kmail - en to pl translation catalogue (1284 entries)

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to KMail %1
pl: Witamy w KMailu %1

en: KMail is the email client by KDE. It is designed to be fully compatible with Internet mailing standards including IMAP, POP3 and SMTP.
pl: KMail jest klientem pocztowym dla KDE. Został stworzony w zgodzie z internetowymi standardami pocztowymi, tzn. IMAP, POP3 oraz SMTP.

en: KMail has many powerful features that are described in the <a href='help:/kmail2/index.html'>documentation</a>.
pl: KMail ma wiele zaawansowanych możliwości, które opisano w <a href='help:/kmail2/index.html'>dokumentacji</a>.

en: Important changes since last version:
pl: Ważne zmiany od ostatniego wydania:

en: Some of the new features in this release of KMail include:
pl: Na nowe możliwości w tym wydaniu Kmaila składają się:

en: Please take a moment to fill in the KMail configuration panel at Settings->Configure KMail. You need to create at least a default identity and incoming as well as outgoing mail account.
pl: Poświęć chwilę na wypełnienie panelu ustawień KMaila w Ustawienia->Ustawienia KMaila.Musisz utworzyć co najmniej jedną tożsamość oraz konto dla poczty zarówno przychodzącej jak i wychodzącej.

en: We hope that you will enjoy KMail.
pl: Mamy nadzieję, że spodoba ci się używanie Kmaila.

en: Thank you,
pl: Dziękujemy,

en: The KMail Team
pl: Zespół KMaila

en: Maintainer
pl: Opiekun

en: Former maintainer
pl: Poprzedni opiekun

en: Original author
pl: Autor pierwowzoru

en: Former co-maintainer
pl: Poprzedni ko-opiekun

en: Former core developer
pl: Poprzedni główny programista

en: Core developer
pl: Główny programista

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Japanese language support
pl: Obsługa języka japońskiego

en: Numerous technical corrections
pl: Wiele poprawek technicznych

en: System tray notification
pl: Powiadomienia na tacce systemowej

en: Patch for PGP
pl: Łatka dla PGP

en: Crypto support
pl: Obsługa kryptografii

en: Improved internal program documentation
pl: Ulepszono dokumentację wnętrza programu

en: Major contributor, still active
pl: Główny współtwórca, nadal czynny

en: Added maildir support
pl: Dodano obsługę katalogu poczty

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
pl: Obsługa PGP 6 i rozszerzenie usługi szyfrowania

en: Original encryption support PGP 2 and PGP 5 support
pl: Pierwotna obsługa szyfrowaniaobsługa PGP 2 i PGP 5

en: GnuPG support
pl: Obsługa GnuPG

en: Major contributor
pl: Główny współtwórca

en: Various and sundry bug fixes
pl: Usunięcie różnych błędów

en: Improved asynchronous processes
pl: Ulepszono asynchroniczne procesy

en: Enhanced configuration dialogs
pl: Ulepszono okna ustawień

en: Notes/calendar integration
pl: Wplecenie notatek/kalendarza

en: Improve efficiency and consistency of code
pl: Ulepszono wydajność i spójność kodu

en: New message list and new folder tree
pl: Nowa lista wiadomości i nowe drzewo katalogów

en: Many valuable contributions
pl: Wiele cennych łatek

en: Killed lots of bugs
pl: Usunięcie wielu błędów

en: Smiley-->emoticons processing
pl: Buźki-->przetwarzanie emotikon

en: Improve 'Mark Message as' popup menu
pl: Ulepszono menu podręczne 'Oznacz wiadomość jako'

en: Bugzilla maintenance
pl: Utrzymanie bugzilli

en: Improved execution speed
pl: Zwiększono szybkość wykonywania

en: Optionally compress attachments
pl: Dodatkowe pakowanie załączników

en: Added spam status to fancy headers
pl: Dodano stan spamu w eleganckich nagłówkach

en: Implemented todo status handling
pl: Zaimplementowano obsługę stanu zadań

en: Bug fixes, code cleanup
pl: Usuwanie błędów, porządki w kodzie

en: LDAP support, maintenance
pl: Obsługa LDAP, utrzymanie

en: Major contributor to Akonadi
pl: Główny współtwórca Akonadi

en: Documentation, still active
pl: Dokumentacja, nadal utrzymywana

en: Substantial contributor, still active
pl: Znaczący współtwórca, nadal czynny

en: Anti-virus support
pl: Obsługa antywirusa

en: Fixed widget styles
pl: Naprawiono wygląd interfejsu

en: Bug fixes
pl: Poprawki błędów

en: Several patches
pl: Szereg poprawek

en: Enable external reference loading for a whole folder
pl: Włącz wczytywanie zewnętrznych odnośników dla całego katalogu

en: Delete an entire thread
pl: Usuń cały wątek

en: POP filters
pl: Filtry POP

en: Patch Solaris crash
pl: Łatka na błąd na Solarisie

en: Choice of fonts for new/unread/important messages
pl: Wybór czcionek dla nowych/nieprzeczytanych/ważnych wiadomości

en: Fix Quick Search keyboard navigation
pl: Naprawiono poruszanie się klawiaturą po szybkim wyszukiwaniu

en: Fix drag and drop from address book to composer
pl: Naprawiono przeciąganie i upuszczanie z książki adresowej do kompozytora

en: Substantial contributor
pl: Znaczący współtwórca

en: Improve configuration dialog
pl: Ulepszono okna ustawień

en: Improved message importing
pl: Ulepszono importowanie wiadomości

en: Improve status bar messages
pl: Ulepszono wiadomości na pasku stanu

en: Patch for window resizing problem
pl: Łatka na kłopot ze zmianą rozmiaru okna

en: Optimize qt-cast; fix QUrl()
pl: Optymalizacja qt-cast; naprawa QUrl()

en: Usability tests and improvements
pl: Testy interfejsu i poprawki

en: Patch composer configuration
pl: Załatano ustawienia kompozytora

en: Ägypten and Kroupware project management
pl: Zarządzanie projektami Ägypten i Kroupware

en: Improved HTML support
pl: Usprawniona obsługa HTML

en: X-Face support
pl: Obsługa X-Face

en: Automated recipient selection
pl: Samoczynny wybór odbiorców

en: Beta testing of PGP 6 support
pl: Beta testy obsługi PGP 6

en: Bug fixes, cleaned up context menus
pl: Usuwanie błędów, porządki w menu podręcznych

en: Port to MS Windows®
pl: Przeniesienie na MS Windows®

en: IM status indicator
pl: Wskaźnik stanu komunikatora internetowego

en: Improve layout of recipients editor
pl: Ulepszono układ edytora adresatów

en: Timestamp for 'Transmission completed' status messages
pl: Znacznik czasu dla wiadomości stanu 'Przesyłanie ukończone'

en: Multiple encryption keys per address
pl: Wiele kluczy szyfrowania na adres

en: Improved icon/image processing
pl: Ulepszono przetwarzanie ikon/obrazów

en: Fixed many IMAP bugs
pl: Naprawa wiele błędów IMAP

en: KDE Email Client
pl: Program pocztowy KDE

en: Copyright © %1, KMail authors
pl: Prawa autorskie © %1, Autorzy KMail

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
pl: Lista dyskusyjna

[ctx: @option:check]
en: Folder holds a mailing list
pl: Katalog przechowuje listę dyskusyjną

[ctx: @action:button]
en: Detect Automatically
pl: Wykryj samoczynnie

en: Mailing list description:
pl: Opis listy dyskusyjnej:

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: Preferred handler:
pl: Pierwszeństwo obsługi:

[ctx: @action:button]
en: Invoke Handler
pl: Wywołaj obsługę

en: Address type:
pl: Rodzaj adresu:

[ctx: @label:textbox]
en: URL for mailing list posting:
pl: Adres URL do wysyłania na listę dyskusyjną:

en: Subscribe to List
pl: Zapisywanie na listę

en: Post to List
pl: Wysyłanie na listę

en: Unsubscribe From List
pl: Wypisywanie z listy

en: List Archives
pl: Archiwum listy

en: List Help
pl: Pomoc listy

en: Not available
pl: Niedostępne

en: Not available.
pl: Niedostępne.

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
pl: KMail nie był w stanie wykryć żadnej listy dyskusyjnej w tym katalogu.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
pl: KMail nie był w stanie wykryć żadnej listy dyskusyjnej w tym katalogu. Wpisz adresy ręcznie.

[ctx: @title:tab Quota page.]
en: Quota
pl: Przydział

[ctx: @label:textbox]
en: Usage:
pl: Wykorzystanie:

[ctx: @label:textbox]
en: Status:
pl: Dostępność:

en: %p% full
pl: %p% całości

en: %1 of %2 used
pl: Użyto %1 z %2

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
pl: Skrót

[ctx: @label:textbox]
en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
pl: <qt>Aby wybrać klawisz lub kombinację klawiszy, które zaznaczają bieżący katalog, kliknij przycisk poniżej, a następnie naciśnij odpowiedni klawisz lub kombinację.</qt>

[ctx: @title:tab Templates settings page.]
en: Templates
pl: Wzorce

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
pl: Widok

[ctx: @option:check]
en: Use custom &icons
pl: Użyj własnych &ikon

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
pl: &Zwykły:

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
pl: &Nieprzeczytany:

en: Retrieval Options
pl: Ustawienia pobierania

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures identities]
en: Identities
pl: Tożsamości

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
pl: Odbieranie

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
pl: Wysyłanie

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures ldap server]
en: LDAP server
pl: Serwer LDAP

[ctx: @label:textbox]
en: Outgoing accounts (add at least one):
pl: Konta poczty wychodzącej (dodaj co najmniej jedno):

[ctx: @option:check]
en: &Confirm action
pl: &Potwierdź działanie

en: Before sending:
pl: Przed wysłaniem:

[ctx: @option:check]
en: Check spelling
pl: Sprawdź pisownię

en: Never Automatically
pl: Nigdy samoczynnie

en: On Manual Mail Checks
pl: Przy ręcznym sprawdzaniu poczty

en: On All Mail Checks
pl: Przy każdym sprawdzaniu poczty

en: Send &messages in outbox folder:
pl: Wyślij wiado&mości z katalogu 'do wysłania':

en: Send Now
pl: Wyślij teraz

en: Send Later
pl: Wyślij później

en: Defa&ult send method:
pl: D&omyślny sposób wysyłania:

[ctx: @option:check]
en: Enable Undo Send
pl: Włącz wycofywanie wiadomości

en: Add Mail Account…
pl: Dodaj konto pocztowe…

en: Custom Account…
pl: Własne konto…

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
pl: Uwzględnij przy ręcznym sprawdzaniu poczty

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
pl: Odłącz KMaila od sieci przed jego zamknięciem

[ctx: @action]
en: Check mail on startup
pl: Sprawdź pocztę po uruchomieniu

en: New Mail Notifier Agent not registered. Please contact your administrator.
pl: Nie zarejestrowano nowej usługi powiadamiania o poczcie. Proszę zwrócić się do administratora.

en: General
pl: Ogólne

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Colors
pl: Kolory

en: Layout
pl: Układ

en: Message List
pl: Spis wiadomości

en: Message Tags
pl: Znaczniki wiadomości

en: Message Body
pl: Treść wiadomości

en: Message List - Unread Messages
pl: Spis wiadomości - nieprzeczytane wiadomości

en: Message List - Important Messages
pl: Spis wiadomości - ważne wiadomości

en: Message List - Action Item Messages
pl: Spis wiadomości - wiadomości elementu działania

en: Fixed Width Font
pl: Czcionka stałej szerokości

en: Composer
pl: Tworzenie wiadomości

en: Printing Output
pl: Wyjście wydruku

[ctx: @option:check]
en: &Use custom fonts
pl: Użyj &własnych czcionek

[ctx: @label:textbox]
en: Apply &to:
pl: Zastosuj &do:

en: Quoted Text - First Level
pl: Cytowany tekst - pierwszy poziom

en: Quoted Text - Second Level
pl: Cytowany tekst - drugi poziom

en: Quoted Text - Third Level
pl: Cytowany tekst - trzeci poziom

en: Link
pl: Odnośnik

en: Unread Message
pl: Nieprzeczytana wiadomość

en: Important Message
pl: Ważna wiadomość

en: Action Item Message
pl: Wiadomość elementu działania

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
pl: Tło paska stanu HTML - wiadomość tekstowa

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
pl: Tekst paska stanu HTML - wiadomość tekstowa

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
pl: Tło paska stanu HTML - wiadomość HTML

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
pl: Tekst paska stanu HTML - wiadomość HTML

[ctx: @option:check]
en: &Use custom colors
pl: &Użyj własnych kolorów

[ctx: @option:check]
en: Recycle colors on deep &quoting
pl: Pow&tarzaj kolory przy wielokrotnym cytowaniu

[ctx: @option:check]
en: &Do not change color from original HTML mail
pl: &Nie zmieniaj koloru z pierwotnej wiadomości HTML

[ctx: @label:textbox]
en: Close to quota threshold:
pl: Próg bliski przydziałowi:

[ctx: @option:check]
en: Show folder quick search field
pl: Pokaż pole szybkiego wyszukiwania katalogów

[ctx: @option:radio]
en: Never
pl: Nigdy

[ctx: @label]
en: Show favorite folders view:
pl: Pokaż widok ulubionych katalogów:

[ctx: @option:radio]
en: As icons
pl: Jako ikony

[ctx: @option:radio]
en: As list
pl: Jako spis

[ctx: @option:radio]
en: Always
pl: Zawsze

[ctx: @label]
en: Folder tooltips:
pl: Podpowiedzi katalogów:

en: Sta&ndard format (%1)
pl: Sta&ndardowy format (%1)

en: Locali&zed format (%1)
pl: &Regionalny format (%1)

en: Smart for&mat (%1)
pl: Mądry for&mat (%1)

en: C&ustom format:
pl: Własny &format:

en: Default aggregation:
pl: Domyślne grupowanie:

en: Default theme:
pl: Domyślny wygląd:

[ctx: @label:textbox]
en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information…</a></qt>
pl: <qt><a href="whatsthis1">Informacje we własnym formacie…</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
pl: <qt><p><strong>W formacie daty można używać następujących wyrażeń:</strong></p><ul><li>d - numer dnia bez początkowego zera (1-31)</li><li>dd - numer dnia z początkowym zerem (01-31)</li><li>ddd - skrócona nazwa dnia (pon - nie)</li><li>dddd - pełna nazwa dnia (poniedziałek- niedziela)</li><li>M - numer miesiąca bez początkowego zera (1-12)</li><li>MM - numer miesiąca z początkowym zerem (01-12)</li><li>MMM - skrócona nazwa miesiąca (sty-gru)</li><li>MMMM - pełna nazwa miesiąca (styczeń-grudzień)</li><li>yy-ostatnie dwie cyfry roku (00-99)</li><li>yyyy - pełny numer roku (0000-9999)</li> </ul> <p><strong>W formacie czasu można używać następujących wyrażeń:</strong></p><ul><li>h - godzina bez początkowego zera (0-23 lub 1-12 AM/PM)</li><li>hh - godzina z początkowym zerem (00-23 lub 01-12 AM/PM)</li><li>m - minuty bez początkowego zera (0-59)</li><li>mm - minuty z początkowym zerem (00-59)</li><li>s - sekundy bez początkowego zera (0-59)</li><li>ss - sekundy z początkowym zerem (00-59)</li><li>z - milisekundy bez początkowego zera (0-999)</li><li>zzz - milisekundy z początkowymi zerami (000-999)</li><li>AP - czas 12-godzinny (AM/PM)</li><li>ap - czas 12-godzinny (am/pm)</li><li>Z - strefa czasowa w formie numerycznej (+0100)</li> </ul> <p><strong>Pozostałe znaki zostaną pominięte.</strong></p></qt>

en: Date Display:
pl: Wyświetlanie daty:

[ctx: @option:check]
en: Display Own Identity
pl: Wyświetl własną tożsamość

en: Message Window
pl: Okno wiadomości

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
pl: Zamykaj okno wiadomości po dokonaniu odpowiedzi lub przesłania wiadomości dalej

en: System Tray
pl: Tacka systemowa

[ctx: @option:check]
en: Enable system tray icon
pl: Włącz ikonę na tacce systemowej

[ctx: @option:check]
en: Start minimized to tray
pl: Uruchom zminimalizowany na tacce systemowej

[ctx: @option:check]
en: Show unread email in Taskbar
pl: Pokaż nieprzeczytane wiadomości na tacce systemowej

en: Plasma activities
pl: Aktywności Plazmy

[ctx: @option:check]
en: Enable
pl: Włącz

en: A&vailable Tags
pl: &Dostępne znaczniki

[ctx: @info:tooltip]
en: Add new tag
pl: Dodaj nowy znacznik

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected tag
pl: Usuń wybrany znacznik

[ctx: @info:tooltip]
en: Increase tag priority
pl: Zwiększ priorytet znacznika

[ctx: @info:tooltip]
en: Decrease tag priority
pl: Zmniejsz priorytet znacznika

en: Ta&g Settings
pl: Ustawienia &znaczników

en: Delete
pl: Usuń

en: Do you want to remove tag '%1'?
pl: Czy chcesz usunąć znacznik '%1'?

[ctx: @title:window]
en: Remove Tag
pl: Usuń znacznik

en: We cannot create tag. A tag with same name already exists.
pl: Nie możemy utworzyć znacznika. Znacznik o tej samej nazwie już istnieje.

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
pl: Ogólne

en: Standard Templates
pl: Standardowe wzorce

en: Custom Templates
pl: Własne wzorce

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
pl: Temat

en: Headers
pl: Nagłówki

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
pl: Załączniki

en: Autocorrection
pl: Samopoprawianie

en: Auto Resize Image
pl: Autoskalowanie obrazów

[ctx: @title:group]
en: Signature
pl: Podpis

en: Automatically insert the configured signature when starting to compose a message
pl: Sam wstaw ustawiony podpis po rozpoczęciu tworzenia wiadomości

en: Insert the signature above any quoted text
pl: Wstaw podpis nad cytowanym tekstem

en: Insert the RFC-compliant signature separator (two dashes and a space on a line) before the signature
pl: Wstaw rozdzielnik dla podpisu zgodny z RFC (dwie kreski i odstęp w wierszu) przed podpisem

en: When replying, do not quote any existing signature
pl: Nie cytuj żadnego z istniejących podpisów przy odpowiadaniu

en: When replying, only quote the selected text (instead of the complete message), if there is text selected in the message window.
pl: Przy odpowiadaniu, cytuj tylko zaznaczony tekst (zamiast całej wiadomości), jeśli w oknie wiadomości znajduje się jakiś zaznaczony tekst.

en: When replying, add quote signs in front of all lines of the quoted text, even when the line was created by adding an additional line break while word-wrapping the text.
pl: Przy odpowiadaniu, dodawaj znaki cytatu na początku wszystkich wierszy cytowanego tekstu, nawet, jeśli dany wiersz został stworzony poprzez złamanie wiersza podczas przenoszenia słowa do nowego wiersza.

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
pl: Zawijaj słowa do danej szerokości

en: Set the text width for automatic word wrapping
pl: Ustaw szerokość tekstu dla samoczynnego zawijania słów

en: When replying or forwarding, quote the message in the original format it was received. If unchecked, the reply will be as plain text by default.
pl: Przy odpowiadaniu lub przekazywaniu, cytuj wiadomości w oryginalnym formacie, w takim w jakim zostały one otrzymane. Gdy niezaznaczone, domyślnie odpowiadaj zwykłym tekstem.

en: Format the plain text part of a message from the HTML markup. Bold, italic and underlined text, lists, and external references are supported.
pl: Formatuj zwykły tekst oznaczeniami HTML. Wspierane są: wytłuszczenie, pochylenie i podkreślony tekst, listy i odniesienia zewnętrzne.

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
pl: W treści

en: As Attachment
pl: Jako załączniki

en: Set the default forwarded message format
pl: Ustaw domyślny format wiadomości przesyłanych dalej

[ctx: @label:textbox]
en: Default forwarding type:
pl: Domyślny rodzaj przesyłania dalej:

[ctx: @title:group]
en: Recipients
pl: Adresaci

[ctx: @info:tooltip]
en: Warn if too many recipients are specified
pl: Ostrzeż, jeśli podano zbyt wielu odbiorców

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the maximum number of recipients for the warning
pl: Ustaw graniczną liczbę adresatów dla ostrzeżenia

en: Only allow this many recipients to be specified for the message. This applies to doing a "Reply to All", entering recipients manually or using the "Select…" picker.  Setting this limit helps you to avoid accidentally sending a message to too many people.  Note, however, that it does not take account of distribution lists or mailing lists.
pl: Zezwalaj tylko na taką liczbę adresatów wiadomości. Ograniczenie stosuje się do "Odpowiedz wszystkim", przy ręcznym podawaniu adresatów lub przy użyciu wybieraka "Wybierz…". Ustawienie tego ograniczenia pomoże ci uniknąć niecelowego wysłania wiadomości do zbyt wielu ludzi. Jednakże zauważ, że zasada nie stosuje się do list dystrybucyjnych i dyskusyjnych.

en: Remember recent addresses entered, and offer them for recipient completion
pl: Zapamiętaj ostatnio wpisywane adresy, i podsuwaj je przy wypełnianiu adresatów

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
pl: Bez zapisu

[ctx: @label:textbox]
en: Maximum recent addresses retained:
pl: Graniczna liczba ostatnich adresatów:

en: The maximum number of recently entered addresses that will be remembered for completion
pl: Graniczna liczba ostatnio wpisanych, które zostaną zapamiętane do późniejszego podpowiadania

[ctx: @action:button]
en: Configure Completion…
pl: Ustawienia podpowiadania…

[ctx: @title:group]
en: Autosave
pl: Samozapis

en: No autosave
pl: Bez okresowego zapisu

[ctx: Interval suffix]
en: %v minute | %v minutes
pl[0]: %v minuta
pl[1]: %v minuty
pl[2]: %v minut

en: Automatically save the message at this specified interval
pl: Zapisuj wiadomość w podanych odstępach czasu

en: Repl&y Subject Prefixes
pl: Przed&rostki w temacie uznawane jako odpowiedź

[ctx: @label:textbox]
en: Recognize any sequence of the following prefixes (entries are case-insensitive regular expressions):
pl: Uznawaj następujące przedrostki (wpisy są traktowane jako wyrażenia regularne, w których nie ma znaczenia wielkość liter):

en: A&dd…
pl: Do&daj…

en: Re&move
pl: U&suń

en: Mod&ify…
pl: Zm&ień…

en: Enter new reply prefix:
pl: Podaj nowy przedrostek odpowiedzi:

en: Do you want to remove reply prefix?
pl: Czy chcesz usunąć przedrostek odpowiedzi?

en: Reply Prefix:
pl: Przedrostek odpowiedzi:

en: For&ward Subject Prefixes
pl: Przedrostki w temacie uzna&wane jako przesłane dalej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remo&ve
pl: &Usuń

en: Add…
pl: Dodaj…

en: Modify…
pl: Zmień…

en: Enter new forward prefix:
pl: Podaj nowy przedrostek przesłania dalej:

en: Do you want to remove forward prefix?
pl: Czy usunąć przedrostek przekazania?

en: Forward Prefix:
pl: Przedrostek przekierowania:

[ctx: @option:check]
en: &Use custom message-id suffix
pl: &Użyj własnego przyrostka dla identyfikatora wiadomości

[ctx: @label:textbox]
en: Custom message-&id suffix:
pl: Własny przyrostek dla &identyfikatora wiadomości:

[ctx: @label:textbox]
en: Define custom mime header fields:
pl: Określ własne pola nagłówka MIME:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
pl: Wartość

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
pl: &Nowy

[ctx: @action:button]
en: Re&move
pl: U&suń

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
pl: &Nazwa:

[ctx: @label:textbox]
en: &Value:
pl: &Wartość:

en: 'Content-Type' is not an authorized string. This header will be not saved.
pl: 'Content-Type' nie jest dozwolony rodzajem ciągu znaków. Nagłówek nie zostanie zapisany.

[ctx: @title:window]
en: Invalid header
pl: Nieprawidłowy nagłówek

[ctx: @option:check]
en: E&nable detection of missing attachments
pl: Włącz wykrywanie &brakujących załączników

[ctx: @label:textbox]
en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
pl: Następujące słowa kluczowe wskazują na zamiar załączenia pliku:

en: Enter new key word:
pl: Podaj nowe słowo kluczowe:

en: Do you want to remove this attachment word?
pl: Czy usunąć to słowo załącznika?

en: Attachment Word:
pl: Słowo załącznika:

[ctx: @label:textbox]
en: Maximum Attachment Size:
pl: Graniczny rozmiar załącznika:

en: No limit
pl: Bez ograniczenia

[ctx: @action]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: @action]
en: Remove
pl: Usuń

en: Folders
pl: Katalogi

en: Invitations
pl: Zaproszenia

en: Printing
pl: Drukowanie

en: User Feedback
pl: Informacja zwrotna

en: Check Before Send Plugins
pl: Wtyczki sprawdzania przed wysłaniem

en: Composer Plugins
pl: Wtyczki edytora

en: Grammar Checker Plugins
pl: Wtyczki do sprawdzania gramatyki

en: Tools Plugins
pl: Wtyczki narzędzi

en: Editor Plugins
pl: Wtyczki edytora

en: Message Viewer
pl: Przeglądarka wiadomości

en: Webengine Plugins
pl: Wtyczki silnika sieciowego

en: Header Style Plugins
pl: Wtyczki wyglądu nagłówka

en: Text Conversion Plugins
pl: Wtyczki przekształcania tekstu

en: Misc
pl: Różne

en: Confirm Deleting Emails Plugins
pl: Wtyczki do potwierdzania usuwania wiadomości

en: Akonadi Agents
pl: Usługi Akonadi

en: Reading
pl: Odczytywanie

en: Message Disposition Notifications
pl: Powiadamianie o losie wiadomości

en: Encryption
pl: Szyfrowanie

en: S/MIME Validation
pl: Sprawdzanie S/MIME

en: Email Address:
pl: Adres e-mail:

en: Do you want to remove this email address?
pl: Czy usunąć ten adres e-mail?

en: Changing the global HTML setting will override all folder specific values.
pl: Zmiana ogólnych ustawień dotyczących HTML zmieni także ustawienia dla poszczególnych katalogów.

en: %v day | %v days
pl[0]: %v dzień
pl[1]: %v dni
pl[2]: %v dni

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Settings
pl: Ustawienia GnuPG

[ctx: @label:textbox]
en: The module is missing. Please verify your installation. This module is provided by Kleopatra.
pl: Brak modułu. Sprawdź swoją instalację. Ten moduł jest dostarczany przez Kleopatrę.

en: GnuPG Configure Module Error
pl: Błąd ustawiania modułu GnuPG

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
pl: To ustawienie wymaga dirmngr >= 0.9.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
pl: brak pośrednika

en: (Current system setting: %1)
pl: (Obecne ustawienie systemowe: %1)

[ctx: @title:window]
en: Select Contact
pl: Wybierz kontakt

en: Select
pl: Wybierz

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
pl: Archiwum

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
pl: Katalog archiwum

[ctx: @action]
en: Archive
pl: Archiwizuj

[ctx: @label:textbox]
en: &Folder:
pl: &Katalog:

en: Compressed Zip Archive (.zip)
pl: Skompresowane archiwum Zip (.zip)

en: Uncompressed Archive (.tar)
pl: Nieskompresowane archiwum (.tar)

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
pl: Archiwum Tar skompresowane BZ2 (.tar.bz2)

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
pl: Archiwum Tar skompresowane GZ (.tar.gz)

[ctx: @label:textbox]
en: &Archive File:
pl: Plik &archiwum:

en: Archive file (*.tar *.zip *.tar.gz *.tar.bz2)
pl: Plik archiwum (*.tar *.zip *.tar.gz *.tar.bz2)

[ctx: @option:check]
en: &Delete folder and subfolders after completion
pl: &Usuń katalog i podkatalogi po zakończeniu

[ctx: @option:check]
en: Archive all subfolders
pl: Archiwizuj wszystkie podkatalogi

en: Please select the folder that should be archived.
pl: Wybierz katalog do archiwizacji.

[ctx: @title:window]
en: No folder selected
pl: Nie wybrano katalogu

[ctx: @title:window]
en: Notification
pl: Powiadomienie

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
pl[0]: 1 załącznik (%2)
pl[1]: %1 załączniki (%2)
pl[2]: %1 załączników (%2)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide attachment list
pl: Ukryj wykaz załączników

[ctx: @info:tooltip]
en: Show attachment list
pl: Pokaż wykaz załączników

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
pl: Wybierz słownik, jaki ma zostać użyty podczas sprawdzania poprawności tekstu tej wiadomości

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
pl: Wybierz katalog wysłanych wiadomości, gdzie zachowywana będzie kopia tej wiadomości

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the outgoing account to use for sending this message
pl: Wybierz konto, które ma zostać użyte do wysłania wiadomości

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the "From:" email address for this message
pl: Ustaw adres poczty elektronicznej "Od:" dla tej wiadomości

[ctx: @label:textbox]
en: &Identity:
pl: &Tożsamość:

[ctx: @label:textbox]
en: &Dictionary:
pl: &Słownik:

[ctx: @label:textbox]
en: &Sent-Mail folder:
pl: Katalog wy&słanych:

[ctx: @label:textbox]
en: &Mail transport:
pl: &Serwer pocztowy:

[ctx: sender address field]
en: &From:
pl: &Od:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
pl: Te&mat:

[ctx: @title:window]
en: Composer
pl: Tworzenie wiadomości

en: &Send Mail
pl: &Wyślij pocztę

en: &Send Mail Via
pl: &Wyślij pocztę z

en: Send
pl: Wyślij

en: Send &Later
pl: Wyślij &później

en: Send &Later Via
pl: Wyślij &później z

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
pl: Do kolejki

en: Save as &Draft
pl: Zapisz jako &roboczą

en: Save email in Draft folder
pl: Zapisz wiadomość w katalogu roboczych

en: Save as &Template
pl: Zapisz jako &wzorzec

en: Save email in Template folder
pl: Zapisz wiadomość w katalogu wzorców

en: Save as &File
pl: Zapisz jako &plik

en: Save email as text or html file
pl: Zapisz wiadomość jako plik tekstowy lub html

en: &Insert Text File…
pl: Wstaw pl&ik tekstowy…

en: &Insert Recent Text File
pl: Wstaw ostatni pl&ik tekstowy

en: &Address Book
pl: Książka &adresowa

en: Open Address Book
pl: Otwórz książkę adresową

en: &New Composer
pl: &Nowa wiadomość

[ctx: @action]
en: Select &Recipients…
pl: Wybierz ad&resatów…

[ctx: @action]
en: Save &Distribution List…
pl: Zapisz listę &dystrybucyjną…

[ctx: @action]
en: Paste as Attac&hment
pl: Wklej jako &załącznik

[ctx: @action]
en: Cl&ean Spaces
pl: Usuń &odstępy

[ctx: @action]
en: Use Fi&xed Font
pl: Czcionka &stałej szerokości

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
pl: &Pilna

[ctx: @action]
en: &Request Disposition Notification
pl: &Żądaj powiadomienia o losie wiadomości

[ctx: @action]
en: &Request Delivery Confirmation
pl: &Żądaj powiadomienia o losie wiadomości

[ctx: @action]
en: &Wordwrap
pl: &Zawijanie wierszy

[ctx: @action]
en: &Snippets
pl: W&stawki

[ctx: @action]
en: &Automatic Spellchecking
pl: S&amopoprawianie pisowni

[ctx: @action]
en: Rich Text Editing
pl: Edytowanie formatowanego tekstu

en: Rich Text
pl: Formatowany tekst

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle rich text editing mode
pl: Przełącz tryb edytowania formatowanego tekstu

[ctx: @action]
en: &All Fields
pl: Wszystkie pol&a

[ctx: @action]
en: &Identity
pl: &Tożsamość

[ctx: @action]
en: &Dictionary
pl: &Słownik

[ctx: @action]
en: &Sent-Mail Folder
pl: Katalog wy&słanych

[ctx: @action]
en: &Mail Transport
pl: &Serwer pocztowy

[ctx: @action]
en: &From
pl: &Od

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
pl: Te&mat

[ctx: @action]
en: Append S&ignature
pl: Dołącz podp&is

[ctx: @action]
en: Pr&epend Signature
pl: Poprzedź podpis&em

[ctx: @action]
en: Insert Signature At C&ursor Position
pl: Wstaw podpis na pozycji k&ursora

en: &Spellchecker…
pl: &Sprawdzanie pisowni…

en: Spellchecker
pl: Sprawdźanie pisowni

en: &Encrypt Message
pl: Zaszy&fruj wiadomość

en: Encrypt
pl: Zaszyfruj

en: &Sign Message
pl: Podpi&sz wiadomość

en: Sign
pl: Podpisz

en: &Cryptographic Message Format
pl: Format zaszy&frowanej wiadomości

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a cryptographic format for this message
pl: Wybierz format szyfrowania dla tej wiadomości

en: Create Follow Up Reminder…
pl: Usługa przypominania o kontynuacji…

en: Configure KMail…
pl: Ustawienia KMaila…

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
pl: <qt>Spowoduje to całkowite ukrycie paska menu. Możesz pokazać go wpisując %1.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Hide menu bar
pl: Ukryj pasek menu

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
pl:  Wiersz: %1

[ctx: @label:textbox]
en:  Column: %1
pl:  Kolumna: %1

en: OVR
pl: NAD

en: INS
pl: WST

en: Spellcheck: on
pl: Sprawdźanie pisowni: włączone

en: Spellcheck: off
pl: Sprawdźanie pisowni: wyłączone

en: Re&save as Template
pl: Zapi&sz ponownie jako wzorzec

en: &Save as Draft
pl: Zapi&sz jako roboczą

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
pl: Zapisz tę wiadomość w katalogu Wzorce. Można ją będzie później zmienić.

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
pl: Zapisz tę wiadomość w katalogu Robocze. Można ją będzie później zmienić i wysłać.

en: Do you want to save the message for later or discard it?
pl: Porzucić czy zachować tę wiadomość na później?

[ctx: @title:window]
en: Close Composer
pl: Zamykanie edytora

[ctx: @title:window]
en: Autosave Message Failed
pl: Nie udało się zapisać wiadomości

[ctx: @title:window]
en: Sending Message Failed
pl: Nieudane wysyłanie wiadomości

[ctx: @title:window]
en: Insert File
pl: Wstaw plik

[ctx: @action]
en: Add as &Inline Image
pl: Dodaj jako &wewnętrzny obraz

[ctx: @action]
en: Add as &Attachment
pl: Dodaj jako &załącznik

en: Name of the attachment:
pl: Nazwa załącznika:

en: Attachment name can't be empty
pl: Nazwa załącznika nie może być pusta

[ctx: @title:window]
en: Invalid Attachment Name
pl: Nieprawidłowa nazwa załącznika

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
pl[0]: Dodaj adres URL do wiadomości
pl[1]: Dodaj adresy URL do wiadomości
pl[2]: Dodaj adresy URL do wiadomości

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
pl[0]: Dodaj plik jako z&ałącznik
pl[1]: Dodaj pliki jako z&ałącznik
pl[2]: Dodaj pliki jako z&ałącznik

[ctx: @title:window]
en: Insert clipboard text as attachment
pl: Wstaw tekst ze schowka jako załącznik

en: unnamed
pl: nienazwana

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
pl: <qt><p>By móc podpisać tę wiadomość, musisz najpierw zdefiniować klucz (OpenPGP lub S/MIME), używany do tego celu.</p><p>W ustawieniach tożsamości przypisz klucz(e) dla szyfrowania.</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Undefined Signing Key
pl: Brak klucza do podpisu

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
pl: Musisz wpisać swój adres w polu Od:. Powinieneś także ustalić swój adres dla poszczególnych tożsamości, aby uniknąć wpisywania go za każdym razem.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
pl: Musisz określić co najmniej jednego adresata, albo w polu Do: lub jako DW lub jako UDW

en: To: field is empty. Send message anyway?
pl: Pole 'Do:' jest puste. Wysłać mimo to?

[ctx: @title:window]
en: No To: specified
pl: Nie podano pola 'Do:'

[ctx: @action:button]
en: S&end as Is
pl: Wyślij &tak

[ctx: @action:button]
en: &Specify the To field
pl: &Podaj pole Do

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
pl: Nie podałeś tematu. Wysłać mimo wszystko?

[ctx: @title:window]
en: No Subject Specified
pl: Nie podano tematu

[ctx: @action:button]
en: &Specify the Subject
pl: &Nie, podam temat

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
pl: Musisz wpisać adres co najmniej jednego adresata, aby móc szyfrować kopię roboczą.

en: About to send email…
pl: Wiadomość zaraz zostanie wysłana…

[ctx: @title:window]
en: Send Confirmation
pl: Potwierdzenie wysłania

[ctx: @action:button]
en: &Send Now
pl: Wyślij &teraz

[ctx: @action:button]
en: Send &Later
pl: Wyś&lij później

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
pl: Próbujesz wysłać wiadomość do więcej niż %1 odbiorców. Wysłać wiadomość mimo to?

[ctx: @title:window]
en: Too many recipients
pl: Zbyt wielu adresatów

[ctx: @action:button]
en: &Send as Is
pl: Wyślij &tak

[ctx: @action:button]
en: &Edit Recipients
pl: &Edytuj adresatów

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
pl: Wyłączenie trybu HTML spowoduje utratę  formatowania. Na pewno kontynuować?

[ctx: @title:window]
en: Lose the formatting?
pl: Czy utracić formatowanie?

[ctx: @action:button]
en: Lose Formatting
pl: Utrać formatowanie

[ctx: @action:button]
en: Add Markup Plain Text
pl: Dodaj ozdoby do zwykłego tekstu

[ctx: The argument is as PGP fingerprint]
en: Your selected PGP key (%1) doesn't exist in your keyring or is not suitable for encryption.
pl: Twój wybrany klucz PGP (%1) nie istnieje w twoim pęku kluczy lub nie nadaje się do szyfrowania.

[ctx: The argument is as PGP fingerprint]
en: Your selected PGP signing key (%1) doesn't exist in your keyring or is not suitable for signing.
pl: Twój wybrany klucz PGP (%1) nie istnieje w twoim pęku kluczy lub nie nadaje się do popisywania.

[ctx: The argument is as SMIME fingerprint]
en: Your selected SMIME key (%1) doesn't exist in your keyring or is not suitable for encryption.
pl: Twój wybrany klucz SMIME (%1) nie istnieje w twoim pęku kluczy lub nie nadaje się do szyfrowania.

[ctx: The argument is as SMIME fingerprint]
en: Your selected SMIME signing key (%1) doesn't exist in your keyring or is not suitable for signing.
pl: Twój wybrany klucz SMIME (%1) nie istnieje w twoim pęku kluczy lub nie nadaje się do popisywania.

[ctx: @info:tooltip]
en: Encrypt
pl: Zaszyfruj

[ctx: @info:tooltip]
en: Not Encrypt
pl: Nie szyfruj

[ctx: @info:tooltip]
en: No key found for the recipient.
pl: Nie znaleziono klucza dla odbiorcy.

[ctx: @info:tooltip]
en: Autocrypt gossip key is used for this recipient. We got this key from 3rd party recipients. This key is not verified.
pl: Dla tego odbiorcy używany jest klucz autocrypt. Dostaliśmy go od pozostałych odbiorców. Klucz ten jest niepotwierdzony.

[ctx: @info:tooltip]
en: Autocrypt key is used for this recipient. This key is not verified. The recipient prefers encrypted replies.
pl: Dla tego odbiorcy używany jest klucz autocrypt. Klucz ten jest niepotwierdzony. Odbiorca woli zaszyfrowane odpowiedzi.

[ctx: @info:tooltip]
en: Autocrypt key is used for this recipient. This key is not verified. The recipient does not prefer encrypted replies.
pl: Dla tego odbiorcy używany jest klucz autocrypt. Klucz ten jest niepotwierdzony. Odbiorca woli niezaszyfrowane odpowiedzi.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is not trusted. It hasn't enough validity. You can sign the key, if you communicated the fingerprint by another channel. Click the icon for details.
pl: Klucz szyfrowania nie jest zaufany. Nie ma wystarczającej poprawności. Możesz podpisać ten klucz, jeśli sprawdziłeś jego odcisk innym kanałem. Naciśnij na ikonę po szczegóły.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is not trusted. It hasn't been used anywhere to guarantee it belongs to the stated person. By using the key will be trusted more. Or you can sign the key, if you communicated the fingerprint by another channel. Click the icon for details.
pl: Klucz szyfrowania nie jest zaufany. Nie został nigdzie użyty, aby móc przypuścić, że znajduje się w posiadaniu statecznej osoby. Poprzez ciągłe używanie tego klucza, zyska on na zaufaniu. Możesz także podpisać ten klucz, jeśli sprawdziłeś jego odcisk innym kanałem. Naciśnij na ikonę po szczegóły.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is not trusted. It has conflicting TOFU data. Click the icon for details.
pl: Klucz szyfrowania jest w niezaufany. Zawiera sprzeczne dane TOFU. Naciśnij na ikonę po szczegóły.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is not trusted. It has unknown validity in TOFU data. Click the icon for details.
pl: Klucz szyfrowania jest w niezaufany. Zawiera nieznaną poprawność w danych TOFU. Naciśnij na ikonę po szczegóły.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is not trusted. The key is marked as bad. Click the icon for details.
pl: Klucz szyfrowania jest w niezaufany. Klucz jest oznaczony jako zły. Naciśnij na ikonę po szczegóły.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is only marginally trusted and hasn't been used enough time to guarantee it belongs to the stated person. By using the key will be trusted more. Or you can sign the key, if you communicated the fingerprint by another channel. Click the icon for details.
pl: Klucz szyfrowania ma tylko marginalne zaufanie i nie został użyty dostateczną liczbę razy, żeby przypuszczać, że znajduje się w posiadaniu statecznej osoby. Poprzez ciągłe używanie tego klucza, zyska on na zaufaniu. Możesz także podpisać ten klucz, jeśli sprawdziłeś jego odcisk innym kanałem. Naciśnij na ikonę po szczegóły.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is only marginally trusted. You can sign the key, if you communicated the fingerprint by another channel. Click the icon for details.
pl: Klucz szyfrowania ma tylko marginalne zaufanie. Możesz podpisać ten klucz, jeśli sprawdziłeś jego odcisk innym kanałem. Naciśnij na ikonę po szczegóły.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is only marginally trusted, but has been used enough times to be very likely controlled by the stated person. By using the key will be trusted more. Or you can sign the key, if you communicated the fingerprint by another channel. Click the icon for details.
pl: Klucz szyfrowania ma tylko marginalne zaufanie, lecz został użyty już tyle razy, że prawdopodobnie znajduje się w posiadaniu statecznej osoby. Poprzez ciągłe używanie tego klucza, zyska on na zaufaniu. Możesz także podpisać ten klucz, jeśli sprawdziłeś jego odcisk innym kanałem. Naciśnij na ikonę po szczegóły.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is fully trusted. You can raise the security level, by signing the key. Click the icon for details.
pl: Klucz szyfrowania jest w pełni zaufany. Możesz zwiększyć poziom bezpieczeństwa, podpisując klucz. Naciśnij na ikonę po szczegóły.

[ctx: @info:tooltip]
en: The encryption key is ultimately trusted or is signed by another ultimately trusted key. Click the icon for details.
pl: Klucz szyfrowania ma najwyższy poziom zaufania, lub jest podpisany przez inny klucz o takim poziomie zaufania. Naciśnij na ikonę po szczegóły.

en:  Column: %1
pl:  Kolumna: %1

[ctx: if in your language something like 'certificate(s)' is not possible please use the plural in the translation]
en: <qt>No valid and trusted encryption certificate was found for "%1".<br/><br/>Select the certificate(s) which should be used for this recipient. If there is no suitable certificate in the list you can also search for external certificates by clicking the button: search for external certificates.</qt>
pl: <qt>Nie znaleziono ważnych i zaufanych certyfikatów szyfrowania dla "%1".<br/><br/>Wybierz certyfikat(y) używane dla tego adresata. Jeżeli nie ma odpowiedniego certyfikatu na liście, możesz także wyszukać zewnętrzne certyfikaty przez kliknięcie na przycisku: znajdź zewnętrzne certyfikaty.</qt>

en: Encryption Key Selection
pl: Wybór klucza szyfrującego

[ctx: @title:window]
en: Plugin Editor Information
pl: Informacje o edytorze wtyczek

[ctx: @title:window]
en: Details
pl: Szczegóły

[ctx: @label:textbox]
en: Select email to put in whitelist:
pl: Wybierz adres pocztowy do białej listy:

en: Found potential phishing email addresses <a href="phishingdetails">(details…)</a>
pl: Wykryto adresy podejrzane o phishing <a href="phishingdetails">(szczegóły…)</a>

[ctx: @action]
en: Send Now
pl: Wyślij teraz

[ctx: @info:tooltip]
en: Set a subject for this message
pl: Ustaw temat wiadomości

en: This shortcut allows to send mail directly.
    Mail can be send accidentally.
    What do you want to do?
pl: Ten skrót umożliwia wysłanie poczty bezpośrednio.
    Pocztę można wysłać przypadkowo.
    Co chcesz zrobić?

en: Configure shortcut
pl: Ustawienia skrótów

en: Remove Shortcut
pl: Usuń skrót

en: Ask Before Sending
pl: Zapytaj przed wysłaniem

en: Sending Without Confirmation
pl: Wyślij bez potwierdzenia

en: This attachment: <ul><li>%1</li></ul> was added externally. Remove it if it's an error.
pl: Załącznik: <ul><li>%1</li></ul> został dodany zewnętrznie. Usuń go, jeśli jest to błąd.

en: These attachments: <ul><li>%1</li></ul> were added externally. Remove them if it's an error.
pl: Załączniki: <ul><li>%1</li></ul> zostały dodane zewnętrznie. Usuń je, jeśli jest to błąd.

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
pl: W treści wiadomości znajduje się odwołanie do załączonego pliku, lecz brak w niej załącznika. Czy masz zamiar załączyć do niej plik?

en: &Attach file
pl: Z&ałącz plik

en: &Remind me later
pl: P&rzypomnij później

en: External editor was started.
pl: Został otwarty zewnętrzny edytor.

en: Transport was not found. Please verify that you will use a correct mail transport.
pl: Nie znaleziono serwera pocztowego. Sprawdź czy używasz poprawnego serwera pocztowego.

en: Sent Folder is not defined. Please set it before sending the mail.
pl: Nie ustawiono katalogu do wysyłania. Ustaw go przed wysłaniem wiadomości.

en: Identity was not found. Please verify that you will use a correct identity.
pl: Nie znaleziono tożsamości. Sprawdź czy używasz poprawnej tożsamości.

en: Dictionary was not found. Please verify that you will use a correct dictionary.
pl: Nie znaleziono słownika. Sprawdź czy używasz poprawnego słownika.

[ctx: @info:status]
en: We have reached maximum recipients. Truncating recipients list to %1.
pl: Osiągnęliśmy graniczną liczbę odbiorców. Przycinamy listę odbiorców do %1.

en: Message will be signed
pl: Wiadomość będzie podpisana.

en: Message will not be signed
pl: Wiadomość nie będzie podpisana.

en: Message will be encrypted
pl: Wiadomość będzie szyfrowana.

en: Message will not be encrypted
pl: Wiadomość nie będzie szyfrowana.

en: Cannot fetch collection. %1
pl: Nie można pobrać zbioru. %1

en: Folder name not defined.
pl: Nie określono nazwy katalogu.

en: Unable to create folder. %1
pl: Nie można utworzyć katalogu. %1

en: Archive folder not defined. Please verify settings for account %1
pl: Nie określono katalogu do archiwizowania. Proszę sprawdzić ustawienia dla konta %1

en: No messages selected.
pl: Brak wybrano wiadomości.

en: List of collections is empty. %1
pl: Spis zbiorów jest pusty. %1

en: This folder %1 is read only. Please verify the configuration of account %2
pl: Katalog %1 jest tylko do odczytu. Sprawdź ustawienia dla konta %2

en: Cannot move messages.
pl: Nie można przenieść wiadomości.

en: Unable to fetch folder. Error reported: %1
pl: Nie można pobrać katalogu. Zgłoszony błąd: %1

en: No folder returned.
pl: Nie zwrócono katalogu.

en: Unable to fetch parent folder. Error reported: %1
pl: Nie można pobrać katalogu rodzica. Zgłoszony błąd: %1

en: Unable to return list of folders.
pl: Nie można zwrócić listy katalogów.

en: Messages archived
pl: Zarchiwizowano wiadomości

en: Folder Shortcut %1
pl: Skrót katalogu %1

[ctx: List of message viewer closed]
en: Closed Reader
pl: Zamknięto czytnik

en: Clear History
pl: Wyczyść historię

[ctx: @action]
en: Reopen Closed Viewer
pl: Przywróć zamkniętą przeglądarkę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, image)
en: Image
pl: Obraz

en: You do not have your own contact defined in the address book.
pl: Nie masz określonego swojego własnego kontaktu w książce adresowej.

[ctx: @title:window]
en: No Picture
pl: Brak obrazu

en: No picture set for your address book entry.
pl: Nie wybrano obrazu dla twojej pozycji w książce adresowej

[ctx: @title:window]
en: Create own vCard
pl: Utwórz własną wizytówkę

[ctx: @option:radio]
en: &With empty fields
pl: &Z pustymi polami

[ctx: @option:radio]
en: &From existing vCard
pl: &Z istniejącej wizytówki

[ctx: @label:textbox]
en: &vCard path:
pl: Ścieżka &wizytówki:

[ctx: @option:radio]
en: &Duplicate existing vCard
pl: &Powiel istniejącą wizytówkę

[ctx: @label:textbox]
en: &Existing identities:
pl: Istniejąc&e tożsamości:

[ctx: @info:status]
en: Could not start OpenPGP certificate generation.
pl: Nie można uruchomić tworzenia certyfikatów OpenPGP.

en: Could not start OpenPGP certificate generation: %1
pl: Nie można uruchomić tworzenia certyfikatów OpenPGP: %1

[ctx: @title]
en: Generating an OpenPGP Certificate…
pl: Tworzenie certyfikatu OpenPGP…

en: The process of generating an OpenPGP certificate requires large amounts of random numbers. This may require several minutes…
pl: Tworzenie certyfikatu OpenPGP wymaga dużej liczby liczb losowych. Może to potrwać kilka minut…

en: Could not generate an OpenPGP certificate: %1
pl: Nie można utworzyć nowego certyfikatu OpenPGP: %1

[ctx: @info:status]
en: Key generation was cancelled.
pl: Tworzenie klucza zostało zaniechane.

en: No key
pl: Brak klucza

en: Generate a new OpenPGP certificate
pl: Utwórz nowy certyfikat OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: Key Generation Error
pl: Błąd tworzenia klucza

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity
pl: Edytuj tożsamość

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @label:textbox]
en: &Your name:
pl: &Twoje imię i nazwisko:

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
pl: <qt><h3>Imię i nazwisko</h3><p>To pole powinno zawierać twoje imię i nazwisko, tak jak mają się one pojawiać w nagłówku wysyłanych przez ciebie wiadomości.</p><p>Jeśli to pole jest puste, w nagłówkach twoich wiadomości pojawi się jedynie twój adres poczty elektronicznej.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: Organi&zation:
pl: Organi&zacja:

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
pl: <qt><h3>Organizacja</h3><p>To pole może zawierać nazwę twojej organizacji, wyświetlaną w nagłówku wysyłanych przez ciebie wiadomości.</p><p>Można spokojnie pozostawić to pole puste.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: &Email address:
pl: Adr&es e-mail:

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>This address is the primary one, used for all outgoing mail. If you have more than one address, either create a new identity, or add additional alias addresses in the field below.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
pl: <qt><h3>Adres e-mail</h3><p>Pole to powinno zawierać twój pełny poczty elektronicznej.</p><p>Ten adres to podstawowy adres, wykorzystywany do wszystkich wychodzących wiadomości. Jeżeli masz więcej niż jeden adres, to albo utwórz nową tożsamość, albo dodaj dodatkowe aliasy adresu w polu poniżej.</p><p>Jeżeli pozostawisz je puste, lub źle je wypełnisz, ludzie będą mieli problem, żeby tobie odpowiedzieć.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: Email a&liases:
pl: A&liasy e-mail:

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
pl: <qt><h3>Aliasy e-mail</h3><p>Pole to zawiera aliasy adresów, które również powinny być traktowane, jako należące do tej tożsamości (w przeciwieństwie do reprezentowania różnej tożsamości). </p><p>Przykład:</p><table><tr><th>Podstawowy adres:</th><td>pierwszy.ostatni@przykład.org</td></tr><tr><th>Aliasy:</th><td>pierwszy@przykład.org<br>ostatni@przykład.org</td></tr></table><p>Wpisz jeden alias adresu na wiersz.</p></qt>

en: Cryptography
pl: Kryptografia

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to digitally sign messages. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
pl: <qt><p> Wybrany klucz OpenPGP będzie używany do podpisywania wiadomości. Można także używać kluczy GnuPG.</p> <p>Jeśli to pole pozostanie puste, KMail nie będzie mógł podpisywać wiadomości za pomocą OpenPGP. Zwykłe funkcje pocztowe będą działały bez zmian.</p> <p>Więcej informacji o kluczach można znaleźć pod adresem <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: OpenPGP signing key:
pl: Klucz podpisu OpenPGP:

[ctx: @option:check]
en: Use same key for encryption and signing
pl: Użyj tego samego klucza do szyfrowania i podpisywania

en: OpenPGP key:
pl: Klucz OpenPGP:

en: OpenPGP signing key:
pl: Klucz podpisu OpenPGP:

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Public Key" feature in the composer. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
pl: <qt><p> Wybrany klucz OpenPGP będzie używany do szyfrowania wiadomości do siebie i do polecenia "Dołącz mój klucz publiczny" w oknie tworzenia wiadomości. Można także używać kluczy GnuPG.</p> <p>Jeśli to pole pozostanie puste, KMail nie będzie mógł szyfrować kopii wiadomości dla ciebie za pomocą OpenPGP. Zwykłe funkcje pocztowe będą działały bez zmian.</p> <p>Więcej informacji o kluczach można znaleźć pod adresem <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: OpenPGP encryption key:
pl: Klucz szyfrowania OpenPGP:

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
pl: <qt><p> Wybrany certyfikat S/MIME będzie używany do podpisywania wiadomości.</p> <p>Jeśli to pole pozostanie puste, KMail nie będzie mógł podpisywać wiadomości za pomocą S/MIME. Zwykłe funkcje pocztowe będą działały bez zmian.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: S/MIME signing certificate:
pl: Certyfikat podpisu S/MIME:

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
pl: <qt><p> Wybrany certyfikat S/MIME będzie używany do szyfrowania wiadomości dla ciebie oraz do polecenia "Dołącz mój certyfikat" w oknie tworzenia wiadomości.</p> <p>Jeśli to pole pozostanie puste, KMail nie będzie mógł szyfrować kopii wiadomości dla ciebie za pomocą S/MIME. Zwykłe funkcje pocztowe będą działały bez zmian.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: S/MIME encryption certificate:
pl: Certyfikat szyfrowania S/MIME:

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
pl: Wybierany format:

en: Enable Autocrypt
pl: Włączyć samoszyfrowanie

[ctx: @label:textbox]
en: Autocrypt:
pl: Samoszyfrowanie:

[ctx: @option:check]
en: Let others know you prefer encryption
pl: Daj innym znać, że wolisz szyfrowane wiadomości

en: Overwrite global settings for security defaults
pl: Zastąp globalne ustawienia domyślne zabezpieczeń

[ctx: @label:textbox]
en: Overwrite defaults:
pl: Zastąp domyślne ustawienia:

[ctx: @option:check]
en: Sign messages
pl: Podpisz wiadomość

[ctx: @option:check]
en: Encrypt messages when possible
pl: Szyfruj wiadomości, jeśli to możliwe

[ctx: @option:check]
en: Warn when trying to send unsigned messages
pl: Ostrzeż przed wysłaniem niepodpisanej wiadomości

[ctx: @option:check]
en: Warn when trying to send unencrypted messages
pl: Ostrzeż przed wysłaniem niezaszyfrowanej wiadomości

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
pl: Rozszerzone

[ctx: @label:textbox]
en: &Reply-To address:
pl: Adres zw&rotny:

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
pl: <qt><h3>Adresy zwrotne</h3> <p>Pozwala na ustawienie nagłówka<tt>Adres zwrotny:</tt> na zawierający inny adres poczty elektronicznej niż znajdujący się normalnie w nagłówku <tt>Od:</tt></p> <p>Jest to użyteczne, jeśli np. grupa ludzi pracuje wspólnie. Wówczas pole <tt>Od:</tt> może zawierać twój adres, ale odpowiedzi powinny być kierowane na ogólny adres grupy. </p> <p>W razie wątpliwości zostaw to pole puste.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: &CC addresses:
pl: Adresy &DW:

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
pl: <qt><h3>adresy DW (Do Wiadomości)</h3> <p>Na adresy, które zostaną tu wprowadzone, będą wysłane kopie listów dla tej tożsamości. </p> <p>Możesz użyć tego pola do przesyłania kopii na inne swoje konto pocztowe.</p> <p>Jeśli podajesz więcej niż jeden adres, rozdziel je przecinkami</p><p>Jeżeli nie przesyłasz kopii, zostaw to pole puste.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: &BCC addresses:
pl: Adresy &UDW:

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
pl: <qt><h3>UDW - ukryte 'do wiadomości'</h3> <p>Na adresy, które zostaną tu wprowadzone, będą wysłane kopie listów dla tej tożsamości. Nie będą one widoczne dla adresatów wiadomości.</p> <p>Możesz użyć tego pola do przesyłania kopii na inne swoje konto pocztowe.</p> <p>Jeśli podajesz więcej niż jeden adres, rozdziel je przecinkami</p><p>Jeżeli nie przesyłasz kopii, zostaw to pole puste.</p></qt>

[ctx: @label:textbox]
en: D&ictionary:
pl: Słown&ik:

en: Select Send-mail Folder
pl: Wybierz katalog wysłanych

[ctx: @option:check]
en: Sent-mail &folder:
pl: Katalog wy&słanych:

en: Select Draft Folder
pl: Wybierz katalog roboczych

[ctx: @label:textbox]
en: &Drafts folder:
pl: Katalog &roboczych:

en: Select Templates Folder
pl: Wybierz katalog wzorców

[ctx: @label:textbox]
en: &Templates folder:
pl: Ka&talog wzorców:

[ctx: @option:check]
en: Outgoing Account:
pl: Konto wychodzących:

[ctx: @option:check]
en: Attach my vCard to message
pl: Dołącz moją wizytówkę do wiadomości

[ctx: @action:button]
en: Create…
pl: Utwórz…

[ctx: @label:textbox]
en: Autocorrection language:
pl: Język samopoprawiania:

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore default domain name
pl: Przywróć domyślną nazwę domeny

[ctx: @label:textbox]
en: Defaul&t domain:
pl: &Domyślna domena:

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
pl: <qt><p>Domyślna domena jest używana do uzupełniania adresu złożonego jedynie z nazwy użytkownika.</p></qt>

[ctx: @option:check]
en: &Use custom message templates for this identity
pl: &Użyj własnych wzorców wiadomości dla tej tożsamości

[ctx: @action:button]
en: &Copy Global Templates
pl: S&kopiuj wzorce globalne

en: Templates
pl: Wzorce

en: Signature
pl: Podpis

en: Picture
pl: Obraz

en: Activities
pl: Aktywności

en: Invalid Email Alias "%1"
pl: Nieprawidłowy alias poczty elektronicznej "%1"

en: You must provide an email for this identity.
pl: Musisz podać adres e-mail dla tej tożsamości.

[ctx: @title:window]
en: Empty Email Address
pl: Pusty adres pocztowy

[ctx: @title:window]
en: Invalid Email Address
pl: Nieprawidłowy adres e-mail

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
pl: Jeden z kluczy podpisu OpenPGP nie zawiera identyfikatora użytkownika z adresem e-mail dla tej tożsamości (%1). Może to spowodować wyświetlenie ostrzeżenia u adresata wiadomości, kiedy będzie on próbował sprawdzić podpis wykonany przy tym ustawieniu.

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
pl: Jeden z kluczy szyfrujących OpenPGP nie zawiera identyfikatora użytkownika z adresem e-mail dla tej tożsamości (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
pl: Jeden z certyfikatów podpisu S/MIME nie zawiera adresu e-mail dla tej tożsamości (%1).
    Może to spowodować wyświetlenie ostrzeżenia u adresata wiadomości, kiedy będzie on próbował sprawdzić podpis wykonany przy tym ustawieniu.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
pl: Jeden z certyfikatów szyfrowania S/MIME nie zawiera adresu e-mail dla tej tożsamości (%1).

[ctx: @title:window]
en: Email Address Not Found in Key/Certificates
pl: Nie znaleziono adresu poczty elektronicznej w kluczu/certyfikacie

en: The signature file is not valid
pl: Ten plik podpisu jest niepoprawny.

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity "%1"
pl: Zmień tożsamość "%1"

en: Some custom folder for identity does not exist (anymore); therefore, default folders will be used.
pl: Własny katalog na tożsamości już nie istnieje. Wykorzystany zostanie domyślny katalog.

en: Create…
pl: Utwórz…

en: Edit…
pl: Edytuj…

[ctx: @title:window]
en: Edit own vCard
pl: Zmień własną wizytówkę

en: Delete current vCard
pl: Usuń bieżącą wizytówkę

en: Are you sure you want to delete this vCard?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę wizytówkę?

[ctx: @title:window]
en: Delete vCard
pl: Usuń wizytówkę

en: We cannot delete vCard file.
pl: Nie można usunąć pliku wizytówki.

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
pl: Czy na pewno chcesz zaniechać?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
pl: Potwierdzenie

[ctx: @action:button]
en: Cancel Editing
pl: Anuluj edytowanie

[ctx: @action:button]
en: Do Not Cancel
pl: Nie anuluj

en: <qt>Do you really want to remove the identity named <b>%1</b>?</qt>
pl: <qt>Czy na pewno chcesz usunąć tożsamość o nazwie <b>%1</b>?</qt>

en: Do you really want to remove this %1 identity? | Do you really want to remove these %1 identities?
pl[0]: Czy na pewno usunąć tę %1 tożsamość?
pl[1]: Czy na pewno usunąć te %1 tożsamości?
pl[2]: Czy na pewno usunąć te %1 tożsamości?

en: Remove Identity | Remove Identities
pl[0]: Usuń tożsamość
pl[1]: Usuń tożsamości
pl[2]: Usuń tożsamości

[ctx: @action:button]
en: &Remove
pl: &Usuń

[ctx: @action]
en: Add…
pl: Dodaj…

[ctx: @action]
en: Modify…
pl: Zmień…

[ctx: @action]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

[ctx: @action]
en: Set as Default
pl: Ustaw jako domyślną

[ctx: @title:window]
en: New Identity
pl: Nowa tożsamość

[ctx: @label:textbox]
en: &New identity:
pl: &Nowa tożsamość:

[ctx: @option:radio]
en: &Use System Settings values
pl: &Użyj wartości zastosowanych w 'Ustawieniach systemowych'

[ctx: @option:radio]
en: &Duplicate existing identity
pl: &Powiel istniejącą tożsamość

en: Face
pl: Twarz

en: More information under <a href="https://quimby.gnus.org/circus/face/">https://quimby.gnus.org/circus/face/</a>.
pl: Więcej szczegółów na <a href="https://quimby.gnus.org/circus/face/">https://quimby.gnus.org/circus/face/</a>.

en: Examples are available at <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.
pl: Przykłady są dostępne pod adresem <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.

en: No image will be sent.
pl: Nie zostanie wysłany żaden obraz.

en: KMail will send a colored image through the Face header.
pl: KMail wyśle barwny obraz poprzez nagłówek twarzy.

en: KMail will send a black-and-white image through the X-Face header.
pl: KMail wyśle czarnobiały obraz poprzez nagłówek X-Face.

en: KMail will send both a colored and a black-and-white image.
pl: KMail wyśle zarówno czarnobiały jak i barwy obraz.

en: Failed to reduce image size to fit in header.
pl: Nie udało się zmniejszyć obrazu tak, aby zmieścił się w nagłówku.

en: Failed to reduce image size to fit in header. Install pngquant to obtain better compression results.
pl: Nie udało się zmniejszyć obrazu tak, aby zmieścił się w nagłówku. Wgraj pngquant, aby uzyskać wyższy poziom spakowania.

en: Install pngquant to obtain better image quality.
pl: Wgraj pngquant, aby uzyskać lepsza jakość obrazu.

en: pngquant exited with code %1: %2
pl: pngquant zakończyło pracę kodem %1: %2

en: Email added successfully.
pl: Pomyślnie dodano pocztę.

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
pl[0]: Lista dystrybucyjna %2 jest pusta, nie można jej użyć.
pl[1]: Listy dystrybucyjne %2 są puste, nie można ich użyć.
pl[2]: Listy dystrybucyjne %2 są puste, nie można ich użyć.

en: Clear Akonadi Cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną Akonadi

en: Done
pl: Gotowe

[ctx: @title:window]
en: Add to Address Book
pl: Dodaj do książki adresowej

en: Contact created successfully
pl: Kontakt został pomyślnie utworzony

en: Contact cannot be stored: %1
pl: Nie można zachować kontaktu: %1

[ctx: @title:window]
en: Failed to store contact
pl: Nie udało się zapisać kontaktu

en: Do you want to attach this folder "%1"?
pl: Czy chcesz załączyć ten katalog "%1"?

[ctx: @title:window]
en: Attach Folder
pl: Załącz katalog

[ctx: @action:button]
en: Attach
pl: Załącz

[ctx: @action:button]
en: Do Not Attach
pl: Nie załączaj

[ctx: @title:window]
en: Delete Search
pl: Usuń wyszukiwanie

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
pl: <qt>Na pewno usunąć wyszukiwanie <b>%1</b>? <br/>Wiadomości wyświetlone w tym katalogu nie będą usunięte, ponieważ są przechowywane w innych katalogach.</qt>

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
pl: U&suń

[ctx: @title:window]
en: Delete Folder
pl: Usuń katalog

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
pl: <qt>Czy na pewno usunąć pusty katalog <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
pl: <qt>Czy na pewno usunąć pusty katalog <resource>%1</resource> oraz wszystkie podkatalogi? Podkatalogi mogą nie być puste i ich zawartość zostanie także usunięta. <p><b>Uwaga:</b> usunięte w ten sposób wiadomości nie są przenoszone do Kosza i są na zawsze stracone.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
pl: <qt>Czy na pewno usunąć katalog<resource>%1</resource> wraz z zawartością? <p><b>Uwaga:</b> usunięte w ten sposób wiadomości nie są przenoszone do Kosza i są na zawsze stracone.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
pl: <qt>Czy na pewno usunąć katalog<resource>%1</resource> oraz wszystkie podkatalogi wraz z zawartością? <p><b>Uwaga:</b> usunięte w ten sposób wiadomości nie są przenoszone do Kosza i są na zawsze stracone.</p></qt>

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
pl: U&suń

en: Removing duplicates
pl: Usuwanie powieleń

en: Error occurred during removing duplicate emails: '%1'
pl: Błąd podczas usuwania powielonych wiadomosci: '%1'

[ctx: @title:window]
en: Error while removing duplicates
pl: Błąd podczas usuwania powieleń

[ctx: @title:window]
en: Save File as
pl: Zapisz plik jako

[ctx: @info:shell]
en: Set subject of message
pl: Ustaw temat wiadomości

en: Send CC: to 'address'. This can be repeated
pl: Wyślij DW: na 'adres'. Można to powtórzyć

en: Send BCC: to 'address'. This can be repeated
pl: Wyślij UDW: na 'adres'. Można to powtórzyć

en: Set replyTo to 'address'
pl: Ustaw odpowiedzDo na 'adres'

[ctx: @info:shell]
en: Add 'header' to message. This can be repeated
pl: Dodaj nagłówek do wiadomości. Operację tę można powtarzać

[ctx: @info:shell]
en: Read message body from 'file'
pl: Odczytaj treść wiadomości z 'pliku'

[ctx: @info:shell]
en: Set body of message
pl: Ustaw treść wiadomości

[ctx: @info:shell]
en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
pl: Dodaj załącznik do wiadomości. Operację tę można powtarzać

[ctx: @info:shell]
en: Only check for new mail
pl: Sprawdź wyłącznie nowa pocztę

[ctx: @info:shell]
en: Start minimized to tray
pl: Uruchom zminimalizowany na tacce systemowej

[ctx: @info:shell]
en: Only open composer window
pl: Otwórz tylko okno tworzenia wiadomości

[ctx: @info:shell]
en: Set identity name
pl: Nadaj nazwę tożsamości

[ctx: @info:shell]
en: View the given message file
pl: Pokaż podaną wiadomość

[ctx: @info:shell]
en: Set body of message as html
pl: Ustaw treść wiadomości jako HTML

[ctx: @info:shell]
en: Lists the available options for user feedback
pl: Wymień dostępne możliwości informacji zwrotnej

[ctx: @info:shell]
en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
pl: Wyślij wiadomość na 'adres' lub załącz plik, do którego prowadzi 'URL'

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: New
pl: Nowy

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
pl: &Przejdź

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: F&older
pl: Katal&og

note: i18n: ectx: Menu (apply_filters_folder_actions)
en: Apply Filters on Folder
pl: Zastosuj filtry na katalogu

note: i18n: ectx: Menu (apply_filters_folder_recursive_actions)
en: Apply Filters on Folder and all its Subfolders
pl: Zastosuj filtry na katalogu i wszystkich jego podkatalogach

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: Menu (message)
en: &Message
pl: Wiado&mość

note: i18n: ectx: Menu (reply_special)
en: Reply Special
pl: Odpowiedz wyjątkowo

note: i18n: ectx: Menu (menubar_message_forward)
en: &Forward
pl: &Prześlij dalej

note: i18n: ectx: Menu (apply_filter_actions)
en: A&pply Filter
pl: Zastosuj &filtr

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pl: &Narzędzia

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: U&stawienia

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pl: Pomo&c

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

[ctx: @title:window]
en: Please wait
pl: Proszę czekać

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
pl[0]: Wiadomość jest przesyłana
pl[1]: %1 wiadomości są przesyłane
pl[2]: %1 wiadomości jest przesyłanych

[ctx: @title:window]
en: Save To File
pl: Zapisz do pliku

[ctx: @title:window]
en: Open Message
pl: Otwórz wiadomość

en: Message
pl: Wiadomość

en: The file does not contain a message.
pl: Ten plik nie zawiera wiadomości.

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
pl: Plik zawiera wiele wiadomości. Wyświetlono tylko pierwszą.

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
pl: Czy przekazać wiadomości jako załączniki w jednej wiadomości jako raport MIME, czy jako osobne wiadomości?

[ctx: @action:button]
en: Send As Digest
pl: Wyślij jako kondensat

[ctx: @action:button]
en: Send Individually
pl: Wyślij osobno

en: Filtering messages
pl: Filtrowanie wiadomości

en: Filtering message %1 of %2
pl: Filtrowanie wiadomości %1 z %2

en: Moving messages
pl: Przenoszenie wiadomości

en: Deleting messages
pl: Usuwanie wiadomości

[ctx: @info:progress]
en: Deleting Attachments
pl: Usuwanie załączników

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: Insert
pl: Wstaw

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
pl: U&stawienia

note: i18n: ectx: Menu (attach)
en: &Attach
pl: &Dołącz

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
pl: Pasek narzędzi HTML

note: i18n: ectx: ToolBar (directionToolBar)
en: Text Direction Toolbar
pl: Pasek narzędzi kierunku tekstu

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
pl: KMail został odłączony od sieci, wszystkie zadania sieciowe zostały wstrzymane

en: Send Email
pl: Wyślij wiadomość

en: Impossible to send email
pl: Nie można wysłać wiadomości

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
pl: KMail jest ustawiony w tryb z siecią, wszystkie zadania sieciowe zostały wznowione

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
pl: KMail jest ustawiony w tryb z siecią; wszystkie zadania sieciowe zostaną wznowione, gdy zostanie wykryte połączenie sieciowe

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
pl: W tej chwili KMail jest ustawiony w tryb z siecią. Co zrobić?

[ctx: @title:window]
en: Online/Offline
pl: Z siecią/Bez sieci

[ctx: @action:button]
en: Work Online
pl: Podłącz do sieci

[ctx: @action:button]
en: Work Offline
pl: Odłącz od sieci

en: Network connection detected, all network jobs resumed
pl: Wykryto połączenie sieciowe, wznowiono wszystkie zadania sieciowe

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
pl: Nie wykryto połączenia sieciowego, wstrzymano wszystkie zadania sieciowe

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
pl: Błąd otwierania pliku okresowego zapisu w %1.
    Powód: %2

[ctx: @title:window]
en: Opening Autosave File Failed
pl: Nie udało się otwarcie pliku okresowego zapisu

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
pl[0]: Ta tożsamość będzie teraz używać domyślnego serwera pocztowego:
pl[1]: Te %1 tożsamości będą teraz używać domyślnego serwera pocztowego:
pl[2]: Tych %1 tożsamości będzie teraz używać domyślnego serwera pocztowego:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
pl[0]: Ta tożsamość będzie teraz używać zmienionego serwera pocztowego:
pl[1]: Te %1 tożsamości będą teraz używać zmienionego serwera pocztowego:
pl[2]: Tych %1 tożsamości będzie teraz używać zmienionego serwera pocztowego:

en: Sending messages
pl: Wysyłanie wiadomości

en: Initiating sending process…
pl: Rozpoczynanie wysyłania…

en: Resource %1 is broken.
    %2
pl: Zasób %1 jest uszkodzony.
    %2

en: Archive Mail Agent was not registered.
pl: Usługa archiwizacji poczty nie została zarejestrowana.

en: Send Later Agent was not registered.
pl: Usługa późniejszego wysyłania nie została zarejestrowana.

en: Mail Merge Agent was not registered.
pl: Usługa scalania poczty nie została zarejestrowana.

en: Followup Reminder Agent was not registered.
pl: Usługa przypominania nie została zarejestrowana.

en: Could not start certificate manager; please make sure you have Kleopatra properly installed.
pl: Nie można przejść do zarządzania certyfikatami. Upewnij się, że masz Kleopatrę w systemie.

[ctx: @title:window]
en: KMail Error
pl: Błąd KMaila

en: Could not start the import wizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
pl: Nie można wywołać pomocnika importowania. Upewnij się, że masz PomocnikaImportowania w systemie.

[ctx: @title:window]
en: Unable to start import wizard
pl: Nie można wywołać pomocnika importowania

en: Could not start "PIM Data Exporter" program. Please check your installation.
pl: Nie można uruchomić "Eksportera danych ZIO". Sprawdź swoją instalację.

[ctx: @title:window]
en: Unable to start "PIM Data Exporter" program
pl: Nie można uruchomić "Eksportera danych ZIO"

en: Could not start the ImportWizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
pl: Nie można wywołać pomocnika importowania. Upewnij się, że masz PomocnikaImportowania w systemie.

[ctx: @title:window]
en: Unable to start ImportWizard
pl: Nie można wywołać pomocnika importowania

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
pl: Znaleziono inny program pocztowy w systemie. Czy zaimportować z niego dane?

[ctx: @action:button]
en: Import
pl: Zaimportuj

[ctx: @action:button]
en: Do Not Import
pl: Nie importuj

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
pl: Nie można wywołać pomocnika importowania. Proszę sprawdzić instalację.

en: Unable to start import wizard
pl: Nie można wywołać pomocnika importowania

en: No Subject
pl: Brak tematu

en: (no templates)
pl: (brak wzorca użytkownika)

en: This folder does not have any expiry options set
pl: W tym katalogu nie ustawiono usuwania starej poczty

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
pl: <qt>Na pewno usunąć stare wiadomości z katalogu <b>%1</b>?</qt>

en: Expire Folder
pl: Przedawnij katalog

[ctx: @action:button]
en: &Expire
pl: Prz&edawnij

[ctx: @title:window]
en: Empty Trash
pl: Opróżnij kosz

[ctx: @title:window]
en: Move to Trash
pl: Wyrzuć do kosza

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
pl: Czy na pewno opróżnić kosz?

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
pl: <qt>Czy na pewno przenieść wszystkie wiadomości z katalogu <b>%1</b> do kosza?</qt>

en: Moved all messages to the trash
pl: Przeniesiono wszystkie wiadomości do kosza

en: Are you sure you want to expire all old messages?
pl: Czy na pewno usunąć wszystkie stare wiadomości?

en: Expire Old Messages?
pl: Czy przedawnić stare wiadomości?

[ctx: @action:button]
en: Expire
pl: Przedawnij

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
pl: Wczytywanie zewnętrznych odnośników uczyni Twoją pocztę bardziej podatną na "spam" i zwiększy prawdopodobieństwo skutecznego zaatakowania systemu przez wykorzystanie istniejących lub przyszłych dziur w jego bezpieczeństwie.

[ctx: @title:window]
en: Security Warning
pl: Ostrzeżenie o niebezpieczeństwie

[ctx: @action:button]
en: Load External References
pl: Wczytuj zewnętrzne odnośniki

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
pl[0]: <qt>Czy na pewno usunąć wybraną wiadomość?<br/> Nie będzie można jej odtworzyć.</qt>
pl[1]: <qt>Czy na pewno usunąć %1 wybrane wiadomości?<br/> Nie będzie można ich odtworzyć.</qt>
pl[2]: <qt>Czy na pewno usunąć %1 wybranych wiadomości?<br/>Nie będzie można ich odtworzyć.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Delete Messages
pl: Usuń wiadomości

[ctx: @title:window]
en: Delete Message
pl: Usuń wiadomość

en: Moving messages…
pl: Przenoszenie wiadomości…

en: Deleting messages…
pl: Usuwanie wiadomości…

en: Messages deleted successfully.
pl: Pomyślnie usunięto wiadomości.

en: Messages moved successfully.
pl: Pomyślnie przeniesiono wiadomości.

en: Deleting messages failed.
pl: Usuwanie wiadomości nie powiodło się.

en: Deleting messages canceled.
pl: Porzucono usuwanie wiadomości.

en: Moving messages failed.
pl: Przenoszenie wiadomości nie powiodło się.

en: Moving messages canceled.
pl: Porzucono przenoszenie wiadomości.

[ctx: @title:window]
en: Move Messages to Folder
pl: Przenieś wiadomości do katalogu

en: Copying messages…
pl: Kopiowanie wiadomości…

en: Messages copied successfully.
pl: Pomyślnie skopiowano wiadomości.

en: Copying messages failed.
pl: Kopiowanie wiadomości nie powiodło się.

en: Copying messages canceled.
pl: Porzucono kopiowanie wiadomości.

[ctx: @title:window]
en: Copy Messages to Folder
pl: Skopiuj wiadomość do katalogu

en: Moving messages to trash…
pl: Przenoszenie wiadomości do kosza…

en: Deleting and moving messages to trash…
pl: Usuwanie i przenoszenie wiadomości do kosza…

en: Messages moved to trash successfully.
pl: Pomyślnie przeniesiono wiadomości do kosza.

en: Messages moved to trash or deleted successfully
pl: Pomyślnie przeniesiono wiadomości do kosza lub usunięto.

en: Moving messages to trash failed.
pl: Przenoszenie wiadomości do kosza nie powiodło się.

en: Deleting or moving messages to trash failed.
pl: Usuwanie lub przenoszenie wiadomości do kosza nie powiodło się.

en: Moving messages to trash canceled.
pl: Porzucono przenoszenie wiadomości do kosza.

en: Deleting or moving messages to trash canceled.
pl: Porzucono usuwanie lub przenoszenie wiadomości do kosza.

[ctx: @title:window]
en: Jump to Folder
pl: Przejdź do katalogu

en: The selected message is encrypted. It's currently not possible to delete attachments from encrypted messages. | The selection contains only encrypted messages, from which it's currently not possible to delete attachments.
pl[0]: Zaznaczona wiadomość jest zaszyfrowana. Obecnie nie ma możliwości usuwania załączników z takich wiadomości.
pl[1]: Zaznaczone wiadomości są zaszyfrowane. Obecnie nie ma możliwości usuwania załączników z takich wiadomości.
pl[2]: Zaznaczone wiadomości są zaszyfrowane. Obecnie nie ma możliwości usuwania załączników z takich wiadomości.

[ctx: @title:window]
en: Delete Attachments from Encrypted Message | Delete Attachments from Encrypted Messages
pl[0]: Usuń załączniki z wiadomości zaszyfrowanej
pl[1]: Usuń załączniki z wiadomości zaszyfrowanych
pl[2]: Usuń załączniki z wiadomości zaszyfrowanych

en: <html><p>Do you really want to delete all attachments from the selected message?<br />Once deleted, they cannot be restored.</p></html> | <html>Do you really want to delete all attachments from the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</html>
pl[0]: <html><p>Czy na pewno usunąć wszystkie załączniki z zaznaczonej wiadomości?<br />Nie będzie można cofnąć tego działania.</p></html>
pl[1]: <html><p>Czy na pewno usunąć wszystkie załączniki z %1 zaznaczonych wiadomości?<br />Nie będzie można cofnąć tego działania.</p></html>
pl[2]: <html><p>Czy na pewno usunąć wszystkie załączniki z %1 zaznaczonych wiadomości?<br />Nie będzie można cofnąć tego działania.</p></html>

en: <html><p>Note that deleting attachments from a cryptographically signed message will invalidate its signature.</p></html>
pl: <html><p>Pamiętaj, że usunięcie załącznika z kryptograficznie podpisanej wiadomości unieważni jej podpisanie.</p></html>

en: <html><p>It's not currently possible to delete attachments from encrypted messages.<br />Encrypted messages will be ignored.</p></html>
pl: <html><p>Obecnie nie ma możliwości usuwania załączników z wiadomości zaszyfrowanych.<br />Wiadomości takie będą pomijane.</p></html>

[ctx: @title:window]
en: Delete Attachments
pl: Usuń załączniki

en: Work Offline
pl: Odłącz od sieci

en: Work Online
pl: Podłącz do sieci

en: Save &As…
pl: Zapisz j&ako…

[ctx: @action]
en: &Expire All Folders
pl: Prz&edawnij wszystkie katalogi

en: Check &Mail
pl: &Sprawdź pocztę

en: Check Mail In
pl: Sprawdź pocztę w

en: Check Mail
pl: Sprawdź pocztę

[ctx: @info:tooltip]
en: Check Mail
pl: Sprawdź pocztę

en: &Send Queued Messages
pl: &Wyślij z kolejki

en: Online status (unknown)
pl: Stan sieci (nieznany)

en: Send Queued Messages Via
pl: Wyślij z kolejki przez

en: Certificate Manager
pl: Zarządzanie certyfikatami

en: &Import Messages…
pl: Za&importuj wiadomości…

[ctx: @action]
en: &Debug Sieve…
pl: &Debuguj Sieve…

[ctx: @action]
en: Filter &Log Viewer…
pl: Przeg&lądarka dziennika filtrów…

[ctx: @action]
en: Notification History…
pl: Historia powiadomień…

[ctx: @action]
en: &Import from another Email Client…
pl: Za&importuj z innego klienta pocztowego…

[ctx: @action]
en: Edit "Out of Office" Replies…
pl: Edycja odpowiedzi "Nieobecny"…

[ctx: @action]
en: &Configure Automatic Archiving…
pl: Ustawienia okresowego ar&chiwizowania…

[ctx: @action]
en: Delayed Messages…
pl: Opóźnione wiadomości…

[ctx: @action]
en: Followup Reminder Messages…
pl: Wiadomości przypominająca…

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
pl: U&suń

[ctx: @action]
en: M&ove Thread to Trash
pl: Przenieś &wątek do kosza

en: Move thread to trashcan
pl: Przenieś wątek do kosza

en: Delete T&hread
pl: Usuń &wątek

en: &Find Messages…
pl: Po&szukaj wiadomości…

[ctx: @action]
en: Select &All Messages
pl: Zaznacz &wszystkie wiadomości

[ctx: @action]
en: &Mailing List Management…
pl: Zarządzanie &listą dyskusyjną…

[ctx: @action]
en: &Clear Akonadi Cache…
pl: Wy&czyść pamięć podręczną Akonadi…

[ctx: @action]
en: &Clear Akonadi Cache in This Folder and All its Subfolders
pl: Usuń pamięć podrę&czną Akonadi w tym i jego katalogach podrzędnych

en: &Assign Shortcut…
pl: &Przypisz skrót…

[ctx: @action]
en: &Expiration Settings
pl: Ustawi&enia usuwania starych wiadomości

[ctx: @action]
en: &Archive Folder…
pl: K&atalog archiwum…

[ctx: @action]
en: Load E&xternal References
pl: &Wczytaj zewnętrzne odnośniki

en: Copy Message To…
pl: Skopiuj wiadomość do…

en: Move Message To…
pl: Przenieś wiadomość do…

en: &New Message…
pl: &Nowa wiadomość…

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
pl: Nowa

en: Message From &Template
pl: Wiadomość ze &wzorca

en: New Message t&o Mailing-List…
pl: Nowa wiadomość na &listę dyskusyjną…

en: &Create Filter
pl: &Utwórz filtr

[ctx: @action]
en: Filter on &Subject…
pl: &Odfiltruj po temacie…

[ctx: @action]
en: Filter on &From…
pl: Od&filtruj po nadawcach…

[ctx: @action]
en: Filter on &To…
pl: Odfiltruj po adresa&tach…

[ctx: @action]
en: Filter on &Cc…
pl: Odfiltruj po &DW…

en: Mark &Thread
pl: Oznacz wą&tek

en: Mark Thread as &Read
pl: Oznacz wątek jako p&rzeczytany

en: Mark all messages in the selected thread as read
pl: Oznacz wszystkie wiadomości w wybranym wątku jako przeczytane

en: Mark Thread as &Unread
pl: Oznacz wątek jako nieprze&czytany

en: Mark all messages in the selected thread as unread
pl: Oznacz wszystkie wiadomości w wybranym wątku jako nieprzeczytane

en: Mark Thread as &Important
pl: Oznacz wątek jako w&ażny

[ctx: @action:button]
en: Remove &Important Thread Mark
pl: Usuń oznaczenie wątku jako w&ażny

en: Mark Thread as &Action Item
pl: Oznacz wątek jako &działanie

[ctx: @action:button]
en: Remove &Action Item Thread Mark
pl: Usuń oznaczenie wątku jako dział&anie

en: &Watch Thread
pl: &Obserwuj wątek

en: &Ignore Thread
pl: Pom&iń wątek

en: Save A&ttachments…
pl: &Zapisz załączniki…

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete All Attachments
pl: Usuń wszystkie załączniki

en: Copy Decrypted To…
pl: Skopiuj odszyfrowaną do…

en: Appl&y All Filters
pl: Zastosuj wszystkie filtr&y

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
pl: R&ozwiń wątek/grupę

en: Expand the current thread or group
pl: Rozwiń obecny wątek lub grupę

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
pl: &Zwiń wątek/grupę

en: Collapse the current thread or group
pl: Zwiń obecny wątek lub grupę

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
pl: Rozwiń &wszystkie wątki

en: Expand all threads in the current folder
pl: Rozwiń wszystkie wątki w obecnym katalogu

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
pl: Zw&iń wszystkie wątki

en: Collapse all threads in the current folder
pl: Zwiń wszystkie wątki w obecnym katalogu

[ctx: @action]
en: &Display Message
pl: &Wyświetl wiadomość

[ctx: @action]
en: &Next Message
pl: &Następna wiadomość

en: Go to the next message
pl: Przejdź do następnej wiadomości

[ctx: @action]
en: Next &Unread Message
pl: Następna ni&eprzeczytana wiadomość

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
pl: Następna

en: Go to the next unread message
pl: Przejdź do następnej nieprzeczytanej wiadomości

[ctx: @action]
en: &Previous Message
pl: &Poprzednia wiadomość

en: Go to the previous message
pl: Przejdź do poprzedniej nieprzeczytanej wiadomości

[ctx: @action]
en: Previous Unread &Message
pl: P&oprzednia nieprzeczytana wiadomość

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
pl: Poprzednia

en: Go to the previous unread message
pl: Przejdź do poprzedniej nieprzeczytanej wiadomości

[ctx: @action]
en: Next Unread &Folder
pl: Następny nieprzeczytany &katalog

en: Go to the next folder with unread messages
pl: Przejdź do następnego katalogu z nieprzeczytanymi wiadomościami

[ctx: @action]
en: Previous Unread F&older
pl: Poprzedni nieprzeczytany katal&og

en: Go to the previous folder with unread messages
pl: Przejdź do poprzedniego katalogu z nieprzeczytanymi wiadomościami

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
pl: Następny nieprze&czytany tekst

en: Go to the next unread text
pl: Przejdź do następnego nieprzeczytanego tekstu

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
pl: Przewiń obecną wiadomość. Jeżeli to koniec wiadomości, przejdź do następnej nieprzeczytanej.

en: Configure &Filters…
pl: Ustawienia &filtrów…

[ctx: @action]
en: Manage &Sieve Scripts…
pl: Zarządzanie skryptami &Sieve…

en: &Add Account…
pl: Dod&aj konto…

en: KMail &Introduction
pl: &Wprowadzenie do programu KMail

en: Display KMail's Welcome Page
pl: Wyświetl stronę powitalną programu KMail

en: Configure &Notifications…
pl: Ustawienia powiadomień…

en: &Configure KMail…
pl: &Ustawienia KMaila…

[ctx: @action]
en: Expire…
pl: Przedawnij…

en: Add Favorite Folder…
pl: Dodaj ulubiony katalog…

en: Serverside Subscription…
pl: Subskrybowanie na serwerze…

en: Apply All Filters
pl: Zastosuj wszystkie filtry

en: Apply Filters on Folder and All its Subfolders
pl: Zastosuj filtry na tym i wszystkich jego podkatalogach

en: Import/Export KMail Data…
pl: Importowanie/Eksportowanie danych KMail…

en: New AddressBook Contact…
pl: Nowy kontakt książki adresowej…

en: Account &Settings
pl: U&stawienia konta

en: Restart Account
pl: Uruchom konto ponownie

[ctx: @action]
en: Copy Message to Folder
pl: Skopiuj wiadomość do katalogu

en: Jump to Folder…
pl: Przejdź do katalogu…

[ctx: @action]
en: Abort Current Operation
pl: Przerwij obecną operację

[ctx: @action]
en: Focus on Next Folder
pl: Uaktywnij następny katalog

[ctx: @action]
en: Focus on Previous Folder
pl: Uaktywnij poprzedni katalog

[ctx: @action]
en: Select Folder with Focus
pl: Wybierz katalog z uaktywnieniem

[ctx: @action]
en: Focus on First Folder
pl: Uaktywnij pierwszy katalog

[ctx: @action]
en: Focus on Last Folder
pl: Uaktywnij ostatni katalog

[ctx: @action]
en: Focus on Next Message
pl: Uaktywnij następną wiadomość

[ctx: @action]
en: Focus on Previous Message
pl: Uaktywnij poprzednią wiadomość

[ctx: @action]
en: Select First Message
pl: Zaznacz pierwszą wiadomości

[ctx: @action]
en: Select Last Message
pl: Zaznacz ostatnią wiadomości

[ctx: @action]
en: Select Message with Focus
pl: Zaznacz wiadomość z uaktywnieniem

[ctx: @action]
en: Set Focus to Quick Search
pl: Uaktywnij pole szybkiego wyszukiwania

[ctx: @action]
en: Extend Selection to Previous Message
pl: Zaznacz także poprzednią wiadomość

[ctx: @action]
en: Extend Selection to Next Message
pl: Zaznacz także następną wiadomość

[ctx: @action]
en: Move Message to Folder
pl: Przenieś wiadomość do katalogu

[ctx: @action]
en: Mark All Messages As Read in This Folder and All its Subfolder
pl: Oznacz wszystkie wiadomości jako przeczytana w tym i podległych katalogach

[ctx: @action]
en: Remove Duplicates in This Folder and All its Subfolder
pl: Usuń powielenia w tym katalogu i wszystkich jego podkatalogach

[ctx: @action]
en: Previous Selected Folder
pl: Poprzedni zaznaczony katalog

[ctx: @action]
en: Next Selected Folder
pl: Następny zaznaczony katalog

[ctx: @title:window]
en: Add Favorite Folder
pl: Dodaj ulubiony katalog

en: &Delete Search
pl: &Usuń wyszukiwanie

en: M&ove Thread to Trash
pl: Przenieś &wątek do kosza

en: Edit Search…
pl: Zmień wyszukiwanie…

en: Configure Unified Mailbox
pl: Ustawienia połączonej skrzynki pocztowej

en: E&mpty Trash
pl: &Opróżnij kosz

en: &Move All Messages to Trash
pl: Przenieś wszystkie wiadomości do &kosza

en: &Undo
pl: &Cofnij

en: &Undo: "%1"
pl: &Cofnij: "%1"

en: Filter %1
pl: Filtr %1

[ctx: Show shortcut for focus quick search. Don't change it]
en: Search… <%1>
pl: Poszukaj… <%1>

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
pl: Użycie HTML-u w wiadomości uczyni Twoją pocztę bardziej podatną na "spam" i zwiększy prawdopodobieństwo skutecznego zaatakowania systemu przed obecne lub przyszłe programy wykorzystujące dziury w jego bezpieczeństwie.

[ctx: @action:button]
en: Use HTML
pl: Użyj HTML

en: You have more than one email account set up.
    Do you want to enable the Unified Mailbox feature to show unified content of your inbox, sent and drafts folders?
    You can configure unified mailboxes, create custom ones or
    disable the feature completely in KMail's Plugin settings.
pl: Masz ustawionych więcej niż jedno konto pocztowe.
    Czy chcesz włączyć połączoną skrzynkę pocztową, aby pokazywać połączoną zawartości w twojej skrzynce wiadomości przychodzących, wychodzących i roboczych?
    Możesz ustawić połączone skrzynki pocztowe, tworzyć własne lub wyłączyć tę
     możliwość całkowicie w ustawieniach wtyczek w KMailu.

en: Enable Unified Mailboxes?
pl: Czy włączyć połączone skrzynki pocztowe?

[ctx: @action:button]
en: Enable Unified Mailboxes
pl: Włącz połączone skrzynki pocztowe

[ctx: @action:button]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: Do you want to restart Akonadi?
pl: Czy na pewno uruchomić Akonadi ponownie?

[ctx: @title:window]
en: Restart Akonadi
pl: Uruchom Akonadi ponownie

[ctx: @action:button]
en: Restart
pl: Uruchom ponownie

en: Akonadi restarted.
pl: Uruchomiono ponownie Akonadi.

[ctx: @label:textbox]
en: Starting…
pl: Uruchamianie…

en: &Move to Trash
pl: Wyrzuć do &kosza

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
pl: Kosz

en: Move message to trashcan
pl: Przenieś wiadomość do kosza

en: Hide menu bar
pl: Ukryj pasek menu

en: Cannot copy item. %1
pl: Nie można skopiować elementu. %1

en: New Message To…
pl: Nowa wiadomość do…

en: Reply To…
pl: Odpowiedz-Do…

en: Forward To…
pl: Przekaż do…

en: Add to Address Book
pl: Dodaj do książki adresowej

en: Add to Existing Contact
pl: Dodaj do istniejącego kontaktu

en: Open in Address Book
pl: Otwórz w książce adresowej

en: Bookmark This Link
pl: Dodaj zakładkę do tego odnośnika

en: Edit contact…
pl: Edytuj kontakt…

[ctx: @action]
en: Save Link As…
pl: Zapisz odnośnik jako…

en: &Find in Message…
pl: &Znajdź w wiadomości…

[ctx: @action]
en: Save Image On Disk…
pl: Zapisz obraz na dysku…

[ctx: @action]
en: Open Image…
pl: Otwórz obraz…

en: Show HTML Format
pl: Pokaż format HTML

[ctx: @action]
en: Show HTML format when mail comes from this contact
pl: Pokaż format HTML, otrzymując pocztę od tego kontaktu

[ctx: @action]
en: Load external reference when mail comes for this contact
pl: Wczytaj zewnętrzny odnośnik, gdy poczta przychodzi od tego kontaktu

[ctx: @action]
en: Share image…
pl: Udostępnij obraz…

en: KMail is now based on the Akonadi Personal Information Management framework, which brings many changes all around.
pl: KMail od teraz oparto na szkielecie zarządzania informacją osobistą Akonadi, która wnosi wiele zmian w każdym miejscu.

en: Push email (IMAP IDLE)
pl: Popychanie poczty elektronicznej (IMAP IDLE)

en: Improved searches
pl: Ulepszone znajdywania

en: Support for adding notes (annotations) to mails
pl: Obsługa dodawania notatek (przypisów) do wiadomości

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
pl: Mniej zwieszeń GUI, sprawdzanie poczty odbywa się w tle

en: Plugins support
pl: Obsługa wtyczek

en: New HTML renderer (QtWebEngine)
pl: Nowe wyświetlanie HTML (QtWebEngine)

en: Added Check for Phishing URL
pl: Dodano sprawdzenie adresu url na phishing

en: Added Check DKIM
pl: Dodano sprawdzenie DKIM

en: Added Markdown Editing Support
pl: Dodano obsługę edytowania Markdown

en: Added Grammar Plugin Support
pl: Dodano obsługę wtyczki gramatyki

en: Added etesync resource support
pl: Dodano obsługę zasobów etesync

en: Added Microsoft Exchange Web Services resource support
pl: Dodano obsługę zasobów usług sieciowych Microsoft Exchange

en: The KDE Mail Client
pl: Program pocztowy KDE

en: Retrieving Folder Contents
pl: Pobieranie zawartości katalogu

en: Please wait . . .
pl: Proszę czekać …

en: Offline
pl: Niedostępny

en: KMail is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goOnline">here</a> to go online . . .</p>
pl: KMail jest obecnie odłączony od sieci. Naciśnij <a href="kmail:goOnline">tutaj</a>, aby połączyć go ponownie z siecią…</p>

en: Account is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goResourceOnline">here</a> to go online . . .</p>
pl: Konto jest obecnie odłączone od sieci. Naciśnij <a href="kmail:goResourceOnline">tutaj</a>, aby połączyć je ponownie z siecią…</p>

en: Contact modified successfully
pl: Pomyślnie zmieniono kontakt

en: New Messages In
pl: Nowe wiadomości w

en: There are no unread messages
pl: Brak nieprzeczytanych wiadomości

en: 1 unread message | %1 unread messages
pl[0]: 1 nieprzeczytana wiadomość
pl[1]: %1  nieprzeczytane wiadomości
pl[2]: %1 nieprzeczytanych wiadomości

[ctx: @option:check]
en: Show full path for folders
pl: Pokaż pełne ścieżki do katalogów

[ctx: @info:tooltip]
en: Show full path for each folder
pl: Pokaż pełną ścieżkę do każdego katalogu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this option if you want to see the full path for each folder listed in the summary. If this option is not enabled, then only the base folder path will be shown.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz widzieć pełną ścieżkę do każdego katalogu pokazanego w podsumowaniu. Jeśli ta opcja jest wyłączona widoczna będzie tylko ścieżka do katalogu bazowego.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Message…
pl: Nowa wiadomość…

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create and send a new email message.
pl: Pokazane zostanie okienko dialogowe, w którym można utworzyć nową wiadomość e-mail.

[ctx: @action:inmenu]
en: Sync Mail
pl: Synchronizuj pocztę

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Synchronize groupware mail" ) );
en: Choose this option to synchronize your groupware email.
pl: Zaznacz to pole, aby synchronizować pocztę pracy grupowej.

en: New Messages
pl: Nowe wiadomości

en: <qt><b>%1</b><br/>Total: %2<br/>Unread: %3</qt>
pl: <qt><b>%1</b><br/>Wszystkie: %2<br/>Nieprzeczytane: %3</qt>

[ctx: @label:textbox]
en: No unread messages in your monitored folders
pl: Brak nieprzeczytanych wiadomości w obserwowanych katalogach

en: Open Folder: "%1"
pl: Otwórz katalog: "%1"

[ctx: @title:column plugin name]
en: Summary Plugin Name
pl: Nazwa wtyczki podsumowania

[ctx: @label:textbox]
en: Select the plugin summaries to show on the summary page.
pl: Wybierz podsumowania wtyczek do pokazania na stronie podsumowań.

en: &Configure Summary View…
pl: &Ustawienia widoku podsumowania…

en: Kontact Summary
pl: Kontact - Podsumowanie

en: Configure the summary view
pl: Ustawienia widoku podsumowania

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choosing this will show a dialog where you can select which summaries you want to see and also allow you to configure the summaries to your liking.
pl: Zostanie pokazane okno dialogowe gdzie będziesz mógł wybrać jakie podsumowania chcesz zobaczyć i dostowować je do swoich potrzeb.

en: Summary for %1
pl: Podsumowanie dla %1

en: What's next?
pl: Co dalej?

en: Sync All
pl: Synchronizuj wszystko

[ctx: @action:inmenu sync everything]
en: All
pl: Wszystko

en: Kontact Summary View
pl: Widok podsumowania Kontactu

en: (c) 2003-2024 The Kontact developers
pl: (c) 2003-2024 Programiści Kontact

en: Retrieving folder properties
pl: Pobieranie właściwości katalogu

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
pl: Sieć jest niepodłączona. Nie można uaktualnić informacji w katalogu.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
pl: Właściwości katalogu %1

[ctx: Message->]
en: &Reply
pl: &Odpowiedz

en: &Reply…
pl: &Odpowiedz…

en: Reply to &All…
pl: &Odpowiedz wszystkim…

en: Reply to A&uthor…
pl: Odpowiedz a&utorowi…

en: Reply to Mailing-&List…
pl: Odpowiedz na &listę dyskusyjną…

[ctx: @action]
en: Reply Without &Quote…
pl: Odpowiedz &bez cytowania…

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline…
pl: W treśc&i…

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment…
pl: Jako z&ałącznik…

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect…
pl: Przekie&ruj…

[ctx: @action]
en: New Message to Recipients…
pl: Nowa wiadomość do odbiorców…

en: Mar&k Message
pl: &Oznacz wiadomość

[ctx: Message->]
en: &Forward
pl: &Prześlij dalej

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
pl: Lista &dyskusyjna

en: &Edit As New
pl: &Edytuj jako nową

[ctx: @action]
en: Filter on Mailing-&List…
pl: Odfiltruj po &listach dyskusyjnych…

[ctx: @action]
en: Add Followup Reminder…
pl: Dodaj przypomnienie…

[ctx: @action]
en: Send A&gain…
pl: W&yślij ponownie…

en: New Message From &Template
pl: Nowa wiadomość ze &wzorca

en: Export to PDF…
pl: Wyeksportuj do PDFa…

[ctx: @action:inmenu]
en: Archive Message
pl: Zarchiwizuj wiadomość

en: Filter on Mailing-List…
pl: Odfiltruj po listach dyskusyjnych…

en: <unknown>
pl: <nieznany>

en: Mailing List Name: %1
pl: Nazwa listy dyskusyjnej: %1

en: Open Message in List Archive
pl: Otwórz wiadomość w archiwum listy

en: Post New Message
pl: Wyślij nową wiadomość

en: Go to Archive
pl: Przejdź do archiwum

en: Request Help
pl: Zażądaj pomocy

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
pl: Właściciel kontaktu

en: Unsubscribe from List
pl: Wypisz z listy

en: Filter on Mailing-List %1…
pl: Odfiltruj po listach dyskusyjnych %1…

en: email
pl: e-mail

en: web
pl: strona www

[ctx: @title:window]
en: Export to PDF
pl: Eksport do PDFa

en: PDF document (*.pdf)
pl: Dokument PDF (*.pdf)

en: Reindex
pl: Reindeksuj

[ctx: @action:button]
en: Search Anyway
pl: Wyszukaj mimo to

[ctx: @title:window]
en: Indexing
pl: Indeksowanie

en: Indexing Collections…
pl: Indeksowanie zbiorów…

en: From
pl: Od

[ctx: Receiver of the email]
en: To
pl: Do

en: Date
pl: Data

en: Preview
pl: Podgląd

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
pl: Katalog

en: Search failed some errors were found: <ul><li>%1</li></ul>
pl: Wyszukiwanie nie udało się, bo: <ul><li>%1</li></ul>

[ctx: @title:window]
en: Find Messages
pl: Szukaj wiadomości

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
pl: &Szukaj

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline…
pl: W treśc&i…

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment…
pl: Jako z&ałącznik…

en: Save Attachments…
pl: Zapisz załączniki…

[ctx: @action]
en: Clear Selection
pl: Wyczyść wybór

[ctx: @action]
en: Jump to original folder
pl: Skocz do pierwotnego katalogu

en: %1 match | %1 matches
pl[0]: %1 pasująca
pl[1]: %1 pasujące
pl[2]: %1 pasujących

en: Last Search
pl: Ostatnie wyszukiwanie

en: You did not selected a valid folder.
pl: Nie wybrałeś prawidłowego katalogu.

en: You forgot to select collections.
pl: Nie wybrano katalogu do wyszukiwania.

en: You forgot to define condition.
pl: Nie określono warunków wyszukiwania.

en: All folders selected are empty or were not indexed.
pl: Wszystkie wybrane katalogi są puste lub nie zostały zaindeksowane.

en: You forgot to add conditions.
pl: Nie dodano warunków wyszukiwania.

en: Contains condition cannot be used with a number of characters inferior to 4.
pl: Warunek "zawiera" nie może zostać użyty z liczbą znaków mniejszą niż 4.

en: Searching…
pl: Szukanie…

en: Cannot get search result. %1
pl: Nie można uzyskać wyników znajdywania. %1

en: Search failed.
pl: Nieudane wyszukiwanie.

en: Search complete.
pl: Ukończono wyszukiwanie.

en: Search stopped.
pl: Zatrzymano znajdywanie.

en: There was a problem renaming your search folder. A common reason for this is that another search folder with the same name already exists. Error returned "%1".
pl: Wystąpił problem podczas zmiany nazwy katalogu wyszukiwania. Najczęściej powodem jest to, że istnieje już inny katalog wyszukiwania o takiej nazwie. Zwrócony błąd "%1".

en: Copy Message | Copy %1 Messages
pl[0]: Skopiuj wiadomość
pl[1]: Skopiuj %1 wiadomości
pl[2]: Skopiuj %1 wiadomości

en: Cut Message | Cut %1 Messages
pl[0]: Wytnij wiadomość
pl[1]: Wytnij %1 wiadomości
pl[2]: Wytnij %1 wiadomości

en: Checking index status…
pl: Sprawdzanie postępu indeksowania…

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ExcludeImportantMailFromExpiry), group (Behaviour)
en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
pl: To zapobiega samoczynnemu usunięciu lub przeniesieniu z katalogu starych wiadomości oznaczonych jako 'Ważne' lub 'Działanie'

note: i18n: ectx: label, entry (AllowLocalFlags), group (Behaviour)
en: Allow local flags in read-only folders
pl: Dopuść lokalne flagi w katalogach tylko do odczytu

note: i18n: ectx: label, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: Send queued mail on mail check
pl: Wyślij wiadomości z kolejki przy sprawdzaniu poczty

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
pl: <qt><p>Czy KMail ma wysyłać wszystkie wiadomości z katalogu 'Do wysłania' przy ręcznym lub samoczynnym sprawdzaniu poczty, czy też samoczynnewysyłanie ma być w ogóle wyłączone.</p></qt>

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastSelectedFolder), group (FolderSelectionDialog)
en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
pl: Ostatnio wybrany katalog w oknie wyboru katalogów.

note: i18n: ectx: label, entry (SystemTrayEnabled), group (General)
en: Enable system tray icon
pl: Pokaż ikonę na tacce systemowej

note: i18n: ectx: label, entry (StartInTray), group (General)
en: Start minimized to tray
pl: Uruchom zminimalizowany na tacce systemowej

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUnreadInTaskbar), group (General)
en: Show Unread Email in TaskBar
pl: Pokaż nieprzeczytane wiadomości na tacce systemowej

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalEditor), group (General)
en: Specify e&ditor:
pl: Określ e&dytor:

note: i18n: ectx: label, entry (UseExternalEditor), group (General)
en: Use e&xternal editor instead of composer
pl: &Użyj edytora zewnętrznego zamiast wbudowanego

note: i18n: ectx: label, entry (CloseToQuotaThreshold), group (General)
en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
pl: Próg, przy którym wyświetlane jest ostrzeżenie, że katalog jest bliski przekroczenia przydziału dyskowego.

note: i18n: ectx: label, entry (EmptyTrashOnExit), group (General)
en: Empty the local trash folder on program exit
pl: Opróżnij lokalny katalog kosza przy wychodzeniu z programu

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteMessageWithoutConfirmation), group (General)
en: Delete messages without confirmation
pl: Usuwaj wiadomości bez potwierdzenia

note: i18n: ectx: label, entry (StartSpecificFolderAtStartup), group (General)
en: Allow to start specific folder
pl: Zezwalaj an rozpoczęcie podanego katalogu

note: i18n: ectx: label, entry (StartupFolder), group (General)
en: Specify the folder to open when the program is started
pl: Określ katalog do otwarcia podczas startu programu

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Whether to ask if users wants to enable Unified Mailboxes if more than one email accounts are detected. We only ever ask once.
pl: Określa czy pytać użytkownika, czy chce włączenia połączonych skrzynek pocztowych, jeśli wykryte zostanie więcej niż jedno konto pocztowe. Pytanie jest jednorazowe.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviousNewFeaturesMD5), group (Internal)
en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
pl: Ta wartość jest używana do określania, czy KMail ma wyświetlić Wprowadzenie.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableFolderQuickSearch), group (UserInterface)
en: Show folder quick search line edit
pl: Pokaż pole szybkiego wyszukiwania katalogów

note: i18n: ectx: label, entry (ForwardingInlineByDefault), group (Composer)
en: Forward Inline As Default.
pl: Domyślnie przesyłaj wiadomości dalej jako w treści.

note: i18n: ectx: label, entry (TooManyRecipients), group (Composer)
en: Warn if the number of recipients is more than:
pl: Ostrzeż, jeśli liczba adresatów jest większa niż:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooManyRecipients), group (Composer) i18n: ectx: whatsthis, entry (RecipientThreshold), group (Composer)
en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
pl: Jeśli liczba odbiorców przekroczy tę wartość, KMail wyświetli ostrzeżenie i poprosi o potwierdzenie wysłania wiadomości. Ostrzeżenie można wyłączyć.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBeforeSend), group (Composer)
en: Confirm &before send
pl: Po&twierdź przed wysłaniem

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSpellingBeforeSend), group (Composer)
en: Check spelling before send
pl: Sprawdź pisownię przed wysłaniem

note: i18n: ectx: label, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: Automatically request &message disposition notifications
pl: Zawsze żądaj potwierdzenia losu wiado&mości

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
pl: <qt> <p>Po zaznaczeniu tego pola, KMail będzie żądał od adresata każdej wiadomości powiadomienia o dalszym jej losie.</p><p>To ustawienie dotyczy jedynie domyślnego zachowania programu. Nadal możliwe jest wybranie odpowiednich ustawień dla aktualnej wiadomości w oknie tworzenia wiadomości, menu <em>Ustawienia</em>-><em>Żądaj powiadomienia o losie wiadomości</em>.</p></qt>

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: Autosave interval:
pl: Okres samozapisu:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
pl: Można okresowo tworzyć kopię zapasową tekstu w oknie komponowania wiadomości. Przedział czasowe używany do tworzenia tych kopii jest ustawiany tutaj. Możesz wyłączyć samoczynny zapis ustawiając go na wartość 0.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSnippetManager), group (Composer)
en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
pl: Pokaż zarządzanie fragmentami tekstu i panel wstawianie w oknie tworzenia wiadomości.

note: i18n: ectx: label, entry (CryptoStoreEncrypted), group (Composer)
en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
pl: Gdy odhaczone, wysłane wiadomości będą przechowywane w formie zaszyfrowanej

note: i18n: ectx: label, entry (RecentUrls), group (Composer)
en: A list of all the recently used URLs
pl: Spis wszystkich ostatnio używanych adresów URL

note: i18n: ectx: label, entry (RecentEncodings), group (Composer)
en: A list of all the recently used encodings
pl: Spis wszystkich ostatnio używanych kodowań

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCryptoLabelIndicator), group (Composer)
en: Show crypto label indicator
pl: Pokaż wskaźnik etykiety kryptograficznej

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSendDefaultActionShortcut), group (Composer)
en: Validate Send Default Shortcut
pl: Potwierdź skrót domyślnego wysyłania

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Message preview pane:
pl: Widok podglądu wiadomości:

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Do not show a message preview pane
pl: Nie pokazuj podglądu wiadomości

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane below the message list
pl: Pokaż podgląd wiadomości pod spisem wiadomości

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane next to the message list
pl: Pokaż podgląd wiadomości obok spisu wiadomości

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Folder list:
pl: Lista katalogów:

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Long folder list
pl: Długi spis katalogów

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Short folder list
pl: Krótki spis katalogów

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateNewMessage), group (GlobalTemplates)
en: Message template for new message
pl: Wzorzec dla nowej wiadomości

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReply), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply
pl: Wzorzec dla odpowiedzi

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReplyAll), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply to all
pl: Wzorzec dla odpowiedzi do wszystkich

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateForward), group (GlobalTemplates)
en: Message template for forward
pl: Wzorzec dla przesyłania dalej

note: i18n: ectx: label, entry (QuoteString), group (GlobalTemplates)
en: Quote characters
pl: Znaki cytowania

note: i18n: ectx: label, entry (ToolTipDisplayPolicy), group (MainFolderView)
en: Specifies the policy used when displaying policy
pl: Określa zasady wykorzystywane przy wyświetlaniu zasad

en: Message Tag: %1
pl: Znacznik wiadomości: %1

en: Add new tag…
pl: Dodaj nowy znacznik…

[ctx: @action]
en: More…
pl: Więcej…

en: Tag not Found
pl: Nie znaleziono znacznika

en: Toggle Message Tag: %1
pl: Przełącz znacznik wiadomości: %1

[ctx: @title:window]
en: Select Tags
pl: Wybierz znaczniki

en: Add New Tag…
pl: Dodaj nowy znacznik…

[ctx: @info:placeholder]
en: Search tag…
pl: Poszukaj znacznika…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customizeAccountOrder)
en: Customize accounts order…
pl: Własna kolejność kont…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group)
en: New Mail Notification
pl: Powiadamianie o nowej poczcie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Show for each folder the number of newly arrived messages
pl: Pokaż liczbę nieprzeczytanych wiadomości dla każdego katalogu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Deta&iled new mail notification
pl: Szczegółowe pow&iadamianie o nowej poczcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mOtherNewMailActionsButton)
en: Other Actio&ns…
pl: I&nne działania…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openImageButton)
en: Open Image…
pl: Otwórz obraz…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectContactsButton)
en: Set from Address Book
pl: Wybierz z książki adresowej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, identitiesOnCurrentActivity)
en: Show only identity on current activity
pl: Pokaż tylko tożsamość z bieżącej aktywności

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: Add a new identity
pl: Dodaj nową tożsamość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: &Add…
pl: Dod&aj…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: Modify the selected identity
pl: Zmień wybraną tożsamość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: &Modify…
pl: Z&mień…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: Rename the selected identity
pl: Zmień nazwę wybranej tożsamości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: &Rename
pl: Zmień naz&wę

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remove the selected identity
pl: Usuń wybraną tożsamość

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Use the selected identity by default
pl: Użyj wybranej tożsamości jako domyślnej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Set as &Default
pl: Ustaw jako &domyślne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Some of the folders you want to search in are not fully indexed yet or have been excluded from indexing. All the folders checked below will be scheduled for priority reindexing. If you uncheck a folder it may still be indexed later, unless it was manually excluded from indexing.
pl: Niektóre z katalogów, które chcesz przeszukać, nie są jeszcze w pełni zaindeksowane lub zostały z niego wykluczone. Wszystkie katalogi zaznaczone poniżej zostały zaplanowane z najwyższym priorytetem do indeksowania. Jeśli odznaczysz katalog, to nadal zostanie on zaindeksowany później.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllBtn)
en: &Select All
pl: Zaznacz wszy&stkie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unselectAllBtn)
en: Unselect All
pl: Odznacz wszystkie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPopupAfterDnD)
en: &Ask for action after dragging messages to another folder
pl: Spyt&aj, co zrobić po przeciągnięciu wiadomości do innego katalogu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EmptyTrashOnExit)
en: Empty local &trash folder on program exit
pl: Opróżnij lokalny ka&talog kosza przy wychodzeniu z programu

[ctx: to be continued with "do not loop", "loop in current folder", and "loop in all folders"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLoopLabel)
en: When &trying to find unread messages:
pl: Przy próbie znalezienia &nieprzeczytanych wiadomości:

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mEnterFolderLabel)
en: When ente&ring a folder:
pl: Przy &wejściu do katalogu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExcludeImportantMailFromExpiry)
en: E&xclude important messages from expiry
pl: &Nie usuwaj starych wiadomości oznaczonych jako ważne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActionEnterFolder)
en: Jump to First Unread Message
pl: Przejdź do pierwszej nieprzeczytanej wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActionEnterFolder)
en: Jump to Last Selected Message
pl: Przejdź do ostatniej wybranej wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActionEnterFolder)
en: Jump to Newest Message
pl: Przejdź do najnowszej wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActionEnterFolder)
en: Jump to Oldest Message
pl: Przejdź do najstarszej wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDelayedMarkAsRead)
en: Mar&k selected message as read after
pl: Oznacz podświetloną wiadomość ja&ko przeczytaną po

[ctx: what's this help]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_LoopOnGotoUnread)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When jumping to the next unread message, it may occur that no more unread messages are below the current message.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not loop:</span> The search will stop at the last message in the current folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in current folder:</span> The search will continue at the top of the message list, but not go to another folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all folders:</span> The search will continue at the top of the message list. If no unread messages are found it will then continue to the next folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Similarly, when searching for the previous unread message, the search will start from the bottom of the message list and continue to the previous folder depending on which option is selected.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all marked folders: </span>This is the same as "Loop in all folders" except that only folders are taken into account which have been marked with the folder property "Act on new/unread mail in this folder".</p></body></html>
pl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Przy przechodzeniu do następnej nieprzeczytanej wiadomości, może się zdarzyć, że nie ma już następnych nieprzeczytanych wiadomości w bieżącym katalogu.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nic nie rób:</span> wyszukiwanie zostanie zakończone.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Przeszukaj bieżący katalog:</span> kontynuuj wyszukiwanie od początku listy wiadomości, ale nie zmieniaj katalogu.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Przeszukaj wszystkie katalogi:</span> wyszukiwanie będzie kontynuowane od początku listy. Jeżeli w katalogu nie ma już nieprzeczytanych wiadomości, wyszukiwanie będzie kontynuowane w następnym katalogu.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Analogicznie, przy wyszukiwaniu poprzedniej nieprzeczytanej wiadomości, wyszukiwanie zacznie się od końca listy wiadomości, a następnie będzie kontynuowane w poprzednim katalogu.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Przeszukaj zaznaczone katalogi: </span>Ta opcja jest analogiczna do "Przeszukaj wszystkie katalogi", ale uwzględniane są jedynie katalogi zaznaczone jako "Reaguj na nową/nieprzeczytaną pocztę w tym katalogu".".</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LoopOnGotoUnread)
en: Do not Loop
pl: Nie krąż

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LoopOnGotoUnread)
en: Loop in Current Folder
pl: Krąż w bieżącym katalogu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Folders
pl: Krąż we wszystkich katalogach

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Marked Folders
pl: Krąż we wszystkich zaznaczonych katalogach

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mDelayedMarkTime)
en:  sec
pl:  sek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartSpecificFolderAtStartup)
en: Open this folder on &startup:
pl: Po uruchomieniu otwórz katalog w miej&scu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeleteMessageWithoutConfirmation)
en: Allow deleting messages without confirmation
pl: Zezwól na usuwanie wiadomości bez potwierdzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFolderDnD)
en: Enable folders drag and drop
pl: Włącz przeciągnie i upuszczanie katalogów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxAllFolders)
en: Search in &all folders
pl: Szukaj we &wszystkich katalogach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxSpecificFolders)
en: Search &only in:
pl: Szukaj tylk&o w:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mChkSubFolders)
en: &Include sub-folders
pl: Uwzględni&j podkatalogi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkMultiFolders)
en: Select specific folders:
pl: Szukaj w wybranych katalogach:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectMultipleFolders)
en: Select Folders…
pl: Wybierz katalogi…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSearchFolderLbl)
en: Search folder &name:
pl: &Nazwa katalogu wyników:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchFolderOpenBtn)
en: Open &Search Folder
pl: Otwórz katalog &wyników

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchResultOpenBtn)
en: Open &Message
pl: Otwórz wiado&mość

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup)
en: Security defaults
pl: Domyślne ustawienia zabezpieczeń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysEncryptDrafts)
en: Encrypt draft messages
pl: Zaszyfruj robocze wiadomości

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CryptoStoreEncrypted)
en: Check to store messages encrypted
pl: Włącz, by zapisywać wiadomości zaszyfrowane

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_CryptoStoreEncrypted)
en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
pl: <qt>
    <h1>Przechowuj wiadomości zaszyfrowane</h1>
    Jeżeli to pole jest odznaczone, wysyłane wiadomości zostają przechowywane tak jak zostały wysłane. To nie jest zalecane, bo nie będzie można odczytać wiadomości, jeśli certyfikat wygaśnie.
    <p>
    Jednakże lokalne zasady mogą wymagać od ciebie włączenia tej opcji . W razie wątpliwości skontaktuj się z twoim lokalnym administratorem.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CryptoStoreEncrypted)
en: Encry&pt sent messages
pl: &Zaszyfruj wysyłane wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoSign)
en: Sign all messages
pl: Podpisz wszystkie wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoEncrypt)
en: Encrypt all messages when possible
pl: Szyfruj wszystkie wiadomości, jeśli to możliwe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup2)
en: Encryption indicators
pl: Wskaźnik szyfrowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCryptoLabelIndicator)
en: Show sign/encrypt indicator
pl: Pokaż wskaźnik podpisz/zaszyfruj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup3)
en: Alerts
pl: Ostrzeżenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowKeyApprovalDlg)
en: Always approve encryption keys before send
pl: Zawsze zatwierdzaj klucze szyfrowania przed wysyłaniem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mWarnUnsigned)
en: Warn when trying to send unsigned messages
pl: Ostrzeż przed wysłaniem niepodpisanej wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, warnUnencryptedCB)
en: Warn when trying to send unencrypted messages
pl: Ostrzeż przed wysłaniem niezaszyfrowanej wiadomości

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, warnGroupBox)
en: Warn if certificates/ke&ys expire soon (configure thresholds below)
pl: Uprzedź przed w&ygaśnięciem certyfikatu/klucza (ustawienia poniżej)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: For end-user certificates/&keys:
pl: Dla certyfikatów/&kluczy końcowych:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mWarnEncrOwnKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mWarnEncrRootCertExpir
en: Select the number of days here
pl: Podaj liczbę dni

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
pl: <qt>
    <h1>Ostrzegaj, jeśli certyfikat w łańcuchu traci ważność</h1>
    Wybierz minimalną liczbę dni, przez którą wszystkie certyfikaty w łańcuchu mają być ważne bez wystosowywania ostrzeżenia.<p>
    Zalecane ustawienie SPHINX to 14 dni.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
pl: <qt>
    <h1>Ostrzegaj, jeśli certyfikat szyfrowania traci ważność</h1>
    Wybierz minimalną liczbę dni, przez którą certyfikat szyfrowania ma być ważny bez wystosowywania ostrzeżenia.<p>
    Zalecane ustawienie SPHINX to 14 dni.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: For own certificates:
pl: Dla własnych certyfikatów:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mWarnEncrOwnKeyExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If own Certificates Expires</h1>
    Select the minimum number of days own certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 30 days.
    </p></qt>
pl: <qt>
    <h1>Ostrzeż jeśli własny certyfikat traci ważność</h1>
    Wybierz liczbę dni do upłynięcia ważności certyfikatu, przed, którą nie będą wyświetlane ostrzeżenia.
    <p>
    Zalecane ustawienie SPHINX to 30 dni.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: For &root certificates:
pl: Dla ce&rtyfikatów głównych:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mWarnEncrRootCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
pl: <qt>
    <h1>Ostrzegaj, jeśli główny certyfikat traci ważność</h1>
    Wybierz minimalną liczbę dni, przez którą główny certyfikat ma być ważny bez wystosowywania ostrzeżenia.<p>
    Zalecane ustawienie SPHINX to 14 dni.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: For intermediate CA certificates:
pl: Dla certyfikatów pośrednich UC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, gnupgButton)
en: GnuPG Settings…
pl: Ustawienia GnuPG…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableAllWarningsPB)
en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
pl: Przywróć wszystkie okna "Nie pytaj więcej"

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTML Messages
pl: Wiadomości HTML

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: <qt><p>Some mail advertisements are in HTML and contain references to, for example, images that the advertisers employ to find out that you have read their message (&quot;web bugs&quot;).</p><p>There is no valid reason to load images off the Internet like this, since the sender can always attach the required images directly to the message.</p><p>To guard from such a misuse of the HTML displaying feature of KMail, this option is <em>disabled</em> by default.</p><p>However, if you wish to, for example, view images in HTML messages that were not attached to it, you can enable this option, but you should be aware of the possible problem.</p></qt>
pl: <qt><p>Niektóre reklamy w HTML zawierają odnośniki, np. obrazy, które firmy rozsyłające reklamy wykorzystują do sprawdzenia, czy reklama została przeczytana (&quot;błędy sieci&quot;).</p> <p>Nie ma powodu, by wczytywać zewnętrzne obrazki, ponieważ nadawca zawsze może wysłać obrazy jako załączniki.</p> <p>Dla ochrony przed takim nadużyciem wiadomości HTML, ta opcja jest domyślnie <em>wyłączona</em>.</p> <p>Jeśli chcesz oglądać zewnętrzne obrazy w wiadomościach HTML, włącz tę opcję, ale pamiętaj o konsekwencjach.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: Allow messages to load external references from the Internet
pl: Zezwalaj wiadomościom na wczytywanie zewnętrznych odnośników z Internetu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureExternalReference)
en: Exceptions
pl: Wyjątki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarnHTML)
en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails…</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
pl: <b>UWAGA:</b> Zgoda na format HTML w wiadomościach zwiększy prawdopodobieństwo zaatakowania systemu przez programy wykorzystujące luki w jego bezpieczeństwie. <a href="whatsthis1">Więcej o wiadomościach HTML…</a> <a href="whatsthis2">Więcej o odnośnikach zewnętrznych…</a>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: <qt><p>Messages sometimes come in both formats. This option controls whether you want the HTML part or the plain text part to be displayed.</p><p>Displaying the HTML part makes the message look better, but at the same time increases the risk of security holes being exploited.</p><p>Displaying the plain text part loses much of the message's formatting, but makes it almost <em>impossible</em> to exploit security holes in the HTML renderer (QtWebEngine).</p><p>The option below guards against one common misuse of HTML messages, but it cannot guard against security issues that were not known at the time this version of KMail was written.</p><p>It is therefore advisable to <em>not</em> prefer HTML to plain text.</p><p><b>Note:</b> You can set this option on a per-folder basis from the <i>Folder</i> menu of KMail's main window.</p></qt>
pl: <qt><p>Listy czasem przychodzą jednocześnie w obu formatach. Ta opcja określa, który z nich ma być użyty: HTML (formatowany) czy zwykły tekst.</p><p> Wyświetlanie wiadomości w HTML powoduje, że wygląda ona nieco lepiej, ale jednocześnie może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa systemu.</p><p> Wyświetlanie wiadomości jako zwykły tekst powoduje, że traci się część formatowania wiadomości, ale jednocześnie <em>uniemożliwia</em> wykorzystanie luki w generatorze strony HTML do zagrożenia bezpieczeństwu systemu.</p><p> Ustawienie poniżej chroni przed powszechnym nadużywaniem HTML w wiadomościach, lecz nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa w przypadku zagrożeń, które nie były znane w chwili napisania tej wersji KMaila.</p><p>Zaleca się zatem <em>nie</em> przedkładania HTML nad zwykły tekst.</p><p><b>Uwaga:</b> Istnieje możliwość nadania tego ustawienia osobno dla każdego katalogu z menu <i>Katalog</i> głównego okna KMaila.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: Prefer HTML to plain text
pl: &HTML ma pierwszeństwo przed zwykłym tekstem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: E-mails Scams
pl: Oszustwa pocztowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
pl: KMail może przeanalizować wiadomości pod kątem oszustw rozpoznając powszechnie stosowane techniki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mScamDetection)
en: Informs if message reading is a suspected email scam
pl: Powiadom jeśli czytana wiadomość jest podejrzana o oszustwo pocztowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Whitelist:
pl: Biała lista:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Safe Browsing
pl: Bezpieczne przeglądanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCheckUrl)
en: Check URL With Phishing Google System
pl: Sprawdź adres url w Systemie Phishing Google

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCheckMailUrlTracking)
en: Scan emails for tracking URLs
pl: Szukaj śledzących adresów URL w wiadomościach

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Encrypted Messages
pl: Wiadomości zaszyfrowane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAlwaysDecrypt)
en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
pl: Próbuj samoczynnie dekodować zaszyfrowane wiadomości podczas przeglądania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Certificate && Key Bundle Attachments
pl: Załączniki z certyfikatami i kluczami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutomaticallyImportAttachedKeysCheck)
en: Automatically import keys and certificate
pl: Samoczynnie importuj klucze i certyfikaty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSend)
en: Send policy:
pl: Zasady wysyłania:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIgnore) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAsk) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioDeny) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAlways) i18n: ectx: property (whatsTh
en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
pl: <qt><h3>Zasady powiadamiania o losie wiadomości</h3> <p>Powiadamianie o losie wiadomości (Message Disposition Notification, MDN) to uogólnienie tak zwanego <em>potwierdzenia odbioru</em>. Autor wiadomości żąda od programu pocztowego adresata powiadomienia, z którego autor może dowiedzieć się, co stało się z jego wiadomością. Typowe losy wiadomości to <em>przeczytana</em>, <em>usunięta</em>, <em>przesłana</em> (np. przekazana dalej)</p> <p>KMail oferuje następujące tryby obsługi MDN: <ul><li><em>Pomijaj</em>: wszystkie żądania powiadomienia będą lekceważone. Żadne powiadomienia nie będą wysyłane samoczynnie (zalecane).</li><li><em>Pytaj</em>: powiadomienia będą wysyłane dopiero po potwierdzeniu przez użytkownika. Dzięki temu można będzie wysyłać MDN tylko dla wybranych wiadomości.</li><li><em>Odrzucaj</em>: zawsze wysyłana będzie odpowiedź <em>Odrzucona</em>. Jest to tylko <em>nieco</em> lepsze od wysyłania zawsze odpowiedniego MDN. Autor będzie wiedział, że wiadomość została odebrana, nie będzie jedynie wiedział, co się z nią dalej stało.</li><li><em>Zawsze wysyłaj</em>: zawsze wysyłana będzie właściwa odpowiedź. Oznacza to, że autor będzie dokładnie wiedział, co stało się z jego wiadomością. Użycie tego trybu nie jest zalecane, ale ponieważ jest on przydatny w pewnych sytuacjach (takich jak system obsługi klientów), został on udostępniony</li></ul></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIgnore)
en: Ignore
pl: Pomijaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAsk)
en: Ask
pl: Pytaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDeny)
en: Deny
pl: Odrzucaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAlways)
en: Always send
pl: Zawsze wysyłaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelQuote)
en: Quote original message:
pl: Cytowanie pierwotnej wiadomości:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNothing)
en: Nothing
pl: Brak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFull)
en: Full message
pl: Cała wiadomość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioHeaders)
en: Only headers
pl: Tylko nagłówki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mNoMDNsWhenEncryptedCheck)
en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
pl: Nie wysyłaj MDN w odpowiedzi na zaszyfrowaną wiadomość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarning)
en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs…</a>
pl: <b>UWAGA:</b> Bezwarunkowe wysyłanie potwierdzeń może naruszyć Twoją prywatność. <a href="whatsthis-mdn">Więcej o MDN…</a>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
pl: Po zaznaczeniu tego pola, certyfikaty S/MIME będą sprawdzane za pomocą list unieważnień certyfikatów (CRL).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: &Validate certificates using CRLs
pl: &Sprawdź certyfikaty przy użyciu CRL

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
pl: Po zaznaczeniu tego pola, certyfikaty S/MIME będą sprawdzane w sieci za pomocą protokołu aktualnego stanu certyfikatów (OCSP). Wpisz adres dostawcy OCSP poniżej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: Validate certificates online (OCSP)
pl: Sprawdź certyfikaty w sieci (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
pl: Sprawdźanie certyfikatów w sieci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OCSP responder URL:
pl: Adres dostawcy OCSP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: OCSP responder signature:
pl: Podpis dostawcy OCSP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
pl: Tu należy wpisać adres serwera przeprowadzającego sprawdzanie certyfikatów w sieci (OCSP). Adresy takie zwykle zaczynają się od http://.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
pl: Pomiń adres URL usług certyfikatów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
pl: Domyślnie GnuPG używa pliku ~/.gnupg/policies.txt do sprawdzenia, czy dane zasady certyfikatów są dopuszczalne. Po zaznaczeniu tego pola, zasady nie będą sprawdzane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
pl: Nie sprawdzaj zasad certyfikatów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
pl: Po zaznaczeniu tego pola, wykaz unieważnionych certyfikatów (CRL) nie będzie brany pod uwagę przy sprawdzaniu certyfikatów S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
pl: Nie bierz pod uwagę CRL

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
pl: Po zaznaczeniu tego pola, zostaną pobrane certyfikaty wystawcy, gdy będą potrzebne (dotyczy to obu metod sprawdzania, CRL i OCSP)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
pl: Pobierz brakujące certyfikaty wydawcy

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: HTTP Requests
pl: Żądania HTTP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
pl: Całkowicie wyłącza użycie HTTP dla S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
pl: Nie wykonuj żadnych żądań HTTP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
pl: W czasie szukania położenia CRL, certyfikat do sprawdzenia zazwyczaj zawiera wpisy "Punkt rozprowadzania CRL", które składają się z adresów URL opisujących sposób dostępu do adresu URL. Brany jest pierwszy znaleziony adres URL. Po zaznaczeniu tego pola, wszystkie wpisy używające schematu HTTP są pomijane przy szukaniu odpowiedniego punktu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
pl: Pomiń punkt rozprowadzania certyfikatów CRL poprzez HTTP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
pl: Po zaznaczeniu tego pola, we wszystkich żądaniach HTTP używane będzie pośrednik HTTP widoczny po prawej (pochodzący ze zmiennej środowiskowej http_proxy).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use s&ystem HTTP proxy:
pl: Użyj s&ystemowego pośrednika HTTP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use &this proxy for HTTP requests:
pl: Użyj &tego pośrednika dla żądań HTTP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customHTTPProxy)
en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
pl: Podaj adres lokalnego pośrednika HTTP, który ma być używany do żądań HTTP związanych z S/MIME. Składnia to gospodarz:port, na przykład mojposrednik.nigdzie.com:3128.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: LDAP Requests
pl: Żądania LDAP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
pl: Całkowicie wyłącza użycie LDAP dla S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
pl: Nie wykonuj żadnych żądań LDAP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
pl: W czasie szukania położenia CRL, certyfikat do sprawdzenia zazwyczaj zawiera wpisy "Punkt rozprowadzania CRL", które składają się z adresów URL opisujących sposób dostępu do adresu URL. Brany jest pierwszy znaleziony adres URL. Po zaznaczeniu tego pola, wszystkie wpisy używające schematu LDAP są pomijane przy szukaniu odpowiedniego punktu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
pl: Pomiń punkt rozprowadzania certyfikatów CRL poprzez LDAP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
pl: Główny gospodarz dla żądań LDAP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
pl: Podanie tu serwera LDAP spowoduje, że wszelkie żądania LDAP będą kierowane najpierw do niego. Dokładniej, ustawienie to spowoduje zignorowanie wszelkich informacji o serwerach i portach, będących częścią URL dla LDAP. Inne serwery będą używany tylko wówczas, gdy połączenie z wybranym serwerem nie powiedzie się.
    Składnia to "gospodarz" lub "gospodarz:port". Jeśli nie podano portu, przyjmowana jest wartość 389 (standard LDAP).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Send picture with every message:
pl: Wysyłaj obraz z każdą wiadomością:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Don't send
pl: Nie wysyłaj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Send color (Face)
pl: Wyślij barwne (Face)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Send monochrome (X-Face)
pl: Wyślij monochromatyczne (X-Face)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Send both
pl: Wyślij oba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: KMail can send a small (48x48 pixels) low-quality picture with every message. For example, this could be a picture of you or a glyph. It is shown in the recipient's mail client (if supported).
pl: KMail może wysyłać małe (48x48 pikseli), o niskiej jakości, monochromatyczne obrazy z każdą wiadomością. Może to być na przykład zdjęcie ciebie lub twój znak. Będą one wyświetlane w programach pocztowych obsługujących tę możliwość.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeInfo)
en: An informative text about the current mode!
pl: Informacyjny tekst o bieżącym trybie!

en: %1 seconds
pl: %1 sekund

en: 5 minutes
pl: 5 minut

en: Undo send
pl: Wycofaj wysłanie

en: <b>To:</b> %1
pl: <b>Do:</b> %1

en: <b>Subject:</b> %1
pl: <b>Temat:</b> %1

en: Move To Trash
pl: Wyrzuć do kosza

en: Move Message | Move Messages
pl[0]: Przenieś wiadomość
pl[1]: Przenieś wiadomości
pl[2]: Przenieś wiadomości

en: There is nothing to undo.
pl: Nie ma niczego do cofnięcia.

en: Cannot move message. %1
pl: Nie można przenieść wiadomości. %1

en: Account information
pl: Informacje o koncie

en: Number and type of accounts configured in KMail (receiver and sender).
pl: Liczba i rodzaj kont ustawionych w KMailu (odbiorca i nadawca).

en: Plugins Information
pl: Dane o wtyczkach

en: Plugins used in KMail.
pl: Wtyczki używane w KMailu.

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: Delete
pl: Usuń

en: Move to Trash
pl: Wyrzuć do Kosza

en: Could not start the account wizard. Please make sure you have AccountWizard properly installed.
pl: Nie można wywołać pomocnika konta. Upewnij się, że masz PomocnikaKonta w systemie.

[ctx: @title:window]
en: Unable to start account wizard
pl: Nie można wywołać pomocnika konta

en: Message Default Format
pl: Domyślny format wiadomości

[ctx: @action]
en: Prefer &HTML to Plain Text
pl: &HTML ma pierwszeństwo przed zwykłym tekstem

[ctx: @action]
en: Prefer &Plain Text to HTML
pl: Zwykły &tekst ma pierwszeństwo przed HTML

[ctx: @action]
en: Use Global Setting
pl: Użyj ustawień globalnych

en: Out of office reply active on server | Out of office reply active on servers
pl[0]: Odpowiedź poza biurem aktywna na serwerze
pl[1]: Odpowiedź poza biurem aktywna na serwerach
pl[2]: Odpowiedź poza biurem aktywna na serwerach

en: Zoom: %1%
pl: Przybliżenie: %1%
