kmail - en to ia translation catalogue (14 entries)

en: KMail Assistant for refreshing settings
ia: KMail Assistant (Assistente de KMail)  per refrescar preferentias

en: (c) 2019-2022 Laurent Montel <montel@kde.org>
ia: (c), 2021-2022 Laurent Montel <montel@kde.org>

en: Author
ia: Autor

[ctx: @title:window]
en: KMail Refresh Settings
ia: KMail Refresh Settings (Refresca preferentias de KMail)

en: Warning
ia: Aviso

en: Clean up Settings
ia: Netta preferentias

en: Finish
ia: Termina

en: Clean
ia: Netta

en: Remove obsolete "TipOfDay" settings: Done
ia: Remove preferentias de obsolete "Condilios del die":Facite

en: Delete Dialog settings in file `%1`: Done
ia: Dele preferentias de Dialogo in file '%1': Facite

en: Delete Filters settings in file `%1`: Done
ia: Dele preferentias de filtros in file '%1':Facite

en: Clean Folder Settings in setting file `%1`: Done
ia: Netta preferentias de dossier in file de preferentia '%1':Facite

en: Clean Dialog Size in setting file `%1`: Done
ia: Netta grandor de dialogo in file de preferentia '%1':Facite

en: Please close KMail/Kontact before using it.
ia: Pro favor claude KMail/Kontact ante que usar lo.
