kmail - en to ka translation catalogue (1276 entries)

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Former maintainer
ka: ყოფილი პროგრამისტი

en: Original author
ka: საწყისი ავტორი

en: Former co-maintainer
ka: ყოფილი დამხმარე პროგრამისტი

en: Former core developer
ka: ყოფილი ძირითადი პროგრამისტი

en: Core developer
ka: პროგრამისტი

en: Documentation
ka: დოკუმენტაცია

en: Japanese language support
ka: იაპონური ენის მხარდაჭერა

en: Numerous technical corrections
ka: მრავალი ტექნიკური შესწორება

en: System tray notification
ka: გაფრთხილებები საათთან

en: Patch for PGP
ka: პაჩი PGP-სთვის

en: Crypto support
ka: დაშიფვრის მხარდაჭერა

en: Improved internal program documentation
ka: გაუმჯობესდა შიდა პროგრამის დოკუმენტაცია

en: Major contributor, still active
ka: ძირითადი მონაწილე, ჯერ კიდევ აქტიურია

en: Added maildir support
ka: დაემატა maildir-ის მხარდაჭერა

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
ka: PGP 6-ის მხარდაჭერა და დამატებითი კოდი დაშიფვრის მხარდაჭერისთვის

en: Original encryption support PGP 2 and PGP 5 support
ka: დაშიფვრის საწყისი მხარდაჭერა. PGP2 და PGP5-ის მხარდაჭერა

en: GnuPG support
ka: GnuPG -ის მხარდაჭერა

en: Major contributor
ka: ძირითადი მონაწილე

en: Various and sundry bug fixes
ka: გასწორდა სხვადასხვა შეცდომები

en: Improved asynchronous processes
ka: ასინქრონული პროცესების გაუმჯობესება

en: Enhanced configuration dialogs
ka: გაუმჯობესებული მორგების ფანჯრები

en: Notes/calendar integration
ka: შენიშვნების/კალენდრის ინტეგრაცია

en: Improve efficiency and consistency of code
ka: კოდის ეფექტურობის და მუდმივობის გაუმჯობესება

en: New message list and new folder tree
ka: ახალი შეტყობინების სია და ახალი საქაღალდის სია

en: Many valuable contributions
ka: ბევრი ძვირფასი წვლილი

en: Killed lots of bugs
ka: გაასწორა ძალიან ბევრი შეცდომა

en: Smiley-->emoticons processing
ka: სიცილაკების -->ემოციებამდე გადაყვანა

en: Improve 'Mark Message as' popup menu
ka: გაუმჯობესდა 'შეტყობინების დანიშვნა, როგორც' მხტუნარა მენიუში

en: Bugzilla maintenance
ka: Bugzilla -ის მოვლა

en: Improved execution speed
ka: გაშვების აჩქარება

en: Optionally compress attachments
ka: მიმაგრებული ფაილების არასავალდებულო შეკუმშვა

en: Added spam status to fancy headers
ka: მდიდრულ თავსართებში სპამის სტატუსის ჩამატება

en: Implemented todo status handling
ka: გასაკეთებლის სტატუსის დამუშავების განხორციელება

en: Bug fixes, code cleanup
ka: შეცდომების გასწორება, კოდის გასუფთავება

en: LDAP support, maintenance
ka: LDAP -ის მხარდაჭერა და მისი მოვლა

en: Major contributor to Akonadi
ka: Akonadi-ის ძირითადი მოხალისე

en: Documentation, still active
ka: დოკუმენტაცია. ჯერ კიდევ აქტიურია

en: Substantial contributor, still active
ka: მნიშვნელოვანი მოხალისე, ჯერ კიდევ აქტიური

en: Anti-virus support
ka: ანტივირუსის მხარდაჭერა

en: Fixed widget styles
ka: ფიქსირებული ვიჯეტის სტილები

en: Bug fixes
ka: შეცდომების გასწორება

en: Several patches
ka: რამდენიმე პაჩი

en: Enable external reference loading for a whole folder
ka: გარე მიმართვების მხარდაჭერის ჩართვა მთელი საქაღალდისთვის

en: Delete an entire thread
ka: სრული ძაფის წაშლა

en: POP filters
ka: POP ფილტრები

en: Patch Solaris crash
ka: გასწორდა Solaris-ის ავარიები

en: Choice of fonts for new/unread/important messages
ka: ფონტების არჩევანი ახალი/წაუკითხავი მნიშვნელოვანი შეტყობინებებისთვის

en: Fix Quick Search keyboard navigation
ka: გასწორდა სწრაფ ძებნაში კლავიატურის ნავიგაცია

en: Fix drag and drop from address book to composer
ka: გასწორდა მისამართების წიგნიდან კომპოზიტორში გადმოთრევა და დაგდება

en: Substantial contributor
ka: მნიშვნელოვანი მოხალისე

en: Improve configuration dialog
ka: გაუმჯობესდა მორგების ფანჯარა

en: Improved message importing
ka: გაუმჯობესდა შეტყობინების შემოტანა

en: Improve status bar messages
ka: გაუმჯობესდა სტატუსის პანელის შეტყობინებები

en: Patch for window resizing problem
ka: ფანჯრის ზმის შეცვლის პაჩი

en: Optimize qt-cast; fix QUrl()
ka: 'qt-cast'-ის ოპტიმიზაცია; გასწორდა QUrl()

en: Usability tests and improvements
ka: გამოყენებადობის გაუმჯობესებები და ტესტები

en: Patch composer configuration
ka: პაჩის კომპოზიტორის მორგება

en: Ägypten and Kroupware project management
ka: Ägypten და Kroupware პროექტის მართვა

en: Improved HTML support
ka: HTML-ის უკეთესი მხარდაჭერა

en: X-Face support
ka: X-Face -ის მხარდაჭერა

en: Automated recipient selection
ka: ავტომატური მიმღების დადგენა

en: Beta testing of PGP 6 support
ka: PGP 6-ის მხარდაჭერის ბეტა ტესტი

en: Bug fixes, cleaned up context menus
ka: გასწორებები, გასუფთავდა კონტექსტური მენიუები

en: Port to MS Windows®
ka: MS Windows®-ზე გადატანა

en: IM status indicator
ka: IM სტატუსის მაჩვენებელი

en: Improve layout of recipients editor
ka: გაუმჯობესდა მიმღებების რედაქტორის განლაგება

en: Timestamp for 'Transmission completed' status messages
ka: დროის შტამპი 'გადაცემა დასრულებულია' სტატუსის შეტყობინებებისთვის

en: Multiple encryption keys per address
ka: ერთზე მეტი დაშიფვრის გასაღებ თითოეული მისამართისთვის

en: Improved icon/image processing
ka: გაუმჯობესდა ხატულის/გამოსახულების დამუშავება

en: Fixed many IMAP bugs
ka: გასწორდა ბევრი IMAP-ის შეცდომა

en: KDE Email Client
ka: KDE -ის ელფოსტის კლიენტი

en: Copyright © %1, KMail authors
ka: Copyright © %1, KMail-ის ავტორები

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
ka: ელ-ფოსტის სიები

[ctx: @option:check]
en: Folder contains a single mailing list
ka: საქაღალდე ერთ დაგზავნის სიას შეიცავს

[ctx: @action:button]
en: Detect Automatically
ka: ავტომატურად დადგენა

en: Mailing list description:
ka: დაგზავნის სიის აღწერა:

en: Browser
ka: Browser-ი

en: Preferred handler:
ka: რჩეული დამმუშავებელი:

[ctx: @action:button]
en: Invoke Handler
ka: სახელურის ჩაწოდება

en: Address type:
ka: მისამართის ტიპი:

[ctx: @label:textbox]
en: URL for mailing list posting:
ka: ბმული დაგზავნის სიაში დაპოსტვისთვის:

en: Subscribe to List
ka: სიის გამოწერა

en: Post to List
ka: სიაზე დაპოსტვა

en: Unsubscribe From List
ka: სიის გამოწერის გაუქმება

en: List Archives
ka: არქივების სია

en: List Help
ka: დახმარების სია

en: Not available
ka: ხელმიუწვდომელია

en: Not available.
ka: მიუწვდომელია.

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
ka: KMail-მა ამ საქაღალდეში დაგზავნის სია ვერ აღმოაჩინა.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
ka: KMail-მა ამ საქაღალდეში დაგზავნის სია სრულად ვერ აღმოაჩინა. შეავსეთ მისამართები ხელით.

[ctx: @title:tab Quota page.]
en: Quota
ka: კვოტა

[ctx: @label:textbox]
en: Usage:
ka: გამოყენება:

[ctx: @label:textbox]
en: Status:
ka: მდგომარეობა:

en: %p% full
ka: %p% სავსეა

en: %1 of %2 used
ka: %1 %2-დან გამოყენებულია

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
ka: მალსახმობი

[ctx: @label:textbox]
en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
ka: <qt>რომ აირჩიოთ ღილაკი ან ღილაკების კომბინაცია, რომელიც მიმდინარე საქაღალდეს მონიშნავს. დააწკაპუნეთ ღილაკს ქვემოთ, შემდეგ კი დააწექით ღილაკებს, რომლების ასოცირებაც გნებავთ ამ საქაღალდესთან.</qt>

[ctx: @title:tab Templates settings page.]
en: Templates
ka: ნიმუშები

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
ka: ხედი

[ctx: @option:check]
en: Use custom &icons
ka: ხატულების &ხელით მითითება

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
ka: &ნორმალური:

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
ka: &წაუკითხავი:

en: Retrieval Options
ka: მიღების პარამეტრები

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures identities]
en: Identities
ka: იდენტიფიკატორები

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
ka: მიღება

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
ka: გაგზავნა

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures ldap server]
en: LDAP server
ka: ldap სერვერი

[ctx: @label:textbox]
en: Outgoing accounts (add at least one):
ka: გამავალი ანგარიშები (დაამატეთ ერთი მაინც):

[ctx: @option:check]
en: &Confirm action
ka: &ქმედების დადასტურება

en: Before sending:
ka: გაგზავნამდე:

[ctx: @option:check]
en: Check spelling
ka: მართლწერის შემოწმება

en: Never Automatically
ka: არასდროს ავტომატურად

en: On Manual Mail Checks
ka: ელფოსტის ხელით შემოწმებისას

en: On All Mail Checks
ka: ელფოსტის შემოწმებისას

en: Send &messages in outbox folder:
ka: შეტყობინებების &გაგზავნა განავალ საქაღალდეში:

en: Send Now
ka: ახლა გაგზავნა

en: Send Later
ka: მოგვიანებით გაგზავნა

en: Defa&ult send method:
ka: გაგზავნის &ნაგულისხმევი მეთოდი:

[ctx: @option:check]
en: Enable Undo Send
ka: გაგზავნის გაუქმების ჩართვა

en: Add Mail Account…
ka: ელფოსტის ახალი ანგარიშის დამატება…

en: Custom Account…
ka: ანგარიშის ხელით მითითება…

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
ka: ელფოსტის ხელით შემოწმებაში ჩასმა

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
ka: KMail-ის გამორთვისას ოფლაინში გასვლა

[ctx: @action]
en: Check mail on startup
ka: გაშვებისას ელფოსტის შემოწმება

en: New Mail Notifier Agent not registered. Please contact your administrator.
ka: ახალი ელფოსტის გაფრთხილების აგენტი რეგისტრირებული არაა. დაუკავშირდით ადმინისტრატორს.

en: General
ka: მთავარი

en: Fonts
ka: ფონტები

en: Colors
ka: ფერები

en: Layout
ka: განლაგება

en: Message List
ka: შეტყობინებების სია

en: Message Tags
ka: შეტყობინების ჭდეები

en: Message Body
ka: შეტყობინების შემცველობა

en: Message List - Unread Messages
ka: შეტყობინებების სია - წაუკითხავი შეტყობინებები

en: Message List - Important Messages
ka: შეტყობინებების სია - მნიშვნელოვანი შეტყობინებები

en: Message List - Action Item Messages
ka: შეტყობინებების სია - ქმედების ელემენტის შეტყობინებები

en: Fixed Width Font
ka: ფიქსირებული სიგანის ფონტი

en: Composer
ka: კომპოზიტორი

en: Printing Output
ka: გამოტანის დაბეჭდვა

[ctx: @option:check]
en: &Use custom fonts
ka: &ხელით მითითებული ფონტების გამოყენება

[ctx: @label:textbox]
en: Apply &to:
ka: &გადატარება:

en: Quoted Text - First Level
ka: ციტირებული ტექსტი - პირველი დონე

en: Quoted Text - Second Level
ka: ციტირებული ტექსტი - მეორე დონე

en: Quoted Text - Third Level
ka: ციტირებული ტექსტი - მესამე დონე

en: Link
ka: Ბმული

en: Unread Message
ka: წაუკითხავი შეტყობინება

en: Important Message
ka: მნიშვნელოვანი შეტყობინება

en: Action Item Message
ka: ქმედების ელემენტის შეტყობინება

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
ka: HTML სტატუსის პანელის ფონი - შეტყობინება HTML არაა

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
ka: HTML სტატუსის პანელის წინა პლანი - შეტყობინება HTML არაა

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
ka: HTML სტატუსის პანელის ფონი - HTML შეტყობინება

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
ka: HTML სტატუსის პანელის წინა პლანი - HTML შეტყობინება

[ctx: @option:check]
en: &Use custom colors
ka: ფერების &ხელით მითითება

[ctx: @option:check]
en: Recycle colors on deep &quoting
ka: ღრმა &ციტირებისას ფერების თავიდან გამოყენება

[ctx: @option:check]
en: &Do not change color from original HTML mail
ka: &საწყისი HTML ელფოსტის ფერი არ შეიცვლება

[ctx: @label:textbox]
en: Close to quota threshold:
ka: უახლოვდებით კვოტის ზღვარს:

[ctx: @option:check]
en: Show folder quick search field
ka: საქაღალდის სწრაფი ძებნის ველის ჩვენება

[ctx: @option:radio]
en: Never
ka: არასდროს

[ctx: @label]
en: Show favorite folders view:
ka: რჩეული საქაღალდეების ხედის ჩვენება:

[ctx: @option:radio]
en: As icons
ka: როგორც ხატულები

[ctx: @option:radio]
en: As list
ka: როგორც სია

[ctx: @option:radio]
en: Always
ka: ყოველთვის

[ctx: @label]
en: Folder tooltips:
ka: საქაღალდის მინიშნებები:

en: Sta&ndard format (%1)
ka: &სტანდარტული ფორმატი (%1)

en: Locali&zed format (%1)
ka: &ლოკალიზებული ფორმატი (%1)

en: Smart for&mat (%1)
ka: &ჭკვიანი ფორმატი (%1)

en: C&ustom format:
ka: ფორმატის &ხეით მითითება:

en: Default aggregation:
ka: ნაგულისხმევი აგრეგაცია:

en: Default theme:
ka: ნაგულისხმევი თემა:

[ctx: @label:textbox]
en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information…</a></qt>
ka: <qt><a href="whatsthis1">მომხმარებლის ფორმატის ინფორმაცია…</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
ka: <qt><p><strong>თარიღისთვის, შეგიძლიათ, ეს გამოსახულებები გამოიყენოთ:</strong></p><ul><li>d - დღის ნომერი 0-ის გარეშე (1-31)</li><li>dd - დღის ნომერი წინ ნულით, თუ საჭიროა (01-31)</li><li>ddd - დღის შემოკლებული სახელი (ორშ-კვი)</li><li>dddd - დღის გრძელი სახელი (ორშაბათი - კვირა)</li><li>M - თვის ნომერი 0-ის გარეშე (1-12)</li><li>MM - თვის ნომერი წინ ნულით, თუ საჭიროა (01-12)</li><li>MMM - თვის შემოკლებული სახელი (იან - დეკ)</li><li>MMMM - the თვის გრძელი სახელი (იანვარი - დეკემბერი)</li><li>yy - წელი ორი ციფრით (00-99)</li><li>yyyy - წელი ოთხი ციფრით (0000-9999)</li></ul><p><strong>დროისთვის, შეგიძლიათ, ეს გამოსახულებები გამოიყენოთ:</strong></p> <ul><li>h - საათი ნულის გარეშე (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - საათი წინ ნულით, თუ საჭიროა (00-23 ან 01-12 თუ AM/PM ნაჩვენებია)</li><li>m - წუთები ნულის გარეშე (0-59)</li><li>mm - წუთები ნულით, თუ საჭიროა (00-59)</li><li>s - წამები ნულის გარეშე (0-59)</li><li>ss - წამები წინ ნულით, თუ საჭიროა (00-59)</li><li>z - მილიწამები წინ ნულის გარეშე (0-999)</li><li>zzz - მილიწამები წინ ნულით, თუ საჭიროა (000-999)</li><li>AP - AM/PM-ის ჩვენების გადართვა. AP ჩანაცვლდება "AM"-ით ან "PM"-ით.</li><li>ap - AM/PM ჩვენებაზე გადართვა. ap ჩანაცვლდება ან "am"-ით, ან "pm".</li><li>Z - დროის სარტყელი რიცხვით ფორმატში (-0500)</li></ul><p><strong>ყველა სხვა შეყვანილი სიმბოლო გამოტოვებული იქნება.</strong></p></qt>

en: Date Display:
ka: თარიღის ჩვენება:

[ctx: @option:check]
en: Display Own Identity
ka: საკუთარი იდენტიფიკატორის ჩვენება

en: Message Window
ka: შეტყობინებების ფანჯარა

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
ka: შეტყობინების ფანჯრის დახურვა პასუხის/გადაგზავნის შემდეგ

en: System Tray
ka: სისტემს კუთხე

[ctx: @option:check]
en: Enable system tray icon
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ჩართვა

[ctx: @option:check]
en: Start minimized to tray
ka: ჩაკეცილად გაშვება

[ctx: @option:check]
en: Show unread email in Taskbar
ka: წაუკითხავი ელფოსტების ამოცანების პანელზე ჩვენება

en: Plasma activities
ka: Plasma-ის აქტივობები

[ctx: @option:check]
en: Enable
ka: ჩართვა

en: A&vailable Tags
ka: &ხელმისაწვდომი ჭდეები

[ctx: @info:tooltip]
en: Add new tag
ka: ახალი ჭდის დამატება

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected tag
ka: მონიშნული ჭდის წაშლა

[ctx: @info:tooltip]
en: Increase tag priority
ka: ჭდის პრიორიტეტის გაზრდა

[ctx: @info:tooltip]
en: Decrease tag priority
ka: ჭდის პრიორიტეტის შემცირება

en: Ta&g Settings
ka: &ჭდის მორგება

en: Delete
ka: წაშლა

en: Do you want to remove tag '%1'?
ka: გნებავთ წაშალოთ ჭდე '%1'?

[ctx: @title:window]
en: Remove Tag
ka: ჭდის წაშლა

en: We cannot create tag. A tag with same name already exists.
ka: ჭდე ვერ შევქმენი. მისი სახელი უკვე დაკავებულია.

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
ka: მთავარი

en: Standard Templates
ka: სტანდარტული შაბლონები

en: Custom Templates
ka: ხელით მითითებული შაბლონი

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
ka: თემა

en: Headers
ka: სათაურები

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
ka: დანართი

en: Autocorrection
ka: ავტოკორექცია

en: Auto Resize Image
ka: გამოსახულების ზომის ავტომატური შეცვლა

[ctx: @title:group]
en: Signature
ka: ხელმოწერა

en: Automatically insert the configured signature when starting to compose a message
ka: მორგებული ხელმოწერის ავტომატური ჩასმა შეტყობინების შედგენის დაწყებისას

en: Insert the signature above any quoted text
ka: ზემო ხელმოწერის ჩასმა ნებისმიერ ციტირებულ ტექსტზე ზემოთ

en: Insert the RFC-compliant signature separator (two dashes and a space on a line) before the signature
ka: ხელმოწერამდე RFC-სთან თავსებადი ხელმოწერის გამყოფის ჩასმა (ორი ტირე და გამოტოვება ერთ ხაზზე)

en: When replying, do not quote any existing signature
ka: პასუხისას არსებული ხელმოწერების ციტირება არ მოხდება

[ctx: @title:group]
en: Format
ka: _ფორმატი

en: When replying, only quote the selected text (instead of the complete message), if there is text selected in the message window.
ka: პასუხისას, მთელი შეტყობინების მაგიერ, მხოლოდ, მონიშნული ტექსტის ციტირება, თუ შეტყობინების ფანჯარაში ტექსტი მონიშნულია.

en: When replying, add quote signs in front of all lines of the quoted text, even when the line was created by adding an additional line break while word-wrapping the text.
ka: პასუხისას, ციტირებული ტექსტის ყველა ხაზის წინ ციტირების ნიშნების დასმა მაშინაც კი, როცა ხაზი გადატანილია მისი სიგრძის გამო.

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
ka: მითითებული სიგანისას სიტყვების ავტომატური გადატანის ჩართვა

en: Set the text width for automatic word wrapping
ka: დააყენეთ ტექსტის ზომა ავტომატური სიტყვის გადატანისთვის

en: When replying or forwarding, quote the message in the original format it was received. If unchecked, the reply will be as plain text by default.
ka: პასუხისას ან გადაგზავნისას, შეტყობინების ორიგინალ, მიღებულ ფორმატში ციტირება. თუ ეს გამორთულია, პასუხი უბრალო ტექსტით მოხდება.

en: Format the plain text part of a message from the HTML markup. Bold, italic and underlined text, lists, and external references are supported.
ka: შეტყობინების უბრალო ტექსტის დაფორმატება HTML მარკიდებიდან. მხარდაჭერიია სქელი, კურსივი და ხაზგასმული ტექსტი, სიები და გარე მიმართვები.

[ctx: @title:group]
en: Recipients
ka: მიმღებები

en: Only allow this many recipients to be specified for the message. This applies to doing a "Reply to All", entering recipients manually or using the "Select…" picker.  Setting this limit helps you to avoid accidentally sending a message to too many people.  Note, however, that it does not take account of distribution lists or mailing lists.
ka: შეტყობინების მხოლოდ მითითებული რაოდენობის მიმღებების ქონის დაშვება. ეს ასევე ეხება "ყველასთვის პასუხს", მიმღებების ხელით შეყვანას ან "არჩევით"…..  ამ ზღვრის დაყენება დაგეხმარებათ, ელფოსტა შემთხვევით მეტისმეტად ბევრ ხალხს არ გაუგზავნოთ.  დაიმახსოვრეთ, რომ ეს ფუნქცია დაგზავნის სიების არსებობას არ ითვალისწინებს.

en: Remember recent addresses entered, and offer them for recipient completion
ka: უახლესი შეყვანილი მისამართების დამახსოვრება და მიმღების მისამართის დასრულებისთვის გამოყენება

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
ka: შენახვის გარეშე

[ctx: @label:textbox]
en: Maximum recent addresses retained:
ka: დამახსოვრებული მისამართების მაქსიმალური რაოდენობა:

en: The maximum number of recently entered addresses that will be remembered for completion
ka: ახლახანს შეყვანილი მისამართების რაოდენობა, რომელიც დასრულებისთვის იქნება დამახსოვრებული

[ctx: @action:button]
en: Configure Completion…
ka: დასრულების მორგება…

[ctx: @title:group]
en: Autosave
ka: ავტომატური შენახვა

en: No autosave
ka: ავტომატური შენახვის გარეშე

[ctx: Interval suffix]
en: %v minute | %v minutes
ka[0]: %v წუთი
ka[1]: %v წუთი

en: Automatically save the message at this specified interval
ka: შეტყობინების ავტომატური შენახვა მითითებულ ინტერვალში ერთხელ

[ctx: @title:group]
en: Composer
ka: კომპოზიტორი

en: Activate quick text format toolbar
ka: სწრაფი ტექსტის დაფორმატების პანელის გააქტიურება

en: Repl&y Subject Prefixes
ka: &პასუხის სათაურის პრეფიქსები

[ctx: @label:textbox]
en: Recognize any sequence of the following prefixes (entries are case-insensitive regular expressions):
ka: შემდეგი პრეფიქსების ნებისმიერი მიმდევრობის გამოცნობა (ჩანაწერები რეგისტრზე-არადამოკიდებულებული რეგულარული გამოსახულებებია):

en: A&dd…
ka: &დამატება…

en: Re&move
ka: წა&შლა

en: Mod&ify…
ka: ჩასწორება…

en: Enter new reply prefix:
ka: შეიყვანეთ ახალი პასუხის პრეფიქსი:

en: Do you want to remove reply prefix?
ka: გნებავთ პასუხის პრეფიქსის წაშლა?

en: Reply Prefix:
ka: პასუხის პრეფიქსი:

en: For&ward Subject Prefixes
ka: &გადაგზავნის სათაურის პრეფიქსები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remo&ve
ka: &წაშლა

en: Add…
ka: დამატება…

en: Modify…
ka: ჩასწორება…

en: Enter new forward prefix:
ka: შეიყვანეთ ახალი გადაგზავნის პრეფიქსი:

en: Do you want to remove forward prefix?
ka: გნებავთ გადაგზავნის პრეფიქსის წაშლა?

en: Forward Prefix:
ka: გადაგზავნის პრეფიქსი:

[ctx: @label:textbox]
en: Define custom mime header fields:
ka: აღწერეთ თქვენი MIME თავსართის ველები:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
ka: მნიშვნელობა

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
ka: ახა&ლი

[ctx: @action:button]
en: Re&move
ka: წა&შლა

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
ka: &სახელი:

[ctx: @label:textbox]
en: &Value:
ka: მნიშვნელობა:

en: 'Content-Type' is not an authorized string. This header will be not saved.
ka: 'Content-Type' ავტორიზებული სტრიქონი არაა. ეს თავსართი შენახული არ იქნება.

[ctx: @title:window]
en: Invalid header
ka: არასწორი თავსართი

[ctx: @option:check]
en: E&nable detection of missing attachments
ka: &ნაკლული მიმაგრებული ფაილების დადგენის ჩართვა

[ctx: @label:textbox]
en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
ka: შემდეგი საკვანძო სიტყვების აღქმა, როგორც ფაილის მიბმის სურვილი:

en: Enter new key word:
ka: შეიყვანეთ ახალი საკვანძო სიტყვა:

en: Do you want to remove this attachment word?
ka: გნებავთ, მიმაგრების სიტყვა წაშალოთ?

en: Attachment Word:
ka: მიმაგრების სიტყვა:

[ctx: @label:textbox]
en: Maximum Attachment Size:
ka: მიბმული ფაილის მაქსიმალური ზომა:

[ctx: spinbox suffix: unit for kilobyte]
en:  kB
ka:  კბ

en: No limit
ka: ლიმიტის გარეშე

[ctx: @action]
en: Add
ka: დამატება

[ctx: @action]
en: Remove
ka: წაშლა

en: Folders
ka: საქაღალდეები

en: Invitations
ka: მოსაწვევები

en: Printing
ka: დაბეჭდვა

en: User Feedback
ka: მომხარებლის უკუკავშირი

en: Check Before Send Plugins
ka: გაგზავნამდე დამატებების შემოწმება

en: Composer Plugins
ka: გაგზავნის დამატებები

en: Grammar Checker Plugins
ka: მართლწერის შემოწმების დამატებები

en: Tools Plugins
ka: ხელსაწყოს დამატებები

en: Editor Plugins
ka: რედაქტორის დამატებები

en: Message Viewer
ka: შეტყობინების ნახვა

en: Webengine Plugins
ka: Webengine -ის დამატებები

en: Header Style Plugins
ka: თავსართის სტილის დამატებები

en: Text Conversion Plugins
ka: ტექსტის გადაყვანის დამატებები

en: Misc
ka: სხვანი

en: Confirm Deleting Emails Plugins
ka: ელფოსტების წაშლის დადასტურების დამატებები

en: Akonadi Agents
ka: Akonadi -ის აგენტები

en: Reading
ka: რედინგი

en: Message Disposition Notifications
ka: შეტყობინების ჩაბარების გაფრთხილებები

en: Encryption
ka: დაშიფრვა

en: S/MIME Validation
ka: S/MIME -ის გადამოწმება

en: Email Address:
ka: ელფოსტის მისამართი:

en: Do you want to remove this email address?
ka: მართლა გნებავთ ელფოსტის ამ მისამართის წაშლა?

en: Changing the global HTML setting will override all folder specific values.
ka: გლობალური HTML პარამეტრის შეცვლა ყველა საქაღალდის საკუთარ მნიშვნელობას გადაფარავს.

en: %v day | %v days
ka[0]: %v დღე
ka[1]: %v დღე

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Settings
ka: GnuPG-ის მორგება

[ctx: @label:textbox]
en: The module is missing. Please verify your installation. This module is provided by kdepim-addons.
ka: მოდული ვერ ვიპოვე. შეამოწმეთ თქვენი ფაილები. ეს მოდული kdepim-addons-ის მერაა მოწოდებული.

en: GnuPG Configure Module Error
ka: GnuPG-ის მორგების მოდულის შეცდომა

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
ka: ეს პარამეტრი მოითხოვს dirmngr >= 0.9.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
ka: პროქსის გარეშე

en: (Current system setting: %1)
ka: (მიმდინარე სისტემური პარამეტრი: %1)

[ctx: @title:window]
en: Select Contact
ka: აირჩიეთ კონტაქტი

en: Select
ka: _არჩევა

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
ka: არქივი

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
ka: არქივის საქღალდე

[ctx: @action]
en: Archive
ka: არქივი

[ctx: @label:textbox]
en: &Folder:
ka: &საქაღალდე:

[ctx: @label:textbox]
en: F&ormat:
ka: &ფორმატი:

en: Compressed Zip Archive (.zip)
ka: შეკუმშული Zip არქივი (.zip)

en: Uncompressed Archive (.tar)
ka: შეუკუმშავი არქივი (.tar)

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
ka: BZ2-ით შეკუმშული Tar არქივი (.tar.bz2)

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
ka: GZ-ით შეკუმშული Tar არქივი (.tar.gz)

[ctx: @label:textbox]
en: &Archive File:
ka: &არქივის ფაილი:

en: Archive file (*.tar *.zip *.tar.gz *.tar.bz2)
ka: არქივის ფაილი (*.tar *.zip *.tar.gz *.tar.bz2)

[ctx: @option:check]
en: &Delete folder and subfolders after completion
ka: &დასრულების შემდეგ საქაღალდისა და ქვესაქაღალდების წაშლა

[ctx: @option:check]
en: Archive all subfolders
ka: ყველა ქვესაქაღალდის დაარქივება

en: Please select the folder that should be archived.
ka: აირჩიეთ დასაარქივებელია საქაღალდე.

[ctx: @title:window]
en: No folder selected
ka: საქაღალდე არჩეული არაა

[ctx: @title:window]
en: Notification
ka: შეტყობინება

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
ka[0]: 1 მიმაგრებული ფაილი (%2)
ka[1]: %1 მიმაგრებული ფაილი (%2)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide attachment list
ka: მიმაგრებული ფაილების სიის დამალვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Show attachment list
ka: მიმაგრებული ფაილების სიის ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
ka: აირჩიეთ ამ შეტყობინების მართლწერის შემოწმებისას გამოყენებული ლექსიკონი

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
ka: აირჩიეთ გაგზავნილი-ელფოსტის საქაღალდე, სადაც ამ შეტყობინების ასლი შეინახება

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the outgoing account to use for sending this message
ka: აირჩიეთ გამავალი ანგარიში ამ შეტყობინების გასაგზავნად

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the "From:" email address for this message
ka: მიუთითეთ ამ შეტყობინების "ვისგან:" ელფოსტის მისამართი

[ctx: @label:textbox]
en: &Identity:
ka: &იდენტიფიკაცია:

[ctx: @label:textbox]
en: &Dictionary:
ka: &ლექსიკონი:

[ctx: @label:textbox]
en: &Sent-Mail folder:
ka: &გაგზავნილი ელფოსტის საქაღალდე:

[ctx: @label:textbox]
en: &Mail transport:
ka: &ელფოსტის ტრანსპორტი:

[ctx: sender address field]
en: &From:
ka: &საიდან:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
ka: &თემა:

[ctx: @title:window]
en: Composer
ka: კომპოზიტორი

en: &Send Mail
ka: &ელფოსტის გაგზავნა

en: &Send Mail Via
ka: ელფოსტის გაგზავნა &გავლით

en: Send
ka: გაგზავნა

en: Send &Later
ka: &მოგვიანებით გაგზავნა

en: Send &Later Via
ka: გაგზავნა მოგვიანებით, გ&ავლით

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
ka: რიგი

en: Save as &Draft
ka: &მონახაზად შენახვა

en: Save email in Draft folder
ka: ელფოსტის შენახვა მონახაზების საქაღალდეში

en: Save as &Template
ka: &ნიმუშად შენახვა

en: Save email in Template folder
ka: ელფოტის შენახვა ნიმუშების საქაღალდეში

en: Save as &File
ka: &ფაილად შენახვა

en: Save email as text or html file
ka: ელფოსტის შენახვა ტექსტურ ან html failSi

en: &Insert Text File…
ka: &ტექსტური ფაილის ჩასმა…

en: &Insert Recent Text File
ka: &უახლესი ტექსტური ფაილის ჩასმა

en: &Address Book
ka: &მისამართების წიგნი

en: Open Address Book
ka: მისამართების წიგნის გახსნა

en: &New Composer
ka: &ახალი კომპოზიტორი

[ctx: @action]
en: Select &Recipients…
ka: &აირჩიეთ მიმღებები…

[ctx: @action]
en: Save &Distribution List…
ka: &დაგზავნის სიის შენახვა…

[ctx: @action]
en: Paste as Attac&hment
ka: ჩასმა &დანართის სახით

[ctx: @action]
en: Cl&ean Spaces
ka: ჰარეების &გასუფთავება

[ctx: @action]
en: Use Fi&xed Font
ka: &ფიქსირებული ფონტის გამოყენება

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
ka: &გადაუდებელი

[ctx: @action]
en: &Request Disposition Notification
ka: ჩაბარების გაფრთხილების &მოთხოვნა

[ctx: @action]
en: &Request Delivery Confirmation
ka: ჩაბარების გაფრთხილების &მოთხოვნა

[ctx: @action]
en: &Wordwrap
ka: &სიტყვების გადატანა

[ctx: @action]
en: &Snippets
ka: &ფრაზები

[ctx: @action]
en: &Automatic Spellchecking
ka: &ავტომატური მართლწერის შემოწმება

[ctx: @action]
en: Rich Text Editing
ka: მდიდარი ტექსტის ჩასწორება

en: Rich Text
ka: მდიდარი ტექსტი

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle rich text editing mode
ka: მდიდარი ტექსტის ჩასწორების რეჟიმის გადართვა

[ctx: @action]
en: &All Fields
ka: &ყველა ველი

[ctx: @action]
en: &Identity
ka: &იდენტიფიკაცია

[ctx: @action]
en: &Dictionary
ka: &ლექსიკონი

[ctx: @action]
en: &Sent-Mail Folder
ka: &გაგზავნილი ელფოსტის საქაღალდე

[ctx: @action]
en: &Mail Transport
ka: &ელფოსტის ტრანსპორტი

[ctx: @action]
en: &From
ka: &ვისგან

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
ka: &თემა

[ctx: @action]
en: Append S&ignature
ka: &ხელმოწერის ბოლოში მიწერა

[ctx: @action]
en: Pr&epend Signature
ka: ხელმოწერის &თავში დამატება

[ctx: @action]
en: Insert Signature At C&ursor Position
ka: ხელმოწერის ჩასმა კურსორის პოზიციაზე

en: &Spellchecker…
ka: &მართლწერის შემოწმება…

en: Spellchecker
ka: სინტაქსის შემოწმება

en: &Encrypt Message
ka: &შეტყობინების დაშიფვრა

en: Encrypt
ka: დაშიფრვა

en: &Sign Message
ka: &შეტყობინების ხელმოწერა

en: Sign
ka: ხელმოწერა

en: &Cryptographic Message Format
ka: &კრიპტოგრაფიული შეტყობინების ფორმატი

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a cryptographic format for this message
ka: აირჩიეთ კრიპტოგრაფიული შეტყობინების ფორმატი ამ შეტყობინებისთვის

en: Create Follow Up Reminder…
ka: საუბრის გაგრძელების შემხსენებლის დამატება…

en: Configure KMail…
ka: KMail-ის მორგება…

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
ka: <qt>მენიუს ზოლი მთლიანად დაიმალება. მისი თავიდან საჩვენებლად დააწექით: %1.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Hide menu bar
ka: მენიუს ზოლის დამალვა

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
ka:  ხაზი: %1

[ctx: @label:textbox]
en:  Column: %1
ka:  სვეტი: %1

en: Spellcheck: on
ka: მართლწერა: ჩართ

en: Spellcheck: off
ka: მართლწერა: გამორთ

en: Re&save as Template
ka: თ&ავიდან შენახვა ნიმუშის სახით

en: &Save as Draft
ka: &მონახაზად შენახვა

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
ka: ამ შეტყობინების თავიდან შენახვა ნიმუშების საქაღალდეში. ამ შემთხვევაში მას მოგვიანებითაც გამოიყენებთ.

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
ka: ამ შეტყობინების მონახაზების საქაღალდეში შენახვა. ამის შემდეგ ის შეგიძლიათ, ნებისმერ დროს ჩაასწოროთ და გააგზავნოთ.

en: Do you want to save the message for later or discard it?
ka: გნებავთ, შეინახოთ ეს შეტყობინება მოგვიანებით გამოსაყენებლად თუ მოვაცილო?

[ctx: @title:window]
en: Close Composer
ka: შემდგენის დახურვა

[ctx: @title:window]
en: Autosave Message Failed
ka: შეტყობინების ავტომატური შენახვის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Sending Message Failed
ka: შეტყობინების გაგზავნის შეცდომა

en: Could not start "KAddressbook" program. Please check your installation.
ka: პროგრამის "KAddressbook" გაშვება შეუძლებელია. შეამოწმეთ თქვენი ფაილები.

[ctx: @title:window]
en: Unable to start "KAddressbook" program
ka: პროგრამის "KAddressbook" გაშვების შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Insert File
ka: ფაილის ჩასმა

[ctx: @action]
en: Add as &Inline Image
ka: &ხაზშივე გამოსახულების სახით დამატება

[ctx: @action]
en: Add as &Attachment
ka: მიმაგრებულ ფაილად &დამატება

en: Name of the attachment:
ka: მიმაგრებული ფაილის სახელი:

en: Attachment name can't be empty
ka: მიმაგრებული ფაილის სახელი ცარიელი ვერ იქნება

[ctx: @title:window]
en: Invalid Attachment Name
ka: მიმაგრებული ფაილის არასწორი სახელი

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
ka[0]: შეტყობინებისთვის ბმულის დამატება
ka[1]: შეტყობინებისთვის ბმულების დამატება

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
ka[0]: ფაილის &მიმაგრება
ka[1]: ფაილების &მიმაგრება

[ctx: @title:window]
en: Insert clipboard text as attachment
ka: ბუფერში არსებული ტექსტის მიმაგრება

en: unnamed
ka: უსახელო

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
ka: <qt><p>იმისთვის, რომ ამ შეტყობინების ხელმოწერა შეგეძლოთ, ჯერ აუცილებელია (OpenPGP ან S/MIME) ხელმოწერის გასაღების მითითება.</p><p>აირჩიეთ გასაღები იდენტიფიკატორის მორგების ფანჯარაში.</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Undefined Signing Key
ka: ხელმოწერის აღუწერელი გასაღები

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
ka: უნდა შეიყვანეოთ თქვენი ელფოსტის მისამართი ველში 'ვისგან:'. ასევე უნდა დააყენოთ ყველა იდენტიფიკაციის ელფოსტის მისამართი, რათა მისი შეყვანა ყოველ ჯერზე არ გიწევდეთ.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
ka: აუცილებელია, ერთი მიმღები მაინც მიუთითოთ. ან ველში 'ვის:', ან როგორც ასლი, ან ბრმა ასლი.

en: To: field is empty. Send message anyway?
ka: შეტყობინების ველი 'ვის:' ცარიელია. მაინც გავაგზავნო შეტყობინება?

[ctx: @title:window]
en: No To: specified
ka: ველი ვის: მითითებული არაა

[ctx: @action:button]
en: S&end as Is
ka: &გაგზავნა, როგორც არის

[ctx: @action:button]
en: &Specify the To field
ka: &მიუთითეთ ვის ველი

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
ka: სათაური არ მიგითითებიათ. მაინც გავაგზავნო შეტყობინება?

[ctx: @title:window]
en: No Subject Specified
ka: თემა მითითებული არაა

[ctx: @action:button]
en: &Specify the Subject
ka: მიუთითეთ &თემა

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
ka: მონახაზის დასაშიფრად, სულ ცოტა, ერთი მიმღები უნდა მიუთითოთ.

en: About to send email…
ka: ელფოსტის გაგზავნის შესახებ…

[ctx: @title:window]
en: Send Confirmation
ka: თანხმობის გაგზავნა

[ctx: @action:button]
en: &Send Now
ka: &ახლა გაგზავნა

[ctx: @action:button]
en: Send &Later
ka: &მოგვიანებით გაგზავნა

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
ka: ცდილობთ, ელფოსტა, %1-ზე მეტ მიმღებს გაუგზავნოთ. მაინც გავაგზავნო შეტყობინება?

[ctx: @title:window]
en: Too many recipients
ka: მეტისმეტად ბევრი მიმღები

[ctx: @action:button]
en: &Send as Is
ka: &გაგზავნა, როგორც არის

[ctx: @action:button]
en: &Edit Recipients
ka: &მიმღებების ჩასწორება

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
ka: HTML რეჟიმის გამორთვა ტექსტის ფორმატირებას დაკარგავს. დარწმუნებული ბრძანდებით?

[ctx: @title:window]
en: Lose the formatting?
ka: დაკარგავთ დაფორმატებას?

[ctx: @action:button]
en: Lose Formatting
ka: დაფორმატების დაკარგვა

[ctx: @action:button]
en: Add Markup Plain Text
ka: მარკირების უბრალო ტექსტის დამატება

[ctx: The argument is as PGP fingerprint]
en: Your selected PGP key (%1) doesn't exist in your keyring or is not suitable for encryption.
ka: თქვენი არჩეული PGP გასაღები (%1) თქვენს ბრელოკში არ არსებობს, ან დაშიფვრისთვის შესაფერისი არაა.

[ctx: The argument is as PGP fingerprint]
en: Your selected PGP signing key (%1) doesn't exist in your keyring or is not suitable for signing.
ka: თქვენი არჩეული PGP ხელმოწერის გასაღები (%1) თქვენს ბრელოკში არ არსებობს, ან ხელმოწერისთვის შესაფერისი არაა.

[ctx: The argument is as SMIME fingerprint]
en: Your selected SMIME key (%1) doesn't exist in your keyring or is not suitable for encryption.
ka: თქვენი არჩეული S/MIME გასაღები (%1) თქვენს ბრელოკში არ არსებობს, ან დაშიფვრისთვის შესაფერისი არაა.

[ctx: The argument is as SMIME fingerprint]
en: Your selected SMIME signing key (%1) doesn't exist in your keyring or is not suitable for signing.
ka: თქვენი არჩეული S/MIME ხელმოწერის გასაღები (%1) თქვენს ბრელოკში არ არსებობს, ან ხელმოწერისთვის შესაფერისი არაა.

[ctx: @info:tooltip]
en: Encrypt
ka: დაშიფრვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Not Encrypt
ka: არ-დაშიფრვა

[ctx: @info:tooltip]
en: No key found for the recipient.
ka: მიმღების გასაღები აღმოჩენილი არაა.

[ctx: @info:tooltip]
en: Autocrypt gossip key is used for this recipient. We got this key from 3rd party recipients. This key is not verified.
ka: ამ მიმღებისთვის ავტოშიფრის ჭორის გასაღები გამოყენება. ეს გასაღები მესამე პირებისგან მივიღეთ და გადამოწმებული არაა.

[ctx: @info:tooltip]
en: Autocrypt key is used for this recipient. This key is not verified. The recipient prefers encrypted replies.
ka: ამ მიმღებისთვის ავტომატური დაშიფვრის გასაღები გამოიყენება. ეს გასაღები არ გადამოწმებულა. მიმღებს დაშიფრული პასუხები ურჩევნია.

[ctx: @info:tooltip]
en: Autocrypt key is used for this recipient. This key is not verified. The recipient does not prefer encrypted replies.
ka: ამ მიმღებისთვის ავტომატური დაშიფვრის გასაღები გამოიყენება. ეს გასაღები არ გადამოწმებულა. მიმღებს დაშიფრული პასუხები არ ურჩევნია.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is not trusted. It hasn't enough validity. You can sign the key, if you communicated the fingerprint by another channel. Click the icon for details.
ka: დაშიფვრის გასაღები სანდო არაა. მას საკმარისი ვარგისიანობა არ გააჩნია. შეგიძლიათ, გასაღებს ხელი მოაწეროთ, თუ სხვა არხის მიერ ანაბეჭდს დაელაპარაკეთ. დეტალებისთვის დააწკაპუნეთ ხატულას.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is not trusted. It hasn't been used anywhere to guarantee it belongs to the stated person. By using the key will be trusted more. Or you can sign the key, if you communicated the fingerprint by another channel. Click the icon for details.
ka: დაშიფვრის გასაღები სანდო არაა. ის არსად გამოყენებულა, რომ დავასკვნათ, ეკუთვნის თუ არა ის დასახელებულ პიროვნებას. გამოყენებით გასაღები უფრო სანდო გახდება. ან, შეგიძლიათ, ამ გასაღებზე ხელი მოაწეროთ, თუ ანაბეჭდი სხვა არხით გადაეცით. დეტალებისთვის ხატულაზე დააწკაპუნეთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is not trusted. It has conflicting TOFU data. Click the icon for details.
ka: დაშიფვრის გასაღები სანდო არაა. მას კონფლიქტური TOFU მონაცემები აქვს. დეტალებისთვის დააწკაპუნეთ ხატულაზე.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is not trusted. It has unknown validity in TOFU data. Click the icon for details.
ka: დაშიფვრის გასაღები სანდო არაა. მას კონფლიქტური TOFU მონაცემები აქვს. დეტალებისთვის დააწკაპუნეთ ხატულაზე.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is not trusted. The key is marked as bad. Click the icon for details.
ka: დაშიფვრის გასაღები სანდო არაა. გასაღები მონიშნულია, როგორც არასწორი. დეტალებისთვის დააწკაპუნეთ ხატულაზე.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is only marginally trusted and hasn't been used enough time to guarantee it belongs to the stated person. By using the key will be trusted more. Or you can sign the key, if you communicated the fingerprint by another channel. Click the icon for details.
ka: დაშიფვრის გასაღები მხოლოდ ნაწილობრივაა სანდო და არ გამოყენებულა საკმარისჯერ, რომ გარანტია გვქონდეს, რომ ის დასახელებულ პიროვნებას ეკუთვნის. თუ მას გამოიყენებთ, ის უფრო სანდო გახდება. ან, შეგიძლიათ, ხელი მოაწეროთ გასაღებს, თუ ანაბეჭდთან კომუნიკაცია სხვა არხით გქონდათ. დეტალებისთვის დააწკაპუნეთ ხატულაზე.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is only marginally trusted. You can sign the key, if you communicated the fingerprint by another channel. Click the icon for details.
ka: დაშიფვრის გასაღები სანდო არაა. შეგიძლიათ, გასაღებს ხელი მოაწეროთ, თუ სხვა არხის მიერ ანაბეჭდს დაელაპარაკეთ. დეტალებისთვის დააწკაპუნეთ ხატულას.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is only marginally trusted, but has been used enough times to be very likely controlled by the stated person. By using the key will be trusted more. Or you can sign the key, if you communicated the fingerprint by another channel. Click the icon for details.
ka: დაშიფვრის გასაღები მხოლოდ ნაწილობრივაა სანდო. ის არ გამოყენებულა საკმარისჯერ, რომ დავრწმუნდეთ, რომ ის დასახელებულ პიროვნებას ეკუთვნის. გასაღბის გამოყენებით ის უფრო სანდო გახდება. შეგიძლიათ, გასაღებს ხელი მოაწეროთ, თუ სხვა არხის მიერ ანაბეჭდს დაელაპარაკეთ. დეტალებისთვის დააწკაპუნეთ ხატულას.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is fully trusted. You can raise the security level, by signing the key. Click the icon for details.
ka: დაშიფვრის გასაღები სრულად სანდოა. გასაღების ხელმოწერით, შეგიძლიათ, უსაფრთხოების დონე გაზარდოთ. დეტალებისთვის ხატულაზე დააწკაპუნეთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is ultimately trusted or is signed by another ultimately trusted key. Click the icon for details.
ka: დაშიფვრის გასაღები სრულად სანდოა ან ხელმოწერილია სხვა სრულად სანდო გასაღებით. დეტალებისთვის ხატულაზე დააწკაპუნეთ.

en:  Column: %1
ka:  სვეტი: %1

[ctx: if in your language something like 'certificate(s)' is not possible please use the plural in the translation]
en: <qt>No valid and trusted encryption certificate was found for "%1".<br/><br/>Select the certificate(s) which should be used for this recipient. If there is no suitable certificate in the list you can also search for external certificates by clicking the button: search for external certificates.</qt>
ka: <qt>"%1"ს-თვის სანდო დაშიფვრის სერტიფიკატი ვერ ვიპოვე.<br/><br/>აირჩიეთ სერტიფიკატ(ებ)-ი, რომლებიც ამ მიმღებისთვის უნდა გამოვიყენო. თუ სიაში შესაბამისი სერტიფიკატი არაა, გარე სერტიფიკატების მოძებნა 'გარე სერტიფიკატების მოძებნის' ღილაკზე დაწკაპუნებით შეგიძლიათ.</qt>

en: Encryption Key Selection
ka: დაშიფვრის გასაღების არჩევანი

[ctx: @title:window]
en: Plugin Editor Information
ka: დამატების რედაქტორის ინფორმაცია

[ctx: @title:window]
en: Details
ka: დეტალები

[ctx: @label:textbox]
en: Select email to put in whitelist:
ka: აირჩიეთ თეთრ სიაში ჩასამატებელი ელფოსტა:

en: Found potential phishing email addresses <a href="phishingdetails">(details…)</a>
ka: აღმოჩენილია პოტენციური ფიშინგის ელფოსტის მისამართები <a href="phishingdetails">(დეტალები…)</a>

[ctx: @action]
en: Send Now
ka: ახლა გაგზავნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Set a subject for this message
ka: დააყენეთ შეტყობინების სათაური

en: This shortcut allows to send mail directly.
    Mail can be send accidentally.
    What do you want to do?
ka: ეს მალსახმობი საშუალებას გაძლევთ, ელფოსტა პირდაპირ გააგზავნოთ.
    ელფოსტა შეიძლება შემთხვევით გააგზავნოთ.
    რას იზამთ?

en: Configure shortcut
ka: მალსახმობის მორგება

en: Remove Shortcut
ka: მალსახმობის წაშლა

en: Ask Before Sending
ka: კითხვა გაგზავნამდე

en: Sending Without Confirmation
ka: გაგზავნა დადასტურების გარეშე

en: This attachment: <ul><li>%1</li></ul> was added externally. Remove it if it's an error.
ka: მიმაგრებული ფაილი: <ul><li>%1</li></ul> გარედან დაემატა. წაშალეთ ის, თუ ეს შეცდომაა.

en: These attachments: <ul><li>%1</li></ul> were added externally. Remove them if it's an error.
ka: მიმაგრებული ფაილები: <ul><li>%1</li></ul> გარედან დაემატა. წაშალეთ ისინი, თუ ეს შეცდომაა.

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
ka: შეტყობინება, რომელიც შეადგინეთ, როგორც ჩანს, მიუთითებს მიმაგრებულ ფაილზე, მაგრამ არაფერი მიგიმაგრებიათ. გნებავთ, მიამაგროთ ფაილი თქვენს შეტყობინებას?

en: &Attach file
ka: &ფაილის მიმაგრება

en: &Remind me later
ka: &მოგვიანებით შემახსენე

en: External editor was started.
ka: გარე რედაქტორი გაშვებულია.

en: Transport was not found. Please verify that you will use a correct mail transport.
ka: ტრანსპორტი ვერ ვიპოვე. გადაამოწმეთ, რომ სწორ ელფოსტის ტრანსპორტს იყენებთ.

en: Sent Folder is not defined. Please set it before sending the mail.
ka: გაგზავნილების ელფოსტა აღწერილი არაა. დააყენეთ ის ელფოსტის გაგზავნამდე.

en: Identity was not found. Please verify that you will use a correct identity.
ka: იდენტიფიკატორი ვერ ვიპოვე. გადაამოწმეთ გამოყენებული იდენტიფიკატორის სისწორე.

en: Dictionary was not found. Please verify that you will use a correct dictionary.
ka: ლექსიკონი ვერ ვიპოვე. გადაამოწმეთ გამოყენებული ლექსიკონის სისწორე.

[ctx: @info:status]
en: We have reached maximum recipients. Truncating recipients list to %1.
ka: მიაღწიეთ მიმღებების მაქსიმალურ რაოდენობას. მიმღებების რაოდენობა %1-მდე შეიკვეცება.

en: Message will be signed
ka: შეტყობინება ხელმოწერილი იქნება

en: Message will not be signed
ka: შეტყობინება ხელმოწერილი არ იქნება

en: Message will be encrypted
ka: შეტყობინება დაიშიფრება

en: Message will not be encrypted
ka: შეტყობინება არ დაიშიფრება

en: Cannot fetch collection. %1
ka: კოლექციის გამოთხოვის შეცდომა. %1

en: Folder name not defined.
ka: საქაღალდის სახელი აღწერილი არაა.

en: Unable to create folder. %1
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა. %1

en: Archive folder not defined. Please verify settings for account %1
ka: არქივის საქაღალდე აღწერილი არაა. გადაამოწმეთ პარამეტრები ანგარიშისთვის %1

en: No messages selected.
ka: შეტყობინება მონიშნული არაა.

en: List of collections is empty. %1
ka: კოლექციების სია ცარიელია. %1

en: This folder %1 is read only. Please verify the configuration of account %2
ka: საქაღალდე %1 მხოლოდ-კითხვადია. გადაამოწმეთ %2 ანგარიშის კონფიგურაცია

en: Cannot move messages.
ka: შეტყობინებების გადატანის შეცდომა.

en: Unable to fetch folder. Error reported: %1
ka: საქაღალდის გამოთხოვის შეცდომა. მიღებული შეცდომა: %1

en: No folder returned.
ka: საქაღალდე არ დაბრუნებულა.

en: Unable to fetch parent folder. Error reported: %1
ka: მშობელი საქაღალდის გამოთხოვის შეცდომა. მიღებული შეცდომა: %1

en: Unable to return list of folders.
ka: საქაღალდეების სიის დაბრუნების შეცდომა.

en: Messages archived
ka: შეტყობინება დაარქივდა

en: Folder Shortcut %1
ka: საქაღალდის მალსახმობი %1

[ctx: List of message viewer closed]
en: Closed Reader
ka: დახურული მკითხველი

en: Clear History
ka: ისტორიის გასუფთავება

[ctx: @action]
en: Reopen Closed Viewer
ka: დახურული დამთვალიერებლის თავიდან გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, image)
en: Image
ka: ასლი

en: You do not have your own contact defined in the address book.
ka: თქვენს მისამართების წიგნში საკუთარი კონტაქტები აღწერილი არ გაქვთ.

[ctx: @title:window]
en: No Picture
ka: სურათი გარეშე

en: No picture set for your address book entry.
ka: თქვენს მისამართების წიგნის ჩანაწერში სურათი დაყენებული არაა.

[ctx: @title:window]
en: Create own vCard
ka: საკუთარი vCard-ს შექმნა

[ctx: @option:radio]
en: &With empty fields
ka: &ცარიელი ველებით

[ctx: @option:radio]
en: &From existing vCard
ka: &არსებული vCard-დან

[ctx: @label:textbox]
en: &vCard path:
ka: &vCard -ის ბილიკი:

[ctx: @option:radio]
en: &Duplicate existing vCard
ka: &არსებული vCard-ის დუბლირება

[ctx: @label:textbox]
en: &Existing identities:
ka: &არსებული იდენტიფიკატორები:

[ctx: @info:status]
en: Could not start OpenPGP certificate generation.
ka: OpenPGP-ის სერტიფიკატის გენერაციის დაწყება შეუძლებელია.

en: Could not start OpenPGP certificate generation: %1
ka: OpenPGP-ის სერტიფიკატის გენერაციის დაწყება შეუძლებელია: %1

[ctx: @title]
en: Generating an OpenPGP Certificate…
ka: მიმდინარეობს OpenPGP-ის სერტიფიკატის გენერაცია…

en: The process of generating an OpenPGP certificate requires large amounts of random numbers. This may require several minutes…
ka: OpenPGP-ის სერტიფიკატის გენერაციის პროცესს შემთხვევითი რიცხვების დიდი რაოდენობა სჭირდება. ამას, რამდენიმე წუთი შეიძლება, დასჭირდეს…

en: Could not generate an OpenPGP certificate: %1
ka: OpenPGP-ის სერტიფიკატის გენერაცია შეუძლებელია: %1

[ctx: @info:status]
en: Key generation was cancelled.
ka: გასაღების გენერაცია გაუქმდა.

en: No key
ka: გასაღების გარეშე

en: Generate a new OpenPGP certificate
ka: OpenPGP-ის სერტიფიკატის გენერაცია

[ctx: @title:window]
en: Key Generation Error
ka: გასაღების გენერაციის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity
ka: იდენტიფიკაციის ჩასწორება

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
ka: მთავარი

[ctx: @label:textbox]
en: &Your name:
ka: &თქვენი სახელი:

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
ka: <qt><h3>თქვენი სახელ</h3><p>ეს ველი თქვენს სახელს ისეთ ფორმაში უნდა შეიცავდეს, როგორც გნებავთ, ის, გაგზავნილი ელფოსტის თავსართში გამოჩნდეს.</p><p>თუ ამას ცარიელს დატოვებთ, სახელი არ გამოჩნდება, მხოლოდ ელფოსტა.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: Organi&zation:
ka: &ორგანიზაცია:

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
ka: <qt><h3>ორგანიზაცია</h3><p>ეს ველი თქვენი ორგანიზაციის სახელს უნდა შეიცავდეს, თუ გნებავთ, ის გაგზავნილი ელფოსტის თავსართებში გამოჩნდეს.</p><p>ამ ველის ცარიელად დატოვება უსაფრთხო (და მიღებული) რამაა.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: &Email address:
ka: &ელფოსტის მისამართი:

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>This address is the primary one, used for all outgoing mail. If you have more than one address, either create a new identity, or add additional alias addresses in the field below.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
ka: <qt><h3>ელფოსტის მისამართი</h3><p>ეს ველი თქვენს სრულ ელფოსტის მისამართს უნდა შეიცავდეს.</p><p>ეს მისამართი ძირითადია, გამოიყენება ყველა გამავალი ელფოსტისთვის. თუ ერთზე მეტი ელფოსტა გაქვთ, ან ახალი იდენტიფიკატორი შექმენით, ან ქვემოთ ველში შეიყვანეთ დამატებითი ელფოსტის მისამართები.</p><p>თუ ამ ველს ცარიელს დატოვებთ ან არასწორად შეავსებთ, ხალხს თქვენთვის პასუხის პრობლემები ექნება.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: Email a&liases:
ka: &ელფოსტის მეტსახელები:

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
ka: <qt><h3>ელფოსტის ფსევდონიმები</h3><p>ეს ველი შეიცავს ფსევდონიმის მისამართებს, რომლებიც ამ იდენტიფიკატორის საკუთრებად უნდა განვიხილოთ (იმის საპირისპიროდ, რაც, საკუთარი იდენტიფიკატორი რომ ჰქონდეს).</p><p>მაგ:</p><table><tr><th>ძირითადი მისამართი:</th><td>saxeli.gvari@magaliti.ge</td></tr><tr><th>ფსევდონიმები:</th><td>saxeli@magaliti.ge<br>gvari@magaliti.ge</td></tr></table><p>ერთი ფსევდონიმი ერთ ხაზზე.</p><qt>

en: Cryptography
ka: კრიპტოგრაფია

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to digitally sign messages. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
ka: <qt><p>OpenPGP-ის გასაღები, რომელსაც აქ აირჩევთ, შეტყობინებების ციფრული ხელმოწერისთვის იქნება გამოყენებული. ასევე, შეგიძლიათ, გამოიყენოთ GnuPG-ის გასაღებებიც.</p><p>შეგიძლიათ, ეს ველი ცარიელი დატოვოთ, მაგრამ, ამ შემთხვევაში KMail თქვენს ელფოსტას OpenPGP-ით ხელს ვერ მოაწერს.. ჩვეულებრივი ელფოსტის ფუნქციონალს ეს არ შეეხება.</p><p>გასაღებების შესახებ მეტი ინფორმაცია მიიღეთ ბმულზე <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: OpenPGP signing key:
ka: OpenPGP ხელმოწერის გასაღები:

[ctx: @option:check]
en: Use same key for encryption and signing
ka: ერთი და იგივე გასაღების გამოყენება დაშიფვრისა და ხელმოწერისთვის

en: OpenPGP key:
ka: OpenPGP -ის გასაღები:

en: OpenPGP signing key:
ka: OpenPGP ხელმოწერის გასაღები:

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Public Key" feature in the composer. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
ka: <qt><p>OpenPGP-ის გასაღები, რომელსაც აქ აირჩევთ, გამოყენებული იქნება შეტყობინებების დასაშიფრად თქვენთვის და კომპოზიტორში "ჩემი საჯარო გასაღების მიმაგრების" ფუნქციისთვის. ასევე, შეგიძლიათ, GnuPG-ის გასაღებებიც გამოიყენოთ.</p><p>შეგიძლიათ, ეს ველი ცარიელი დატოვოთ, მაგრამ KMail გამავალ შეტყობინებებს თქვენთვის OpenPGP-ით ვერ დაშიფრავს. ნორმალურ ელფოსტის ფუნქციონალს ეს არ შეეხება.</p><p>გასაღებების შესახებ მეტი ინფორმაციის მიღება შეგიძლიათ ბმულზე <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: OpenPGP encryption key:
ka: OpenPGP დაშიფვრის გასაღები:

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
ka: <qt><p>S/MIME (X.509) სერტიფიკატი, რომელსაც აქ აირჩევთ, შეტყობინებებზე ციფრული ხელმოწერისთვის გამოიყენება.</p><p>შეგიძლიათ, ეს ველი ცარიელი დატოვოთ, მაგრამ მაშინ KMail-ს არ შეეძლება, ელფოსტებზე S/MIME-ით ციფრული ხელმოწერა დაასვას. ნორმალურ ელფოსტის ფუნქციონალს ეს არ შეეხება.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: S/MIME signing certificate:
ka: S/MIME ხელმოწერის სერტიფიკატი:

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
ka: <qt><p>S/MIME სერტიფიკატი, რომელსაც აქ აირჩევთ, გამოყენებული იქნება შეტყობინებების დასაშიფრად თქვენთვის და კომპოზიტორის "ჩემი სერტიფიკატის მიმაგრების" ფუნქციისთვის.</p><p>შეგიძლიათ, ეს ველი ცარიელი დატოვოთ, მაგრამ KMail-ს არ შეეძლება, გამავალი შეტყობინებები, თქვენამდე, S/MIME-ით დაშიფროს. ნორმალურ ელფოსტის ფუნქციონალს ეს არ შეეხება.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: S/MIME encryption certificate:
ka: S/MIME დაშიფვრის სერტიფიკატი:

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
ka: სასურველი ფორმატი:

en: Enable Autocrypt
ka: ავტომატური დაშიფვრის ჩართვა

[ctx: @label:textbox]
en: Autocrypt:
ka: ავტომატური დაშიფვრა:

[ctx: @option:check]
en: Let others know you prefer encryption
ka: გააგებინეთ სხვებსაც, რომ დაშიფვრა გირჩევნიათ

en: Overwrite global settings for security defaults
ka: უსაფრთხოების ნაგულისხმევი გლობალური პარამეტრების თავზე გადაწერა

[ctx: @label:textbox]
en: Overwrite defaults:
ka: ნაგულისხმევების თავზე გადაწერა:

[ctx: @option:check]
en: Sign messages
ka: შეტყობინებების ხელმოწერა

[ctx: @option:check]
en: Encrypt messages when possible
ka: შეტყობინებების დაშიფვრა, თუ შესაძლებელია

[ctx: @option:check]
en: Warn when trying to send unsigned messages
ka: გაფრთხილება ხელმოუწერელი შეტყობინებების გაგზავნისას

[ctx: @option:check]
en: Warn when trying to send unencrypted messages
ka: გაფრთხილება დაუშიფრავი შეტყობინებების გაგზავნისას

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
ka: დამატებითი

[ctx: @label:textbox]
en: &Reply-To address:
ka: &საპასუხო მისამართი:

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
ka: <qt><h3>საპასუხო (Reply-To) მისამართები</h3><p>ეს აყენებს <tt>Reply-to:</tt>თავსართს, რომელიც შეიცავს სხვადასხვა ელფოსტის მისამართებს ნორმალური <tt>ვისგან:</tt> მისამართს.</p><p>ეს, შეიძლება, იყოს გამოსადეგი, როცა გყავთ ჯგუფი, რომელიც ერთად, მსგავს როლებზე მუშაობენ. მაგალითად, თუ გსურთ, ყველა გაგზავნილ ელფოსტას <tt>ვისგან:</tt> ველში თქვენი ელფოსტა ეწეროს, მაგრამ პასუხი ჯგუფის ელფოსტის მისამართზე მივიდეს.</p><p>თუ პრობლემებს შეეჩეხეთ, ეს ველი ცარიელი დატოვეთ.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: &CC addresses:
ka: &ასლის მისამართები:

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
ka: <qt><h3>CC (ასლის) მისამართები</h3><p>მისამართები, რომლებსაც აქ შეიყვანთ, დაემატება ყველა გამავალ ელფოსტას, რომელსაც ამ იდენტიფიკატორით გააგზავნით.</p><p>ეს ჩვეულებრივ გამოიყენება ყველა ელფოსტის ასლის თქვენს სხვა ანგარიშზე გადასაგზავნად.</p><p>ერთზე მეტი მისამართის მისათითებლად მისამართებს შორის მძიმე გამოიყენეთ.</p><p>თუ დარწმუნებული არ ბრძანდებით, დატოვეთ ეს ველი ცარიელი.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: &BCC addresses:
ka: &ბრმა ასლის მისამართები:

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
ka: <qt><h3>BCC (ბრმა ასლის) მისამართები</h3><p>მისამართები, რომლებსაც აქ შეიყვანთ, დაემატება ყველა გამავალ ელფოსტას, რომელსაც ამ იდენტიფიკატორით გააგზავნით. მათ სხვა მიმღებები ვერ დაინახავენ</p><p>ეს ჩვეულებრივ გამოიყენება ყველა ელფოსტის ასლის თქვენს სხვა ანგარიშზე გადასაგზავნად.</p><p>ერთზე მეტი მისამართის მისათითებლად მისამართებს შორის მძიმე გამოიყენეთ.</p><p>თუ დარწმუნებული არ ბრძანდებით, დატოვეთ ეს ველი ცარიელი.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: D&ictionary:
ka: &ლექსიკონი:

en: Select Send-mail Folder
ka: აირჩიეთ გაგზავნილი ელფოსტების საქაღალდე

[ctx: @option:check]
en: Sent-mail &folder:
ka: გაგზავნილი ელფოსტების &საქაღალდე:

en: Select Draft Folder
ka: აირჩიეთ მონახაზების საქაღალდე

[ctx: @label:textbox]
en: &Drafts folder:
ka: &მონახაზების საქაღალდე:

en: Select Templates Folder
ka: აირჩიეთ ნიმუშების საქაღალდე

[ctx: @label:textbox]
en: &Templates folder:
ka: &ნიმუშების საქაღალდე:

en: Select Spam Folder
ka: აირჩიეთ სპამის საქაღალდე

[ctx: @option:check]
en: Spam &folder:
ka: ს&პამის საქაღალდე:

en: Configure Expire Folder...
ka: მოძველებულების საქაღალდის მორგება...

[ctx: @option:check]
en: Outgoing Account:
ka: გამავალი ანგარიში:

[ctx: @option:check]
en: Attach my vCard to message
ka: შეტყობინებისთვის ჩემი vCard-ის მიმაგრება

[ctx: @action:button]
en: Create…
ka: შექმნა…

[ctx: @label:textbox]
en: Autocorrection language:
ka: ავტოკორექციის ენა:

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore default domain name
ka: ნაგულისხმევი დომენის სახელის აღდგენა

[ctx: @label:textbox]
en: Defaul&t domain:
ka: ნაგულისხმევი &დომენი:

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
ka: <qt><p>ნაგულისხმევი დომენი გამოიყენება იმ ელფოსტების დასასრულებლად, რომლებიც, მხოლოდ, მომხმარებლის სახელისგან შედგებიან.</p></qt>

[ctx: @option:check]
en: &Use custom message templates for this identity
ka: &ამ იდენტიფიკატორისთვის მომხმარებლის შეტყობინების ნიმუშების გამოყენება

[ctx: @action:button]
en: &Copy Global Templates
ka: &გლობალური ნიმუშების კოპირება

en: Templates
ka: ნიმუშები

en: Signature
ka: ხელმოწერა

en: Picture
ka: სურათი

en: Activities
ka: აქტივობები

en: Invalid Email Alias "%1"
ka: არასწორი ელფოსტის ფსევდონიმი "%1"

en: You must provide an email for this identity.
ka: ამ იდენტიფიკატორისთვის ელფოსტის მისამართის მითითება აუცილებელია.

[ctx: @title:window]
en: Empty Email Address
ka: ცარიელი ელფოსტის მისამართი

[ctx: @title:window]
en: Invalid Email Address
ka: ელფოსტის არასწორი მისამართი

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
ka: მორგებული OpenPGP-ის ხელმოწერის გასაღებებიდან ერთ-ერთი არ შეიცავს მომხმარებლის ID-ს მითითებული ელფოსტის მისამართით ამ იდენტიფიკატორისთვის (%1).
    ამან შეიძლება გამოიწვიოს გაფრთხილების შეტყობინებები მიმღების მხარეს, როცა ის ამ კონფიგურაციით შექმნილი ხელმოწერების გადამოწმებას შეეცდება.

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
ka: მორგებული OpenPGP-ის ხელმოწერის გასაღებებიდან ერთ-ერთი არ შეიცავს მომხმარებლის ID-ს მითითებული ელფოსტის მისამართით ამ იდენტიფიკატორისთვის (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
ka: მორგებული S/MIME-ის ხელმოწერის გასაღებებიდან ერთ-ერთი არ შეიცავს მომხმარებლის ID-ს მითითებული ელფოსტის მისამართით ამ იდენტიფიკატორისთვის (%1).
    ამან შეიძლება გამოიწვიოს გაფრთხილების შეტყობინებები მიმღების მხარეს, როცა ის ამ კონფიგურაციით შექმნილი ხელმოწერების გადამოწმებას შეეცდება.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
ka: მორგებული S/MIME-ის ხელმოწერის გასაღებებიდან ერთ-ერთი არ შეიცავს მომხმარებლის ID-ს მითითებული ელფოსტის მისამართით ამ იდენტიფიკატორისთვის (%1).

[ctx: @title:window]
en: Email Address Not Found in Key/Certificates
ka: სერტიფიკატებში/გასაღებში ელფოსტის მისამართი აღმოჩენილი არაა

en: The signature file is not valid
ka: ხელმოწერის ფაილი არასწორია

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity "%1"
ka: იდენტიფიკაციის ჩასწორება "%1"

en: Some custom folder for identity does not exist (anymore); therefore, default folders will be used.
ka: ზოგიერთი მომხმარებლის საქაღალდე იდენტიფიკატორისთვის (უკვე) აღარ არსებობს. ამიტომ, გამოყენებული იქნება ნაგულისხმევი საქაღალდეები.

en: Create…
ka: შექმნა…

en: Edit…
ka: ჩასწორება…

[ctx: @title:window]
en: Edit own vCard
ka: საკუთარი vCard-ის ჩასწორება

en: Delete current vCard
ka: მიმდინარე vCard-ის წაშლა

en: Are you sure you want to delete this vCard?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, გნებავთ, ეს vCard სამუდამოდ წაშალოთ?

[ctx: @title:window]
en: Delete vCard
ka: VCard-ის წაშლა

en: We cannot delete vCard file.
ka: შეცდომა vCard ფაილის წაშლისას.

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ ამოცანის გაუქმება?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
ka: დასტური

[ctx: @action:button]
en: Cancel Editing
ka: ჩასწორების გაუქმება

[ctx: @action:button]
en: Do Not Cancel
ka: არ გააუქმო

[ctx: @title:window]
en: Expire Spam Folder
ka: მოძველებულების საქაღალდის მორგება

en: <qt>Do you really want to remove the identity named <b>%1</b>?</qt>
ka: <qt>მართლა გნებავთ, წაშალოთ იდენტიფიკატორი სახელით <b>%1</b>?</qt>

en: Do you really want to remove this %1 identity? | Do you really want to remove these %1 identities?
ka[0]: მართლა გნებავთ ამ %1 იდენტიფიკატორის წაშლა?
ka[1]: მართლა გნებავთ ამ %1 იდენტიფიკატორის წაშლა?

en: Remove Identity | Remove Identities
ka[0]: იდენტიფიკატორის წაშლა
ka[1]: იდენტიფიკატორების წაშლა

[ctx: @action:button]
en: &Remove
ka: &წაშლა

[ctx: @action]
en: Add…
ka: დამატება…

[ctx: @action]
en: Modify…
ka: ჩასწორება…

[ctx: @action]
en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

[ctx: @action]
en: Set as Default
ka: ნაგულისხმევად დაყენება

[ctx: @title:window]
en: New Identity
ka: ახალი იდენტობა

[ctx: @label:textbox]
en: &New identity:
ka: &ახალი იდენტიფიკატორი:

[ctx: @option:radio]
en: &Use System Settings values
ka: &სისტემური პარამეტრების გამოყენება

[ctx: @option:radio]
en: &Duplicate existing identity
ka: არსებული &იდენტიფიკატორის დუბლირება

en: Face
ka: სახე

en: More information under <a href="https://quimby.gnus.org/circus/face/">https://quimby.gnus.org/circus/face/</a>.
ka: მეტი ინფორმაცია ბმულზე <a href="https://quimby.gnus.org/circus/face/">https://quimby.gnus.org/circus/face/</a>.

en: Examples are available at <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.
ka: მაგალითები ხელმისაწვდომია ბმულზე <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.

en: No image will be sent.
ka: სურათები გაგზავნილი არ იქნება.

en: KMail will send a colored image through the Face header.
ka: KMail ფერად გამოსახულებად Face თავსართით გაგზავნის.

en: KMail will send a black-and-white image through the X-Face header.
ka: KMail შავთეთრ გამოსახულებას X-Face თავსართით გაგზავნის.

en: KMail will send both a colored and a black-and-white image.
ka: KMail, ორივე, შავთეთრ და ფერად გამოსახულებას გაგზავნის.

en: Failed to reduce image size to fit in header.
ka: თავსართში ჩასატევად გამოსახულების ზომის შემცირება ჩავარდა.

en: Failed to reduce image size to fit in header. Install pngquant to obtain better compression results.
ka: თავსართში ჩასატევად გამოსახულების ზომის შემცირება ჩავარდა. შეკუმშვის უკეთესი შედეგებისთვის დააყენეთ pngquant.

en: Install pngquant to obtain better image quality.
ka: შეკუმშვის უკეთესი შედეგებისთვის დააყენეთ pngquant.

en: pngquant exited with code %1: %2
ka: pngquant დასრულდა კოდით %1: %2

en: Email added successfully.
ka: ელფოსტა წარმატებით დაემატა.

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
ka[0]: დაგზავნის სია %2 ცარიელია. მას ვერ გამოიყენებთ.
ka[1]: დაგზავნის სია %2 ცარიელია. მას ვერ გამოიყენებთ.

en: Clear Akonadi Cache
ka: Akonadi-ის კეშის გასუფთავება

en: Done
ka: დასრულებულია

[ctx: @title:window]
en: Add to Address Book
ka: მისამართების წიგნში ჩამატება

en: Contact created successfully
ka: კონტაქტი წარმატებით შეიქმნა

en: Contact cannot be stored: %1
ka: კონტაქტის შენახვა შეუძლებელია: %1

[ctx: @title:window]
en: Failed to store contact
ka: კონტაქტის შენახვის შეცდომა

en: Do you want to attach this folder "%1"?
ka: მართლა გნებავთ საქაღალდის "%1" მიმაგრება?

[ctx: @title:window]
en: Attach Folder
ka: საქაღალდის მიმაგრება

[ctx: @action:button]
en: Attach
ka: მიმაგრება

[ctx: @action:button]
en: Do Not Attach
ka: არ მიამაგრო

[ctx: @title:window]
en: Delete Search
ka: ძებნის წაშლა

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
ka: <qt>მართლა გნებავთ, წაშალოთ ძებნა <b>%1</b>?<br />შეტყობინებები, რომლებსაც ის გაჩვენებთ, ისევ იქნება ხელმისაწვდომი, თავის საწყის საქაღალდეებში.</qt>

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
ka: &წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Delete Folder
ka: საქაღალდის წაშლა

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
ka: <qt>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ ცარიელი საქაღალდე <b>%1</b> ?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
ka: <qt>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ ცარიელი საქაღალდე <resource>%1</resource> და ყველა მისი ქვესაქაღალდე? ქვესაქაღალდეები, შეიძლება, ცარიელი არ იყოს და მათი შემცველობაც წაიშლება. <p><b>ფრთხილად</b>, რადგან მოცილებული შეტყობინებები თქვენს ნაგვის ყუთში არ შეინახება და სამუდამოდ წაიშლება.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
ka: <qt>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ საქაღალდე <resource>%1</resource>, მისი შემცველობის ჩათვლით? <p><b>ფრთხილად იყავით</b>, რადგან მოცილებული შეტყობინებები თქვენ ნაგვის ყუთში არ შეინახება და სამუდამოდ წაიშლება.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
ka: <qt>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ საქაღალდე <resource>%1</resource> და მისი ყველა ქვესაქაღალდე, მათი შემცველობის ჩათვლით? <p><b>ფრთხილად იყავით</b>, რადგან მოცილებული შეტყობინებები თქვენ ნაგვის ყუთში არ შეინახება და სამუდამოდ წაიშლება.</p></qt>

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
ka: &წაშლა

en: Removing duplicates
ka: დუბლიკატების წაშლა

en: Error occurred during removing duplicate emails: '%1'
ka: შეცდომა დუბლირებული ელფოსტების წაშლისას: '%1'

[ctx: @title:window]
en: Error while removing duplicates
ka: დუბლიკატების წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Save File as
ka: ფაილის შენახვა როგორც

[ctx: @info:shell]
en: Set subject of message
ka: შეტყობინების სათაურის დაყენება

en: Subject
ka: თემა

en: Send CC: to 'address'. This can be repeated
ka: ასლის გაგზავნა 'მისამართზე'. შეგიძლიათ, გამეოროთ

en: Address
ka: მისამართი

en: Send BCC: to 'address'. This can be repeated
ka: ბრმა ასლის გაგზავნა 'მისამართზე'. შეგიძლიათ, გაიმეოროთ

en: Set replyTo to 'address'
ka: პასუხის 'მისამართზე' დაბრუნება

[ctx: @info:shell]
en: Add 'header' to message. This can be repeated
ka: შეტყობინებისთვის 'თავსართის' დამატება. შეგიძლიათ, გაიმეოროთ

[ctx: @info:shell]
en: Read message body from 'file'
ka: შეტყობინების ტანის მითითებული 'ფაილიდან' წაკითხვა

en: File
ka: ფაილი

[ctx: @info:shell]
en: Set body of message
ka: შეტყობინების სხეულის დაყენება

en: Text
ka: ტექსტი

[ctx: @info:shell]
en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
ka: შეტყობინებისთვის მიმაგრებული ფაილის დამატება. შეგიძლიათ, გაიმეოროთ

en: Attachment Url
ka: მიმაგრებული ფაილის Url

[ctx: @info:shell]
en: Only check for new mail
ka: მხოლოდ ახალი ელფოსტის შემოწმება

[ctx: @info:shell]
en: Start minimized to tray
ka: ჩაკეცილად გაშვება

[ctx: @info:shell]
en: Only open composer window
ka: მხოლოდ კომპოზიტორის ფანჯრის გახსნა

[ctx: @info:shell]
en: Set identity name
ka: იდენტიფიკატორის სახელის დაყენება

en: Identity
ka: იდენტიფიკაცია

[ctx: @info:shell]
en: View the given message file
ka: მითითებული შეტყობინების ფაილის გამოტანა

en: Message Url
ka: შეტყობინების URL

[ctx: @info:shell]
en: Set body of message as html
ka: შეტყობინების სხეულის დაყენება HTML-ზე

en: Body Message
ka: შეტყობინების სხეული

[ctx: @info:shell]
en: Lists the available options for user feedback
ka: მომხმარებლის უკუკავშირის ხელმისაწვდომი ვარიანტები

[ctx: @info:shell]
en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
ka: 'მისამართისთვის' შეტყობინების გაგზავნა ან იმ ფაილის მიმაგრება, რომელზეც 'URL' მიუთითებს

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: New
ka: ახალი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &რედაქტირება

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ჩვენება

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ka: &გადასვლა

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: F&older
ka: &საქაღალდე

note: i18n: ectx: Menu (apply_filters_folder_actions)
en: Apply Filters on Folder
ka: საქაღალდეზე ფილტრების გადატარება

note: i18n: ectx: Menu (apply_filters_folder_recursive_actions)
en: Apply Filters on Folder and all its Subfolders
ka: ფილტრის გადატარება საქაღალდეზე და მის ყველა ქვესაქაღალდეზე

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: Menu (message)
en: &Message
ka: &შეტყობინება

note: i18n: ectx: Menu (reply_special)
en: Reply Special
ka: სპეციალური პასუხი

note: i18n: ectx: Menu (menubar_message_forward)
en: &Forward
ka: &წინ

note: i18n: ectx: Menu (apply_filter_actions)
en: A&pply Filter
ka: ფილტრის &გადატარება

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: გამართვა

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ka: &დახმარება

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

[ctx: @title:window]
en: Please wait
ka: გთხოვთ, მოითმინოთ

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
ka[0]: დაელოდეთ. მიმდინარეობს შეტყობინების გადაცემა
ka[1]: დაელოდეთ. მიმდინარეობს %1 შეტყობინების გადაცემა

[ctx: @title:window]
en: Save To File
ka: ფაილში შენახვა

[ctx: @title:window]
en: Open Message
ka: შეტყობინების გახსნა

en: Message
ka: შეტყობინება

en: The file does not contain a message.
ka: ფაილი შეტყობინებას არ შეიცავს.

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
ka: ფაილი ერთზე მეტ შეტყობინებას შეიცავს. ნაჩვენებია, მხოლოდ, პირველი.

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
ka: გნებავთ, მონიშნული შეტყობინებები, ერთ შეტყობინებაზე, მიმაგრებული (MIME დაიჯესტის სახით) ფაილების სახით გადააგზავნოთ, თუ ცალ-ცალკე შეტყობინებებად?

[ctx: @action:button]
en: Send As Digest
ka: დაიჯესტის სახით გაგზავნა

[ctx: @action:button]
en: Send Individually
ka: სათითაოდ გაგზავნა

en: Filtering messages
ka: შეტყობინებების გაფილტვრა

en: Filtering message %1 of %2
ka: იფილტრება შეტყობინება %1/%2

en: Moving messages
ka: შეტყობინებების გადატანა

en: Deleting messages
ka: შეტყობინებების წაშლა

[ctx: @info:progress]
en: Deleting Attachments
ka: დანართების წაშლა

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: Insert
ka: ჩასმა

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
ka: &პარამეტრები

note: i18n: ectx: Menu (attach)
en: &Attach
ka: &მიმაგრება

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
ka: HTML -ის პანელი

note: i18n: ectx: ToolBar (directionToolBar)
en: Text Direction Toolbar
ka: ტექსტის მიმართულების პანელი

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
ka: KMail დაყენებულია სტატუსზე - ხაზგარეშე. ყველა ქსელური დავალების შესრულება შეჩერდა

en: Send Email
ka: ელ-ფოსტის გაგზავნა

en: Impossible to send email
ka: ელფოსტის გაგზავნის შეცდომა

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
ka: KMail დაყენებულია სტატუსზე - ხაზზეა. ყველა ქსელური დავალების შესრულება გაგრძელდა

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
ka: KMail დაყენებულია სტატუსზე - ხაზზეა. როცა ქსელთან მიერთებას აღმოვაჩენ, ყველა ქსელური დავალების შესრულება გაგრძელება

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
ka: KMail ამჟამად დაყენებულია ხაზგარეშე რეჟიმზე. როგორ გნებავთ, გავაგრძელო?

[ctx: @title:window]
en: Online/Offline
ka: გათიშული

[ctx: @action:button]
en: Work Online
ka: ონლაინ-მუშაობა

[ctx: @action:button]
en: Work Offline
ka: ოფლაინ მუშაობა

en: Network connection detected, all network jobs resumed
ka: ქსელთან მიერთება აღდგა. ყველა ქსელური დავალება გაგრძელდება

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
ka: ქსელთან მიერთება არ არსებობს. ყველა ქსელური დავალება შეჩერებულია

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
ka: ავტომატურად შენახვის ფაილის (მისამართზე %1) გახსნა ჩავარდა.
    მიზეზი: %2

[ctx: @title:window]
en: Opening Autosave File Failed
ka: ავტომატური შენახვის ფაილის გახსნა ჩავარდა

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
ka[0]: ეს იდენტიფიკატორი შეიცვალა, რომ ნაგულისხმევი ტრანსპორტი გამოიყენოს:
ka[1]: ეს %1 იდენტიფიკატორი შეიცვალა, რომ ნაგულისხმევი ტრანსპორტი გამოიყენოს:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
ka[0]: ეს იდენტიფიკატორი შეიცვალა, რომ შეცვლილი ტრანსპორტი გამოიყენოს:
ka[1]: ეს %1 იდენტიფიკატორი შეიცვალა, რომ შეცვლილი ტრანსპორტი გამოიყენოს:

en: Sending messages
ka: შეტყობინებების გაგზავნა

en: Initiating sending process…
ka: გაგზავნის პროცესის დაწყება…

en: Resource %1 is broken.
    %2
ka: რესურსი %1 გაფუჭებულია.
    %2

en: Archive Mail Agent was not registered.
ka: არქივის ელფოსტის აგენტი რეგისტრირებული არაა.

en: Send Later Agent was not registered.
ka: ელფოსტის მოგვიანებით გაგზავნის აგენტი რეგისტრირებული არაა.

en: Mail Merge Agent was not registered.
ka: ელფოსტის შერწყმის აგენტი რეგისტრირებული არაა.

en: Followup Reminder Agent was not registered.
ka: რიგში შემდეგი ელფოსტების შემხსენებელი აგენტი რეგისტრირებული არაა.

en: Could not start certificate manager; please make sure you have Kleopatra properly installed.
ka: სერტიფიკატების მმართველის გაშვება შეუძლებელია. დარწმუნდით, რომ Kleopatra სწორად აყენია.

[ctx: @title:window]
en: KMail Error
ka: KMail-ის შეცდომა

en: Could not start "ImportWizard" program. Please check your installation.
ka: "შემოტანის ოსტატის" პროგრამის გაშვება შეუძლებელია. შეამოწმეთ თქვენი ფაილები.

[ctx: @title:window]
en: Unable to start "ImportWizard" program
ka: "შემოტანის ოსტატის" პროგრამის გაშვების შეცდომა

en: Could not start "PIM Data Exporter" program. Please check your installation.
ka: "PIM-ის მონაცემების გამტანის" პროგრამის გაშვება შეუძლებელია. შეამოწმეთ თქვენი ფაილები.

[ctx: @title:window]
en: Unable to start "PIM Data Exporter" program
ka: შემოტანის ოსტატის გაშვების შეცდომა

en: Could not start the ImportWizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
ka: ImportWizard-ის გაშვების შეცდომა. დარწმუნდით, რომ ის სწორად აყენია.

[ctx: @title:window]
en: Unable to start ImportWizard
ka: შემოტანის ოსტატის გაშვების შეცდომა

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
ka: სისტემაში კიდევ ერთი ელფოსტის კლიენტი ვიპოვე. გნებავთ, მონაცემები აქედანაც შემოვიტანო?

[ctx: @action:button]
en: Import
ka: შემოტანა

[ctx: @action:button]
en: Do Not Import
ka: არ შემოიტანო

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
ka: შემოტანის ოსტატის გაშვება შეუძლებელია. შეამოწმეთ თქვენი ფაილები.

en: Unable to start import wizard
ka: შემოტანის ოსტატის გაშვების შეცდომა

[ctx: @action]
en: (loading templates…)
ka: (მიმდინარეობს ნიმუშების ჩატვირთვა…)

en: No Subject
ka: სათაურის გარეშე

en: (no templates)
ka: (ნიმუშების გარეშე)

en: This folder does not have any expiry options set
ka: ამ საქაღალდეს შეტყობინებების მოძველებულად მონიშვნის პარამეტრები მითითებული არ აქვს

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
ka: <qt>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, მოძველებულად მონიშნოთ საქაღალდე <b>%1</b> ?</qt>

en: Expire Folder
ka: საქაღალდის მოძველებულადმონიშვნა

[ctx: @action:button]
en: &Expire
ka: &ვადა

[ctx: @title:window]
en: Empty Trash
ka: ნაგვის დაცარიელება

[ctx: @title:window]
en: Move to Trash
ka: ნაგავში გადატანა

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გაასუფთაოთ ნაგვის ყუთი?

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
ka: <qt>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, საქაღალდიდან <b>%1</b> ყველა შეტყობინება ნაგვის ყუთში გადაიტანოთ?</qt>

en: Moved all messages to the trash
ka: ყველა შეტყობინება გადატანილია სანაგვე ყუთში

en: Are you sure you want to expire all old messages?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ ძველი შეტყობინებები?

en: Expire Old Messages?
ka: წავშალო ძველი შეტყობინებები?

[ctx: @action:button]
en: Expire
ka: ვადა

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
ka: გარე მიმართვების html-ში ჩატვირთვამ შეიძლება უფრო მოწყვლადი გაგხადოთ "სპამისთვის" და, შეიძლება, გაზარდოს შანსი, რომ თქვენი სისტემა გატყდება არსებული და უცნობი უსაფრთხოების შეცდომების გამოყენებით.

[ctx: @title:window]
en: Security Warning
ka: უსაფრთხოების შეტყობინება

[ctx: @action:button]
en: Load External References
ka: გარე მიმართვების ჩატვირთვა

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
ka[0]: <qt>მართლა გნებავთ მონიშნული შეტყობინების წაშლა?<br />თუ წაშლით, მას ვეღარ აღადგენთ.</qt>
ka[1]: <qt>მართლა გნებავთ %1 მონიშნული შეტყობინების წაშლა?<br />თუ წაშლით, მას ვეღარ აღადგენთ.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Delete Messages
ka: შეტყობინებების წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Delete Message
ka: შეტყობინების წაშლა

en: Moving messages…
ka: შეტყობინებების გადატანა…

en: Deleting messages…
ka: შეტყობინებების წაშლა…

en: Messages deleted successfully.
ka: შეტყობინებები წარმატებით წაიშალა.

en: Messages moved successfully.
ka: შეტყობინებების გადატანა წარმატებულია.

en: Deleting messages failed.
ka: შეტყობინებების წაშლის შეცდომა.

en: Deleting messages canceled.
ka: შეტყობიბებების წაშლა გაუქმდა.

en: Moving messages failed.
ka: შეტყობინებების გადატანის შეცდომა.

en: Moving messages canceled.
ka: შეტყობინებების გადატანა გაუქმდა.

[ctx: @title:window]
en: Move Messages to Folder
ka: შეტყობინებების საქაღალდეში გადატანა

en: Copying messages…
ka: შეტყობინებების კოპირება…

en: Messages copied successfully.
ka: შეტყობინება წარმატებით დაკოპირდა.

en: Copying messages failed.
ka: შეტყობინებების კოპირების შეცდომა.

en: Copying messages canceled.
ka: შეტყობინებების კოპირება გაუქმდა.

[ctx: @title:window]
en: Copy Messages to Folder
ka: შეტყობინებების კოპირება საქაღალდეში

en: Moving messages to trash…
ka: შეტყობინებების გადატანა ნაგვის ყუთში…

en: Deleting and moving messages to trash…
ka: წაშლა შეტყობინებების გადატანა ნაგვის ყუთში…

en: Messages moved to trash successfully.
ka: შეტყობინების ნაგვის ყუთში გადატანა წარმატებულია.

en: Messages moved to trash or deleted successfully
ka: შეტყობინების ნაგვის ყუთში გადატანა ან წაშლა წარმატებულია

en: Moving messages to trash failed.
ka: შეტყობინებების გადატანა ნაგვის ყუთში ჩავარდა.

en: Deleting or moving messages to trash failed.
ka: შეტყობინებების წაშლა ან გადატანა ნაგვის ყუთში ჩავარდა.

en: Moving messages to trash canceled.
ka: შეტყობინებების გადატანა ნაგვის ყუთში გაუქმდა.

en: Deleting or moving messages to trash canceled.
ka: შეტყობინებების წაშლა ან გადატანა ნაგვის ყუთში გაუქმდა.

[ctx: @title:window]
en: Jump to Folder
ka: საქაღალდეზე გადასვლა

en: The selected message is encrypted. It's currently not possible to delete attachments from encrypted messages. | The selection contains only encrypted messages, from which it's currently not possible to delete attachments.
ka[0]: მონიშნული შეტყობინება დაშიფრულია. ამჟამად დაშიფრული შეტყობინებებიდან მიმაგრებული ფაილების წაშლა მხარდაჭერილი არაა.
ka[1]: მონიშნული შეტყობინებები დაშიფრულია. ამჟამად დაშიფრული შეტყობინებებიდან მიმაგრებული ფაილების წაშლა მხარდაჭერილი არაა.

[ctx: @title:window]
en: Delete Attachments from Encrypted Message | Delete Attachments from Encrypted Messages
ka[0]: მიმაგრებული ფაილის წაშლა დაშიფრული შეტყობინებიდან
ka[1]: მიმაგრებული ფაილების წაშლა დაშიფრული შეტყობინებიდან

en: <html><p>Do you really want to delete all attachments from the selected message?<br />Once deleted, they cannot be restored.</p></html> | <html>Do you really want to delete all attachments from the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</html>
ka[0]: <html><p>მართლა გნებავთ მონიშნული შეტყობინებიდან ყველა მიმაგრებული ფაილის წაშლა?<br />თუ წაშლით, მას ვეღარ აღადგენთ.</p></html>
ka[1]: <html>მართლა გნებავთ მონიშნული %1 შეტყობინებიდან ყველა მიმაგრებული ფაილის წაშლა?<br />თუ წაშლით, მას ვეღარ აღადგენთ.</html>

en: <html><p>Note that deleting attachments from a cryptographically signed message will invalidate its signature.</p></html>
ka: <html><p>დაიმახსოვრეთ, რომ კრიპტოგრაფიული ხელმოწერის მქონე შეტყობინებიდან მიმაგრებული ფაილების წაშლა ამ ხელმოწერას არასწორს გახდის.</p></html>

en: <html><p>It's not currently possible to delete attachments from encrypted messages.<br />Encrypted messages will be ignored.</p></html>
ka: <html><p>ამჟამად დაშიფრული შეტყობინებებიდან მიმაგრებული ფაილების წაშლა მხარდაჭერილი არაა.<br />დაშიფრული შეტყობინებები გამოტოვებული იქნება.</p></html>

[ctx: @title:window]
en: Delete Attachments
ka: დანართების წაშლა

en: Work Offline
ka: ოფლაინ მუშაობა

en: Work Online
ka: ონლაინ-მუშაობა

en: Save &As…
ka: შენახვა &როგორც…

[ctx: @action]
en: &Expire All Folders
ka: &მოძველებული ელფოსტების წაშლა ყველა საქაღალდიდან

en: Check &Mail
ka: ელფოსტის &შემოწმება

en: Check Mail In
ka: ელფოსტის შემოწმება

en: Check Mail
ka: ელფოსტის შემოწმება

[ctx: @info:tooltip]
en: Check Mail
ka: ელფოსტის შემოწმება

en: &Send Queued Messages
ka: &რიგში მყოფი შეტყობინებების გაგზავნა

en: Online status (unknown)
ka: ხაზზე ყოფნის სტატუსი (უცნობი)

en: Send Queued Messages Via
ka: რიგში მყოფების გაგზავნა

en: Certificate Manager
ka: სერტფიკატების მმართველი

en: &Import Messages…
ka: &შეტყობინებების შემოტანა…

[ctx: @action]
en: &Debug Sieve…
ka: Sieve-ის &გამართვა…

[ctx: @action]
en: Filter &Log Viewer…
ka: &ჟურნალის ხედის გაფილტვრა…

[ctx: @action]
en: Notification History…
ka: გაფრთხილებების ისტორია…

[ctx: @action]
en: &Import from another Email Client…
ka: სხვა ელფოსტის კლიენტიდან შ&ემოტანა…

[ctx: @action]
en: Edit "Out of Office" Replies…
ka: "ოფისიდან გასულობის" პასუხების ჩასწორება…

[ctx: @action]
en: &Configure Automatic Archiving…
ka: ავტომატური დაარქივების &მორგება…

[ctx: @action]
en: Delayed Messages…
ka: დაყოვნებული შეტყობინებები…

[ctx: @action]
en: Followup Reminder Messages…
ka: მიყოლების შეხსენების შეტყობინებები…

[ctx: @action]
en: Expand All
ka: ყველას ჩამოშლა

[ctx: @action]
en: Collapse All
ka: ყველას აკეცვა

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
ka: &წაშლა

[ctx: @action]
en: M&ove Thread to Trash
ka: &ძაფის ნაგვის ყუთში გადატანა

en: Move thread to trashcan
ka: ძაფის ნაგვის ყუთში გადატანა

en: Delete T&hread
ka: &ძაფის წაშლა

en: &Find Messages…
ka: შეტყობინებების პოვნა…

[ctx: @action]
en: Select &All Messages
ka: &ყველა შეტყობინების მონიშვნა

[ctx: @action]
en: &Mailing List Management…
ka: &დაგზავნის სიის მართვა…

[ctx: @action]
en: &Clear Akonadi Cache…
ka: Akonadi-ის &კეშის გასუფთავება…

[ctx: @action]
en: &Clear Akonadi Cache in This Folder and All its Subfolders
ka: Akonadi-ის კეშის &გასუფთავება ამ საქაღალდეში და ყველა მის ქვესაქაღალდეში

en: &Assign Shortcut…
ka: &მალსახმობის მინიჭება…

[ctx: @action]
en: &Expiration Settings
ka: &მოძველების მორგება

[ctx: @action]
en: &Archive Folder…
ka: &არქივის საქაღალდე…

[ctx: @action]
en: Load E&xternal References
ka: გარე მიმართვების &ჩატვირთვა

en: Copy Message To…
ka: შეტყობინების კოპირება…

en: Move Message To…
ka: შეტყობინების გადატანა…

en: &New Message…
ka: ახალი შეტყობი&ნება…

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
ka: ახალი

en: Message From &Template
ka: ახალი შეტყობინება &ნიმუშიდან

en: New Message t&o Mailing-List…
ka: &დაგზავნის სიაში შეტყობინების გაგზავნა…

en: &Create Filter
ka: ფილტრის &შექმნა

[ctx: @action]
en: Filter on &Subject…
ka: ფილტრი &თემაზე…

[ctx: @action]
en: Filter on &From…
ka: ფილტრი ველზე ვის&გან…

[ctx: @action]
en: Filter on &To…
ka: ფილტრი ველზე &ვის…

[ctx: @action]
en: Filter on &Cc…
ka: ფილტრი ველზე &ასლი…

en: Mark &Thread
ka: დისკუსიის &დანიშვნა

en: Mark Thread as &Read
ka: დისკუსიის &წაკითხულად დანიშვნა

en: Mark all messages in the selected thread as read
ka: მონიშნულ დისკუსიაში ყველა შეტყობინების წაკითხულად მონიშვნა

en: Mark Thread as &Unread
ka: დისკუსიის წაუკითხავად მონიშვნა

en: Mark all messages in the selected thread as unread
ka: მონიშნულ დისკუსიაში ყველა შეტყობინების წაუკითხავად მონიშვნა

en: Mark Thread as &Important
ka: &დისკუსიის მნიშვნელოვნად მონიშვნა

[ctx: @action:button]
en: Remove &Important Thread Mark
ka: &დისკუსიის მნიშვნელოვნად მონიშვნის მოხსნა

en: Mark Thread as &Action Item
ka: დისკუსიის &ქმედების ელემენტად მონიშვნა

[ctx: @action:button]
en: Remove &Action Item Thread Mark
ka: დისკუსიის &ქმედების ელემენტად მონიშვნის მოხსნა

en: &Watch Thread
ka: დისკუსიის &თვალთვალი

en: &Ignore Thread
ka: დისკუსიის &გამოტოვება

en: Save A&ttachments…
ka: &მიმაგრებული ფაილების შენახვა…

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete All Attachments
ka: ყველა დანართის წაშლა

en: Copy Decrypted To…
ka: გაშიფრულის კოპირება…

en: Appl&y All Filters
ka: &ყველა ფილტრის გადატარება

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
ka: დისკუსიის / ჯგუფის &ამოკეცვა

en: Expand the current thread or group
ka: მიმდინარე ჯგუფის ან დისკუსიის ამოკეცვა

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
ka: &დისკუსიის / ჯგუფის ჩაკეცვა

en: Collapse the current thread or group
ka: მიმდინარე დისკუსიის ან ჯგუფის გაშლა

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
ka: &ყველა დისკუსიის გაშლა

en: Expand all threads in the current folder
ka: ყველა დისკუსიის ამოკეცვა მიმდინარე საქაღალდეში

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
ka: &ყველა დისკუსიის ჩაკეცვა

en: Collapse all threads in the current folder
ka: მიმდინარე ხედში ყველა დისკუსიის ჩაკეცვა

[ctx: @action]
en: &Display Message
ka: &შეტყობინების ჩვენება

[ctx: @action]
en: &Next Message
ka: &შემდეგი შეტყობინება

en: Go to the next message
ka: შემდეგ შეტყობინებაზე გადასვლა

[ctx: @action]
en: Next &Unread Message
ka: &შემდეგი წაუკითხავი შეტყობინება

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
ka: შემდეგი

en: Go to the next unread message
ka: შემდეგ წაუკითხავ შეტყობინებაზე გადასვლა

[ctx: @action]
en: &Previous Message
ka: &წინა შეტყობინება

en: Go to the previous message
ka: წინა შეტყობინებაზე გადასვლა

[ctx: @action]
en: Previous Unread &Message
ka: წინა წაუკითხავი &შეტყობინება

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
ka: წინა

en: Go to the previous unread message
ka: წინა წაუკითხავ შეტყობინებაზე გადასვლა

[ctx: @action]
en: Next Unread &Folder
ka: შემდეგი წაუკითხავი &საქაღალდე

en: Go to the next folder with unread messages
ka: შემდეგ წაუკითხავი შეტყობინებების მქონე საქაღალდეზე გადასვლა

[ctx: @action]
en: Previous Unread F&older
ka: წინა წაუკითხავი &საქაღალდე

en: Go to the previous folder with unread messages
ka: წინა წაუკითხავი შეტყობინებების მქონე საქაღალდეზე გადასვლა

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
ka: შემდეგი წაუკითხავი &ტექსტი

en: Go to the next unread text
ka: შემდეგ წაუკითხავ ტექსტზე გადასვლა

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
ka: მიმდინარე შეტყობინების ქვემოთ ჩაწევა. თუ ეს მიმდინარე შეტყობინების ბოლოა, შემდეგ წაუკითხავ შეტყობინებაზე გადასვლა.

en: Configure &Filters…
ka: ფილტრების &მორგება…

[ctx: @action]
en: Manage &Sieve Scripts…
ka: &Sieve-ის სკრიპტების მართვა…

en: &Add Account…
ka: &ანგარიშის დამატება…

[ctx: @action:inmenu]
en: What's new
ka: რა არის ახალი

en: Configure &Notifications…
ka: &შეტყობინებების მორგება…

en: &Configure KMail…
ka: &KMail-ის მორგება…

[ctx: @action]
en: Expire…
ka: ვადა…

en: Add Favorite Folder…
ka: რჩეული საქაღალდის დამატება…

en: Apply All Filters
ka: ყველა ფილტრის გადატარება

en: Apply Filters on Folder and All its Subfolders
ka: ფილტრის გადატარება საქაღალდეზე და მისი ქვესაქაღალდეებზე

en: Import/Export KMail Data…
ka: KMail-ის მონაცემების შეტანა/გატანა…

en: New AddressBook Contact…
ka: ახალი მისამართების წიგნის კონტაქტი…

en: Account &Settings
ka: ანგარიშის &მორგება

en: Restart Account
ka: ანგარიშის გადატვირთვა

[ctx: @action]
en: Copy Message to Folder
ka: შეტყობინების კოპირება საქაღალდეში

en: Jump to Folder…
ka: საქაღალდეზე გადასვლა…

[ctx: @action]
en: Abort Current Operation
ka: მიმდინარე ოპერაციის გაუქმება

[ctx: @action]
en: Focus on Next Folder
ka: ფოკუსი შემდეგ საქაღალდეზე

[ctx: @action]
en: Focus on Previous Folder
ka: ფოკუსი წინა საქაღალდეზე

[ctx: @action]
en: Select Folder with Focus
ka: ფოკუსის მქონე საქაღალდის მონიშვნა

[ctx: @action]
en: Focus on First Folder
ka: ფოკუსი პირველ საქაღალდეზე

[ctx: @action]
en: Focus on Last Folder
ka: ფოკუსი ბოლო საქაღალდეზე

[ctx: @action]
en: Focus on Next Message
ka: ფოკუსი შემდეგ შეტყობინებაზე

[ctx: @action]
en: Focus on Previous Message
ka: ფოკუსი წინა შეტყობინებაზე

[ctx: @action]
en: Select First Message
ka: პირველი შეტყობინების მონიშვნა

[ctx: @action]
en: Select Last Message
ka: ბოლო შეტყობინების მონიშვნა

[ctx: @action]
en: Select Message with Focus
ka: ფოკუსის მქონე შეტყობინების მონიშვნა

[ctx: @action]
en: Set Focus to Quick Search
ka: ფოკუსის სწრაფ ძებნაზე დაყენება

[ctx: @action]
en: Extend Selection to Previous Message
ka: მონიშვნის გაფართოება წინა შეტყობინებამდე

[ctx: @action]
en: Extend Selection to Next Message
ka: მონიშვნის გაფართოება შემდეგ შეტყობინებამდე

[ctx: @action]
en: Move Message to Folder
ka: შეტყობინების გადატანა საქაღალდეში

[ctx: @action]
en: Mark All Messages As Read in This Folder and All its Subfolder
ka: ამ საქაღალდეში და მის ყველა ქვესაქაღალდეში არსებული ყველა შეტყობინების წაკითხულად მონიშვნა

[ctx: @action]
en: Remove Duplicates in This Folder and All its Subfolder
ka: ამ საქაღალდეში და ყველა მის ქვესაქაღალდეში არსებული დუბლიკატების წაშლა

[ctx: @action]
en: Previous Selected Folder
ka: წინა მონიშნული საქაღალდე

[ctx: @action]
en: Next Selected Folder
ka: შემდეგი მონიშნული საქაღალდე

[ctx: @title:window]
en: Add Favorite Folder
ka: რჩეული საქაღალდის დამატება

en: &Delete Search
ka: ძებნის &წაშლა

en: M&ove Thread to Trash
ka: &ძაფის ნაგვის ყუთში გადატანა

en: Edit Search…
ka: ძებნის ჩასწორება…

en: Configure Unified Mailbox
ka: ერთიანი საფოსტო ყუთის მორგება

en: E&mpty Trash
ka: ნაგვის ყუთის &გასუფთავება

en: &Move All Messages to Trash
ka: &ყველა შეტყობინების ნაგვის ყუთში გადატანა

en: &Undo
ka: &დაბრუნება

en: &Undo: "%1"
ka: &დაბრუნება: "%1"

en: Filter %1
ka: %1-ის ფილტრი

[ctx: Show shortcut for focus quick search. Don't change it]
en: Search… <%1>
ka: ძებნა… <%1>

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
ka: ელფოსტაში HTML-ის გამოყენებამ, შეიძლება, უფრო მოწყვლადი გაგხადოთ "სპამისთვის" და, შეიძლება, გაზარდოს შანსი, რომ თქვენი სისტემა გატყდება არსებული და უცნობი უსაფრთხოების შეცდომების გამოყენებით.

[ctx: @action:button]
en: Use HTML
ka: HTML-ის გამოყენება

en: You have more than one email account set up.
    Do you want to enable the Unified Mailbox feature to show unified content of your inbox, sent and drafts folders?
    You can configure unified mailboxes, create custom ones or
    disable the feature completely in KMail's Plugin settings.
ka: გაქვთ მორგებული ერთზე მეტი ელფოსტის ანგარიში.
    გნებავთ ჩართოთ გაერთიანებული ელფოსტის ყუთის ფუნქცია თქვენი შემომავალი, გაგზავნილი და მონახაზის საქაღალდეების გაერთიანებულად ჩვენებით?
    შეგიძლიათ, მოირგოთ გაერთიანებული ელფოსტის ყუთები, შექმნათ საკუთარი ან
    საერთოდ გამორთოთ ეს ფუნქცია KMail-ის დამატების პარამეტრებში.

en: Enable Unified Mailboxes?
ka: ჩავრთო გაერთიანებული საფოსტო ყუთები?

[ctx: @action:button]
en: Enable Unified Mailboxes
ka: გაერთიანებული საფოსტო ყუთების ჩართვა

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Do you want to restart Akonadi?
ka: გნებავთ Akonadi-ის გადატვირთვა?

[ctx: @title:window]
en: Restart Akonadi
ka: Akonadi-ის გადატვირთვა

[ctx: @action:button]
en: Restart
ka: გადატვირთვა

en: Akonadi restarted.
ka: Akonadi გადაიტვირთა.

[ctx: @label:textbox]
en: Starting…
ka: გაშვება…

en: &Move to Trash
ka: &სანაგვე ყუთში გადატანა

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
ka: ნაგავი

en: Move message to trashcan
ka: შეტყობინების გადატანა ნაგვის ყუთში

en: Hide menu bar
ka: მენიუს ზოლის დამალვა

en: Cannot copy item. %1
ka: ელემენტის კოპირება შეუძლებელია. %1

en: New Message To…
ka: ახალი შეტყობინება ვის…

en: Reply To…
ka: პასუხი ვის…

en: Forward To…
ka: გადამისამართება სად…

en: Add to Address Book
ka: მისამართების წიგნში ჩამატება

en: Add to Existing Contact
ka: არსებულ კონტაქტში ჩამატება

en: Open in Address Book
ka: მისამართების წიგნში გახსნა

en: Bookmark This Link
ka: ამ ბმულის სანიშნებში ჩამატება

en: Edit contact…
ka: კონტაქტის ჩასწორება…

[ctx: @action]
en: Save Link As…
ka: ბმულის შენახვა, როგორც…

en: &Find in Message…
ka: &შეტყობინებაში მოძებნა…

[ctx: @action]
en: Save Image On Disk…
ka: გამოსახულების დისკზე შენახვა…

[ctx: @action]
en: Open Image…
ka: გამოსახულების გახსნა…

en: Show HTML Format
ka: HTML ფორმატის ჩვენება

[ctx: @action]
en: Show HTML format when mail comes from this contact
ka: როცა ელფოსტა ამ კონტაქტისგან მოვა, HTML ფორმატში მაჩვენე

[ctx: @action]
en: Load external reference when mail comes for this contact
ka: გარე მიმართვების ჩატვირთვა, როცა ელფოსტა ამ კონტაქტისგანაა

[ctx: @action]
en: Share image…
ka: გამოსახულების გაზიარება…

en: The KDE Mail Client
ka: KDE-ის ელფოსტის კლიენტი

en: Retrieving Folder Contents
ka: საქაღალდის შემცველობის მიღება

en: Please wait . . .
ka: მოითმინეთ . . .

en: Offline
ka: გათიშული

en: KMail is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goOnline">here</a> to go online . . .</p>
ka: KMail ამჟამად გათიშულ რეჟიმშია. ჩასართავად <a href="kmail:goResourceOnline">აქ</a> დააწკაპუნეთ . . .</p>

en: Account is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goResourceOnline">here</a> to go online . . .</p>
ka: ანგარიში ამჟამად გათიშულია. ჩასართავად <a href="kmail:goResourceOnline">აქ</a> დააწკაპუნეთ . . .</p>

en: Contact modified successfully
ka: კონტაქტი წარმატებით შეიცვალა

en: New Messages In
ka: ახალი შეტყობინებები საქაღალდეში

en: There are no unread messages
ka: წაუკითხავი შეტყობინებების გარეშე

en: 1 unread message | %1 unread messages
ka[0]: 1 წაუკითხავი შეტყობინება
ka[1]: %1 წაუკითხავი შეტყობინება

[ctx: @option:check]
en: Show full path for folders
ka: საქაღალდეების სრული ბილიკის ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Show full path for each folder
ka: თითოეული საქაღალდის სრული ბილიკის ჩვენება

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this option if you want to see the full path for each folder listed in the summary. If this option is not enabled, then only the base folder path will be shown.
ka: ჩართეთ ეს პარამეტრი, თუ გნებავთ, შეჯამებაში ჩამოთვლილი ყველა საქაღალდის სრული ბილიკი დაინახოთ. თუ ეს პარამეტრი ჩართული არაა, ნაჩვენებია მხოლოდ საბაზისო საქაღალდის ბილიკი.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Message…
ka: ახალი შეტყობინება…

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create and send a new email message.
ka: გაჩვენებთ დიალოგს, სადაც შეგიძლიათ, შექმნათ და გააგზავნოთ ახალი ელფოსტის შეტყობინება.

[ctx: @action:inmenu]
en: Sync Mail
ka: ფოსტის სინქი

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Synchronize groupware mail" ) );
en: Choose this option to synchronize your groupware email.
ka: აირჩიეთ ეს პარამეტრი თქვენი Groupware-ის ელფოსტის სინქრონიზაციისთვის.

en: New Messages
ka: ახალი შეტყობინებები

en: <qt><b>%1</b><br/>Total: %2<br/>Unread: %3</qt>
ka: <qt><b>%1</b><br/>Total: %2<br/>წაუკითხავი: %3</qt>

[ctx: @label:textbox]
en: No unread messages in your monitored folders
ka: თვალთვალის ქვეშ მყოფ საქაღალდეებში წაუკითხავი შეტყობინებები არ აქვთ

en: Open Folder: "%1"
ka: საქაღალდის გახსნა: "%1"

[ctx: @title:column plugin name]
en: Summary Plugin Name
ka: შეჯამების დამატების სახელი

[ctx: @label:textbox]
en: Select the plugin summaries to show on the summary page.
ka: აირჩიეთ შეჯამების გვერდზე საჩვენებელი დამატების შეჯამებები.

en: &Configure Summary View…
ka: &შეჯამების ხედის მორგება…

en: Kontact Summary
ka: Kontact-ის შეჯამება

en: Configure the summary view
ka: შეჯამების ხედის მორგება

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choosing this will show a dialog where you can select which summaries you want to see and also allow you to configure the summaries to your liking.
ka: ამის არჩევა გაჩვენებთ დიალოგს, სადაც, შეგიძლიათ, აირჩიოთ, რომელი შეჯამებები გნებავთ, იხილოთ და ასევე საშუალებას გაძლევთ, ეს შეჯამებები მოირგოთ.

en: Summary for %1
ka: მიმოხილვა %1-სთვის

en: What's next?
ka: კიდევ რამე?

en: Sync All
ka: ყველას სინქი

[ctx: @action:inmenu sync everything]
en: All
ka: ყველა

en: Kontact Summary View
ka: Kontact-ის შეჯამების ხედი

en: © 2003-2025 The Kontact developers
ka: (c) 2003-2025 Kontact-ის პროგრამისტები

en: Retrieving folder properties
ka: საქაღალდის თვისებების მიღება

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
ka: ქსელი ჩართული არაა. საქაღალდის ინფორმაციის განახლება შეუძლებელია.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
ka: საქაღალდის თვისებები: %1

[ctx: Message->]
en: &Reply
ka: &პასუხი

en: &Reply…
ka: &პასუხი…

en: Reply to &All…
ka: &ყველასთვის პასუხი…

en: Reply to A&uthor…
ka: &ავტორისთვის პასუხი…

en: Reply to Mailing-&List…
ka: პასუხი &დაგზავნის სიაზე…

[ctx: @action]
en: Reply Without &Quote…
ka: პასუხი &ციტირების გარეშე…

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline…
ka: &ხაზში…

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment…
ka: მიმ&აგრებულ ფაილად…

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect…
ka: &გადამისამართება…

[ctx: @action]
en: New Message to Recipients…
ka: ახალი შეტყობინება მიმღებებს…

en: Mar&k Message
ka: &შეტყობინების დანიშვნა

[ctx: Message->]
en: &Forward
ka: &წინ

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
ka: &დაგზავნის სია

en: &Edit As New
ka: ჩასწორება, &როგორც ახლის

[ctx: @action]
en: Filter on Mailing-&List…
ka: &ფილტრი დაგზავნის სიაზე…

[ctx: @action]
en: Add Followup Reminder…
ka: მიყოლების შემხსენებლის დამატება…

[ctx: @action]
en: Send A&gain…
ka: თავიდან &გაგზავნა…

en: New Message From &Template
ka: ახალი შეტყობინება &ნიმუშიდან

en: Export to PDF…
ka: PDF-ად გატანა…

[ctx: @action:inmenu]
en: Archive Message
ka: შეტყობინების დაარქივება

en: Filter on Mailing-List…
ka: ფილტრი დაგზავნის სიაზე…

en: <unknown>
ka: <უცნობი>

en: Mailing List Name: %1
ka: დაგზავნის სიის სახელი: %1

en: Open Message in List Archive
ka: შეტყობინების გახსნა სიის არქივში

en: Post New Message
ka: ახალი შეტყობინები დაპოსტვა

en: Go to Archive
ka: არქივზე გადასვლა

en: Request Help
ka: დახმარების მოთხოვნა

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
ka: დაუკავშირდით მფლობელს

en: Unsubscribe from List
ka: სიის გამოწერის გაუქმება

en: Filter on Mailing-List %1…
ka: ფილტრი დაგზავნის-სიაზე %1…

en: email
ka: ელფოსტა

[ctx: @title:window]
en: Export to PDF
ka: PDF-ად გატანა

en: PDF document (*.pdf)
ka: PDF დოკუმენტი (*.pdf)

en: Reindex
ka: რეინდექსი

[ctx: @action:button]
en: Search Anyway
ka: მაინც ძებნა

[ctx: @title:window]
en: Indexing
ka: ინდექსირება

en: Indexing Collections…
ka: კოლექციების დაინდექსება…

en: From
ka: დაწყებული

[ctx: Receiver of the email]
en: To
ka: ვის

en: Date
ka: თარიღი

en: Preview
ka: გადახედვა

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
ka: საქაღალდე

en: Search failed some errors were found: <ul><li>%1</li></ul>
ka: ძებნა ჩავარდა შემდეგი შეცდომების გამო: <ul><li>%1</li></ul>

[ctx: @title:window]
en: Find Messages
ka: შეტყობინებების პოვნა

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
ka: &ძებნა

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline…
ka: &ხაზში…

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment…
ka: მიმ&აგრებულ ფაილად…

en: Save Attachments…
ka: მიმაგრებული ფაილების შენახვა…

[ctx: @action]
en: Clear Selection
ka: მონიშნულის გასუფთავება

[ctx: @action]
en: Jump to original folder
ka: საწყის საქაღალდეზე გადასვლა

en: %1 match | %1 matches
ka[0]: %1 ემთხვევა
ka[1]: %1 ემთხვევა

en: Last Search
ka: ბოლო ძებნა

en: You did not selected a valid folder.
ka: არჩეული საქაღალდე სწორი არაა.

en: You forgot to select collections.
ka: დაგავიწყდათ კოლექციების მონიშვნა.

en: You forgot to define condition.
ka: დაგავიწყდათ პირობის აღწერა.

en: All folders selected are empty or were not indexed.
ka: ყველა მონიშნული საქაღალდე ცარიელი ან ინდექსის გარეშეა.

en: You forgot to add conditions.
ka: დაგავიწყდათ პირობების მითითება.

en: Contains condition cannot be used with a number of characters inferior to 4.
ka: შეიცავს პირობას, რომელიც ოთზე ნაკლებ სიმბოლოზე ვერ გამოიყენებთ.

en: Searching…
ka: ძებნა…

en: Cannot get search result. %1
ka: ძებნის შედეგების მიღება შეუძლებელია. %1

en: Search failed.
ka: ძებნის შეცდომა.

en: Search complete.
ka: ძებნა დასრულდა.

en: Search stopped.
ka: ძებნა გაჩერდა.

en: There was a problem renaming your search folder. A common reason for this is that another search folder with the same name already exists. Error returned "%1".
ka: პრობლემა თქვენი ძებნის საქაღალდის სახელის გადარქმევისას. ამის გავრცელებული მიზეზი, სხვა, იგივე სახელის მქონე საქაღალდის არსებობაა. დაბრუნებულია შეცდომა "%1".

en: Copy Message | Copy %1 Messages
ka[0]: შეტყობინების კოპირება
ka[1]: %1 შეტყობინების კოპირება

en: Cut Message | Cut %1 Messages
ka[0]: შეტყობინების ამოჭრა
ka[1]: %1 შეტყობინების ამოჭრა

en: Checking index status…
ka: ინდექსის სტატუსის შემოწმება…

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ExcludeImportantMailFromExpiry), group (Behaviour)
en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
ka: ეს ხელს უშლის ავტომატურად მოძველებულად მოინიშნოს საქაღალდეში მყოფი შეტყობინებები, რითიც მათ წაშლას (ან არქივის საქაღალდეში გადატანას) იცილებს თავიდან. ვრცელდება შეტყობინებებზე, რომლებიც მონიშნულია, როგორც 'მნიშვნელოვანი' ან 'ქმედების ელემენტი'

note: i18n: ectx: label, entry (AllowLocalFlags), group (Behaviour)
en: Allow local flags in read-only folders
ka: ლოკალური ალმებს ჩართვა მხოლოდ-წაკითხვად საქაღალდეებში

note: i18n: ectx: label, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: Send queued mail on mail check
ka: რიგში მყოფი ელფოსტების გაგზავნა ახალი ელფოსტის შემოწმებისას

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
ka: <qt><p>აირჩიეთ, გნებავთ, თუ არა KMail-მა გააგზავნოს გამავალ საქაღალდეში არსებული შეტყობინებები ელფოსტის ხელით შემოწმებისას, თუ საერთოდ არ გნებავთ შეტყობინებების ავტომატური გაგზავნა. </p></qt>

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastSelectedFolder), group (FolderSelectionDialog)
en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
ka: ბოლოს არჩეული საქაღალდე საქაღალდის არჩევის დიალოგში.

note: i18n: ectx: label, entry (SystemTrayEnabled), group (General)
en: Enable system tray icon
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ჩართვა

note: i18n: ectx: label, entry (StartInTray), group (General)
en: Start minimized to tray
ka: ჩაკეცილად გაშვება

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUnreadInTaskbar), group (General)
en: Show Unread Email in TaskBar
ka: წაუკითხავი ელფოსტების ჩვენება ამოცანების პანელზე

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalEditor), group (General)
en: Specify e&ditor:
ka: მიუთითეთ &რედაქტორი:

note: i18n: ectx: label, entry (UseExternalEditor), group (General)
en: Use e&xternal editor instead of composer
ka: კომპოზიტორის მაგიერ &გარე რედაქტორის გამოყენება

note: i18n: ectx: label, entry (CloseToQuotaThreshold), group (General)
en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
ka: ზღვარი, როდის გავაფრთხილო მომხმარებელი, რომ ის საქაღალდე კვოტის ლიმიტთან ახლოსაა.

note: i18n: ectx: label, entry (EmptyTrashOnExit), group (General)
en: Empty the local trash folder on program exit
ka: გასვლისას ლოკალური ნაგვის საქაღალდის დაცარიელება

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteMessageWithoutConfirmation), group (General)
en: Delete messages without confirmation
ka: შეტყობინებების დადასტურების გარეშე წაშლა

note: i18n: ectx: label, entry (StartSpecificFolderAtStartup), group (General)
en: Allow to start specific folder
ka: მითითებულ საქაღალდეში გაშვება

note: i18n: ectx: label, entry (StartupFolder), group (General)
en: Specify the folder to open when the program is started
ka: აირჩიეთ საქაღალდე, რომელიც გნებავთ, გაიხსნას, როცა პროგრამა გაეშვება

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Whether to ask if users wants to enable Unified Mailboxes if more than one email accounts are detected. We only ever ask once.
ka: ვკითხო თუ არა მომხმარებლებს, გაერთიანებული ელფოსტის ყუთი ჩართოს, თუ აღმოჩენილია ერთზე მეტი ელფოსტის ანგარიში. კითხვას მხოლოდ ერთხელ დაგისვამთ.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviousNewFeaturesMD5), group (Internal)
en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
ka: ეს მნიშვნელობა გამოიყენება დასადგებად, უნდა გაჩვენოთ KMail-ის პირველი გაშვების ეკრანი, თუ არა.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableFolderQuickSearch), group (UserInterface)
en: Show folder quick search line edit
ka: საქაღალდის სწრაფი ძებნის ველის ჩასწორების ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (ForwardingInlineByDefault), group (Composer)
en: Forward Inline As Default.
ka: ხაზში გადაგზავნა ნაგულისხმევად.

note: i18n: ectx: label, entry (TooManyRecipients), group (Composer)
en: Warn if the number of recipients is more than:
ka: გაფრთხილება, თუ მიმღებების რაოდენობა მეტია, ვიდრე:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooManyRecipients), group (Composer) i18n: ectx: whatsthis, entry (RecipientThreshold), group (Composer)
en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
ka: თუ მიმღებების რაოდენობა ამ მნიშვნელობაზე დიდია, KMail გაგაფრთხილებთ ამის შესახებ და გაგზავნისთვის უფლებას გკითხავთ. გაფრთხილება, შეგიძლიათ, გამორთოთ.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBeforeSend), group (Composer)
en: Confirm &before send
ka: დადასტურება &გაგზავნამდე

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSpellingBeforeSend), group (Composer)
en: Check spelling before send
ka: &გაგზავნამდე მართლწერის შემოწმება

note: i18n: ectx: label, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: Automatically request &message disposition notifications
ka: შეტყობინების ჩაბარების გაფრთხილების &ავტომატური მოთხოვნა

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
ka: <qt><p>ჩართეთ ეს პარამეტრი, თუ გნებავთ, KMail-მა თითოეულ გაგზავნილ შეტყობინებაზე შეტყობინების მიღების დადასტურება (MDN) მოითხოვოს.</p><p>ეს პარამეტრი მხოლოდ ნაგულისხმევს ეხება. MDN-ის ჩართვა ან გამორთვა კომპოზიტორის ფანჯრიდან ყოველთვის შეგიძლიათ. მენიუს პუნქტით <em>მორგება</em>-><em>შეტყობინების მიღების დადასტურება</em>.</p></qt>

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: Autosave interval:
ka: ავტომატური შენახვის ინტერვალი:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
ka: შეგიძლიათ, კომპოზიტორის ფანჯარაში არსებული ტექსტის ავტომატური მარქაფი შექმნათ. ინტერვალი, რომელში ერთხელაც მარქაფი იქმნება, აქ შეგიძლიათ, დააყენოთ. ავტომატური შენახვის გამორთვა მნიშვნელობის 0-ზე დაყენებით შეგიძლიათ.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSnippetManager), group (Composer)
en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
ka: ტექსტის ფრაგმენტებისა და ჩასმის პანელის ჩვენება კომპოზიტორში.

note: i18n: ectx: label, entry (CryptoStoreEncrypted), group (Composer)
en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
ka: გაგზავნის შემდეგ გაგზავნილი შეტყობინებები დაშიფრულად შეინახება

note: i18n: ectx: label, entry (RecentUrls), group (Composer)
en: A list of all the recently used URLs
ka: ახლახანს გამოყენებული ბმულების სია

note: i18n: ectx: label, entry (RecentEncodings), group (Composer)
en: A list of all the recently used encodings
ka: ახლახანს გამოყენებული სიმბოლოს კოდირებების სია

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCryptoLabelIndicator), group (Composer)
en: Show crypto label indicator
ka: კრიპტო ჭდის მაჩვენებლის ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSendDefaultActionShortcut), group (Composer)
en: Validate Send Default Shortcut
ka: გაგზავნის ნაგულისხმევი მალსახმობის დადასტურება

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Message preview pane:
ka: შეტყობინების გადახედვის პანელი:

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Do not show a message preview pane
ka: შეტყობინების მინიატურის პანელი ნაჩვენები არ იქნება

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane below the message list
ka: შეტყობინების მინიატურის პანელის შეტყობინებების სიის ქვემოთ ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane next to the message list
ka: შეტყობინების მინიატურის პანელის შეტყობინებების სიის გვერდით ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Folder list:
ka: საქაღალდეების სია:

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Long folder list
ka: გრძელი საქაღალდეების სია

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Short folder list
ka: მოკლე საქაღალდეების სია

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateNewMessage), group (GlobalTemplates)
en: Message template for new message
ka: შეტყობინების შაბლონი ახალი შეტყობინებისთვის

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReply), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply
ka: შეტყობინების შაბლონი პასუხისთვის

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReplyAll), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply to all
ka: შეტყობინების შაბლონი ყველასთვის პასუხისთვის

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateForward), group (GlobalTemplates)
en: Message template for forward
ka: შეტყობინების შაბლონი გადამისამართებისთვის

note: i18n: ectx: label, entry (QuoteString), group (GlobalTemplates)
en: Quote characters
ka: ბრჭყალის სიმბოლოები

note: i18n: ectx: label, entry (ToolTipDisplayPolicy), group (MainFolderView)
en: Specifies the policy used when displaying policy
ka: მიუთითებს პოლიტიკის ჩვენებისთვის გამოყენებულპოლიტიკას

en: Message Tag: %1
ka: შეტყობინების ჭდე: %1

en: Add new tag…
ka: ახალი ჭდის დამატება…

[ctx: @action]
en: More…
ka: მეტი…

en: Tag not Found
ka: ჭდე ვერ ვპოვე

en: Toggle Message Tag: %1
ka: გადაირთვება შეტყობინების ჭდე: %1

[ctx: @title:window]
en: Select Tags
ka: აირჩიეთ ჭდეები

en: Add New Tag…
ka: ახალი ჭდის დამატება…

[ctx: @info:placeholder]
en: Search tag…
ka: ჭდის ძებნა…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customizeAccountOrder)
en: Customize accounts order…
ka: ანგარიშების მიმდევრობის ჩასწორება…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group)
en: New Mail Notification
ka: ახალი ელფოსტის შეტყობინება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Show for each folder the number of newly arrived messages
ka: თითოეული საქაღალდისთვის ახლადმოსული შეტყობინებების რაოდენობის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Deta&iled new mail notification
ka: &დეტალური ახალი ელფოსტის შეტყობინება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mOtherNewMailActionsButton)
en: Other Actio&ns…
ka: &სხვა ქმედებები…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openImageButton)
en: Open Image…
ka: გამოსახულების გახსნა…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectContactsButton)
en: Set from Address Book
ka: მისამართების წიგნიდან დაყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, identitiesOnCurrentActivity)
en: Show only identity on current activity
ka: მიმდინარე აქტივობაზე, მხოლოდ, იდენტიფიკატორის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: Add a new identity
ka: ახალი იდენტიფიკატორის დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: &Add…
ka: დ&ამატება…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: Modify the selected identity
ka: მონიშნული იდენტიფიკატორის ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: &Modify…
ka: &ჩასწორება…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: Rename the selected identity
ka: მონიშნული იდენტიფიკატორის სახელის გადარქმევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: &Rename
ka: &გადარქმევა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remove the selected identity
ka: მონიშნული იდენტიფიკატორის წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Use the selected identity by default
ka: მონიშნული იდენტიფიკატორის ნაგულისხმევად დაყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Set as &Default
ka: ნაგულისხმევად &დაყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Some of the folders you want to search in are not fully indexed yet or have been excluded from indexing. All the folders checked below will be scheduled for priority reindexing. If you uncheck a folder it may still be indexed later, unless it was manually excluded from indexing.
ka: ზოგიერთი საქაღალდე, რომელში ძებნაც გნებავთ, ჯერ სრულად არ დაინდექსებულა, ან ამოღებულია დაინდექსებიდან. ქვემოთ ჩამოთვლილი საქაღალდეების რეინდექსი კი პრიორიტეტულად მოხდება. თუ საქაღალდეს გამორთავთ, ის შეიძლება, ჯერ კიდევ დაინდექსდეს მოგვიანებით, თუ ის დაინდექსებიდან ხელით არ ამოიღეთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllBtn)
en: &Select All
ka: ყვე&ლაფრის მონიშვნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unselectAllBtn)
en: Unselect All
ka: მონიშვნის ყველაფერზე მოხსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPopupAfterDnD)
en: &Ask for action after dragging messages to another folder
ka: &ქმედების არჩევა შეტყობინებების სხვა საქაღალდეში გადათრევს შემდეგ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EmptyTrashOnExit)
en: Empty local &trash folder on program exit
ka: გასვლისას ლოკალური &ნაგვის საქაღალდის დაცარიელება

[ctx: to be continued with "do not loop", "loop in current folder", and "loop in all folders"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLoopLabel)
en: When &trying to find unread messages:
ka: წაუკითხავი შეტყობინებების პოვნის &მცდელობისას:

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mEnterFolderLabel)
en: When ente&ring a folder:
ka: &საქაღალდეში შესვლისას:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExcludeImportantMailFromExpiry)
en: E&xclude important messages from expiry
ka: &მნიშვნელოვანი შეტყობინებების ამოღება მოძველებული შეტყობინებების სიიდან

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActionEnterFolder)
en: Jump to First Unread Message
ka: პირველ წაუკითხავ შეტყობინებაზე გადასვლა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActionEnterFolder)
en: Jump to Last Selected Message
ka: ბოლო წაუკითხავ შეტყობინებაზე გადასვლა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActionEnterFolder)
en: Jump to Newest Message
ka: უახლეს შეტყობინებაზე გადასვლა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActionEnterFolder)
en: Jump to Oldest Message
ka: უძველეს შეტყობინებაზე გადასვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDelayedMarkAsRead)
en: Mar&k selected message as read after
ka: მონიშნული შეტყობინების წაკითხულად მონიშვნა დროის შემდეგ

[ctx: what's this help]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_LoopOnGotoUnread)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When jumping to the next unread message, it may occur that no more unread messages are below the current message.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not loop:</span> The search will stop at the last message in the current folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in current folder:</span> The search will continue at the top of the message list, but not go to another folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all folders:</span> The search will continue at the top of the message list. If no unread messages are found it will then continue to the next folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Similarly, when searching for the previous unread message, the search will start from the bottom of the message list and continue to the previous folder depending on which option is selected.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all marked folders: </span>This is the same as "Loop in all folders" except that only folders are taken into account which have been marked with the folder property "Act on new/unread mail in this folder".</p></body></html>
ka: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">შემდეგ წაუკითხავ შეტყობინებაზე გადასვლისას, შეიძლება მოხდეს ისე, რომ თქვენი მიმდეინარე შეტყობინების ქვემოთ წაუკითხავი შეტყობინებები აღარაა.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">მარყუჟის გარეშე:</span> ძებნა მიმდინარე საქაღალდეში არსებულ უკანასკნელ შეტყობინებაზე დასრულდება.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">მარყუჟი მიმდინარე საქაღლდეში:</span> ძებნა შეტყობინებების სიის დასაწყისიდან გაგრძელდება, მაგრამ სხვა საქაღლდეში არასოდეს გადავა.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">მარყუჟი ყველა საქაღლდეში:</span> ძებნა შეტყობინებების სიის დასაწყისიდან გაგრძელდება. თუ წაუკითხავი შეტყობინებები აღმოჩენილი არაა, ძებნა შემდეგ საქაღალდეში გაგრძელდება.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">მსგავსად, როცა ეძებთ წინა წაუკითხავ შეტყობინებას, ძებნა შეტყობინების სიის ბოლოდან გაგრძელდება და გადავა წინა საქაღალდეში იმაზე დამოკიდებულებით, რომმელ პარამეტრს აირჩევთ.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">მარყუჟი მონიშნულ საქაღალდეებში: </span>ეს გივეა, რაც "მარყუჟი ყველა საქაღალდეში", მაგრამ მხედველობაში მხოლოდ ის საქაღლდეები მიიღება, რომლებსაც მათ თვისებებში ჩართული აქვთ "ქმედება ახალ/წაუკითხავ შეტყობინებაზე ამ საქაღალდეში".</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LoopOnGotoUnread)
en: Do not Loop
ka: მარყუჟის გარეშე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LoopOnGotoUnread)
en: Loop in Current Folder
ka: მარყუჟი მიმდინარე საქაღალდეში

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Folders
ka: მარყუჟი ყველა საქაღალდეში

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Marked Folders
ka: მარყუჟი ყველა მონიშნულ საქაღალდეში

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mDelayedMarkTime)
en:  sec
ka:  წმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartSpecificFolderAtStartup)
en: Open this folder on &startup:
ka: &გაშვებისას ამ საქაღალდის გახსნა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeleteMessageWithoutConfirmation)
en: Allow deleting messages without confirmation
ka: შეტყობინებების დადასტურების გარეშე წაშლის დაშვება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFolderDnD)
en: Enable folders drag and drop
ka: საქაღალდეების გადათრევა/დაგდების ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxAllFolders)
en: Search in &all folders
ka: ძებნა &ყველა საქაღალდეში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxSpecificFolders)
en: Search &only in:
ka: ძებნა &მხოლოდ საქაღალდეში:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mChkSubFolders)
en: &Include sub-folders
ka: &ქვესაქაღალდეების ჩათვლით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkMultiFolders)
en: Select specific folders:
ka: აირჩიეთ სასურველი საქაღალდეები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectMultipleFolders)
en: Select Folders…
ka: აირჩიეთ საქაღალდეები…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSearchFolderLbl)
en: Search folder &name:
ka: მოძებნეთ საქაღალდის &სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchFolderOpenBtn)
en: Open &Search Folder
ka: ძებნის &საქაღალდის გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchResultOpenBtn)
en: Open &Message
ka: შეტყობინების &გახსნა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup)
en: Security defaults
ka: უსაფრთხოები ნაგულისხმევი მნიშვნელობები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysEncryptDrafts)
en: Encrypt draft messages
ka: მონახაზი შეტყობინებების დაშიფრვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CryptoStoreEncrypted)
en: Check to store messages encrypted
ka: ჩართეთ შეტყობინებების დაშიფრულად შესანახად

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_CryptoStoreEncrypted)
en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
ka: <qt>
    <h1>შეტყობინებების დაშიფრულად შენახვა</h1>
    როცა ეს თოლია დასმულია, გაგზავნილი შეტყობინებები დაშიფრულად შეინახება. ეს რეკომენდებული არაა, რადგან შეტყობინებებს ვეღარ წაიკითხავთ, თუ საჭირო სერტიფიკატს ვადა გაუვა.
    <p>
    მაგრამ, შეიძლება არსებობდეს ლოკალური წესები, რომლებიც თქვენგან ამ პარამეტრის ჩართვას მოითხოვენ. თუ დარწმუნებული არ ბრძანდებით, დაუკავშირდით თქვენს ლოკალურ ადმინისტრატორს.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CryptoStoreEncrypted)
en: Encry&pt sent messages
ka: &გაგზავნილი შეტყობინებების დაშიფვრა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoSign)
en: Sign all messages
ka: ყველა შეტყობინების ხელმოწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoEncrypt)
en: Encrypt all messages when possible
ka: ყველა შეტყობინების დაშიფვრა, თუ შესაძლებელია

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup2)
en: Encryption indicators
ka: დაშიფვრის ინდიკატორები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCryptoLabelIndicator)
en: Show sign/encrypt indicator
ka: დაშიფვრა/ხელმოწერის მაჩვენებლის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup3)
en: Alerts
ka: შეტყობინებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowKeyApprovalDlg)
en: Always approve encryption keys before send
ka: გაგზავნამდე დაშიფვრის გასაღებების ყოველთვის დადასტურება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mWarnUnsigned)
en: Warn when trying to send unsigned messages
ka: გაფრთხილება ხელმოუწერელი შეტყობინებების გაგზავნისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, warnUnencryptedCB)
en: Warn when trying to send unencrypted messages
ka: გაფრთხილება დაუშიფრავი შეტყობინებების გაგზავნისას

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, warnGroupBox)
en: Warn if certificates/ke&ys expire soon (configure thresholds below)
ka: გაფრთხილება, თუ &გასაღებების/სერტიფიკატების ვადა მალე იწურება (ზღვრები ქვემოთ მიუთითეთ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: For end-user certificates/&keys:
ka: საბოლოო მომხმარებლის სერტიფიკატებისთვის/&გასაღებებისთვის:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mWarnEncrOwnKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mWarnEncrRootCertExpir
en: Select the number of days here
ka: აქ შეიყვანეთ დღეების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
ka: <qt>
    <h1>გაფრთხილება, თუ ჯაჭვში სერტიფიკატს ვადა გასდის</h1>
    დააყენეთ დღეების მინიმალური რაოდენობა, რომლის განმავლობაშიც ჯაჭვის ყველა სერტიფიკატი ვარგისი უნდა იყოს, გაფრთხილების გარეშე.
    <p>
    რეკომენდებული SPHINX პარამეტრია 14 დღე.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
ka: <qt>
    <h1>გაფრთხილება, თუ დაშიფვრის სერტიფიკატს ვადა გასდის</h1>
    დააყენეთ დღეების მინიმალური რაოდენობა, რომლის განმავლობაშიც დაშიფვრის სერტიფიკატი ვარგისი უნდა იყოს, გაფრთხილების გარეშე.
    <p>
    რეკომენდებული SPHINX პარამეტრია 14 დღე.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: For own certificates:
ka: საკუთარი სერტიფიკატებისთვის:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mWarnEncrOwnKeyExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If own Certificates Expires</h1>
    Select the minimum number of days own certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 30 days.
    </p></qt>
ka: <qt>
    <h1>გაფრთხილება, თუ საკუთარ სერტიფიკატს ვადა გასდის</h1>
    დააყენეთ დღეების მინიმალური რაოდენობა, რომლის განმავლობაშიც საკუთარი სერტიფიკატი ვარგისი უნდა იყოს, გაფრთხილების გარეშე.
    <p>
    რეკომენდებული SPHINX პარამეტრია 30 დღე.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: For &root certificates:
ka: ძირითადი &სერტიფიკატებისთვის:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mWarnEncrRootCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
ka: <qt>
    <h1>გაფრთხილება, თუ ძირითად სერტიფიკატს ვადა გასდის</h1>
    დააყენეთ დღეების მინიმალური რაოდენობა, რომლის განმავლობაშიც ძირითადი სერტიფიკატი ვარგისი უნდა იყოს, გაფრთხილების გარეშე.
    <p>
    რეკომენდებული SPHINX პარამეტრია 14 დღე.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: For intermediate CA certificates:
ka: შუალედური CA სერტიფიკატებისთვის:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, gnupgButton)
en: GnuPG Settings…
ka: GnuPG-ის მორგება…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableAllWarningsPB)
en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
ka: ყველა "აღარ მკითხო" შეტყობინების თავიდან ჩართვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTML Messages
ka: HTML შეტყობინებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarnHTML)
en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails…</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
ka: <b>გაფრთხილება:</b> ელფოსტაში HTML-ის დაშვება ზრდის რისკს, რომ მოხდება თქვენი სისტემის კომპრომისი, არსებული და მომავალი უსაფრთხოების შეცდომებით. <a href=whatsthis1">გაიგეთ მეტი HTML ელფოსტის შესახებ…</a> <a href="whatsthis2">გაიგეთ მეტი გარე მიმართვების შესახებ….</a>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: <qt><p>Messages sometimes come in both formats. This option controls whether you want the HTML part or the plain text part to be displayed.</p><p>Displaying the HTML part makes the message look better, but at the same time increases the risk of security holes being exploited.</p><p>Displaying the plain text part loses much of the message's formatting, but makes it almost <em>impossible</em> to exploit security holes in the HTML renderer (QtWebEngine).</p><p>The option below guards against one common misuse of HTML messages, but it cannot guard against security issues that were not known at the time this version of KMail was written.</p><p>It is therefore advisable to <em>not</em> prefer HTML to plain text.</p><p><b>Note:</b> You can set this option on a per-folder basis from the <i>Folder</i> menu of KMail's main window.</p></qt>
ka: <qt><p>შეტყობინებები, ხანდახან, ორივე ფორმატში მოდის. ეს პარამეტრი აკონტროლებ, გნებავთ HTML ნაწილის ჩვენება, თუ ტექსტურის.</p><p>HTML ნაწილის ჩვენება შეტყობინებას სასიამოვნოდ წასაკითხს ხდის, მაგრამ ამავე დროს ზრდის რისკს, მოწყვლადი გახდეთ.</p><p>ტექსტური ნაწილის ნახვა ტექსტური შეტყობინების დაფორმატების უმეტეს ნაწილს დაკარგავს, მაგრამ თითქმის <em>შეუძლებელი</em> გახდება, HTML რენდერერის (QtWebEngine) შეცდომები ბოროტად გამოიყენონ.</p><p>ქვემო პარამეტრი დაგიცავთ HTML შეტყობინებების ერთ-ერთი გავრცელებული მავნე გამოყენებისგან, მაგრამ ვერ დაგიცავთ უსაფრთხოების მოწყვლადობებისგან, რომლებიც KMail-ის თქვენი ვერსიის გამოსვლისას ცნობილი არ იყო.</p><p>ამიტომ, რჩევაა, <em>არ</em> ჩართოთ HTML.</p><p><b>დაიმახსოვრეთ:</b> ამ პარამეტრის ჩართვა სათითაო საქაღალდისთვისაც შეგიძლიათ, KMail-ის მთავარი ფანჯრიდან, მენიუდან <i>საქაღლდე</i></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: Prefer HTML to plain text
ka: უბრალო ტექსტს HTML მირჩევნია

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: <qt><p>Some mail advertisements are in HTML and contain references to, for example, images that the advertisers employ to find out that you have read their message (&quot;web bugs&quot;).</p><p>There is no valid reason to load images off the Internet like this, since the sender can always attach the required images directly to the message.</p><p>To guard from such a misuse of the HTML displaying feature of KMail, this option is <em>disabled</em> by default.</p><p>However, if you wish to, for example, view images in HTML messages that were not attached to it, you can enable this option, but you should be aware of the possible problem.</p></qt>
ka: <qt><p>ზოგიერთი ელფოსტის რეკლამა HTML-შია და შეიცავს მიმართვებს, მაგალითად, გამოსახულებებს, რომლებსაც რეკლამის ხალხი იმის გასარკვევად იყენებს, წაიკითხეთ თუ არა მათი შეტყობინება(&quot;ვებ-შეცდომები&quot;).</p><p>მიზეზი, რატომ უნდა ჩატვირთოთ გამოსახულებები ავტომატურად ინტერნეტიდან, არ არსებობს, რადგან გამომგზავნს საჭირო გამოსახულებები, შეუძლია, პირდაპირ ელფოსტას მიაბას.</p><p>KMail-ის HTML-ში ჩვენების ფუნქციის ბოროტად გამოყენების თავიდან ასაცილებლად ეს პარამეტრი, ნაგულისხმევად, <em>გამორთულია</em>.</p><p>მაგრამ, თუ გნებავთ, მაგალითად, ნახოთ სურათები, რომლებიც HTML შეტყობინებას არ მიაბეს, შეგიძლიათ, ჩართოთ ეს პარამეტრი, მაგრამ, ძალიან, ფრთხილად იყავით.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: Allow messages to load external references from the Internet
ka: შეტყობინებებისთვის ინტერნეტიდან გარე მიმართვების ჩატვირთვის ნების დართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureExternalReference)
en: Exceptions
ka: გამონაკლისები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: E-mails Scams
ka: ელფოსტის ქურდები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
ka: KMail-ს შეუძლია საეჭვო ელფოსტების შემოწმება თქვენს მოსატყუებლად ჩვეულებრივ გამოყენებული ხერხების არსებობის შემოწმებით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mScamDetection)
en: Informs if message reading is a suspected email scam
ka: შეგატყობინებთ, თუ შეტყობინების წაკითხვა პოტენციური ქურდობაა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Whitelist:
ka: თეთრი სია:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Safe Browsing
ka: უსაფრთხო ბრაუზინგი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCheckUrl)
en: Check URL With Phishing Google System
ka: ბმულის ფიშინგზე Google-ში შემოწმება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCheckMailUrlTracking)
en: Scan emails for tracking URLs
ka: ელფოსტების სკანირება ტრეკინგის ბმულებზე

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Encrypted Messages
ka: დაშიფრული შეტყობინებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAlwaysDecrypt)
en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
ka: ნახვისას შეტყობინებების გაშიფვრის ან დაშიფვრის მცდელობა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Certificate && Key Bundle Attachments
ka: სერტიფიკატის && გასაღების პაკეტის მიმაგრებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutomaticallyImportAttachedKeysCheck)
en: Automatically import keys and certificate
ka: გასაღებებისა და სერტიფიკატის ავტომატური შემოტანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSend)
en: Send policy:
ka: გაგზავნის პოლიტიკა:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIgnore) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAsk) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioDeny) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAlways) i18n: ectx: property (whatsTh
en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
ka: <qt><h3>შეტყობინების განკარგვის შეტყობინების პოლიტიკა</h3><p>MDNs არის განზოგადება იმისა, რასაც ჩვეულებრივ უწოდებენ<b>წაკითხვის მიღებას < /b>. შეტყობინების ავტორი ითხოვს შეტყობინების გაგზავნას და მიმღების საფოსტო პროგრამა წარმოქმნის პასუხს, საიდანაც ავტორს შეუძლია გაიგოს, რა მოხდა მის შეტყობინებასთან. დისპოზიციის საერთო ტიპებია<b>ნაჩვენები </b> (ანუ წაკითხული),<b>წაშლილი </b> და<b>გაგზავნილი < /b> (მაგ.</p><p>შემდეგი ვარიანტები ხელმისაწვდომია KMail-ის Mdn-ების გაგზავნის გასაკონტროლებლად:</p><ul><li><em>იგნორირება < / em>: უგულებელყოფს განკარგვის შეტყობინებების ნებისმიერ მოთხოვნას. არ MDN ოდესმე გაიგზავნება ავტომატურად (რეკომენდირებული).</li><li><em>Ask < / em>: პასუხობს მოთხოვნებს მხოლოდ მომხმარებლის ნებართვის მოთხოვნის შემდეგ. ამ გზით, თქვენ შეგიძლიათ გააგზავნოთ MDNs შერჩეული შეტყობინებები ხოლო უარყოფს ან იგნორირება მათ სხვები.</li><li><em>უარყოფა </em>: ყოველთვის აგზავნის<b>უარყოფილ < / b> შეტყობინებას. ეს მხოლოდ<em>ოდნავ < /em> უკეთესია, ვიდრე ყოველთვის გაგზავნის MDNs. ავტორი მაინც იცის, რომ შეტყობინებები მოქმედებდა, ის უბრალოდ ვერ გეტყვით, წაიშალა თუ წაიკითხა და ა.შ.</li><li><em>ყოველთვის გაგზავნეთ < / em>: ყოველთვის აგზავნის მოთხოვნილ განკარგვის შეტყობინებას. ეს ნიშნავს, რომ წერილის ავტორი გაიგებს, როდის მოქმედებდა შეტყობინება და, გარდა ამისა, რა დაემართა მას (ნაჩვენები, წაშლილი და ა.შ.).). ეს ვარიანტი მკაცრად იმედგაცრუებულია, მაგრამ რადგან მას დიდი აზრი აქვს, მაგალითად, მომხმარებელთან ურთიერთობის მართვისთვის, ის ხელმისაწვდომი გახდა.< / li > < / ul > < / qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIgnore)
en: Ignore
ka: იგნორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAsk)
en: Ask
ka: კითხვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDeny)
en: Deny
ka: უარყოფა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAlways)
en: Always send
ka: ყოველტვის გგზავნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelQuote)
en: Quote original message:
ka: საწყისი შეტყობინების ციტატა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNothing)
en: Nothing
ka: არაფერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFull)
en: Full message
ka: სრული შეტყობინება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioHeaders)
en: Only headers
ka: მხოლოდ ჩანართები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mNoMDNsWhenEncryptedCheck)
en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
ka: დაშიფრულ შეტყობინებებზე პასუხისას MDN გაგზავნილი არ იქნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarning)
en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs…</a>
ka: <b>გაფრთხილება:</b> უპირობო დაბრუნების დადასტურება თქვენს კონფიდენციალობას ადაბლებს. <a href="whatsthis-mdn">გაიგეთ მეტი MDN-ის შესახებ…</a>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
ka: თუ ეს თოლია დასმულია, S/MIME სერტიფიკატების გადამოწმება სერტიფიკატების გაუქმების სიებით (CRL-ები) ხდება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: &Validate certificates using CRLs
ka: &სერტიფიკატების გადამოწმება CRL-ებით

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
ka: თუ ეს თოლია დასმულია, S/MIME სერტიფიკატები ონლაინ-სერტიფიკატების სტატუსის პროტოკოლით (OCSP) გადამოწმდება. შეავსეთ ქვემოთ OCSP მოპასუხის ბმული.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: Validate certificates online (OCSP)
ka: სერტიფიკატების ონლაინ-გადამოწმება (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
ka: სერტიფიკატების ონლაინ-გადამოწმება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OCSP responder URL:
ka: OCSP მოპასუხის URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: OCSP responder signature:
ka: OCSP მოპასუხის ხელმოწერა:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
ka: შეიყვანეთ აქ სერტიფიკატის ონლაინ-გადამოწმების მისამართი (OCSP მოპასუხე). ბმული ჩვეულებრივ იწყება პრეფიქსით http://.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
ka: სერტიფიკატის სერვისის ბმულის გამოტოვება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
ka: ნაგულისხმევად GnuPG სერტიფიკატის პოლიტიკის დაშვებულობის შესამოწმებლად ფაილს ~/.gnupg/policies.txt-ს ყენებს. თუ ეს თოლია დასმულია, პოლიტიკა არ შემოწმდება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
ka: სერტიფიკატის პოლიტიკა არ შემოწმდება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
ka: თუ ეს თოლია დასმულია, სერტიფიკატის გაუქმების სიები S/MIME სერტიფიკატების გადასამოწმებლად არასდროს გამოიყენება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
ka: CRL-სთან კონსულტაციის გარეშე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
ka: თუ ეს პარამეტრი ჩართულია, ნაკლული გამომცემლის სერტიფიკატები გამოითხოვება, როცა ეს საჭიროა (ეხება ორივე CRL და OCSP გადამოწმების მეთოდებს)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
ka: ნაკლული გამომცემლის სერტიფიკატების გამოთხოვა

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: HTTP Requests
ka: HTTP მოთხოვნები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
ka: S/MIME-სთვის HTTP-ის გამოყენების სრულად გამორთვა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
ka: HTTP მოთხოვნები არ განხორციელდება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
ka: როცა ეძებთ CRL-ის მდებარეობას, დასატესტი სერტიფიკატი, ჩვეულებრივ, შეიცავს ელემენტს, რომელიც ცნობილია, როგორც "CRL განაწილების წერტილის" (DP) ელემენტები. ისინი აღწერენ ბმულს, რომელიც შეიცავს აღწერას, როგორ ვიქონიოთ წვდომა ბმულთან. გამოიყენება პირველი აღმოჩენილი DP.  ამ პარამეტრით ყველა ელემენტი, რომელიც HTTP სქემას იყენებს, გამოტოვებულია, როცა შესაბამის DP-ს ვეძებ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
ka: HTTP CRL სერტიფიკატების განაწილების წერტილების გამოტოვება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
ka: თუ ეს პარამეტრი ჩართულია, HTTP მოთხოვნებისთვის მარჯვენა მხარეს მითითებულ HTTP პროქსის გამოვიყენებ (მნიშვნელობა მიიღება გარემოს ცვლადიდან http_proxy).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use s&ystem HTTP proxy:
ka: &სისტემური HTTP პროქსის გამოყენება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use &this proxy for HTTP requests:
ka: HTTP მოთხოვნებისთვის &ამ HTTP პროქსის გამოყენება:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customHTTPProxy)
en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
ka: აქ შეიყვანეთ თქვენი HTTP პროქსის მდებარეობა, რომელიც S/MIME-სთან დაკავშირებულ ყველა HTTP მოთხოვნისთვის იქნება გამოყენებული. სინტაქსია ჰოსტი.პორტი. მაგ: myproxy.mycompany.ge:3128.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: LDAP Requests
ka: LDAP მოთხოვნები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
ka: S/MIME-სთვის LDAP-ის გამოყენების სრულად გამორთვა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
ka: LDAP მოთხოვნები არ განხორციელდება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
ka: როცა ეძებთ CRL-ის მდებარეობას, დასატესტი სერტიფიკატი, ჩვეულებრივ, შეიცავს ელემენტს, რომელიც ცნობილია, როგორც "CRL განაწილების წერტილის" (DP) ელემენტები. ისინი აღწერენ ბმულს, რომელიც შეიცავს აღწერას, როგორ ვიქონიოთ წვდომა ბმულთან. გამოიყენება პირველი აღმოჩენილი DP.  ამ პარამეტრით ყველა ელემენტი, რომელიც LDAP სქემას იყენებს, გამოტოვებულია, როცა შესაბამის DP-ს ვეძებ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
ka: LDAP CRL სერტიფიკატების განაწილების წერტილების გამოტოვება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
ka: ძირითადი ჰოსტი LDAP მოთხოვნებისთვის:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
ka: LDAP სერვერის აქ შეყვანა გამოიწვევს იმას, რომ ყველა LDAP მოთხოვნა ჯერ ამ სერვერთან მივა. უფრო ზუსტად, ეს პარამეტრი გადაფარავს ყველა მითითებულ ჰოსტს და პორტს LDAP-ის ბმულში და ასევე გამოიყენება, თუ ბმულიდან ჰოსტი და პორტი გამოტოვეთ. სხვა LDAP სერვერები გამოყენებული, მხოლოდ, მაშინ იქნება, თუ "პროქსისთან" მიერთება ჩავარდება.
    სინტაქსია "ჰოსტი" ან "ჰოსტი:პორტი". თუ პორტი გამოტოვებულია, გამოიყენება პორტი 389 (სტანდარტული LDAP).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Send picture with every message:
ka: სურათის ყველა შეტყობინებით გაგზავნა:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Don't send
ka: არ გააგზავნო

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Send color (Face)
ka: ფერის გაგზავნა (Face)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Send monochrome (X-Face)
ka: შავთეთრის გაგზავნა (X-Face)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Send both
ka: ორივეს გაგზავნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: KMail can send a small (48x48 pixels) low-quality picture with every message. For example, this could be a picture of you or a glyph. It is shown in the recipient's mail client (if supported).
ka: KMail-ს ყველა შეტყობინებასთან ერთად პატარა (48x48 პიქსელი) დაბალი ხარისხის სურათის გაგზავნა შეუძლია. ეს, მაგალითად, შეიძლება იყოს თქვენი სურათი ან გლიფი. ის მიმღების ელფოსტის კლიენტში გამოჩნდება (თუ მხარდაჭერილია).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeInfo)
en: An informative text about the current mode!
ka: ინფორმაციის ტექსტი მიმდინარე რეჟიმის შესახებ!

en: %1 seconds
ka: %1 წამი

en: 5 minutes
ka: 5 წთ

en: Undo send
ka: გაგზავნის გაუქმება

en: <b>To:</b> %1
ka: <b>ვის:</b> %1

en: <b>Subject:</b> %1
ka: <b>სათაური:</b> %1

en: Move To Trash
ka: ნაგავში გადატანა

en: Move Message | Move Messages
ka[0]: შეტყობინების გადატანა
ka[1]: შეტყობინებების გადატანა

en: There is nothing to undo.
ka: გასაუქმებელი არაფერია.

en: Cannot move message. %1
ka: შეტყობინების გადატანის შეცდომა. %1

en: Account information
ka: ანგარიშის ინფორმაცია

en: Number and type of accounts configured in KMail (receiver and sender).
ka: KMail-ში მორგებული ანგარიშების რაოდენობა და ტიპი (მიმღები და გამგზავნი).

en: Plugins Information
ka: დამატების ინფორმაცია

en: Plugins used in KMail.
ka: KMail-ში გამოყენებული დამატებები.

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: Delete
ka: წაშლა

en: Move to Trash
ka: ნაგავში გადატანა

en: Could not start the account wizard. Please make sure you have AccountWizard properly installed.
ka: ანგარიშის ოსტატის გაშვება შეუძლებელია. დარწმუნდით, რომ AccountWizard სწორად გიყენიათ.

[ctx: @title:window]
en: Unable to start account wizard
ka: ანგარიშის ოსტატის გაშვების შეცდომა

en: HTML messages are shown with their intended colors by default. To override this, uncheck the "Appearance->Colors->Do not change color from original HTML mail" option
ka: HTML შეტყობინებები ნაგულისხმევად თავიანთი ფერებითაა ნაჩვენები. ამის გადასაფარად გამორთეთ თოლია "გარეგნობა->ფერები->HTML ფოსტის ფერების არშეცვლა"

en: Add new whatsnew widget.
ka: ახალი სიახლეების ვიჯეტის დამატება.

en: New plugin: show collection size.
ka: ახალი დამატება: კოლექციის ზომის ჩვენება.

en: Allow to export text in autogenerate editor plugins.
ka: ტექსტის ავტოგენერაციის რედაქტორის დამატებებში გატანის დაშვება.

en: Fix text to speech support (enqueue messages)
ka: გასწორდა ტექსტის წარმოთქმის მხარდაჭერა (შეტყობინებების რიგი)

en: Message Default Format
ka: შეტყობინების ნაგულისხმევი ფორმატი

[ctx: @action]
en: Prefer &HTML to Plain Text
ka: &უბრალო ტექსტს HTML მირჩევნია

[ctx: @action]
en: Prefer &Plain Text to HTML
ka: &HTML-ს უბრალო ტექსტი მირჩევნია

[ctx: @action]
en: Use Global Setting
ka: გლობალური პარამეტრის გამოყენება

en: Out of office reply active on server | Out of office reply active on servers
ka[0]: ოფისიდან-გასულობის პასუხი ჩართულია სერვერზე
ka[1]: ოფისიდან-გასულობის პასუხი ჩართულია სერვერზე

en: Zoom: %1%
ka: გადიდება: %1%
