kmail - en to ie translation catalogue (71 entries)

en: Maintainer
ie: Mantenetor

en: Bug fixes
ie: Correction de defectes

en: POP filters
ie: Filtres de POP

en: KDE Email Client
ie: Cliente de postage de KDE

en: Browser
ie: Navigator

[ctx: @title:tab Templates settings page.]
en: Templates
ie: Modelles

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
ie: Vise

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures identities]
en: Identities
ie: Identitás

en: Send Now
ie: Inviar nu

en: Send Later
ie: Reveni plu tard

en: Fonts
ie: Fondes

en: Colors
ie: Colores

en: Headers
ie: Cap-lineas

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
ie: Atachamentes

[ctx: spinbox suffix: unit for kilobyte]
en:  kB
ie:  ko

[ctx: @action]
en: Add
ie: Adjunter

[ctx: @action]
en: Remove
ie: Remover

en: Folders
ie: Fólderes

en: Invitations
ie: Invitationes

en: Encryption
ie: Ciffration

en: Select
ie: Selecter

[ctx: @action]
en: Archive
ie: Archivar

[ctx: @label:textbox]
en: &Folder:
ie: &Fólder:

[ctx: @label:textbox]
en: F&ormat:
ie: F&ormate

en: KMail2
ie: KMail

[ctx: sender address field]
en: &From:
ie: &De:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
ie: &Tema

en: Send
ie: Inviar

en: Send &Later
ie: Reveni p&lu tard

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
ie: Linea

en: &Address Book
ie: &Adressarium

[ctx: @action]
en: &Snippets
ie: Fra&gmentes

[ctx: @action]
en: &Identity
ie: &Identitá

[ctx: @action]
en: &Dictionary
ie: &Dictionarium

[ctx: @action]
en: &From
ie: &De

en: Encrypt
ie: Ciffrar

en: Sign
ie: Signar

[ctx: @action:button]
en: &Send Now
ie: &Inviar nu

[ctx: @action:button]
en: Send &Later
ie: Inviar p&lu tard

[ctx: @info:tooltip]
en: Encrypt
ie: Ciffrar

[ctx: @info:tooltip]
en: Not Encrypt
ie: Ne ciffrar

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
ie: Avansat

[ctx: @label:textbox]
en: D&ictionary:
ie: D&ictionarium:

[ctx: @action:button]
en: Create…
ie: Crear...

en: Templates
ie: Modelles

[ctx: @action:button]
en: &Remove
ie: &Remover

[ctx: @action]
en: Add…
ie: Adjunter…

en: Face
ie: Facie

note: i18n: ectx: Menu (attach)
en: &Attach
ie: &Atachar

[ctx: @action:button]
en: Import
ie: Importar

en: &Undo
ie: &Defar

en: &Undo: "%1"
ie: &Defar: %1

en: Sync All
ie: Sincronisar omni

[ctx: @action:inmenu sync everything]
en: All
ie: Omni

[ctx: Message->]
en: &Reply
ie: &Responder

en: PDF document (*.pdf)
ie: Document PDF (*.pdf)

en: From
ie: De

[ctx: Receiver of the email]
en: To
ie: A

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Folder list:
ie: Liste de fólderes:

[ctx: @action]
en: More…
ie: Plu…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: &Add…
ie: &Adjunter…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: &Rename
ie: &Renominar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureExternalReference)
en: Exceptions
ie: Exceptiones

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Encrypted Messages
ie: Ciffrat missages

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIgnore)
en: Ignore
ie: Ignorar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Don't send
ie: Ne inviar

en: %1 seconds
ie: %1 secondes

en: Move To Trash
ie: Mover al Paper-corb

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: Delete
ie: Remover

en: Move to Trash
ie: Mover al Paper-corb

en: Zoom: %1%
ie: Scale: %1%
