kmail - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Add
it: Aggiungi

en: Modify
it: Modifica

en: Remove
it: Rimuovi

en: Do you really want to remove unified mailbox <b>%1</b>?
it: Vuoi veramente eliminare la casella di posta unificata <b>%1</b>?

en: Really Remove?
it: Rimuovere davvero?

en: Unified Mailboxes
it: Casella di posta unificata

en: Synchronizing unified mailbox %1
it: Sincronizzazione casella di posta unificata %1

[ctx: @title:window]
en: Configure Unified Mailbox
it: Configura la casella di posta unificata

en: Name:
it: Nome:

en: Pick icon...
it: Scegli icona...

en: Icon:
it: Icona:

en: Inbox
it: Posta in arrivo

en: Sent
it: Posta inviata

en: Drafts
it: Bozze
