kmail - en to sl translation catalogue (1255 entries)

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to KMail %1
sl: Dobrodošli v KMailu %1

en: KMail is the email client by KDE. It is designed to be fully compatible with Internet mailing standards including IMAP, POP3 and SMTP.
sl: KMail je odjemalec e-pošte za KDE. Zasnovan je s polno združljivostjo s standardi za pošiljanje e-pošte, vključno z IMAP, POP3 in SMTP.

en: KMail has many powerful features that are described in the <a href='help:/kmail2/index.html'>documentation</a>.
sl: KMail ima veliko zmožnosti, ki so opisane v <a href='help:/kmail2/index.html'>dokumentaciji</a>.

en: Important changes since last version:
sl: Pomembne spremembe od zadnje različice:

en: Some of the new features in this release of KMail include:
sl: Nekatere nove zmožnosti v tej izdaji KMaila so:

en: Please take a moment to fill in the KMail configuration panel at Settings->Configure KMail. You need to create at least a default identity and incoming as well as outgoing mail account.
sl: Vzemite si trenutek za nastavitev KMaila v Nastavitve -> Nastavi KMail. Ustvariti morate vsaj glavno istovetnost in poštni račun za prejeto in poslano pošto.

en: We hope that you will enjoy KMail.
sl: Upamo, da vam bo uporaba KMaila v užitek.

en: Thank you,
sl: Hvala vam,

en: The KMail Team
sl: Ekipa KMaila

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Former maintainer
sl: Prejšnji vzdrževalec

en: Original author
sl: Prvotni avtor

en: Former co-maintainer
sl: Prejšnji sovzdrževalec

en: Former core developer
sl: Prejšnji glavni razvijalec

en: Core developer
sl: Glavni razvijalec

en: Documentation
sl: Dokumentacija

en: Japanese language support
sl: Podpora japonščine

en: Numerous technical corrections
sl: Številni tehnični popravki

en: System tray notification
sl: Obvestilo v sistemski vrstici

en: Patch for PGP
sl: Popravek za PGP

en: Crypto support
sl: Podpora kriptografiji

en: Improved internal program documentation
sl: Izboljšana notranja dokumentacija programa

en: Major contributor, still active
sl: Glavni sodelavec, še aktiven

en: Added maildir support
sl: Dodana podpora maildir

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
sl: Podpora PGP 6 in nadaljnje izboljšave podpore za šifriranje

en: Original encryption support PGP 2 and PGP 5 support
sl: Prvotna podpora šifriranju - podpora PGP 2 in PGP 5

en: GnuPG support
sl: Podpora GnuPG

en: Major contributor
sl: Glavni sodelavec

en: Various and sundry bug fixes
sl: Raznorazni popravki napak

en: Improved asynchronous processes
sl: Izboljšani asinhroni procesi

en: Enhanced configuration dialogs
sl: Izboljšana pogovorna okna nastavitev

en: Notes/calendar integration
sl: Integracija opomnikov in koledarja

en: Improve efficiency and consistency of code
sl: Izboljšati učinkovitost in konsistentnost kode

en: New message list and new folder tree
sl: Nov seznam sporočil in novo drevo map

en: Many valuable contributions
sl: Veliko dragocenih prispevkov

en: Killed lots of bugs
sl: Iztrebil veliko hroščev

en: Smiley-->emoticons processing
sl: Smejko-->obdelava čustvenčkov

en: Improve 'Mark Message as' popup menu
sl: Izboljšan roletni menu 'Označi sporočilo kot'

en: Bugzilla maintenance
sl: Vzdrževanje bugzille

en: Improved execution speed
sl: Izboljšana hitrost izvajanja

en: Optionally compress attachments
sl: Neobvezno stiskanje prilog

en: Added spam status to fancy headers
sl: Dodan status neželene pošte pri obdelanih glavah

en: Implemented todo status handling
sl: Izvedeno ravnanje s stanjem bodočih nalog

en: Bug fixes, code cleanup
sl: Popravljanje napak, čiščenje kode

en: LDAP support, maintenance
sl: Podpora LDAP, vzdrževanje

en: Major contributor to Akonadi
sl: Glavni sodelavec pri Akonadi

en: Documentation, still active
sl: Dokumentacija, še aktiven

en: Substantial contributor, still active
sl: Pomemben sodelavec, še aktiven

en: Anti-virus support
sl: Podpora protivirusni zaščiti

en: Fixed widget styles
sl: Stalni slogi gradnikov

en: Bug fixes
sl: Popravki napak

en: Several patches
sl: Več popravkov

en: Enable external reference loading for a whole folder
sl: Omogočanje nalaganja zunanjih referenc za vso mapo

en: Delete an entire thread
sl: Brisanje celotne niti

en: POP filters
sl: Filtri POP

en: Patch Solaris crash
sl: Popravek izpada programa na Solarisu

en: Choice of fonts for new/unread/important messages
sl: Izbira pisav na nova/neprebrana/pomembna sporočila

en: Fix Quick Search keyboard navigation
sl: Popravek krmiljenja s tipkovnico za hitro iskanje

en: Fix drag and drop from address book to composer
sl: Popravek vlečenja in spuščanja iz adresarja v sestavljalnik sporočila

en: Substantial contributor
sl: Pomemben sodelavec

en: Improve configuration dialog
sl: Izboljšal pogovorno okno nastavitev

en: Improved message importing
sl: Izboljšal uvoz sporočil

en: Improve status bar messages
sl: Izboljšaj sporočila v vrstici stanj

en: Patch for window resizing problem
sl: Popravek težave spremembe velikosti okna

en: Optimize qt-cast; fix QUrl()
sl: Optimiziral qt-cast; popravek QUrl()

en: Usability tests and improvements
sl: Preizkušanje uporabnosti in izboljšave

en: Patch composer configuration
sl: Popravek nastavitve sestavljalnika pošte

en: Ägypten and Kroupware project management
sl: Upravljanje projektov Ägypten in Kroupware

en: Improved HTML support
sl: Izboljšana podpora za HTML

en: X-Face support
sl: Podpora X-Face

en: Automated recipient selection
sl: Avtomatizacija izbire prejemnika

en: Beta testing of PGP 6 support
sl: Beta preizkušanje podpore za PGP 6

en: Bug fixes, cleaned up context menus
sl: Popravki napak, čiščenje kontekstnih menijev

en: Port to MS Windows®
sl: Prenos na  MS Windows®

en: IM status indicator
sl: Indikator stanja IM

en: Improve layout of recipients editor
sl: Izboljšan razpored urejevalnika prejemnikov

en: Timestamp for 'Transmission completed' status messages
sl: Časovne oznake za sporočila stanja »Prenos zaključen«

en: Multiple encryption keys per address
sl: Več šifrirnih ključev za en naslov

en: Improved icon/image processing
sl: Izboljšana obdelava ikon in slik

en: Fixed many IMAP bugs
sl: Popravil več napak pri IMAP

en: KDE Email Client
sl: Odjemalec e-pošte za KDE

en: Copyright © %1, KMail authors
sl: Copyright © %1, avtorji KMail-a

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
sl: Dopisni seznam

en: Folder holds a mailing list
sl: Mapa vsebuje dopisni seznam

en: Detect Automatically
sl: Zaznaj samodejno

en: Mailing list description:
sl: Opis dopisnega seznama:

en: Browser
sl: Brskalnik

en: Preferred handler:
sl: Prednostni ročnik:

en: Invoke Handler
sl: Pokliči ročnik

en: Address type:
sl: Vrsta naslova:

en: URL for mailing list posting:
sl: URL za pošiljanje na dopisni seznam:

en: Subscribe to List
sl: Naroči se na seznam

en: Post to List
sl: Pošlji na seznam

en: Unsubscribe From List
sl: Prekliči naročnino na seznam

en: List Archives
sl: Arhiv seznama

en: List Help
sl: Pomoč seznama

en: Not available
sl: Ni na voljo

en: Not available.
sl: Ni na voljo.

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
sl: KMail v tej mapi ni mogel zaznati dopisnega seznama.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
sl: KMail v tej mapi ni uspel v celoti zaznati dopisnega seznama. Ročno izpolnite naslove.

en: Quota
sl: Količinska omejitev

en: Usage:
sl: Uporaba:

en: Status:
sl: Stanje:

en: %p% full
sl: Uporabljeno %p %

en: %1 of %2 used
sl: Uporabljeno %1 od %2

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
sl: Bližnjica

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
sl: <qt>Da izberete tipko ali kombinacijo tipk, ki izberejo trenutno mapo, kliknite na spodnji gumb in nato pritisnite tipke, ki jih želite povezati s to mapo.</qt>

en: Templates
sl: Predloge

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
sl: Prikaz

en: Use custom &icons
sl: Uporabi &ikone po meri

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
sl: Običajno:

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
sl: Neprebrano:

en: Retrieval Options
sl: Možnosti pridobivanja

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures identities]
en: Identities
sl: Istovetnosti

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
sl: Prejemanje

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
sl: Pošiljanje

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures ldap server]
en: LDAP server
sl: Strežnik LDAP

en: Outgoing accounts (add at least one):
sl: Računi za pošiljanje (dodajte vsaj enega):

en: &Confirm action
sl: Potrditev dejanja

en: Before sending:
sl: Pred pošiljanjem:

en: Check spelling
sl: Preveri črkovanje

en: Never Automatically
sl: Nikoli samodejno

en: On Manual Mail Checks
sl: Ob ročnem preverjanju pošte

en: On All Mail Checks
sl: Ob vseh preverjanjih pošte

en: Send &messages in outbox folder:
sl: Pošlji sporočila v mapi odhajajoče:

en: Send Now
sl: Pošlji zdaj

en: Send Later
sl: Pošlji kasneje

en: Defa&ult send method:
sl: Privzeti način pošiljanja:

en: Enable Undo Send
sl: Omogoči razveljavitev že poslane pošte

en: Add Mail Account...
sl: Dodaj račun e-pošte ...

en: Custom Account...
sl: Račun po meri ...

en: Could not start the account wizard. Please make sure you have AccountWizard properly installed.
sl: Ni bilo mogoče zagnati čarovnika za račune. Prepričajte se, da je nameščen program AccountWizard.

en: Unable to start account wizard
sl: Ni mogoče zagnati čarovnika za račune

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
sl: Vključi v ročno preverjanje pošte

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
sl: Ob izhodu iz KMaila preklopi v nepovezani način

en: Check mail on startup
sl: Preveri pošto ob zagonu

en: New Mail Notifier Agent not registered. Please contact your administrator.
sl: Posrednik za obveščanje o novi pošti ni registriran. Stopite v stik s svojim skrbnikom sistema.

en: General
sl: Splošno

en: Fonts
sl: Pisave

en: Colors
sl: Barve

en: Layout
sl: Razpored

en: Message List
sl: Seznam sporočil

en: Message Tags
sl: Oznake sporočil

en: Message Body
sl: Telo sporočila

en: Message List - Unread Messages
sl: Seznam sporočil - neprebrana sporočila

en: Message List - Important Messages
sl: Seznam sporočil - pomembna sporočila

en: Message List - Action Item Messages
sl: Seznam sporočil - sporočila z oznako opravilo

en: Fixed Width Font
sl: Pisava stalne širine

en: Composer
sl: Sestavljalnik

en: Printing Output
sl: Izhod tiskanja

en: &Use custom fonts
sl: &Uporabi pisave po meri

en: Apply &to:
sl: Uveljavi na:

en: Quoted Text - First Level
sl: Navedeno besedilo - prva raven

en: Quoted Text - Second Level
sl: Navedeno besedilo - druga raven

en: Quoted Text - Third Level
sl: Navedeno besedilo - tretja raven

en: Link
sl: Povezava

en: Unread Message
sl: Neprebrano sporočilo

en: Important Message
sl: Pomembno sporočilo

en: Action Item Message
sl: Sporočilo z oznako opravilo

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
sl: Ozadje vrstice stanja HTML - ni sporočila v HTML

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
sl: Ospredje vrstice stanja HTML - ni sporočila v HTML

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
sl: Ozadje vrstice stanja HTML - sporočilo v HTML

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
sl: Ospredje vrstice stanja HTML - sporočilo v HTML

en: &Use custom colors
sl: &Uporabi barve po meri

en: &Do not change color from original HTML mail
sl: Ne spreminjajte barve iz izvirne pošte HTML

en: Recycle colors on deep &quoting
sl: Znova uporabi barve pri večkratnem navajanju

en: Close to quota threshold:
sl: Blizu omejitve količine:

en: Show folder quick search field
sl: Pokaži polje hitrega iskanja po mapi

en: Show Favorite Folders View
sl: Pokaži pogled priljubljenih map

en: Never
sl: Nikoli

en: As icons
sl: Kot ikone

en: As list
sl: Kot seznam

en: Folder Tooltips
sl: Namigi za mape

en: Always
sl: Vedno

en: Sta&ndard format (%1)
sl: Običaj&na oblika (%1)

en: Locali&zed format (%1)
sl: Lokali&zirana oblika (%1)

en: Smart for&mat (%1)
sl: Pa&metna oblika (%1)

en: C&ustom format:
sl: Oblika po meri:

en: Default aggregation:
sl: Privzeto združevanje:

en: Default theme:
sl: Privzeta tema:

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
sl: <qt><a href="whatsthis1">Podatki o obliki po meri ...</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
sl: <qt><p><strong>Za datum lahko uporabite naslednje izraze:</strong></p><ul><li>d - dan kot število brez vodilne ničle (1-31)</li><li>dd - dan kot dvomestno število z vodilno ničlo (01-31)</li><li>ddd - okrajšano ime dneva v tednu(pon -ned)</li><li>dddd - polno ime dneva v tednu (ponedeljek - nedelja)</li><li>M - mesec kot število brez vodilne ničle (1-12)</li><li>MM - mesec kot število z vodilno ničlo (01-12)</li><li>MMM - okrajšano ime meseca (jan -dec)</li><li>MMMM - polno ime meseca (januar-december)</li><li>yy - leto kot dvomestno število (00-99)</li><li>yyyy - leto kot štirimestno število (0000-9999)</li></ul><p><strong>Za čas lahko uporabite naslednje izraze:</strong></p> <ul><li>h - ura brez vodilne ničle (0-23 ali 1-12 pri prikazu AM/PM)</li><li>hh - ura z vodilno ničlo (00-23 ali 01-12 pri prikazu AM/PM)</li><li>m - minute brez vodilne ničle (0-59)</li><li>mm - minute z vodilno ničlo (00-59)</li><li>s - sekunde brez vodilne ničle (0-59)</li><li>ss - sekunde z vodilno ničlo (00-59)</li><li>z - milisekunde brez vodilne ničle (0-999)</li><li>zzz - milisekunde z vodilno ničlo (000-999)</li><li>AP - preklop v ameriški način prikaza (AM/PM oz. dop./pop.) AP bo zamenjan z "AM" oziroma "PM".</li><li>ap - preklop v ameriški način prikaza (AM/PM). ap bo zamenjan z »am« oziroma »pm«.</li><li>Z - časovni pas v številčni obliki (-0500)</li></ul><p><strong>Vsi drugi znaki bodo prezrti.</strong></p></qt>

en: Date Display:
sl: Prikaz datuma:

en: Message Window
sl: Okno sporočila

en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
sl: Po odgovoru ali posredovanju sporočila zapri samostojno okno s sporočilom

en: System Tray
sl: Sistemska vrstica

note: i18n: ectx: label, entry (SystemTrayEnabled), group (General)
en: Enable system tray icon
sl: Omogoči ikono v sistemski vrstici

note: i18n: ectx: label, entry (StartInTray), group (General)
en: Start minimized to tray
sl: Začni minimizirano na pladnju

en: Show unread email in Taskbar
sl: Pokaži neprebrano pošto v orodni vrstici

en: A&vailable Tags
sl: Razpoložljive oznake

en: Add new tag
sl: Dodaj novo oznako

en: Remove selected tag
sl: Odstrani izbrano oznako

en: Increase tag priority
sl: Povečaj prednost oznake

en: Decrease tag priority
sl: Zmanjšaj prednost oznake

en: Ta&g Settings
sl: Nastavitve oznake

en: Do you want to remove tag '%1'?
sl: Ali želite odstraniti oznako »%1«?

[ctx: @title:window]
en: Remove Tag
sl: Odstrani oznako

en: We cannot create tag. A tag with same name already exists.
sl: Oznake ni mogoče ustvariti. Oznaka s tem imenom že obstaja.

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
sl: Splošno

en: Standard Templates
sl: Standardne predloge

en: Custom Templates
sl: Predloge po meri

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
sl: Zadeva

en: Charset
sl: Nabor znakov

en: Headers
sl: Glave

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
sl: Priloge

en: Autocorrection
sl: Samodejno popravljanje

en: Auto Resize Image
sl: Samodejno spremeni velikost slike

[ctx: @title:group]
en: Signature
sl: Podpis

en: Automatically insert the configured signature when starting to compose a message
sl: Samodejno vstavi nastavljeni podpis ob začetku pisanja novega sporočila

en: Insert the signature above any quoted text
sl: Podpis vstavi nad navedeno besedilo

en: Insert the RFC-compliant signature separator (two dashes and a space on a line) before the signature
sl: Pred podpis vstavi ločilnik ustrezen priporočilu RFC (dva pomišljaja in presledek v eni vrstici) pred podpisom

en: When replying, do not quote any existing signature
sl: Pri odgovarjanju ne navajaj obstoječih podpisov

[ctx: @title:group]
en: Format
sl: Oblika

en: When replying, only quote the selected text (instead of the complete message), if there is text selected in the message window.
sl: Pri odgovarjanju navajaj samo izbrano besedilo (namesto celotnega sporočila), če je izbrano besedilo v oknu sporočila.

en: When replying, add quote signs in front of all lines of the quoted text, even when the line was created by adding an additional line break while word-wrapping the text.
sl: Pri odgovarjanju pred vse navedene vrstice dodaj oznake za navedek tudi če je bila vrstica ustvarjena z dodajanjem preloma vrstice zaradi samodejnega prelamljanja vrstic.

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
sl: Omogoči samodejno prelamljanje vrstic na določeni širini

en: Set the text width for automatic word wrapping
sl: Nastavite širino vrstice za samodejno prelamljanje

en: When replying or forwarding, quote the message in the original format it was received. If unchecked, the reply will be as plain text by default.
sl: Pri odgovarjanju ali posredovanju navedi sporočilo v obliki, v kateri je bilo prejeto. Če ni potrjeno, bo odgovor privzeto v navadnem besedilu.

en: Format the plain text part of a message from the HTML markup. Bold, italic and underlined text, lists, and external references are supported.
sl: Oblikuj navadno besedilo iz sporočila v obliki HTML. Podprto je krepko, ležeče in podčrtano besedilo ter seznami in zunanje povezave.

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
sl: Znotrajvrstično

en: As Attachment
sl: Kot prilogo

en: Set the default forwarded message format
sl: Nastavite privzeto vrsto posredovanih sporočil

en: Default forwarding type:
sl: Privzeta vrsta posredovanja:

[ctx: @title:group]
en: Recipients
sl: Prejemniki

en: By default, request an MDN when starting to compose a message. You can select this on a per-message basis using "Options - Request Disposition Notification"
sl: Pri pisanju novega sporočila privzeto zahtevaj obvestilo o usodi (MDN). Zahtevo lahko za vsako sporočilo posebej preklopite v meniju "Možnosti - Zahtevaj obvestilo o usodi"

en: Warn if too many recipients are specified
sl: Opozori, če je navedenih preveč prejemnikov

en: Set the maximum number of recipients for the warning
sl: Nastavite največje število prejemnikov za opozorilo

en: Only allow this many recipients to be specified for the message. This applies to doing a "Reply to All", entering recipients manually or using the "Select..." picker.  Setting this limit helps you to avoid accidentally sending a message to too many people.  Note, however, that it does not take account of distribution lists or mailing lists.
sl: Dovolite največje število prejemnikov sporočila. To velja za dejanje »Odgovori vsem«, ročno navajanje prejemnikov in uporabo izbiralnika. Mejo lahko nastavite, da se izognete neželenemu pošiljanju sporočila preveč ljudem. Zapomnite si, da nastavitev ne upošteva seznamov za razpošiljanje in dopisnih seznamov.

en: Remember recent addresses entered, and offer them for recipient completion
sl: Zapomni si nedavno vnesene naslove in jih ponudi za dopolnjevanje prejemnikov

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
sl: Brez shranjevanja

en: Maximum recent addresses retained:
sl: Največje število nedavnih naslovov:

en: The maximum number of recently entered addresses that will be remembered for completion
sl: Največje število nedavno vnesenih naslovov, ki bodo pomnjeni za dopolnjevanje

en: Configure Completion...
sl: Nastavi dopolnjevanje ...

[ctx: @title:group]
en: Autosave
sl: Avtomatsko shranjevanje

en: No autosave
sl: Brez avtomatskega shranjevanja

[ctx: Interval suffix]
en:  minute |  minutes
sl[0]:  minuta
sl[1]:  minuti
sl[2]:  minute
sl[3]:  minut

en: Automatically save the message at this specified interval
sl: Samodejno shranjuj sporočila v tu določenem intervalu

en: Repl&y Subject Prefixes
sl: Predpone pri odgovarjanju v rubriki Zadeva

en: Recognize any sequence of the following prefixes (entries are case-insensitive regular expressions):
sl: Prepoznaj katerokoli izmed naslednjih predpon (vnosi so regularni izrazi, neobčutljivi na velikost črk)

en: A&dd...
sl: Do&daj...

en: Re&move
sl: Odstrani

en: Mod&ify...
sl: Spremen&i...

en: Enter new reply prefix:
sl: Vnesite novo predpono za odgovarjanje:

en: Do you want to remove reply prefix?
sl: Ali želite odstraniti predpono za odgovor?

en: Reply Prefix:
sl: Predpona pri odgovorih:

en: For&ward Subject Prefixes
sl: Predpone v zadevi pri posredovanju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remo&ve
sl: Odstrani

en: Add...
sl: Dodaj ...

en: Modify...
sl: Spremeni ...

en: Enter new forward prefix:
sl: Vnesite novo predpono za posredovanje:

en: Do you want to remove forward prefix?
sl: Ali želite odstraniti predpono za preposlano naprej?

en: Forward Prefix:
sl: Predpona posredovanju:

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
sl: Ta seznam se preverja za vsako poslano sporočilo z vrha proti dnu. Išče se nabor znakov, ki vsebuje vse zahtevane znake.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: &Modify...
sl: Spre&meni...

en: Enter charset:
sl: Vnesite nabor znakov:

en: Do you want to remove this selected charset?
sl: Ali zares želite odstraniti ta izbrani nabor znakov?

en: Add Charset:
sl: Dodaj nabor znakov:

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
sl: Pri odgovarjanju ali posredovanju ohrani prvotni nabor znakov (če je mogoče)

en: This charset is not supported.
sl: Ta nabor znakov ni podprt.

en: &Use custom message-id suffix
sl: &Uporabi pripono Message-ID po meri

en: Custom message-&id suffix:
sl: Pripona message-&id po meri:

en: Define custom mime header fields:
sl: Določite polja glave MIME po meri:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
sl: Vrednost

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
sl: Novo

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
sl: Ime:

en: &Value:
sl: &Vrednost:

en: 'Content-Type' is not an authorized string. This header will be not saved.
sl: 'Content-Type' ni avtoriziran niz. Ta glava ne bo shranjena.

en: Invalid header
sl: Neveljavna glava

en: Outlook-compatible attachment naming
sl: Z Outlookom združljivo poimenovanje prilog

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
sl: Vklopite to možnost, da bo Outlook(tm) razumel imena prilog, ki vsebujejo neangleške znake

en: E&nable detection of missing attachments
sl: Omogoči odkrivanje manjkajočih prilog

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
sl: Prepoznaj katerokoli izmed naslednjih besed kot namen, da se priloži datoteka:

en: Enter new key word:
sl: Vnesite novo ključno besedo:

en: Do you want to remove this attachment word?
sl: Ali želite odstraniti to besedo za prilogo?

en: Attachment Word:
sl: Beseda priloga:

en: Maximum Attachment Size:
sl: Največja velikost priloge:

[ctx: spinbox suffix: unit for kilobyte]
en:  kB
sl:  KiB

en: No limit
sl: Brez omejitve

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
sl: Izbrali ste način kodiranja imen prilog, ki vsebujejo neangleške znake, na način, ki ga razumejo Outlook(tm) in drugi poštni odjemalci, ki ne podpirajo s standardi združljiva imena prilog.
    Upoštevajte, da bo KMail morda ustvaril s standardi nezdružljiva sporočila in posledični s standardi združljivi poštni odjemalci teh sporočil ne bodo razumeli; razen če res nimate druge možnosti ne uporabljajte te možnosti.

en: Add
sl: Dodaj

en: Remove
sl: Odstrani

en: Folders
sl: Mape

en: Invitations
sl: Povabila

en: Printing
sl: Tiskanje

en: User Feedback
sl: Povratni odziv uporabnika

en: Check Before Send Plugins
sl: Vtičniki preverjanja pred pošiljanjem

en: Composer Plugins
sl: Vtičniki sestavljalnika

en: Grammar Checker Plugins
sl: Vstavki pravopisnega preverjanja

en: Tools Plugins
sl: Vstavki orodij

en: Editor Plugins
sl: Vstavki urejevalnika

en: Message Viewer
sl: Pregledovalnik sporočil

en: Webengine Plugins
sl: Vstavki spletnega pogona

en: Header Style Plugins
sl: Vstavki slogov glav

en: Text Conversion Plugins
sl: Vstavki besedilnih predelav

en: Misc
sl: Razno

en: Confirm Deleting Emails Plugins
sl: Potrdi brisanje vtičnikov pošte

en: Akonadi Agents
sl: Posredniki Akonadi

en: Reading
sl: Branje

en: Message Disposition Notifications
sl: Obvestila o usodi sporočil

en: Encryption
sl: Šifriranje

en: S/MIME Validation
sl: Potrjevanje S/MIME

en: Email Address:
sl: E-poštni naslov:

en: Do you want to remove this email address?
sl: Ali želite odstraniti ta naslov e-pošte?

en: Changing the global HTML setting will override all folder specific values.
sl: Spreminjanje splošnih nastavitev HTML bo prepisalo vse posamezne nastavitve map.

en:  day |  days
sl[0]:  dan
sl[1]:  dneva
sl[2]:  dnevi
sl[3]:  dni

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Settings
sl: Nastavitve GnuPG

en: The module is missing. Please verify your installation. This module is provided by Kleopatra.
sl: Manjka modul, ki ga ponuja Kleopatra. Preverite vašo namestitev.

en: GnuPG Configure Module Error
sl: Napaka nastavitvenega modula GnuPG

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
sl: Ta možnost zahteva dirmngr >= 0.9.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
sl: brez posrednika

en: (Current system setting: %1)
sl: (Trenutne sistemske nastavitve: %1)

[ctx: @title:window]
en: Select Contact
sl: Izberite stik

en: Select
sl: Izberi

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
sl: Arhiv

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
sl: Arhiviraj mapo

[ctx: @action]
en: Archive
sl: Arhiviraj

en: &Folder:
sl: Mapa:

en: F&ormat:
sl: &Oblika:

en: Compressed Zip Archive (.zip)
sl: Stisnjen arhiv ZIP (.zip)

en: Uncompressed Archive (.tar)
sl: Nestisnjen arhiv (.tar)

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
sl: Arhiv TAR stisnjen z BZ2 (.tar.bz2)

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
sl: Arhiv TAR stisnjen z GZ (.tar.gz)

en: &Archive File:
sl: &Arhivska datoteka:

en: &Delete folder and subfolders after completion
sl: Po zaključku izbriši mapo in podmape

en: Archive all subfolders
sl: Arhiviraj vse podmape

en: Please select the folder that should be archived.
sl: Izberite mapo, ki naj bo arhivirana.

en: No folder selected
sl: Izbrana ni nobena mapa

[ctx: @title:window]
en: Notification
sl: Obvestilo

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
sl[0]: %1 priloga (%2)
sl[1]: %1 prilogi (%2)
sl[2]: %1 priloge (%2)
sl[3]: %1 prilog (%2)

en: Hide attachment list
sl: Skrij seznam prilog

en: Show attachment list
sl: Pokaži seznam prilog

[ctx: Menu item]
en: Encoding
sl: Kodiranje

en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
sl: Izberite slovar za uporabo pri preverjanju črkovanja v tem sporočilu

en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
sl: Izberite mapo za poslano pošto, v katero bo shranjena kopija tega sporočila

en: Select the outgoing account to use for sending this message
sl: Izberite račun, ki bo uporabljen za pošiljanje tega sporočila

en: Set the "From:" email address for this message
sl: Izberite e-poštni naslov pošiljatelja tega sporočila

en: &Identity:
sl: &Istovetnost:

en: &Dictionary:
sl: Slovar:

en: &Sent-Mail folder:
sl: Mapa po&slanih sporočil:

en: &Mail transport:
sl: Prenos pošte:

[ctx: sender address field]
en: &From:
sl: Od:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
sl: Zadeva:

[ctx: @title:window]
en: Composer
sl: Sestavljalnik

en: &Send Mail
sl: Pošlji pošto

en: &Send Mail Via
sl: Pošlji pošto preko

en: Send
sl: Pošlji

en: Send &Later
sl: Pošlji kasneje

en: Send &Later Via
sl: Pošlji kasneje preko

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
sl: V vrsto

en: Save as &Draft
sl: Shrani kot osnutek

en: Save email in Draft folder
sl: Shrani pošto v mapo z osnutki

en: Save as &Template
sl: Shrani kot predlogo

en: Save email in Template folder
sl: Shrani pošto v mapo s predlogami

en: Save as &File
sl: Shrani v datoteko

en: Save email as text or html file
sl: Shrani pošto kot besedilno ali HTML datoteko

en: &Insert Text File...
sl: Vstavi besedilno datoteko...

en: &Insert Recent Text File
sl: Vstavi nedavno besedilno datoteko

en: &Address Book
sl: Adresar

en: Open Address Book
sl: Odpri imenik

en: &New Composer
sl: &Nov sestavljalnik

en: Select &Recipients...
sl: Izberi p&rejemnike...

en: Save &Distribution List...
sl: Shrani seznam za razpošiljanje...

en: Paste as Attac&hment
sl: Prilepi kot prilogo

en: Cl&ean Spaces
sl: Počisti presledke

en: Use Fi&xed Font
sl: Uporabi pisavo stalne širine

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
sl: N&ujno

en: &Request Disposition Notification
sl: Zahtevaj obvestilo o usodi

en: &Request Delivery Confirmation
sl: Zahtevaj obvestilo o dostavi

en: &Wordwrap
sl: Prelom vrstic

en: &Snippets
sl: Izrezki

en: &Automatic Spellchecking
sl: S&amodejno preverjanje črkovanja

en: Rich Text Editing
sl: Urejanje z bogatim besedilom

en: Rich Text
sl: Bogato besedilo

en: Toggle rich text editing mode
sl: Preklopi način urejanja z bogatim besedilom

en: &All Fields
sl: Vs&a polja

en: &Identity
sl: &Istovetnost

en: &Dictionary
sl: Slovar

en: &Sent-Mail Folder
sl: Mapa po&slanih sporočil

en: &Mail Transport
sl: Prenos pošte

en: &From
sl: Od

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
sl: Zadeva

en: Append S&ignature
sl: Pripni podp&is na konec

en: Pr&epend Signature
sl: Pripni podpis na zač&etek

en: Insert Signature At C&ursor Position
sl: Vstavi podpis na položaju kazalke

en: &Spellchecker...
sl: Črkovalnik...

en: Spellchecker
sl: Črkovalnik

en: &Encrypt Message
sl: Šifriraj sporočilo

en: Encrypt
sl: Šifriraj

en: &Sign Message
sl: Podpiši sporočilo

en: Sign
sl: Podpiši

en: &Cryptographic Message Format
sl: Oblika šifriranja sporočil

en: Select a cryptographic format for this message
sl: Izberite obliko šifriranja za to sporočilo

en: Create Follow Up Reminder...
sl: Ustvari opomnik za spremljano pošto ...

en: Configure KMail...
sl: Nastavi KMail ...

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sl: <qt>To bo povsem skrilo menijsko vrstico. Spet jo lahko prikažete s pritiskom %1.</qt>

en: Hide menu bar
sl: Skrij menijsko vrstico

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
sl:  Vrstica: %1

en:  Column: %1
sl:  Stolpec: %1

en: OVR
sl: PREP

en: INS
sl: VST

en: Spellcheck: on
sl: Preverjanje črkovanja: vklopljeno

en: Spellcheck: off
sl: Preverjanje črkovanja: izklopljeno

en: Re&save as Template
sl: Znova &shrani kot predlogo

en: &Save as Draft
sl: &Shrani kot osnutek

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
sl: Znova shrani to sporočilo v mapo »Predloge«. Uredite in pošljete ga lahko kasneje.

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
sl: Shrani to sporočilo v mapo »Osnutki«. Uredite in pošljete ga lahko kasneje.

en: Do you want to save the message for later or discard it?
sl: Ali želite zavreči sporočilo ali ga shraniti za kasneje?

en: Close Composer
sl: Zapri sestavljalnik

en: Autosave Message Failed
sl: Samodejno shranjevanje sporočila ni uspelo

en: Sending Message Failed
sl: Pošiljanje sporočila ni uspelo

[ctx: @title:window]
en: Insert File
sl: Vstavi datoteko

en: Add as &Inline Image
sl: Dodaj kot znotrajvrstično sliko

en: Add as &Attachment
sl: Dodaj kot prilogo

en: Name of the attachment:
sl: Ime priloge:

en: Attachment name can't be empty
sl: Ime priloge ne more biti prazno

en: Invalid Attachment Name
sl: Neveljavno ime priloge

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
sl[0]: Dodaj naslov URL v sporočilo
sl[1]: Dodaj naslova URL v sporočilo
sl[2]: Dodaj naslove URL v sporočilo
sl[3]: Dodaj naslove URL v sporočilo

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
sl[0]: Dodaj datoteko kot prilogo
sl[1]: Dodaj datoteki kot prilogo
sl[2]: Dodaj datoteke kot prilogo
sl[3]: Dodaj datoteke kot prilogo

en: Insert clipboard text as attachment
sl: Besedilo z odložišča vstavi kot prilogo

en: unnamed
sl: neimenovano

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
sl: <qt><p>Zahtevali ste šifriranje sporočil samemu sebi, vendar pa trenutno izbrana istovetnost ne določa šifrirnega ključa (OpenPGP ali S/MIME) za to.</p><p>Izberite ključ, ki bodo uporabljeni, v nastavitvah istovetnosti.</p></qt>

en: Undefined Encryption Key
sl: Nedoločen šifrirni ključ

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
sl: <qt> <p>Da bi lahko podpisali to sporočilo, morate najprej določiti ključ (OpenPGP ali S/MIME), ki se naj za to uporabi.</p> <p>Izberite ključ, ki naj se uporabi, v nastavitvah istovetnosti.</p></qt>

en: Undefined Signing Key
sl: Nedoločen podpisovalni ključ

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
sl: V polje Od: morate vnesti vaš e-poštni naslov. Prav tako nastavite e-poštne naslove za vse istovetnosti, da vam jih ne bo treba vnašati za vsako sporočilo.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
sl: V polju »Za«, »Kp« ali »Skp« morate navesti vsaj enega prejemnika.

en: To: field is empty. Send message anyway?
sl: Polje Za: je prazno. Ali vseeno pošljem sporočilo?

en: No To: specified
sl: Prazno polje Za

en: S&end as Is
sl: Pošlji kot je

en: &Specify the To field
sl: Navedite naslovnika

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
sl: Niste navedli zadeve. Ali vseeno pošljem sporočilo?

en: No Subject Specified
sl: Brez »Zadeve«

en: &Specify the Subject
sl: Navedite Zadevo

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
sl: Da bi lahko šifrirali osnutek, morate navesti vsaj enega prejemnika.

en: About to send email...
sl: E-pošta bo poslana ...

en: Send Confirmation
sl: Potrditev pošiljanja

en: &Send Now
sl: Pošlji zdaj

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
sl: Pošto poskušate poslati več kot %1 prejemnikom. Ali vseeno pošljem sporočilo?

en: Too many recipients
sl: Preveč prejemnikov

en: &Send as Is
sl: Pošlji kot je

en: &Edit Recipients
sl: Ur&edi prejemnike

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
sl: Izklop načina HTML bo povzročil izgubo oblikovanja besedila. Ali ste prepričani?

en: Lose the formatting?
sl: Ali želite izgubiti oblikovanje?

en: Lose Formatting
sl: Izguba oblikovanja

en: Add Markup Plain Text
sl: Dodaj oznako za navadno besedilo

en: Autocrypt key is used for this recipient. This key is not verified. The recipient prefers encrypted replies.
sl: Za tega naslovnika uporabljamo avtošifrirni ključ. Ta ključ ni preverjen. Prejemnik raje dobiva šifrirane odgovore.

en: Autocrypt key is used for this recipient. This key is not verified. The recipient does not prefer encrypted replies.
sl: Za tega naslovnika uporabljamo avtošifrirni ključ. Ta ključ ni preverjen. Prejemnik nima raje šifriranih odgovorov.

en: Autocrypt gossip key is used for this recipient. This key is not verified.
sl: Za tega prejemnika uporabljamo ključ za trač samodejnega šifriranja. Ta ključ ni preverjen.

en: High security encryption will be used for this recipient (the encryption key is fully trusted). Click the icon for details.
sl: Za tega prejemnika bo uporabljeno šifriranje z visoko stopnjo varnosti (šifrirnemu ključu je polno zaupano). Kliknite ikono za podrobnosti.

en: Medium security encryption will be used for this recipient (the encryption key is marginally trusted). Click the icon for details.
sl: Za tega prejemnika bo uporabljeno šifriranje s srednjo stopnjo varnosti (šifrirnemu ključu je delno zaupano). Kliknite ikono za podrobnosti.

en: Low security encryption will be used for this recipient (the encryption key is untrusted). Click the icon for details.
sl: Za tega prejemnika bo uporabljeno šifriranje z nizko stopnjo varnosti (šifrirnemu ključu ni zaupano) Kliknite ikono za podrobnosti.

en: The email to this recipient will be encrypted, but the security of the encryption is unknown (the encryption key could not be verified). Click the icon for details.
sl: E-pošta za tega prejemnika bo šifrirana, ampak varnost šifriranja ni poznana (šifrirnega ključa ni bilo mogoče preveriti). Kliknite ikono za podrobnosti.

en: Plugin Editor Information
sl: Podatki o vtičniku urejevalnika

[ctx: @title:window]
en: Details
sl: Podrobnosti

en: Select email to put in whitelist:
sl: Izberite e-pošto za dodajanje na beli seznam:

en: Found potential phishing email addresses <a href="phishingdetails">(details...)</a>
sl: Najden morebitni naslov e-pošte uporabljen za ribarjenje <a href="phishingdetails">(podrobnosti ...)</a>

en: Set a subject for this message
sl: Nastavite zadevo tega sporočila

en: This shortcut allows to send mail directly.
    Mail can be send accidentally.
    What do you want to do?
sl: Ta bližnjica vam omogoča, da neposredno pošljete e-pošto.
    Pošto lahko pošljete tudi po pomoti.
    Kaj želite storiti?

en: Configure shortcut
sl: Nastavi bližnjico

en: Remove Shortcut
sl: Odstrani bližnjico

en: Ask Before Sending
sl: Vprašaj pred pošiljanjem

en: Sending Without Confirmation
sl: Pošiljanje brez potrditve

en: This attachment: <ul><li>%1</li></ul> was added externally. Remove it if it's an error.
sl: Ta priloga: <ul><li>%1</li></ul> je bila dodana od zunaj. Odstranite jo, če je napaka.

en: These attachments: <ul><li>%1</li></ul> were added externally. Remove them if it's an error.
sl: Te priloge: <ul><li>%1</li></ul> so bile dodane od zunaj. Odstranite jih, če je to napaka.

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
sl: Sporočilo, ki ste ga sestavili, se sklicuje na priloženo datoteko, vendar sporočilu niste priložili ničesar. Ali želite temu sporočilu priložiti datoteko?

en: &Attach file
sl: Priloži datoteko

en: &Remind me later
sl: Opomni me kasneje

en: External editor was started.
sl: Zagnan je bil zunanji urejevalnik.

en: Transport was not found. Please verify that you will use a correct mail transport.
sl: Prenos pošte ni bil najden. Preverite, če uporabljate pravilnega.

en: Sent Folder is not defined. Please set it before sending the mail.
sl: Mapa za poslano pošto ni določena. Preverite nastavitve pred pošiljanjem.

en: Identity was not found. Please verify that you will use a correct identity.
sl: Istovetnost ni bila najdena. Preverite, če uporabljate pravilno.

en: Dictionary was not found. Please verify that you will use a correct dictionary.
sl: Slovar ni bil najden. Preverite, če uporabljate pravilnega.

[ctx: @info:status]
en: We have reached maximum recipients. Truncating recipients list to %1.
sl: Dosegli smo največje število prejemnikov. Seznam prejemnikov omejujem na %1.

en: Message will be signed
sl: Sporočilo bo podpisano

en: Message will not be signed
sl: Sporočilo ne bo podpisano

en: Message will be encrypted
sl: Sporočilo bo šifrirano

en: Message will not be encrypted
sl: Sporočilo ne bo šifrirano

en: Cannot fetch collection. %1
sl: Zbirke ni mogoče pridobiti. %1

en: Folder name not defined.
sl: Ime mape ni določeno.

en: Unable to create folder. %1
sl: Mape ni mogoče ustvariti. %1

en: Archive folder not defined. Please verify settings for account %1
sl: Mapa z arhivi ni določena. Preverite nastavitve za račun %1

en: No messages selected.
sl: Izbrano ni nobeno sporočilo.

en: List of collections is empty. %1
sl: Seznam zbirk je prazen. %1

en: This folder %1 is read only. Please verify the configuration of account %2
sl: Mapa %1 je samo za branje. Preverite nastavitve računa %2

en: Cannot move messages.
sl: Sporočil ni mogoče premakniti.

en: Unable to fetch folder. Error reported: %1
sl: Mape ni mogoče pridobiti. Sporočena napaka: %1

en: No folder returned.
sl: Vrnjena ni bila nobena mapa.

en: Unable to fetch parent folder. Error reported: %1
sl: Nadrejene mape ni mogoče pridobiti. Sporočena napaka: %1

en: Unable to return list of folders.
sl: Seznama map ni mogoče vrniti.

en: Messages archived
sl: Sporočila arhivirana

en: Folder Shortcut %1
sl: Bližnjica za mapo %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, image)
en: Image
sl: Slika

en: You do not have your own contact defined in the address book.
sl: V imeniku nimate določenega svojega lastnega stika.

en: No Picture
sl: Brez slike

en: No picture set for your address book entry.
sl: Ni nastavljene slike za vaš vnos v imeniku.

[ctx: @title:window]
en: Create own vCard
sl: Ustvari lastno vizitko vCard

en: &With empty fields
sl: S praznimi polji

en: &From existing vCard
sl: Iz obstoječe vizitke vCard

en: &vCard path:
sl: Pot do vizitke &vCard:

en: &Duplicate existing vCard
sl: Po&dvoji obstoječo vizitko vCard

en: &Existing identities:
sl: Obstoječe istovetnosti:

en: Error while generating new key pair: %1
sl: Napaka med ustvarjanjem novega para ključev: %1

en: Key Generation Error
sl: Napaka med ustvarjanjem ključa

en: No key
sl: Ni ključa

en: Generate a new key pair
sl: Ustvari nov par ključev

en: Generating new key pair...
sl: Ustvarjanje novega para ključev ...

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity
sl: Uredi Istovetnost

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
sl: Splošno

en: &Your name:
sl: Vaše ime:

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
sl: <qt><h3>Vaše ime</h3><p>To polje naj vsebuje vaše ime, kot naj se pojavi v glavi sporočila, ki ga boste odposlali.</p><p>Če boste pustili to polje prazno, se vaše resnično ime ne bo pojavilo, temveč le e-poštni naslov.</p></qt>

en: Organi&zation:
sl: Organi&zacija:

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
sl: <qt><h3>Organizacija</h3><p>To polje naj vsebuje ime vaše organizacije, če želite da naj bo prikazano v glavi sporočila, ki je poslano.</p><p>Popolnoma varno (in običajno) je, da pustite to polje prazno.</p></qt>

en: &Email address:
sl: &E-poštni naslov:

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>This address is the primary one, used for all outgoing mail. If you have more than one address, either create a new identity, or add additional alias addresses in the field below.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
sl: <qt><h3>E-poštni naslov</h3><p>To polje naj vsebuje vaš polni e-poštni naslov.</p><p>To je glavni naslov, ki se uporablja za vso poslano pošto. Če imate več kot en naslov, ustvarite novo istovetnost ali pa v spodnje polje dodajte še druge naslove.</p><p>Če pustite to polje prazno, ali pa ga napačno izpolnite, bodo ljudje imeli težave pri odgovarjanju na vaša sporočila.</p></qt>

en: Email a&liases:
sl: Drugi e-poštni naslovi:

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
sl: <qt><h3>Drugi e-poštni naslovi</h3><p>To polje vsebuje druge naslove, ki prav tako pripadajo tej istovetnosti.</p><p>Primer:</p><table><tr><th>Glavni naslov:</th><td>ime.priimek@primer.si</td></tr><tr><th>Drugi:</th><td>ime@primer.si<br>priimek@primer.si</td></tr></table><p>Vsak dodaten naslov vpišite v svojo vrstico.</p></qt>

en: Cryptography
sl: Šifriranje

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to digitally sign messages. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
sl: <qt><p>Ključ OpenPGP, ki bi ga izbrali tukaj, bo uporabljen za digitalno podpisovanje sporočil. Uporabite lahko tudi ključe GnuPG.</p><p>To polje lahko pustite prazno, vendar pa KMail ne bo mogel digitalno podpisati e-pošte z uporabo OpenPGP; to sicer ne bo vplivalo na običajne poštne zmožnosti.</p><p>Več o ključih lahko najdete na <a>http://www.gnupg.org</a></p></qt>

en: OpenPGP signing key:
sl: Podpisovalni ključ OpenPGP:

en: Use same key for encryption and signing
sl: Uporabi isti ključ za šifriranje in podpisovanje

en: OpenPGP key:
sl: Ključ OpenPGP:

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Public Key" feature in the composer. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
sl: <qt><p>Ključ OpenPGP ki bi ga izbrali tukaj, bo uporabljen za šifriranje sporočil samemu sebi in za sestavljalnikovo zmožnost »Priloži moj javni ključ«. Uporabite lahko tudi ključe GnuPG.</p><p>To polje lahko pustite prazno, vendar pa KMail ne bo mogel šifrirati kopij sporočil z uporabo OpenPGP; to ne bo vplivalo na običajne poštne zmožnosti.</p><p>Več o ključih lahko najdete na <a>http://www.gnupg.org</a></p></qt>

en: OpenPGP encryption key:
sl: Šifrirni ključ OpenPGP:

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
sl: <qt><p>Potrdilo S/MIME (X.509), ki bi ga izbrali tukaj, bo uporabljeno za digitalno podpisovanje sporočil.</p><p>To polje lahko pustite prazno, vendar pa KMail ne bo mogel digitalno podpisati e-pošte z uporabo S/MIME; to ne bo vplivalo na običajne poštne zmožnosti.</p></qt>

en: S/MIME signing certificate:
sl: Podpisovalno potrdilo S/MIME:

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
sl: <qt><p>Potrdilo S/MIME, ki bi ga izbrali tukaj, bo uporabljeno za podpisovanje sporočil samemu sebi in za sestavljalnikovo zmožnost »Priloži moje potrdilo«..</p><p>To polje lahko pustite prazno, vendar pa KMail ne bo mogel šifrirati kopij sporočil z uporabo S/MIME; to ne bo vplivalo na običajne poštne zmožnosti.</p></qt>

en: S/MIME encryption certificate:
sl: Šifrirno potrdilo S/MIME:

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
sl: Prednostna oblika:

en: Enable Autocrypt
sl: Omogoči samodejno šifriranje

en: Autocrypt:
sl: Samodejno šifriranje:

en: Let others know you prefer encryption
sl: Daj drugim vedeti, da imate raje šifrirano

en: Overwrite global settings for security defaults
sl: Prepišite globalne privzete varnostne nastavitve

en: Overwrite defaults:
sl: Prepišite privzete nastavitve:

en: Sign messages
sl: Podpiši sporočila

en: Encrypt messages when possible
sl: Šifriraj sporočila, če je mogoče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mWarnUnsigned)
en: Warn when trying to send unsigned messages
sl: Opozori pri poskusu pošiljanja nepodpisanih sporočil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, warnUnencryptedCB)
en: Warn when trying to send unencrypted messages
sl: Opozori pri poskusu pošiljanja nešifriranih sporočil

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
sl: Napredno

en: &Reply-To address:
sl: Naslov za odgovor:

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
sl: <qt><h3>Naslovi za odgovor</h3><p>Vrstica <tt>Odgovori:</tt> vsebuje naslov, ki se razlikuje od običajnega <tt>Od:</tt>.</p><p>To je lahko uporabno, če na primer delate v skupini s podobnimi vlogami. Tako boste morda želeli, da imajo vsa sporočila, ki jih pošiljate v polju <tt>Od:</tt> vaš naslov, odgovori pa naj se pošiljajo na naslov skupine.</p><p>Če ste v dvomih, pustite to polje prazno.</p></qt>

en: &CC addresses:
sl: Naslovi Kp (kopija):

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
sl: <qt><h3>Naslovi Kp (kopija)</h3><p>Naslovi, ki jih vnesete sem, bodo dodani k vsakemu poslanemu sporočilu, ki bo poslano s to istovetnostjo.</p><p>Ta možnost se pogosto uporablja za pošiljanje kopije poslanega sporočila na kak drug račun, ki ga imate.</p> <p>Če podate več naslovov, jih ločite z vejicami.</p><p>Če ste v dvomih, pustite to polje prazno.</p></qt>

en: &BCC addresses:
sl: Naslovi Skp (slepa kopija):

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
sl: <qt><h3>Naslovi Skp (slepa kopija)</h3><p>Naslovi, ki jih vnesete sem, bodo dodani k vsakemu poslanemu sporočilu, ki bo poslano s to istovetnostjo. Drugi prejemniki jih ne bodo videli.</p><p>Ta možnost se pogosto uporablja za pošiljanje kopije poslanega sporočila na kak drug račun, ki ga imate.</p> <p>Če podate več naslovov, jih ločite z vejicami.</p><p>Če ste v dvomih, pustite to polje prazno.</p></qt>

en: D&ictionary:
sl: Slovar:

en: Select Send-mail Folder
sl: Mapa poslanih sporočil

en: Sent-mail &folder:
sl: Mapa poslanih sporočil:

en: Select Draft Folder
sl: Izberi mapo osnutkov

en: &Drafts folder:
sl: Mapa z osnutki:

en: Select Templates Folder
sl: Izberi mapo predlog

en: &Templates folder:
sl: Mapa za predloge:

en: Outgoing Account:
sl: Račun za pošiljanje:

en: Attach my vCard to message
sl: Sporočilu priloži mojo vizitko vCard

en: Create...
sl: Ustvari ...

en: Autocorrection language:
sl: Jezik samodejnega popravljanja:

en: Restore default domain name
sl: Obnovi privzeto ime domene

en: Defaul&t domain:
sl: Privze&ta domena:

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
sl: <qt> <p>Privzeta domena se uporabi za dopolnjevanje poštnih naslovov, ki jih sestavlja le uporabniško ime.</p></qt>

en: &Use custom message templates for this identity
sl: Za to istovetnost &uporabi prilagojene predloge za sporočila

en: &Copy Global Templates
sl: Kopiraj splošne predloge

en: Signature
sl: Podpis

en: Picture
sl: Slika

en: Invalid Email Alias "%1"
sl: Neveljaven drugi e-poštni naslov »%1«

en: Invalid Email Address
sl: Neveljaven e-poštni naslov

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
sl: Eden izmed nastavljenih podpisovalnih ključev OpenPGP ne vsebuje uporabniškega ID-ja z nastavljenim e-poštnim naslovom za to istovetnost (%1).
    To bo morda povzročilo, da bo prejemnik naletel na opozorila med poskusom preverjanja podpisov narejenih s temi nastavitvami.

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
sl: Eden izmed nastavljenih šifrirnih ključev OpenPGP ne vsebuje uporabniškega ID-ja z nastavljenim e-poštnim naslovom za to istovetnost (%1)

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
sl: Eno izmed nastavljenih podpisovalnih potrdil S/MIME ne vsebuje nastavljenega e-poštnega naslova za to istovetnost (%1).
    To bo morda povzročilo, da bo prejemnik naletel na opozorila med poskusom preverjanja podpisov narejenih s temi nastavitvami.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
sl: Eno izmed nastavljenih šifrirnih potrdil S/MIME ne vsebuje nastavljenega e-poštnega naslova za to istovetnost (%1).

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
sl: E-poštni naslov ni najden v ključu ali potrdilih

en: The signature file is not valid
sl: Datoteka s podpisom ni veljavna

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity "%1"
sl: Uredi istovetnost »%1«

en: Some custom folder for identity does not exist (anymore); therefore, default folders will be used.
sl: Ena izmed map za istovetnost ne obstaja (več). Zaradi tega bodo uporabljene privzete mape.

en: Edit...
sl: Uredi ...

[ctx: @title:window]
en: Edit own vCard
sl: Uredi lastno vizitko vCard

en: Delete current vCard
sl: Izbriši trenutno vizitko vCard

en: Are you sure you want to delete this vCard?
sl: Ali resnično želite izbrisati to vizitko vCard?

en: Delete vCard
sl: Izbriši vCard

en: We cannot delete vCard file.
sl: Datoteke vizitke vCard ni mogoče izbrisati.

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
sl: Ali zares želite preklicati?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
sl: Potrditev

[ctx: @action:button]
en: Cancel Editing
sl: Prekliči urejanje

[ctx: @action:button]
en: Do Not Cancel
sl: Ne prekliči

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
sl: %1 (privzeta)

en: Identity Name
sl: Ime istovetnosti

en: Email Address
sl: E-poštni naslov

en: <qt>Do you really want to remove the identity named <b>%1</b>?</qt>
sl: <qt>Ali zares želite odstraniti istovetnost z imenom <b>%1</b>?</qt>

en: Do you really want to remove this %1 identity? | Do you really want to remove these %1 identities?
sl[0]: Ali zares želite odstraniti to %1 istovetnost?
sl[1]: Ali zares želite odstraniti ti %1 istovetnosti?
sl[2]: Ali zares želite odstraniti te %1 istovetnosti?
sl[3]: Ali zares želite odstraniti teh %1 istovetnosti?

en: Remove Identity | Remove Identities
sl[0]: Odstrani istovetnost
sl[1]: Odstrani istovetnosti
sl[2]: Odstrani istovetnosti
sl[3]: Odstrani istovetnosti

en: &Remove
sl: Odst&rani

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Set as Default
sl: Nastavi kot privzeto

[ctx: @title:window]
en: New Identity
sl: Nova istovetnost

en: &New identity:
sl: &Nova istovetnost:

en: &Use System Settings values
sl: &Uporabi vrednosti iz Sistemskih nastavitev

en: &Duplicate existing identity
sl: Po&dvoji obstoječo istovetnost

en: More information under <a href="https://quimby.gnus.org/circus/face/">https://quimby.gnus.org/circus/face/</a>.
sl: Več informacij na <a href="https://quimby.gnus.org/circus/face/">https://quimby.gnus.org/circus/face/</a>.

en: Examples are available at <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.
sl: Primeri so na voljo na <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.

en: No image will be sent.
sl: Nobena slika ne bo poslana.

en: KMail will send a colored image through the Face header.
sl: KMail bo poslal pobarvano sliko prek glave Face.

en: KMail will send a black-and-white image through the X-Face header.
sl: KMail bo poslal črno-belo sliko prek glave X-Face.

en: KMail will send both a colored and a black-and-white image.
sl: KMail bo poslal oboje pobarvano in črno-belo sliko.

en: Failed to reduce image size to fit in header.
sl: Ni bilo mogoče zmanjšati slike, da bi se prilegala glavi.

en: Failed to reduce image size to fit in header. Install pngquant to obtain better compression results.
sl: Ni bilo mogoče zmanjšati velikosti slike, da se bi prilegala glavi. Namestite pngquant, da bi dobili boljši rezultati stiskanja.

en: Install pngquant to obtain better image quality.
sl: Namestite pngquant, da bi dobili boljšo kakovost slike.

en: pngquant exited with code %1: %2
sl: pngquant je končaj s kodo %1: %2

en: Email added successfully.
sl: E-pošta je bila uspešno dodana.

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
sl[0]: Seznam za razpošiljanje »%2« je prazen in ga ni mogoče uporabiti.
sl[1]: Seznama za razpošiljanje »%2« sta prazna in ju ni mogoče uporabiti.
sl[2]: Seznami za razpošiljanje »%2« so prazni in jih ni mogoče uporabiti.
sl[3]: Seznami za razpošiljanje »%2« so prazni in jih ni mogoče uporabiti.

[ctx: @title:window]
en: Add to Address Book
sl: Dodaj v imenik

en: Contact created successfully
sl: Stik je bil uspešno ustvarjen

en: Contact cannot be stored: %1
sl: Stika ni mogoče shraniti: %1

en: Failed to store contact
sl: Stika ni bilo mogoče shraniti

en: Do you want to attach this folder "%1"?
sl: Ali želite priložiti mapo »%1«?

en: Attach Folder
sl: Priloži mapo

[ctx: @action:button]
en: Attach
sl: Priloži

[ctx: @action:button]
en: Do Not Attach
sl: Ne priloži

en: Delete Search
sl: Izbriši iskanje

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati iskanje <b>%1</b>? <br />Sporočila ki jih prikazuje, bodo še vedno na voljo v prvotni mapi.</qt>

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
sl: Izbriši

en: Delete Folder
sl: Izbriši mapo

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati prazno mapo <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati prazno mapo <resource>%1</resource> in vse njene podmape? Te podmape morda niso prazne in njihova vsebina bo prav tako zavržena.<p><b>Pazite</b>, saj izbrisana sporočila niso premaknjena v mapo smeti in so za vedno izbrisana.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati mapo <resource>%1</resource> ter s tem zavreči njeno vsebino?<p><b>Pazite</b>, saj izbrisana sporočila niso premaknjena v mapo smeti in so za vedno izbrisana.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati mapo <resource>%1</resource> in vse njene podmape ter s tem zavreči njihovo vsebino?<p><b>Pazite</b>, saj izbrisana sporočila niso premaknjena v mapo smeti in so za vedno izbrisana.</p></qt>

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
sl: Izbriši

en: Removing duplicates
sl: Odstranjevanje podvojitev

en: Done
sl: Končano

en: Error occurred during removing duplicate emails: '%1'
sl: Med odstranjevanjem podvojene e-pošte je prišlo do napake: »%1«

en: Error while removing duplicates
sl: Napaka med odstranjevanjem podvojitev

[ctx: @title:window]
en: Save File as
sl: Shrani datoteko kot

en: Set subject of message
sl: Nastavi zadevo sporočila

en: Send CC: to 'address'. This can be repeated
sl: Pošlji Vv: na 'naslov'. To se lahko ponovi

en: Send BCC: to 'address'. This can be repeated
sl: Pošlji Svv: na 'naslov'. To se lahko ponovi

en: Set replyTo to 'address'
sl: Nastavi odgovoriNa na »naslov«

en: Add 'header' to message. This can be repeated
sl: Sporočilu dodaj »glavo«. To se lahko ponovi

en: Read message body from 'file'
sl: Preberi telo sporočila iz »datoteke«

en: Set body of message
sl: Nastavi telo sporočila

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
sl: Dodaj prilogo k pošti. To se lahko ponovi

en: Only check for new mail
sl: Preveri le za novo pošto

en: Only open composer window
sl: Odpri le okno sestavljalnika

en: Set identity name
sl: Nastavi ime identitete

en: View the given message file
sl: Prikaži dano datoteko sporočila

en: Lists the available options for user feedback
sl: Seznam razpoložljivih možnosti za povratne informacije uporabnikov

en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
sl: Pošlji sporočilo na »naslov« oziroma priloži datoteko, na katero kaže »URL«

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: Datoteka

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: New
sl: Novo

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: Ur&edi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sl: Pojdi

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: F&older
sl: Mapa

note: i18n: ectx: Menu (apply_filters_folder_actions)
en: Apply Filters on Folder
sl: Uveljavi filtre v mapi

note: i18n: ectx: Menu (apply_filters_folder_recursive_actions)
en: Apply Filters on Folder and all its Subfolders
sl: Uveljavi filtre v mapi in njenih podmapah

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: Menu (message)
en: &Message
sl: Sporočilo

note: i18n: ectx: Menu (reply_special)
en: Reply Special
sl: Odgovori posebno

note: i18n: ectx: Menu (menubar_message_forward)
en: &Forward
sl: Posreduj

note: i18n: ectx: Menu (apply_filter_actions)
en: A&pply Filter
sl: Uveljavi filter

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sl: Orodja

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sl: Pomoč

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

[ctx: @title:window]
en: Please wait
sl: Počakajte

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
sl[0]: Počakajte, prenaša se %1 sporočilo
sl[1]: Počakajte, prenašata se %1 sporočili
sl[2]: Počakajte, prenašajo se %1 sporočila
sl[3]: Počakajte, prenaša se %1 sporočil

en: Save To File
sl: Shrani v datoteko

en: Open Message
sl: Odpri sporočilo

en: Message
sl: Sporočilo

en: The file does not contain a message.
sl: Datoteka ne vsebuje sporočila.

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
sl: Datoteka vsebuje več sporočil. Prikazano je le prvo sporočilo.

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
sl: Ali želite posredovati izbrana sporočila kot priloge v enem sporočilu (kot izvleček MIME), ali kot posamična sporočila?

en: Send As Digest
sl: Pošlji kot izvleček

en: Send Individually
sl: Pošlji posamično

en: Filtering messages
sl: Filtriranje sporočil

en: Filtering message %1 of %2
sl: Filtriranje sporočila %1 od %2

en: Moving messages
sl: Premikanje sporočil

en: Deleting messages
sl: Brisanje sporočil

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: Insert
sl: Vstavi

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
sl: M&ožnosti

note: i18n: ectx: Menu (attach)
en: &Attach
sl: Priloži

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
sl: Orodna vrstica za HTML

note: i18n: ectx: ToolBar (directionToolBar)
en: Text Direction Toolbar
sl: Orodna vrstica za smer besedila

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
sl: KMail je nastavljen za delo v nepovezanem načinu. Vsi omrežni posli so v pripravljenosti

en: Send Email
sl: Pošlji pošto

en: Impossible to send email
sl: Nemogoče poslati e-pošto

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
sl: KMail je nastavljen za delo v povezanem načinu. Vsi omrežni posli se nadaljujejo

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
sl: KMail je nastavljen za delo v povezanem načinu. Vsi omrežni posli se bodo nadaljevali, ko bo zaznana omrežna povezava

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
sl: KMail trenutno deluje v nepovezanem načinu. Kako želite nadaljevati?

en: Online/Offline
sl: Povezan/nepovezan

en: Work Online
sl: Delaj povezano

en: Work Offline
sl: Delaj nepovezano

en: Network connection detected, all network jobs resumed
sl: Omrežna povezava je bila zaznana, vsi omrežni posli se nadaljujejo

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
sl: Zaznane ni bilo nobene omrežne povezave. Vsi omrežni posli so v pripravljenosti

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
sl: Odpiranje datoteke za samodejno shranjevanje v %1 ni uspelo.
    Razlog. %2

en: Opening Autosave File Failed
sl: Odpiranje datoteke za samodejno shranjevanje ni uspelo

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
sl[0]: Ta %1 istovetnost je bila spremenjena tako, da uporablja privzeti prenos:
sl[1]: Ti %1 istovetnosti sta bili spremenjeni tako, da uporabljata privzeti prenos:
sl[2]: Te %1 istovetnosti so bile spremenjene tako, da uporabljajo privzeti prenos:
sl[3]: Te %1 istovetnosti so bile spremenjene tako, da uporabljajo privzeti prenos:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
sl[0]: Ta %1 istovetnost je bila spremenjena tako, da uporablja spremenjeni prenos:
sl[1]: Ti %1 istovetnosti sta bili spremenjeni tako, da uporabljata spremenjeni prenos:
sl[2]: Te %1 istovetnosti so bile spremenjene tako, da uporabljajo spremenjeni prenos:
sl[3]: Teh %1 istovetnosti je bilo spremenjenih tako, da uporabljajo spremenjeni prenos:

en: Sending messages
sl: Pošiljanje sporočil

en: Initiating sending process...
sl: Začenjanje opravila pošiljanja ...

en: Resource %1 is broken.
    %2
sl: Vir %1 je pokvarjen.
    %2

en: Archive Mail Agent was not registered.
sl: Posrednik za arhiviranje pošte ni bil registriran.

en: Send Later Agent was not registered.
sl: Posrednik za kasnejše pošiljanje ni bil registriran.

en: Mail Merge Agent was not registered.
sl: Posrednik za zlivanje pošte ni bil registriran.

en: Followup Reminder Agent was not registered.
sl: Posrednik za opombe spremljanja ni bil registriran.

en: Could not start certificate manager; please make sure you have Kleopatra properly installed.
sl: Ni bilo mogoče zagnati upravljalnika potrdil. Prepričajte se, da je nameščen program Kleopatra.

en: KMail Error
sl: Napaka KMaila

en: Could not start the import wizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
sl: Ni bilo mogoče zagnati čarovnika za uvoz. Prepričajte se, da je nameščen program ImportWizard.

en: Unable to start import wizard
sl: Ni mogoče zagnati čarovnika za uvoz

en: Could not start "PIM Data Exporter" program. Please check your installation.
sl: Ni bilo mogoče zagnati programa »Izvažanje nastavitev PIM«. Preverite vašo namestitev.

en: Unable to start "PIM Data Exporter" program
sl: Ni bilo mogoče zagnati programa »Izvažanje nastavitev PIM

en: Could not start the ImportWizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
sl: Ni bilo mogoče zagnati programa ImportWizard. Prepričajte se, da je pravilno nameščen.

en: Unable to start ImportWizard
sl: Ni mogoče zagnati ImportWizard

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
sl: Na sistemu je bil najden drug program za e-pošto. Ali želite uvoziti njegove podatke?

[ctx: @action:button]
en: Import
sl: Uvozi

[ctx: @action:button]
en: Do Not Import
sl: Ne uvozi

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
sl: Ni bilo mogoče zagnati čarovnika za uvoz. Preverite namestitev.

en: No Subject
sl: Brez zadeve

en: (no templates)
sl: (ni predlog)

en: This folder does not have any expiry options set
sl: Ta mapa nima nastavljenih nobenih možnosti za pretek

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
sl: <qt>Ali res želite, da se mapo <b>%1</b> označi kot pretečeno?</qt>

en: Expire Folder
sl: Označi mapo kot pretečeno

en: &Expire
sl: Označi kot pretečena

en: Empty Trash
sl: Izprazni smeti

en: Move to Trash
sl: Premakni v smeti

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
sl: Ali zares želite izprazniti mapo s smetmi?

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite premakniti vsa sporočila iz mape <b>%1</b> v smeti?</qt>

en: Moved all messages to the trash
sl: Vsa sporočila so bila premaknjena v smeti

en: Are you sure you want to expire all old messages?
sl: Ali zares želite označiti vsa stara sporočila kot pretečena?

en: Expire Old Messages?
sl: Označim stara sporočila kot pretečena?

en: Expire
sl: Označi kot pretečeno

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
sl: Nalaganje zunanjih sklicev v pošti s HTML-jem lahko povzroči, da se poveča količina neželene pošte. Poveča se lahko tudi verjetnost, da bo vaš sistem izkoriščen z obstoječimi in prihodnjimi varnostnimi zlorabami.

en: Security Warning
sl: Varnostno opozorilo

en: Load External References
sl: Naloži zunanje sklice

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
sl[0]: <qt>Ali resnično želite izbrisati %1 izbrano sporočilo?<br />Izbrisanih sporočil ni več mogoče obnoviti.</qt>
sl[1]: <qt>Ali resnično želite izbrisati %1 izbrani sporočili?<br />Izbrisanih sporočil ni več mogoče obnoviti.</qt>
sl[2]: <qt>Ali resnično želite izbrisati %1 izbrana sporočila?<br />Izbrisanih sporočil ni več mogoče obnoviti.</qt>
sl[3]: <qt>Ali resnično želite izbrisati %1 izbranih sporočil?<br />Izbrisanih sporočil ni več mogoče obnoviti.</qt>

en: Delete Messages
sl: Izbriši sporočila

en: Delete Message
sl: Izbriši sporočilo

en: Moving messages...
sl: Premikanje sporočil ...

en: Deleting messages...
sl: Brisanje sporočil ...

en: Messages deleted successfully.
sl: Sporočila so bila uspešno izbrisana.

en: Messages moved successfully.
sl: Sporočila so bila uspešno premaknjena.

en: Deleting messages failed.
sl: Brisanje sporočil ni uspelo.

en: Deleting messages canceled.
sl: Brisanje sporočil je bilo preklicano.

en: Moving messages failed.
sl: Premikanje sporočil ni uspelo.

en: Moving messages canceled.
sl: Premikanje sporočil je bilo preklicano.

[ctx: @title:window]
en: Move Messages to Folder
sl: Premakni sporočila v mapo

en: Copying messages...
sl: Kopiranje sporočil ...

en: Messages copied successfully.
sl: Sporočila so bila uspešno kopirana.

en: Copying messages failed.
sl: Kopiranje sporočil ni uspelo.

en: Copying messages canceled.
sl: Kopiranje sporočil je bilo preklicano.

[ctx: @title:window]
en: Copy Messages to Folder
sl: Kopiraj sporočila v mapo

en: Moving messages to trash...
sl: Premikanje sporočil v smeti ...

en: Deleting and moving messages to trash...
sl: Brisanje in premikanje sporočil v smeti ...

en: Messages moved to trash successfully.
sl: Sporočila so bila uspešno premaknjena v smeti.

en: Messages moved to trash or deleted successfully
sl: Sporočila so bila uspešno premaknjena v smeti ali zbrisana

en: Moving messages to trash failed.
sl: Premikanje sporočil v smeti ni uspelo.

en: Deleting or moving messages to trash failed.
sl: Brisanje ali premikanje sporočil v smeti ni uspelo.

en: Moving messages to trash canceled.
sl: Premikanje sporočil v smeti je bilo preklicano.

en: Deleting or moving messages to trash canceled.
sl: Brisanje ali premikanje sporočil v smeti je bilo preklicano.

[ctx: @title:window]
en: Jump to Folder
sl: Pojdi v mapo

en: Save &As...
sl: Shrani kot...

en: &Expire All Folders
sl: Označi vse mape kot pretečene

en: Check &Mail
sl: Preveri pošto

en: Check Mail In
sl: Preveri pošto v

en: Check Mail
sl: Preveri pošto

en: &Send Queued Messages
sl: Pošlji &sporočila v čakalni vrsti

en: Online status (unknown)
sl: Stanje povezave (neznano)

en: Send Queued Messages Via
sl: Pošlji sporočila v čakalni vrsti preko

en: Certificate Manager
sl: Upravljalnik potrdil

en: &Import Messages...
sl: Uvoz&i sporočila...

en: &Debug Sieve...
sl: Razhrošči Sieve...

en: Filter &Log Viewer...
sl: Pregledovalnik dnevnika filtrov...

en: &Import from another Email Client...
sl: Uvozi iz drugega odjemalca za e-pošto...

en: Edit "Out of Office" Replies...
sl: Uredi odgovore »Ni me v pisarni« ...

en: &Configure Automatic Archiving...
sl: Nastavi samodejno arhiviranje ...

en: Delayed Messages...
sl: Zakasnjena sporočila ...

en: Followup Reminder Messages...
sl: Sporočila opomnika spremljanja ...

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
sl: Izbriši

en: M&ove Thread to Trash
sl: Premakni nit v smeti

en: Move thread to trashcan
sl: Premakni nit v smeti

en: Delete T&hread
sl: Izbriši nit

en: &Find Messages...
sl: Najdi sporočila...

en: Select &All Messages
sl: Izberi vs&a sporočila

en: &Mailing List Management...
sl: Upravljanje dopisnih seznamov...

en: &Clear Akonadi Cache...
sl: Očisti predpomnilnik Akonadi...

en: &Assign Shortcut...
sl: Dodeli bližnjico ...

en: &Expiration Settings
sl: Nastavitve pr&eteka

en: &Archive Folder...
sl: &Arhiviraj mapo...

en: Load E&xternal References
sl: Naloži zunanje sklice

en: Copy Message To...
sl: Kopiraj sporočilo v ...

en: Move Message To...
sl: Premakni sporočilo v ...

en: &New Message...
sl: &Novo sporočilo...

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
sl: Novo

en: Message From &Template
sl: Sporočilo iz predloge

en: New Message t&o Mailing-List...
sl: N&ovo sporočilo na dopisni seznam...

en: &Create Filter
sl: Ustvari filter

en: Filter on &Subject...
sl: Filter za Zadevo...

en: Filter on &From...
sl: Filter za Od...

en: Filter on &To...
sl: Filter za Za...

en: Filter on &Cc...
sl: Filter za Kp...

en: Mark &Thread
sl: Označi seznam

en: Mark Thread as &Read
sl: Označi nit kot p&rebrano

en: Mark all messages in the selected thread as read
sl: Označi vsa sporočila v izbrani niti kot prebrana

en: Mark Thread as &Unread
sl: Označi nit kot neprebrano

en: Mark all messages in the selected thread as unread
sl: Označi vsa sporočila v izbrani niti kot neprebrana

en: Mark Thread as &Important
sl: Označi nit kot pomembno

en: Remove &Important Thread Mark
sl: Odstrani oznako pomembnosti niti

en: Mark Thread as &Action Item
sl: Označi nit kot opravilo

en: Remove &Action Item Thread Mark
sl: Odstrani oznako opravila z niti

en: &Watch Thread
sl: Opazuj nit

en: &Ignore Thread
sl: Prezri nit

en: Save A&ttachments...
sl: Shrani priloge ...

en: Copy Decrypted To...
sl: Kopiraj dešifrirano v...

en: Appl&y All Filters
sl: Uveljavi vse filtre

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
sl: Razširi nit / skupino

en: Expand the current thread or group
sl: Razširi trenutno nit ali skupino

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
sl: Zloži nit / skupino

en: Collapse the current thread or group
sl: Zloži trenutno nit ali skupino

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
sl: Razširi vse niti

en: Expand all threads in the current folder
sl: Razširi vse niti v trenutni mapi

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
sl: Zl&oži vse niti

en: Collapse all threads in the current folder
sl: Zloži vse niti v trenutni mapi

en: &Display Message
sl: Prikaži sporočilo

en: &Next Message
sl: &Naslednje sporočilo

en: Go to the next message
sl: Pojdi na naslednje sporočilo

en: Next &Unread Message
sl: Naslednje neprebrano sporočilo

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
sl: Naslednje

en: Go to the next unread message
sl: Pojdi na naslednje neprebrano sporočilo

en: &Previous Message
sl: Predhodno sporočilo

en: Go to the previous message
sl: Pojdi na predhodno sporočilo

en: Previous Unread &Message
sl: Predhodno neprebrano sporočilo

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
sl: Predhodno

en: Go to the previous unread message
sl: Pojdi na predhodno neprebrano sporočilo

en: Next Unread &Folder
sl: Naslednja neprebrana mapa

en: Go to the next folder with unread messages
sl: Pojdi v naslednjo mapo z neprebranimi sporočili

en: Previous Unread F&older
sl: Predhodna neprebrana mapa

en: Go to the previous folder with unread messages
sl: Pojdi v predhodno mapo z neprebranimi sporočili

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
sl: Naslednje neprebrano besedilo

en: Go to the next unread text
sl: Pojdi na naslednje neprebrano besedilo

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
sl: Premakni se po trenutnem sporočilu navzdol. Če je sporočila konec, pojdi na naslednje neprebrano sporočilo.

en: Configure &Filters...
sl: Nastavi &filtre...

en: Manage &Sieve Scripts...
sl: Upravljanje skriptov &Sieve...

en: &Add Account...
sl: Dod&aj račun...

en: KMail &Introduction
sl: Uvod v KMail

en: Display KMail's Welcome Page
sl: Prikaži KMailovo pozdravno stran

en: Configure &Notifications...
sl: Nastavi obvestila...

en: &Configure KMail...
sl: Nastavi KMail...

en: Expire...
sl: Označi kot pretečeno ...

en: Add Favorite Folder...
sl: Dodaj priljubljeno mapo ...

en: Serverside Subscription...
sl: Naročnina na strani strežnika ...

en: Apply All Filters
sl: Uveljavi vse filtre

en: Import/Export KMail Data...
sl: Uvozi/izvozi podatke programa KMail ...

en: New AddressBook Contact...
sl: Nov stik imenika ...

en: Account &Settings
sl: Na&stavitve računa

en: Restart Account
sl: Znova zaženi račun

en: Copy Message to Folder
sl: Kopiraj sporočilo v mapo

en: Jump to Folder...
sl: Pojdi v mapo ...

en: Abort Current Operation
sl: Prekliči trenutno opravilo

en: Focus on Next Folder
sl: Žarišče na naslednji mapi

en: Focus on Previous Folder
sl: Žarišče na prejšnji mapi

en: Select Folder with Focus
sl: Izberite mapo z žariščem

en: Focus on First Folder
sl: Žarišče na prvi mapi

en: Focus on Last Folder
sl: Žarišče na zadnji mapi

en: Focus on Next Message
sl: Žarišče na naslednjem sporočilu

en: Focus on Previous Message
sl: Žarišče na predhodnem sporočilu

en: Select First Message
sl: Izberi prvo sporočilo

en: Select Last Message
sl: Izberi zadnje sporočilo

en: Select Message with Focus
sl: Izberi sporočilo z žariščem

en: Set Focus to Quick Search
sl: Postavi žarišče na hitro iskanje

en: Extend Selection to Previous Message
sl: Razširi izbor na predhodno sporočilo

en: Extend Selection to Next Message
sl: Razširi izbor na naslednje sporočilo

en: Move Message to Folder
sl: Premakni sporočilo v mapo

en: Mark All Messages As Read in This Folder and All its Subfolder
sl: Označi vsa sporočila v tej mapi in podmapah kot prebrana

en: Remove Duplicates in This Folder and All its Subfolder
sl: Odstrani dvojnike iz te mape in njenih podmap

en: Previous Selected Folder
sl: Predhodno izbrana mapa

en: Next Selected Folder
sl: Naslednja izbrana mapa

[ctx: @title:window]
en: Add Favorite Folder
sl: Dodaj priljubljeno mapo

en: &Delete Search
sl: Izbriši iskanje

en: Edit Search...
sl: Uredi iskanje ...

en: Configure Unified Mailbox
sl: Nastavi poenoten poštni nabiralnik

en: E&mpty Trash
sl: Izprazni smeti

en: &Move All Messages to Trash
sl: Premakni vsa sporočila v smeti

en: &Undo
sl: Razveljavi

en: &Undo: "%1"
sl: Razveljavi: "%1"

[ctx: Show shortcut for focus quick search. Don't change it]
en: Search... <%1>
sl: Poišči... <%1>

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
sl: Uporaba HTML-ja v e-pošti lahko povzroči, da se poveča količina neželene pošte. Poveča se lahko tudi verjetnost, da bo vaš sistem izkoriščen z obstoječimi in prihodnjimi varnostnimi zlorabami.

en: Use HTML
sl: Uporabi HTML

en: You have more than one email account set up.
    Do you want to enable the Unified Mailbox feature to show unified content of your inbox, sent and drafts folders?
    You can configure unified mailboxes, create custom ones or
    disable the feature completely in KMail's Plugin settings.
sl: Nastavili ste si več kot en sam e-poštni račun.
    Ali želite omogočiti funkcijo poenotenega nabiralnika za prikazovanje enotne vsebine vseh vaših prejetih poštnih sporočil, poslanih in v delu v mapah?
    Nastavite lahko poenotene nabiralnike, ali jih ustvarite po meri ali
    to funkcijo v celoti onemogočite v nastavitvah vtičnika KMail.

en: Enable Unified Mailboxes?
sl: Ali želite omogočiti poenotene poštne nabiralnike?

en: Enable Unified Mailboxes
sl: Omogoči poenotene poštne nabiralnike

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Do you want to restart Akonadi?
sl: Ali želite ponovno zagnati Akonadi?

en: Restart Akonadi
sl: Ponovno zaženi Akonadi

en: Restart
sl: Znova zaženi

en: Akonadi restarted.
sl: Akonadi ponovno zagnan.

en: Starting...
sl: Začenjanje...

en: &Move to Trash
sl: Pre&makni v smeti

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
sl: Smeti

en: Move message to trashcan
sl: Premakni vsa sporočila v smeti

en: Cannot copy item. %1
sl: Predmeta ni mogoče kopirati. %1

en: New Message To...
sl: Novo sporočilo za ...

en: Reply To...
sl: Odgovori ...

en: Forward To...
sl: Posreduj ...

en: Add to Address Book
sl: Dodaj v imenik

en: Add to Existing Contact
sl: Dodaj obstoječemu stiku

en: Open in Address Book
sl: Odpri v imeniku

en: Bookmark This Link
sl: Zaznamuj to povezavo

en: Edit contact...
sl: Uredi stik ...

en: Save Link As...
sl: Shrani povezavo kot ...

en: &Find in Message...
sl: Najdi v sporočilu...

en: Save Image On Disk...
sl: Shrani sliko na disk ...

en: Show HTML Format
sl: Pokaži oblikovanje HTML

en: Show HTML format when mail comes from this contact
sl: Ko sporočilo pošlje ta stik, pokaži oblikovanje HTML

en: Load external reference when mail comes for this contact
sl: Ko sporočilo pošlje ta stik, naloži zunanje sklice

en: Share image...
sl: Deli sliko ...

en: KMail is now based on the Akonadi Personal Information Management framework, which brings many changes all around.
sl: KMail sedaj temelji na ogrodju Akonadi za upravljanje z osebnimi podatki, ki prinaša veliko sprememb.

en: Push email (IMAP IDLE)
sl: Potisna e-pošta (IMAP IDLE)

en: Improved searches
sl: Izboljšano iskanje

en: Support for adding notes (annotations) to mails
sl: Podpora za dodajanje opomb (zabeležk) e-sporočilom

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
sl: Manj zmrzovanja vmesnika, preverjanje za e-pošto sedaj poteka v ozadju

en: Plugins support
sl: Podpora vtičnikom

en: New HTML renderer (QtWebEngine)
sl: Nov izrisovalnik HTML (QtWebEngine)

en: Added Check for Phishing URL
sl: Dodano preverjanje naslova URL za ribarjenjem

en: Added Check DKIM
sl: Dodano preverjanje DKIM

en: Added Markdown Editing Support
sl: Dodana podpora urejanja markdowna

en: Added Grammar Plugin Support
sl: Dodana podpora vtičnika slovnice

en: Added etesync resource support
sl: Dodana podpora vira etesync

en: Added Microsoft Exchange Web Services resource support
sl: Dodana podpora viru spletnih storitev Microsoft Exchange Web Services

en: The KDE Mail Client
sl: Odjemalec e-pošte za KDE

en: Retrieving Folder Contents
sl: Pridobivanje vsebine mape

en: Please wait . . .
sl: Počakajte ...

en: Offline
sl: Nepovezan

en: KMail is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goOnline">here</a> to go online . . .</p>
sl: KMail trenutno deluje v nepovezanem načinu. Kliknite <a href="kmail:goOnline">sem</a>, da vzpostavite povezavo ...</p>

en: Account is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goResourceOnline">here</a> to go online . . .</p>
sl: Račun trenutno ni povezan. Kliknite <a href="kmail:goResourceOnline">sem</a>, da vzpostavite povezavo ...</p>

en: Contact modified successfully
sl: Stik je bil uspešno spremenjen

en: New Messages In
sl: Nova sporočila v

en: There are no unread messages
sl: Ni neprebranih sporočil

en: 1 unread message | %1 unread messages
sl[0]: %1 neprebrano sporočilo
sl[1]: %1 neprebrani sporočili
sl[2]: %1 neprebrana sporočila
sl[3]: %1 neprebranih sporočil

en: Show full path for folders
sl: Prikaži polno pot za mape

en: Mail Summary Configuration Dialog
sl: Nastavitveno okno povzetka pošte

en: Copyright © 2004–2010 Tobias Koenig
sl: Avtorske pravice © 2004–2010 Tobias Koenig

[ctx: @info:tooltip]
en: Show full path for each folder
sl: Za vsako mapo prikaži polno pot

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this option if you want to see the full path for each folder listed in the summary. If this option is not enabled, then only the base folder path will be shown.
sl: Omogočite to možnost, če želite za vsako mapo v povzetku videti polno pot. Če ta možnost ni omogočena, bo prikazana le pot do osnovne mape.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Message...
sl: Novo sporočilo ...

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create and send a new email message.
sl: Prikazalo se vam bo pogovorno okno, kjer lahko ustvarite in pošljete novo e-poštno sporočilo.

[ctx: @action:inmenu]
en: Sync Mail
sl: Uskladi pošto

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Synchronize groupware mail" ) );
en: Choose this option to synchronize your groupware email.
sl: Izberite to možnost, da uskladite e-pošto za skupinsko delo.

en: New Messages
sl: Nova sporočila

en: <qt><b>%1</b><br/>Total: %2<br/>Unread: %3</qt>
sl: <qt><b>%1</b><br/>Skupaj: %2<br/>Neprebranih: %3</qt>

en: No unread messages in your monitored folders
sl: V nadziranih mapah ni neprebranih sporočil

en: Open Folder: "%1"
sl: Odpri mapo: »%1«

[ctx: @title:column plugin name]
en: Summary Plugin Name
sl: Ime vtičnika za povzetek

en: Select the plugin summaries to show on the summary page.
sl: Izberite vtičnike za povzetke, ki jih želite prikazati na strani s povzetki.

en: KDE Kontact Summary
sl: Povzetek KDE-jevega Kontacta

en: (c), 2004 Tobias Koenig
sl: ©, 2004 Tobias Koenig

en: Kontact Summary
sl: Povzetek Kontacta

en: &Configure Summary View...
sl: Nastavi prikaz povzetkov...

en: Configure the summary view
sl: Nastavitev prikaza povzetkov

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choosing this will show a dialog where you can select which summaries you want to see and also allow you to configure the summaries to your liking.
sl: Če izberete to, se bo prikazalo pogovorno okno, kjer lahko izberete povzetke, ki jih želite videti. Povzetke lahko tudi prilagodite po svojem okusu.

en: Summary for %1
sl: Povzetek za %1

en: What's next?
sl: Kaj bo naslednje?

en: Sync All
sl: Uskladi vse

[ctx: @action:inmenu sync everything]
en: All
sl: Vse

en: Kontact Summary View
sl: Kontactov ogled povzetka

en: (c) 2003-2021 The Kontact developers
sl: © 2003-2021 razvijalci Kontacta

en: Retrieving folder properties
sl: Pridobivanje lastnosti mape

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
sl: Omrežna povezava ni vzpostavljena. Podatkov o mapi ni bilo mogoče posodobiti.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
sl: Lastnosti mape %1

[ctx: Message->]
en: &Reply
sl: Odgovo&ri

en: &Reply...
sl: Odgovori...

en: Reply to &All...
sl: Odgovori vsem...

en: Reply to A&uthor...
sl: Odgovori avtorju...

en: Reply to Mailing-&List...
sl: Odgovori dopisnemu seznamu...

en: Reply Without &Quote...
sl: Odgovori brez navajanja...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
sl: Znotrajvrstično...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
sl: Kot prilogo...

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
sl: P&reusmeri...

en: New Message to Recipients...
sl: Novo sporočilo prejemnikom...

en: Mar&k Message
sl: Označi sporočilo

[ctx: Message->]
en: &Forward
sl: Posreduj

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
sl: Dopisni  seznam

en: Add Note...
sl: Dodaj opombo ...

en: &Edit As New
sl: Ur&edi sporočilo kot novo

en: Filter on Mailing-&List...
sl: Filter za dopisni seznam...

en: Add Followup Reminder...
sl: Dodaj opomnik spremljanja ...

en: Send A&gain...
sl: Znova pošlji...

en: New Message From &Template
sl: Novo sporočilo iz predloge

en: Export to PDF...
sl: Izvozi v PDF...

en: Edit Note...
sl: Uredi opombo ...

en: Filter on Mailing-List...
sl: Filter za dopisni seznam ...

en: <unknown>
sl: <neznano>

en: Mailing List Name: %1
sl: Ime dopisnega seznama: %1

en: Open Message in List Archive
sl: Odpri sporočilo iz arhiva seznama

en: Post New Message
sl: Objavi novo sporočilo

en: Go to Archive
sl: Pojdi v arhiv

en: Request Help
sl: Prosi za pomoč

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
sl: Stopi v stik z lastnikom

en: Unsubscribe from List
sl: Prekliči naročnino na seznam

en: Filter on Mailing-List %1...
sl: Filter za dopisni seznam %1 ...

en: email
sl: e-pošta

en: web
sl: splet

en: Export to PDF
sl: Izvoz v PDF

en: PDF document (*.pdf)
sl: Dokument PDF (*pdf)

en: Reindex
sl: Znova ustvari kazalo

en: Search Anyway
sl: Vseeno poišči

[ctx: @title:window]
en: Indexing
sl: Izgradnja kazala

en: Indexing Collections...
sl: Ustvarjanje kazal zbirk ...

en: From
sl: Od

[ctx: Receiver of the email]
en: To
sl: Za

en: Date
sl: Datum

en: Preview
sl: Predogled

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
sl: Mapa

en: Search failed some errors were found: <ul><li>%1</li></ul>
sl: Iskanje ni uspelo, najdenih je bilo nekaj napak: <ul><li>%1</li></ul>

[ctx: @title:window]
en: Find Messages
sl: Najdi sporočila

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
sl: Poišči

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
sl: Znotrajvrst&ično ...

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
sl: Kot prilogo...

en: Save Attachments...
sl: Shrani priloge ...

en: Clear Selection
sl: Počisti izbor

en: Jump to original folder
sl: Pojdi v prvotno mapo

en: %1 match | %1 matches
sl[0]: %1 zadetek
sl[1]: %1 zadetka
sl[2]: %1 zadetki
sl[3]: %1 zadetkov

en: Last Search
sl: Zadnje iskanje

en: You did not selected a valid folder.
sl: Niste izbrali veljavne mape.

en: You forgot to select collections.
sl: Pozabili ste izbrati zbirke.

en: You forgot to define condition.
sl: Pozabili ste določiti pogoje.

en: All folders selected are empty or were not indexed.
sl: Vse izbrane mape so prazne ali pa niso v kazalu.

en: You forgot to add conditions.
sl: Pozabili ste dodati pogoje.

en: Contains condition cannot be used with a number of characters inferior to 4.
sl: Pogoja »Vsebuje« ne morete uporabiti z manj kot štirimi znaki.

en: Searching...
sl: Iskanje ...

en: Cannot get search result. %1
sl: Rezultata iskanja ni mogoče dobiti. %1

en: Search failed.
sl: Iskanje je spodletelo.

en: Search complete.
sl: Iskanje je zaključeno.

en: Search stopped.
sl: Iskanje je zaustavljeno.

en: There was a problem renaming your search folder. A common reason for this is that another search folder with the same name already exists. Error returned "%1".
sl: Med preimenovanjem iskalne mape je prišlo do težave. Običajno je razlog to, da že obstaja druga iskalna mapa z istim imenom. Vrnjena napaka: »%1«.

en: Copy Message | Copy %1 Messages
sl[0]: Kopiraj %1 sporočilo
sl[1]: Kopiraj %1 sporočili
sl[2]: Kopiraj %1 sporočila
sl[3]: Kopiraj %1 sporočil

en: Cut Message | Cut %1 Messages
sl[0]: Izreži %1 sporočilo
sl[1]: Izreži %1 sporočili
sl[2]: Izreži %1 sporočila
sl[3]: Izreži %1 sporočil

en: Checking index status...
sl: Preverjanje stanja kazala ...

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ExcludeImportantMailFromExpiry), group (Behaviour)
en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
sl: To prepreči, da bi bila stara sporočila v mapi, ki imajo oznako »Pomembno« ali »Opravilo«, označena kot pretečena in bila izbrisana (ali premaknjena v mapo za arhiviranje).

note: i18n: ectx: label, entry (AllowLocalFlags), group (Behaviour)
en: Allow local flags in read-only folders
sl: Dovoli krajevne zastavice v mapah, ki so samo za branje

note: i18n: ectx: label, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: Send queued mail on mail check
sl: Ob preverjanju pošte pošlji pošto, ki je v čakalni vrsti

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
sl: <qt><p>Izberite ali naj KMail ob ročnem ali ob vseh preverjanjih sporočil pošlje vsa sporočila iz mape »odhajajoče« ali pa sploh ne želite samodejnega pošiljanja sporočil.</p></qt>

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastSelectedFolder), group (FolderSelectionDialog)
en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
sl: Najbolj nedavno izbrana mapa v oknu za izbiranje map.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUnreadInTaskbar), group (General)
en: Show Unread Email in TaskBar
sl: Pokaži neprebrano pošto v opravilni vrstici

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalEditor), group (General)
en: Specify e&ditor:
sl: Nave&dite urejevalnik:

note: i18n: ectx: label, entry (UseExternalEditor), group (General)
en: Use e&xternal editor instead of composer
sl: Uporabi zunanji urejevalnik namesto sestavljalnika

note: i18n: ectx: label, entry (CustomMessageHeadersCount), group (General)
en: Specifies the number of custom MIME header fields to be inserted in messages (for internal use only)
sl: Določa število lastnih polj glave MIME, ki so vstavljeni v sporočila (le za notranjo uporabo)

note: i18n: ectx: label, entry (CloseToQuotaThreshold), group (General)
en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
sl: Prag za začetek opozarjanja uporabnika, da se mapa bliža količinski omejitvi.

note: i18n: ectx: label, entry (EmptyTrashOnExit), group (General)
en: Empty the local trash folder on program exit
sl: Ob izhodu izprazni krajevno mapo s smetmi

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteMessageWithoutConfirmation), group (General)
en: Delete messages without confirmation
sl: Briši sporočila brez potrditve

note: i18n: ectx: label, entry (StartSpecificFolderAtStartup), group (General)
en: Allow to start specific folder
sl: Dovoli zagon določene mape

note: i18n: ectx: label, entry (StartupFolder), group (General)
en: Specify the folder to open when the program is started
sl: Navedite mapo, ki bo odprta ob zagonu programa

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpiring), group (General)
en: Specifies whether the folders will expire in the background (for internal use only)
sl: Določa, ali bodo mape kot pretečene označene v ozadju (le za notranjo uporabo)

note: i18n: ectx: label, entry (FirstStart), group (General)
en: Specifies whether this is the very first time that the application is run (for internal use only)
sl: Določa, ali je to prvi zagon programa (le za notranjo uporabo)

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Whether to ask if users wants to enable Unified Mailboxes if more than one email accounts are detected. We only ever ask once.
sl: Vprašamo, ali želijo uporabniki omogočiti enotne nabiralnike, če zaznamo več e-poštnih računov. Vprašamo vedno samo enkrat.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviousNewFeaturesMD5), group (Internal)
en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
sl: Ta vrednost določa ali se naj prikaže Uvod v KMail.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableFolderQuickSearch), group (UserInterface)
en: Show folder quick search line edit
sl: Pokaži vrstico hitrega iskanja po mapi

note: i18n: ectx: label, entry (ForwardingInlineByDefault), group (Composer)
en: Forward Inline As Default.
sl: Privzeto posreduj znotrajvrstično.

note: i18n: ectx: label, entry (TooManyRecipients), group (Composer)
en: Warn if the number of recipients is more than:
sl: Opozori, če je število prejemnikov večje od:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooManyRecipients), group (Composer) i18n: ectx: whatsthis, entry (RecipientThreshold), group (Composer)
en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
sl: Če je število prejemnikov večje od te vrednosti, vas bo KMail pred pošiljanjem sporočila opozoril in vprašal za potrditev. Opozorilo je mogoče izklopiti.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBeforeSend), group (Composer)
en: Confirm &before send
sl: Potrdi pred pošiljanjem

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSpellingBeforeSend), group (Composer)
en: Check spelling before send
sl: Pred pošiljanjem preveri črkovanje

note: i18n: ectx: label, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: Automatically request &message disposition notifications
sl: Samodejno zahtevaj obvestila o uso&di sporočil

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
sl: <qt><p>Omogočite to možnost, če želite da KMail zahteva obvestilo o usodi sporočila (MDN) za vsako poslano sporočilo.</p><p>Ta možnost vpliva le na privzeto. Še vedno lahko omogočite ali onemogočite MDN za vsako sporočilo posebej v sestavljalniku, predmetu menija <em>Možnosti</em>→<em>Zahtevaj obvestilo o usodi</em>.</p></qt>

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: Autosave interval:
sl: Samodejno shrani vsakih:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
sl: Varnostno kopijo besedila v sestavljalniku je mogoče narediti v enakomernih presledkih. Tu lahko nastavite časovni razmik med njimi. Samodejno shranjevanje lahko onemogočite, če nastavite vrednost na 0.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSnippetManager), group (Composer)
en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
sl: Pokaži pult za upravljanje in vstavljanje besedilnih izrezkov v sestavljalniku.

note: i18n: ectx: label, entry (CryptoStoreEncrypted), group (Composer)
en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
sl: Ko je označeno, bodo poslana sporočila shranjena v šifrirani obliki

note: i18n: ectx: label, entry (RecentUrls), group (Composer)
en: A list of all the recently used URLs
sl: Seznam vseh nedavno uporabljenih naslovov URL

note: i18n: ectx: label, entry (RecentEncodings), group (Composer)
en: A list of all the recently used encodings
sl: Seznam vseh nedavno uporabljenih kodiranj

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCryptoLabelIndicator), group (Composer)
en: Show crypto label indicator
sl: Pokaži oznako šifriranja

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCryptoOwnertrust), group (Composer)
en: Show crypto ownertrust icons
sl: Pokaži ikone šifriranja zaupanja

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSendDefaultActionShortcut), group (Composer)
en: Validate Send Default Shortcut
sl: Potrdi veljavnost privzete bližnjice za pošiljanje

note: i18n: ectx: label, entry (IdentityDialogSize), group (Geometry)
en: The size of the identity dialog (for internal use only)
sl: Velikost pogovornega okna za istovetnost (le za notranjo uporabo)

note: i18n: ectx: label, entry (SearchWidgetWidth), group (Geometry)
en: The width of the search window (for internal use only)
sl: Širina pogovornega okna za iskanje (le za notranjo uporabo)

note: i18n: ectx: label, entry (SearchWidgetHeight), group (Geometry)
en: The height of the search window (for internal use only)
sl: Višina pogovornega okna za iskanje (le za notranjo uporabo)

note: i18n: ectx: label, entry (ConfigureDialogWidth), group (Geometry)
en: The width of the Configure KMail dialog (for internal use only)
sl: Širina pogovornega okna za nastavitev KMaila (le za notranjo uporabo)

note: i18n: ectx: label, entry (ConfigureDialogHeight), group (Geometry)
en: The height of the Configure KMail dialog (for internal use only)
sl: Višina pogovornega okna za nastavitev KMaila (le za notranjo uporabo)

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Message Preview Pane
sl: Pladenj za predogled sporočila

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Do not show a message preview pane
sl: Ne pokaži pladnja za predogled sporočila

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane below the message list
sl: Pokaži pladenj za predogled sporočila pod seznamom sporočil

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane next to the message list
sl: Pokaži pladenj za predogled sporočila poleg seznama sporočil

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Folder List
sl: Seznam map

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Long folder list
sl: Dolg seznam map

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Short folder list
sl: Kratek seznam map

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateNewMessage), group (GlobalTemplates)
en: Message template for new message
sl: Predloga za novo sporočilo

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReply), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply
sl: Predloga sporočila za odgovor

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReplyAll), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply to all
sl: Predloga sporočila za odgovor vsem

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateForward), group (GlobalTemplates)
en: Message template for forward
sl: Predloga sporočila za posredovanje

note: i18n: ectx: label, entry (QuoteString), group (GlobalTemplates)
en: Quote characters
sl: Znaki za navajanje

note: i18n: ectx: label, entry (ToolTipDisplayPolicy), group (MainFolderView)
en: Specifies the policy used when displaying policy
sl: Določa pravilnik, uporabljen ob njegovem prikazu

note: i18n: ectx: label, entry (CollectionWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the collection field in the Search Window dialog (for internal use only)
sl: Določa širino polja za zbirko v pogovornem oknu za iskanje (le za notranjo uporabo)

note: i18n: ectx: label, entry (SubjectWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the subject field in the Search Window dialog (for internal use only)
sl: Določa širino polja za zadevo v pogovornem oknu za iskanje (le za notranjo uporabo)

note: i18n: ectx: label, entry (SenderWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the sender field in the Search Window dialog (for internal use only)
sl: Določa širino polja za pošiljatelja v pogovornem oknu za iskanje (le za notranjo uporabo)

note: i18n: ectx: label, entry (ReceiverWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the receiver field in the Search Window dialog (for internal use only)
sl: Določa širino polja za prejemnika v pogovornem oknu za iskanje (le za notranjo uporabo)

note: i18n: ectx: label, entry (DateWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the date field in the Search Window dialog (for internal use only)
sl: Določa širino polja za datum v pogovornem oknu za iskanje (le za notranjo uporabo)

note: i18n: ectx: label, entry (FolderWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the folder field in the Search Window dialog (for internal use only)
sl: Določa širino polja za mapo v pogovornem oknu za iskanje (le za notranjo uporabo)

en: Message Tag: %1
sl: Oznaka sporočila: %1

en: Add new tag...
sl: Dodaj novo oznako ...

en: More...
sl: Več ...

en: Tag not Found
sl: Oznaka ni bila najdena

en: Toggle Message Tag: %1
sl: Preklopi oznako sporočila: %1

[ctx: @title:window]
en: Select Tags
sl: Izberite oznake

en: Add New Tag...
sl: Dodaj novo oznako ...

en: Search tag...
sl: Poišči oznako...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customizeAccountOrder)
en: Customize accounts order...
sl: Prilagodi vrstni red računov ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group)
en: New Mail Notification
sl: Obvestilo o novi pošti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Show for each folder the number of newly arrived messages
sl: Za vsako mapo pokaži število novo prejetih sporočil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Deta&iled new mail notification
sl: Podrobno obvestilo o novi pošti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mOtherNewMailActionsButton)
en: Other Actio&ns...
sl: Druga deja&nja...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openImageButton)
en: Open Image...
sl: Odpri sliko...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectContactsButton)
en: Set from Address Book
sl: Nastavi iz imenika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: Add a new identity
sl: Dodaj novo istovetnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: &Add...
sl: Dod&aj...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: Modify the selected identity
sl: Spremeni izbrano istovetnost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: Rename the selected identity
sl: Preimenuj izbrano istovetnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: &Rename
sl: P&reimenuj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remove the selected identity
sl: Odstrani izbrano istovetnost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Use the selected identity by default
sl: Uporabi izbrano istovetnost kot privzeto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Set as &Default
sl: Nastavi kot privzeto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Some of the folders you want to search in are not fully indexed yet or have been excluded from indexing. All the folders checked below will be scheduled for priority reindexing. If you uncheck a folder it may still be indexed later, unless it was manually excluded from indexing.
sl: Nekatere izmed map, v katerih želite iskati, še nimajo ustvarjenega popolnega kazala ali pa so bile izločene iz ustvarjanja kazala. Vse spodaj označene mape bodo razvrščene v prednostno vrsto za ustvarjanje kazal. Če odstranite oznako z mape, bo za njo kasneje vseeno ustvarjeno kazalo, razen, če je bila ročno izločena iz ustvarjanja kazala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllBtn)
en: &Select All
sl: Izberi vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unselectAllBtn)
en: Unselect All
sl: Odstrani izbor vseh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowPopupAfterDnD)
en: &Ask for action after dragging messages to another folder
sl: Po vlečenju sporočil v drugo mapo vprašaj po dejanju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEmptyTrashCheck)
en: Empty local &trash folder on program exit
sl: Izprazni krajevno mapo s smetmi ob izhodu

[ctx: to be continued with "do not loop", "loop in current folder", and "loop in all folders"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLoopLabel)
en: When &trying to find unread messages:
sl: Med poskusom iskanja neprebranih sporočil:

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mEnterFolderLabel)
en: When ente&ring a folder:
sl: Ob vstopu v mapo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludeImportantFromExpiry)
en: E&xclude important messages from expiry
sl: Izloči pomembna sporočila iz preteka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to First Unread Message
sl: Skoči na prvo neprebrano sporočilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Last Selected Message
sl: Skoči na zadnje izbrano sporočilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Newest Message
sl: Skoči na najnovejše sporočilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Oldest Message
sl: Skoči na najstarejše sporočilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDelayedMarkAsRead)
en: Mar&k selected message as read after
sl: Označi izbrano sporočilo kot prebrano po

[ctx: what's this help]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When jumping to the next unread message, it may occur that no more unread messages are below the current message.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not loop:</span> The search will stop at the last message in the current folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in current folder:</span> The search will continue at the top of the message list, but not go to another folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all folders:</span> The search will continue at the top of the message list. If no unread messages are found it will then continue to the next folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Similarly, when searching for the previous unread message, the search will start from the bottom of the message list and continue to the previous folder depending on which option is selected.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all marked folders: </span>This is the same as "Loop in all folders" except that only folders are taken into account which have been marked with the folder property "Act on new/unread mail in this folder".</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Pri skoku na naslednje neprebrano sporočilo se lahko pripeti, da pod trenutnim sporočilom ni nobenega neprebranega več.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ne kroži:</span> Iskanje se bo zaustavilo pri zadnjem sporočilu v trenutni mapi.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Kroži po trenutni mapi:</span> Iskanje se bo nadaljevalo na vrhu seznama sporočil, a ne bo skočilo v drugo mapo.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Kroži po vseh mapah:</span> Iskanje se bo nadaljevalo na vrhu seznama sporočil. Če ni najdenega nobenega neprebranega sporočila, se bo iskanj nadaljevalo v naslednji mapi.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Podobno poteka tudi iskanje predhodnega neprebranega sporočila. Iskanje se začne na dnu seznama sporočil in, odvisno od izbrane možnosti, nadaljuje v predhodni mapi.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Kroži po vseh označenih mapah: </span>To je enako možnosti »Kroži po vseh mapah«, s to razliko, da se upoštevajo le mape, ki so bile označene z lastnostjo »Deluj na novi/neprebrani pošti v tej mapi«.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Do not Loop
sl: Ne kroži

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in Current Folder
sl: Kroži po trenutni mapi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Folders
sl: Kroži po vseh mapah

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Marked Folders
sl: Kroži po vseh označenih mapah

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mDelayedMarkTime)
en:  sec
sl:  sekund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mStartUpFolderCheck)
en: Open this folder on &startup:
sl: Ob zagonu odpri mapo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDeleteMessagesWithoutConfirmation)
en: Allow deleting messages without confirmation
sl: Dovoli brisanje sporočil brez potrditve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEnableFolderDragAndDrop)
en: Enable folders drag and drop
sl: Omogoči vlečenje in spuščanje map

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxAllFolders)
en: Search in &all folders
sl: Išči v vseh mapah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxSpecificFolders)
en: Search &only in:
sl: Išči samo v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mChkSubFolders)
en: &Include sub-folders
sl: Vključi podmape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkMultiFolders)
en: Select specific folders:
sl: Izberite določene mape:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectMultipleFolders)
en: Select Folders...
sl: Izberi mape...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSearchFolderLbl)
en: Search folder &name:
sl: Ime iskalne mape:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchFolderOpenBtn)
en: Open &Search Folder
sl: Odpri iskalno mapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchResultOpenBtn)
en: Open &Message
sl: Odpri sporočilo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup)
en: Security defaults
sl: Privzete nastavitve varnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAlwaysEncryptWhenSavingInDrafts)
en: Encrypt draft messages
sl: Šifriraj osnutke sporočil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: Check to store messages encrypted
sl: Označite, da bodo sporočila shranjena šifrirana

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
sl: <qt>
    <h1>Sporočila shrani šifrirana</h1>
    Ko je označeno to polje, so poslana sporočila shranjena šifrirana tako, kot so bila poslana. To ni priporočeno, saj ne boste mogli več brati sporočil po preteku potrebnega potrdila.
    <p>
    Vseeno pa lahko obstajajo krajevna pravila, ki zahtevajo, da je ta možnost omogočena. Če niste prepričani, vprašajte svojega krajevnega skrbnika.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: Encry&pt sent messages
sl: Šifriraj poslana sporočila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoSign)
en: Sign all messages
sl: Podpiši vsa sporočila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoEncrypt)
en: Encrypt all messages when possible
sl: Šifriraj vsa sporočila, če je mogoče

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup2)
en: Encryption indicators
sl: Indikatorji šifriranja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowEncSignIndicator)
en: Show sign/encrypt indicator
sl: Prikazuj indikator podpisano/šifrirano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowCryptoOwnertrust)
en: Show encryption key ownertrust level
sl: Prikazuj raven zaupanja lastnega ključa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup3)
en: Alerts
sl: Opozorila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowKeyApprovalDlg)
en: Always approve encryption keys before send
sl: Vedno odobri šifrirne ključe pred pošiljanjem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, warnGroupBox)
en: Warn if certificates/ke&ys expire soon (configure thresholds below)
sl: Opozori, če potrdila/ključi v kratkem pretečejo (pragove nastavite spodaj)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: For end-user certificates/&keys:
sl: Za potrdila/&ključe končnih uporabnikov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrOwnKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip)
en: Select the number of days here
sl: Tukaj izberite število dni

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
sl: <qt>
    <h1>Opozori, če kako potrdilo v verigi preteče</h1>
    Izberite najmanjše število dni, ko morajo biti vsa potrdila v verigi veljavna, ne da bi bilo podano opozorilo.
    <p>
    Priporočena nastavitev za SPHINX je 14 dni.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
sl: <qt>
    <h1>Opozori, če šifrirno potrdilo preteče</h1>
    Izberite najmanjše število dni, ko mora biti šifrirno potrdilo veljavno, ne da bi bilo podano opozorilo.
    <p>
    Priporočena nastavitev za SPHINX je 14 dni.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: For own certificates:
sl: Za lastna potrdila:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrOwnKeyExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If own Certificates Expires</h1>
    Select the minimum number of days own certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 30 days.
    </p></qt>
sl: <qt>
    <h1>Opozori, če lastno potrdilo preteče</h1>
    Izberite najmanjše število dni, ko mora biti lastno potrdilo veljavno, ne da bi bilo podano opozorilo.
    <p>
    Priporočena nastavitev za SPHINX je 30 dni.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: For &root certificates:
sl: Za ko&renska potrdila:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrRootCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
sl: <qt>
    <h1>Opozori, če korensko potrdilo preteče</h1>
    Izberite najmanjše število dni, ko mora biti korensko potrdilo veljavno, ne da bi bilo podano opozorilo.
    <p>
    Priporočena nastavitev za SPHINX je 14 dni.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: For intermediate CA certificates:
sl: Za vmesna potrdila CA:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, gnupgButton)
en: GnuPG Settings...
sl: Nastavitve GnuPG...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableAllWarningsPB)
en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
sl: Znova omogoči vsa opozorila »Ne vprašaj več«

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTML Messages
sl: Sporočila v HTML

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: <qt><p>Some mail advertisements are in HTML and contain references to, for example, images that the advertisers employ to find out that you have read their message (&quot;web bugs&quot;).</p><p>There is no valid reason to load images off the Internet like this, since the sender can always attach the required images directly to the message.</p><p>To guard from such a misuse of the HTML displaying feature of KMail, this option is <em>disabled</em> by default.</p><p>However, if you wish to, for example, view images in HTML messages that were not attached to it, you can enable this option, but you should be aware of the possible problem.</p></qt>
sl: <qt><p>Nekateri oglasi so v obliki HTML in vsebujejo na primer povezave na slike, ki jih oglaševalci uporabljajo za to, da ugotovijo, ali ste prebrali njihovo sporočilo (tako imenovane &quot;spletne prisluškovalce&quot; ali &quot;web bugs&quot;).</p><p>Ni pravega razloga, da bi se slike na tak način nalagale z interneta, saj lahko pošiljatelj vedno priloži slike neposredno k sporočilu.</p><p>Da se zavarujete pred takšno zlorabo prikazovanja HTML v KMailu, je ta možnost privzeto <em>izklopljena</em>.</p><p>Če pa si vseeno želite ogledovati nepriložene slike v sporočilih oblike HTML, lahko omogočite to možnost, vendar se morate zavedati morebitnih težav povezanih s tem.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: Allow messages to load external references from the Internet
sl: Dovoli sporočilom, da z interneta naložijo zunanje sklice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureExternalReference)
en: Exceptions
sl: Izjeme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarnHTML)
en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
sl: <b>OPOZORILO:</b> Če dovolite HTML v e-pošti, se lahko poveča tveganje, da bo vaš sistem izkoriščen z obstoječimi in prihodnjimi varnostnimi zlorabami. <a href="whatsthis1">Več o sporočilih HTML ...</a> <a href="whatsthis2">Več o zunanjih sklicih ...</a>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: <qt><p>Messages sometimes come in both formats. This option controls whether you want the HTML part or the plain text part to be displayed.</p><p>Displaying the HTML part makes the message look better, but at the same time increases the risk of security holes being exploited.</p><p>Displaying the plain text part loses much of the message's formatting, but makes it almost <em>impossible</em> to exploit security holes in the HTML renderer (QtWebEngine).</p><p>The option below guards against one common misuse of HTML messages, but it cannot guard against security issues that were not known at the time this version of KMail was written.</p><p>It is therefore advisable to <em>not</em> prefer HTML to plain text.</p><p><b>Note:</b> You can set this option on a per-folder basis from the <i>Folder</i> menu of KMail's main window.</p></qt>
sl: <qt><p>Sporočila včasih prihajajo v obeh oblikah. Ta izbira nadzoruje, ali želite imeti prikazan del v HTML ali del v navadnem besedilu.</p><p>Prikaz dela v HTML olepša izgled sporočila, vendar pa tudi poveča nevarnost za izrabo varnostnih lukenj.</p><p>Prikaz navadnega besedila izgubi večino oblikovanja sporočila, vendar pa skoraj <em>onemogoči</em> izrabo varnostnih lukenj v prikazovalniku HTML (QtWebEngine).</p><p>Spodnja možnost varuje pred pogosto zlorabo sporočil v HTML, ne more pa varovati pred varnostnimi pomanjkljivostmi, ki še niso bile znane v času, ko je bil napisana ta različica KMaila.</p><p>Priporočljivo je, da <em>ne</em> dajete prednost HTML-ju pred navadnim besedilom.</p><p><b>Opomba:</b> To možnost lahko nastavite za vsako mapo posebej iz menija <i>Mapa</i> glavnega okna KMaila.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: Prefer HTML to plain text
sl: HTML-ju daj prednost pred navadnim besedilom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: E-mails Scams
sl: Poštne prevare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
sl: KMail lahko sporočila preuči za morebitnimi poštnimi prevarami, ki so pogosto v uporabi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mScamDetection)
en: Informs if message reading is a suspected email scam
sl: Obvesti, če sporočilo morda vsebuje poštno prevaro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Whitelist:
sl: Beli seznam:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Safe Browsing
sl: Varno brskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCheckUrl)
en: Check URL With Phishing Google System
sl: Preveri URL za ribarjenjem s sistemom Google

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCheckMailUrlTracking)
en: Scan emails for tracking URLs
sl: Prečeši e-sporočila za sledenje spletnim naslovom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Encrypted Messages
sl: Šifrirana sporočila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAlwaysDecrypt)
en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
sl: Ob prikazu poskušaj dešifrirati šifrirana sporočila

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Certificate && Key Bundle Attachments
sl: Priloge s potrdili in zbirkami ključev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutomaticallyImportAttachedKeysCheck)
en: Automatically import keys and certificate
sl: Samodejno uvozi ključe in potrdilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSend)
en: Send policy:
sl: Pravilnik pošiljanja:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIgnore) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAsk) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioDeny) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAlways) i18n: ectx: property (whatsTh
en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
sl: <qt><h3>Pravilnik obveščanja o usodi sporočil</h3><p>Obvestila o usodi sporočil so posplošitev tega, kar se v splošnem imenuje <b>potrdilo o branju</b>. Avtor sporočila povprašuje po obvestilu o usodi sporočila in prejemnikov poštni program ustvari odgovor iz katerega lahko avtor izve, kaj se je zgodilo z njegovim sporočilom. Splošne vrste usod vključujejo <b>prikazano</b> (prebrano), <b>izbrisano</b>, in <b>odposlano</b> (posredovano naprej).</p><p>Za nadzor nad pošiljanjem obvestil o usodi so na voljo naslednje možnosti:</p><ul><li><em>Prezri</em>: Prezre vse zahteve za obvestila o usodi. Obvestila ne bodo nikoli poslana samodejno (ta možnost je priporočena).</li> <li><em>Vprašaj</em>: Odgovori na zahteve le potem, ko je uporabnika vprašal za dovoljenje. Na ta načina lahko pošljete obvestila za izbrana sporočila, medtem ko zavrnete ali prezrete ostala.</li><li><em>Zavrni</em>: Vedno pošlje <em>zavrnjeno</em>. To je samo <b>malo</b> bolje kot pošiljanje obvestil. Avtor še vedno ve, da je njegovo sporočilo sprožilo odziv, le tega ne ve, ali je bilo izbrisano ali prebrano.</li><li><em>Vedno pošlji</em>: Vedno pošlje zahtevano obvestilo. To pomeni, da avtor sporočila zve, kdaj ste se odzvali na sporočilo in povrhu vsega še celo to, kaj se je z njim zgodilo. To možnost močno odsvetujemo, ker pa je lahko v nekaterih primerih zelo koristna, na primer pri odnosih s strankami, je vseeno na voljo.</li></ul></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIgnore)
en: Ignore
sl: Prezri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAsk)
en: Ask
sl: Vprašaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDeny)
en: Deny
sl: Zavrni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAlways)
en: Always send
sl: Vedno pošlji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelQuote)
en: Quote original message:
sl: Navedi izvirno sporočilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNothing)
en: Nothing
sl: Ničesar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFull)
en: Full message
sl: Celotno sporočilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioHeaders)
en: Only headers
sl: Samo glave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mNoMDNsWhenEncryptedCheck)
en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
sl: Ne pošlji obvestil o usodi v odgovoru na šifrirana sporočila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarning)
en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs...</a>
sl: <b>OPOZORILO:</b> Brezpogojno pošiljanje obvestil zmanjša vašo zasebnost. <a href="whatsthis-mdn">Več o obvestilih o usodi ...</a>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
sl: Če je izbrana ta možnost, je veljavnost potrdil S/MIME potrjena z uporabo seznamov preklicanih potrdil (SPP-jev ali CLR-jev).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: &Validate certificates using CRLs
sl: Potrdi veljavnost potrdil z uporabo seznamov preklicanih potrdil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
sl: Če je izbrana ta možnost, bo veljavnost potrdil S/MIME potrjena preko spleta z uporabo protokola Online Certificates Status Protocol (OCSP). Zapolnite spodnji URL odzivnika OCSP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: Validate certificates online (OCSP)
sl: Potrdi veljavnost potrdil preko mreže (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
sl: Potrjevanje potrdil preko mreže

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OCSP responder URL:
sl: URL odzivnika OCSP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: OCSP responder signature:
sl: Podpis odzivnika OSCP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
sl: Sem vnesite naslov strežnika za potrjevanje veljavnosti potrdil preko spleta (odzivnik OCSP). URL se običajno začne s http://.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
sl: V potrdilih prezri URL storitve

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
sl: Privzeto GnuPG uporablja datoteko ~/.gnupg/policies.txt za preverjanje, če je pravilnik za potrdila dovoljen. Če je ta možnost izbrana, pravilniki niso preverjeni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
sl: Ne preveri pravilnikov za potrdila

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
sl: Če je izbrana ta možnost, potem seznami preklicanih potrdil niso nikoli uporabljeni za potrjevanje veljavnosti potrdil S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
sl: Nikoli ne upoštevaj seznama preklicanih potrdil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
sl: Če je ta možnost izbrana, se manjkajoča potrdila izdajateljev pridobijo po potrebi (to velja za obe potrditveni metodi, sezname preklicanih potrdil in OCSP)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
sl: Pridobi manjkajoča potrdila izdajateljev

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: HTTP Requests
sl: Zahteve HTTP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
sl: Popolnoma onemogoči uporabo HTTP za S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
sl: Ne izvedi nobenih zahtev HTTP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
sl: Ko se išče naslov URL CPS-a, potrdilo, ki bo preverjeno, ponavadi vsebuje vnose znane kot »Distribucijska točka CPS« (DT). To so naslovi URL, ki opisujejo, kako dostopati do naslova URL. Uporabi se prvi najdeni vnos DT. Če je omogočena ta možnost, bodo pri iskanju ustrezne DT prezrti vsi vnosi, ki uporabljajo protokol HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
sl: Prezri distribucijske točke HTTP za sezname preklicanih potrdil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
sl: Če je izbrana ta možnost, bo vrednost posredniškega strežnika HTTP, ki je prikazana na desni strani (in pride iz okoljske spremenljivke http_proxy), uporabljena za vsako zahtevo HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use s&ystem HTTP proxy:
sl: Uporabi sistemski pos. strž. HTTP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use &this proxy for HTTP requests:
sl: Uporabi &ta pos. strž. za zahteve HTTP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customHTTPProxy)
en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
sl: Sem vnesite mesto vašega posredniškega strežnika HTTP, ki se uporabi za vse zahteve HTTP, ki se tičejo S/MIME. Skladnja je naslednja: gostitelj:vrata, npr. mojposrednik.nekje.com:3128.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: LDAP Requests
sl: Zahteve LDAP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
sl: Popolnoma onemogoči uporabo LDAP za S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
sl: Ne izvedi nobenih zahtev LDAP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
sl: Ko se išče naslov URL CPS-a, potrdilo, ki bo preverjeno, ponavadi vsebuje vnose znane kot »Distribucijska točka CPS« (DT). To so naslovi URL, ki opisujejo, kako dostopati do naslova URL. Uporabi se prvi najdeni vnos DT. Če je omogočena ta možnost, bodo pri iskanju ustrezne DT prezrti vsi vnosi, ki uporabljajo protokol LDAP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
sl: Prezri distribucijske točke LDAP za sezname preklicanih potrdil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
sl: Glaven gostitelj za zahteve LDAP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
sl: Če sem vnesete strežnik LDAP, bodo vse zahteve LDAP najprej poslane na ta strežnik. Natančneje, ta nastavitev prepiše gostitelja in vrata v URL-ju LDAP-a in se uporabi, tudi ko sta gostitelj in vrata iz URL-ja izpuščena. Ostali strežniki LDAP bodo uporabljeni le, če povezava s posredniškim strežnikom ne uspe.
    Oblika je: »GOSTITELJ« ali »GOSTITELJ:VRATA«. Če VRATA izpustite, bodo uporabljena standardna vrata 389.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XFaceConfigurator)
en: Form
sl: Obrazec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Send picture with every message:
sl: Pošlji sliko z vsakim sporočilom:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Don't send
sl: Ne pošlji

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Send color (Face)
sl: Pošlji barvno (Face)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Send monochrome (X-Face)
sl: Pošlji črno-belo (X-Face)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, enableComboBox)
en: Send both
sl: Pošlji oboje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: KMail can send a small (48x48 pixels) low-quality picture with every message. For example, this could be a picture of you or a glyph. It is shown in the recipient's mail client (if supported).
sl: KMail lahko z vsakim sporočilom pošlje majhno (48x48 sl. točk), črnobelo sliko slabše kakovosti. To je lahko na primer vaša slika ali pa znak. Prikazana je v naslovnikovem poštnem odjemalcu (če ta to podpira).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeInfo)
en: An informative text about the current mode!
sl: Informativno besedilo o trenutnem modelu!

en: %1 seconds
sl: %1 sekund

en: 5 minutes
sl: 5 minut

en: Undo send
sl: Razveljavi poslano

en: Move To Trash
sl: Premakni v smeti

en: Move Message | Move Messages
sl[0]: Premakni sporočilo
sl[1]: Premakni sporočili
sl[2]: Premakni sporočila
sl[3]: Premakni sporočila

en: There is nothing to undo.
sl: Ničesar ni za razveljaviti.

en: Cannot move message. %1
sl: Sporočila ni mogoče premakniti. %1

en: Account information
sl: Informacije o računu

en: Number and type of accounts configured in KMail (receiver and sender).
sl: Število in vrsta računov, nastavljenih v KMail (prejemnik in pošiljatelj).

en: Plugins Information
sl: Podatki o vtičnikih

en: Plugins used in KMail.
sl: Vtičniki uporabljeni v KMail.

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: Delete
sl: Izbriši

en: Message Default Format
sl: Privzeta oblika sporočila

en: Prefer &HTML to Plain Text
sl: &HTML-ju daj prednost pred navadnim besedilom

en: Prefer &Plain Text to HTML
sl: Navadnemu besedilu daj prednost pred HTML-jem

en: Use Global Setting
sl: Uporabi splošne nastavitve

en: Out of office reply active on server | Out of office reply active on servers
sl[0]: Odgovor »Ni me v pisarni« je dejaven na strežniku
sl[1]: Odgovor »Ni me v pisarni« je dejaven na strežnikoma
sl[2]: Odgovor »Ni me v pisarni« je dejaven na strežnikih
sl[3]: Odgovor »Ni me v pisarni« je dejaven na strežnikih
