kmail - en to hne translation catalogue (494 entries)

en: Maintainer
hne: मेंटेनर

en: Former maintainer
hne: पहिली के मेंटेनर

en: Original author
hne: मूल लेखक

en: Former co-maintainer
hne: पहिली के मेंटेनर

en: Former core developer
hne: पहिली के कोर डेवलपर

en: Core developer
hne: कोर डेवलपर

en: Documentation
hne: कागद लिखना

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
hne: पीजीपी 6 समर्थन अउ एनक्रिप्सन समर्थन के अउ एन हेसमेंट

en: GnuPG support
hne: ग्नू-पीजी समर्थन

en: Anti-virus support
hne: एन्टी-वायरस समर्थन

en: POP filters
hne: पाप फिल्टर्स

en: Usability tests and improvements
hne: उपयोगिता जांच अउ सुधार

en: Ägypten and Kroupware project management
hne: एजिप्टेन अउ क्रुपवेयर परियोजना प्रबंधन

en: KMail
hne: के-मेल

en: KDE Email Client
hne: केडीई ईमेल क्लायंट

en: Detect Automatically
hne: अपने अपन पता लगिस

en: Mailing list description:
hne: डाकपता सूची वर्नन

en: Browser
hne: ब्राउज़र

en: Preferred handler:
hne: निसानी हेन्डलर:

en: Invoke Handler
hne:  हेंडलर खारिज करव

en: Subscribe to List
hne: सूची मं सब्सक्राइब करव

en: Post to List
hne: सूची मं पोस्ट करव

en: Unsubscribe From List
hne: सूची से अनसब्सक्राइब करव

en: List Archives
hne: अभिलेखों के सूची

en: List Help
hne: मदद सूची

en: Not available
hne: नइ मिलत

en: Not available.
hne: नइ मिलत

en: Quota
hne: नियतांस

en: Usage:
hne: उपयोग:

en: Templates
hne: प्रारूप

en: Use custom &icons
hne: मनमाफिक चिनहा उपयोग करव (&i)

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
hne: सामान्य: (&N)

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
hne: बिनपढ़े: (&U)

en: Outgoing accounts (add at least one):
hne: आउटगोइंग खाता (कम से कम एक जोड़व):

en: Never Automatically
hne: अपने अपन कभू नइ

en: On Manual Mail Checks
hne: हस्तचालित डाक चेक करे पर

en: On All Mail Checks
hne: सब्बो डाक चेक करे पर

en: Send &messages in outbox folder:
hne: गई-डाक फोल्डर के संदेस मन ल भेजव (&m):

en: Send Now
hne: अभी भेजव

en: Send Later
hne: बाद मं भेजव

en: Defa&ult send method:
hne: डिफाल्ट प्रेसन विधिः (&u)

en: Fonts
hne: फोंट

en: Colors
hne: रंग

en: Layout
hne: खाका

en: Message List
hne: संदेस सूची

en: Message Tags
hne: संदेस टैग्स

en: Message Body
hne: संदेस ढांचा

en: Message List - Unread Messages
hne: संदेस सूची - बिनपढ़े संदेस

en: Message List - Important Messages
hne: संदेस सूची - महत्वपूर्न संदेस

en: Message List - Action Item Messages
hne: संदेस सूची - काम चीज संदेस

en: Fixed Width Font
hne: स्थिर चौड़ाई फोंट

en: Composer
hne: कम्पोजर

en: Printing Output
hne: आउटपुट मुद्रित करत हे

en: &Use custom fonts
hne: मनमाफिक फोंट के उपयोग करव (&U)

en: Apply &to:
hne: इहां लगाव: (&t)

en: Quoted Text - First Level
hne: उद्दृत पाठ - पहिली स्तर

en: Quoted Text - Second Level
hne: उद्दृत पाठ - दुसरा स्तर

en: Quoted Text - Third Level
hne: उद्दृत पाठ - तीसर स्तर

en: Link
hne: संकली

en: Unread Message
hne: बिनपढ़ा संदेस

en: Important Message
hne: महत्वपूर्न संदेस

en: Action Item Message
hne: काम चीज संदेस

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
hne: एचटीएमएल स्थिति पट्टी पिछोत अंगना - कोनो एचटीएमएल संदेस नइ

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
hne: एचटीएमएल स्थिति पट्टी आगू तरफ - कोनो एचटीएमएल संदेस नइ

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
hne: एचटीएमएल स्थिति पट्टी पिछोत अंगना - एचटीएमएल संदेस

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
hne: एचटीएमएल स्थिति पट्टी आगू तरफ - एचटीएमएल संदेस

en: &Use custom colors
hne: मनमाफिक रंग उपयोग करव (&U)

en: Recycle colors on deep &quoting
hne: गहरे &quoting मं रंग रीसायकल करव

en: Close to quota threshold:
hne: कोटा थ्रेसोल्ड मं बन्द करव:

en: Sta&ndard format (%1)
hne: मानक फार्मेट (%1) (&n)

en: Locali&zed format (%1)
hne: लोकलकृत फार्मेट (%1) (&z)

en: C&ustom format:
hne: मनमाफिक फारमेट: (&u)

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
hne: <qt><a href="whatsthis1">मनमाफिक फारमेट जानकारी...</a></qt>

en: Message Window
hne: संदेस विंडो

en: System Tray
hne: तंत्र तस्तरी

note: i18n: ectx: label, entry (SystemTrayEnabled), group (General)
en: Enable system tray icon
hne: तंत्र तस्तरी चिनहा सक्छम करव

en: A&vailable Tags
hne: मिलत टैग्स (&v)

en: Add new tag
hne: नवा टैग जोड़व

en: Remove selected tag
hne: चुने गे टैग मेटाव

en: Increase tag priority
hne: टैग प्राथमिकता बढ़ाव

en: Decrease tag priority
hne: टैग प्राथमिकता घटाव

en: Ta&g Settings
hne: टैग सेटिंग (&g)

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
hne: सामान्य

en: Standard Templates
hne: मानक टैम्प्लेट्स

en: Custom Templates
hne: मनमाफिक टैम्प्लेट्स

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
hne: विसय

en: Charset
hne: अक्छरसेट

en: Headers
hne: सीर्सक

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
hne: संलग्नक

en: No autosave
hne: अपने अपन नइ सहेजव

en: Repl&y Subject Prefixes
hne: विसय उपसर्ग के साथ जवाब भेजव (&y)

en: A&dd...
hne: जोड़व... (&d)

en: Re&move
hne: मेटाव (&m)

en: Mod&ify...
hne: परिवर्धित... (&i)

en: Enter new reply prefix:
hne: नवा जवाब उपसर्ग भरव:

en: For&ward Subject Prefixes
hne: विसय उपसर्ग आगू भेजव (&w)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remo&ve
hne: मेटाव (&v)

en: Add...
hne: जोड़व...

en: Modify...
hne: सुधारव...

en: Enter new forward prefix:
hne: नवा आगू भेजे के उपसर्ग भरव:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: &Modify...
hne: सुधारव... (&M)

en: Enter charset:
hne: अक्छरसेट: भरव

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
hne: जब जवाब भेजव या आगू भेजव तहां असली अक्छरसेट ल बनाए रखव (यदि संभव हो). (&K)

en: This charset is not supported.
hne: ये अक्छरसेट अभी समर्थित नइ हे.

en: &Use custom message-id suffix
hne: मनमाफिक संदेस आईडी प्रत्यय उपयोग करव (&U)

en: Custom message-&id suffix:
hne: मनमाफिक संदेस आईडी प्रत्ययः (&i)

en: Define custom mime header fields:
hne: मनमाफिक माइम सीर्स फील्ड मन परिभासित करव:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
hne: नाम

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
hne: मान

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
hne: नवा (&w)

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
hne: नाम: (&N)

en: &Value:
hne: मान: (&V)

en: Outlook-compatible attachment naming
hne: आउटलुक-कम्पेटिबल संलग्नक नामकरन

en: E&nable detection of missing attachments
hne: गुमे संलग्नकों के पता लगिसना सक्छम करव (&n)

en: Enter new key word:
hne: नवा कुंजी-सब्द भरव:

en: Remove
hne: हटाव

en: Folders
hne: फोल्डर

en: Reading
hne: पढ़त हे

en: Message Disposition Notifications
hne: संदेस डिस्पोजीसन सूचना मन ल

en: Encryption
hne: एनक्रिप्सन

en: S/MIME Validation
hne: एस/माइम वेलिडेसन

en:  day |  days
hne[0]:  दिन
hne[1]:  दिनों

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
hne: ये विकल्प ल जरूरी हे dirmngr >= 0.9.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
hne: प्राक्सी नइ

en: (Current system setting: %1)
hne: (अभी हाल के तंत्र सेटिंग: %1)

en: &Identity:
hne: कमइयाः (&I)

en: &Dictionary:
hne: सब्दकोस: (&D)

en: &Sent-Mail folder:
hne: प्रेसित-डाक फोल्डरः (&S)

en: &Mail transport:
hne: डाक हस्तांतरनः (&M)

[ctx: sender address field]
en: &From:
hne: द्वारा: (&F)

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
hne: विसयः (&u)

en: &Send Mail
hne: ई-मेल भेजव (&S)

en: &Send Mail Via
hne: मेल इहां से भेजव (&S)

en: Send
hne: भेजव

en: Send &Later
hne: बाद मं भेजव (&L)

en: Send &Later Via
hne: पत्र ल इहां से भेजव (&L)

en: Save as &Draft
hne: प्रारूप के रूप मं सहेजव (&D)

en: Save as &Template
hne: टैम्प्लेट के रूप मं सहेजव (&T)

en: &Address Book
hne: पता पुस्तिका (&A)

en: &New Composer
hne: नवा कम्पोजर (&N)

en: Select &Recipients...
hne: पावइया चुनव... (&R)

en: Save &Distribution List...
hne: वितरन सूची सहेजव... (&D)

en: Paste as Attac&hment
hne: संलग्नक के रूप मं चिपकाव (&h)

en: Cl&ean Spaces
hne: फालतू फासले हटाव (&e)

en: Use Fi&xed Font
hne: तय फोंट उपयोग करव (&x)

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
hne: जरूरी (&U)

en: &Request Disposition Notification
hne: डिस्पोजीसन अधिसूचना निवेदित करव (&R)

en: &Wordwrap
hne: वर्ड-रैप (&W)

en: &Snippets
hne: स्निपेट्स (&S)

en: &Automatic Spellchecking
hne: हिज्जाजांच अपने अपन करव (&A)

en: &All Fields
hne: सब्बो फील्ड (&A)

en: &Identity
hne: कमइया (&I)

en: &Dictionary
hne: सब्दकोस (&D)

en: &Sent-Mail Folder
hne: भेजी-डाक फोल्डर (&S)

en: &Mail Transport
hne: डाक हस्तांतरन (&M)

en: &From
hne: द्वारा (&F)

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
hne: विसयः (&u)

en: Append S&ignature
hne: दसखत जोड़व (&i)

en: Pr&epend Signature
hne: दसखत जोड़व (&e)

en: Insert Signature At C&ursor Position
hne: संकेतक स्थिति मं दसखत भरव (&u)

en: &Spellchecker...
hne: हिज्जा सोधक... (&S)

en: Spellchecker
hne: हिज्जा जंचइया

en: &Encrypt Message
hne: संदेस एनक्रिप्ट करव (&E)

en: Encrypt
hne: एनक्रिप्ट

en: &Sign Message
hne: संदेस दसखत करव (&S)

en: Sign
hne: दसखत

en: &Cryptographic Message Format
hne: क्रिप्टोग्राफिक संदेस फार्मेट (&C)

en: Configure KMail...
hne: के-मेल कान्फिगर करव...

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
hne: पंक्ति: %1

en:  Column: %1
hne: खंभा: %1

en: Spellcheck: on
hne: हिज्जा जांच: चालू

en: Spellcheck: off
hne: हिज्जा जांच: बन्द

en: Re&save as Template
hne: टैम्प्लेट के रूप मं फिर से सहेजव (&s)

en: &Save as Draft
hne: मसौदा के रूप मं सहेजव (&S)

en: Do you want to save the message for later or discard it?
hne: का आप मन संदेस ल फेंकना चाहथो या एला बाद बर सहेजना चाहथो ?

en: Close Composer
hne: कम्पोजर बन्द करव

en: Name of the attachment:
hne: संलग्नक के नाम

en: unnamed
hne: बेनाम

en: Undefined Encryption Key
hne: अपरिभासित एनक्रिप्सन कुंजी

en: Undefined Signing Key
hne: अपरिभासित साइनिंग कुंजी

en: To: field is empty. Send message anyway?
hne: को: फील्ड खाली हे. जऊन घलोक हो संदेस भेजव?

en: No To: specified
hne: इनको नइ: निरधारित

en: S&end as Is
hne: जैसा हे वइसनेच भेजव (&e)

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
hne: आप मन कोनो विसय अंकित नइ करे हे. जइसन भी हो, संदेस भेज देव?

en: No Subject Specified
hne: कोई विसय निरधारित नइ हे.

en: &Specify the Subject
hne: विसय निरधारित करव (&S)

en: About to send email...
hne: ई-मेल भेजे में...

en: Send Confirmation
hne: पुस्टिकरन भेजव

en: &Send Now
hne: अभी भेजव (&S)

en: &Send as Is
hne: जैसा हे वइसनेच भेजव (&S)

en: Message will be signed
hne: संदेस मं दसखत करे जाही

en: Message will not be signed
hne: संदेस मं दसखत नइ करे जाही

en: Message will be encrypted
hne: संदेस मन ल एनक्रिप्टेड करव

en: Message will not be encrypted
hne: संदेस मन ल एनक्रिप्टेड नइ करव

en: You do not have your own contact defined in the address book.
hne: पता पुस्तिका मं आप मन के खुद के संपर्क परिभासित नइ हे.

en: No Picture
hne: कोई फोटू नइ

en: No picture set for your address book entry.
hne: आप मन के पता पुस्तिका प्रविस्टि बर कोनो फोटू सेट नइ हे.

en: &With empty fields
hne: खाली फील्ड्स के साथ (&W)

en: &Existing identities:
hne: अभी हाल के कमइयाः (&E)

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
hne: सामान्य

en: &Your name:
hne: आप मन के नामः (&Y)

en: Organi&zation:
hne: संगठनः (&z)

en: &Email address:
hne: ई-मेल पताः (&E)

en: Cryptography
hne: क्रिप्टोग्राफी

en: OpenPGP signing key:
hne: ओपनपीजीपी दसखत कुंजीः

en: OpenPGP encryption key:
hne: ओपनपीजीपी एनक्रिप्सन कुंजीः

en: S/MIME signing certificate:
hne: एस/माइम दसखत प्रमानपत्र:

en: S/MIME encryption certificate:
hne: एस/माइम एनक्रिप्सन प्रमानपत्र:

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
hne: विस्तृत

en: &Reply-To address:
hne: जवाब भेजे के पताः (&R)

en: &BCC addresses:
hne: बेनामी नकल पताः (&B)

en: D&ictionary:
hne: सब्दकोस (&i)

en: Sent-mail &folder:
hne: भेजी-डाक फोल्डरः (&f)

en: &Drafts folder:
hne: मसौदा फोल्डरः (&D)

en: &Templates folder:
hne: टैम्पलेट्स फोल्डर: (&T)

en: Defaul&t domain:
hne: डिफाल्ट डोमेनः (&t)

en: &Copy Global Templates
hne: वैस्विक टैम्प्लेट्स नकल करव (&C)

en: Signature
hne: दसखत

en: Picture
hne: चित्र

en: Invalid Email Address
hne: अवैध ई-मेल पता

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
hne: ई-मेल पता जऊन कुंजी/प्रमानपत्र मं नइ मिलिस

en: The signature file is not valid
hne: दसखत फाइल वैध नइ हे

en: Edit...
hne: संपादन...

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
hne: %1 (डिफाल्ट)

en: Identity Name
hne: कमइया नाम

en: Email Address
hne: ई-मेल पता

en: &Remove
hne: मेटाव (&R)

en: Set as Default
hne: डिफाल्ट रूप मं सेट करव

en: &New identity:
hne: नवा कमइयाः (&N)

en: &Duplicate existing identity
hne: अभी हाल के कमइया के नकल बनाव (&D)

en: Delete Search
hne: खोज मेटाव

en: Delete Folder
hne: फोल्डर मेटाव

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
hne: <qt>का आप मन सही मं खाली फोल्डर<b>%1</b> ल मिटाना चाहथो ?</qt>

en: Set subject of message
hne: संदेस के विसय सेट करव

en: Read message body from 'file'
hne: 'फाइल' से संदेस के मुख्य हिस्सा पढ़व

en: Set body of message
hne: संदेस के मुख्य हिस्सा सेट करव

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
hne: डाक मं एक संलग्नक जोड़व. एला दोहराया जा सकथे

en: Only check for new mail
hne: सिरिफ नवा डाक बर जांचव

en: Only open composer window
hne: सिरिफ कम्पोजर विंडो खोलव

en: View the given message file
hne: दे गे संदेस फाइल देखव

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: New
hne: नवा

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hne: संपादन (&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hne: देखव (&V)

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
hne: जाव (&G)

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: F&older
hne: फोल्डर (&o)

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: Menu (message)
en: &Message
hne: संदेस (&M)

note: i18n: ectx: Menu (reply_special)
en: Reply Special
hne: विसेस जवाब भेजव

note: i18n: ectx: Menu (menubar_message_forward)
en: &Forward
hne: आगू (&F)

note: i18n: ectx: Menu (apply_filter_actions)
en: A&pply Filter
hne: फिल्टर लगाव (&p)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hne: औजार (&T)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hne: सेटिंग (&S)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hne: मदद (&H)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
hne[0]: किरपा करके, अगोरव जब तक कि संदेस हस्तांतरित नइ हो जाता
hne[1]: किरपा करके, अगोरव जब तक कि %1 संदेस हस्तांतरित नइ हो जाते

en: Open Message
hne: संदेस खोलव

en: The file does not contain a message.
hne: फाइल मं संदेस नइ हे.

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
hne: फाइल मं बहुत से संदेस हे. सिरिफ पहला संदेस ही देखाय  जाही.

en: Send As Digest
hne: डाइजेस्ट जइसन भेजव

en: Filtering messages
hne: संदेस छनइया करत हे

en: Filtering message %1 of %2
hne: %2 मं से %1 संदेस छनइया करत हे

en: Moving messages
hne: संदेस खिसकाय जात हे

en: Deleting messages
hne: संदेस मिटात हे

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
hne: विकल्प (&O)

note: i18n: ectx: Menu (attach)
en: &Attach
hne: संलग्न (&A)

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
hne: एचटीएमएल औजार-पट्टी

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
hne: केमेल ल आफलाइन के रूप मं सेट कर दे गे हे, सब्बो नेटवर्क काम निलंबित हे

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
hne: केमेल ल आनलाइन के रूप मं सेट कर दे गे हे, सब्बो नेटवर्क काम फिर से चालू हे

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
hne: केमेल अभी आफलाइन मोड मं हे. आप मन कऊन जइसन आगू बढ़ना चाहथो ?

en: Online/Offline
hne: आनलाइन/ओफलाइन

en: Work Online
hne: आनलाइन काम करव

en: Work Offline
hne: आफलाइन काम करव

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
hne[0]: डिफाल्ट ट्रांसपोर्ट के परयोग करे बर एखर पहिचान ल बदल दे गे हे:
hne[1]: डिफाल्ट ट्रांसपोर्ट के परयोग करे बर ए %1 पहिचानों ल बदल दे गे हे:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
hne[0]: परिवर्धित ट्रांसपोर्ट के परयोग करे बर एखर पहिचान ल बदल दे गे हे:
hne[1]: परिवर्धित ट्रांसपोर्ट के परयोग करे बर ए %1 पहिचानों ल बदल दे गे हे:

en: Sending messages
hne: संदेस मन ल भेजिस जात हे

en: KMail Error
hne: के-मेल गलती

en: No Subject
hne: कोई विसय नइ

en: (no templates)
hne: (कोई टैम्प्लेट नइ)

en: This folder does not have any expiry options set
hne: फोल्डर तिर कोनो मियाद-खतम विकल्प सेट नइ हे.

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
hne: <qt>का आप मन सही मं फोल्डर <b>%1</b> के मियाद बीते देना चाहथो </qt>

en: Expire Folder
hne: बीत गिस फोल्डर

en: &Expire
hne: मियाद खतम (&E)

en: Empty Trash
hne: घुरुवा खाली करव

en: Move to Trash
hne: घुरुवा मं ले जाव

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
hne: का आप मन सही मं घुरुवा के फोल्डर खाली करना चाहथो ?

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
hne: <qt>का आप मन सही मं फोल्डर <b>%1</b> से सब्बो संदेस मन ल घुरुवा मं खिसकाना चाहते  हे?</qt>

en: Moved all messages to the trash
hne: सब्बो संदेस मन ल घुरुवा मं डाला

en: Are you sure you want to expire all old messages?
hne: का आप मन सही मं सब्बो जुन्ना संदेस मन के मियाद खतम करना चाहथो ?

en: Expire Old Messages?
hne: जुन्ना संदेस मन के मियाद खतम करव?

en: Expire
hne: हाँ

en: Security Warning
hne: सुरक्छा चेतावनी

en: Load External References
hne: बाहिरी संदर्भ मन ल लोड करव

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
hne[0]: <qt>का आप मन सचमुच चुने गे संदेस ल मिटाना चाहथो ?<br />एक बार मेटाव के बाद, एला फिर से वापस लाया नइ जा सके.</qt>
hne[1]: <qt>का आप मन सचमुच चुने गे %1 संदेस मन ल मिटाना चाहथो ?<br />एक बार मेटाव के बाद, ए मन ल फिर से वापस लाया नइ जा सके.</qt>

en: Delete Messages
hne: संदेस मेटाव

en: Delete Message
hne: संदेस मेटाव

en: Moving messages...
hne: संदेस खिसकावत हे...

en: Deleting messages...
hne: संदेस मिटात हे...

en: Messages deleted successfully.
hne: संदेस ल सफलतापूर्वक मेटाइस...

en: Messages moved successfully.
hne: संदेस मन ल सफलतापूर्वक खिसकाइस.

en: Deleting messages failed.
hne: संदेस मिटाना फेल.

en: Deleting messages canceled.
hne: संदेस मिटाना खारिज.

en: Moving messages failed.
hne: संदेस खिसकाना फेल.

en: Moving messages canceled.
hne: संदेस खिसकाना खारिज.

en: Copying messages...
hne: संदेस नकल करत हे...

en: Messages copied successfully.
hne: संदेस मन ल सफलतापूर्वक खिसकाइस.

en: Copying messages failed.
hne: संदेस नकल करना फेल.

en: Copying messages canceled.
hne: संदेस नकल करना खारिज.

en: Moving messages to trash...
hne: संदेस घुरुवा मं ले जाव...

en: Messages moved to trash successfully.
hne: संदेस मन ल घुरुवा मं सफलतापूर्वक भेजिस.

en: Moving messages to trash failed.
hne: संदेस घुरुवा मं ले जाना फेल.

en: Moving messages to trash canceled.
hne: संदेस घुरुवा मं खिसकाना खारिज.

en: Save &As...
hne: अइसन सहेजव (&A)

en: &Expire All Folders
hne: सब्बो फोल्डर के मियाद खतम करव (&E)

en: Check &Mail
hne: डाक देखव (&M)

en: &Send Queued Messages
hne: कतारबद्ध संदेस भेजव (&S)

en: Send Queued Messages Via
hne: कतार मं लगे संदेस मन ल इहां से भेजव

en: Certificate Manager
hne: प्रमानपत्र प्रबंधक.

en: &Debug Sieve...
hne: डिबग सीव... (&D)

en: Filter &Log Viewer...
hne: लाग प्रदर्सक छनइया करव... (&L)

en: Edit "Out of Office" Replies...
hne: का संपादन करव "आफिस से बाहिर" जवाबों को...

en: M&ove Thread to Trash
hne: लड़ी घुरुवा मं ले जाव (&o)

en: Move thread to trashcan
hne: लड़ी घुरुवा मं ले जाव

en: Delete T&hread
hne: संकली मेटाव (&h)

en: &Find Messages...
hne: संदेस खोजव... (&F)

en: Select &All Messages
hne: सब्बो संदेस चुनव (&A)

en: &Mailing List Management...
hne: डाक पता सूची प्रबंधन... (&M)

en: &Assign Shortcut...
hne: सार्टकट आबंटित करव... (&A)

en: &Expiration Settings
hne: मियाद बीते के सेटिंग (&E)

en: Load E&xternal References
hne: बाहिरी संदर्भ मन ल लोड करव (&x)

en: &New Message...
hne: नवा संदेस... (&N)

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
hne: नवा

en: Message From &Template
hne: टेम्पलेट से संदेस (&T)

en: New Message t&o Mailing-List...
hne: डाक-सूची मं नवा संदेस... (&o)

en: &Create Filter
hne: फिल्टर बनाव (&C)

en: Filter on &Subject...
hne: विसय मं फिल्टर... (&S)

en: Filter on &From...
hne: से छनइया ओन... (&F)

en: Filter on &To...
hne: को छनइया ओन... (&T)

en: Mark &Thread
hne: मार्क थ्रेड (&T)

en: Mark Thread as &Read
hne: लड़ी ल पढ़िस चिनहा लगाव (&R)

en: Mark all messages in the selected thread as read
hne: चुनी गे लड़ी के सब्बो संदेस मन ल पढ़िस चिनहा लगाव

en: Mark Thread as &Unread
hne: लड़ी बिन पढ़िस चिनहा लगाव (&U)

en: Mark all messages in the selected thread as unread
hne: चुनी गे लड़ी के सब्बो संदेस मन ल बिन पढ़िस चिनहा लगाव

en: Mark Thread as &Important
hne: लड़ी ल महत्वपूर्न कहिके चिनहा लगाव (&I)

en: Mark Thread as &Action Item
hne: लड़ी ल काम चीज के रूप मं चिनहा लगाव (&A)

en: &Watch Thread
hne: लड़ी देखव (&W)

en: &Ignore Thread
hne: लड़ी देखव-मत (&I)

en: Save A&ttachments...
hne: संलग्नक सहेजव... (&t)

en: Appl&y All Filters
hne: सब्बो फिल्टर लगाव (&y)

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
hne: सब्बो लड़ी फैलाव (&p)

en: Expand all threads in the current folder
hne: अभी हाल के फोल्डर मं सब्बो लड़ी फैलाव

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
hne: सब्बो लड़ियाँ समेटव (&o)

en: Collapse all threads in the current folder
hne: चुनव

en: &Display Message
hne: संदेस देखाव (&D)

en: &Next Message
hne: अगला संदेस (&N)

en: Go to the next message
hne: अगले संदेस मं जाव

en: Next &Unread Message
hne: अगला बिनपढ़ा संदेस (&U)

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
hne: अगला

en: Go to the next unread message
hne: अगले बिना-पढ़े संदेस मं जाव

en: &Previous Message
hne: पिछला संदेस (&P)

en: Go to the previous message
hne: पिछले संदेस मं जाव

en: Previous Unread &Message
hne: पिछला बिनपढ़ा संदेस (&M)

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
hne: पिछला

en: Go to the previous unread message
hne: पिछले बिना-पढ़े संदेस मं जाव

en: Next Unread &Folder
hne: अगला बिनपढ़ा फोल्डर (&F)

en: Go to the next folder with unread messages
hne: बिना-पढ़े संदेस सहित अगले फोल्डर मं जाव

en: Previous Unread F&older
hne: पिछला बिनपढ़ा फोल्डर (&o)

en: Go to the previous folder with unread messages
hne: पिछले फोल्डर मं बिना-पढ़े संदेस मन मं जाव

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
hne: अगला बिना-पढ़ा पाठ (&T)

en: Go to the next unread text
hne: अगले बिना-पढ़े पाठ मं जाव

en: Configure &Filters...
hne: फिल्टर कान्फिगर करव... (&F)

en: Manage &Sieve Scripts...
hne: सीव स्क्रिप्ट्स प्रबंधित करव... (&S)

en: KMail &Introduction
hne: के-मेल परिचय (&I)

en: Display KMail's Welcome Page
hne: के-मेल के स्वागत पेज देखाव

en: Configure &Notifications...
hne: सूचना मन ल कान्फिगर करव.... (&N)

en: &Configure KMail...
hne: के-मेल कान्फिगर करव... (&C)

en: Expire...
hne: मियाद खतम...

en: Add Favorite Folder...
hne: निसानी फोल्डर जोड़व...

en: Copy Message to Folder
hne: संदेस एखर फोल्डर मं नकल करव

en: Abort Current Operation
hne: अभी हाल के आपरेसन छोड़व

en: Focus on Next Folder
hne: अगले फोल्डर मं फोकस करव

en: Focus on Previous Folder
hne: पिछले फोल्डर मं फोकस करव

en: Select Folder with Focus
hne: फोकस के साथ फोल्डर चुनव

en: Focus on Next Message
hne: अगले संदेस मं फोकस करव

en: Focus on Previous Message
hne: पिछले संदेस मं फोकस करव

en: Select Message with Focus
hne: फोकस के साथ संदेस चुनव

en: Set Focus to Quick Search
hne: तेजी से खोज मं फोकस सेट करव

en: Extend Selection to Previous Message
hne: पिछले संदेस मं चयन फैलाव

en: Extend Selection to Next Message
hne: अगले संदेस मं चयन फैलाव

en: Move Message to Folder
hne: संदेस एखर फोल्डर मं खिसकाव

en: &Delete Search
hne: खोज मेटाव (&D)

en: E&mpty Trash
hne: घुरुवा खाली करव (&m)

en: &Move All Messages to Trash
hne: सब्बो संदेस घुरुवा मं डालव (&M)

en: Filter %1
hne: फिल्टर %1

en: Use HTML
hne: एचटीएमएल उपयोग करव

en: Starting...
hne: सुरू करत हे...

en: &Move to Trash
hne: घुरुवा मं डालव (&M)

en: Move message to trashcan
hne: संदेस घुरुवा मं ले जाव

en: New Message To...
hne: को नवा संदेस...

en: Reply To...
hne: को जवाब भेजव:

en: Forward To...
hne: को आगू भेजव...

en: Add to Address Book
hne: पता पुस्तिका मं जोड़व

en: Open in Address Book
hne: पता पुस्तिका मं खोलव

en: Bookmark This Link
hne: ये संकली ल निसानी मं रखव

en: Save Link As...
hne: संकली अइसन सहेजव...

en: &Find in Message...
hne: संदेस मं खोजव... (&F)

en: New Messages In
hne: में नवा संदेस

[ctx: Message->]
en: &Reply
hne: जवाब... (&R)

en: &Reply...
hne: जवाब... (&R)

en: Reply to &All...
hne: सब ल जवाब भेजव... (&A)

en: Reply to A&uthor...
hne: लेखक ल जवाब भेजव... (&u)

en: Reply to Mailing-&List...
hne: डाक-सूची ल जवाब भेजव... (&L)

en: Reply Without &Quote...
hne: बिना उदाहरन के जवाब भेजव... (&Q)

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
hne: इनलाइन... (&I)

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
hne: रीडायरेक्ट करव... (&R)

en: Mar&k Message
hne: संदेस चिनहा लगाव (&k)

[ctx: Message->]
en: &Forward
hne: आगू (&F)

en: Filter on Mailing-&List...
hne: डाक-सूची मं फिल्टर... (&L)

en: Send A&gain...
hne: फिर भेजव... (&g)

en: New Message From &Template
hne: टैम्प्लेट से एक नवा संदेस (&T)

en: Filter on Mailing-List...
hne: डाक-सूची मं फिल्टर...

en: <unknown>
hne: <अग्यात>

en: Filter on Mailing-List %1...
hne: डाक-सूची %1 मं फिल्टर...

en: From
hne: से

en: Date
hne: तारीक

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
hne: इनलाइन... (&I)

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
hne: संलग्नक के रूप में... (&A)

en: Save Attachments...
hne: संलग्नक सहेजव...

en: Clear Selection
hne: चयन साफ करव

en: %1 match | %1 matches
hne[0]: %1 एक जैसा
hne[1]: %1 एक जइसन

en: Last Search
hne: पिछला खोज

note: i18n: ectx: label, entry (AllowLocalFlags), group (Behaviour)
en: Allow local flags in read-only folders
hne: सिरिफ पढ़े जइसन फोल्डर मं लोकल फ्लैग स्वीकारव

note: i18n: ectx: label, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: Send queued mail on mail check
hne: डाक देखते समय कतारबद्ध डाक ल भेज देव

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastSelectedFolder), group (FolderSelectionDialog)
en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
hne: फोल्डर चयन गोठ मं सबसे वाले चुने गे फोल्डर.

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalEditor), group (General)
en: Specify e&ditor:
hne: संपादक निरधारित करव: (&d)

note: i18n: ectx: label, entry (UseExternalEditor), group (General)
en: Use e&xternal editor instead of composer
hne: कम्पोजर के बदले बाहिरी सम्पादक उपयोग करव (&x)

note: i18n: ectx: label, entry (EnableFolderQuickSearch), group (UserInterface)
en: Show folder quick search line edit
hne: तेजी से खोजव लकीर संपादन देखाव

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBeforeSend), group (Composer)
en: Confirm &before send
hne: भेजने से पहिली पुस्टि करव (&b)

note: i18n: ectx: label, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: Automatically request &message disposition notifications
hne: संदेस डिस्पाजिसन सूचना अपने अपन निवेदित करव (&m)

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: Autosave interval:
hne: अपने अपन सहेजे के अंतराल:

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Message Preview Pane
hne: संदेस प्रिव्यू फलक

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Folder List
hne: फोल्डर सूची

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateNewMessage), group (GlobalTemplates)
en: Message template for new message
hne: नवा संदेस बर संदेस टैम्प्लेट

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReply), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply
hne: जवाब बर संदेस टैम्प्लेट

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReplyAll), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply to all
hne: सब्बो ल जवाब भेजे बर संदेस टैम्प्लेट

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateForward), group (GlobalTemplates)
en: Message template for forward
hne: आगू भेजे बर संदेस टैम्पलेट

note: i18n: ectx: label, entry (QuoteString), group (GlobalTemplates)
en: Quote characters
hne: उदाहरन अक्छर

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group)
en: New Mail Notification
hne: नवा डाक के सूचना

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Deta&iled new mail notification
hne: नवा डाक के विस्तृत सूचना (&i)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: &Add...
hne: जोड़व...(&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: &Rename
hne: नाम बदलव (&R)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Set as &Default
hne: डिफाल्ट रूप मं सेट करव (&D)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEmptyTrashCheck)
en: Empty local &trash folder on program exit
hne: प्रोग्राम से बाहिर होए मं लोकल घुरुवा फोल्डर खाली करव (&t)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludeImportantFromExpiry)
en: E&xclude important messages from expiry
hne: कालातीत होए से जरूरी संदेस मन ल अलग रखव (&x)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDelayedMarkAsRead)
en: Mar&k selected message as read after
hne: चुने गे संदेस मन ल पढ़िस चिनहा लगाव, एखर बाद- (&k)

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mDelayedMarkTime)
en:  sec
hne: सेक.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxSpecificFolders)
en: Search &only in:
hne: सिरिफ ये मां खोजव: (&o)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSearchFolderLbl)
en: Search folder &name:
hne: खोजे बर फोल्डर के नामः (&n)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchResultOpenBtn)
en: Open &Message
hne: संदेस खोलव (&M)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: Check to store messages encrypted
hne: संदेस मन ल एनक्रिप्टेड भंडारित करे बर किलिक करव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrOwnKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip)
en: Select the number of days here
hne: दिनों के संख्या इहां चुनव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: For intermediate CA certificates:
hne: माध्यमिक सीए प्रमानपत्र बर:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableAllWarningsPB)
en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
hne: सब्बो "फिर से नइ पूछव" चेतावनियों ल फिर से सक्छम करव

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTML Messages
hne: एचटीएमएल संदेस

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: Allow messages to load external references from the Internet
hne: संदेस मन मं इंटरनेट से बाहिरी उल्लेखों ल लोड होना स्वीकारव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: Prefer HTML to plain text
hne: एचटीएमएल के बदला मा सादा पाठ ल प्राथमिकता देव

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Encrypted Messages
hne: एनक्रिप्टेड संदेस

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Certificate && Key Bundle Attachments
hne: प्रमानपत्र अउ कुंजी बंडल संलग्नक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSend)
en: Send policy:
hne: प्रेसन नीतिः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIgnore)
en: Ignore
hne: अनदेखा करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAsk)
en: Ask
hne: पूछव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDeny)
en: Deny
hne: अस्वीकारव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAlways)
en: Always send
hne: हमेसा भेजव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelQuote)
en: Quote original message:
hne: मूल संदेस उद्धृत करव:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNothing)
en: Nothing
hne: कुछ नइ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFull)
en: Full message
hne: पूरा संदेस

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioHeaders)
en: Only headers
hne: सिरिफ सीर्सक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mNoMDNsWhenEncryptedCheck)
en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
hne: अनएनक्रिप्टेड संदेस के प्रतिकिरिया मं एमडीएन नइ भेजव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: Validate certificates online (OCSP)
hne: प्रमानपत्र ल आनलाइन वेलिडेट करव (ओसीएसपी)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
hne: आनलाइन प्रमानपत्र सत्यापन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OCSP responder URL:
hne: ओसीएसपी रेस्पाडर यूआरएल:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: OCSP responder signature:
hne: ओसीएसपी रेस्पांडर दसखत:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
hne: प्रमानपत्र के सर्विस यूआरएल अनदेखा करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
hne: प्रमानपत्र पालिसियाँ नइ जांचव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
hne: सीआरएल से कभी घलोक परामर्स नइ लें

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
hne: गुम कमइया प्रमानपत्र प्राप्त करव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
hne: एस/माइम बर एचटीटीपी के परयोग पूरा जइसन अक्छम करव.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
hne: कोई एचटीटीपी निवेदन नइ करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
hne: प्रमानपत्र के एचटीटीपी सीआरएल वितरन बिन्दु अनदेखा करव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
hne: एस/माइम बर एलडीएपी के परयोग पूरा जइसन अक्छम करव.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
hne: कोई एलडीएपी निवेदन नइ करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
hne: प्रमानपत्र के एलडीएपी सीआरएल वितरन बिन्दु अनदेखा करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
hne: एलडीएपी निवेदन बर प्राथमिक होस्ट:

en: There is nothing to undo.
hne: वापस करे बर कुछ घलोक नइ हे.

en: Prefer &HTML to Plain Text
hne: एचटीएमएल के बदला मा सादा पाठ ल प्राथमिकता देव (&H)
