: Goiburuak

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
eu: Eranskinak

en: Autocorrection
eu: Zuzenketa automatikoa

en: Auto Resize Image
eu: Irudiaren neurri egokitze automatikoa

[ctx: @title:group]
en: Signature
eu: Sinadura

en: Automatically insert the configured signature when starting to compose a message
eu: Mezu bat konposatzen hastean, automatikoki sartu konfiguratutako sinadura

en: Insert the signature above any quoted text
eu: Txertatu sinadura aipatutako edozein testuren gainean

en: Insert the RFC-compliant signature separator (two dashes and a space on a line) before the signature
eu: Sartu RFCren araberako sinadura bereizlea (bi marratxo eta zuriune bat lerro batean) sinadura aurretik

en: When replying, do not quote any existing signature
eu: Erantzutean, ez jarri egon litezkeen sinadurak aipu gisa

[ctx: @title:group]
en: Format
eu: Formatua

en: When replying, only quote the selected text (instead of the complete message), if there is text selected in the message window.
eu: Erantzutean, jarri aipu gisa hautatutako testua bakarrik (mezu osoa ipini ordez), mezu-leihoan hautatutako testurik badago.

en: When replying, add quote signs in front of all lines of the quoted text, even when the line was created by adding an additional line break while word-wrapping the text.
eu: Erantzutean, gehitu aipu-ikurrak aipu-testuko lerro guztien aurrean, baita testua itzulbiratzean gehitutako lerro jauziaren ondorioz sortutako lerroan ere.

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
eu: Gaitu itzulbira automatikoa adierazitako zabaleran

en: Set the text width for automatic word wrapping
eu: Ezarri itzulbira automatikorako testuaren zabalera

en: When replying or forwarding, quote the message in the original format it was received. If unchecked, the reply will be as plain text by default.
eu: Erantzutean edo birbidaltzean, aipatu mezua jaso zeneko jatorrizko formatuan. Desmarkatuta badago, erantzuna, era lehenetsian testu soilean egongo da.

en: Format the plain text part of a message from the HTML markup. Bold, italic and underlined text, lists, and external references are supported.
eu: Eman formatua mezuaren testu soileko zatiari HTML marketatik. Testu lodia, etzana eta azpimarratua, zerrendak eta kanpoko erreferentziak onartzen dira.

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
eu: Lerroan

en: As Attachment
eu: Eranskin gisa

en: Set the default forwarded message format
eu: Ezarri birbidalitako mezuen formatu lehenetsia

[ctx: @label:textbox]
en: Default forwarding type:
eu: Birbidaltzeko mota lehenetsia:

[ctx: @title:group]
en: Recipients
eu: Hartzaileak

[ctx: @info:tooltip]
en: Warn if too many recipients are specified
eu: Ohartarazi hartzaile gehiegi zehazten direnean

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the maximum number of recipients for the warning
eu: Oharpenerako gehienezko hartzaile kopurua ezarri

en: Only allow this many recipients to be specified for the message. This applies to doing a "Reply to All", entering recipients manually or using the "Select…" picker.  Setting this limit helps you to avoid accidentally sending a message to too many people.  Note, however, that it does not take account of distribution lists or mailing lists.
eu: Mezuaren hartzaile gisa gehienez hartzaile kopurua hori zehaztea baimendu. Horrek "Erantzun guztiei" egiteari, hartzaileak eskuz sartzeari edo "Hautatu…" hautatzailea erabiltzeari eragiten dio. Muga hori ezartzeak mezua nahi gabe hartzaile gehiegitara bidaltzeko arriskua saihesten laguntzen du. Hala ere, kontuan izan honek ez dituela banaketa zerrendak ez eta posta zerrendak ere aintzakotzat hartzen.

en: Remember recent addresses entered, and offer them for recipient completion
eu: Gogoratu duela gutxi sartutako helbideak, eta haiek eskaini hartzailea osatzeko

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
eu: Ez gorde

[ctx: @label:textbox]
en: Maximum recent addresses retained:
eu: Gehienez atxikitako azken aldiko helbideak:

en: The maximum number of recently entered addresses that will be remembered for completion
eu: Osatzeko helburuarekin gogoratuko diren berriki sartutako helbideen gehienezko kopurua

[ctx: @action:button]
en: Configure Completion…
eu: Konfiguratu osatzea…

[ctx: @title:group]
en: Autosave
eu: Automatikoki gordetzea

en: No autosave
eu: Ez autogorde

[ctx: Interval suffix]
en: %v minute | %v minutes
eu[0]: minutu %v
eu[1]: %v minutu

en: Automatically save the message at this specified interval
eu: Mezua automatikoki gorde zehaztutako bitartean

[ctx: @title:group]
en: Composer
eu: Konposatzailea

en: Activate quick text format toolbar
eu: Aktibatu testu-formatu bizkorra tresna-barra

en: Repl&y Subject Prefixes
eu: Erant&zunen gaiaren aurrizkia

[ctx: @label:textbox]
en: Recognize any sequence of the following prefixes (entries are case-insensitive regular expressions):
eu: Ezagutu ondorengo aurrizkien edozein sekuentzia (sarrerak  maius./minus. nabarmentzen ez duten adierazpen erregularrak dira):

en: A&dd…
eu: Ge&hitu…

en: Re&move
eu: &Kendu

en: Mod&ify…
eu: Al&datu…

en: Enter new reply prefix:
eu: Sartu erantzun-aurrizki berria:

en: Do you want to remove reply prefix?
eu: Erantzun aurrizkia kendu nahi duzu?

en: Reply Prefix:
eu: Erantzunaren aurrizkia:

en: For&ward Subject Prefixes
eu: Birbida&litako mezuen gaiaren aurrizkia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remo&ve
eu: &Kendu

en: Add…
eu: Gehitu…

en: Modify…
eu: Aldatu…

en: Enter new forward prefix:
eu: Sartu birbidalitako mezuen aurrizki berria:

en: Do you want to remove forward prefix?
eu: Birbidaltzeko aurrizkia kendu nahi duzu?

en: Forward Prefix:
eu: Birbidaltzearen aurrizkia:

[ctx: @option:check]
en: &Use custom message-id suffix
eu: &Erabili neurrira ipinitako mezu-ID atzizkia

[ctx: @label:textbox]
en: Custom message-&id suffix:
eu: Neurrira ipinitako mezu-&ID atzizkia:

[ctx: @label:textbox]
en: Define custom mime header fields:
eu: Definitu neurrira ipinitako goiburuko MIME eremuak:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
eu: Balioa

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
eu: &Berria

[ctx: @action:button]
en: Re&move
eu: Ke&ndu

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
eu: &Izena:

[ctx: @label:textbox]
en: &Value:
eu: &Balioa:

en: 'Content-Type' is not an authorized string. This header will be not saved.
eu: «Content-Type» ez da baimendutako kate bat. Goiburu hau ez da gordeko.

[ctx: @title:window]
en: Invalid header
eu: Goiburu baliogabea

[ctx: @option:check]
en: E&nable detection of missing attachments
eu: &Gaitu falta diren eranskinak hautematea

[ctx: @label:textbox]
en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
eu: Fitxategi bat eransteko, ondoko gako-hitzetako edozein ezagutzea:

en: Enter new key word:
eu: Sartu gako-hitz berria:

en: Do you want to remove this attachment word?
eu: Eranskin honetako hitz hau kendu nahi duzu?

en: Attachment Word:
eu: Eranskinaren hitza:

[ctx: @label:textbox]
en: Maximum Attachment Size:
eu: Eranskinaren gehienezko neurria:

en: No limit
eu: Mugarik ez

[ctx: @action]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: @action]
en: Remove
eu: Kendu

en: Folders
eu: Karpetak

en: Invitations
eu: Gonbidapenak

en: Printing
eu: Inprimatzea

en: User Feedback
eu: Erabiltzaileen erreakzioa

en: Check Before Send Plugins
eu: Egiaztatu bidali aurretik pluginak

en: Composer Plugins
eu: Konposatzaile pluginak

en: Grammar Checker Plugins
eu: Gramatika egiaztatzeko plugina

en: Tools Plugins
eu: Tresnen pluginak

en: Editor Plugins
eu: Editorearen pluginak

en: Message Viewer
eu: Mezu-erakuslea

en: Webengine Plugins
eu: Web-motor pluginak

en: Header Style Plugins
eu: Goiburu-estilo pluginak

en: Text Conversion Plugins
eu: Testua bihurtzeko pluginak

en: Misc
eu: Hainbat

en: Confirm Deleting Emails Plugins
eu: Baieztatu e-postak ezabatzea pluginak

en: Akonadi Agents
eu: Akonadi agenteak

en: Reading
eu: Irakurtzea

en: Message Disposition Notifications
eu: Mezuak eskuratzearen jakinarazpenak (MDN)

en: Encryption
eu: Enkriptazioa

en: S/MIME Validation
eu: S/MIME balioztatzea

en: Email Address:
eu: E-posta helbidea:

en: Do you want to remove this email address?
eu: E-posta helbide hau kendu nahi duzu?

en: Changing the global HTML setting will override all folder specific values.
eu: HTML ezarpen orokorrak aldatzea, karpetetako berariazko balio denak indargabetuko ditu.

en: %v day | %v days
eu[0]: egun %v
eu[1]: %v egun

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Settings
eu: GnuPG ezarpenak

[ctx: @label:textbox]
en: The module is missing. Please verify your installation. This module is provided by Kleopatra.
eu: Modulua falta da. Mesedez, egiaztatu zure instalazioa. Modulu hau Kleopatrak hornitzen du.

en: GnuPG Configure Module Error
eu: GnuPG konfiguratzeko moduluaren errorea

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
eu: Aukera honek dirmngr >= 0.9.0 behar du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
eu: proxyrik ez

en: (Current system setting: %1)
eu: (Uneko sistemaren ezarpena: %1)

[ctx: @title:window]
en: Select Contact
eu: Hautatu kontaktua

en: Select
eu: Hautatu

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
eu: Artxiboa

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
eu: Artxibatu karpeta

[ctx: @action]
en: Archive
eu: Artxibatu

[ctx: @label:textbox]
en: &Folder:
eu: &Karpeta:

[ctx: @label:textbox]
en: F&ormat:
eu: F&ormatua:

en: Compressed Zip Archive (.zip)
eu: Konprimitutako Zip artxiboa (.zip)

en: Uncompressed Archive (.tar)
eu: Konprimitu gabeko artxiboa (.tar)

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
eu: BZ2-rekin konprimitutako Tar artxiboa (.tar.bz2)

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
eu: GZ-rekin konprimitutako Tar artxiboa (.tar.gz)

[ctx: @label:textbox]
en: &Archive File:
eu: &Artxibo-fitxategia:

en: Archive file (*.tar *.zip *.tar.gz *.tar.bz2)
eu: Artxibo fitxategia (*.tar *.zip *.tar.gz *.tar.bz2)

[ctx: @option:check]
en: &Delete folder and subfolders after completion
eu: Eza&batu karpeta eta azpikarpetak bukatu ondoren

[ctx: @option:check]
en: Archive all subfolders
eu: Artxibatu azpikarpeta guztiak

en: Please select the folder that should be archived.
eu: Mesedez hautatu artxibatu beharko litzateen karpeta

[ctx: @title:window]
en: No folder selected
eu: Ez da karpetarik hautatu

[ctx: @title:window]
en: Notification
eu: Jakinarazpena

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
eu[0]: eranskin 1 (%2)
eu[1]: %1 eranskin (%2)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide attachment list
eu: Ezkutatu eranskinen zerrenda

[ctx: @info:tooltip]
en: Show attachment list
eu: Erakutsi eranskinen zerrenda

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
eu: Aukeratu mezu honen azterketa ortografikoa egiteko erabili beharreko hiztegia

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
eu: Aukeratu mezu honen kopia bat gordetzeko bidalitako posten karpeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the outgoing account to use for sending this message
eu: Aukeratu mezu hau bidaltzeko erabili beharreko irteerako kontua

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the "From:" email address for this message
eu: Ezarri mezu honetako "Nork:" e-posta helbidea

[ctx: @label:textbox]
en: &Identity:
eu: &Nortasuna:

[ctx: @label:textbox]
en: &Dictionary:
eu: &Hiztegia:

[ctx: @label:textbox]
en: &Sent-Mail folder:
eu: &Bidalitako posta karpeta:

[ctx: @label:textbox]
en: &Mail transport:
eu: &Posta garraioa:

[ctx: sender address field]
en: &From:
eu: &Nork:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
eu: &Gaia:

[ctx: @title:window]
en: Composer
eu: Konposatzailea

en: &Send Mail
eu: &Bidali posta

en: &Send Mail Via
eu: &Bidali posta honela

en: Send
eu: Bidali

en: Send &Later
eu: Bidali &geroago

en: Send &Later Via
eu: Bidali &geroago honela

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
eu: Ipini ilaran

en: Save as &Draft
eu: Gorde &zirriborro gisa

en: Save email in Draft folder
eu: Gorde e-posta zirriborroen karpetan

en: Save as &Template
eu: Gorde &txantiloi gisa

en: Save email in Template folder
eu: Gorde e-posta txantiloien karpetan

en: Save as &File
eu: Gorde &fitxategi gisa

en: Save email as text or html file
eu: Gorde e-posta testu edo html fitxategi gisa

en: &Insert Text File…
eu: &Txertatu testu-fitxategia…

en: &Insert Recent Text File
eu: Sar&tu azkenaldian erabilitako testu-fitxategia

en: &Address Book
eu: &Helbide-liburua

en: Open Address Book
eu: Ireki helbide-liburua

en: &New Composer
eu: &Mezu-prestatzaile berria

[ctx: @action]
en: Select &Recipients…
eu: Hautatu ha&rtzaileak…

[ctx: @action]
en: Save &Distribution List…
eu: Gorde &banaketa-zerrenda…

[ctx: @action]
en: Paste as Attac&hment
eu: Itsatsi erans&kin gisa

[ctx: @action]
en: Cl&ean Spaces
eu: &Garbitu zuriuneak

[ctx: @action]
en: Use Fi&xed Font
eu: Erabili zabalera &finkoko letra-tipoa

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
eu: &Premiazkoa

[ctx: @action]
en: &Request Disposition Notification
eu: Xedapena jakinarazteko es&kaera

[ctx: @action]
en: &Request Delivery Confirmation
eu: Entrega baieztatzeko eskae&ra

[ctx: @action]
en: &Wordwrap
eu: &Itzulbiratu

[ctx: @action]
en: &Snippets
eu: Te&stu-zatiak

[ctx: @action]
en: &Automatic Spellchecking
eu: Ortografia zuzentze a&utomatikoa

[ctx: @action]
en: Rich Text Editing
eu: Testu aberastua editatzea

en: Rich Text
eu: Testu aberastua

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle rich text editing mode
eu: Txandakatu testu aberastua editatzeko modua

[ctx: @action]
en: &All Fields
eu: Eremu &denak

[ctx: @action]
en: &Identity
eu: &Nortasuna

[ctx: @action]
en: &Dictionary
eu: &Hiztegia

[ctx: @action]
en: &Sent-Mail Folder
eu: &Bidalitako posta karpeta

[ctx: @action]
en: &Mail Transport
eu: &Posta garraioa

[ctx: @action]
en: &From
eu: &Nork

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
eu: &Gaia

[ctx: @action]
en: Append S&ignature
eu: Erantsi s&inadura

[ctx: @action]
en: Pr&epend Signature
eu: &Erantsi sinadura hasieran

[ctx: @action]
en: Insert Signature At C&ursor Position
eu: Sartu sinadura k&urtsorea dagoen tokian

en: &Spellchecker…
eu: &Ortografia zuzentzailea…

en: Spellchecker
eu: Ortografia zuzentzailea

en: &Encrypt Message
eu: &Enkriptatu mezua

en: Encrypt
eu: Enkriptatu

en: &Sign Message
eu: &Sinatu mezua

en: Sign
eu: Sinatu

en: &Cryptographic Message Format
eu: En&kriptatutako mezuaren formatua

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a cryptographic format for this message
eu: Aukeratu mezu hau zifratzeko formatu bat

en: Create Follow Up Reminder…
eu: Sortu jarraipena egiteko oroigarria…

en: Configure KMail…
eu: Konfiguratu KMail…

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
eu: <qt>Horrek menu-barra erabat ezkutatuko du. %1 tekleatuta berriz erakutsiko da.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Hide menu bar
eu: Ezkutatu menu-barra

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
eu: Lerroa: %1

[ctx: @label:textbox]
en:  Column: %1
eu:  Zutabea: %1

en: OVR
eu: GAI

en: INS
eu:  SAR

en: Spellcheck: on
eu: Ortografia zuzentzea: piztuta

en: Spellcheck: off
eu: Ortografia zuzentzea: itzalita

en: Re&save as Template
eu: Berriz &gorde txantiloi gisa

en: &Save as Draft
eu: &Gorde zirriborro gisa

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
eu: Berriz gorde mezu hau Txantiloiak karpetan. Aurrera erabili ahal izango da.

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
eu: Gorde mezua zirriborroen karpetan. Geroago editatu eta bidal daiteke.

en: Do you want to save the message for later or discard it?
eu: Mezua gerorako gorde edo baztertu nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Close Composer
eu: Itxi konposatzailea

[ctx: @title:window]
en: Autosave Message Failed
eu: Mezua automatikoki gordetzea huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Sending Message Failed
eu: Mezua bidaltzea huts egin du

en: Could not start "KAddressbook" program. Please check your installation.
eu: Ezin izan du "KAddressbook" programa abiarazi. Mesedez, ikuskatu zure instalazioa.

[ctx: @title:window]
en: Unable to start "KAddressbook" program
eu: Ezin du "KAddressbook" programa abiarazi

[ctx: @title:window]
en: Insert File
eu: Txertatu fitxategia

[ctx: @action]
en: Add as &Inline Image
eu: Gehitu lerro &barruko irudi gisa

[ctx: @action]
en: Add as &Attachment
eu: Gehitu er&anskin gisa

en: Name of the attachment:
eu: Eranskinaren izena:

en: Attachment name can't be empty
eu: Eranskin izena ezin da hutsik egon

[ctx: @title:window]
en: Invalid Attachment Name
eu: Eranskinaren izen baliogabea

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
eu[0]: Gehitu URL bat mezuri
eu[1]: Gehitu URLak mezuari

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
eu[0]: Gehitu fitxategi bat er&anskin gisa
eu[1]: Gehitu fitxategiak er&anskin gisa

[ctx: @title:window]
en: Insert clipboard text as attachment
eu: Txertatu arbeleko testua eranskin gisa

en: unnamed
eu: Izengabea

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
eu: <qt><p>Mezu hau sinatzeko erabiltzeko (OpenPGP edo S/MIME) sinadura-gakoa definitu behar duzu.</p><p>Hautatu identitatearen konfigurazioan erabiltzeko gakoa.</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Undefined Signing Key
eu: Definitu gabeko sinatzeko gakoa

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
eu: "Nork:" eremuan zure helbide elektronikoa sartu behar duzu. Identitate guztietan zure helbide elektronikoa ere ezarri beharko zenuke, mezu bakoitzean sartu ez dezazun.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
eu: Gutxienez hartzaile bat zehaztu behar duzu, Nori: eremuan edo CC edo BCC gisa.

en: To: field is empty. Send message anyway?
eu: Nori: eremua hutsik dago. Hala ere mezua bidali?

[ctx: @title:window]
en: No To: specified
eu: Ez da Nori: zehaztu

[ctx: @action:button]
en: S&end as Is
eu: &Bidali dagoen bezala

[ctx: @action:button]
en: &Specify the To field
eu: &Zehaztu Nori eremua

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
eu: Ez duzu gairik zehaztu. Edonola ere, mezua bidali?

[ctx: @title:window]
en: No Subject Specified
eu: Ez da gairik zehaztu

[ctx: @action:button]
en: &Specify the Subject
eu: &Zehaztu gaia

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
eu: Gutxienez hartzaile bat zehaztu behar duzu zirriborro bat zifratu ahal izateko.

en: About to send email…
eu: Posta bidaltzear…

[ctx: @title:window]
en: Send Confirmation
eu: Bidali baieztapena

[ctx: @action:button]
en: &Send Now
eu: &Bidali orain

[ctx: @action:button]
en: Send &Later
eu: Bidali &geroago

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
eu: Posta %1 hartzaile baino gehiagori bidaltzen saiatzen ari zara. Hala ere mezua bidali?

[ctx: @title:window]
en: Too many recipients
eu: Hartzaile gehiegi

[ctx: @action:button]
en: &Send as Is
eu: &Bidali dagoen bezala

[ctx: @action:button]
en: &Edit Recipients
eu: &Editatu hartzaileak

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
eu: HTML modua itzaltzea testuak formatua galtzea eragingo du. Ziur zaude?

[ctx: @title:window]
en: Lose the formatting?
eu: Formatua galdu?

[ctx: @action:button]
en: Lose Formatting
eu: Formatua galdu

[ctx: @action:button]
en: Add Markup Plain Text
eu: Gehitu testu soileko marka

[ctx: The argument is as PGP fingerprint]
en: Your selected PGP key (%1) doesn't exist in your keyring or is not suitable for encryption.
eu: Zuk aukeratutako PGP gakoa (%1) ez dago zure gako-sortan edo ez da zifratzeko egokia.

[ctx: The argument is as PGP fingerprint]
en: Your selected PGP signing key (%1) doesn't exist in your keyring or is not suitable for signing.
eu: Zuk aukeratutako sinatzeko PGP gakoa (%1) ez dago zure gako-sortan edo ez da sinatzeko egokia.

[ctx: The argument is as SMIME fingerprint]
en: Your selected SMIME key (%1) doesn't exist in your keyring or is not suitable for encryption.
eu: Zuk aukeratutako SMIME gakoa (%1) ez dago zure gako-sortan edo ez da zifratzeko egokia.

[ctx: The argument is as SMIME fingerprint]
en: Your selected SMIME signing key (%1) doesn't exist in your keyring or is not suitable for signing.
eu: Zuk aukeratutako sinatzeko SMIME gakoa (%1) ez dago zure gako-sortan edo ez da sinatzeko egokia.

[ctx: @info:tooltip]
en: Encrypt
eu: Zifratu

[ctx: @info:tooltip]
en: Not Encrypt
eu: Ez zifratu

[ctx: @info:tooltip]
en: No key found for the recipient.
eu: Ez da hartzailearentzako gakorik aurkitu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Autocrypt gossip key is used for this recipient. We got this key from 3rd party recipients. This key is not verified.
eu: Hartzaile honetarako «Autocrypt» gako esamesa erabiltzen da. Gako hori beste batzuengandik lortu genuen. Gako hori ez da egiaztatu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Autocrypt key is used for this recipient. This key is not verified. The recipient prefers encrypted replies.
eu: Hartzaile honetarako «Autocrypt» gakoa erabiltzen da. Gako hori ez da egiaztatu. Hartzaileak nahiago ditu zifratutako erantzunak.

[ctx: @info:tooltip]
en: Autocrypt key is used for this recipient. This key is not verified. The recipient does not prefer encrypted replies.
eu: Hartzaile honetarako «Autocrypt» gakoa erabiltzen da. Gako hori ez da egiaztatu. Hartzaileak ez ditu nahiago zifratutako erantzunak.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is not trusted. It hasn't enough validity. You can sign the key, if you communicated the fingerprint by another channel. Click the icon for details.
eu: Ez dago zifratzeko gakoarekiko konfiantzarik. Ez dauka baliozkotasun nahikorik. Hatz-marka beste kanal baten bidez komunikatu bazenuen, gakoa sina dezakezu. Ikonoan klik egin xehetasunak ikusteko.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is not trusted. It hasn't been used anywhere to guarantee it belongs to the stated person. By using the key will be trusted more. Or you can sign the key, if you communicated the fingerprint by another channel. Click the icon for details.
eu: Ez dago zifratzeko gakoarekiko konfiantzarik. Ez da inon erabili adierazitako pertsonari dagokiola bermatzeko. Gakoa erabiliz konfiantza handiagoa izango du. Edo hatz-marka beste kanal baten bidez komunikatu bazenuen, gakoa sina dezakezu. Ikonoan klik egin xehetasunak ikusteko.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is not trusted. It has conflicting TOFU data. Click the icon for details.
eu: Ez dago zifratzeko gakoarekiko konfiantzarik. TOFU datu kontraesankorrak ditu. Ikonoan klik egin xehetasunak ikusteko.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is not trusted. It has unknown validity in TOFU data. Click the icon for details.
eu: Ez dago zifratzeko gakoarekiko konfiantzarik. TOFU datuetan baliozkotasun ezezaguna du. Ikonoan klik egin xehetasunak ikusteko.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is not trusted. The key is marked as bad. Click the icon for details.
eu: Ez dago zifratzeko gakoarekiko konfiantzarik. Gakoa txarra bezala markatuta dago. Ikonoan klik egin xehetasunak ikusteko.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is only marginally trusted and hasn't been used enough time to guarantee it belongs to the stated person. By using the key will be trusted more. Or you can sign the key, if you communicated the fingerprint by another channel. Click the icon for details.
eu: Zifratzeko gakoak bazterreko konfiantza du bakarrik eta ez da erabili adierazitako pertsonari dagokiola bermatzeko behar adina aldiz. Gakoa erabiliz konfiantza handiagoa izango du. Edo hatz-marka beste kanal baten bidez komunikatu bazenuen, gakoa sina dezakezu. Ikonoan klik egin xehetasunak ikusteko.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is only marginally trusted. You can sign the key, if you communicated the fingerprint by another channel. Click the icon for details.
eu: Zifratzeko gakoak bazterreko konfiantza du bakarrik. Hatz-marka beste kanal baten bidez komunikatu bazenuen, gakoa sina dezakezu. Ikonoan klik egin xehetasunak ikusteko.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is only marginally trusted, but has been used enough times to be very likely controlled by the stated person. By using the key will be trusted more. Or you can sign the key, if you communicated the fingerprint by another channel. Click the icon for details.
eu: Zifratzeko gakoak bazterreko konfiantza du bakarrik, baina adierazitako pertsonari dagokiola bermatzeko behar adina aldiz erabili da. Gakoa erabiliz konfiantza handiagoa izango du. Edo hatz-marka beste kanal baten bidez komunikatu bazenuen, gakoa sina dezakezu. Ikonoan klik egin xehetasunak ikusteko.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is fully trusted. You can raise the security level, by signing the key. Click the icon for details.
eu: Zifratzeko gakoak konfiantza osoa du. Gakoa sinatuz bere segurtasun maila altxa dezakezu. Ikonoan klik egin xehetasunak ikusteko.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is ultimately trusted or is signed by another ultimately trusted key. Click the icon for details.
eu: Zifratzeko gakoak erabateko konfiantza du edo erabateko konfiantza duen beste gako batek sinatua dago. Ikonoan klik egin xehetasunak ikusteko.

en:  Column: %1
eu:  Zutabea: %1

[ctx: if in your language something like 'certificate(s)' is not possible please use the plural in the translation]
en: <qt>No valid and trusted encryption certificate was found for "%1".<br/><br/>Select the certificate(s) which should be used for this recipient. If there is no suitable certificate in the list you can also search for external certificates by clicking the button: search for external certificates.</qt>
eu: <qt>Ez da "%1"(e)rako baliozkoa den eta konfiantza duen ziurtagiririk aurkitu.<br/><br/>Aukeratu hartzaile horrekin erabili beharreko ziurtagiria(k). Zerrendan ziurtagiri aproposik ez badago, kanpoko ziurtagiriak ere bila ditzakezu, «bilatu kanpoko ziurtagiriak» botoia sakatuz.</qt>

en: Encryption Key Selection
eu: Enkriptazio-gakoaren hautapena

[ctx: @title:window]
en: Plugin Editor Information
eu: Plugin editorearen informazioa

[ctx: @title:window]
en: Details
eu: Xehetasunak

[ctx: @label:textbox]
en: Select email to put in whitelist:
eu: Hautatu zerrenda-zurian ipini beharreko e-posta:

en: Found potential phishing email addresses <a href="phishingdetails">(details…)</a>
eu: «Phishing» egiteko izan litezkeen e-posta helbideak aurkitu ditu <a href="phishingdetails">(xehetasunak…)</a>

[ctx: @action]
en: Send Now
eu: Bidali orain

[ctx: @info:tooltip]
en: Set a subject for this message
eu: Mezu honetarako gai bat ezartzea

en: This shortcut allows to send mail directly.
    Mail can be send accidentally.
    What do you want to do?
eu: Lasterbide honek posta zuzenean bidaltzen uzten du.
    Posta nahi gabe bidal daiteke.
    Zer egin nahi duzu?

en: Configure shortcut
eu: Konfiguratu lasterbidea

en: Remove Shortcut
eu: Kendu lasterbidea

en: Ask Before Sending
eu: Galdetu bidali aurretik

en: Sending Without Confirmation
eu: Baieztapenik gabe bidaltzea

en: This attachment: <ul><li>%1</li></ul> was added externally. Remove it if it's an error.
eu: Eranskin hau: <ul><li>%1</li></ul> kanpotik gehitu da. Kendu errore bat bada.

en: These attachments: <ul><li>%1</li></ul> were added externally. Remove them if it's an error.
eu: Eranskin hauek: <ul><li>%1</li></ul> kanpotik gehitu dira. Kendu errore bat bada.

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
eu: Osatu duzun mezuak erantsitako fitxategi bati aipamen egiten diola dirudi, baina ez duzu ezer erantsi. Zure mezuari fitxategi bat erantsi nahi diozu?

en: &Attach file
eu: Er&antsi fitxategia

en: &Remind me later
eu: Gogo&ra iezadazu beranduago

en: External editor was started.
eu: Kanpoko editorea abiatu da.

en: Transport was not found. Please verify that you will use a correct mail transport.
eu: Garraioa ez da aurkitu. Mesedez, egiaztatu posta garraio zuzen bat erabiliko duzula.

en: Sent Folder is not defined. Please set it before sending the mail.
eu: Bidalitako karpeta ez da definitu. Mesedez ezarri posta bidali aurretik.

en: Identity was not found. Please verify that you will use a correct identity.
eu: Nortasuna ez da aurkitu. Mesedez, egiaztatu nortasun zuzen bat erabiliko duzula.

en: Dictionary was not found. Please verify that you will use a correct dictionary.
eu: Hiztegia ez da aurkitu. Mesedez, egiaztatu hiztegi zuzen bat erabiliko duzula.

[ctx: @info:status]
en: We have reached maximum recipients. Truncating recipients list to %1.
eu: Gehienezko hartzaile kopurura iritsi gara. Hartzaileen zerrenda %1(e)ra mozten.

en: Message will be signed
eu: Mezua sinatu egingo da.

en: Message will not be signed
eu: Mezua ez da sinatuko

en: Message will be encrypted
eu: Mezua zifratu egingo da

en: Message will not be encrypted
eu: Mezua ez da zifratuko

en: Cannot fetch collection. %1
eu: Ezin du bilduma ekarri. %1

en: Folder name not defined.
eu: Definitu gabeko karpetaren izena.

en: Unable to create folder. %1
eu: Ezin du karpeta sortu. %1

en: Archive folder not defined. Please verify settings for account %1
eu: Artxibo karpeta ez dago definituta. Mesedez, egiaztatu %1 kontuaren ezarpenak

en: No messages selected.
eu: Ez da mezurik hautatu.

en: List of collections is empty. %1
eu: Bilduma-zerrenda hutsik dago. %1

en: This folder %1 is read only. Please verify the configuration of account %2
eu: %1 karpeta hau bakarrik irakurtzeko da. Mesedez, egiaztatu %2 kontuaren konfigurazioa

en: Cannot move messages.
eu: Ezin ditu mezuak mugitu.

en: Unable to fetch folder. Error reported: %1
eu: Ezin du karpeta ekarri. Jakinarazitako errorea: %1

en: No folder returned.
eu: Ez du karpetarik itzuli.

en: Unable to fetch parent folder. Error reported: %1
eu: Ezin du guraso karpeta ekarri. Jakinarazitako errorea: %1

en: Unable to return list of folders.
eu: Ezin du karpeta-zerrendarik itzuli.

en: Messages archived
eu: Mezuak artxibatu dira

en: Folder Shortcut %1
eu: Karpeta lasterbidea %1

[ctx: List of message viewer closed]
en: Closed Reader
eu: Irakurlea itxi da

en: Clear History
eu: Garbitu historia

[ctx: @action]
en: Reopen Closed Viewer
eu: Berrireki itxitako erakuslea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, image)
en: Image
eu: Irudia

en: You do not have your own contact defined in the address book.
eu: Ez duzu zure kontaktua definituta helbide-liburuan.

[ctx: @title:window]
en: No Picture
eu: Irudirik ez

en: No picture set for your address book entry.
eu: Ez dago argazkirik helbide-liburuaren sarreran.

[ctx: @title:window]
en: Create own vCard
eu: vCard propioa sortzea

[ctx: @option:radio]
en: &With empty fields
eu: &Eremu hutsekin

[ctx: @option:radio]
en: &From existing vCard
eu: Aurrez dagoen «vCard»eti&k

[ctx: @label:textbox]
en: &vCard path:
eu: &vCard bide-izena:

[ctx: @option:radio]
en: &Duplicate existing vCard
eu: &Bikoiztu dagoen vCard bat

[ctx: @label:textbox]
en: &Existing identities:
eu: &Dauden nortasunak:

[ctx: @info:status]
en: Could not start OpenPGP certificate generation.
eu: Ezin izan du OpenPGP ziurtagiri-sorrera abiatu.

en: Could not start OpenPGP certificate generation: %1
eu: Ezin izan du OpenPGP ziurtagiri-sorrera abiatu: %1

[ctx: @title]
en: Generating an OpenPGP Certificate…
eu: OpenPGP ziurtagiri bat sortzen…

en: The process of generating an OpenPGP certificate requires large amounts of random numbers. This may require several minutes…
eu: OpenPGP ziurtagiri bat sortzeko prozesuak ausazko zenbakien kopurua handia behar du. Baliteke horrek minutu batzuk behar izatea…

en: Could not generate an OpenPGP certificate: %1
eu: Ezin izan du OpenPGP ziurtagiri bat sortu: %1

[ctx: @info:status]
en: Key generation was cancelled.
eu: Gako sorrera bertan behera utzi da.

en: No key
eu: Gakorik gabe

en: Generate a new OpenPGP certificate
eu: Sortu OpenPGP ziurtagiri berri bat

[ctx: @title:window]
en: Key Generation Error
eu: Gakoa sortzeko errorea

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity
eu: Editatu nortasuna

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @label:textbox]
en: &Your name:
eu: &Zure izena:

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
eu: <qt><h3>Zure izena</h3><p>Eremu honek zure izena eduki beharko luke, bidaltzea nahi duzun mezuaren goiburukoan agertuko zatekeen bezalakoa.</p><p>Eremu hau hutsik uzten baduzu ez da zure benetako izena agertuko, helbide elektronikoa baizik.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: Organi&zation:
eu: Erak&undea:

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
eu: <qt><h3>Erakundea</h3><p>Eremu honek zure erakundearen izena eduki beharko luke, mezuaren goiburukoan azaltzea nahi izanez gero bederen.</p><p>Segurua (eta normala) da hau hutsik uztea.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: &Email address:
eu: &E-posta helbidea:

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>This address is the primary one, used for all outgoing mail. If you have more than one address, either create a new identity, or add additional alias addresses in the field below.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
eu: <qt><h3>Helbide elektronikoa</h3><p>Eremu honek zure helbide elektroniko osoa izan beharko luke.</p><p>Helbide hau nagusia da, irteerako posta guztietarako erabilia. Helbide bat baino gehiago baduzu, sortu nortasun berri bat, edo gehitu ezizen helbide osagarriak beheko eremuan.</p><p>Hau hutsik uzten baduzu, jendeak zuri erantzuteko arazoak izango ditu.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: Email a&liases:
eu: E-posta goiti&zenak:

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
eu: <qt><h3>E-posta ezizenak</h3><p>Eremu honek, nortasun honi ere dagozkion ezizen helbideak ditu (beste nortasun bat ordezkatzearen aurkakoa).</p><p>Adibidez:</p><table><tr><th>Helbide nagusia:</th><td>aurrenekoa.azkena@adibidea.org</td></tr><tr><th>Ezizenak:</th><td>aurrenekoa@adibidea.org<br>azkena@adibidea.org</td></tr></table><p>Tekleatu ezizen helbide bat lerroko.</p></qt>

en: Cryptography
eu: Kriptografia

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to digitally sign messages. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
eu: <qt><p>Hemen aukeratzen duzun OpenPGP gakoa mezuak digitalki sinatzeko erabiliko da. GnuPG ere erabil dezakezu.</p><p>Hau hutsik utz dezakezu, baina KMail-ek ezin izango ditu mezuak OpenPGP erabiliz sinatu; posta-funtzio arruntetan ez du eraginik izango.</p><p>Gakoei buruzko informazio gehiago aurkitu dezakezu hemen, <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: OpenPGP signing key:
eu: OpenPGP sindadura-gakoa:

[ctx: @option:check]
en: Use same key for encryption and signing
eu: Erabili gako bera zifratzeko eta sinatzeko

en: OpenPGP key:
eu: OpenPGP gakoa:

en: OpenPGP signing key:
eu: OpenPGP sindadura gakoa:

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Public Key" feature in the composer. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
eu: <qt><p>Hemen hautatzen duzun OpenPGP gakoa zure burua enkriptatzeko eta editoreko "Erantsi nire gako publikoa" funtzionalitatean erabiliko da.</p><p>Hau hutsik utz dezakezu, baina KMail-ek ezin izango ditu irteerako mezuen kopiak enkriptatu OpenPGP erabiliz. Ez du posta-funtzio arruntetan eraginik izango.</p><p>Gakoei buruzko informazio gehiago: <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: OpenPGP encryption key:
eu: OpenPGP zifratzeko gakoa:

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
eu: <qt><p>Hemen hautatutako S/MIME (X.509) ziurtagairiak mezuak digitalki sinatzeko erabiliko da.</p> <p>Hau hutsik utz dezakezu, baina KMail-ek ezin izango ditu postak S/MIME erabiliz digitalki sinatu. Ez du posta-funtzio arruntetan eraginik izango.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: S/MIME signing certificate:
eu: S/MIME sinadura-ziurtagiria:

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
eu: <qt><p>Hautatu S/MIME ziurtagiria zure burua enkriptatzeko eta editoreko "Erantsi nire ziurtagiria" funtzionalitatean erabiltzeko.</p> <p>Hau hutsik utz dezakezu, baina KMail-ek ezin izango ditu postak S/MIME erabiliz digitalki sinatu. Ez du posta-funtzio arruntetan eraginik izango.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: S/MIME encryption certificate:
eu: S/MIME zifratzeko ziurtagiria:

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
eu: Formatu hobetsia:

en: Enable Autocrypt
eu: Gaitu zifratze-automatikoa

[ctx: @label:textbox]
en: Autocrypt:
eu: Zifratze-automatikoa:

[ctx: @option:check]
en: Let others know you prefer encryption
eu: Jakinarazi besteei zifratzea nahiago duzula

en: Overwrite global settings for security defaults
eu: Gainidatzi segurtasun lehenespenen ezarpen orokorrak

[ctx: @label:textbox]
en: Overwrite defaults:
eu: Lehenespenak gainidatzi:

[ctx: @option:check]
en: Sign messages
eu: Sinatu mezuak

[ctx: @option:check]
en: Encrypt messages when possible
eu: Zifratu mezuak ahal denean

[ctx: @option:check]
en: Warn when trying to send unsigned messages
eu: Abisatu sinatu gabeko mezuak bidaltzen saiatzean

[ctx: @option:check]
en: Warn when trying to send unencrypted messages
eu: Abisatu zifratu gabeko mezuak bidaltzen saiatzean

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
eu: Aurreratua

[ctx: @label:textbox]
en: &Reply-To address:
eu: E&rantzun-honi helbidea:

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
eu: <qt><h3>Erantzun-honi helbideak</h3><p>Honek <tt>Erantzun-honi:</tt> goiburua ezartzen du <tt>Nork:</tt> helbidearenbalio desberdin batekin.</p><p>Erabilgarria izan ohi da erabitzaile-talde bat antzeko zereginetan batera lanean ari direnean. Adibidez, bidaltzen dituzun mezu guztiek zure helbidea edukitzea nahiko duzu <tt>Nork:</tt> eremuan, eta norbaitek mezuari erantzutean taldearen helbidera bidaltzea.</p><p>Zalatzak badituzu, utzi hau hutsik.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: &CC addresses:
eu: &CC helbideak:

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
eu: <qt><h3>CC (Ikatz kopia) helbideak</h3><p>Hemen sartzen dituzun helbideak nortasun honekin bidalitako irteerako mezu bakoitzari gehituko zaizkio.</p> <p>Bidalitako mezu bakoitzaren kopia bat zure beste kontu batera bidaltzekoerabili ohi da.</p><p>Helbide bat baino gehiago zehazteko, erabili komak CC hartzaileen zerrenda banatzeko.</p><p>Zalantzarik baduzu, utzi eremu hau hutsik.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: &BCC addresses:
eu: &BCC helbideak:

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
eu: <qt><h3>BCC (Ezkutuko ikatz kopia) helbideak</h3><p>Hemen sartzen dituzun helbideak nortasun honekin bidalitako irteerako mezu bakoitzari gehituko zaizkio. Gainerako hartzaileek ez dituzte ikusiko.</p><p>Bidalitako mezu bakoitzaren kopia bat zure beste kontu batera bidaltzeko erabili ohi da.</p><p>Helbide bat baino gehiago zehazteko, erabili komak BCC hartzaileen zerrenda banatzeko.</p><p>Zalantzarik baduzu, utzi eremu hau hutsik.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: D&ictionary:
eu: Hizte&gia:

en: Select Send-mail Folder
eu: Aukeratu bidalitako posta karpeta

[ctx: @option:check]
en: Sent-mail &folder:
eu: «Bidalitako posta» kar&peta:

en: Select Draft Folder
eu: Hautatu Zirriborro karpeta

[ctx: @label:textbox]
en: &Drafts folder:
eu: Z&irriborroen karpeta:

en: Select Templates Folder
eu: Hautatu Txantiloi karpeta

[ctx: @label:textbox]
en: &Templates folder:
eu: &Txantiloien karpeta:

en: Select Spam Folder
eu: Hautatu Spam karpeta

[ctx: @option:check]
en: Spam &folder:
eu: Spam karpeta:

en: Configure Expire Folder...
eu: Konfiguratu Iraungi karpeta…

[ctx: @option:check]
en: Outgoing Account:
eu: Irteerako kontua:

[ctx: @option:check]
en: Attach my vCard to message
eu: Erantsi nire vCard mezuari

[ctx: @action:button]
en: Create…
eu: Sortu…

[ctx: @label:textbox]
en: Autocorrection language:
eu: Zuzenketa automatikorako hizkuntza:

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore default domain name
eu: Berrezarri domeinu-izen lehenetsia

[ctx: @label:textbox]
en: Defaul&t domain:
eu: Domeinu le&henetsia:

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
eu: <qt><p>Domeinu lehenetsia erabiliko da erabiltzaile izena bakarrik duten posta helbide elektronikoak osatzeko.</p></qt>

[ctx: @option:check]
en: &Use custom message templates for this identity
eu: Era&bili neurrira ipinitako mezu-txantiloiak nortasun honetarako

[ctx: @action:button]
en: &Copy Global Templates
eu: &Kopiatu txantiloi globalak

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: Signature
eu: Sinadura

en: Picture
eu: Irudia

en: Activities
eu: Jarduerak

en: Invalid Email Alias "%1"
eu: E-posta ezizen baliogabea «%1»

en: You must provide an email for this identity.
eu: Nortasun honetarako e-posta bat eman behar duzu.

[ctx: @title:window]
en: Empty Email Address
eu: E-posta helbidea hutsik

[ctx: @title:window]
en: Invalid Email Address
eu: E-posta helbide baliogabea

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
eu: Konfiguratutako OpenPGP sinadura-gako batek ez du erabiltzailearen IDrik identitate honentzako (%1) konfiguratutako helbide elektronikoarekin.
    Honek abisu-mezuak sor ditzake hartzailearen aldean sinadurak konfigurazio honekin egiaztatzean.

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
eu: Konfiguratutako OpenPGP sinadura-gako batek ez du erabiltzailearen IDrik identitate honentzako (%1) konfiguratutako helbide elektronikoarekin.

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
eu: Konfiguratutako S/MIME sinadura-ziurtagiri batek ez du erabiltzailearen IDrik identitate honentzako (%1) konfiguratutako helbide elektronikoarekin.
    Honek abisu-mezuak sor ditzake hartzailearen aldean sinadurak konfigurazio honekin egiaztatzean.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
eu: Konfiguratutako S/MIME sinadura-ziurtagiri batek ez du erabiltzailearen IDrik identitate honentzako (%1) konfiguratutako helbide elektronikoarekin.

[ctx: @title:window]
en: Email Address Not Found in Key/Certificates
eu: E-posta helbidea ez du aurkitu gakoetan/ziurtagirietan

en: The signature file is not valid
eu: Sinadura-fitxategia ez da baliozkoa

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity "%1"
eu: Editatu "%1" nortasuna

en: Some custom folder for identity does not exist (anymore); therefore, default folders will be used.
eu: Nortasunerako neurrira ipinitako karpetaren bat (jada) ez dago; hori dela eta, lehenetsitako karpetak erabiliko dira.

en: Create…
eu: Sortu…

en: Edit…
eu: Editatu…

[ctx: @title:window]
en: Edit own vCard
eu: Editatu vCard propioa

en: Delete current vCard
eu: Ezabatu uneko vCard

en: Are you sure you want to delete this vCard?
eu: Ziur zaude vCard hau ezabatu nahi duzula?

[ctx: @title:window]
en: Delete vCard
eu: Ezabatuta vCard

en: We cannot delete vCard file.
eu: Ezin dugu vCard fitxategia ezabatu.

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
eu: Benetan utzi nahi duzu bertan behera?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
eu: Baieztapena

[ctx: @action:button]
en: Cancel Editing
eu: Utzi edizioa

[ctx: @action:button]
en: Do Not Cancel
eu: Ez utzi bertan behera

[ctx: @title:window]
en: Expire Spam Folder
eu: Iraungi Spam karpeta

en: <qt>Do you really want to remove the identity named <b>%1</b>?</qt>
eu: <qt>Benetan kendu nahi duzu <b>%1</b> izeneko nortasuna?</qt>

en: Do you really want to remove this %1 identity? | Do you really want to remove these %1 identities?
eu[0]: Benetan kendu nahi duzu nortasun hau (%1)?
eu[1]: Benetan kendu nahi dituzu %1 nortasun hauek?

en: Remove Identity | Remove Identities
eu[0]: Kendu nortasuna
eu[1]: Kendu nortasunak

[ctx: @action:button]
en: &Remove
eu: &Kendu

[ctx: @action]
en: Add…
eu: Gehitu…

[ctx: @action]
en: Modify…
eu: Aldatu…

[ctx: @action]
en: Rename
eu: Berrizendatu

[ctx: @action]
en: Set as Default
eu: Ezarri lehenetsi gisa

[ctx: @title:window]
en: New Identity
eu: Nortasun berria

[ctx: @label:textbox]
en: &New identity:
eu: Nortasun &berria:

[ctx: @option:radio]
en: &Use System Settings values
eu: Era&bili Sistema-ezarpenetako balioak

[ctx: @option:radio]
en: &Duplicate existing identity
eu: &Bikoiztu dagoen nortasuna

en: Face
eu: Aurpegia

en: More information under <a href="https://quimby.gnus.org/circus/face/">https://quimby.gnus.org/circus/face/</a>.
eu: Informazio gehiago ondoko helbidean <a href="https://quimby.gnus.org/circus/face/">https://quimby.gnus.org/circus/face/</a>.

en: Examples are available at <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.
eu: Adibideak hemen dituzu, <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.

en: No image will be sent.
eu: Ez da irudirik bidaliko.

en: KMail will send a colored image through the Face header.
eu: KMail-ek koloreko irudi bat bidaliko du «Face» goiburutik.

en: KMail will send a black-and-white image through the X-Face header.
eu: KMail-ek zuri-beltzeko irudi bat bidaliko du «X-Face» goiburutik.

en: KMail will send both a colored and a black-and-white image.
eu: KMail-ek koloreko eta zuri-beltzeko irudi bana bidaliko du.

en: Failed to reduce image size to fit in header.
eu: Goiburuan sartzeko irudi-neurria murriztea huts egin du.

en: Failed to reduce image size to fit in header. Install pngquant to obtain better compression results.
eu: Goiburuan sartzeko irudi-neurria murriztea huts egin du. Instalatu «pngquant» konpresio emaitza hobea lortzeko.

en: Install pngquant to obtain better image quality.
eu: instalatu «pngquant» irudi-kalitate hobea lortzeko.

en: pngquant exited with code %1: %2
eu: «pngquant» %1 kodearekin irten da: %2

en: Email added successfully.
eu: E-posta ondo gehitu da.

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
eu[0]: %2 banaketa zerrenda hutsik dago, ezin da erabili.
eu[1]: %2 banaketa zerrendak hutsik daude, ezin dira erabili.

en: Clear Akonadi Cache
eu: Garbitu Akonadi-ren cachea

en: Done
eu: Eginda

[ctx: @title:window]
en: Add to Address Book
eu: Gehitu helbide-liburuan

en: Contact created successfully
eu: Kontaktua ondo sortu da

en: Contact cannot be stored: %1
eu: Kontaktua ezin da biltegiratu: %1

[ctx: @title:window]
en: Failed to store contact
eu: Kontaktua gordetzea huts egin du

en: Do you want to attach this folder "%1"?
eu: Karpeta hau «%1» erantsi nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Attach Folder
eu: Erantsi karpeta

[ctx: @action:button]
en: Attach
eu: Erantsi

[ctx: @action:button]
en: Do Not Attach
eu: Ez erantsi

[ctx: @title:window]
en: Delete Search
eu: Ezabatu bilaketa

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>%1</b> bilaketa ezabatu nahi duzula? <br />Erakusten dituen mezu guztiak jatorrizko karpetan egongo dira eskuragarri.</qt>

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
eu: E&zabatuta

[ctx: @title:window]
en: Delete Folder
eu: Ezabatu karpeta

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude hustik dagoen <b>%1</b> karpeta ezabatu nahi duzula?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
eu: <qt>Ziur zaude <resource>%1</resource> karpeta hutsa eta bere azpikarpeta guztiak ezabatu nahi dituzula? Baliteke azpikarpeta horiek hutsik ez egotea eta haien edukia ere galduko da.<p><b>Jakin ezazu</b> baztertutako mezuak ez direla zakarrontzian gordetzen eta betirako ezabatzen direla.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
eu: <qt>Ziur zaude <resource>%1</resource> karpeta, eta bere edukia, ezabatu nahi duzula? <p><b>Jakin ezazu</b> baztertutako mezuak ez direla zakarrontzian gordetzen eta betirako ezabatzen direla.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
eu: <qt>Ziur zaude <resource>%1</resource> karpeta, bere azpikarpeta guztiak eta hauen edukia ezabatu nahi dituzula?<p><b>Jakin ezazu</b> baztertutako mezuak ez direla zakarrontzian gordetzen eta betirako ezabatzen direla.</p></qt>

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
eu: E&zabatuta

en: Removing duplicates
eu: Bikoiztutakoak kentzea

en: Error occurred during removing duplicate emails: '%1'
eu: Errorea gertatu da bikoiztutako e-postak kentzean: «%1»

[ctx: @title:window]
en: Error while removing duplicates
eu: Errorea bikoiztutakoak kentzean

[ctx: @title:window]
en: Save File as
eu: Gorde fitxategia honela

[ctx: @info:shell]
en: Set subject of message
eu: Ezarri mezuaren gaia

en: Send CC: to 'address'. This can be repeated
eu: Bidali CC: «helbide»arekin. Hau errepika daiteke

en: Send BCC: to 'address'. This can be repeated
eu: Bidali BCC: «helbide»arekin. Hau errepika daiteke

en: Set replyTo to 'address'
eu: Ezarri erantzunHoni «helbide»arekin

[ctx: @info:shell]
en: Add 'header' to message. This can be repeated
eu: Mezuari "goiburua" gehitzea. Hau errepikatu daiteke

[ctx: @info:shell]
en: Read message body from 'file'
eu: Irakurri mezuaren gorputza 'fitxategi'tik

[ctx: @info:shell]
en: Set body of message
eu: Ezarri mezuaren gorputza

[ctx: @info:shell]
en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
eu: Postari eranskin bat gehitu. hau errepika daiteke

[ctx: @info:shell]
en: Only check for new mail
eu: Posta berria dagoen bakarrik egiaztatu

[ctx: @info:shell]
en: Start minimized to tray
eu: Hasi erretiluan ikonotuta

[ctx: @info:shell]
en: Only open composer window
eu: Leiho konposatzailea bakarrik ireki

[ctx: @info:shell]
en: Set identity name
eu: Ezarri nortasun-izena

[ctx: @info:shell]
en: View the given message file
eu: Ikusi emandako mezu-fitxategia

[ctx: @info:shell]
en: Set body of message as html
eu: Ezarri mezuaren gorputza HTML gisa

[ctx: @info:shell]
en: Lists the available options for user feedback
eu: Erabiltzailearen atzera-elikaduraren aukera erabilgarriak zerrendatzen ditu

[ctx: @info:shell]
en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
eu: Bidali mezua 'helbidera' edo erantsi 'URL'ak erakusten duen fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: New
eu: Berria

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: I&kuspegia

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eu: &Joan

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: F&older
eu: &Karpeta

note: i18n: ectx: Menu (apply_filters_folder_actions)
en: Apply Filters on Folder
eu: Aplikatu iragazkiak karpetan

note: i18n: ectx: Menu (apply_filters_folder_recursive_actions)
en: Apply Filters on Folder and all its Subfolders
eu: Aplikatu iragazkiak karpetan eta haren azpikarpeta guztietan

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: Menu (message)
en: &Message
eu: &Mezua

note: i18n: ectx: Menu (reply_special)
en: Reply Special
eu: Erantzun berezia

note: i18n: ectx: Menu (menubar_message_forward)
en: &Forward
eu: Birb&idali

note: i18n: ectx: Menu (apply_filter_actions)
en: A&pply Filter
eu: A&plikatu iragazkia

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eu: &Laguntza

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

[ctx: @title:window]
en: Please wait
eu: Itxaron mesedez

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
eu[0]: Itxaron mezua transferitu bitartean
eu[1]: Itxaron %1 mezuak transferitu bitartean

[ctx: @title:window]
en: Save To File
eu: Gorde fitxategian

[ctx: @title:window]
en: Open Message
eu: Ireki mezua

en: Message
eu: Mezua

en: The file does not contain a message.
eu: Fitxategiak ez du mezurik.

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
eu: Fitxategiak hainbat mezu ditu. Lehenengo mezua bakarrik erakustan da.

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
eu: Hautatutako mezuak mezu bakarrean eranskin gisa (MIME bilduma gisa) edo banakako mezu gisa birbidali nahi dituzu?

[ctx: @action:button]
en: Send As Digest
eu: Bidali bilduma gisa

[ctx: @action:button]
en: Send Individually
eu: Bidali banaka

en: Filtering messages
eu: Mezuak iragaztea

en: Filtering message %1 of %2
eu: Mezuak iragaztea %1 / %2

en: Moving messages
eu: Mezuak lekuz aldatzen

en: Deleting messages
eu: Mezuak ezabatzen

[ctx: @info:progress]
en: Deleting Attachments
eu: Eranskina ezabatzen

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: Insert
eu: Sartu

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
eu: &Aukerak

note: i18n: ectx: Menu (attach)
en: &Attach
eu: &Erantsi

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
eu: HTML tresna-barra

note: i18n: ectx: ToolBar (directionToolBar)
en: Text Direction Toolbar
eu: Testuaren noranzkoaren tresna-barra

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
eu: KMail lineaz kanpoko egoeran dago; sareko lan guztiak gelditu dira

en: Send Email
eu: Bidali e-posta

en: Impossible to send email
eu: Ezin da e-postarik bidali

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
eu: KMail lineako egoeran dago. Sareko lan guztiak jarraituko dira

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
eu: KMail lineako egoeran dago; sareko lan guztiak berrekingo ditu sareko konexio bat antzematen duenean

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
eu: Unean KMail lineaz kanpoko moduan dago. Nola jarraitu nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Online/Offline
eu: Lerroan/Lerroz kanpo

[ctx: @action:button]
en: Work Online
eu: Lerroan lan egin

[ctx: @action:button]
en: Work Offline
eu: Lerroz kanpo lan egin

en: Network connection detected, all network jobs resumed
eu: Sareko konexioa antzeman du, sareko lan guztiak berrekin ditu

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
eu: Ez da sareko konexiorik antzeman, sareko lan guztiak etenda daude

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
eu: Huts egin du %1(e)an automatikoki gordetzeko fitxategia irekitzea.
    Arrazoia: %2

[ctx: @title:window]
en: Opening Autosave File Failed
eu: Automatikoki gordetako fitxategia irekitzea huts eign du

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
eu[0]: Nortasun hau, garraio lehenetsia erabiltzeko, aldatu da:
eu[1]: %1 nortasun hauek, garraio lehenetsia erabiltzeko, aldatu dira:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
eu[0]: Nortasun hau, aldatutako garraioa erabiltzeko, aldatu da:
eu[1]: %1 nortasun hauek, aldatutako garraioa erabiltzeko, aldatu dira:

en: Sending messages
eu: Mezuak bidaltzen

en: Initiating sending process…
eu: Bidaltzeko prozesuaren hasiera…

en: Resource %1 is broken.
    %2
eu: %1 baliabidea hondatuta dago.
    %2

en: Archive Mail Agent was not registered.
eu: Artxibatu posta agentea ez da erregistratu.

en: Send Later Agent was not registered.
eu: Bidali beranduago agentea ez da erregistratu.

en: Mail Merge Agent was not registered.
eu: Posta bateratzeko agentea ez da erregistratu.

en: Followup Reminder Agent was not registered.
eu: Jarraipen oroigarri agentea ez da erregistratu.

en: Could not start certificate manager; please make sure you have Kleopatra properly installed.
eu: Ezin izan du ziurtagiri kudeatzailea abiarazi; mesedez, ziurtatu Kleopatra behar bezala instalatuta duzula.

[ctx: @title:window]
en: KMail Error
eu: «KMail»en errorea

en: Could not start "ImportWizard" program. Please check your installation.
eu: Ezin izan du «ImportWizard» programa abiarazi. Mesedez, ikuskatu zure instalazioa.

[ctx: @title:window]
en: Unable to start "ImportWizard" program
eu: Ezin du «ImportWizard» programa abiarazi

en: Could not start "PIM Data Exporter" program. Please check your installation.
eu: Ezin izan du «PIM datu esportatzailea» abiarazi. Mesedez, egiaztatu zure instalazioa.

[ctx: @title:window]
en: Unable to start "PIM Data Exporter" program
eu: Ez da «PIM datu esportatzailea» programa abiarazteko gai

en: Could not start the ImportWizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
eu: Ezin izan du ImportWizard abiarazi. Mesedez, ziurtatu ImportWizard ondo instalatuta duzula.

[ctx: @title:window]
en: Unable to start ImportWizard
eu: Ezin du ImportWizard abiarazi

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
eu: Beste posta programa bat aurkitu da zure sisteman. Hartatik datuak inportatu nahi dituzu?

[ctx: @action:button]
en: Import
eu: Inportatu

[ctx: @action:button]
en: Do Not Import
eu: Ez inportatu

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
eu: Ezin izan du inportatzeko morroia abiarazi. Mesedez, egiaztatu zure instalazioa.

en: Unable to start import wizard
eu: Ezin du inportatzeko morroia abiarazi

[ctx: @action]
en: (loading templates…)
eu: (txantiloiak zamatzen…)

en: No Subject
eu: Gairik ez

en: (no templates)
eu: (txantiloirik ez)

en: This folder does not have any expiry options set
eu: Karpeta honen iraungitzeko aukera ezarri gabe dago

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>%1</b> karpeta iraungitzea nahi duzula?</qt>

en: Expire Folder
eu: Iraungi karpeta

[ctx: @action:button]
en: &Expire
eu: &Iraungi

[ctx: @title:window]
en: Empty Trash
eu: Hustu zakarrontziav

[ctx: @title:window]
en: Move to Trash
eu: Bota zakarrontzira

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
eu: Ziur zaude zakarrontziko karpeta hustu nahi duzula?

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>%1</b> karpetako mezu guztiak zakarrontzira botatzea nahi dituzula?</qt>

en: Moved all messages to the trash
eu: Mezu guztiak zakarrontzira bota dira

en: Are you sure you want to expire all old messages?
eu: Ziur zaude mezu zahar guztiak iraungitzea nahi dituzula?

en: Expire Old Messages?
eu: Iraungitu mezu zaharrak?

[ctx: @action:button]
en: Expire
eu: Iraungi

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
eu: Kanpoko html erreferentziak kargatzean sistema arriskuan jar dezakezu "baztergarrien" aurrean.

[ctx: @title:window]
en: Security Warning
eu: Segurtasun abisua

[ctx: @action:button]
en: Load External References
eu: Zamatu kanpoko erreferentziak

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
eu[0]: <qt>Benetan ezabatu nahi duzu hautatutako mezua?<br />Behin ezabatuta, ezin da berreskuratu.</qt>
eu[1]: <qt>Benetan ezabatu nahi dituzu hautatutako %1 mezuak?<br />Behin ezabatuta, ezin dira berreskuratu.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Delete Messages
eu: Ezabatu mezuak

[ctx: @title:window]
en: Delete Message
eu: Ezabatu mezua

en: Moving messages…
eu: Mezuak lekuz aldatzen…

en: Deleting messages…
eu: Mezuak ezabatzen…

en: Messages deleted successfully.
eu: Mezuak ongi ezabatu dira.

en: Messages moved successfully.
eu: Mezuak lekuz ongi aldatu dira.

en: Deleting messages failed.
eu: Huts egin du mezuak ezabatzean.

en: Deleting messages canceled.
eu: Mezuen ezabaketa bertan behera utzi da.

en: Moving messages failed.
eu: Huts egin du mezuak lekuz aldatzean.

en: Moving messages canceled.
eu: Mezuen leku aldaketa bertan behera utzi da.

[ctx: @title:window]
en: Move Messages to Folder
eu: Eraman mezuak karpetara

en: Copying messages…
eu: Mezuak kopiatzen…

en: Messages copied successfully.
eu: Mezuak ondo kopiatu dira.

en: Copying messages failed.
eu: Mezuak kopiatzea huts egin du.

en: Copying messages canceled.
eu: Mezuak kopiatzea bertan behera utzi da.

[ctx: @title:window]
en: Copy Messages to Folder
eu: Kopiatu mezuak karpetara

en: Moving messages to trash…
eu: Mezuak zakarrontzira eramaten…

en: Deleting and moving messages to trash…
eu: Mezuak ezabatzen eta zakarrontzira eramaten…

en: Messages moved to trash successfully.
eu: Mezuak zakarrontzira eraman dira.

en: Messages moved to trash or deleted successfully
eu: Mezuak zakarrontzira eramatea edo ezabatzea ondo egin da

en: Moving messages to trash failed.
eu: Mezuak zakarrontzira eramatea huts egin du.

en: Deleting or moving messages to trash failed.
eu: Mezuak ezabatzea edo zakarrontzira eramatea huts egin du.

en: Moving messages to trash canceled.
eu: Mezuak zakarrontzira eramatea bertan behera utzi da.

en: Deleting or moving messages to trash canceled.
eu: Mezuak ezabatzea edo zakarrontzira eramatea bertan behera utzi da.

[ctx: @title:window]
en: Jump to Folder
eu: Jauzi karpetara

en: The selected message is encrypted. It's currently not possible to delete attachments from encrypted messages. | The selection contains only encrypted messages, from which it's currently not possible to delete attachments.
eu[0]: Hautatutako mezua zifratuta dago. Egun, ezin da ezabatu zifratutako mezuko eranskinik.
eu[1]: Hautapenak zifratutako mezuak baino ez ditu, eta gaur egun ezin da ezabatu zifratutako mezuetako eranskinik.

[ctx: @title:window]
en: Delete Attachments from Encrypted Message | Delete Attachments from Encrypted Messages
eu[0]: Ezabatu eranskinak zifratutako mezutik
eu[1]: Ezabatu eranskinak zifratutako mezuetatik

en: <html><p>Do you really want to delete all attachments from the selected message?<br />Once deleted, they cannot be restored.</p></html> | <html>Do you really want to delete all attachments from the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</html>
eu[0]: <html><p>Benetan ezabatu nahi dituzu hautatutako mezuko eranskin guztiak?<br />Behin ezabatuta, ezin dira berreskuratu.</p></html>
eu[1]: <html><p>Benetan ezabatu nahi dituzu hautatutako %1 mezuetako eranskin guztiak?<br />Behin ezabatuta, ezin dira berreskuratu.</p></html>

en: <html><p>Note that deleting attachments from a cryptographically signed message will invalidate its signature.</p></html>
eu: <html><p>Kontuan izan kriptografikoki sinatutako mezu bateko eranskinak ezabatzeak bere sinadura baliorik gabe utziko duela.</p></html>

en: <html><p>It's not currently possible to delete attachments from encrypted messages.<br />Encrypted messages will be ignored.</p></html>
eu: <html><p>Egun, ezin da zifratutako mezuetako eranskinik ezabatu.<br /> Zifratutako mezuei ezikusi egingo zaie.</p></html>

[ctx: @title:window]
en: Delete Attachments
eu: Ezabatu eranskinak

en: Work Offline
eu: Lineaz kanpo lan egin

en: Work Online
eu: Linean lan egin

en: Save &As…
eu: Gorde &honela…

[ctx: @action]
en: &Expire All Folders
eu: &Iraungi karpeta guztiak

en: Check &Mail
eu: Begiratu &postarik dagoen

en: Check Mail In
eu: Begiratu postarik dagoen

en: Check Mail
eu: Begiratu postarik dagoen

[ctx: @info:tooltip]
en: Check Mail
eu: Begiratu postarik dagoen

en: &Send Queued Messages
eu: Bidali ilaratutako &mezuak

en: Online status (unknown)
eu: Lineako egoera (ezezaguna)

en: Send Queued Messages Via
eu: Bidali ilarako mezuak honela

en: Certificate Manager
eu: Ziurtagiri kudeatzailea

en: &Import Messages…
eu: &Inportatu mezuak…

[ctx: @action]
en: &Debug Sieve…
eu: &Araztu «Sieve»…

[ctx: @action]
en: Filter &Log Viewer…
eu: Iragazi egun&kari-erakuslea…

[ctx: @action]
en: Notification History…
eu: Jakinarazpen historia…

[ctx: @action]
en: &Import from another Email Client…
eu: &Inportatu beste e-posta bezero batetik…

[ctx: @action]
en: Edit "Out of Office" Replies…
eu: Editatu "Bulegotik kanpo" erantzunak…

[ctx: @action]
en: &Configure Automatic Archiving…
eu: &Konfiguratu artxibatze automatikoa…

[ctx: @action]
en: Delayed Messages…
eu: Atzeratutako mezuak…

[ctx: @action]
en: Followup Reminder Messages…
eu: Jarraipen oroigarri mezuak…

[ctx: @action]
en: Expand All
eu: Zabaldu dena

[ctx: @action]
en: Collapse All
eu: Tolestu dena

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
eu: E&zabatuta

[ctx: @action]
en: M&ove Thread to Trash
eu: E&raman haria zakarrontzira

en: Move thread to trashcan
eu: Bota haria zakarrontzira

en: Delete T&hread
eu: Ezabatu &haria

en: &Find Messages…
eu: &Aurkitu mezuak…

[ctx: @action]
en: Select &All Messages
eu: Hautatu mezu &guztiak

[ctx: @action]
en: &Mailing List Management…
eu: &Posta-zerrenden kudeaketa…

[ctx: @action]
en: &Clear Akonadi Cache…
eu: &Garbitu «Akonadi»ren cachea…

[ctx: @action]
en: &Clear Akonadi Cache in This Folder and All its Subfolders
eu: &Garbitu «Akonadi»ren cachea karpeta honetan eta bere azpikarpeta guztietan

en: &Assign Shortcut…
eu: &Esleitu lasterbidea…

[ctx: @action]
en: &Expiration Settings
eu: &Iraungitze-ezarpenak

[ctx: @action]
en: &Archive Folder…
eu: &Artxibatu karpeta…

[ctx: @action]
en: Load E&xternal References
eu: Zamatu &kanpoko erreferentziak

en: Copy Message To…
eu: Kopiatu mezua hona…

en: Move Message To…
eu: Eraman mezua hona…

en: &New Message…
eu: Mezu &berria…

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
eu: Berria

en: Message From &Template
eu: Mezua &txantiloitik

en: New Message t&o Mailing-List…
eu: Mezu berria p&osta-zerrendara…

en: &Create Filter
eu: &Sortu iragazkia

[ctx: @action]
en: Filter on &Subject…
eu: Iragazi &gaia…

[ctx: @action]
en: Filter on &From…
eu: Iragazi &Nork…

[ctx: @action]
en: Filter on &To…
eu: Iragazi &Nori…

[ctx: @action]
en: Filter on &Cc…
eu: Iragazi &Cc…

en: Mark &Thread
eu: Markatu &haria

en: Mark Thread as &Read
eu: Markatu haria &irakurrita gisa

en: Mark all messages in the selected thread as read
eu: Markatu hautatutako hariko mezu guztiak irakurrita gisa

en: Mark Thread as &Unread
eu: Markatu haria &irakurri gabe gisa

en: Mark all messages in the selected thread as unread
eu: Markatu hautatutako hariko mezu guztiak irakurri gabe gisa

en: Mark Thread as &Important
eu: Markatu haria &garratzitsu gisa

[ctx: @action:button]
en: Remove &Important Thread Mark
eu: Kendu garrantz&itsua hari-marka

en: Mark Thread as &Action Item
eu: Markatu haria ekintz&a-elementu gisa

[ctx: @action:button]
en: Remove &Action Item Thread Mark
eu: Kendu ekintz&a-elementua hari-marka

en: &Watch Thread
eu: &Ikusi haria

en: &Ignore Thread
eu: &Ez ikusi egin hariari

en: Save A&ttachments…
eu: Gorde e&ranskinak…

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete All Attachments
eu: Ezabatu eranskin guztiak

en: Copy Decrypted To…
eu: Kopiatu deszifratuta hona…

en: Appl&y All Filters
eu: A&plikatu iragazki guztiak

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
eu: &Zabaldu haria / taldea

en: Expand the current thread or group
eu: Zabaldu uneko haria edo taldea

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
eu: &Tolestu haria / taldea

en: Collapse the current thread or group
eu: Tolestu uneko haria edo taldea

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
eu: Z&abaldu hari guztiak

en: Expand all threads in the current folder
eu: Zabaldu uneko karpetako hari guztiak

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
eu: T&olestu hari guztiak

en: Collapse all threads in the current folder
eu: Tolestu uneko karpetako hari guztiak

[ctx: @action]
en: &Display Message
eu: Azal&du mezua

[ctx: @action]
en: &Next Message
eu: &Hurrengo mezua

en: Go to the next message
eu: Joan hurrengo mezura

[ctx: @action]
en: Next &Unread Message
eu: Hurrengo irak&urri gabeko mezua

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
eu: Hurrengoa

en: Go to the next unread message
eu: Joan irakurri gabeko hurrengo mezura

[ctx: @action]
en: &Previous Message
eu: &Aurreko mezua

en: Go to the previous message
eu: Joan aurreko mezura

[ctx: @action]
en: Previous Unread &Message
eu: Aurreko irakurri gabeko &mezua

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Go to the previous unread message
eu: Joan aurreko irakurri gabeko mezura

[ctx: @action]
en: Next Unread &Folder
eu: Hurrengo irakurri gabeko &karpeta

en: Go to the next folder with unread messages
eu: Joan irakurri gabeko mezuak dituen hurrengo karpetara

[ctx: @action]
en: Previous Unread F&older
eu: Aurreko irakurri gabeko ka&rpeta

en: Go to the previous folder with unread messages
eu: Joan irakurri gabeko mezuak dituen aurreko karpetara

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
eu: Hurrengo irakurri gabeko &testua

en: Go to the next unread text
eu: Joan hurrengo irakurri gabeko testura

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
eu: Korritu behera uneko mezua. Uneko mezuaren bukaera bada, joan irakurri gabeko hurrengo mezura.

en: Configure &Filters…
eu: Konfiguratu ira&gazkiak…

[ctx: @action]
en: Manage &Sieve Scripts…
eu: Kudeatu «&Sieve» gidoiak…

en: &Add Account…
eu: &Gehitu kontua…

[ctx: @action:inmenu]
en: What's new
eu: Zer berri

en: Configure &Notifications…
eu: Konfiguratu &jakianazpenak…

en: &Configure KMail…
eu: &Konfiguratu KMail…

[ctx: @action]
en: Expire…
eu: Iraungi…

en: Add Favorite Folder…
eu: Gehitu gogoko karpeta…

en: Apply All Filters
eu: Aplikatu iragazki denak

en: Apply Filters on Folder and All its Subfolders
eu: Erabili iragazkiak karpetan eta haren azpikarpeta guztietan

en: Import/Export KMail Data…
eu: Inportatu/Esportatu «KMail»eko datuak…

en: New AddressBook Contact…
eu: Helbide-liburuko kontaktu berria…

en: Account &Settings
eu: Kontuaren e&zarpenak

en: Restart Account
eu: Kontua berrekitea

[ctx: @action]
en: Copy Message to Folder
eu: Kopiatu mezua karpetan

en: Jump to Folder…
eu: Jauzi karpetara…

[ctx: @action]
en: Abort Current Operation
eu: Utzi uneko eragiketa bertan behera

[ctx: @action]
en: Focus on Next Folder
eu: Fokua hurrengo karpetan

[ctx: @action]
en: Focus on Previous Folder
eu: Fokua aurreko karpetan

[ctx: @action]
en: Select Folder with Focus
eu: Hautatu fokua duen karpeta

[ctx: @action]
en: Focus on First Folder
eu: Fokua aurreneko karpetan

[ctx: @action]
en: Focus on Last Folder
eu: Fokua azken karpetan

[ctx: @action]
en: Focus on Next Message
eu: Fokua hurrengo mezuan

[ctx: @action]
en: Focus on Previous Message
eu: Fokua aurreko mezuan

[ctx: @action]
en: Select First Message
eu: Hautatu aurreneko mezua

[ctx: @action]
en: Select Last Message
eu: Hautatu azken mezua

[ctx: @action]
en: Select Message with Focus
eu: Hautatu fokua duen mezua

[ctx: @action]
en: Set Focus to Quick Search
eu: Fokua ipini Bilaketa bizkorrean

[ctx: @action]
en: Extend Selection to Previous Message
eu: Hedatu hautapena aurreko mezura

[ctx: @action]
en: Extend Selection to Next Message
eu: Hedatu hautapena hurrengo mezura

[ctx: @action]
en: Move Message to Folder
eu: Eraman mezua karpetara

[ctx: @action]
en: Mark All Messages As Read in This Folder and All its Subfolder
eu: Markatu mezu guztiak irakurrita gisa karpeta honetako eta bere azpikarpeta guztietan

[ctx: @action]
en: Remove Duplicates in This Folder and All its Subfolder
eu: Kendu bikoiztuak karpeta honetan eta bere azpikarpeta guztietan

[ctx: @action]
en: Previous Selected Folder
eu: Hautatutako aurreko karpeta

[ctx: @action]
en: Next Selected Folder
eu: Hautatutako hurrengo karpeta

[ctx: @title:window]
en: Add Favorite Folder
eu: Gehitu gogoko karpeta

en: &Delete Search
eu: &Ezabatu bilaketa

en: M&ove Thread to Trash
eu: B&ota haria zakarrontzira

en: Edit Search…
eu: Editatu bilaketa…

en: Configure Unified Mailbox
eu: Konfiguratu postontzi bateratua

en: E&mpty Trash
eu: &Hustu zakarrontzia

en: &Move All Messages to Trash
eu: &Bota mezu guztiak zakarrontzira

en: &Undo
eu: &Desegin

en: &Undo: "%1"
eu: &Desegin: «%1»

en: Filter %1
eu: %1 iragazkia

[ctx: Show shortcut for focus quick search. Don't change it]
en: Search… <%1>
eu: Bilatu… <%1>

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
eu: Mmezuak HTML formatuan erabiltzean "baztergarrien" aurrean arrisku gehiago izateko aukera gehiago dago, eta sistema arriskuan jar dezakezu.

[ctx: @action:button]
en: Use HTML
eu: Erabili HTML

en: You have more than one email account set up.
    Do you want to enable the Unified Mailbox feature to show unified content of your inbox, sent and drafts folders?
    You can configure unified mailboxes, create custom ones or
    disable the feature completely in KMail's Plugin settings.
eu: E-posta helbide bat baino gehiago ezarria duzu.
    Postontzi bateratuen ezaugarria gaitu nahi duzu, sarrerako ontzi, bidalita eta zirriborro karpetetan?
    «KMail»en pluginen ezarpenetan, postontzi bateratuak konfiguratu,
    neurrira ipinitakoak sor ditzakezu edo ezaugarria erabat ezgaitu dezakezu.

en: Enable Unified Mailboxes?
eu: Postontzi bateratuak gaitu?

[ctx: @action:button]
en: Enable Unified Mailboxes
eu: Gaitu postontzi bateratuak

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eu: Utzi

en: Do you want to restart Akonadi?
eu: Akonadi berrabiatu nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Restart Akonadi
eu: Berrabiarazi Akonadi

[ctx: @action:button]
en: Restart
eu: Berrabiatu

en: Akonadi restarted.
eu: Akonadi berrabiatu da.

[ctx: @label:textbox]
en: Starting…
eu: Abiatzen…

en: &Move to Trash
eu: &Bota zakarrontzira

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Move message to trashcan
eu: Bota mezua zakarrontzira

en: Hide menu bar
eu: Ezkutatu menu-barra

en: Cannot copy item. %1
eu: Ezin du elementua kopiatu. %1

en: New Message To…
eu: Mezu berria honi…

en: Reply To…
eu: Erantzun honi…

en: Forward To…
eu: Birbidali honi…

en: Add to Address Book
eu: Gehitu helbide-liburuan

en: Add to Existing Contact
eu: Gehitu dagoen kontaktu batean

en: Open in Address Book
eu: Ireki helbide-liburuan

en: Bookmark This Link
eu: Sortu estekaren laster-marka

en: Edit contact…
eu: Editatu kontaktua…

[ctx: @action]
en: Save Link As…
eu: Gorde esteka honela…

en: &Find in Message…
eu: &Aurkitu mezuan…

[ctx: @action]
en: Save Image On Disk…
eu: Gorde irudia diskoan…

[ctx: @action]
en: Open Image…
eu: Ireki irudia…

en: Show HTML Format
eu: Erakutsi HTML formatua

[ctx: @action]
en: Show HTML format when mail comes from this contact
eu: Erakutsi HTML formatua, posta kontaktu honek bidali duenean

[ctx: @action]
en: Load external reference when mail comes for this contact
eu: Zamatu kanpoko erreferentzia posta kontaktu honek bidali duenean

[ctx: @action]
en: Share image…
eu: Partekatu irudia…

en: The KDE Mail Client
eu: KDEren posta bezeroa

en: Retrieving Folder Contents
eu: Karpetaren edukia eskuratzen

en: Please wait . . .
eu: Itxaron mesedez . . .

en: Offline
eu: Lineaz kanpo

en: KMail is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goOnline">here</a> to go online . . .</p>
eu: KMail une honetan lerroz kanpoko moduan dago. Egin klik <a href="kmail:goOnline">hemen</a> lerroan jartzeko…</p>

en: Account is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goResourceOnline">here</a> to go online . . .</p>
eu: Kontua une honetan lerroz kanpoko moduan dago. Egin klik <a href="kmail:goResourceOnline">hemen</a> lerroan jartzeko . . .</p>

en: Contact modified successfully
eu: Kontaktua ongi aldatu dira

en: New Messages In
eu: Mezu berria hemen

en: There are no unread messages
eu: Ez dago irakurri gabeko mezurik

en: 1 unread message | %1 unread messages
eu[0]: Irakurri gabeko mezu 1
eu[1]: Irakurri gabeko %1 mezu

[ctx: @option:check]
en: Show full path for folders
eu: Erakutsi karpeten bide-izen osoa

[ctx: @info:tooltip]
en: Show full path for each folder
eu: Erakutsi karpeta bakoitzaren bide-izen osoa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this option if you want to see the full path for each folder listed in the summary. If this option is not enabled, then only the base folder path will be shown.
eu: Gaitu aukera hau karpeta bakoitzaren bide-izen osoa laburpenean zerrendatuta ikusi nahi baduzu. Aukera hau gaituta ez badago, bakarrik oinarri-karpetaren bide-izena erakutsiko du.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Message…
eu: Mezu berriak…

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create and send a new email message.
eu: E-posta mezu berri bat sortu eta bidaltzeko aukera emango dizun elkarrizketa-koadro bat aurkeztuko zaizu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Sync Mail
eu: Sinkronizatu posta

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Synchronize groupware mail" ) );
en: Choose this option to synchronize your groupware email.
eu: Hautatu aukera hau talde-lanerako e-posta sinkronizatzeko.

en: New Messages
eu: Mezu berriak

en: <qt><b>%1</b><br/>Total: %2<br/>Unread: %3</qt>
eu: <qt><b>%1</b><br/>Guztira: %2<br/>Irakurri gabe: %3</qt>

[ctx: @label:textbox]
en: No unread messages in your monitored folders
eu: Irakurri gabeko mezurik ez gainbegiratutako zure karpetetan

en: Open Folder: "%1"
eu: Ireki karpeta: «%1»

[ctx: @title:column plugin name]
en: Summary Plugin Name
eu: Laburpen pluginaren izena

[ctx: @label:textbox]
en: Select the plugin summaries to show on the summary page.
eu: Aukeratu laburpen orrian erakusteko laburpen pluginak.

en: &Configure Summary View…
eu: &Konfiguratu laburpen ikuspegia…

en: Kontact Summary
eu: Kontaktu laburpena

en: Configure the summary view
eu: Konfiguratu laburpen ikuspegia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choosing this will show a dialog where you can select which summaries you want to see and also allow you to configure the summaries to your liking.
eu: Hau hautatuta, ikusi nahi dituzun laburpenak hautatzeko eta haiek zure gustura konfiguratzeko elkarrizketa-koadro bat erakutsiko du.

en: Summary for %1
eu: %1(e)rako laburpena

en: What's next?
eu: Ondoren zer?

en: Sync All
eu: Sinkronizatu dena

[ctx: @action:inmenu sync everything]
en: All
eu: Dena

en: Kontact Summary View
eu: Kontact laburpen ikuspegia

en: © 2003-2025 The Kontact developers
eu: © 2003-2025 Kontact-en garatzaileak

en: Retrieving folder properties
eu: Karpetaren propietateak eskuratzen

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
eu: Sarea ez dago konektatuta. Karpetako informazioa ezin da eguneratu.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
eu: %1 karpetaren propietateak

[ctx: Message->]
en: &Reply
eu: &Erantzun

en: &Reply…
eu: &Erantzun…

en: Reply to &All…
eu: Erantzun &guztiei…

en: Reply to A&uthor…
eu: Erantzun e&gileari…

en: Reply to Mailing-&List…
eu: Erantzun posta-&zerrendara…

[ctx: @action]
en: Reply Without &Quote…
eu: Erantzun &aipurik gabe…

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline…
eu: &Barnean…

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment…
eu: Er&anskin gisa…

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect…
eu: Be&rbideratu…

[ctx: @action]
en: New Message to Recipients…
eu: Mezu berria hartzaileentzat…

en: Mar&k Message
eu: &Markatu mezua

[ctx: Message->]
en: &Forward
eu: B&irbidali

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
eu: Posta-&zerrenda

en: &Edit As New
eu: E&ditatu berri gisa

[ctx: @action]
en: Filter on Mailing-&List…
eu: Iragazi posta-&zerrenda…

[ctx: @action]
en: Add Followup Reminder…
eu: Gehitu jarraipen oroigarria…

[ctx: @action]
en: Send A&gain…
eu: Bidali &berriz…

en: New Message From &Template
eu: Mezu berria &txantiloitik

en: Export to PDF…
eu: Esportatu PDF gisa…

[ctx: @action:inmenu]
en: Archive Message
eu: Artxibatu mezua

en: Filter on Mailing-List…
eu: Iragazi posta-zerrenda…

en: <unknown>
eu: <ezezaguna>

en: Mailing List Name: %1
eu: Posta-zerrendaren izena: %1

en: Open Message in List Archive
eu: Ireki Zerrenda-artxiboko mezua

en: Post New Message
eu: Bidali mezu berria

en: Go to Archive
eu: Joan artxibora

en: Request Help
eu: Eskatu laguntza

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
eu: Kontaktuaren jabea

en: Unsubscribe from List
eu: Kendu zerrendako harpidetza

en: Filter on Mailing-List %1…
eu: Iragazi %1 posta-zerrenda…

en: email
eu: e-posta

[ctx: @title:window]
en: Export to PDF
eu: Esportatu PDF gisa

en: PDF document (*.pdf)
eu: PDF dokumentua (*.pdf)

en: Reindex
eu: Berriz indexatu

[ctx: @action:button]
en: Search Anyway
eu: Bilatu, nolanahi ere

[ctx: @title:window]
en: Indexing
eu: Indexatzea

en: Indexing Collections…
eu: Bildumak indexatzen…

en: From
eu: Nork

[ctx: Receiver of the email]
en: To
eu: Nori

en: Date
eu: Data

en: Preview
eu: Aurreikustea

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
eu: Karpeta

en: Search failed some errors were found: <ul><li>%1</li></ul>
eu: Bilaketak huts egin du; errore batzuk aurkitu dira: <ul><li>%1</li></ul>

[ctx: @title:window]
en: Find Messages
eu: Aurkitu mezuak

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
eu: &Bilatu

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline…
eu: &Barnean…

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment…
eu: Er&anskin gisa…

en: Save Attachments…
eu: Gorde eranskinak…

[ctx: @action]
en: Clear Selection
eu: Garbitu hautapena

[ctx: @action]
en: Jump to original folder
eu: Jauzi jatorrizko karpetara

en: %1 match | %1 matches
eu[0]: Parekide %1
eu[1]: %1 parekide

en: Last Search
eu: Azken bilaketa

en: You did not selected a valid folder.
eu: Ez duzu hautatu baliodun karpeta bat.

en: You forgot to select collections.
eu: Bilduma aukeratzea ahaztu duzu.

en: You forgot to define condition.
eu: Baldintza definitzea ahaztu duzu.

en: All folders selected are empty or were not indexed.
eu: Hautatutako karpeta guztiak hutsik daude edo ez daude indexatuta.

en: You forgot to add conditions.
eu: Baldintzak gehitzea ahaztu duzu.

en: Contains condition cannot be used with a number of characters inferior to 4.
eu: Du baldintza ezin da erabili 4 karaktere baino gutxiagorekin.

en: Searching…
eu: Bilatzen…

en: Cannot get search result. %1
eu: Ezin du bilaketaren emaitzarik lortu. %1

en: Search failed.
eu: Bilaketak huts egin du.

en: Search complete.
eu: Bilaketa osatu da.

en: Search stopped.
eu: Bilaketa gelditu da.

en: There was a problem renaming your search folder. A common reason for this is that another search folder with the same name already exists. Error returned "%1".
eu: Arazo bat gertatu da zure bilaketa karpeta berrizendatzean. Horretarako ohiko arrazoi bat izen bereko beste bilaketa karpeta bat egotea da. Itzulitako errorea «%1».

en: Copy Message | Copy %1 Messages
eu[0]: Kopiatu mezua
eu[1]: Kopiatu %1 mezu

en: Cut Message | Cut %1 Messages
eu[0]: Ebaki mezua
eu[1]: Ebaki %1 mezu

en: Checking index status…
eu: Indize egoera egiaztatzen…

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ExcludeImportantMailFromExpiry), group (Behaviour)
en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
eu: Honek, karpeta bateko mezu zaharrak automatikoki iraungitzeak «Garrantzitsua» edo «Ekintza elementua» marka duten mezuak ezabatzea (edo artxibo karpeta batera eramatea) eragozten du

note: i18n: ectx: label, entry (AllowLocalFlags), group (Behaviour)
en: Allow local flags in read-only folders
eu: Onartu bandera lokalak soilik irakurtzeko diren karpetetan

note: i18n: ectx: label, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: Send queued mail on mail check
eu: Bidali ilarako mezuak posta egiaztatzean

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
eu: <qt><p>Hautatu KMail-ek eskuzko eta posta egiaztatze guztietan irteerako ontziko mezu guztiak bidaltzea nahi baduzu, edo mezuak automatikoki bidaltzea nahi ez baduzu.</p></qt>

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastSelectedFolder), group (FolderSelectionDialog)
en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
eu: Hautatutako azken karpeta (karpetak hautatzeko elkarrizketa-koadroan).

note: i18n: ectx: label, entry (SystemTrayEnabled), group (General)
en: Enable system tray icon
eu: Gaitu sistemaren erretiluko ikonoa

note: i18n: ectx: label, entry (StartInTray), group (General)
en: Start minimized to tray
eu: Hasi erretiluan ikonotuta

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUnreadInTaskbar), group (General)
en: Show Unread Email in TaskBar
eu: Erakutsi irakurri gabeko e-posta ataza-barran

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalEditor), group (General)
en: Specify e&ditor:
eu: Zehaztu e&ditorea:

note: i18n: ectx: label, entry (UseExternalEditor), group (General)
en: Use e&xternal editor instead of composer
eu: Erabili &kanpoko editorea mezu-prestatzailea erabili ordez

note: i18n: ectx: label, entry (CloseToQuotaThreshold), group (General)
en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
eu: Erabiltzaileari karpeta bat bere kuota-mugatik hurbil dagoela ohartarazteko atalasea.

note: i18n: ectx: label, entry (EmptyTrashOnExit), group (General)
en: Empty the local trash folder on program exit
eu: Hustu zakarrontzi karpeta lokala programatik irtetean

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteMessageWithoutConfirmation), group (General)
en: Delete messages without confirmation
eu: Ezabatu mezuak baieztapenik gabe

note: i18n: ectx: label, entry (StartSpecificFolderAtStartup), group (General)
en: Allow to start specific folder
eu: Utzi berariazko karpeta batean abiatzen

note: i18n: ectx: label, entry (StartupFolder), group (General)
en: Specify the folder to open when the program is started
eu: Zehaztu programa abiaraztean ireki beharreko karpeta

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Whether to ask if users wants to enable Unified Mailboxes if more than one email accounts are detected. We only ever ask once.
eu: E-posta kontu bat baino gehiago antzematen denean, erabiltzaileek Postontzi bateratua gaitu nahi duten galdetu hala ez. Behin bakarrik galdetzen dugu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviousNewFeaturesMD5), group (Internal)
en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
eu: Balio honek KMail-en Sarrera bistaratuko den erabakiko du.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableFolderQuickSearch), group (UserInterface)
en: Show folder quick search line edit
eu: Erakutsi karpeten bilaketa bizkorreko edizio-lerroa

note: i18n: ectx: label, entry (ForwardingInlineByDefault), group (Composer)
en: Forward Inline As Default.
eu: Birbidali Lerro barruan lehenetsi gisa.

note: i18n: ectx: label, entry (TooManyRecipients), group (Composer)
en: Warn if the number of recipients is more than:
eu: Ohartarazi hartzaile kopurua hau baino handiagoa bada:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooManyRecipients), group (Composer) i18n: ectx: whatsthis, entry (RecipientThreshold), group (Composer)
en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
eu: Hartzaile kopurua balio hau baino handiagoa bada, «KMail»ek abisua eman eta bidali aurretik baieztatzea eskatuko du. Abisua itzal daiteke.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBeforeSend), group (Composer)
en: Confirm &before send
eu: Berretsi bidali &aurretik

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSpellingBeforeSend), group (Composer)
en: Check spelling before send
eu: Aztertu ortografia bidali aurretik

note: i18n: ectx: label, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: Automatically request &message disposition notifications
eu: Automatikoki eskatu &mezu-eskuratzeen jakinarazpenak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
eu: <qt><p>Gaitu hau KMail-ek mezu-eskuratzeen jakinarazpenak (MDN) eskatzea nahi baduzu bidaltzen dituzun mezuentzako.</p><p>Aukera honek lehenetsian du eragina, eta mezu bakoitzeko MDN eskaera gaitu edo desgaitu dezakezu editorean, <em>Aukerak</em>-><em>Eskatu eskuratzeen jakinarazpena</em> menuko aukeran.</p></qt>

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: Autosave interval:
eu: Autogorde t&artea:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
eu: Editore-lehioko testuaren babes-kopia bat sortu daiteke aldizka. Babeskopiak sortzeko denbora-tartea hemen ezartzen da. Hau desgaitzeko ezarri ezazu 0 baliora.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSnippetManager), group (Composer)
en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
eu: Erakutsi editorean testu-zatiak kudeatzeko eta sartzeko panela.

note: i18n: ectx: label, entry (CryptoStoreEncrypted), group (Composer)
en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
eu: Markatuta dagoenean, bidalitako mezuak zifratuta gordeko dira

note: i18n: ectx: label, entry (RecentUrls), group (Composer)
en: A list of all the recently used URLs
eu: Berriki erabilitako URL guztien zerrenda bat

note: i18n: ectx: label, entry (RecentEncodings), group (Composer)
en: A list of all the recently used encodings
eu: Berriki erabilitako kodeketa guztien zerrenda bat

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCryptoLabelIndicator), group (Composer)
en: Show crypto label indicator
eu: Erakutsi zifratze etiketa adierazlea

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSendDefaultActionShortcut), group (Composer)
en: Validate Send Default Shortcut
eu: Baliozkotu bidaltzeko lasterbide lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Message preview pane:
eu: Mezuen aurreikuste-beiratea:

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Do not show a message preview pane
eu: Ez erakutsi mezua aurreikusteko beirate bat

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane below the message list
eu: Erakutsi mezuak aurreikusteko beiratea mezu-zerrendaren azpian

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane next to the message list
eu: Erakutsi mezuak aurreikusteko beiratea mezu-zerrendaren ondoan

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Folder list:
eu: Karpeten zerrenda:

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Long folder list
eu: Karpeta-zerrenda luzea

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Short folder list
eu: Karpeta-zerrenda laburra

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateNewMessage), group (GlobalTemplates)
en: Message template for new message
eu: Mezu berrirako mezu-txantiloia

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReply), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply
eu: Erantzuteko mezu-txantiloia

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReplyAll), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply to all
eu: Denei erantzuteko mezu-txantiloia

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateForward), group (GlobalTemplates)
en: Message template for forward
eu: Birbidaltzeko mezu-txantiloia

note: i18n: ectx: label, entry (QuoteString), group (GlobalTemplates)
en: Quote characters
eu: Aipu-karaktereak

note: i18n: ectx: label, entry (ToolTipDisplayPolicy), group (MainFolderView)
en: Specifies the policy used when displaying policy
eu: Gidalerroa azaltzean erabilitako gidalerroa zehazten du

en: Message Tag: %1
eu: Mezuaren etiketa: %1

en: Add new tag…
eu: Gehitu etiketa berria…

[ctx: @action]
en: More…
eu: Gehiago…

en: Tag not Found
eu: Etiketa ez da aurkitu

en: Toggle Message Tag: %1
eu: Txandakatu mezuaren etiketa: %1

[ctx: @title:window]
en: Select Tags
eu: Hautatu etiketak

en: Add New Tag…
eu: Gehitu etiketa berria…

[ctx: @info:placeholder]
en: Search tag…
eu: Bilatu etiketa…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customizeAccountOrder)
en: Customize accounts order…
eu: Kontuen ordena neurrira ipini…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group)
en: New Mail Notification
eu: Posta berriaren jakinarazpena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Show for each folder the number of newly arrived messages
eu: Karpeta bakoitzeko, erakutsi jasotako mezu berrien kopurua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Deta&iled new mail notification
eu: Posta berriaren jakinarazpen xehatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mOtherNewMailActionsButton)
en: Other Actio&ns…
eu: Beste eki&ntza batzuk…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openImageButton)
en: Open Image…
eu: Ireki irudia…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectContactsButton)
en: Set from Address Book
eu: Ezarri helbide-liburutik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, identitiesOnCurrentActivity)
en: Show only identity on current activity
eu: Erakutsi nortasuna uneko jardueran bakarrik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: Add a new identity
eu: Gehitu nortasun berri bat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: &Add…
eu: &Gehitu…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: Modify the selected identity
eu: Aldatu hautatutako nortasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: &Modify…
eu: Al&datu…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: Rename the selected identity
eu: Berrizendatu hautatutako nortasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: &Rename
eu: B&errizendatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remove the selected identity
eu: Kendu hautatutako nortasuna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Use the selected identity by default
eu: Erabili hautatutako nortasuna era lehenetsian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Set as &Default
eu: Ezarri &lehenetsi gisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Some of the folders you want to search in are not fully indexed yet or have been excluded from indexing. All the folders checked below will be scheduled for priority reindexing. If you uncheck a folder it may still be indexed later, unless it was manually excluded from indexing.
eu: Haien barruan bilatu nahi duzun karpetetako batzuk oraindik ez daude guztiz indexatuta edo indexatzetik kanporatu dira. Behean markatutako karpeta guztiak, lehentasunez berriro indexatzeko programatuko dira. Karpeta bat desautatu arren baliteke beranduago hura indexatzea, indexatzetik eskuz kanporatu ez bada behintzat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllBtn)
en: &Select All
eu: &Hautatu dena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unselectAllBtn)
en: Unselect All
eu: Desautatu dena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPopupAfterDnD)
en: &Ask for action after dragging messages to another folder
eu: G&aldetu zein ekintza egin mezuak beste karpeta batera arrastatu ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EmptyTrashOnExit)
en: Empty local &trash folder on program exit
eu: Hustu &zakarrontzia programatik irtetean

[ctx: to be continued with "do not loop", "loop in current folder", and "loop in all folders"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLoopLabel)
en: When &trying to find unread messages:
eu: Irakurri gabeko mezuak bilatzen saia&tzean:

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mEnterFolderLabel)
en: When ente&ring a folder:
eu: Karpeta batean sa&rtzean:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExcludeImportantMailFromExpiry)
en: E&xclude important messages from expiry
eu: Ez &iraungitu mezu garrantzitsuak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActionEnterFolder)
en: Jump to First Unread Message
eu: Jauzi irakurri gabeko aurreneko mezura

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActionEnterFolder)
en: Jump to Last Selected Message
eu: Jauzi hautatutako azken mezura

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActionEnterFolder)
en: Jump to Newest Message
eu: Jauzi mezu berrienera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActionEnterFolder)
en: Jump to Oldest Message
eu: Jauzi mezu zaharrenera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDelayedMarkAsRead)
en: Mar&k selected message as read after
eu: Mezua irakurrita gisa &markatzeko denbora

[ctx: what's this help]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_LoopOnGotoUnread)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When jumping to the next unread message, it may occur that no more unread messages are below the current message.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not loop:</span> The search will stop at the last message in the current folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in current folder:</span> The search will continue at the top of the message list, but not go to another folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all folders:</span> The search will continue at the top of the message list. If no unread messages are found it will then continue to the next folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Similarly, when searching for the previous unread message, the search will start from the bottom of the message list and continue to the previous folder depending on which option is selected.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all marked folders: </span>This is the same as "Loop in all folders" except that only folders are taken into account which have been marked with the folder property "Act on new/unread mail in this folder".</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Irakurri gabeko hurrengomezura jauzi egitean, gerta liteke uneko mezuaren azpian irakurri gabeko mezu gehiago ez egotea.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Begiztarik ez:</span>Bilaketa karpetako azken mezuan geldituko da.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Begizta, karpetan:</span>Bilaketak mezu zerrendaren goiko aldean jarraituko du, baina ez da joango beste karpeta batera.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Begizta, karpeta guztietan:</span>Bilaketak mezu zerrendaren goiko aldean jarraituko du. Irakurri gabeko mezurik aurkitzen ez bada, hurrengo karpetan jarraituko du.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Era berean, irakurri gabeko aurreko mezua bilatzean, bilaketa, mezu zerrendaren beheko aldetik hasi eta aurreko karpetan jarraituko du, hautatutako aukeren arabera.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Begizta, markatutako karpeta guztietan: </span>Hau «Begizta karpeta guztietan» bezalakoa da, «Ekin karpeta honetako posta berrietan/irakurri gabeetan» propietatea markatuta duten karpetak bakarrik kontuan hartzen dituela salbu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LoopOnGotoUnread)
en: Do not Loop
eu: Begiztaturik ez

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LoopOnGotoUnread)
en: Loop in Current Folder
eu: Begizta, uneko karpetan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Folders
eu: Begizta, karpeta guztietan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Marked Folders
eu: Begizta, markatutako karpeta guztietan

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mDelayedMarkTime)
en:  sec
eu:  seg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartSpecificFolderAtStartup)
en: Open this folder on &startup:
eu: Ireki karpeta hau abiat&zean:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeleteMessageWithoutConfirmation)
en: Allow deleting messages without confirmation
eu: Baimendu mezuak baieztapenik gabe ezabatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFolderDnD)
en: Enable folders drag and drop
eu: Gaitu karpetak arrastatu eta jaregitea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxAllFolders)
en: Search in &all folders
eu: Bilatu karpeta guztiet&an

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxSpecificFolders)
en: Search &only in:
eu: Bilatu s&oilik hemen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mChkSubFolders)
en: &Include sub-folders
eu: Azpikarpetak barn&e

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkMultiFolders)
en: Select specific folders:
eu: Hautatu berariazko karpetak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectMultipleFolders)
en: Select Folders…
eu: Hautatu karpetak…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSearchFolderLbl)
en: Search folder &name:
eu: Bilatu karpeta &izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchFolderOpenBtn)
en: Open &Search Folder
eu: Ireki &bilaketa karpeta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchResultOpenBtn)
en: Open &Message
eu: Ireki &mezua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup)
en: Security defaults
eu: Segurtasun lehenespenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysEncryptDrafts)
en: Encrypt draft messages
eu: Zifratu zirriborro mezuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CryptoStoreEncrypted)
en: Check to store messages encrypted
eu: Hautatu mezuak enkriptatuta gordetzeko

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_CryptoStoreEncrypted)
en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
eu: <qt>
    <h1>Gorde mezuak zifratuta</h1>
    Koadro hau markatuta dagoenean, bidalitako mezuak zifratuta, bidali diren bezala gordetzen dira. Hau ez da gomendagarria, beharrezko ziurtagiri bat iraungitzen bada ezingo bai duzu mezurik irakurri.
    <p>
    Hala ere, aukera hau gaitzea eskatzen dizuten arau lokalak egon daitezke. Zalatzarik baduzu, hitz egin zure administratzaile lokalarekin.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CryptoStoreEncrypted)
en: Encry&pt sent messages
eu: Zi&fratu bidalitako mezuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoSign)
en: Sign all messages
eu: Sinatu mezu guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoEncrypt)
en: Encrypt all messages when possible
eu: Zifratu mezu guztiak ahal denean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup2)
en: Encryption indicators
eu: Zifratze adierazleak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCryptoLabelIndicator)
en: Show sign/encrypt indicator
eu: Erakutsi sinadura/zifratze adierazlea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup3)
en: Alerts
eu: Alertak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowKeyApprovalDlg)
en: Always approve encryption keys before send
eu: Beti onetsi zifratze-gakoak bidali aurretik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mWarnUnsigned)
en: Warn when trying to send unsigned messages
eu: Abisatu sinatu gabeko mezuak bidaltzen saiatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, warnUnencryptedCB)
en: Warn when trying to send unencrypted messages
eu: Abisatu zifratu gabeko mezuak bidaltzen saiatzean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, warnGroupBox)
en: Warn if certificates/ke&ys expire soon (configure thresholds below)
eu: Ohartarazi ziurtagiriak/&gakoak iraungitzear badaude (konfiguratu atalaseak behean)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: For end-user certificates/&keys:
eu: Amaierako erabiltzaileentzako ziurtagiriak/ga&koak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mWarnEncrOwnKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mWarnEncrRootCertExpir
en: Select the number of days here
eu: Hautatu egun-kopurua hemen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
eu: <qt>
    <h1>Abisatu kateko ziurtagiri bat iraungitzen den</h1>
    Hautatu, abisurik igorri gabe, kateko ziurtagiriari guztiei baliozkoak izaten jarraitzeko gutxienez gelditu behar zaien egun kopurua.
    <p>
    SPHINX ezarpena gomendatua 14 egunekoa da.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
eu: <qt>
    <h1>Abisatu zifratzeko ziurtagiria iraungitzen den</h1>
    Hautatu, abisurik igorri gabe, zifratzeko ziurtagiriari baliozkoa izaten jarraitzeko gutxienez gelditu behar zaion egun kopurua.
    <p>
    SPHINX ezarpena gomendatua 14 egunekoa da.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: For own certificates:
eu: Ziurtagiri propioetarako:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mWarnEncrOwnKeyExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If own Certificates Expires</h1>
    Select the minimum number of days own certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 30 days.
    </p></qt>
eu: <qt>
    <h1>Abisatu erroko ziurtagiriak iraungitzen badira</h1>
    Hautatu, abisurik igorri gabe, erroko ziurtagiria baliozkoa izaten jarraitzeko gutxienez gelditu behar zaion egun kopurua.
    <p>
    SPHINX ezarpena gomendatua 30 egunekoa da.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: For &root certificates:
eu: E&rroko ziurtagirietarako:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mWarnEncrRootCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
eu: <qt>
    <h1>Abisatu erroko ziurtagiria iraungitzen bada</h1>
    Hautatu, abisurik igorri gabe, erroko ziurtagiriari baliozkoa izaten jarraitzeko gutxienez gelditu behar zaion egun kopurua.
    <p>
    SPHINX ezarpena gomendatua 14 egunekoa da.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: For intermediate CA certificates:
eu: Bitarteko ZE ziurtagiriak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, gnupgButton)
en: GnuPG Settings…
eu: «GnuPG»ren ezarpenak…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableAllWarningsPB)
en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
eu: Berriro gaitu «Ez galdetu berriro» ohartarazpen guztiak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTML Messages
eu: HTML mezuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarnHTML)
en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails…</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
eu: <b>KONTUZ:</b> E-postan HTML baimentzea zure sistema egungo edo etorkizuneko segurtasun ustiaketen menpe egoteko arriskua areagotzen du. <a href="whatsthis1">HTML postari buruz gehiago…</a> <a href="whatsthis2">Kanpoko erreferentziei buruz gehiago…</a>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: <qt><p>Messages sometimes come in both formats. This option controls whether you want the HTML part or the plain text part to be displayed.</p><p>Displaying the HTML part makes the message look better, but at the same time increases the risk of security holes being exploited.</p><p>Displaying the plain text part loses much of the message's formatting, but makes it almost <em>impossible</em> to exploit security holes in the HTML renderer (QtWebEngine).</p><p>The option below guards against one common misuse of HTML messages, but it cannot guard against security issues that were not known at the time this version of KMail was written.</p><p>It is therefore advisable to <em>not</em> prefer HTML to plain text.</p><p><b>Note:</b> You can set this option on a per-folder basis from the <i>Folder</i> menu of KMail's main window.</p></qt>
eu: <qt><p>Mezuak bi formatuetan etortzen dira batzuetan. Aukera honek HTML zatia edo testu soileko zatia azaltzea nahi duzun kontrolatzen du.</p><p>HTML zatia erakustean mezuak itxura hobea du, baina, aldi berean, segurtasun-zuloak ustiatzeko arriskua areagotzen du.</p><p>Testu soila erakustean mezuaren formatuaren zati handi bat galtzen da, baina ia <em>ezinezkoa</em> egiten du HTML errendatzailearen (QtWebEngine) segurtasun zuloak ustiatzea.</p><p>Beheko aukerak HTML mezuen ohiko erabilera txarretatik babesten duen arren, ezin du KMail-en bertsio hau idatzi zenean ezagutzen ez ziren segurtasun arazoetatik babestu.</p><p>Beraz, gomendagarria da testu arrunta baino HTML <em>ez</em> hobestea.</p><p><b>Oharra:</b> Aukera hau karpeta bakoitzerako ezar dezakezu KMail-en leiho nagusiko <i>Karpeta</i> menutik.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: Prefer HTML to plain text
eu: Hobetsi HTML testu soilaren ordez

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: <qt><p>Some mail advertisements are in HTML and contain references to, for example, images that the advertisers employ to find out that you have read their message (&quot;web bugs&quot;).</p><p>There is no valid reason to load images off the Internet like this, since the sender can always attach the required images directly to the message.</p><p>To guard from such a misuse of the HTML displaying feature of KMail, this option is <em>disabled</em> by default.</p><p>However, if you wish to, for example, view images in HTML messages that were not attached to it, you can enable this option, but you should be aware of the possible problem.</p></qt>
eu: <qt><p>Postako iragarki batzuk HTMLn daude, eta, besteak beste, iragarleek mezua irakurri duzula jakiteko erabiltzen dituzten irudien erreferentziak dituzte (&quot;web zorriak&quot;).</p><p>Ez dago Interneteko irudiak era honetan mezura zuzenean zamatzeko motibo gardenik, igorleak beti duelako mezuan zuzenean beharrezko irudiak eransteko aukera.</p><p>KMail-en HTML azaltzeko gaitasunaren erabilera ezegoki honetatik babesteko, era lehenetsian aukera hau <em>ezgaituta</em> dago.</p><p>Hala ere, adibidez, HTML mezuetan erantsi ez diren irudiak ikusi nahi bazenitu, aukera hau gaitu dezakezu, baina sor litezkeen arazoen jakitun izan behar zenuke.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: Allow messages to load external references from the Internet
eu: Utzi mezuei Interneteko kanpoko erreferentziak zamatzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureExternalReference)
en: Exceptions
eu: Salbuespenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: E-mails Scams
eu: E-postako iruzurrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
eu: KMail-ek mezuak azter ditzake e-posta bidezko iruzur susmagarrien bila, ziria sartzeko erabilitako teknika ohikoenei begiratuz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mScamDetection)
en: Informs if message reading is a suspected email scam
eu: Mezua irakurtzea e-posta iruzurra izateko susmagarria den informatzen du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Whitelist:
eu: Zerrenda zuria:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Safe Browsing
eu: Arakatze segurua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCheckUrl)
en: Check URL With Phishing Google System
eu: Egiaztatu URLa Google-ren Phishing sistemarekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCheckMailUrlTracking)
en: Scan emails for tracking URLs
eu: Miatu e-postak jarraipena egiteko URLen bila

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Encrypted Messages
eu: Zifratutako mezuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAlwaysDecrypt)
en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
eu: Ikustean, saiatu zifratutako mezuak deszifratzen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Certificate && Key Bundle Attachments
eu: Ziutagiri eta gako bateratuko eranskinak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutomaticallyImportAttachedKeysCheck)
en: Automatically import keys and certificate
eu: Automatikoki inportatu gakoak eta ziurtagiriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSend)
en: Send policy:
eu: Bidaltze politika:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIgnore) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAsk) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioDeny) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAlways) i18n: ectx: property (whatsTh
en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
eu: <qt><h3>Mezuak eskuratzearen jakinarazpenaren politika</h3><p><b>Irakurragiri</b> bezala ezagutzen denaren orokortzeak dira "Mezuak eskuratzearen jakinarazpenak". Mezuaren egileak eskuratzearen jakinarazpena bidaltzea eskatzen du eta hartzailearen posta-programak erantzuna sortzen du egileak bere mezuarekin zer gertatu den jakin dezan. Eskuratze-motak hauek izan daitezke: <b>bistaratua</b> (hau da, irakurria), <b>ezabatua</b> eta <b>banatua</b> (adibidez birbidalia).</p><p>Ondorengo aukerak daude eskuragarri KMail-en eskuratzearen jakinarazpenak bidaltzean:</p><ul><li><em>Ez ikusi egin</em>: ez ikusia egiten die eskuratzearen jakinarazpenei. Ez dira jakinarazpenak automatikoki bidaliko (gomendatua).</li><li><em>Galdetu</em>: erabiltzaileari baimena eskatu ondoren jakinarazpenak bidaltzen ditu. Honela, hautatutako mezuen jakinarazpenak bidal ditzakezu, beste batzuei ez ikusia eginez.</li><li><em>Ukatu</em>: beti <b>ukatua</b> jakinarazpena bidaltzen du. Hau jakinarazpenak beti bidaltzea baina <em>apur bat</em> hobeagoa da. Egileak mezua iritsi dela jakingo du, baina ezin du jakin mezua ezabatu edo irakurri den.</li><li><em>Bidali beti</em>: eskatutako eskuratzearen jakinarazpena beti bidaltzen du. Honek mezuaren egileak mezua noiz iritsi den eta mezuarekin zer gertatu den jakin dezake (bistaratua, ezabatua, etb.). Aukera hau ez da gomendatzen, baina zentzua du erlazio komertzialen kudeaketan, eta beraz, eskuragarri dago.</li></ul></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIgnore)
en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAsk)
en: Ask
eu: Galdetu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDeny)
en: Deny
eu: Ukatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAlways)
en: Always send
eu: Beti bidali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelQuote)
en: Quote original message:
eu: Aipatu jatorrizko mezua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNothing)
en: Nothing
eu: Ezer ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFull)
en: Full message
eu: Mezu osoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioHeaders)
en: Only headers
eu: Goiburuak bakarrik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mNoMDNsWhenEncryptedCheck)
en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
eu: Ez bidali MDNrik zifratutako mezuei erantzuteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarning)
en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs…</a>
eu: <b>ABISUA:</b> Baieztapenak baldintzarik gabe bidaltzea zure pribatutasuna ahultzen du. <a href="whatsthis-mdn">MDNei buruz gehiago…</a>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
eu: Aukera hau hautatzen bada, S/MIME ziurtagiriak Ziurtagirien Errebokatze Zerrendak (CRL-ak) erabiliz balidatzen dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: &Validate certificates using CRLs
eu: &Baliozkotu ziurtagiriak CRL-ak erabiliz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
eu: Aukera hau hautatzen bada, S/MIME ziurtagiriak linean balidatuko dira Lineako Ziurtagirien Egoeraren Protokoloa (OCSP) erabiliz. Bete OCSP erantzulearen URLa behean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: Validate certificates online (OCSP)
eu: Egiaztatu ziurtagiriak linean (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
eu: Lineako ziurtagiriaren egiaztapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OCSP responder URL:
eu: OCSP erantzulearen URLa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: OCSP responder signature:
eu: OCSP erantzungailearen sinadura:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
eu: Sartu hemen ziurtagiriak linean balidatzeko zerbitzariaren helbidea (OCSP erantzulea). URLak http://-rekin hasi ohi dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
eu: Ez ikusia egin ziurtagirien URL zerbitzuei

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
eu: Lehenespenez GnuPG-ek ~/.gnupg/policies.txt fitxategia erabiltzen du ziurtagiri-arau bat baimenduta dagoela egiaztatzeko. Aukera hau hautatzen bada, arauak ez dira egiaztatzen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
eu: &Ez egiaztatu ziurtagirien arauak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
eu: Aukera hau hautatzean, ziurtagirien errebokatze zerrendak (CRL-ak) ez dira inoiz S/MIME ziurtagiriak balidatzeko erabiltzen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
eu: Ez kontsultatu inoiz CRL bat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
eu: Aukera hau hautatzen bada, falta diren jaulkitzailearen ziurtagiriak behar direnean eskuratzen dira (hau balidazio metodoetan , CRL eta OCSP-etan aplikatzen da)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
eu: Eskuratu falta diren jaulkitzailearen ziurtagiriak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: HTTP Requests
eu: HTTP eskaerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
eu: Ez egin HTTP eskaerarik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
eu: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first-found DP entry is used.  With this option, all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
eu: Ezikusi ziurtagirien HTTP CRL banaketa-puntua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
eu: Aukera hori hautatuta badago, eskuinean erakusten den HTTP ordezkariaren balioa (http_proxy inguruneko aldagaitik datorrena) erabiliko da HTTP eskaera guztietarako.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use s&ystem HTTP proxy:
eu: Erabili s&istemaren HTTP ordezkaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use &this proxy for HTTP requests:
eu: Erabili ordezkari &hori HTTP eskarietarako:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customHTTPProxy)
en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
eu: Sartu hemen HTTP proxy-aren kokapena, S/MIME-rekin lotutako HTTP eskaera guztietan erabiliko dena. Sintaxia ostalaria:ataka da, adibidez nireproxya.inonez.com:3128.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: LDAP Requests
eu: LDAP eskaerak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
eu: S/MIMErako LDAPen erabilera erabat ezgaitzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
eu: Ez burutu LDAP eskaerarik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
eu: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first-found DP entry is used.  With this option, all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
eu: Ezikusi LDAP CRL ziurtagirien banaketa-puntuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
eu: LDAP eskaeren ostalari nagusia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
eu: LDAP zerbitzari bat hemen sartzean LDAP eskaerak zerbitzarira joango dira lehenengo. Ezarpen honek LDAP URL batean zehaztutako ostalari eta ataka zatiak gainezartzen ditu, eta ostalaria eta ataka zehazten ez badira ere erabiliko dira. Beste LDAP erabiliko dira "proxy" zerbitzariaren konexioak huts egiten badu.
    Sintaxia hau da: "OSTALARIA" edo "OSTALARIA:ATAKA". ATAKA zehazten ez bada, 389 ataka (LDAP ataka estandarra) erabiliko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Send picture with every message:
eu: Bidali irudia mezu bakoitzarekin:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Don't send
eu: Ez bidali

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Send color (Face)
eu: Bidali kolorekoa («Face»)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Send monochrome (X-Face)
eu: Bidali kolore-bakarrekoa («X-Face»)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Send both
eu: Bidali biak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: KMail can send a small (48x48 pixels) low-quality picture with every message. For example, this could be a picture of you or a glyph. It is shown in the recipient's mail client (if supported).
eu: KMail-ek kalitate baxuko, irudi txiki bat (48x48 pixel) bidali dezake. Adibidez, zure argazki bat edo glifo bat izan daiteke. Hartzailearen posta-bezeroak erakutsiko du (onartzen badu).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeInfo)
en: An informative text about the current mode!
eu: Uneko moduari buruzko informazio-testu bat!

en: %1 seconds
eu: %1 segundo

en: 5 minutes
eu: 5 minutu

en: Undo send
eu: Desegin bidaltzea

en: <b>To:</b> %1
eu: <b>Nori:</b> %1

en: <b>Subject:</b> %1
eu: <b>Gaia:</b> %1

en: Move To Trash
eu: Eraman zakarrontzira

en: Move Message | Move Messages
eu[0]: Eraman mezua
eu[1]: Eraman mezuak

en: There is nothing to undo.
eu: Ez dago desegiteko ezer.

en: Cannot move message. %1
eu: Ezin du mezua eraman. %1

en: Account information
eu: Kontuaren informazioa

en: Number and type of accounts configured in KMail (receiver and sender).
eu: KMail-en konfiguratutako kontu kopurua eta mota (hartzaile eta igorle).

en: Plugins Information
eu: Pluginen informazioa

en: Plugins used in KMail.
eu: KMail-en erabilitako pluginak.

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: Delete
eu: Ezabatuta

en: Move to Trash
eu: Bota zakarrontzira

en: Could not start the account wizard. Please make sure you have AccountWizard properly installed.
eu: Ezin da abiatu kontuen morroia. Ziurta ezazu «AccountWizard» ondo instalatuta dagoela.

[ctx: @title:window]
en: Unable to start account wizard
eu: Ez da kontuen morroia abiarazteko gai

en: Allow to export text in autogenerate editor plugins.
eu: Baimendu automatikoki sortzen duten editoreen plugineko testua esportatzea.

en: Add new whatsnew widget.
eu: Zerberri trepeta berria gehitzea.

en: New plugin: show collection size.
eu: Plugin berria: erakutsi bildumaren neurria.

en: Fix text to speech support (enqueue messages)
eu: Testutik ahotsera euskarria konpondu (mezuak ilaran ipini)

en: Message Default Format
eu: Mezuaren formatu lehenetsia

[ctx: @action]
en: Prefer &HTML to Plain Text
eu: &HTML testu arruntaren gainetik hobetsi

[ctx: @action]
en: Prefer &Plain Text to HTML
eu: Testu &arrunta HTML-ren gainetik hobetsi

[ctx: @action]
en: Use Global Setting
eu: Erabili ezarpen globala

en: Out of office reply active on server | Out of office reply active on servers
eu[0]: Bulegotik kanpo erantzuna zerbitzarian aktibo dago
eu[1]: Bulegotik kanpo erantzuna zerbitzarietan aktibo dago

en: Zoom: %1%
eu: Zoom: %%1
