kmail - en to ie translation catalogue (24 entries)

en: Save…
ie: Gardar…

en:  bytes
ie:  octetes

[ctx: @action:inmenu]
en: Extract
ie: Extraer

[ctx: @action:inmenu]
en: Extract To…
ie: Extraer a...

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
ie: Proprietás

[ctx: @action:inmenu]
en: Message Properties
ie: Proprietás de missage

[ctx: @action:inmenu]
en: Default Folder…
ie: Fólder predefinit...

en: Open &with %1
ie: A&perter per %1

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
ie: &Aperter per

[ctx: @title:menu]
en: &Open With…
ie: &Aperter per…

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ie: &Parametres

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ie: Panel de instrumentarium

[ctx: @title:column file name]
en: File Name
ie: Nómine de file

[ctx: @title:column file type]
en: File Type
ie: Tip de file

[ctx: @title:column file size]
en: Size
ie: Grandore

en: Author
ie: Autor

[ctx: @title:window]
en: Message Properties
ie: Proprietás de missage

[ctx: @title:column property name]
en: Name
ie: Nómine

[ctx: @title:column property value]
en: Value
ie: Valore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mDescriptionLabel)
en: Description:
ie: Descrition:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mIndexLabel)
en: Index:
ie: Índex:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mDisplayLabel)
en: Comment:
ie: Comenta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSizeLabel)
en: File size:
ie: Grandore de file:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mMimeLabel)
en: MIME type:
ie: MIME-tip:
