kmail - en to sk translation catalogue (1090 entries)

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to KMail %1
sk: Víta vás KMail %1

en: KMail is the email client by KDE. It is designed to be fully compatible with Internet mailing standards including IMAP, POP3 and SMTP.
sk: KMail je e-mailový klient pre KDE. Je navrhnutý na plnú kompatibilitu s Internetovými mailovými štandardmi vrátane IMAP, POP3 a SMTP.

en: KMail has many powerful features that are described in the <a href='help:/kmail2/index.html'>documentation</a>.
sk: KMail má mnoho užitočných funkcií, ktoré sú popísané v <a href='help:/kmail2/index.html'>dokumentácii</a>.

en: Important changes since last version:
sk: Dôležité zmeny od poslednej verzie:

en: Some of the new features in this release of KMail include:
sk: Niektoré z nových funkcií tejto verzie KMail zahŕňajú:

en: Please take a moment to fill in the KMail configuration panel at Settings->Configure KMail. You need to create at least a default identity and incoming as well as outgoing mail account.
sk: Prosím, nájdite si chvíľu a vyplňte konfiguračný panel KMail v Nastavenie->Nastaviť Kmail. Musíte minimálne vytvoriť primárnu identitu a účet pre prijímanie a posielanie pošty.

en: We hope that you will enjoy KMail.
sk: Dúfame, že sa vám KMail bude páčiť.

en: Thank you,
sk: Ďakujeme,

en: The KMail Team
sk: Tím KMail

en: Maintainer
sk: Správca

en: Former maintainer
sk: Bývalý správca

en: Original author
sk: Pôvodný autor

en: Former co-maintainer
sk: Bývalý spolusprávca

en: Former core developer
sk: Bývalý hlavný vývojár

en: Core developer
sk: Hlavný vývojár

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: System tray notification
sk: Upozornenie v systémovej lište

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
sk: Podpora PGP 6 a ďalšie vylepšenia šifrovania

en: Original encryption support PGP 2 and PGP 5 support
sk: Pôvodná podpora šifrovania PGP 2 a PGP 5

en: GnuPG support
sk: GnuPG podpora

en: New message list and new folder tree
sk: Nový zoznam správ a nový strom adresárov

en: Anti-virus support
sk: Podpora antivirov

en: POP filters
sk: POP filtre

en: Usability tests and improvements
sk: Testy použitelnosti a vylepšenia

en: Ägypten and Kroupware project management
sk: Ägypten a správa projektov Kroupware

en: Improved HTML support
sk: Zlepšená podpora HTML

en: Beta testing of PGP 6 support
sk: Beta testovanie podpory PGP 6

en: Timestamp for 'Transmission completed' status messages
sk: Časové razítka pre stavové správy 'Prenos dokončený'

en: Multiple encryption keys per address
sk: Viacnásobné šifrovacie kľúče pre adresu

en: KDE Email Client
sk: KDE poštový klient

en: Folder holds a mailing list
sk: Priečinok obsahuje mailing list

en: Detect Automatically
sk: Určiť automaticky

en: Mailing list description:
sk: Popis distribučného zoznamu:

en: Browser
sk: Prehliadač

en: Preferred handler:
sk: Preferovaná obsluha:

en: Invoke Handler
sk: Spustiť spracovanie

en: Address type:
sk: Typ adresy:

en: Subscribe to List
sk: Prihlásiť konferenciu

en: Post to List
sk: Poslať do konferencie

en: Unsubscribe From List
sk: Odhlásiť z konferencie

en: List Archives
sk: Archívy konferencie

en: List Help
sk: Pomocník pre konferenciu

en: Not available
sk: Nie je k dispozícii

en: Not available.
sk: Nie je k dispozícii.

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
sk: KMail nedokázal zistiť žiadnu mailovú konferenciu v tomto priečinku.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
sk: KMail nedokázal plne určiť mailovú konferenciu v tomto priečinku. Prosím, zadajte adresy ručne.

en: Quota
sk: Kvóta

en: Usage:
sk: Použitie:

en: Status:
sk: Stav:

en: %p% full
sk: %p% plné

en: %1 of %2 used
sk: %1 z %2 použité

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
sk: Skratka

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
sk: <qt>Kliknite na tlačidlo dole a zvoľte kláves alebo kombináciu klávesov, ktoré vyberú aktuálny priečinok.</qt>

en: Templates
sk: Šablóny

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
sk: Zobrazenie

en: Use custom &icons
sk: Použiť vlastné &ikony

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
sk: Normálny:

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
sk: Neprečítané:

en: Retrieval Options
sk: Možnosti prijímania

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures identities]
en: Identities
sk: Identity

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
sk: Prijímanie

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
sk: Odosielanie

en: Outgoing accounts (add at least one):
sk: Účty pre posielanie (zadajte aspoň jeden účet):

en: Never Automatically
sk: Nikdy automaticky

en: On Manual Mail Checks
sk: Pri ručnej kontrole pošty

en: On All Mail Checks
sk: Pri každej kontrole pošty

en: Send &messages in outbox folder:
sk: &Poslať poštu z priečinku outbox:

en: Send Now
sk: Poslať teraz

en: Send Later
sk: Poslať neskôr

en: Defa&ult send method:
sk: Š&tandardná metóda posielania:

en: Enable Undo Send
sk: Povoliť vrátenie odoslania

en: Add Mail Account...
sk: Pridať mailový účet...

en: Custom Account...
sk: Vlastný účet...

en: Could not start the account wizard. Please make sure you have AccountWizard properly installed.
sk: Nemôžem spustiť správcu účtov. Prosím overte si inštaláciu AccountWizard.

en: Unable to start account wizard
sk: Nie je možné spustiť sprievodcu účtami

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
sk: Zahrnúť do manuálnej kontroly pošty

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
sk: Ísť offline pri vypnutí KMailu

en: Check mail on startup
sk: Zistiť novú poštu pri spustení

en: New Mail Notifier Agent not registered. Please contact your administrator.
sk: Agent pripomienok nového mailu nie je registrovaný. Prosím kontaktujte vášho správcu.

en: General
sk: Všeobecné

en: Fonts
sk: Písma

en: Colors
sk: Farby

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Message List
sk: Zoznam správ

en: Message Tags
sk: Značky správ

en: Message Body
sk: Telo správy

en: Message List - Unread Messages
sk: Zoznam správ - neprečítané správy

en: Message List - Important Messages
sk: Zoznam správ - dôležité správy

en: Message List - Action Item Messages
sk: Zoznam správ - správy akčnej položky

en: Fixed Width Font
sk: Písmo s pevnou šírkou

en: Composer
sk: Editor správ

en: Printing Output
sk: Výstup tlače

en: &Use custom fonts
sk: Použiť &vlastné písma

en: Apply &to:
sk: Použiť &pre:

en: Quoted Text - First Level
sk: Citácia - prvá úroveň

en: Quoted Text - Second Level
sk: Citácia - druhá úroveň

en: Quoted Text - Third Level
sk: Citácia - tretia úroveň

en: Link
sk: Odkaz

en: Unread Message
sk: Neprečítaná správa

en: Important Message
sk: Dôležitá správa

en: Action Item Message
sk: Správa akčnej položky

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
sk: Pozadie HTML stavového pruhu - Žiadna HTML správa

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
sk: Popredie HTML stavového pruhu - Žiadna HTML správa

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
sk: Pozadie HTML stavového pruhu - HTML správa

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
sk: Popredie HTML stavového pruhu - HTML správa

en: &Use custom colors
sk: Použiť &vlastné farby

en: &Do not change color from original HTML mail
sk: Nezmeniť farbu z originálu HTML mailu

en: Recycle colors on deep &quoting
sk: Re&cyklovať farby v hlbokej citácii

en: Close to quota threshold:
sk: V blízkosti hranice kvóty:

en: Show folder quick search field
sk: Zobraziť pole rýchleho hľadania priečinkov

en: Show Favorite Folders View
sk: Zobraziť pohľad obľúbených priečinkov

en: Never
sk: Nikdy

en: As icons
sk: Ako ikony

en: As list
sk: Ako zoznam

en: Folder Tooltips
sk: Pomocné tipy priečinka

en: Always
sk: Vždy

en: Sta&ndard format (%1)
sk: Š&tandardný formát (%1)

en: Locali&zed format (%1)
sk: &Lokalizovaný formát (%1)

en: Smart for&mat (%1)
sk: Inteligentný formát (%1)

en: C&ustom format:
sk: Vlastný formát:

en: Default aggregation:
sk: Predvolená agregácia:

en: Default theme:
sk: Predvolená téma:

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
sk: <qt><a href="whatsthis1">Informácia o vlastnom formáte...</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
sk: <qt><p><strong>Tieto výrazy môžu byť použité pre dátum:</strong></p><ul><li>d - deň ako číslo bez počiatočnej nuly (1-31)</li><li>dd - deň ako číslo s počiatočnou nulou (01-31)</li><li>ddd - skrátene meno dňa (Pon - Ned)</li><li>dddd - dlhé meno dňa (Pondelok - Nedeľa)</li><li>M - mesiac ako číslo bez počiatočnej nuly (1-12)</li><li>MM - mesiac ako číslo s počiatočnou nulou (01-12)</li><li>MMM - skrátene meno mesiaca (Jan - Dec)</li><li>MMMM - dlhé meno mesiaca (Január - December)</li><li>yy - rok ako dvojmiestne číslo (00-99)</li><li>yyyy - rok ako štvormiestne číslo (0000-9999)</li></ul><p><strong>Tieto výrazy môžu byť použité pre čas:</strong></p> <ul><li>h - hodina bez počiatočnej nuly (0-23 alebo 1-12 pri zobrazení AM/PM)</li><li>hh - hodina s počiatočnou nulou (00-23 alebo 01-12 pro zobrazení AM/PM)</li><li>m - minúty bez počiatočnej nuly (0-59)</li><li>mm - minúty s počiatočnou nulou (00-59)</li><li>s - sekundy bez počiatočnej nuly (0-59)</li><li>ss - sekundy s počiatočnou nulou (00-59)</li><li>z - milisekundy bez počiatočnej nuly (0-999)</li><li>zzz - milisekundy s počiatočnými nulami (000-999)</li><li>AP - zobraziť AM/PM. AP bude nahradené buď "AM" alebo "PM".</li><li>ap - zobraziť AM/PM. ap bude nahradené buď "am" alebo "pm".</li><li>Z - časové pásmo v číselnej forme (-0500)</li></ul><p><strong>Všetky ostatné vstupné znaky budú ignorované.</strong></p></qt>

en: Message Window
sk: Okno správy

en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
sk: Zatvoriť samostatné okno správy po odpovedaní alebo preposlaním správy

en: System Tray
sk: Systémová lišta

note: i18n: ectx: label, entry (SystemTrayEnabled), group (General)
en: Enable system tray icon
sk: Povoliť ikonu v systémovej lište

note: i18n: ectx: label, entry (StartInTray), group (General)
en: Start minimized to tray
sk: Spustiť minimalizované v lište

en: Show unread email in Taskbar
sk: Zobraziť neprečítané správy v systémovej lište

en: A&vailable Tags
sk: Dostupné tagy

en: Add new tag
sk: Pridať nový tag

en: Remove selected tag
sk: Odstrániť vybranú značku

en: Increase tag priority
sk: Zvýšiť prioritu tagu

en: Decrease tag priority
sk: Znížiť prioritu tagu

en: Ta&g Settings
sk: Nastavenia tagu

en: Do you want to remove tag '%1'?
sk: Chcete odstrániť značku '%1'?

en: We cannot create tag. A tag with same name already exists.
sk: Nemôžeme vytvoriť značku. Značka s rovnakým názvom už existuje.

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
sk: Všeobecné

en: Standard Templates
sk: Štandardné šablóny

en: Custom Templates
sk: Vlastné šablóny

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
sk: Predmet

en: Charset
sk: Znaková sada

en: Headers
sk: Hlavičky

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
sk: Prílohy

en: Autocorrection
sk: Automatické opravy

en: Auto Resize Image
sk: Automaticky zmeniť veľkosť obrázku

[ctx: @title:group]
en: Signature
sk: Podpis

en: Insert the signature above any quoted text
sk: Vložiť podpis nad citovaný text

en: When replying, do not quote any existing signature
sk: Pri odpovedaní, necitovať existujúci podpis

[ctx: @title:group]
en: Format
sk: Formát

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
sk: Povoliť automatické zalamovanie textu na určenej šírke

en: Set the text width for automatic word wrapping
sk: Nastaviť šírku textu pre automatické zalamovanie slov

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
sk: V riadku

en: As Attachment
sk: &Ako prílohu

en: Set the default forwarded message format
sk: Nastaviť predvolený formát preposlanej správy

en: Default forwarding type:
sk: Predvolený typ preposlania:

[ctx: @title:group]
en: Recipients
sk: Adresáti

en: Warn if too many recipients are specified
sk: Varovať ak je zadaných priveľa prijímateľov

en: Set the maximum number of recipients for the warning
sk: Nastaviť maximálny počet prijímateľov pre upozornenie

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
sk: Neukladať

en: Maximum recent addresses retained:
sk: Maximálny počet udržaných adries:

en: Configure Completion...
sk: Nastaviť dopĺňanie...

[ctx: @title:group]
en: Autosave
sk: Automatické ukladanie

en: No autosave
sk: Bez automatického ukladania

[ctx: Interval suffix]
en:  minute |  minutes
sk[0]:  minúta
sk[1]:  min
sk[2]:  min

en: Automatically save the message at this specified interval
sk: Automaticky poslať správu v tomto určenom intervale

en: Repl&y Subject Prefixes
sk: Predpon&y predmetu pri odpovedi

en: A&dd...
sk: &Pridať...

en: Re&move
sk: O&dstrániť

en: Mod&ify...
sk: &Upraviť...

en: Enter new reply prefix:
sk: Zadajte novú predponu pre odpoveď:

en: Do you want to remove reply prefix?
sk: Chcete odstrániť predponu odpovede?

en: For&ward Subject Prefixes
sk: Pre&dpony predmetu pri poslaní ďalej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remo&ve
sk: Odst&rániť

en: Add...
sk: Pridať...

en: Modify...
sk: Upraviť...

en: Enter new forward prefix:
sk: Zadajte novú predponu pre preposielanie ďalej:

en: Do you want to remove forward prefix?
sk: Chcete odstrániť predponu preposlania?

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
sk: Tento zoznam sa kontroluje pre každú posielanú správu od hora smerom dolu a hľadá sa znaková sada, ktorá obsahuje všetky požadované znaky.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: &Modify...
sk: &Upraviť...

en: Enter charset:
sk: Zadajte znakovú sadu:

en: Do you want to remove this selected charset?
sk: Chcete odstrániť túto vybratú znakovú sadu?

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
sk: &Nechať pôvodnú znakovú sadu pri odpovedi alebo preposielaní ďalej (ak je to možné)

en: This charset is not supported.
sk: Táto znaková sada nie je podporovaná.

en: &Use custom message-id suffix
sk: &Použiť vlastnú príponu pre id správy

en: Custom message-&id suffix:
sk: Vlastná prípona pre &id správy:

en: Define custom mime header fields:
sk: Definujte vlastné MIME hlavičky:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
sk: Hodnota

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
sk: &Nový

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
sk: &Názov:

en: &Value:
sk: &Hodnota:

en: 'Content-Type' is not an authorized string. This header will be not saved.
sk: „Content-Type“ nie je povolený reťazec. Táto hlavička sa neuloží.

en: Invalid header
sk: Neplatná hlavička

en: Outlook-compatible attachment naming
sk: Mená príloh kompatibilné s Outlook

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
sk: Zapnutím tejto voľby bude Outlook (tm) podporovať vaše mená príloh, ak obsahujú aj iné než anglické písmená

en: E&nable detection of missing attachments
sk: &Povoliť určenie chýbajúcich príloh

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
sk: Rozpoznať ľubovoľné z nasledujúcich kľúčových slov ako pokus o priloženie súboru:

en: Enter new key word:
sk: Zadajte nové kľúčové slovo:

en: Do you want to remove this attachment word?
sk: Chcete odstrániť toto slovo prílohy?

en: Maximum Attachment Size:
sk: Maximálna veľkosť prílohy:

en: No limit
sk: Bez obmedzenia

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
sk: Vybrali ste kódovanie mien príloh kompatibilné s Outlook a inými poštovými klientmi, ktorí nepodporujú štandardné kódovanie mien príloh.
    Uvedomte si, že KMail preto môže tiež vytvárať správy, ktoré nebudú zodpovedať štandardom pre mená príloh a niektorí klienti, ktorí podporujú iba štandardné mená, nemusia s prílohami správne pracovať. Túto voľbu by ste mali zapnúť iba v prípade, že nemáte inú možnosť.

en: Add
sk: Pridať

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Folders
sk: Priečinky

en: Invitations
sk: Pozvánky

en: Printing
sk: Tlač

en: User Feedback
sk: Používateľská odozva

en: Check Before Send Plugins
sk: Skontrolovať pred poslaním pluginov

en: Composer Plugins
sk: Pluginy návrhára

en: Grammar Checker Plugins
sk: Doplnky kontroly pravopisu

en: Tools Plugins
sk: Pluginy nástrojov

en: Editor Plugins
sk: Pluginy editora

en: Message Viewer
sk: Prehliadač správ

en: Webengine Plugins
sk: Pluginy Webengine

en: Header Style Plugins
sk: Pluginy štýlov hlavičky

en: Text Conversion Plugins
sk: Pluginy prevodu textu

en: Misc
sk: Rôzne

en: Akonadi Agents
sk: Agenti Akonadi

en: Reading
sk: Čítanie

en: Message Disposition Notifications
sk: Upozornenia pri odstraňovaní správ

en: S/MIME Validation
sk: S/MIME kontrola

en: Email Address:
sk: E-mailová adresa:

en: Do you want to remove this email address?
sk: Chcete odstrániť túto e-mailovú adresu?

en: Changing the global HTML setting will override all folder specific values.
sk: Globálna zmena nastavenia HTML prepíše hodnoty v jednotlivých priečinkoch.

en:  day |  days
sk[0]:  deň
sk[1]:  dni
sk[2]:  dní

en: The module is missing. Please verify your installation. This module is provided by Kleopatra.
sk: Modul chýba. Prosím, skontrolujte vašu inštaláciu. Tento modul poskytuje Kleopatra.

en: GnuPG Configure Module Error
sk: Chyba modulu nastavenia GnuPG

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
sk: Táto možnosť si vyžaduje dirmngr >= 0.9.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
sk: žiadne proxy

en: (Current system setting: %1)
sk: (Aktuálne systémové nastavenie: %1)

[ctx: @title:window]
en: Select Contact
sk: Vybrať kontakt

en: Select
sk: Vybrať

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
sk: Archív

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
sk: Archivovať priečinok

[ctx: @action]
en: Archive
sk: Archív

en: &Folder:
sk: &Priečinok:

en: F&ormat:
sk: Formát:

en: Compressed Zip Archive (.zip)
sk: Komprimovaný zip archív (.zip)

en: Uncompressed Archive (.tar)
sk: Nekomprimovaný archív (.tar)

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
sk: BZ2-komprimovaný tar archív (.tar.bz2)

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
sk: GZ-komprimovaný tar archív (.tar.gz)

en: &Archive File:
sk: Súbor archívu:

en: &Delete folder and subfolders after completion
sk: Vymazať priečinky a podpriečinky po ukončení

en: Archive all subfolders
sk: Archivovať všetky podpriečinky

en: Please select the folder that should be archived.
sk: Vyberte priečinok, ktorý sa má archivovať.

en: No folder selected
sk: Nebol vybraný žiaden priečinok

[ctx: @title:window]
en: Notification
sk: Upozornenie

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
sk[0]: 1 príloha (%2)
sk[1]: %1 prílohy (%2)
sk[2]: %1 príloh (%2)

en: Hide attachment list
sk: Skryť zoznam príloh

en: Show attachment list
sk: Zobraziť zoznam príloh

[ctx: Menu item]
en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
sk: Vybrať slovník na použitie pri kontrole pravopisu tejto správy

en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
sk: Vybrať priečinok odoslanej pošty kde sa uloží kópia tejto správy

en: Select the outgoing account to use for sending this message
sk: Vybrať odchádzajúci účet na použitie pre poslanie tejto správy

en: Set the "From:" email address for this message
sk: Nastaviť "From:" e-mailovú adresu pre túto správu

en: &Identity:
sk: &Identita:

en: &Dictionary:
sk: &Slovník:

en: &Sent-Mail folder:
sk: Priečinok pre odo&slanú poštu:

en: &Mail transport:
sk: &Prenos pošty:

[ctx: sender address field]
en: &From:
sk: &Odosielateľ:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
sk: P&redmet:

[ctx: @title:window]
en: Composer
sk: Editor správ

en: &Send Mail
sk: Po&slať poštu

en: &Send Mail Via
sk: Po&slať poštu cez

en: Send
sk: Odoslať

en: Send &Later
sk: Po&slať neskôr

en: Send &Later Via
sk: Po&slať neskôr cez

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
sk: Fronta

en: Save as &Draft
sk: U&ložiť ako návrh

en: Save email in Draft folder
sk: Uložiť e-mail v priečinku konceptov

en: Save as &Template
sk: Uložiť ako ša&blónu

en: Save email in Template folder
sk: Uložiť e-mail v priečinku šablón

en: Save as &File
sk: Uložiť ako súbor

en: Save email as text or html file
sk: Uložiť e-mail ako text alebo html súbor

en: &Insert Text File...
sk: Vložiť textový súbor...

en: &Insert Recent Text File
sk: Vložiť nedávny textový súbor

en: &Address Book
sk: &Adresár

en: Open Address Book
sk: Otvoriť adresár

en: &New Composer
sk: &Nový editor správ

en: Select &Recipients...
sk: Vybrať ad&resátov...

en: Save &Distribution List...
sk: Uložiť &distribučný zoznam...

en: Paste as Attac&hment
sk: Vložiť ako prílo&hu

en: Cl&ean Spaces
sk: Odstrániť &medzery

en: Use Fi&xed Font
sk: Použiť písmo s pe&vnou šírkou

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
sk: Urgentná

en: &Request Disposition Notification
sk: &Požadovať potvrdenie o doručení

en: &Request Delivery Confirmation
sk: &Požadovať potvrdenie o doručení

en: &Wordwrap
sk: &Zalamovať stĺpce

en: &Snippets
sk: Úryvky

en: &Automatic Spellchecking
sk: &Automatická kontrola pravopisu

en: Rich Text Editing
sk: Editovanie s formátovaním

en: Toggle rich text editing mode
sk: Prepnúť režim s formátovaním

en: &All Fields
sk: &Všetky polia

en: &Identity
sk: &Identita

en: &Dictionary
sk: &Slovník

en: &Sent-Mail Folder
sk: Priečinok pre odo&slanú poštu

en: &Mail Transport
sk: &Prenos pošty

en: &From
sk: &Odosielateľ

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
sk: P&redmet

en: Append S&ignature
sk: Pripojiť po&dpis

en: Pr&epend Signature
sk: Predradiť podpis

en: Insert Signature At C&ursor Position
sk: Vložiť podpis na pozíciu k&urzora

en: &Spellchecker...
sk: Pravopi&s...

en: Spellchecker
sk: Kontrola pravopisu

en: &Encrypt Message
sk: &Zašifrovať správu

en: Encrypt
sk: Šifrovanie

en: &Sign Message
sk: &Podpísať správu

en: Sign
sk: Podpis

en: &Cryptographic Message Format
sk: Šif&rovací formát ukladania

en: Select a cryptographic format for this message
sk: Vybrať kryptografický formát pre túto správu

en: Create Follow Up Reminder...
sk: Pridať pripomienku Followup...

en: Configure KMail...
sk: Nastaviť KMail...

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sk: <qt>Toto skryje panel ponuky úplne. Môžete ho zase zobraziť napísaním %1.</qt>

en: Hide menu bar
sk: Skryť lištu ponuky

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
sk:  Riadok: %1

en:  Column: %1
sk:  Stĺpec: %1

en: Spellcheck: on
sk: Kontrola pravopisu: zapnutá

en: Spellcheck: off
sk: Kontrola pravopisu: vypnutá

en: Re&save as Template
sk: Znova u&ložiť ako šablónu

en: &Save as Draft
sk: U&ložiť ako návrh

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
sk: Znova uložiť túto správu v priečinku pre šablóny. Môže byť neskôr použitá.

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
sk: Uložiť túto správu v priečinku rozpísaných správ. Môže byť neskôr upravená a odoslaná.

en: Do you want to save the message for later or discard it?
sk: Chcete zahodiť správu alebo ju uložiť na neskôr?

en: Close Composer
sk: Zavrieť editor

en: Autosave Message Failed
sk: Automatické uloženie správy zlyhalo

en: Sending Message Failed
sk: Poslanie správy zlyhalo

[ctx: @title:window]
en: Insert File
sk: Vložiť súbor

en: Add as &Inline Image
sk: Pridať ako obrázok v riadku

en: Add as &Attachment
sk: Pridať ako prílohu

en: Name of the attachment:
sk: Meno prílohy:

en: Attachment name can't be empty
sk: Názov prílohy nemôže byť prázdny

en: Invalid Attachment Name
sk: Neplatný názov prílohy

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
sk[0]: Pridať URL do správy
sk[1]: Pridať URL do správy
sk[2]: Pridať URL do správy

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
sk[0]: Pridať súbor ako prílohu
sk[1]: Pridať súboru ako prílohu
sk[2]: Pridať súboru ako prílohu

en: Insert clipboard text as attachment
sk: Vložiť text schránky ako prílohu

en: unnamed
sk: bez mena

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
sk: <qt><p>Aby ste mohli túto správu zašifrovať sami sebe, musíte najprv definovať kľúč OpenPGP alebo S/MIME, ktorý sa má použiť pre túto identitu.</p><p>Tento kľúč môžete definovať v nastavení identity.</p></qt>

en: Undefined Encryption Key
sk: Nedefinovaný šifrovací kľúč

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
sk: <qt><p>Aby ste mohli túto správu podpísať, musíte najprv definovať kľúč OpenPGP alebo S/MIME, ktorý sa má použiť.</p><p>Tento kľúč môžete definovať v nastavení identity.</p></qt>

en: Undefined Signing Key
sk: Nedefinovaný podpisový kľúč

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
sk: Do poľa Od: musíte zadať e-mailovú adresu. Mali by ste nastaviť aj e-mailovú adresu pre všetky identity, aby ste adresu nemuseli zadávať pre každú správu.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
sk: Je nutné špecifikovať aspoň jedného príjemcu v poli Komu:, Kópia alebo Slepá kópia.

en: To: field is empty. Send message anyway?
sk: Pole Pre: je prázdne. Poslať správu aj napriek tomu?

en: No To: specified
sk: Pre: nie je uvedené

en: S&end as Is
sk: Poslať &ako je

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
sk: Neuviedli ste predmet. Naozaj poslať?

en: No Subject Specified
sk: Bez predmetu

en: &Specify the Subject
sk: Zadať &predmet

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
sk: Je nutné špecifikovať aspoň jedného príjemcu aby bolo možné zašifrovať koncept.

en: About to send email...
sk: Posielam e-mail...

en: Send Confirmation
sk: Poslať potvrdenie

en: &Send Now
sk: Po&slať teraz

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
sk: Snažíte sa poslať správu pre viac ako %1 prijímateľov. Poslať správu aj tak?

en: Too many recipients
sk: Príliš veľa príjemcov

en: &Send as Is
sk: &Poslať ako je

en: &Edit Recipients
sk: Upraviť ad&resátov

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
sk: Vypnutie HTML režimu spôsobí stratu formátovania textu. Ste si istý?

en: Lose the formatting?
sk: Stratiť formátovanie?

en: Lose Formatting
sk: Stratiť formátovanie

en: Add Markup Plain Text
sk: Pridať značkovací čistý text

en: High security encryption will be used for this recipient (the encryption key is fully trusted). Click the icon for details.
sk: Pre tohto príjemcu sa použije šifrovanie s vysokou bezpečnosťou (šifrovací kľúč je dôveryhodný). Kliknite na ikonu pre podrobnosti.

en: Medium security encryption will be used for this recipient (the encryption key is marginally trusted). Click the icon for details.
sk: Pre tohto príjemcu sa použije šifrovanie so strednou bezpečnosťou (šifrovací kľúč je málo dôveryhodný). Kliknite na ikonu pre podrobnosti.

en: Low security encryption will be used for this recipient (the encryption key is untrusted). Click the icon for details.
sk: Pre tohto príjemcu sa použije šifrovanie s nízkou bezpečnosťou (šifrovací kľúč je nedôveryhodný). Kliknite na ikonu pre podrobnosti.

en: The email to this recipient will be encrypted, but the security of the encryption is unknown (the encryption key could not be verified). Click the icon for details.
sk: E-mail pre tohto príjemcu sa môže zašifrovať, ale bezpečnosť šifrovania je neznáma (šifrovací kľúč sa nedá overiť). Kliknite na ikonu pre podrobnosti.

en: Plugin Editor Information
sk: Informácie o editore doplnkov

[ctx: @title:window]
en: Details
sk: Podrobnosti

en: Select email to put in whitelist:
sk: Vyberte e-mail na vloženie do whitelistu:

en: Found potential phishing email addresses <a href="phishingdetails">(details...)</a>
sk: Našli sa potenciálne phishingové e-mailové adresy <a href="phishingdetails">(Podrobnosti...)</a>

en: Set a subject for this message
sk: Nastaviť predmet pre túto správu

en: Configure shortcut
sk: Nastaviť skratku

en: Remove Shortcut
sk: Odstrániť skratku

en: Ask Before Sending
sk: Spýtať sa pred poslaním

en: Sending Without Confirmation
sk: Poslať bez potvrdenia

en: This attachment: <ul><li>%1</li></ul> was added externally. Remove it if it's an error.
sk: Táto príloha: <ul><li>%1</li></ul> bola pridaná externe. Odstráňte ju, ak to bola chyba.

en: These attachments: <ul><li>%1</li></ul> were added externally. Remove them if it's an error.
sk: Tieto prílohy: <ul><li>%1</li></ul> boli pridané externe. Odstráňte ich, ak to bola chyba.

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
sk: Správa, ktorú ste vytvorili, zrejme odkazuje na priložený súbor, ale žiadny ste nepriložili. Chcete priložiť súbor do vašej správy?

en: &Attach file
sk: Pripojiť súbor

en: &Remind me later
sk: Pripomenúť mi neskôr

en: External editor was started.
sk: Externý editor bol spustený.

en: Transport was not found. Please verify that you will use a correct mail transport.
sk: Transport nebol nájdený. Prosím uistite sa, že používate správny poštový transport.

en: Sent Folder is not defined. Please set it before sending the mail.
sk: Priečinok Odoslané nie je definovaný. Prosím nastavte ho pred odosielaním pošty.

en: Identity was not found. Please verify that you will use a correct identity.
sk: Identita nebola nájdená. Prosím uistite sa, že používate správnu identitu.

en: Dictionary was not found. Please verify that you will use a correct dictionary.
sk: Slovník nebol nájdený. Prosím uistite sa, že používate správny slovník.

en: Message will be signed
sk: Správa bude podpísaná

en: Message will not be signed
sk: Správa nebude podpísaná

en: Message will be encrypted
sk: Správa bude kryptovaná

en: Message will not be encrypted
sk: Správa nebude kryptovaná

en: Cannot fetch collection. %1
sk: Nemôžem natiahnuť kolekciu. %1

en: Folder name not defined.
sk: Názov priečinka nedefinovaný.

en: Unable to create folder. %1
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok. %1

en: Archive folder not defined. Please verify settings for account %1
sk: Priečinok archívu nie je definovaný. Prosím skontrolujte nastavenia pre účet %1

en: No messages selected.
sk: Žiadna vybraná správa.

en: List of collections is empty. %1
sk: Zoznam kolekcií je prázdny. %1

en: This folder %1 is read only. Please verify the configuration of account %2
sk: Tento priečinok %1 je iba na čítanie. Prosím, skontrolujte nastavenia pre účet %2

en: Cannot move messages.
sk: Nemôžem presunúť správy.

en: Unable to fetch folder. Error reported: %1
sk: Nemôžem natiahnuť priečinok. Oznámená chyba: %1

en: No folder returned.
sk: Nebol vrátený žiadny priečinok.

en: Unable to fetch parent folder. Error reported: %1
sk: Nemôžem natiahnuť nadradený priečinok. Oznámená chyba: %1

en: Unable to return list of folders.
sk: Nemôžem vrátiť zoznam priečinkov.

en: Messages archived
sk: Správy archivované

en: Folder Shortcut %1
sk: Skratka pre priečinok %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, image)
en: Image
sk: Obrázok

en: You do not have your own contact defined in the address book.
sk: Nemáte v adresári definovaný vlastný kontakt.

en: No Picture
sk: Žiadny obrázok

en: No picture set for your address book entry.
sk: V položke adresára nie je nastavený žiadny obrázok.

[ctx: @title:window]
en: Create own vCard
sk: Vytvoriť vlastnú vizitku

en: &With empty fields
sk: &S prázdnymi poľami

en: &From existing vCard
sk: &Z existujúcej vCard

en: &vCard path:
sk: &Cesta vCard:

en: &Duplicate existing vCard
sk: &Duplikovať existujúcu vizitku

en: &Existing identities:
sk: &Existujúce identity:

en: Error while generating new key pair: %1
sk: Chyba počas generovania nového páru: %1

en: Key Generation Error
sk: Chyba generovania kľúča

en: No key
sk: Žiadny kľúč

en: Generate a new key pair
sk: Generujem nový pár kľúčov

en: Generating new key pair...
sk: Generujem nový pár kľúčov...

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity
sk: Upraviť identitu

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
sk: Všeobecné

en: &Your name:
sk: Vaše me&no:

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
sk: <qt><h3>Vaše meno</h3><p>Toto pole by malo obsahovať vaše meno tak, ako chcete, aby sa zobrazilo v hlavičke posielanej správy.</p><p>Ak toto pole nevyplníte, vaše skutočné meno sa nezobrazí, iba e-mailová adresa.</p></qt>

en: Organi&zation:
sk: Organi&zácia:

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
sk: <qt><h3>Organizácia</h3><p>Toto pole by malo obsahovať meno vašej organizácie, ak ho chcete zobraziť v hlavičke posielanej správy.</p><p>Je bezpečné (a normálne) toto nevyplniť.</p></qt>

en: &Email address:
sk: &E-mailová adresa:

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>This address is the primary one, used for all outgoing mail. If you have more than one address, either create a new identity, or add additional alias addresses in the field below.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
sk: <qt><h3>E-mailová adresa</h3><p>Toto pole by malo obsahovať vašu úplnú e-mailovú adresu.</p><p>Toto je primárna adresa, použitá na odchádzajúcu poštu. Ak máte viac ako jednu adresu, buď si vytvorte novú identitu alebo ďalší alias v poli dolu.</p><p>Ak ho nevyplníte alebo vyplníte nesprávne, ľudia vám nebudú môcť odpovedať.</p></qt>

en: Email a&liases:
sk: E-mailové aliasy:

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
sk: <qt><h3>E-mailové aliasy</h3><p>Toto pole obsahuje adresy aliasov ktoré by mali patriť k tejto identite (na rozdiel od reprezentácie inej identity).</p><p>Príklad:</p><table><tr><th>Primárna adresa:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliasy:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Napíšte jeden alias na riadok.</p></qt>

en: Cryptography
sk: Ši&frovanie

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to digitally sign messages. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
sk: <qt><p>Kľúč OpenPGP, ktorý si vyberiete, sa použije na digitálne podpisovanie správ. Môžete tiež použiť kľúče GnuPG.</p><p>Môžete to nechať prázdne, ale KMail nebude môcť pomocou OpenPGP digitálne podpisovať e-maily; normálne poštové funkcie to neovplyvní.</p><p>Viac o kľúčoch nájdete na <a>http://www.gnupg.org</a></p></qt>

en: OpenPGP signing key:
sk: OpenPGP kľúč pre podpis:

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Public Key" feature in the composer. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
sk: <qt><p>Kľúč OpenPGP, ktorý tu vyberiete, sa budete používať pre šifrovanie správ posielaných sebe samému a pre funkciu "Priložiť môj verejný kľúč". Môžete použiť aj kľúče GnuPG.</p><p>Môžete to nechať prázdne, ale KMail vám nebude môcť šifrovať kópie odchádzajúcich správ pomocou OpenPGP; normálne poštové funkcie to neovplyvní.</p><p>Viac o kľúčoch nájdete na <a>http://www.gnupg.org</a></p></qt>

en: OpenPGP encryption key:
sk: OpenPGP kľúč pre šifrovanie:

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
sk: <qt><p>Certifikát S/MIME, ktorý tu vyberiete, sa budete používať pre podpis správ.</p><p>Môžete toto pole nechať prázdne, ale potom KMail nedokáže digitálne podpisovať správy. Normálne poštové funkcie to neovplyvní.</p></qt>

en: S/MIME signing certificate:
sk: Certifikát S/MIME pre digitálny podpis:

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
sk: <qt><p>Certifikát S/MIE, ktorý tu vyberiete, sa budete používať pre šifrovanie správ posielaných sebe samému a pre funkciu "Priložiť môj certifikát".</p><p>Môžete toto pole nechať prázdne, ale potom KMail nedokáže šifrovať odosielané správy pomocou S/MIME. Normálne poštové funkcie to neovplyvní.</p></qt>>

en: S/MIME encryption certificate:
sk: Certifikát S/MIME pre šifrovanie:

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
sk: Uprednostňovaný formát:

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
sk: Pokročilé

en: &Reply-To address:
sk: Ad&resa pre odpoveď:

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
sk: <qt><h3>Adresy pre odpovede</h3><p>Toto nastavuje hlavičku <tt>Reply-to:</tt>, ktorá obsahuje inú než normálnu adresu použitú v poli <tt>Od:</tt>.</p><p>To sa hodí, ak máte skupinu ľudí, s ktorými pracujete na rovnakej pozícii. Napríklad chcete, aby všetky posielané správy mali vašu adresu ako odosielateľa, ale aby odpovede šli na skupinovú adresu.</p><p>Ak neviete, nechajte toto pole prázdne.</p></qt>

en: &CC addresses:
sk: &CC adresa:

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
sk: <qt><h3>CC (Carbon Copy) adresy</h3><p>Adresy tu zadané budú pridané ku každej odchádzajúcej správe zaslanej s touto identitou.</p><p>Toto je štandardne použité pre poslanie kópie každej správy na vaše iné konto.</p><p>Na zadanie viac ako jednej adresy, použite čiarky na oddelenie zoznamu CC prijímateľov.</p><p>Ak máte pochybnosti, nechajte toto pole prázdne.</p></qt>

en: &BCC addresses:
sk: &BCC adresa:

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
sk: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) adresy</h3><p>Adresy tu zadané budú pridané ku každej odchádzajúcej správe zaslanej s touto identitou. Nebudú viditeľné pre ostatných príjímateľov.</p><p>Toto je štandardne použité pre poslanie kópie každej správy na vaše iné konto.</p><p>Ak to nepotrebujete, nechajte toto pole prázdne.</p></qt>

en: D&ictionary:
sk: &Slovník:

en: Select Send-mail Folder
sk: Vybrať priečinok na odoslanie

en: Sent-mail &folder:
sk: Priečinok pre &odoslané:

en: Select Draft Folder
sk: Vybrať priečinok konceptov

en: &Drafts folder:
sk: Priečinok pre &návrhy:

en: Select Templates Folder
sk: Vybrať priečinok šablón

en: &Templates folder:
sk: Priečinok pre ša&blóny:

en: Outgoing Account:
sk: Odchádzajúci účet:

en: Attach my vCard to message
sk: Pridať moju vizitku do správy

en: Create...
sk: Vytvoriť...

en: Autocorrection language:
sk: Jazyk automatických opráv:

en: Restore default domain name
sk: Obnoviť predvolený názov domény

en: Defaul&t domain:
sk: Š&tandardná doména:

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
sk: <qt><p>Štandardná doména bude použitá pre dopĺňanie e-mailových adries ktoré pozostávaju len z mena používateľa.</p></qt>

en: &Use custom message templates for this identity
sk: &Použiť vlastné šablóny pre správy pre túto identitu

en: &Copy Global Templates
sk: Kopírovať globálne šablóny

en: Signature
sk: Podpis

en: Picture
sk: Obrázok

en: Invalid Email Alias "%1"
sk: Neplatný e-mailový alias "%1"

en: Invalid Email Address
sk: Neplatná e-mailová adresa

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
sk: Jeden z nastavených podpisových kľúčov OpenPGP neobsahuje e-mailovú adresu nastavenú pre túto identitu (%1).
    To môže spôsobiť varovania pre prijímateľov správy pri pokuse o overenie podpisu.

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
sk: Jeden z nastavených šifrovacích kľúčov OpenPGP neobsahuje e-mailovú adresu nastavenú pre túto identitu (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
sk: Jeden z nastavených podpisových certifikátov S/MIME neobsahuje e-mailovú adresu nastavenú pre túto identitu (%1).
    To môže spôsobiť varovania pre prijímateľov správy pri pokuse o overenie podpisu.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
sk: Jeden z nastavených šifrovacích certifikátov S/MIME neobsahuje e-mailovú adresu nastavenú pre túto identitu (%1).

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
sk: E-mailová adresa nenájdená v kľúčoch/certifikátoch

en: The signature file is not valid
sk: Podpisový súbor je neplatný

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity "%1"
sk: Upraviť identitu "%1"

en: Some custom folder for identity does not exist (anymore); therefore, default folders will be used.
sk: Niektoré vlastné priečinky pre identity už neexistuje. Preto budú použité štandardné priečinky.

en: Edit...
sk: Upraviť...

[ctx: @title:window]
en: Edit own vCard
sk: Upraviť vlastnú vizitku

en: Delete current vCard
sk: Vymazať aktuálnu vCard

en: Are you sure you want to delete this vCard?
sk: Naozaj chcete vymazať túto vCard?

en: Delete vCard
sk: Vymazať vCard

en: We cannot delete vCard file.
sk: Nemôžeme vymazať súbor vCard.

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
sk: Naozaj chcete zrušiť?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
sk: Potvrdenie

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
sk: %1 (štandardná)

en: Identity Name
sk: Meno identity

en: Email Address
sk: E-mailová adresa

en: <qt>Do you really want to remove the identity named <b>%1</b>?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete odstrániť identitu s názvom<b>%1</b>?</qt>

en: Do you really want to remove this %1 identity? | Do you really want to remove these %1 identities?
sk[0]: Naozaj chcete odstrániť %1 identitu?
sk[1]: Naozaj chcete odstrániť tieto %1 identity?
sk[2]: Naozaj chcete odstrániť týchto %1 identít?

en: Remove Identity | Remove Identities
sk[0]: Odstrániť identitu
sk[1]: Odstrániť identity
sk[2]: Odstrániť identít

en: &Remove
sk: O&dstrániť

en: Rename
sk: Premenovať

en: Set as Default
sk: Nastaviť ako štandardné

[ctx: @title:window]
en: New Identity
sk: Nová identita

en: &New identity:
sk: &Nová identita:

en: &Use System Settings values
sk: &Použiť hodnoty systémového nastavenia

en: &Duplicate existing identity
sk: &Duplikovať existujúcu identitu

en: Examples are available at <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.
sk: Príklady sú dostupné na <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.

en: Email added successfully.
sk: E-mail úspešne pridaný.

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
sk[0]: Distribučný zoznam %2 je prázdny, nedá sa použiť.
sk[1]: Distribučný zoznamy %2 sú prázdne, nedajú sa použiť.
sk[2]: Distribučný zoznamy %2 sú prázdne, nedajú sa použiť.

[ctx: @title:window]
en: Add to Address Book
sk: Pridať do adresára

en: Contact created successfully
sk: Kontakty vytvorené úspešne

en: Contact cannot be stored: %1
sk: Kontakt nie je možné uložiť: %1

en: Failed to store contact
sk: Zlyhalo uloženie kontaktu

en: Do you want to attach this folder "%1"?
sk: Naozaj chcete pripojiť tento priečinok "%1"?

en: Attach Folder
sk: Pripojiť priečinok

en: Delete Search
sk: Zmazať hľadanie

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
sk: <qt>Ste si istý, že chcete zmazať hľadanie <b>%1</b>? <br />Zobrazené správy budú dostupné v ich pôvodnom priečinku.</qt>

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
sk: Odstrá&niť

en: Delete Folder
sk: Zmazať priečinok

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete odstrániť prázdny priečinok <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
sk: <qt>Ste si istý, že chcete odstrániť prázdny priečinok <resource>%1</resource>  aj s jeho podpriečinkami? Tieto podpriečinky nemusia byť prázdne a ich obsah sa tým zahodí. <p><b>Berte na vedomie</b>, že odstránené správy sa neuložia v priečinku koša a budú natrvalo zmazané.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
sk: <qt>Ste si istý, že chcete odstrániť priečinok <resource>%1</resource> aj s jeho obsahom? <p><b>Berte na vedomie</b>, že odstránené správy sa neuložia v priečinku koša a budú natrvalo zmazané.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
sk: <qt>Ste si istý, že chcete odstrániť priečinok <resource>%1</resource> aj s jeho podpriečinkami, a tým zrušiť ich obsah? <p><b>Berte na vedomie</b>, že odstránené správy sa neuložia v piečinku koša a budú natrvalo zmazané.</p></qt>

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
sk: Odstrá&niť

en: Removing duplicates
sk: Odstraňujem duplikáty

en: Done
sk: Hotovo

en: Error occurred during removing duplicate emails: '%1'
sk: Chyba pri odstraňovaní duplicitných e-mailov: '%1'

en: Error while removing duplicates
sk: Chyba pri odstraňovaní duplikátov

[ctx: @title:window]
en: Save File as
sk: Uložiť súbor ako

en: Set subject of message
sk: Nastaviť predmet správy

en: Set replyTo to 'address'
sk: Nastaviť odpovedaťNa na 'adresa'

en: Add 'header' to message. This can be repeated
sk: Pridať 'hlavičku' k správe. Toto môžete urobiť opakovane

en: Read message body from 'file'
sk: Prečítať telo správy zo súboru 'súbor'

en: Set body of message
sk: Nastaviť text správy

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
sk: Pridať prílohy k správe. Toto môžete urobiť opakovane

en: Only check for new mail
sk: Overiť len novú poštu

en: Only open composer window
sk: Otvoriť len editor správ

en: Set identity name
sk: Nastaviť názov identity

en: View the given message file
sk: Zobraziť zadaný súbor správy

en: Lists the available options for user feedback
sk: Uvádza dostupné možnosti spätnej väzby od používateľov

en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
sk: Poslať správu na 'adresu' resp. priložiť súbor, kam ukazuje 'URL'

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: New
sk: Nový

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sk: &Prejsť

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: F&older
sk: P&riečinok

note: i18n: ectx: Menu (apply_filters_folder_actions)
en: Apply Filters on Folder
sk: Použiť filtre na priečinok

note: i18n: ectx: Menu (apply_filters_folder_recursive_actions)
en: Apply Filters on Folder and all its Subfolders
sk: Použiť filtre na priečinok a všetky jeho podpriečinky

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: Menu (message)
en: &Message
sk: &Správa

note: i18n: ectx: Menu (reply_special)
en: Reply Special
sk: Špeciálna odpoveď

note: i18n: ectx: Menu (menubar_message_forward)
en: &Forward
sk: P&oslať ďalej

note: i18n: ectx: Menu (apply_filter_actions)
en: A&pply Filter
sk: &Použiť filter

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sk: &Nástroje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: Na&stavenie

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sk: &Pomocník

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

[ctx: @title:window]
en: Please wait
sk: Prosím čakajte

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
sk[0]: Prosím, počkajte, kým sa prenesie %1 správa
sk[1]: Prosím, počkajte, kým sa prenesú %1 správy
sk[2]: Prosím, počkajte, kým sa prenesie %1 správ

en: Save To File
sk: Uložiť do súboru

en: Open Message
sk: Otvoriť správu

en: Message
sk: Správa

en: The file does not contain a message.
sk: Súbor neobsahuje správu.

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
sk: Súbor obsahuje niekoľko správ. Zobrazí sa iba prvá z nich.

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
sk: Chcete preposlať vybrané správy ako prílohy v jednej správe (ako mime zhrnutie) alebo ako jednotlivé správy?

en: Send As Digest
sk: Poslať ako zhrnutie

en: Send Individually
sk: Poslať jednotlivo

en: Filtering messages
sk: Filtrujú sa správy

en: Filtering message %1 of %2
sk: Filtruje sa správa %1 z %2

en: Moving messages
sk: Presun správ

en: Deleting messages
sk: Odstraňovanie správ

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: Insert
sk: UVložiť

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
sk: &Možnosti

note: i18n: ectx: Menu (attach)
en: &Attach
sk: &Priložiť

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
sk: Panel nástrojov HTML

note: i18n: ectx: ToolBar (directionToolBar)
en: Text Direction Toolbar
sk: Panel nástrojov smeru textu

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
sk: KMail je nastavený offline, všetky sieťové úlohy sú odložené

en: Send Email
sk: Poslať poštu

en: Impossible to send email
sk: Nemožné poslať email

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
sk: KMail je nastavený online, všetky sieťové úlohy sú obnovené

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
sk: KMail je nastavený online; všetky sieťové úlohy sa obnovia, keď sa zistí sieťové pripojenie

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
sk: KMail je aktuálne v offline móde. Ako chcete pokračovať?

en: Work Online
sk: Pracovať online

en: Work Offline
sk: Pracovať offline

en: Network connection detected, all network jobs resumed
sk: Zistené sieťové pripojenie, všetky sieťové úlohy sú obnovené

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
sk: Nezistené sieťové pripojenie, všetky sieťové úlohy sú odložené

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
sk: Zlyhalo otvorenie automaticky uloženého súboru na %1.
    Dôvod: %2

en: Opening Autosave File Failed
sk: Otvorenie automaticky uloženého súboru zlyhalo

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
sk[0]: Táto identita bola zmenená tak, aby používala štandardný prenos:
sk[1]: Tieto %1 identity boli zmenené tak, aby používali štandardný prenos:
sk[2]: Týchto %1 identít bolo zmenených tak, aby používali štandardný prenos:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
sk[0]: Táto identita bola zmenená tak, aby používala upravený prenos:
sk[1]: Tieto %1 identity boli zmenené tak, aby používali upravený prenos:
sk[2]: Týchto %1 identít bolo zmenených tak, aby používali upravený prenos:

en: Sending messages
sk: Posielam správy

en: Initiating sending process...
sk: Iniciovanie procesu odoslania...

en: Resource %1 is broken.
    %2
sk: Zdroj %1 je poškodený.
    %2

en: Archive Mail Agent was not registered.
sk: Archive Mail Agent nebol registrovaný.

en: Send Later Agent was not registered.
sk: Agent pre poslanie neskôr nebol registrovaný.

en: Followup Reminder Agent was not registered.
sk: Agent pripomienkovača Followup nebol zaregistrovaný.

en: Could not start certificate manager; please make sure you have Kleopatra properly installed.
sk: Nemôžem spustiť správcu certifikátov. Prosím overte si inštaláciu Kleopatry.

en: KMail Error
sk: Chybová správa KMail

en: Could not start the import wizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
sk: Nemôžem spustiť sprievodcu importom. Prosím overte si inštaláciu ImportWizard.

en: Unable to start import wizard
sk: Nie je možné spustiť sprievodcu importom

en: Could not start "PIM Data Exporter" program. Please check your installation.
sk: Nepodarilo sa spustiť program „Export dát PIM“. Skontrolujte svojuinštaláciu.

en: Unable to start "PIM Data Exporter" program
sk: Nie je možné spustiť program "Export dát PIM"

en: Could not start the ImportWizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
sk: Nemôžem spustiť sprievodcu importom. Prosím overte si inštaláciu ImportWizard.

en: Unable to start ImportWizard
sk: Nie je možné spustiť sprievodcu importom

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
sk: V systéme bol nájdený iný mailer. Chcete z neho importovať údaje?

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
sk: Nemôžem spustiť sprievodcu importom. Prosím overte si inštaláciu.

en: No Subject
sk: Bez predmetu

en: (no templates)
sk: (žiadne šablóny)

en: This folder does not have any expiry options set
sk: Tento priečinok nemá nastavené žiadne možnosti pre zrušenie platnosti

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete zrušiť platnosť tohto priečinka <b>%1</b>?</qt>

en: Expire Folder
sk: Zrušiť platnosť priečinku

en: &Expire
sk: &Zrušiť platnosť

en: Empty Trash
sk: Vyprázdniť kôš

en: Move to Trash
sk: Presunúť do koša

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
sk: Naozaj chcete vyprázdniť priečinok koša?

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete presunúť všetky správy z priečinku <b>%1</b> do koša?</qt>

en: Moved all messages to the trash
sk: Všetky správy presunuté do koša

en: Are you sure you want to expire all old messages?
sk: Naozaj chcete zrušiť platnosť všetkých starých správ?

en: Expire Old Messages?
sk: Zrušiť platnosť starých správ?

en: Expire
sk: Zrušiť platnosť

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
sk: Načítanie externých odkazov v html pošte Vás robí zraniteľnejším voči "spamu" a zvyšuje pravdepodobnosť, že Váš systém bude napadnutý z hľadiska bezpečnosti.

en: Security Warning
sk: Bezpečnostné varovanie

en: Load External References
sk: Načitať externé odkazy

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
sk[0]: <qt>Naozaj chcete odstrániť %1 vybranú správu?<br />Keď bude odstránená, nie je možné ju už obnoviť.</qt>
sk[1]: <qt>Naozaj chcete odstrániť %1 vybrané správy?<br />Keď budú odstránené, nie je možné ich už obnoviť.</qt>
sk[2]: <qt>Naozaj chcete odstrániť %1 vybraných správ?<br />Keď budú odstránené, nie je možné ich už obnoviť.</qt>

en: Delete Messages
sk: Zmazať správy

en: Delete Message
sk: Zmazať správu

en: Moving messages...
sk: Presun správ...

en: Deleting messages...
sk: Odstraňovanie správ...

en: Messages deleted successfully.
sk: Správy úspešne zmazané.

en: Messages moved successfully.
sk: Správy úspešne presunuté.

en: Deleting messages failed.
sk: Zmazanie správ zlyhalo.

en: Deleting messages canceled.
sk: Zmazanie správ zrušené.

en: Moving messages failed.
sk: Presun správ zlyhal.

en: Moving messages canceled.
sk: Presun správ zrušený.

[ctx: @title:window]
en: Move Messages to Folder
sk: Premiestniť správy do priečinka

en: Copying messages...
sk: Kopírovanie správ...

en: Messages copied successfully.
sk: Správy úspešne skopírované.

en: Copying messages failed.
sk: Kopírovanie správ zlyhalo.

en: Copying messages canceled.
sk: Kopírovanie správ zrušené.

[ctx: @title:window]
en: Copy Messages to Folder
sk: Kopírovať správy do priečinka

en: Moving messages to trash...
sk: Presúvam správy do koša...

en: Deleting and moving messages to trash...
sk: Mažem a presúvam správy do koša...

en: Messages moved to trash successfully.
sk: Správy úspešne presunuté do koša.

en: Messages moved to trash or deleted successfully
sk: Správy úspešne presunuté do koša alebo vymazané

en: Moving messages to trash failed.
sk: Presúvanie správ do koša zlyhalo.

en: Deleting or moving messages to trash failed.
sk: Presúvanie správ do koša alebo mazanie zlyhalo.

en: Moving messages to trash canceled.
sk: Presúvanie správ do koša zrušené.

en: Deleting or moving messages to trash canceled.
sk: Presúvanie správ do koša alebo mazanie zrušené.

[ctx: @title:window]
en: Jump to Folder
sk: Preskočiť do priečinku

en: Save &As...
sk: Uložiť &ako...

en: &Expire All Folders
sk: Zrušiť &platnosť vo všetkých priečinkoch

en: Check &Mail
sk: S&kontrolovať poštu

en: Check Mail In
sk: Skontrolovať poštu v

en: Check Mail
sk: Skontrolovať poštu

en: &Send Queued Messages
sk: Poslať pozdržané &správy

en: Online status (unknown)
sk: Stav online (neznámy)

en: Send Queued Messages Via
sk: Poslať pozdržané správy cez

en: Certificate Manager
sk: Správca certifikátov

en: &Import Messages...
sk: Importovať správy...

en: Filter &Log Viewer...
sk: Prehliadač záznamu &filtrov...

en: &Import from another Email Client...
sk: Importovať z iného e-mailového klienta...

en: Edit "Out of Office" Replies...
sk: Upraviť odpovede "Mimo kanceláriu"...

en: &Configure Automatic Archiving...
sk: Nastaviť automatické archivovanie...

en: Delayed Messages...
sk: Zdržané správy...

en: Followup Reminder Messages...
sk: Pripomienkovač správ Followup...

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
sk: Odstrá&niť

en: M&ove Thread to Trash
sk: Presunúť vlákno do k&oša

en: Move thread to trashcan
sk: Presunúť vlákno do koša

en: Delete T&hread
sk: Zmazať vlá&kno

en: &Find Messages...
sk: &Nájsť správy...

en: Select &All Messages
sk: Vybrať &všetky správy

en: &Mailing List Management...
sk: Správca distribučného zozna&mu...

en: &Assign Shortcut...
sk: Prir&adiť skratku...

en: &Expiration Settings
sk: Nastav&enia doby vypršania

en: &Archive Folder...
sk: Archivovať priečinok...

en: Load E&xternal References
sk: Načítať e&xterné odkazy

en: Copy Message To...
sk: Kopírovať správu do...

en: Move Message To...
sk: Presunúť správu do...

en: &New Message...
sk: &Nová správa...

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
sk: Nový

en: Message From &Template
sk: Správa zo ša&blóny

en: New Message t&o Mailing-List...
sk: N&ová správa do konferencie...

en: &Create Filter
sk: &Vytvoriť filter

en: Filter on &Subject...
sk: Filter na &Predmet...

en: Filter on &From...
sk: Filter na &Odosielateľa...

en: Filter on &To...
sk: Filter na &Komu...

en: Filter on &Cc...
sk: Filter na &Cc...

en: Mark &Thread
sk: Označiť &vlákno

en: Mark Thread as &Read
sk: Označiť vlákno ako P&rečítané

en: Mark all messages in the selected thread as read
sk: Označiť všetky správy vo vybranom vlákne ako prečítané

en: Mark Thread as &Unread
sk: Označiť vlákno ako N&eprečítané

en: Mark all messages in the selected thread as unread
sk: Označiť všetky správy vo vybranom vlákne ako neprečítané

en: Mark Thread as &Important
sk: Označiť vlákno ako &Dôležité

en: Remove &Important Thread Mark
sk: Odstániť označenie vlákna ako &dôležité

en: Mark Thread as &Action Item
sk: Označiť vlákno ako &Akčná položka

en: Remove &Action Item Thread Mark
sk: Odstrániť označenie vlákno akčnej položky

en: &Watch Thread
sk: Sledovať &vlákno

en: &Ignore Thread
sk: Ignorovať &vlákno

en: Save A&ttachments...
sk: &Uložiť prílohy...

en: Copy Decrypted To...
sk: Kopírovať rozšifrované do...

en: Appl&y All Filters
sk: &Použiť všetky filtre

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
sk: Rozbaliť vlákno / skupinu

en: Expand the current thread or group
sk: Rozbaliť aktuálne vlákno alebo skupinu

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
sk: Zbaliť vlákno / skupinu

en: Collapse the current thread or group
sk: Zbaliť aktuálne vlákno alebo skupinu

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
sk: R&ozbaliť všetky vlákna

en: Expand all threads in the current folder
sk: Rozbaliť všetky vlákna v aktuálnom priečinku

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
sk: Z&abaliť všetky vlákna

en: Collapse all threads in the current folder
sk: Zabaliť všetky vlákna v aktuálnom priečinku

en: &Display Message
sk: &Zobraziť správy

en: &Next Message
sk: Ďa&lšia správa

en: Go to the next message
sk: Prejsť na nasledujúcu správu

en: Next &Unread Message
sk: Nasled&ujúca neprečítaná správa

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
sk: Nasledujúca

en: Go to the next unread message
sk: Prejsť na nasledujúcu neprečítanú správu

en: &Previous Message
sk: Pre&dchádzajúca správa

en: Go to the previous message
sk: Prejsť na predchádzajúcu správu

en: Previous Unread &Message
sk: Predchádzajúca &neprečítaná správa

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
sk: Predchádzajúca

en: Go to the previous unread message
sk: Prejsť na predchádzajúcu neprečítanú správu

en: Next Unread &Folder
sk: Na&sledujúci neprečítaný priečinok

en: Go to the next folder with unread messages
sk: Nasledujúci priečinok s neprečítanými správami

en: Previous Unread F&older
sk: Pre&dchádzajúci neprečítaný priečinok

en: Go to the previous folder with unread messages
sk: Predchádzajúci priečinok s neprečítanými správami

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
sk: Nasledujúci neprečítaný &text

en: Go to the next unread text
sk: Prejsť na nasledujúci neprečítaný text

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
sk: Posúvať sa dole v aktuálnej správe. Po dosiahnutí konca správy, presunúť sa na ďalšiu neprečítanú správu.

en: Configure &Filters...
sk: Nastavenie &filtrov...

en: Manage &Sieve Scripts...
sk: Správa &Sieve skriptov...

en: &Add Account...
sk: Pridať účet...

en: KMail &Introduction
sk: KMail Ú&vod

en: Display KMail's Welcome Page
sk: Zobraziť uvítaciu stránku KMailu

en: Configure &Notifications...
sk: Nastaviť &upozornenia...

en: &Configure KMail...
sk: &Nastavenie KMail...

en: Expire...
sk: Zrušiť platnosť...

en: Add Favorite Folder...
sk: Pridať obľúbený priečinok...

en: Serverside Subscription...
sk: Prihlásenie na strane servera...

en: Apply All Filters
sk: Použiť všetky filtre

en: Import/Export KMail Data...
sk: Importovať/Exportovať KMail dáta...

en: New AddressBook Contact...
sk: Nový kontakt adresára...

en: Account &Settings
sk: Nastavenia účtu

en: Restart Account
sk: Reštartovať účet

en: Copy Message to Folder
sk: Kopírovať správu do priečinka

en: Jump to Folder...
sk: Preskočiť na priečinok...

en: Abort Current Operation
sk: Prerušiť aktuálnu operáciu

en: Focus on Next Folder
sk: Fokus na nasledujúci priečinok

en: Focus on Previous Folder
sk: Fokus na predchádzajúci priečinok

en: Select Folder with Focus
sk: Vybrať priečinok s fokusom

en: Focus on First Folder
sk: Zamerať na prvý priečinok

en: Focus on Last Folder
sk: Zamerať na posledný priečinok

en: Focus on Next Message
sk: Fokus na nasledujúcu správu

en: Focus on Previous Message
sk: Fokus na predchádzajúcu správu

en: Select First Message
sk: Vybrať prvú správu

en: Select Last Message
sk: Vybrať poslednú správu

en: Select Message with Focus
sk: Vybrať správu s fokusom

en: Set Focus to Quick Search
sk: Nastaviť výber na rýchle hľadanie

en: Extend Selection to Previous Message
sk: Rozšíriť výber na predošlú správu

en: Extend Selection to Next Message
sk: Rozšíriť výber na ďalšiu správu

en: Move Message to Folder
sk: Presunúť správu do priečinka

en: Mark All Messages As Read in This Folder and All its Subfolder
sk: Označiť všetky správy ako prečítané v tomto priečinku a vo všetkých podpriečinkoch

en: Remove Duplicates in This Folder and All its Subfolder
sk: Označiť duplicity v tomto priečinku a vo všetkých podpriečinkoch

[ctx: @title:window]
en: Add Favorite Folder
sk: Pridať obľúbený priečinok

en: &Delete Search
sk: Zmazať hľa&danie

en: Edit Search...
sk: Upraviť hľadanie...

en: Configure Unified Mailbox
sk: Nastaviť zlúčené mailboxy

en: E&mpty Trash
sk: Vyprázdniť &kôš

en: &Move All Messages to Trash
sk: Vš&etky správy presunúť do koša

en: &Undo
sk: &Späť

en: &Undo: "%1"
sk: &Späť: "%1"

[ctx: Show shortcut for focus quick search. Don't change it]
en: Search... <%1>
sk: Hľadať... <%1>

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
sk: Použitie HTML v pošte Vás robí zraniteľnejším voči "spamu" a zvyšuje pravdepodobnosť, že Váš systém bude napadnutý z hľadiska bezpečnosti.

en: Use HTML
sk: Použiť HTML

en: You have more than one email account set up.
    Do you want to enable the Unified Mailbox feature to show unified content of your inbox, sent and drafts folders?
    You can configure unified mailboxes, create custom ones or
    disable the feature completely in KMail's Plugin settings.
sk: Máte viac ako jeden e-mailový účet.
    Chcete povoliť funkciu Unified Mailbox, aby sa zobrazoval jednotný obsah priečinka doručenej pošty, odoslaných priečinkov a konceptov?
    Môžete nakonfigurovať zjednotené poštové schránky, vytvoriť vlastné alebo
    túto funkciu úplne vypnite v nastaveniach doplnku KMail's Plugin.

en: Enable Unified Mailboxes?
sk: Povoliť zlúčené poštové schránky?

en: Enable Unified Mailboxes
sk: Povoliť zlúčené poštové schránky

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Starting...
sk: Štartovanie...

en: &Move to Trash
sk: &Presunúť do koša

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
sk: Kôš

en: Move message to trashcan
sk: Presunúť správu do koša

en: Cannot copy item. %1
sk: Nemôžem kopírovať položku. %1

en: New Message To...
sk: Nová správa na adresu...

en: Reply To...
sk: Odpovedať na adresu...

en: Forward To...
sk: Poslať ďalej na adresu...

en: Add to Address Book
sk: Pridať do adresára

en: Add to Existing Contact
sk: Pridať k existujúcemu kontaktu

en: Open in Address Book
sk: Otvoriť v adresári

en: Bookmark This Link
sk: Uložiť záložku pre tento odkaz

en: Edit contact...
sk: Upraviť kontakt...

en: Save Link As...
sk: Uložiť odkaz ako...

en: &Find in Message...
sk: &Nájsť v správe...

en: Save Image On Disk...
sk: Uložiť obrázok na disk...

en: Show HTML Format
sk: Zobraziť HTML formát

en: Show HTML format when mail comes from this contact
sk: Zobraziť HTML formát, keď príde e-mail od tohto kontaktu

en: Load external reference when mail comes for this contact
sk: Načítať externú referenciu, keď príde e-mail od tohto kontaktu

en: Share image...
sk: Zdieľať obrázok...

en: KMail is now based on the Akonadi Personal Information Management framework, which brings many changes all around.
sk: KMail je teraz založený na Akonadi Personal Information Management framework, čo prinieslo množstvo zmien.

en: Improved searches
sk: Zlepšené hľadania

en: Support for adding notes (annotations) to mails
sk: Podpora pridávania poznámok (anotácií) k správam

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
sk: Menej mrznutia GUI, kontrola pošty prebieha na pozadí

en: Plugins support
sk: Podpora pluginov

en: New HTML renderer (QtWebEngine)
sk: Nový HTML renderer (QtWebEngine)

en: Added Check for Phishing URL
sk: Pridaná kontrola pre phishingové URL

en: The KDE Mail Client
sk: KDE poštový klient

en: Retrieving Folder Contents
sk: Získavam obsah priečinka

en: Please wait . . .
sk: Prosím čakajte...

en: Offline
sk: Nepripojený

en: KMail is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goOnline">here</a> to go online . . .</p>
sk: KMail je momentálne v offline móde. Kliknite <a href="kmail:goOnline">sem</a> pre prechod na online . . .</p>

en: Account is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goResourceOnline">here</a> to go online . . .</p>
sk: Účet je momentálne v offline móde. Kliknite <a href="kmail:goResourceOnline">sem</a> na prechod na online . . .</p>

en: Contact modified successfully
sk: Kontakty zmenené úspešne

en: New Messages In
sk: Nové správy v

en: There are no unread messages
sk: Žiadne neprečítané správy

en: 1 unread message | %1 unread messages
sk[0]: 1 neprečítaná správa
sk[1]: %1 neprečítané správy
sk[2]: %1 neprečítaných správ

en: Show full path for folders
sk: Zobraziť celú cestu priečinkov

en: Mail Summary Configuration Dialog
sk: Dialóg nastavenia súhrnu pošty

[ctx: @info:tooltip]
en: Show full path for each folder
sk: Pre každý priečinok ukázať celú cestu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this option if you want to see the full path for each folder listed in the summary. If this option is not enabled, then only the base folder path will be shown.
sk: Povoľte túto voľbu, ak chcete vidieť celú cestu pre každý priečinok uvedený v súhrne. Ak táto voľba nie je povolená, potom sa ukáže iba základná cesta priečinka.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Message...
sk: Nová správa...

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create and send a new email message.
sk: Zobrazí sa vám dialóg, kde môžete vytvoriť a odoslať novú e-mailovú správu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Sync Mail
sk: Synchrinizovať poštu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Synchronize groupware mail" ) );
en: Choose this option to synchronize your groupware email.
sk: Vyberte túto voľbu pre synchronizáciu vášho groupware e-mailu.

en: New Messages
sk: Nové správy

en: <qt><b>%1</b><br/>Total: %2<br/>Unread: %3</qt>
sk: <qt><b>%1</b><br/>Celkovo: %2<br/>Neprečítaných: %3</qt>

en: No unread messages in your monitored folders
sk: V monitorovaných priečinkoch nie sú žiadne neprečítané správy

en: Open Folder: "%1"
sk: Otvoriť priečinok: "%1"

[ctx: @title:column plugin name]
en: Summary Plugin Name
sk: Názov pluginu súhrnu

en: Select the plugin summaries to show on the summary page.
sk: Vybrať pluginy súhrnov pre zobrazenie na súhrnnej stránke.

en: KDE Kontact Summary
sk: Súhrn KDE Kontact

en: Kontact Summary
sk: Súhrn Kontact

en: &Configure Summary View...
sk: Nas&taviť súhrn...

en: Configure the summary view
sk: Nastaviť pohľad súhrnu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choosing this will show a dialog where you can select which summaries you want to see and also allow you to configure the summaries to your liking.
sk: Tento výber vám ukáže dialóg, kde si môžete vybrať, ktoré súhrny chcete vidieť a tiež vám umožní konfigurovať súhrny podľa vašich predstáv.

en: Summary for %1
sk: Súhrn pre %1

en: What's next?
sk: Čo ďalej?

en: Sync All
sk: Synchronizovať &všetko

[ctx: @action:inmenu sync everything]
en: All
sk: Všetko

en: Kontact Summary View
sk: Pohľad súhrnu Kontact

en: Retrieving folder properties
sk: Získavam vlastnosti priečinka

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
sk: Sieť nie je nepripojená. Informácie priečinka sa nedajú aktualizovať.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
sk: Vlastnosti priečinka %1

[ctx: Message->]
en: &Reply
sk: &Odpovedať

en: &Reply...
sk: Od&povedať...

en: Reply to &All...
sk: Odpovedať &všetkým...

en: Reply to A&uthor...
sk: Odpovedať &autorovi...

en: Reply to Mailing-&List...
sk: Odpovedať do kon&ferencie...

en: Reply Without &Quote...
sk: Odpovedať &bez citovania...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
sk: V riadku...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
sk: &Ako prílohu...

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
sk: &Presmerovať...

en: Mar&k Message
sk: O&značiť správu

[ctx: Message->]
en: &Forward
sk: P&oslať ďalej

en: Add Note...
sk: Pridať poznámku...

en: &Edit As New
sk: Upraviť ako novú

en: Filter on Mailing-&List...
sk: Filter na kon&ferenciu...

en: Add Followup Reminder...
sk: Pridať pripomienku Followup...

en: Send A&gain...
sk: Poslať &znovu...

en: New Message From &Template
sk: Nová správa zo ša&blóny

en: Export to PDF...
sk: Exportovať to PDF...

en: Edit Note...
sk: Upraviť poznámku...

en: Filter on Mailing-List...
sk: Filter na Mailing-List...

en: <unknown>
sk: <neznáme>

en: Mailing List Name: %1
sk: Názov Mailing List-u: %1

en: Open Message in List Archive
sk: Otvoriť správu v zozname archívov

en: Post New Message
sk: Poslať novú správu

en: Go to Archive
sk: Ísť na archív

en: Request Help
sk: Vyžiadať pomoc

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
sk: Kontaktovať vlastníka

en: Unsubscribe from List
sk: Odhlásiť z konferencie

en: Filter on Mailing-List %1...
sk: Filter na Mailing-List %1...

en: email
sk: e-mail

en: web
sk: Web

en: Export to PDF
sk: Exportovať to PDF

en: PDF document (*.pdf)
sk: PDF dokument (*.pdf)

en: Reindex
sk: Preindexovať

en: Search Anyway
sk: Hľadať aj tak

[ctx: @title:window]
en: Indexing
sk: Indexovanie

en: Indexing Collections...
sk: Indexujem zbierky...

en: From
sk: Od

[ctx: Receiver of the email]
en: To
sk: Pre

en: Date
sk: UDátum

en: Preview
sk: Náhľad

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
sk: Priečinok

en: Search failed some errors were found: <ul><li>%1</li></ul>
sk: Hľadanie zlyhalo. Nájdené chyby: <ul><li>%1</li></ul>

[ctx: @title:window]
en: Find Messages
sk: Nájsť správy

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
sk: &Hľadať

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
sk: V riadku...

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
sk: &Ako prílohu...

en: Save Attachments...
sk: Uložiť prílohy...

en: Clear Selection
sk: Vyčistiť výber

en: Jump to original folder
sk: Skočiť do pôvodného priečinku

en: %1 match | %1 matches
sk[0]: %1 odpovedajúca
sk[1]: %1 odpovedajúce
sk[2]: %1 odpovedajúcich

en: Last Search
sk: Posledné hľadanie

en: You did not selected a valid folder.
sk: Nevybrali ste platný priečinok.

en: You forgot to select collections.
sk: Zabudli ste vybrať kolekcie.

en: You forgot to define condition.
sk: Zabudli ste definovať podmienku.

en: All folders selected are empty or were not indexed.
sk: Všetky vybrané priečinky sú prázdne alebo neboli indexované.

en: You forgot to add conditions.
sk: Zabudli ste pridať podmienku.

en: Contains condition cannot be used with a number of characters inferior to 4.
sk: Obsiahnutá podmienka sa nedá použiť s počtom znakov menším ako 4.

en: Searching...
sk: Hľadá sa...

en: Cannot get search result. %1
sk: Nie je možné získať výsledok hľadania. %1

en: Search failed.
sk: Hľadanie zlyhalo.

en: Search complete.
sk: Hľadanie ukončené.

en: Search stopped.
sk: Hľadanie zastavené.

en: There was a problem renaming your search folder. A common reason for this is that another search folder with the same name already exists. Error returned "%1".
sk: Nastala chyba pri premenovaní vášho priečinku hľadania. Bežný dôvod je ten, že už existuje iný priečinok hľadania s rovnakým názvom. Vrátená chyba "%1".

en: Copy Message | Copy %1 Messages
sk[0]: Kopírovať správu
sk[1]: Kopírovať %1 správy
sk[2]: Kopírovať %1 správ

en: Cut Message | Cut %1 Messages
sk[0]: Vystrihnúť správu
sk[1]: Vystrihnúť %1 správy
sk[2]: Vystrihnúť %1 správ

en: Checking index status...
sk: Kontrolujem stav indexu...

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ExcludeImportantMailFromExpiry), group (Behaviour)
en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
sk: Toto zabraňuje automatickému expirovaniu starých správ v priečinku zo zmazania (alebo presunutia do archívneho priečinku) správ ktoré sú označené ako 'Dôležité' alebo 'Akčná položka'

note: i18n: ectx: label, entry (AllowLocalFlags), group (Behaviour)
en: Allow local flags in read-only folders
sk: Povoliť miestne príznaky na priečinkoch iba na čítanie

note: i18n: ectx: label, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: Send queued mail on mail check
sk: Poslať správy z frontu pri kontrole pošty

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
sk: <qt><p>Vyberte ak chcete, aby KMail poslal všetky správy v outboxe pri manuálnych alebo všetkých kontrolách pošty, alebo či nechcete správy posielať automaticky vôbec. </p></qt>

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastSelectedFolder), group (FolderSelectionDialog)
en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
sk: Posledný vybraný priečinok v dialógu výberu priečinkov.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUnreadInTaskbar), group (General)
en: Show Unread Email in TaskBar
sk: Zobraziť neprečítané správy v systémovej lište

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalEditor), group (General)
en: Specify e&ditor:
sk: &Zadajte editor:

note: i18n: ectx: label, entry (UseExternalEditor), group (General)
en: Use e&xternal editor instead of composer
sk: Použiť externý editor namiesto composera

note: i18n: ectx: label, entry (CustomMessageHeadersCount), group (General)
en: Specifies the number of custom MIME header fields to be inserted in messages (for internal use only)
sk: Určuje počet vlastných polí MIME hlavičiek na vloženie do správ (len pre vnútorné použitie)

note: i18n: ectx: label, entry (CloseToQuotaThreshold), group (General)
en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
sk: Prah, kedy varovať používateľa, že priečinok sa blíži ku kvóte.

note: i18n: ectx: label, entry (EmptyTrashOnExit), group (General)
en: Empty the local trash folder on program exit
sk: &Vyprázdniť kôš pri ukončení programu

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteMessageWithoutConfirmation), group (General)
en: Delete messages without confirmation
sk: Vymazať správy bez potvrdenia

note: i18n: ectx: label, entry (StartSpecificFolderAtStartup), group (General)
en: Allow to start specific folder
sk: Povoliť spustenie určeného priečinka

note: i18n: ectx: label, entry (StartupFolder), group (General)
en: Specify the folder to open when the program is started
sk: Nastaviť priečinok na otvorenie pri spustení programu

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpiring), group (General)
en: Specifies whether the folders will expire in the background (for internal use only)
sk: Určuje, či priečinky expirujú na pozadí (len pre vnútorné použitie)

note: i18n: ectx: label, entry (FirstStart), group (General)
en: Specifies whether this is the very first time that the application is run (for internal use only)
sk: Určuje, či je aplikácia spustená prvý krát (len pre vnútorné použitie)

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Whether to ask if users wants to enable Unified Mailboxes if more than one email accounts are detected. We only ever ask once.
sk: Či sa má pýtať používateľov na povolenie Združených poštových schránok, pokiaľ je zistených viac poštových účtov. Budeme sa pýtať iba raz.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviousNewFeaturesMD5), group (Internal)
en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
sk: Táto hodnota je použitá na rozhodnutie, či sa má zobraziť Úvod KMail.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableFolderQuickSearch), group (UserInterface)
en: Show folder quick search line edit
sk: Zobraziť pole rýchleho hľadania priečinka

note: i18n: ectx: label, entry (ForwardingInlineByDefault), group (Composer)
en: Forward Inline As Default.
sk: Preposlať v riadku ako predvolené.

note: i18n: ectx: label, entry (TooManyRecipients), group (Composer)
en: Warn if the number of recipients is more than:
sk: Varovať ak počet prijímateľov je väčší ako:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooManyRecipients), group (Composer) i18n: ectx: whatsthis, entry (RecipientThreshold), group (Composer)
en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
sk: Ak počet prijímateľov je väčší ako táto hodnota, KMail upozorní a vypýta si potvrdenie pred poslaním mailu. Upozornenie sa dá vypnúť.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBeforeSend), group (Composer)
en: Confirm &before send
sk: &Potvrdiť pred poslaním

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSpellingBeforeSend), group (Composer)
en: Check spelling before send
sk: Skontroluje pravopis pred odoslaním

note: i18n: ectx: label, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: Automatically request &message disposition notifications
sk: Automaticky poslať požiadavku potvrdenia o doručení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
sk: <qt><p>Povoľte túto možnosť, ak vyžadujete potvrdenie o prijatí správy (MDN) pre všetky vaše správy.</p><p>Táto možnosť ovplyvňuje iba predvolené; stále môžete povoliť alebo zakázať vyžiadanie MDN pre každú správu v composeri, položka ponuky <em>Možnosti</em>-><em>Vyžiadať potvrdenie o prijatí</em>.</p></qt>

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: Autosave interval:
sk: Interval pre automatické ukladanie:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
sk: Záložná kópia textu v composeri sa môže vytvárať pravidelne. Tu sa nastavuje interval použitý na vytváranie záloh. Automatické ukladanie môžete zakázať nastavením hodnoty na 0.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSnippetManager), group (Composer)
en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
sk: Zobraziť panely textových úryvkov a vkladania v composeri.

note: i18n: ectx: label, entry (CryptoStoreEncrypted), group (Composer)
en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
sk: Pri kontrole, poslané správy budú uložené v šifrovanej forme

note: i18n: ectx: label, entry (RecentUrls), group (Composer)
en: A list of all the recently used URLs
sk: Zoznam všetkých nedávno použitých URL

note: i18n: ectx: label, entry (RecentEncodings), group (Composer)
en: A list of all the recently used encodings
sk: Zoznam všetkých nedávno použitých kódovaní

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCryptoLabelIndicator), group (Composer)
en: Show crypto label indicator
sk: Zobraziť indikátor šifrovaného popisu

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSendDefaultActionShortcut), group (Composer)
en: Validate Send Default Shortcut
sk: Skontrolovať poslať predvolenú skratku

note: i18n: ectx: label, entry (IdentityDialogSize), group (Geometry)
en: The size of the identity dialog (for internal use only)
sk: Veľkosť dialógu identity (len pre vnútorné použitie)

note: i18n: ectx: label, entry (SearchWidgetWidth), group (Geometry)
en: The width of the search window (for internal use only)
sk: Šírka okna hľadania (len pre vnútorné použitie)

note: i18n: ectx: label, entry (SearchWidgetHeight), group (Geometry)
en: The height of the search window (for internal use only)
sk: Výška okna hľadanie (len pre vnútorné použitie)

note: i18n: ectx: label, entry (ConfigureDialogWidth), group (Geometry)
en: The width of the Configure KMail dialog (for internal use only)
sk: Šírka konfiguračného dialógu KMail (len pre vnútorné použitie)

note: i18n: ectx: label, entry (ConfigureDialogHeight), group (Geometry)
en: The height of the Configure KMail dialog (for internal use only)
sk: Výška konfiguračného dialógu KMail (len pre vnútorné použitie)

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Message Preview Pane
sk: Náhľad správy

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Do not show a message preview pane
sk: Nezobraziť panel náhľadu správy

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane below the message list
sk: Zobraziť náhľad správy po&d zoznamom správ

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane next to the message list
sk: Zobraziť náhľad správy &vedľa zoznamu správ

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Folder List
sk: Zoznam priečinkov

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Long folder list
sk: Dlhý zoznam priečinkov

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Short folder list
sk: Krátky zoznam priečinkov

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateNewMessage), group (GlobalTemplates)
en: Message template for new message
sk: Šablóna pre novú správu

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReply), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply
sk: Šablóna pre odpoveď

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReplyAll), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply to all
sk: Šablóna správy pre odpovedať všetkým

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateForward), group (GlobalTemplates)
en: Message template for forward
sk: Šablóna pre poslať ďalej

note: i18n: ectx: label, entry (QuoteString), group (GlobalTemplates)
en: Quote characters
sk: Znaky citácie

note: i18n: ectx: label, entry (ToolTipDisplayPolicy), group (MainFolderView)
en: Specifies the policy used when displaying policy
sk: Určuje politiku použitú pri zobrazovaní politiky

note: i18n: ectx: label, entry (CollectionWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the collection field in the Search Window dialog (for internal use only)
sk: Určuje šírku poľa kolekcia v dialógu okna hľadania (len pre vnútorné použitie)

note: i18n: ectx: label, entry (SubjectWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the subject field in the Search Window dialog (for internal use only)
sk: Určuje šírku poľa predmet v dialógu okna hľadania (len pre vnútorné použitie)

note: i18n: ectx: label, entry (SenderWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the sender field in the Search Window dialog (for internal use only)
sk: Určuje šírku poľa odosielateľ v dialógu okna hľadania (len pre vnútorné použitie)

note: i18n: ectx: label, entry (ReceiverWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the receiver field in the Search Window dialog (for internal use only)
sk: Určuje šírku poľa prijímateľ v dialógu okna hľadania (len pre vnútorné použitie)

note: i18n: ectx: label, entry (DateWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the date field in the Search Window dialog (for internal use only)
sk: Určuje šírku poľa dátum v dialógu okna hľadania (len pre vnútorné použitie)

note: i18n: ectx: label, entry (FolderWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the folder field in the Search Window dialog (for internal use only)
sk: Určuje šírku poľa priečinka v dialógu okna hľadania (len pre vnútorné použitie)

en: Message Tag: %1
sk: Značka správy: %1

en: Add new tag...
sk: Pridať novú značku...

en: More...
sk: Viac...

en: Tag not Found
sk: Značka sa nenašla

en: Toggle Message Tag: %1
sk: Prepnúť značku správy: %1

[ctx: @title:window]
en: Select Tags
sk: Vybrať značky

en: Add New Tag...
sk: Pridať nový štítok...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customizeAccountOrder)
en: Customize accounts order...
sk: Upraviť poradie účtov...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group)
en: New Mail Notification
sk: Upozornenie na novú poštu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Show for each folder the number of newly arrived messages
sk: Pre každý priečinok zobraziť počet nových správ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Deta&iled new mail notification
sk: &Detailné upozornenie na novú poštu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mOtherNewMailActionsButton)
en: Other Actio&ns...
sk: Iné akcie...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: Add a new identity
sk: Pridať novú identitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: &Add...
sk: &Pridať...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: Modify the selected identity
sk: Zmeniť vybranú edentitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: Rename the selected identity
sk: Premenovať vybranú identitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: &Rename
sk: &Premenovať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remove the selected identity
sk: Odstrániť vybranú identitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Use the selected identity by default
sk: Použiť vybranú identitu ako predvolenú

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Set as &Default
sk: Nastaviť ako štan&dardné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Some of the folders you want to search in are not fully indexed yet or have been excluded from indexing. All the folders checked below will be scheduled for priority reindexing. If you uncheck a folder it may still be indexed later, unless it was manually excluded from indexing.
sk: Niektoré priečinky, ktoré chcete prehľadať, nie sú ešte plne indexované alebo boli vylúčené z indexovania. Všetky priečinky označené dolu budú naplánované na prioritné preindexovanie. Ak odznačíte priečinok, môže sa stále indexovať neskôr, ak nebol ručne vylúčený z indexovania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllBtn)
en: &Select All
sk: Vybrať &všetko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unselectAllBtn)
en: Unselect All
sk: Odznačiť všetko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowPopupAfterDnD)
en: &Ask for action after dragging messages to another folder
sk: Pýtať sa na akciu pri pretiahnutí správ &do iného priečinku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEmptyTrashCheck)
en: Empty local &trash folder on program exit
sk: &Vyprázdniť kôš pri ukončení programu

[ctx: to be continued with "do not loop", "loop in current folder", and "loop in all folders"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLoopLabel)
en: When &trying to find unread messages:
sk: Pri pokuse o nájdenie neprečítaných správ:

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mEnterFolderLabel)
en: When ente&ring a folder:
sk: Pri vstupe do priečinka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludeImportantFromExpiry)
en: E&xclude important messages from expiry
sk: &Vynechať dôležité správy z rušenia platnosti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to First Unread Message
sk: Skočiť na prvú nečítanú správu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Last Selected Message
sk: Skočiť na poslednú vybranú správu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Newest Message
sk: Skočiť na najnovšiu správu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Oldest Message
sk: Skočiť na najstaršiu správu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDelayedMarkAsRead)
en: Mar&k selected message as read after
sk: Označiť potom vybranú správu ako prečítanú

[ctx: what's this help]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When jumping to the next unread message, it may occur that no more unread messages are below the current message.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not loop:</span> The search will stop at the last message in the current folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in current folder:</span> The search will continue at the top of the message list, but not go to another folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all folders:</span> The search will continue at the top of the message list. If no unread messages are found it will then continue to the next folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Similarly, when searching for the previous unread message, the search will start from the bottom of the message list and continue to the previous folder depending on which option is selected.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all marked folders: </span>This is the same as "Loop in all folders" except that only folders are taken into account which have been marked with the folder property "Act on new/unread mail in this folder".</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Pri skoku na ďalšiu neprečítanú správu, sa môže stať, že žiadne ďalšie neprečítané správy nie sú pod aktuálnou správou.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Necyklovať:</span> Hľadanie sa zastaví na poslednej správe v aktuálnom priečinku.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Cyklovať v aktuálnom priečinku:</span> Hľadanie bude pokračovať navrchu zoznamu správ, ale nepôjde na ďalší priečinok.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Cyklovať vo všetkých priečinkoch:</span> Hľadanie bude pokračovať navrchu zoznamu správ. Ak sa nenájde žiadna neprečítaná správa, pokračuje sa na ďalší priečinok.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Podobne, pri hľadaní predošlej neprečítanej správy, hľadanie sa začne od spodu zoznamu správ a pokračuje na predošlý priečinok a závislosti na tom, aký možnosť je vybraná.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Cyklovať vo všetkých vybraných priečinkoch: </span>Použiť rovnaké ako "Cyklovať vo všetkých priečinkoch" okrem toho že iba tie priečinky sú vybrané z účtu, ktoré boli označené vlastnosťou priečinku "Vykonať na nových/neprečítaných správach v tomto priečinku".</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Do not Loop
sk: Necyklovať

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in Current Folder
sk: Cyklovať v aktuálnom priečinku

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Folders
sk: Cyklovať vo &všetkých priečinkoch

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Marked Folders
sk: Cyklovať vo &všetkých vybraných priečinkoch

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mDelayedMarkTime)
en:  sec
sk:  sek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mStartUpFolderCheck)
en: Open this folder on &startup:
sk: Otvoriť tento priečinok pri spustení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDeleteMessagesWithoutConfirmation)
en: Allow deleting messages without confirmation
sk: Povoliť mazanie správ bez potvrdenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxAllFolders)
en: Search in &all folders
sk: Hľadať vo &všetkých priečinkoch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxSpecificFolders)
en: Search &only in:
sk: Hľadať &iba v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mChkSubFolders)
en: &Include sub-folders
sk: A&j podpriečinky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkMultiFolders)
en: Select specific folders:
sk: Vybrať určené priečinky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectMultipleFolders)
en: Select Folders...
sk: Vybrať priečinky...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSearchFolderLbl)
en: Search folder &name:
sk: Hľadať meno &priečinku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchFolderOpenBtn)
en: Open &Search Folder
sk: Otvoriť priečinok hľadania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchResultOpenBtn)
en: Open &Message
sk: Otvoriť správu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: Check to store messages encrypted
sk: Zaškrtnite pre ukladanie zašifrovaných správ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
sk: <qt>
    <h1>Uložiť správy šifrované</h1>
    Ak je táto voľba zapnutá, poslané správy sa ukladajú šifrované tak, ako boli poslané. Neodporúča sa to, pretože nebudete môcť čítať správy v prípade, že potrebný certifikát stratí platnosť.
    <p>
    Je ale možné, že vaše miestne pravidlá vyžadujú zapnutie tejto voľby. Ak neviete, kontaktujte vášho administrátora.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, warnGroupBox)
en: Warn if certificates/ke&ys expire soon (configure thresholds below)
sk: Varovať pred skončením platnosti certifikátu alebo kľúča vopred (dole nastavte hranice pre varovania)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: For end-user certificates/&keys:
sk: Pre koncové certifikáty/kľúče:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrOwnKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip)
en: Select the number of days here
sk: Tu si vyberte počet dní

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
sk: <qt>
    <h1>Varovať ak certifikát v reťazi stratí platnosť</h1>
    Vyberte minimálny počet dní, ktoré ešte musia byť všetky certifikáty reťaze platné. Inak sa zobrazí varovanie.
    <p>
    Odporúčané nastavenie pre SPHINX je 14 dní.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
sk: <qt>
    <h1>Varovať ak certifikát pre šifrovanie stratí platnosť</h1>
    Vyberte minimálny počet dní, ktoré ešte musí byť platný certifikát použitý pre šifrovanie. Inak sa zobrazí varovanie.
    <p>
    Odporúčané nastavenie pre SPHINX je 14 dní.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: For &root certificates:
sk: Pre koreňové certifikáty:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrRootCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
sk: <qt>
    <h1>Varovať, ak koreňový certifikát vyprší</h1>
    Vyberte minimálny počet dní, po ktorom sa má zobraziť varovanie v prípade, že platnosť koreňového certifikátu čoskoro vyprší.
    <p>
    Odporúčané nastavenie pre SPHINX je 14 dní.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: For intermediate CA certificates:
sk: Pre CA certifikáty medzičlánkov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, gnupgButton)
en: GnuPG Settings...
sk: Nastavenie GnuPG...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableAllWarningsPB)
en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
sk: Znovu zapnúť varovania "Už sa nepýtať"

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTML Messages
sk: HTML správy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: Allow messages to load external references from the Internet
sk: Načítať e&xterné referencie správ zo siete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureExternalReference)
en: Exceptions
sk: Výnimky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarnHTML)
en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
sk: <b>VAROVANIE:</b>Použitie HTML v pošte vás robí zraniteľnejším a zvyšuje pravdepodobnosť, že váš systém bude napadnutý z hľadiska bezpečnosti. <a href="whatsthis1">Viac o správach HTML...</a> <a href="whatsthis2">Viac o externých odkazoch...</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: Prefer HTML to plain text
sk: Preferovať HTML pred čistým textom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: E-mails Scams
sk: E-mailové scamy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
sk: KMail môže analyzovať správy pre správy podozrivé zo scamu pomocou bežných techník použitých a vašu ochranu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mScamDetection)
en: Informs if message reading is a suspected email scam
sk: Informuje, ak čítaná správa je podozrivá ako scam

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Safe Browsing
sk: Bezpečné surfovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCheckUrl)
en: Check URL With Phishing Google System
sk: Skontrolovať URL cez Google phishingový systém

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCheckMailUrlTracking)
en: Scan emails for tracking URLs
sk: Skontrolovať emaily na sledovacie URL adresy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Encrypted Messages
sk: Šifrované správy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAlwaysDecrypt)
en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
sk: Pri prezeraní sa pokúsiť dekryptovať kryptované správy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Certificate && Key Bundle Attachments
sk: Certifikáty a kľúče ako prílohy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutomaticallyImportAttachedKeysCheck)
en: Automatically import keys and certificate
sk: Automaticky importovať kľúče a certifikáty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSend)
en: Send policy:
sk: Politika posielania:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIgnore) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAsk) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioDeny) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAlways) i18n: ectx: property (whatsTh
en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
sk: <qt><h3>Politika pre potvrdenia o </h3><p>MDN sú zovšeobecnením funkcie <b>potvrdenie o prečítaní</b>. Autor správy požaduje poslanie potvrdenia o doručení a poštový klient príjemcu vygeneruje odpoveď, z ktorej autor môže zistiť, čo sa s jeho správou stalo. Obvyklé typy potvrdení sú <b>zobrazená</b> (čiže prečítaná), <b>odstránená</b> a <b>predaná ďalej</b>.</p><p>Na ovládanie MDN v KMail máte tieto možnosti:</p><ul><li><em>Ignorovať</em>: Ignoruje všetky požiadavky na potvrdenia. Žiadne MDN sa nikdy nebude automaticky posielať (doporučené).</li><li><em>Pýtať sa</em>: Posielať potvrdenia iba po získaní súhlasu od používateľa. Takto môžete pre vybrané správy MDN posielať a pre ostatné ich ignorovať alebo odmietnuť.</li><li><em>Odmietnuť</em>: Vždy posielať potvrdenie <b>odmietnuté</b>. To je len o <em>niečo málo </em> lepšie než vždy MDN posielať. Autor aj tak zistí, že sa so správou niečo stalo, iba nevie presne čo..</li><li><em>Vždy poslať</em>: Vždy poslať požadované potvrdenie. To znamená, že autor správy zistí, kedy sa so správou čo dialo (či bola zobrazená, odstránená atď.). Táto voľba sa silne nedoporučuje, ale pretože má zmysel napríklad pri správe komunikácie s klientami, je k dispozícii.</li></ul></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIgnore)
en: Ignore
sk: Ignorovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAsk)
en: Ask
sk: Spýtať sa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDeny)
en: Deny
sk: Odmietnuť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAlways)
en: Always send
sk: Vždy odoslať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelQuote)
en: Quote original message:
sk: Citácia pôvodnej správy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNothing)
en: Nothing
sk: Nič

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFull)
en: Full message
sk: Plná správa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioHeaders)
en: Only headers
sk: Iba hl&avičky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mNoMDNsWhenEncryptedCheck)
en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
sk: Neposielať potvrdenia pre šifrované správy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarning)
en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs...</a>
sk: <b>VAROVANIE:</b> Nepodmienečné posielanie potvrdení podkopáva vaše súkromie. <a href="whatsthis-mdn">Viac o MDN...</a>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
sk: Ak je táto voľba zapnutá, certifikáty S/MIME sa budú kontrolovať pomocou zoznamov zrušených certifikátov (CRL).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: &Validate certificates using CRLs
sk: Kontrolovať certifikáty pomocou CRL

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, certifikáty S/MIME sú on-line skontrolované pomocou protokolu pre stav certifikátov (OCSP). Dole zadajte URL pre kontrolu pomocou OCSP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: Validate certificates online (OCSP)
sk: Kontrolovať certifikáty on-line (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
sk: On-line kontrola certifikátu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OCSP responder URL:
sk: URL pre OCSP odpovede:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: OCSP responder signature:
sk: Podpis odpovede OCSP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
sk: Sem zadajte adresu serveru pre on-line kontrolu certifikátov (OCSP). URL obvykle začína http://.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
sk: Ignorovať služobnú URL certifikátov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
sk: Štandardne GnuPG používa súbor ~/.gnupg/policies.txt pre kontrolu, či je politika certifikátu povolená. Ak je voľba zapnutá, politiky sa nekontrolujú.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
sk: Nekontrolovať politiky certifikátov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, zoznamy zrušených certifikátov sa nikdy nepoužívajú pre kontrolu certifikátov S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
sk: Nikdy nekontrolovať CRL

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
sk: Ak je táto voľba zapnutá, chýbajúce certifikáty sa získajú v prípade, že sú potrebné (to sa týka kontroly pomocou CRL aj OCSP)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
sk: Zíksať chýbajúce certifikáty autorít

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: HTTP Requests
sk: HTTP požiadavky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
sk: Celkovo zakázať použitie HTTP pre S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
sk: Nevykonať žiadne HTTP požiadavky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
sk: Pri hľadaní miesta CRL, certifikát prichystaný na testovanie zvyčajne obsahuje takzvané položky "CRL distribučný bod" (DP), ktoré sú URL popisujúce spôsob ako pristúpiť na URL. Použije sa prvá nájdená položka. S touto možnosťou všetky položky používajúce HTTP schému sú igonorané pri hľadaní vhodnej DP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
sk: Ignorovať HTTP CRL certifikačný distribučný bod

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
sk: Ak je táto možnosť zvolená, hodnota HTTP proxy (pochádzajúca z premennej prostredia http_proxy) zobrazená vpravo sa použije pre HTTP požiadavky.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use s&ystem HTTP proxy:
sk: Použiť systémové HTTP proxy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use &this proxy for HTTP requests:
sk: Použiť tento proxy pre HTTP požiadavky:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customHTTPProxy)
en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
sk: Zadajte umiestnenie HTTP proxy, ktoré bude použité pre všetky HTTP požiadavky v súvislosti s S/MIME. Syntax je počítač:port, napríklad proxy.niekde.com:3128.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: LDAP Requests
sk: LDAP požiadavky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
sk: Celkovo zakázať použitie LDAP pre S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
sk: Nevykonať žiadne LDAP požiadavky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
sk: Pri hľadaní miesta CRL, certifikát prichystaný na testovanie zvyčajne obsahuje takzvané položky "CRL distribučný bod" (DP), ktoré sú URL popisujúce spôsob ako pristúpiť na URL. Použije sa prvá nájdená položka. S touto možnosťou všetky položky používajúce LDAP schému sú igonorané pri hľadaní vhodnej DP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
sk: Ignorovať LDAP CRL distribučný bod certifikátov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
sk: Primárny počítač pre LDAP požiadavky:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
sk: Zadanie LDAP servera spôsobí, že všetky LDAP požiadavky pôjdu najprv na tento server. Viac detailnejšie, toto nastavenie prepíše každý zadaný počítač a port v LDAP URL a bude tiež použitý ak počítač a port boli z URL vynechané. Iné LDAP serveri sa použijú len ak spojenie s "proxy" zlyhá.
    Syntax je "POČÍTAČ" alebo "POČÍTAČ:PORT". Ak PORT nie je zadaný, použije sa port 389 (štandardný LDAP port).

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XFaceConfigurator)
en: Form
sk: Formulár

en: %1 seconds
sk: %1 sekúnd

en: Undo send
sk: Vrátiť odoslanie

en: Move To Trash
sk: Presunúť do koša

en: Move Message | Move Messages
sk[0]: Presunúť správu
sk[1]: Presunúť správy
sk[2]: Presunúť správy

en: There is nothing to undo.
sk: Nie je čo vrátiť späť.

en: Cannot move message. %1
sk: Nie je možné presunúť správu. %1

en: Account information
sk: Informácie o konte

en: Plugins Information
sk: Informácie o doplnkoch

en: Plugins used in KMail.
sk: Doplnky použité v KMail.

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: Delete
sk: Vymazať

en: Message Default Format
sk: Predvolený formát správy

en: Prefer &HTML to Plain Text
sk: Preferovať &HTML pred čistým textom

en: Prefer &Plain Text to HTML
sk: Preferovať čistý text pred HTML

en: Use Global Setting
sk: Použiť globálne nastavenia

en: Out of office reply active on server | Out of office reply active on servers
sk[0]: Odpoveď mimo kancelárie aktívna na serveri
sk[1]: Odpoveď mimo kancelárie aktívna na serveroch
sk[2]: Odpoveď mimo kancelárie aktívna na serveroch

en: Zoom: %1%
sk: Priblíženie: %1%
