kmail - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (1083 entries)

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to KMail %1
sr@ijekavianlatin: Dobrodošli u K‑poštu %1

en: KMail is the email client by KDE. It is designed to be fully compatible with Internet mailing standards including IMAP, POP3 and SMTP.
sr@ijekavianlatin: K‑pošta je KDE‑ov klijent e‑pošte. Projektovana je da bude potpuno saglasna sa internet standardima za poštu, kao što su IMAP, POP3 i SMTP.

en: KMail has many powerful features that are described in the <a href='help:/kmail2/index.html'>documentation</a>.
sr@ijekavianlatin: K‑pošta ima mnoštvo naprednih mogućnosti, opisanih u <a href='help:/kmail2/index.html'>dokumentaciji</a>.

en: Important changes since last version:
sr@ijekavianlatin: Važne izmene od prethodnog izdanja:

en: Some of the new features in this release of KMail include:
sr@ijekavianlatin: Neke od novih mogućnosti u ovom izdanju K‑pošte:

en: Please take a moment to fill in the KMail configuration panel at Settings->Configure KMail. You need to create at least a default identity and incoming as well as outgoing mail account.
sr@ijekavianlatin: Odvojite nešto vremena za podešavanje K‑pošte, kroz „Podešavanje→Podesi K‑poštu...“. Morate da napravite barem jedan podrazumevani identitet, kao i po jedan odlazni i dolazni poštanski nalog.

en: We hope that you will enjoy KMail.
sr@ijekavianlatin: Nadamo se da ćete uživati sa K‑poštom.

en: Thank you,
sr@ijekavianlatin: Sa zahvalnošću,

en: The KMail Team
sr@ijekavianlatin: tim K‑pošte

en: Maintainer
sr@ijekavianlatin: Održavalac

en: Former maintainer
sr@ijekavianlatin: Raniji održavalac

en: Original author
sr@ijekavianlatin: Prvobitni autor

en: Former co-maintainer
sr@ijekavianlatin: Raniji koodržavalac

en: Core developer
sr@ijekavianlatin: Središnji programer

en: Former core developer
sr@ijekavianlatin: Raniji središnji programer

en: Documentation
sr@ijekavianlatin: Dokumentacija

en: System tray notification
sr@ijekavianlatin: Obaveštenje u sistemskoj kaseti

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
sr@ijekavianlatin: Podrška za PGP 6 i dalja poboljšanja podrške za šifrovanje

en: Original encryption support PGP 2 and PGP 5 support
sr@ijekavianlatin:  Prvobitna podrška za šifrovanje, podrška za PGP 2 i PGP 5

en: GnuPG support
sr@ijekavianlatin: Podrška za GnuPG

en: New message list and new folder tree
sr@ijekavianlatin: Nov spisak poruka i novo stablo fascikli

en: Anti-virus support
sr@ijekavianlatin: Protivvirusna podrška

en: POP filters
sr@ijekavianlatin: POP filteri

en: Usability tests and improvements
sr@ijekavianlatin: Testiranje upotrebljivosti i poboljšanja

en: Ägypten and Kroupware project management
sr@ijekavianlatin: Upravljanje Ägyptenovih i Kroupwareovih projektima

en: Improved HTML support
sr@ijekavianlatin: Poboljšana podrška HTML‑a

en: Beta testing of PGP 6 support
sr@ijekavianlatin: Beta‑testiranje podrške za PGP 6

en: Timestamp for 'Transmission completed' status messages
sr@ijekavianlatin: Vremenska oznaka za poruke stanja „Prenos je završen“

en: Multiple encryption keys per address
sr@ijekavianlatin: Višestruki ključevi za šifrovanje po adresi

en: KMail
sr@ijekavianlatin: K‑pošta

en: KDE Email Client
sr@ijekavianlatin: KDE‑ov e‑poštanski klijent

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
sr@ijekavianlatin: Poštanska lista

en: Folder holds a mailing list
sr@ijekavianlatin: Fascikla sadrži poštansku listu

en: Detect Automatically
sr@ijekavianlatin: Otkrij automatski

en: Mailing list description:
sr@ijekavianlatin: Opis poštanske liste:

en: Preferred handler:
sr@ijekavianlatin: Željeni rukovalac:

en: Browser
sr@ijekavianlatin: pregledač

en: Address type:
sr@ijekavianlatin: Vrsta adrese:

en: Invoke Handler
sr@ijekavianlatin: Pozovi rukovalac

en: Post to List
sr@ijekavianlatin: Pošalji na listu

en: Subscribe to List
sr@ijekavianlatin: Pretplati se na listu

en: Unsubscribe From List
sr@ijekavianlatin: Otkaži pretplatu na listu

en: List Archives
sr@ijekavianlatin: Arhive liste

en: List Help
sr@ijekavianlatin: Pomoć liste

en: Not available
sr@ijekavianlatin: nedostupno

en: Not available.
sr@ijekavianlatin: Nije dostupno.

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
sr@ijekavianlatin: K‑pošta ne može da otkrije poštansku listu u ovoj fascikli.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
sr@ijekavianlatin: K‑pošta ne može potpuno da otkrije poštansku listu u ovoj fascikli. Ispunite adrese ručno.

en: Quota
sr@ijekavianlatin: Kvota

en: Usage:
sr@ijekavianlatin: Popunjenost:

en: Status:
sr@ijekavianlatin: Stanje:

en: %p% full
sr@ijekavianlatin: %p% popunjeno

en: %1 of %2 used
sr@ijekavianlatin: %1 od %2 popunjeno

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
sr@ijekavianlatin: Prečica

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Da biste odredili taster ili kombinaciju tastera kojom se bira tekuća fascikla, kliknite na dugme ispod a zatim pritisnite jedan ili više tastera koje želite da pridružite ovoj fascikli.</qt>

en: Templates
sr@ijekavianlatin: Šabloni

en: &Use custom message templates in this folder
sr@ijekavianlatin: &Posebni šablone za poruke u ovoj fascikli

en: &Copy Global Templates
sr@ijekavianlatin: &Kopiraj globalne šablone

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
sr@ijekavianlatin: Prikaz

en: Use custom &icons
sr@ijekavianlatin: Posebne &ikonice

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
sr@ijekavianlatin: &Obično:

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
sr@ijekavianlatin: &Nepročitano:

en: Show Sender/Receiver Column in List of Messages
sr@ijekavianlatin: Prikaži kolonu pošiljaoca ili primaoca u listi poruka

en: Sho&w column:
sr@ijekavianlatin: Pri&kaži kolonu:

[ctx: @item:inlistbox Show default value.]
en: Default
sr@ijekavianlatin: podrazumijevano

[ctx: @item:inlistbox Show sender.]
en: Sender
sr@ijekavianlatin: pošiljalac

[ctx: @item:inlistbox Show receiver.]
en: Receiver
sr@ijekavianlatin: primalac

en: Message List
sr@ijekavianlatin: Spisak poruka

en: Use default aggregation
sr@ijekavianlatin: Podrazumijevano grupisanje

en: Aggregation
sr@ijekavianlatin: Grupisanje

en: Use default theme
sr@ijekavianlatin: Podrazumevana tema

en: Theme
sr@ijekavianlatin: Tema

en: Message Default Format
sr@ijekavianlatin: Podrazumevani format poruka

en: Prefer HTML to text
sr@ijekavianlatin: Prednost HTML‑u umesto teksta

en: Prefer text to HTML
sr@ijekavianlatin: Prednost &tekstu umesto HTML‑u

en: Use Global Settings
sr@ijekavianlatin: Po globalnim postavkama

en: Retrieval Options
sr@ijekavianlatin: Opcije dobavljanja

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures identities]
en: Identities
sr@ijekavianlatin: Identiteti

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
sr@ijekavianlatin: Primanje

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
sr@ijekavianlatin: Slanje

en: Outgoing accounts (add at least one):
sr@ijekavianlatin: Odlazni nalozi (dodajte bar jedan):

en: Common Options
sr@ijekavianlatin: Uobičajene opcije

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBeforeSend), group (Composer)
en: Confirm &before send
sr@ijekavianlatin: Potvrdi &pre slanja

en: Check spelling before sending
sr@ijekavianlatin: Proveri pravopis pre slanja

en: Never Automatically
sr@ijekavianlatin: nikada automatski

en: On Manual Mail Checks
sr@ijekavianlatin: pri ručnim proverama pošte

en: On All Mail Checks
sr@ijekavianlatin: pri svim proverama pošte

en: Send Now
sr@ijekavianlatin: pošalji odmah

en: Send Later
sr@ijekavianlatin: pošalji kasnije

en: Send &messages in outbox folder:
sr@ijekavianlatin: Pošalji &poruke iz otpremne fascikle:

en: Defa&ult send method:
sr@ijekavianlatin: Podraz&umevani način slanja:

en: Add Mail Account...
sr@ijekavianlatin: &Dodaj poštanski nalog...

en: Custom Account...
sr@ijekavianlatin: Poseban nalog...

en: Could not start the account wizard. Please make sure you have AccountWizard properly installed.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pokrenem čarobnjak za naloge. Proverite da li je čarobnjak za naloge pravilno instaliran.

en: Unable to start account wizard
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pokrenem čarobnjak za naloge

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
sr@ijekavianlatin: Uključi u ručnu proveru pošte

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
sr@ijekavianlatin: Prebaci van veze pri gašenju K‑pošte

en: Check mail on startup
sr@ijekavianlatin: Proveri poštu po pokretanju

en: New Mail Notifier Agent not registered. Please contact your administrator.
sr@ijekavianlatin: Novi agent izveštavača o pristigloj e‑pošti nije registrovan. Obratite se sistem-administratoru.

en: General
sr@ijekavianlatin: Opšte

en: Fonts
sr@ijekavianlatin: Fontovi

en: Colors
sr@ijekavianlatin: Boje

en: Layout
sr@ijekavianlatin: Raspored

en: Message Tags
sr@ijekavianlatin: Oznake poruka

en: Message Body
sr@ijekavianlatin: telo poruke

en: Message List - Unread Messages
sr@ijekavianlatin: spisak poruka — nepročitane

en: Message List - Important Messages
sr@ijekavianlatin: spisak poruka — važne

en: Message List - Action Item Messages
sr@ijekavianlatin: spisak poruka — radnje

en: Fixed Width Font
sr@ijekavianlatin: jednoširinski font

en: Composer
sr@ijekavianlatin: Sastavljač

en: Printing Output
sr@ijekavianlatin: štampani izlaz

en: &Use custom fonts
sr@ijekavianlatin: &Posebni fontovi

en: Apply &to:
sr@ijekavianlatin: Primeni &na:

en: Quoted Text - First Level
sr@ijekavianlatin: citat — prvi nivo

en: Quoted Text - Second Level
sr@ijekavianlatin: citat — drugi nivo

en: Quoted Text - Third Level
sr@ijekavianlatin: citat — treći nivo

en: Link
sr@ijekavianlatin: Veza

en: Unread Message
sr@ijekavianlatin: nepročitana poruka

en: Important Message
sr@ijekavianlatin: važna poruka

en: Action Item Message
sr@ijekavianlatin: poruka za radnju

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
sr@ijekavianlatin: boja pozadine HTML trake stanja — nije HTML poruka

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
sr@ijekavianlatin: boja ispisa HTML trake stanja — nije HTML poruka

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
sr@ijekavianlatin: boja pozadine HTML trake stanja — HTML poruka

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
sr@ijekavianlatin: boja ispisa HTML trake stanja — HTML poruka

en: &Use custom colors
sr@ijekavianlatin: &Posebne boje

en: Recycle colors on deep &quoting
sr@ijekavianlatin: Kruži boje kod dubokog &citiranja

en: Close to quota threshold:
sr@ijekavianlatin: Prag izmaka kvote:

en: Show folder quick search field
sr@ijekavianlatin: Prikaži polje brze pretrage fascikle

en: Show Favorite Folders View
sr@ijekavianlatin: Prikaz omiljenih fascikli

en: Never
sr@ijekavianlatin: nikad

en: As icons
sr@ijekavianlatin: u vidu ikonica

en: As list
sr@ijekavianlatin: u vidu spiska

en: Folder Tooltips
sr@ijekavianlatin: Oblačići fascikle

en: Always
sr@ijekavianlatin: uvek

en: Sta&ndard format (%1)
sr@ijekavianlatin: &standardni format (%1)

en: Locali&zed format (%1)
sr@ijekavianlatin: &lokalizovani format (%1)

en: Smart for&mat (%1)
sr@ijekavianlatin: &elegantni format (%1)

en: C&ustom format:
sr@ijekavianlatin: &poseban format:

[ctx: General options for the message list.]
en: General
sr@ijekavianlatin: Opšte

en: Default aggregation:
sr@ijekavianlatin: Podrazumijevano grupisanje:

en: Default theme:
sr@ijekavianlatin: Podrazumijevana tema:

en: Date Display
sr@ijekavianlatin: Prikaz datuma

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><a href="whatsthis1">Podaci o posebnom formatu...</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p><strong>Za datum mogu biti korišćeni ovi izrazi:</strong></p><ul><li>d — dan kao broj bez vodeće nule (1–31)</li><li>dd — dan kao broj sa vodećom nulom (01–31)</li><li>ddd — skraćeno ime dana (pon–ned)</li><li>dddd — puno ime dana (ponedeljak–nedelja)</li><li>M — mesec kao broj bez vodeće nule (1–12)</li><li>MM — datum kao broj sa vodećom nulom (01–12)</li><li>MMM — skraćeno ime meseca (jan–dec)</li><li>MMMM — puno ime meseca (januar–decembar)</li><li>yy — godina kao dvocifreni broj (00–99)</li><li>yyyy — godina kao četvorocifreni broj (0000–9999)</li></ul><p><strong>Za vreme mogu biti korišćeni ovi izrazi:</strong></p><ul><li>h — čas bez vodeće nule (0–23 ili 1–12 u AM/PM prikazu)</li><li>hh — čas sa vodećim nulom (00–23 ili 01–12 u AM/PM prikazu)</li><li>m — minuti bez vodeće nule (0–59)</li><li>mm — minuti sa vodećom nulom (00–59)</li><li>s — sekunde bez vodeće nule (0–59)</li><li>ss — sekunde sa vodećom nulom (00–59)</li><li>z — milisekunde bez vodećih nula (0–999)</li><li>zzz — milisekunde sa vodećim nulama (000–999)</li><li>AP — AM/PM prikaz (AP će biti zamenjeno sa „AM“ ili „PM“)</li><li>ap — AM/PM prikaz (ap će biti zamenjeno sa „am“ ili „pm“)</li><li>Z — vremenska zona u brojevnom obliku (-0500)</li></ul><p><strong>Svi ostali znakovi će biti ignorisani.</strong></p></qt>

en: Message Window
sr@ijekavianlatin: Prozor za poruke

en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
sr@ijekavianlatin: Zatvori prozor poruke nakon odgovaranja ili prosleđivanja poruke.

en: System Tray
sr@ijekavianlatin: Sistemska kaseta

note: i18n: ectx: label, entry (SystemTrayEnabled), group (General)
en: Enable system tray icon
sr@ijekavianlatin: Ikonica u sistemskoj kaseti

en: A&vailable Tags
sr@ijekavianlatin: &Dostupne oznake

en: Add new tag
sr@ijekavianlatin: Dodaj novu oznaku

en: Remove selected tag
sr@ijekavianlatin: Ukloni izabranu oznaku

en: Increase tag priority
sr@ijekavianlatin: Povećaj prioritet oznake

en: Decrease tag priority
sr@ijekavianlatin: Smanji prioritet oznake

en: Ta&g Settings
sr@ijekavianlatin: &Postavke oznaka

en: Do you want to remove tag '%1'?
sr@ijekavianlatin: Želite li da uklonite oznaku „%1“?

en: We cannot create tag. A tag with same name already exists.
sr@ijekavianlatin: Oznaka nije napravljena, istoimena oznaka već postoji.

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
sr@ijekavianlatin: Opšte

en: Standard Templates
sr@ijekavianlatin: Standardni šabloni

en: Custom Templates
sr@ijekavianlatin: Posebni šabloni

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
sr@ijekavianlatin: Tema

en: Charset
sr@ijekavianlatin: Kodiranje

en: Headers
sr@ijekavianlatin: Zaglavlja

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
sr@ijekavianlatin: Prilozi

en: Autocorrection
sr@ijekavianlatin: Samoispravljanje

en: Auto Resize Image
sr@ijekavianlatin: Autom. veličina slike

[ctx: @title:group]
en: Signature
sr@ijekavianlatin: Potpis

en: Automatically insert the configured signature
    when starting to compose a message
sr@ijekavianlatin: <p>Automatski umeće podešeni potpis na početku sastavljanja poruke.</p>

en: Insert the signature above any quoted text
sr@ijekavianlatin: Umetni potpis iznad citiranog teksta

en: Insert the RFC-compliant signature separator
    (two dashes and a space on a line) before the signature
sr@ijekavianlatin: <p>Umeće razdvajač potpisa po RFC‑u (dve crtice i razmak u redu) pre potpisa.</p>

en: When replying, do not quote any existing signature
sr@ijekavianlatin: Ne citiraj postojeće potpise pri odgovaranju

en: When replying, only quote the selected text
    (instead of the complete message), if
    there is text selected in the message window.
sr@ijekavianlatin: <p>U odgovoru citira samo izabrani tekst umesto cele poruke, ako je u prozoru poruke izabran deo teksta.</p>

en: When replying, add quote signs in front of all lines of the quoted text,
    even when the line was created by adding an additional line break while
    word-wrapping the text.
sr@ijekavianlatin: <p>U odgovoru dodaje navodnike ispred svakog reda citiranog teksta, čak i kada je red nastao prelamanjem teksta na određenoj širini.</p>

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
sr@ijekavianlatin: Automatsko prelamanje teksta na zadatoj širini

en: Set the text width for automatic word wrapping
sr@ijekavianlatin: Širina za automatsko prelamanje teksta

en: When replying or forwarding, quote the message
    in the original format it was received.
    If unchecked, the reply will be as plain text by default.
sr@ijekavianlatin: <p>U odgovoru ili prosleđivanju citira poruku u izvornom formatu u kome je primljena. Inače (ako nije popunjeno) citira kao da se podrazumeva obični tekst.</p>

en: Format the plain text part of a message from the HTML markup.
    Bold, italic and underlined text, lists, and external references
    are supported.
sr@ijekavianlatin: <p>Formatira običnotekstualni deo poruke iz HTML obeležavanja. Podržan je kurziv, podebljano, podvučeno, liste i spoljašnje veze.</p>

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
sr@ijekavianlatin: utkano

en: As Attachment
sr@ijekavianlatin: kao prilog

en: Set the default forwarded message format
sr@ijekavianlatin: Postavite podrazumevani format prosleđivanja poruke.

en: Default forwarding type:
sr@ijekavianlatin: Podrazumevani način prosleđivanja:

[ctx: @title:group]
en: Recipients
sr@ijekavianlatin: Primaoci

en: By default, request an MDN when starting to compose a message.
    You can select this on a per-message basis using "Options - Request Disposition Notification"
sr@ijekavianlatin: <p>Podrazumevano se traži MDN na početku sastavljanja poruke. Ovo možete izabrati i po poruci, preko <i>Opcije→Zahtevaj obaveštenje o raspoređivanju</i>.</p>

en: Warn if too many recipients are specified
sr@ijekavianlatin: Upozori ako je navedeno previše primalaca

en: Set the maximum number of recipients for the warning
sr@ijekavianlatin: Postavite najveći broj primalaca za upozorenje.

en: Only allow this many recipients to be specified for the message.
    This applies to doing a "Reply to All", entering recipients manually
    or using the "Select..." picker.  Setting this limit helps you to
    avoid accidentally sending a message to too many people.  Note,
    however, that it does not take account of distribution lists or
    mailing lists.
sr@ijekavianlatin: <p>Dozvoljeno je samo ovoliko primalaca po poruci. Važi za <i>Odgovori svima...</i>, ručno unošenje primalaca i unos preko <i>Izaberi...</i>. Postavljanjem ovog ograničenja sprečava se da slučajno pošaljete poruku prevelikom broju ljudi. Pazite, međutim, da se ovo ne odnosi na distribucione i poštanske liste.</p>

en: Remember recent addresses entered,
    and offer them for recipient completion
sr@ijekavianlatin: <p>Pamti nedavno unošene adrese i nudi ih pri dopuni primalaca.</p>

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
sr@ijekavianlatin: ništa

en: Maximum recent addresses retained:
sr@ijekavianlatin: Najviše upamćenih nedavnih adresa:

en: The maximum number of recently entered addresses that will
    be remembered for completion
sr@ijekavianlatin: <p>Najveći broj nedavno unetih adresa koje će biti pamćene radi dopune.</p>

en: Configure Completion...
sr@ijekavianlatin: Podesi dovršavanje...

en: No autosave
sr@ijekavianlatin: ništa

[ctx: Interval suffix]
en:  minute |  minutes
sr@ijekavianlatin[0]:  minut
sr@ijekavianlatin[1]:  minuta
sr@ijekavianlatin[2]:  minuta
sr@ijekavianlatin[3]:  minut

en: Automatically save the message at this specified interval
sr@ijekavianlatin: Automatski upisuje poruku po zadatom periodu.

en: Repl&y Subject Prefixes
sr@ijekavianlatin: Pref&iksi teme u odgovorima

en: Recognize any sequence of the following prefixes
    (entries are case-insensitive regular expressions):
sr@ijekavianlatin: Prepoznaj bilo koji niz sledećih prefiksa
    (stavke su regularni izrazi bez razlikovanja veličine slova):

en: A&dd...
sr@ijekavianlatin: &Dodaj...

en: Re&move
sr@ijekavianlatin: Uk&loni

en: Mod&ify...
sr@ijekavianlatin: &Izmeni...

en: Enter new reply prefix:
sr@ijekavianlatin: Unesite novi prefiks u odgovorima:

en: For&ward Subject Prefixes
sr@ijekavianlatin: Pre&fiksi teme u prosleđivanjima

en: Add...
sr@ijekavianlatin: Dodaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remo&ve
sr@ijekavianlatin: &Ukloni

en: Modify...
sr@ijekavianlatin: Izmeni...

en: Enter new forward prefix:
sr@ijekavianlatin: Unesite novi prefiks u prosleđivanjima:

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
sr@ijekavianlatin: Ova lista se proverava odozgo nadole za svaku odlazeću poruku, dok se ne nađe prvo kodiranje koji sadrži sve neophodne znake.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: &Modify...
sr@ijekavianlatin: Iz&meni...

en: Enter charset:
sr@ijekavianlatin: Unesite kodiranje:

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
sr@ijekavianlatin: &Zadrži izvorno kodiranje pri odgovaranju i prosleđivanju (ako je moguće)

en: This charset is not supported.
sr@ijekavianlatin: Ovo kodiranje nije podržano.

en: &Use custom message-id suffix
sr@ijekavianlatin: Poseban &sufiks za id. poruke

en: Custom message-&id suffix:
sr@ijekavianlatin: Suf&iks:

en: Define custom mime header fields:
sr@ijekavianlatin: Definišite posebna MIME polja zaglavlja:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
sr@ijekavianlatin: ime

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
sr@ijekavianlatin: vrednost

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
sr@ijekavianlatin: &Novo

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
sr@ijekavianlatin: &Ime:

en: &Value:
sr@ijekavianlatin: &Vrednost:

en: Outlook-compatible attachment naming
sr@ijekavianlatin: Imenovanje priloga saglasno sa Outlookom

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
sr@ijekavianlatin: Uključite ovu opciju ako želite da Outlook razume imena priloga koja sadrže neengleske slova.

en: E&nable detection of missing attachments
sr@ijekavianlatin: Otkrivanje &nedostajućih priloga

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
sr@ijekavianlatin: Prepoznaj nameru da se priloži fajl po nekoj od sledećih ključnih reči:

en: Enter new key word:
sr@ijekavianlatin: Unesite novu ključnu reč:

en: Maximum Attachment Size:
sr@ijekavianlatin: Najveća veličina priloga:

en: No limit
sr@ijekavianlatin: bez ograničenja

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
sr@ijekavianlatin: <p>Izabrali ste da kodirate imena priloga koja sadrže neengleska slova na način koji će razumeti Outlook i drugi poštanski klijenti koji ne podržavaju imena priloga u skladu sa standardom.</p><p>K‑pošta sada može praviti poruke koje nisu po standardu, zbog čega je moguće da vaše poruke neće razumeti poštanski klijenti saglasni sa standardom. Zato, osim ukoliko nemate drugog izbora, ne bi trebalo da uključujete ovu opciju.</p>

en: Add
sr@ijekavianlatin: Dodaj

en: Remove
sr@ijekavianlatin: Ukloni

en: Folders
sr@ijekavianlatin: Fascikle

en: Invitations
sr@ijekavianlatin: Pozivnice

en: Printing
sr@ijekavianlatin: Štampanje

en: Check Before Send Plugins
sr@ijekavianlatin: Priključci za proveru pre slanja

en: Composer Plugins
sr@ijekavianlatin: Priključci sastavljača

en: Tools Plugins
sr@ijekavianlatin: Alatni priključci

en: Editor Plugins
sr@ijekavianlatin: Priključci uređivača

en: Message Viewer
sr@ijekavianlatin: Prikazivač poruka

en: Webengine Plugins
sr@ijekavianlatin: Priključci veb motora

en: Header Style Plugins
sr@ijekavianlatin: Priključci stila zaglavlja

en: Akonadi Agents
sr@ijekavianlatin: Akonadijevi agenti

en: Reading
sr@ijekavianlatin: Čitanje

en: Message Disposition Notifications
sr@ijekavianlatin: Obaveštenja o raspoređivanju poruka

en: Composing
sr@ijekavianlatin: Sastavljanje

en: Miscellaneous
sr@ijekavianlatin: Razno

en: S/MIME Validation
sr@ijekavianlatin: S/MIME overavanje

en: Email Address:
sr@ijekavianlatin: Adresa e‑pošte:

en: Changing the global HTML setting will override all folder specific values.
sr@ijekavianlatin: Promena globalne postavke HTML‑a potisnuće sve vrednosti posebne po fasciklama.

en:  day |  days
sr@ijekavianlatin[0]:  dan
sr@ijekavianlatin[1]:  dana
sr@ijekavianlatin[2]:  dana
sr@ijekavianlatin[3]:  dan

en: The module is missing. Please verify your installation. This module is provided by Kleopatra.
sr@ijekavianlatin: Nedostaje modul, proverite instalaciju. Ovaj modul treba da dolazi uz Kleopatru.

en: GnuPG Configure Module Error
sr@ijekavianlatin: Greška modula za podešavanje GnuPG‑a

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
sr@ijekavianlatin: Ova opcija zahteva ‘dirmngr’ >= 0.9.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
sr@ijekavianlatin: bez proksija

en: (Current system setting: %1)
sr@ijekavianlatin: (Trenutna sistemska postavka: %1)

en: Select
sr@ijekavianlatin: Izaberi

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
sr@ijekavianlatin: arhiva

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
sr@ijekavianlatin: Arhiviranje fascikle

[ctx: @action]
en: Archive
sr@ijekavianlatin: Arhiviraj

en: &Folder:
sr@ijekavianlatin: &Fascikla:

en: Compressed Zip Archive (.zip)
sr@ijekavianlatin: kompresovana ZIP arhiva (.zip)

en: Uncompressed Archive (.tar)
sr@ijekavianlatin: nekompresovana arhiva (.tar)

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
sr@ijekavianlatin: bzip2 kompresovana tar arhiva (.tar.bz2)

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
sr@ijekavianlatin: gzip kompresovana tar arhiva (.tar.gz)

en: &Archive File:
sr@ijekavianlatin: Fajl &arhive:

en: &Delete folder and subfolders after completion
sr@ijekavianlatin: O&briši fascikle i potfascikle nakon završetka

en: Archive all subfolders
sr@ijekavianlatin: Arhiviraj sve potfascikle

en: Please select the folder that should be archived.
sr@ijekavianlatin: Izaberite fasciklu koju treba arhivirati.

en: No folder selected
sr@ijekavianlatin: Fascikla nije izabrana

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
sr@ijekavianlatin[0]: %1 prilog (%2)
sr@ijekavianlatin[1]: %1 priloga (%2)
sr@ijekavianlatin[2]: %1 priloga (%2)
sr@ijekavianlatin[3]: %1 prilog (%2)

en: Hide attachment list
sr@ijekavianlatin: Sakrij spisak priloga

en: Show attachment list
sr@ijekavianlatin: Prikaži spisak priloga

[ctx: Encodings menu]
en: us-ascii
sr@ijekavianlatin: SAD-ASCII

[ctx: Menu item]
en: Encoding
sr@ijekavianlatin: Kodiranje

en: KMail2
sr@ijekavianlatin: K‑pošta 2

en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
sr@ijekavianlatin: Izbor rečnika koji se koristi pri proveri pravopisa ove poruke

en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
sr@ijekavianlatin: Izbor fascikle poslate pošte gde će se kopija ove poruke sačuvati

en: Select the outgoing account to use for sending this message
sr@ijekavianlatin: Izbor odlaznog naloga za ovu poruku

en: Set the "From:" email address for this message
sr@ijekavianlatin: Postavljanje adrese e‑pošte u polju „Od:“ ove poruke

en: Set a subject for this message
sr@ijekavianlatin: Postavljanje teme poruke

en: &Identity:
sr@ijekavianlatin: &Identitet:

en: &Dictionary:
sr@ijekavianlatin: &Rečnik:

en: &Sent-Mail folder:
sr@ijekavianlatin: Fascikla za po&slatu poštu:

en: &Mail transport:
sr@ijekavianlatin: &Transport pošte:

[ctx: sender address field]
en: &From:
sr@ijekavianlatin: &Od:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
sr@ijekavianlatin: &Tema:

en: &Send Mail
sr@ijekavianlatin: &Pošalji poštu

en: &Send Mail Via
sr@ijekavianlatin: Pošalji poštu p&reko

en: Send
sr@ijekavianlatin: Pošalji

en: Send &Later
sr@ijekavianlatin: Pošalji &kasnije

en: Send &Later Via
sr@ijekavianlatin: Pošalji kasnije pr&eko

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
sr@ijekavianlatin: Pripravi

en: Save as &Draft
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj kao &nedovršenu

en: Save email in Draft folder
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj poruku u fascikli nedovršenih

en: Save as &Template
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj kao ša&blon

en: Save email in Template folder
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj poruku u fascikli šablona

en: Save as &File
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj u &fajl

en: Save email as text or html file
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj poruku kao tekst ili HTML fajl

en: &Insert Text File...
sr@ijekavianlatin: &Umetni tekstualni fajl...

en: &Insert Recent Text File
sr@ijekavianlatin: Umetni &nedavni tekstualni fajl

en: &Address Book
sr@ijekavianlatin: &Adresar

en: Open Address Book
sr@ijekavianlatin: Otvori adresar

en: &New Composer
sr@ijekavianlatin: &Novi sastavljač

en: Select &Recipients...
sr@ijekavianlatin: Izaberi &primaoce...

en: Save &Distribution List...
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj &distribucionu listu...

en: Paste as Attac&hment
sr@ijekavianlatin: Nalepi kao pri&log

en: Cl&ean Spaces
sr@ijekavianlatin: Ukloni &razmake

en: Use Fi&xed Font
sr@ijekavianlatin: &Koristi font fiksne širine

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
sr@ijekavianlatin: &Hitno

en: &Request Disposition Notification
sr@ijekavianlatin: &Zahtevaj obaveštenje o raspoređivanju

en: &Wordwrap
sr@ijekavianlatin: &Prelom teksta

en: &Snippets
sr@ijekavianlatin: &Isečci

en: &Automatic Spellchecking
sr@ijekavianlatin: &Automatska provera pravopisa

en: Rich Text Editing
sr@ijekavianlatin: Uređivanje bogatog teksta

en: Rich Text
sr@ijekavianlatin: Bogati tekst

en: Toggle rich text editing mode
sr@ijekavianlatin: Obrni režim uređivanja bogatog teksta

en: &All Fields
sr@ijekavianlatin: Sv&a polja

en: &Identity
sr@ijekavianlatin: &Identitet

en: &Dictionary
sr@ijekavianlatin: &Rečnik

en: &Sent-Mail Folder
sr@ijekavianlatin: Fascikla p&oslate pošte

en: &Mail Transport
sr@ijekavianlatin: Transport &pošte

en: &From
sr@ijekavianlatin: &Od

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
sr@ijekavianlatin: T&ema

en: Append S&ignature
sr@ijekavianlatin: Dodaj &potpis

en: Pr&epend Signature
sr@ijekavianlatin: Dodaj p&otpis na početak

en: Insert Signature At C&ursor Position
sr@ijekavianlatin: Umetni potpis na mestu &kursora

en: &Spellchecker...
sr@ijekavianlatin: &Pravopisar...

en: Spellchecker
sr@ijekavianlatin: Pravopisar

en: &Encrypt Message
sr@ijekavianlatin: Š&ifruj poruku

en: Encrypt
sr@ijekavianlatin: Šifruj

en: &Sign Message
sr@ijekavianlatin: &Potpiši poruku

en: Sign
sr@ijekavianlatin: Potpiši

en: &Cryptographic Message Format
sr@ijekavianlatin: &Kriptografski format poruka

en: Select a cryptographic format for this message
sr@ijekavianlatin: Izaberite kriptografski format za ovu poruku

en: Create Follow Up Reminder...
sr@ijekavianlatin: Napravi podsetnik na odgovor...

en: Configure KMail...
sr@ijekavianlatin: Podesi K‑poštu...

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Ovo će potpuno sakriti traku menija. Možete je ponovo prikazati pritiskom na %1.</qt>

en: Hide menu bar
sr@ijekavianlatin: Sakrij traku menija

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
sr@ijekavianlatin:  red: %1

en:  Column: %1
sr@ijekavianlatin:  kolona: %1

en: OVR
sr@ijekavianlatin: PRE

en: INS
sr@ijekavianlatin: UME

en: Spellcheck: on
sr@ijekavianlatin: provera pravopisa: uključena

en: Spellcheck: off
sr@ijekavianlatin: provera pravopisa: isključena

en: Re&save as Template
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj kao &šablon

en: &Save as Draft
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj kao &nedovršenu

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
sr@ijekavianlatin: Ponovo sačuvaj ovu poruku u fascikli za šablone. Tada se može kasnije upotrebiti.

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj ovu poruku u fasciklu za nedovršene. Tada se može kasnije urediti i poslati.

en: Do you want to save the message for later or discard it?
sr@ijekavianlatin: Želite li da sačuvate poruku za kasnije ili da je odbacite?

en: Close Composer
sr@ijekavianlatin: Zatvaranje sastavljača

en: Autosave Message Failed
sr@ijekavianlatin: Automatsko upisivanje poruke nije uspelo

en: Sending Message Failed
sr@ijekavianlatin: Slanje poruke nije uspelo

[ctx: @title:window]
en: Insert File
sr@ijekavianlatin: Umetanje fajla

en: Add as &Inline Image
sr@ijekavianlatin: Dodaj kao &utkanu sliku

en: Add as &Attachment
sr@ijekavianlatin: Dodaj kao &prilog

en: Name of the attachment:
sr@ijekavianlatin: Ime priloga:

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
sr@ijekavianlatin[0]: Dodaj URL‑ove u poruku
sr@ijekavianlatin[1]: Dodaj URL‑ove u poruku
sr@ijekavianlatin[2]: Dodaj URL‑ove u poruku
sr@ijekavianlatin[3]: Dodaj URL u poruku

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
sr@ijekavianlatin[0]: Dodaj fajlove kao &prilog
sr@ijekavianlatin[1]: Dodaj fajlove kao &prilog
sr@ijekavianlatin[2]: Dodaj fajlove kao &prilog
sr@ijekavianlatin[3]: Dodaj fajl kao &prilog

en: Insert clipboard text as attachment
sr@ijekavianlatin: Umetanje teksta iz klipborda kao priloga

en: unnamed
sr@ijekavianlatin: bezimeno

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Zahtevali ste da se poruke šifruju vama samima, ali trenutno izabrani identitet ne određuje ključ za šifrovanje (OpenPGP ili S/MIME) za ovu svrhu.</p><p>Izaberite ključeve za šifrovanje u postavi identiteta.</p></qt>

en: Undefined Encryption Key
sr@ijekavianlatin: Neodređen ključ za šifrovanje

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Da biste mogli da potpišete ovu poruku, prvo morate da odredite ključ (OpenPGP ili S/MIME) za potpisivanje koji treba da se koristi.</p><p>Izaberite ključ za potpisivanje u postavi identiteta.</p></qt>

en: Undefined Signing Key
sr@ijekavianlatin: Neodređen ključ za potpisivanje

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
sr@ijekavianlatin: Morate uneti svoju adresu e‑pošte u polju „Od:“. Takođe bi trebalo da postavite adresu e‑pošte za sve identitete, tako da ne morate da je unosite za svaku poruku.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
sr@ijekavianlatin: Morate navesti bar jednog primaoca, ili u polju „Za:“ ili kao CC ili BCC.

en: To: field is empty. Send message anyway?
sr@ijekavianlatin: Polje „Za:“ je prazno. Da ipak pošaljem poruku?

en: No To: specified
sr@ijekavianlatin: Nije navedeno „Za:“

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
sr@ijekavianlatin: Niste naveli temu. Da ipak pošaljem poruku?

en: No Subject Specified
sr@ijekavianlatin: Nije navedena tema

en: S&end as Is
sr@ijekavianlatin: &Pošalji kako jeste

en: &Specify the Subject
sr@ijekavianlatin: &Navedi temu

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
sr@ijekavianlatin: Morate navesti bar jednog primaoca da bi nacrt mogao biti šifrovan.

en: About to send email...
sr@ijekavianlatin: Pripremam slanje e‑pošte...

en: Send Confirmation
sr@ijekavianlatin: Pošalji potvrdu

en: &Send Now
sr@ijekavianlatin: Pošalji &odmah

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
sr@ijekavianlatin: Pokušavate da pošaljete poštu za više od %1 korisnika. Želite li zaista ovo da učinite?

en: Too many recipients
sr@ijekavianlatin: Previše primalaca

en: &Send as Is
sr@ijekavianlatin: Poš&alji kako jeste

en: &Edit Recipients
sr@ijekavianlatin: &Uredi primaoce

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
sr@ijekavianlatin: Isključivanje HTML režima dovešće do gubitka formatiranja teksta. Jeste li sigurni?

en: Lose the formatting?
sr@ijekavianlatin: Ukloniti formatiranje?

en: Lose Formatting
sr@ijekavianlatin: Ukloni formatiranje

en: Add Markup Plain Text
sr@ijekavianlatin: Dodaj obični tekst obeležavanja

en: High security encryption will be used for this recipient (the encryption key is fully trusted). Click the icon for details.
sr@ijekavianlatin: Šifrovanje visoke bezbednosti biće korišćeno za ovog primaoca (ključ za šifrovanje je potpuno pouzdan). Kliknite na ikonicu za detalje.

en: Medium security encryption will be used for this recipient (the encryption key is marginally trusted). Click the icon for details.
sr@ijekavianlatin: Šifrovanje srednje bezbednosti biće korišćeno za ovog primaoca (ključ za šifrovanje je granično pouzdan). Kliknite na ikonicu za detalje.

en: Low security encryption will be used for this recipient (the encryption key is untrusted). Click the icon for details.
sr@ijekavianlatin: Šifrovanje niske bezbednosti biće korišćeno za ovog primaoca (ključ za šifrovanje je nepouzdan). Kliknite na ikonicu za detalje.

en: The email to this recipient will be encrypted, but the security of the encryption is unknown (the encryption key could not be verified). Click the icon for details.
sr@ijekavianlatin: Poruka ovom primaocu biće šifrovana, ali je bezbednost šifrovanja nepoznata (ključ za šifrovanje ne može da se overi). Kliknite na ikonicu za detalje.

en: Plugin Editor Information
sr@ijekavianlatin: Podaci uređivača priključaka

en: Select email to put in whitelist:
sr@ijekavianlatin: E‑pošta za stavljanje na belu listu:

en: Found potential phishing email addresses <a href="phishingdetails">(details...)</a>
sr@ijekavianlatin: Nađene moguće prevarantske adrese e‑pošte <a href="phishingdetails">(detalji...)</a>

en: This shortcut allows to send mail directly. Mail can be send accidentally. What do you want to do?
sr@ijekavianlatin: Ova prečica omogućava neposredno slanje pošte. Može se dogoditi da poštu pošaljete slučajno. Šta želite da uradite?

en: Configure shortcut
sr@ijekavianlatin: Podešavanje prečice

en: Remove Shortcut
sr@ijekavianlatin: Ukloni prečicu

en: Ask Before Sending
sr@ijekavianlatin: Pitaj pre slanja

en: Sending Without Confirmation
sr@ijekavianlatin: Pošalji bez potvrde

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
sr@ijekavianlatin: Izgleda da poruka koju ste sastavili pominje priloženi fajl, ali ništa niste priložili. Želite li da priložite fajl uz poruku?

en: &Attach file
sr@ijekavianlatin: &Priloži fajl

en: &Remind me later
sr@ijekavianlatin: &Podseti me kasnije

en: External editor was started.
sr@ijekavianlatin: Pokrenut je spoljašnji uređivač.

en: Transport was not found. Please verify that you will use a correct mail transport.
sr@ijekavianlatin: Transport nije nađen. Proverite da li koristite ispravan transport pošte.

en: Identity was not found. Please verify that you will use a correct identity.
sr@ijekavianlatin: Identitet nije nađen. Proverite da li koristite ispravan identitet.

en: Dictionary was not found. Please verify that you will use a correct dictionary.
sr@ijekavianlatin: Rečnik nije nađen. Proverite da li koristite ispravan rečnik.

en: Message will be signed
sr@ijekavianlatin: Poruka će biti potpisana

en: Message will not be signed
sr@ijekavianlatin: Poruka neće biti potpisana

en: Message will be encrypted
sr@ijekavianlatin: Poruka će biti šifrovana

en: Message will not be encrypted
sr@ijekavianlatin: Poruka neće biti šifrovana

en: Cannot fetch collection. %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da dobavim zbirku. %1

en: Folder name not defined.
sr@ijekavianlatin: Ime fascikle nije definisano.

en: Unable to create folder. %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da napravim fasciklu. %1

en: Archive folder not defined. Please verify settings for account %1
sr@ijekavianlatin: Fascikla arhive nije definisana. Proverite postavke naloga %1.

en: No messages selected.
sr@ijekavianlatin: Nije izabrana nijedna poruka.

en: List of collections is empty. %1
sr@ijekavianlatin: Spisak zbirki je prazan. %1

en: This folder %1 is read only. Please verify the configuration of account %2
sr@ijekavianlatin: Fascikla %1 je samo za čitanje. Proverite postavu naloga %2.

en: Cannot move messages.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da premestim poruke.

en: Unable to fetch folder. Error reported: %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da dobavim fasciklu. Prijavljena greška: %1

en: No folder returned.
sr@ijekavianlatin: Nije vraćena nijedna fascikla.

en: Unable to fetch parent folder. Error reported: %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da dobavim roditeljsku fasciklu. Prijavljena greška: %1

en: Unable to return list of folders.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da vratim spisak fascikli.

en: Messages archived
sr@ijekavianlatin: Poruke arhivirane.

en: Folder Shortcut %1
sr@ijekavianlatin: Prečica fascikle %1

en: &With empty fields
sr@ijekavianlatin: Sa &praznim poljima

en: &From existing vCard
sr@ijekavianlatin: &Iz postojećeg vCarda

en: &vCard path:
sr@ijekavianlatin: &Putanja vCarda:

en: &Duplicate existing vCard
sr@ijekavianlatin: &Dupliranjem postojećeg vCarda

en: &Existing identities:
sr@ijekavianlatin: &Postojeći identiteti:

en: Error while generating new key pair: %1
sr@ijekavianlatin: Greška pri generisanju novog para ključeva: %1

en: Key Generation Error
sr@ijekavianlatin: Greška pri generisanju ključa

en: No key
sr@ijekavianlatin: Nema ključa

en: Generate a new key pair
sr@ijekavianlatin: Generiši novi par ključeva

en: Generating new key pair...
sr@ijekavianlatin: Generišem novi par ključeva...

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
sr@ijekavianlatin: Opšte

en: &Your name:
sr@ijekavianlatin: &Vaše ime:

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><h3>Vaše ime</h3><p>Ovo polje treba da sadrži vaše ime, onako kako želite da se pojavljuje u zaglavlju poslatih poruka.</p><p>Ako polje ostavite prazno, vaše ime se neće javljati u zaglavlju, već samo adresa e‑pošte.</p></qt>

en: Organi&zation:
sr@ijekavianlatin: Or&ganizacija:

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><h3>Organizacija</h3><p>Ovo polje treba da sadrži ime vaše organizacije, ako želite da ono bude sadržano u zaglavlju poslate poruke.</p><p>Slobodno možete (i tako je uobičajeno) ovo ostaviti nepopunjeno.</p></qt>

en: &Email address:
sr@ijekavianlatin: &Adresa e‑pošte:

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>This address is the primary one, used for all outgoing mail. If you have more than one address, either create a new identity, or add additional alias addresses in the field below.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><h3>Adresa e‑pošte</h3><p>Ovo polje treba da sadrži vašu punu adresu e‑pošte.</p><p>Ovde data adresa biće primarna, korišćena za svu odlaznu poštu. Ako imate još neke adrese, ili napravite novi identitet, ili ih dodajte kao adrese alijase u polju ispod.</p><p>Ako ovo ostavite prazno, ili pogrešno popunite, drugi će imati problema da vam odgovore.</p></qt>

en: Email a&liases:
sr@ijekavianlatin: &Alijasi e‑pošte:

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><h3>Alijasi e‑pošte</h3><p>Ovo polje sadrži adrese alijase, koje takođe treba uzeti kao da pripadaju ovom identitetu (za razliku od onih koje predstavljaju različit identitet).</p><p>Primer:</p><table><tr><th>primarna adresa:</th><td>pera.peric@nikadodjija.org</td></tr><tr><th>alijasi:</th><td>pera@nikadodjija.org<br />peric@nikadodjija.org</td></tr></table><p>Unosite jedan alijas po redu.</p></qt>

en: Cryptography
sr@ijekavianlatin: Kriptografija

en: OpenPGP signing key:
sr@ijekavianlatin: OpenPGP ključ za potpisivanje:

en: OpenPGP encryption key:
sr@ijekavianlatin: OpenPGP ključ za šifrovanje:

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>S/MIME (X.509) sertifikat koji izaberete ovde biće korišćen za digitalno potpisivanje vaših poruka.</p><p>Možete ostaviti ovo nepopunjeno, ali onda K‑pošta neće moći da digitalno potpisuje vaše poruke S/MIME‑om. Ovo neće uticati na uobičajene poštanske funkcije.</p></qt>

en: S/MIME signing certificate:
sr@ijekavianlatin: S/MIME sertifikat za potpisivanje:

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>S/MIME sertifikat koji odaberete ovde biće korišćen za šifrovanje poruka vama samima i za mogućnost prilaganja vašeg sertifikata u sastavljaču.</p><p>Možete ostaviti ovo polje nepopunjeno, ali onda K‑pošta neće moći da šifruje kopije odlaznih poruka vama samima S/MIME‑om. Ovo neće uticati na uobičajene poštanske funkcije.</p></qt>

en: S/MIME encryption certificate:
sr@ijekavianlatin: S/MIME sertifikat za šifrovanje:

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
sr@ijekavianlatin: Željeni format:

en: Automatically sign messages
sr@ijekavianlatin: Automatski potpisuj poruke

en: Automatically encrypt messages when possible
sr@ijekavianlatin: Automatski šifruj poruke kad je to moguće

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
sr@ijekavianlatin: Napredno

en: &Reply-To address:
sr@ijekavianlatin: Adresa za &odgovore:

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><h3>Adresa za odgovore</h3><p>Ovo postavlja zaglavlje <tt>Odgovor na:</tt> tako da sadrži drugačiju adresu e‑pošte od uobičajene adrese u <tt>Od:</tt>.</p><p>Ovo može biti korisno kada ste deo grupe ljudi u kojoj svi imaju slične uloge. Na primer, možete želeti da poruke koje šaljete imaju vašu adresu u polju <tt>Od:</tt>, a da odgovori idu na grupnu adresu.</p><p>Ako ste u nedoumici, ostavite ovo polje prazno.</p></qt>

en: &CC addresses:
sr@ijekavianlatin: CC a&drese:

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><h3>CC adrese (kopija)</h3><p>Adrese koje unesete ovde biće pridodate odlaznoj pošti koja se šalje sa ovim identitetom.</p><p>Ovo se obično koristi za slanje kopije svake vaše poruke na neki drugi vaš nalog.</p><p>Možete navesti više od jedne adrese, razdvajajući ih zapetama.</p><p>Ako ste u nedoumici, ostavite ovo polje prazno.</p></qt>

en: &BCC addresses:
sr@ijekavianlatin: BCC a&drese:

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><h3>BCC adrese (slepa kopija)</h3><p>Adrese koje unesete ovde biće pridodate odlaznoj pošti koja se šalje sa ovim identitetom. Ove adrese neće biti vidljive ostalim primaocima.</p><p>Ovo se obično koristi za slanje kopije svake vaše poruke na neki drugi vaš nalog.</p><p>Možete navesti više od jedne adrese, razdvajajući ih zapetama.</p><p>Ako ste u nedoumici, ostavite ovo polje prazno.</p></qt>

en: D&ictionary:
sr@ijekavianlatin: &Rečnik:

en: Sent-mail &folder:
sr@ijekavianlatin: Fascikla &poslatih:

en: &Drafts folder:
sr@ijekavianlatin: Fascikla &nedovršenih:

en: &Templates folder:
sr@ijekavianlatin: Fascikla &šablona:

en: Outgoing Account:
sr@ijekavianlatin: Odlazni nalog:

en: Attach my vCard to message
sr@ijekavianlatin: Priloži moj vCard uz poruku

en: Create...
sr@ijekavianlatin: Napravi...

en: Autocorrection language:
sr@ijekavianlatin: Jezik samoispravljanja:

en: Restore default domain name
sr@ijekavianlatin: Povrati podrazumevano ime domena

en: Defaul&t domain:
sr@ijekavianlatin: Podra&zumevani domen:

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Podrazumevani domen se koristi za dovršavanje adresa e‑pošte koje se sastoje samo od korisničkog imena.</p></qt>

en: &Use custom message templates for this identity
sr@ijekavianlatin: &Posebni šabloni za poruke za ovaj identitet

en: Signature
sr@ijekavianlatin: Potpis

en: Picture
sr@ijekavianlatin: Slika

en: Invalid Email Alias "%1"
sr@ijekavianlatin: Loš alijas e‑pošte „%1“

en: Invalid Email Address
sr@ijekavianlatin: Loša adresa e‑pošte

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
sr@ijekavianlatin: Jedan od podešenih OpenPGP ključeva za potpisivanje ne sadrži nijedan korisnički ID sa podešenom adresom e‑pošte za ovaj identitet (%1).
    Ovo može prouzrokovati upozorenja na strani primaoca prilikom pokušaja provere potpisa nastalih po ovoj postavi.

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
sr@ijekavianlatin: Jedan od podešenih OpenPGP ključeva za šifrovanje ne sadrži nijedan korisnički ID sa podešenom adresom e‑pošte za ovaj identitet (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
sr@ijekavianlatin: Jedan od podešenih S/MIME sertifikata za potpisivanje ne sadrži podešenu adresu e‑pošte za ovaj identitet (%1).
    Ovo može prouzrokovati upozorenja na strani primaoca prilikom pokušaja provere potpisa nastalih po ovoj postavi.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
sr@ijekavianlatin: Jedan od podešenih S/MIME sertifikata za šifrovanje ne sadrži podešenu adresu e‑pošte za ovaj identitet (%1).

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
sr@ijekavianlatin: Nema adrese e‑pošte u ključu ili sertifikatima

en: The signature file is not valid
sr@ijekavianlatin: Fajl potpisa nije dobar

en: Some custom folder for identity does not exist (anymore); therefore, default folders will be used.
sr@ijekavianlatin: Neka posebna fascikla za identitet ne postoji (više). Zato će se koristiti podrazumevane fascikle.

en: Edit...
sr@ijekavianlatin: Uredi...

en: Delete current vCard
sr@ijekavianlatin: Obriši tekući vCard

en: Are you sure you want to delete this vCard?
sr@ijekavianlatin: Želite li zaista da obrišete ovaj vCard?

en: Delete vCard
sr@ijekavianlatin: Brisanje vCarda

en: We cannot delete vCard file.
sr@ijekavianlatin: Ovaj vCard ne može da se obriše.

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
sr@ijekavianlatin: %1 (podrazumevani)

en: Identity Name
sr@ijekavianlatin: ime identiteta

en: Email Address
sr@ijekavianlatin: adresa e‑pošte

en: <qt>Do you really want to remove the identity named <b>%1</b>?</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Želite li zaista da uklonite identitet <b>%1</b>?</qt>

en: &Remove
sr@ijekavianlatin: &Ukloni

en: Rename
sr@ijekavianlatin: Preimenuj

en: Set as Default
sr@ijekavianlatin: Ovo je podrazumevani

en: &New identity:
sr@ijekavianlatin: &Novi identitet:

en: &Use System Settings values
sr@ijekavianlatin: po vrednostima iz &Sistemskih postavki

en: &Duplicate existing identity
sr@ijekavianlatin: dupliranjem postojećeg &identiteta

en: &Send picture with every message
sr@ijekavianlatin: Pošalji &sliku sa svakom porukom

en: Check this box if you want KMail to add a so-called X-Face header to messages written with this identity. An X-Face is a small (48x48 pixels) black and white image that some mail clients are able to display.
sr@ijekavianlatin: Uključite ovo ako želite da K‑pošta doda tzv. „lice“, zaglavlje X-Face, porukama pisanim pod ovim identitetom. Ono definiše malu (48×48 piksela) crno‑belu sliku, koju neki e‑poštanski klijenti mogu da prikažu.

en: This is a preview of the picture selected/entered below.
sr@ijekavianlatin: Ovo je pregled slike izabrane ili unesene ispod.

en: Click on the widgets below to obtain help on the input methods.
sr@ijekavianlatin: Klikćite na vidžete ispod za pomoć o načinima unosa.

[ctx: continuation of "obtain picture from"]
en: External Source
sr@ijekavianlatin: spoljašnjeg izvora

[ctx: continuation of "obtain picture from"]
en: Input Field Below
sr@ijekavianlatin: donjeg polja za unos

en: Obtain pic&ture from:
sr@ijekavianlatin: Dobavi &sliku iz:

en: Select File...
sr@ijekavianlatin: Izaberi fajl...

en: Use this to select an image file to create the picture from. The image should be of high contrast and nearly quadratic shape. A light background helps improve the result.
sr@ijekavianlatin: Upotrebite ovo da izaberete fajl sa slikom prema kome će biti napravljena crno‑bela slika. Slika u fajlu bi trebalo da ima visok kontrast i skoro kvadratnu proporciju. Svetla pozadina takođe poboljšava rezultat.

en: Set From Address Book
sr@ijekavianlatin: Postavi iz adresara

en: You can use a scaled-down version of the picture you have set in your address book entry.
sr@ijekavianlatin: Možete upotrebiti umanjenu verziju slike koju ste postavili uz svoj unos u adresaru.

en: <qt>KMail can send a small (48x48 pixels), low-quality, monochrome picture with every message. For example, this could be a picture of you or a glyph. It is shown in the recipient's mail client (if supported).</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>K‑pošta može da šalje male slike (48×48 piksela), niskog kvaliteta i crno‑bele, sa svakom porukom. Na primer, to može biti vaša slika ili neki simbol. Prikazuje se u poštanskom klijentu primaoca (ako je podržano).</qt>

en: Use this field to enter an arbitrary X-Face string.
sr@ijekavianlatin: U ovo polje možete uneti proizvoljnu nisku za X-Face.

en: Image
sr@ijekavianlatin: Slika

en: You do not have your own contact defined in the address book.
sr@ijekavianlatin: Niste definisali sopstveni kontakt u adresaru.

en: No Picture
sr@ijekavianlatin: Nema slike

en: No picture set for your address book entry.
sr@ijekavianlatin: Slika nije postavljena za vaš unos u adresaru.

en: Email added successfully.
sr@ijekavianlatin: Adresa e‑pošte uspešno dodata.

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
sr@ijekavianlatin[0]: Distribucione liste %2 prazne su i ne mogu se koristiti.
sr@ijekavianlatin[1]: Distribucione liste %2 prazne su i ne mogu se koristiti.
sr@ijekavianlatin[2]: Distribucione liste %2 prazne su i ne mogu se koristiti.
sr@ijekavianlatin[3]: Distribuciona lista %2 prazna je i ne može se koristiti.

en: Contact created successfully
sr@ijekavianlatin: Kontakt je uspešno napravljen.

en: Contact cannot be stored: %1
sr@ijekavianlatin: Kontakt ne može da se uskladišti: %1

en: Failed to store contact
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da uskladištim kontakt

en: Do you want to attach this folder "%1"?
sr@ijekavianlatin: Želite li da priložite fasciklu „%1“?

en: Attach Folder
sr@ijekavianlatin: Prilaganje fascikle

en: Delete Search
sr@ijekavianlatin: Brisanje pretrage

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Želite li zaista da obrišete pretragu <b>%1</b>? <br/>Poruke prikazane unutar nje neće biti obrisane pošto su skladištene u svojoj izvornoj fascikli.</qt>

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
sr@ijekavianlatin: O&briši

en: Delete Folder
sr@ijekavianlatin: Brisanje fascikle

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Želite li zaista da obrišete praznu fasciklu „%1“?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Želite li zaista da obrišete praznu fasciklu „%1“ i sve njene potfascikle? Potfascikle možda nisu prazne, a njihov sadržaj će takođe biti obrisan.</p><p><b>Pazite</b>, odbačene poruke se ne premeštaju u fasciklu za smeće, već se trajno brišu.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Želite li zaista da obrišete fasciklu „%1“, odbacujući njen sadržaj?</p><p><b>Pazite</b>, odbačene poruke se ne premeštaju u fasciklu za smeće, već se trajno brišu.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Želite li zaista da obrišete fasciklu „%1“ i sve njene potfascikle, odbacujući njihov sadržaj?</p><p><b>Pazite</b>, odbačene poruke se ne premeštaju u fasciklu za smeće, već se trajno brišu.</p></qt>

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
sr@ijekavianlatin: O&briši

en: Removing duplicates
sr@ijekavianlatin: Uklanjam duplikate...

en: Done
sr@ijekavianlatin: Gotovo.

en: Error occurred during removing duplicate emails: '%1'
sr@ijekavianlatin: Greška pri uklanjanju duplikata poruka: „%1“

en: Error while removing duplicates
sr@ijekavianlatin: Greška pri uklanjanju duplikata.

en: Set subject of message
sr@ijekavianlatin: Postavi temu poruke

en: Send CC: to 'address'
sr@ijekavianlatin: Pošalji CC na adresu

en: Send BCC: to 'address'
sr@ijekavianlatin: Pošalji BCC na adresu

en: Set replyTo to 'address'
sr@ijekavianlatin: Postavi odgovor‑na na adresu

en: Add 'header' to message. This can be repeated
sr@ijekavianlatin: Dodaj zaglavlje poruci. Može se ponavljati.

en: Read message body from 'file'
sr@ijekavianlatin: Čitaj telo poruke iz fajla

en: Set body of message
sr@ijekavianlatin: Postavi telo poruke

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
sr@ijekavianlatin: Dodaj prilog poruci. Može se ponavljati.

en: Only check for new mail
sr@ijekavianlatin: Samo proveri ima li nove pošte

en: Only open composer window
sr@ijekavianlatin: Samo otvori prozor sastavljača

en: Set identity
sr@ijekavianlatin: Postavi identitet

en: View the given message file
sr@ijekavianlatin: Prikaži zadati fajl poruke

en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
sr@ijekavianlatin: Pošalji poruku na adresu i priloži fajl na koji URL ukazuje

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr@ijekavianlatin: &Fajl

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: New
sr@ijekavianlatin: Novo

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sr@ijekavianlatin: &Uređivanje

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr@ijekavianlatin: &Prikaz

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sr@ijekavianlatin: &Kretanje

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: F&older
sr@ijekavianlatin: &Fascikla

note: i18n: ectx: Menu (apply_filters_folder_actions)
en: Apply Filters on Folder
sr@ijekavianlatin: Primeni filtere na fasciklu

note: i18n: ectx: Menu (apply_filters_folder_recursive_actions)
en: Apply Filters on Folder and all its Subfolders
sr@ijekavianlatin: Primeni filter na fasciklu i sve potfascikle

note: i18n: ectx: Menu (message) i18n: ectx: Menu (file)
en: &Message
sr@ijekavianlatin: &Poruka

note: i18n: ectx: Menu (reply_special)
en: Reply Special
sr@ijekavianlatin: Odgovori posebno

note: i18n: ectx: Menu (menubar_message_forward)
en: &Forward
sr@ijekavianlatin: &Prosledi

note: i18n: ectx: Menu (apply_filter_actions)
en: A&pply Filter
sr@ijekavianlatin: Pr&imeni filtere

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sr@ijekavianlatin: &Alatke

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@ijekavianlatin: &Podešavanje

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sr@ijekavianlatin: P&omoć

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@ijekavianlatin: Glavna traka

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
sr@ijekavianlatin[0]: Sačekajte dok se prenese %1 poruka
sr@ijekavianlatin[1]: Sačekajte dok se prenesu %1 poruke
sr@ijekavianlatin[2]: Sačekajte dok se prenese %1 poruka
sr@ijekavianlatin[3]: Sačekajte dok se prenese poruka

en: Save To File
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj u fajl

en: Open Message
sr@ijekavianlatin: Otvaranje poruke

en: Message
sr@ijekavianlatin: Poruka

en: The file does not contain a message.
sr@ijekavianlatin: Fajl ne sadrži poruku.

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
sr@ijekavianlatin: Fajl sadrži više poruka, prikazana je samo prva.

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
sr@ijekavianlatin: Želite li da prosledite izabrane poruke kao priloge u jednoj poruci (kao MIME sažetak) ili kao pojedinačne poruke?

en: Send As Digest
sr@ijekavianlatin: Pošalji kao sažetak

en: Send Individually
sr@ijekavianlatin: Pošalji pojedinačno

en: Filtering messages
sr@ijekavianlatin: Filtriram poruke

en: Filtering message %1 of %2
sr@ijekavianlatin: Filtriram poruku %1 od %2

en: Moving messages
sr@ijekavianlatin: Premeštam poruke

en: Deleting messages
sr@ijekavianlatin: Brišem poruke

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
sr@ijekavianlatin: &Opcije

note: i18n: ectx: Menu (attach)
en: &Attach
sr@ijekavianlatin: &Prilaganje

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
sr@ijekavianlatin: HTML traka

note: i18n: ectx: ToolBar (directionToolBar)
en: Text Direction Toolbar
sr@ijekavianlatin: Traka usmerenja teksta

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
sr@ijekavianlatin: K‑pošta je postavljena van veze. Svi mrežni poslovi su suspendovani.

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
sr@ijekavianlatin: K‑pošta je postavljena na vezu. Svi mrežni poslovi su nastavljeni.

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
sr@ijekavianlatin: K‑pošta je postavljena na vezu. Svi mrežni poslovi biće nastavljeni kada se otkrije veza sa mrežom.

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
sr@ijekavianlatin: K‑pošta je trenutno van veze. Kako želite da se nastavi?

en: Online/Offline
sr@ijekavianlatin: Na vezi, van veze

en: Work Online
sr@ijekavianlatin: Radi na vezi

en: Work Offline
sr@ijekavianlatin: Radi van veze

en: Network connection detected, all network jobs resumed
sr@ijekavianlatin: Otkrivena je veza sa mrežom, svi mrežni poslovi su nastavljeni.

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
sr@ijekavianlatin: Nije otkrivena veza sa mrežom, svi mrežni poslovi su suspendovani.

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da otvorim automatski sačuvani fajl iz %1.
    Razlog: %2

en: Opening Autosave File Failed
sr@ijekavianlatin: Otvaranje automatski sačuvanog fajla nije uspelo

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
sr@ijekavianlatin[0]: Ovaj %1 identitet je prebačen na podrazumevani transport:
sr@ijekavianlatin[1]: Ova %1 identiteta su prebačena na podrazumevani transport:
sr@ijekavianlatin[2]: Ovih %1 identiteta je prebačeno na podrazumevani transport:
sr@ijekavianlatin[3]: Ovaj identitet je prebačen na podrazumevani transport:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
sr@ijekavianlatin[0]: Ovaj %1 identitet je prebačen na izmenjeni transport:
sr@ijekavianlatin[1]: Ova %1 identiteta su prebačena na izmenjeni transport:
sr@ijekavianlatin[2]: Ovih %1 identiteta je prebačeno na izmenjeni transport:
sr@ijekavianlatin[3]: Ovaj identitet je prebačen na izmenjeni transport:

en: Sending messages
sr@ijekavianlatin: Šaljem poruke

en: Initiating sending process...
sr@ijekavianlatin: Započinjem postupak slanja...

en: Archive Mail Agent was not registered.
sr@ijekavianlatin: Agent za arhiviranje pošte nije registrovan.

en: Send Later Agent was not registered.
sr@ijekavianlatin: Agent za kasnije slanje nije registrovan.

en: Followup Reminder Agent was not registered.
sr@ijekavianlatin: Agent podsetnika na odgovor nije registrovan.

en: Could not start certificate manager; please make sure you have Kleopatra properly installed.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pokrenem menadžer sertifikata. Proverite da li je Kleopatra pravilno instalirana.

en: KMail Error
sr@ijekavianlatin: Greška K‑pošte

en: Could not start the import wizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pokrenem čarobnjak za uvoz. Proverite da li je čarobnjak za uvoz pravilno instaliran.

en: Unable to start import wizard
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pokrenem čarobnjak za uvoz

en: Could not start the ImportWizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pokrenem čarobnjak za uvoz. Proverite da li je čarobnjak za uvoz pravilno instaliran.

en: Unable to start ImportWizard
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pokrenem čarobnjak za uvoz

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
sr@ijekavianlatin: Na sistemu je nađen drugi poštar. Želite li da uvezete podatke iz njega?

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pokrenem čarobnjak za uvoz. Proverite instalaciju.

en: No Subject
sr@ijekavianlatin: Bez teme

en: (no templates)
sr@ijekavianlatin: (nema šablona)

en: This folder does not have any expiry options set
sr@ijekavianlatin: Ova fascikla nema postavljene opcije zastarevanja.

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Želite li zaista da sprovedete zastarevanje u fascikli <b>%1</b>?</qt>

en: Expire Folder
sr@ijekavianlatin: Zastarevanje u fascikli

en: &Expire
sr@ijekavianlatin: &Sprovedi zastarevanje

en: Empty Trash
sr@ijekavianlatin: Isprazni smeće

en: Move to Trash
sr@ijekavianlatin: Premesti u smeće

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
sr@ijekavianlatin: Želite li zaista da ispraznite fasciklu smeća?

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Želite li zaista da premestite sve poruke iz fascikle <b>%1</b> u smeće?</qt>

en: Moved all messages to the trash
sr@ijekavianlatin: Sve poruke su premeštene u smeće

en: Are you sure you want to expire all old messages?
sr@ijekavianlatin: Želite li zaista da sprovedete zastarevanje poruka?

en: Expire Old Messages?
sr@ijekavianlatin: Sprovesti zastarevanje poruka?

en: Expire
sr@ijekavianlatin: Sprovedi zastarevanje

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
sr@ijekavianlatin: Učitavanje spoljašnjih veza u HTML pošti vas čini ranjivijim na spam i može povećati izglede da vaš sistem bude kompromitovan drugim prisutnim i očekivanim bezbedonosnim zloupotrebama.

en: Security Warning
sr@ijekavianlatin: Upozorenje o bezbednosti

en: Load External References
sr@ijekavianlatin: Učitavaj spoljašnje veze

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
sr@ijekavianlatin[0]: <qt>Želite li zaista da obrišete %1 izabranu poruku?<br/>Ne možete ih vratiti pošto ih obrišete.</qt>
sr@ijekavianlatin[1]: <qt>Želite li zaista da obrišete %1 izabrane poruke?<br/>Ne možete ih vratiti pošto ih obrišete.</qt>
sr@ijekavianlatin[2]: <qt>Želite li zaista da obrišete %1 izabranih poruka?<br/>Ne možete ih vratiti pošto ih obrišete.</qt>
sr@ijekavianlatin[3]: <qt>Želite li zaista da obrišete izabranu poruku?<br/>Ne možete je vratiti pošto je obrišete.</qt>

en: Delete Messages
sr@ijekavianlatin: Brisanje poruka

en: Delete Message
sr@ijekavianlatin: Brisanje poruke

en: Moving messages...
sr@ijekavianlatin: Premeštam poruke...

en: Deleting messages...
sr@ijekavianlatin: Brišem poruke...

en: Messages deleted successfully.
sr@ijekavianlatin: Poruke su uspešno obrisane.

en: Messages moved successfully.
sr@ijekavianlatin: Poruke su uspešno premeštene.

en: Deleting messages failed.
sr@ijekavianlatin: Brisanje poruka nije uspelo.

en: Deleting messages canceled.
sr@ijekavianlatin: Brisanje poruka je otkazano.

en: Moving messages failed.
sr@ijekavianlatin: Premeštanje poruka nije uspelo.

en: Moving messages canceled.
sr@ijekavianlatin: Premeštanje poruka je otkazano.

en: Copying messages...
sr@ijekavianlatin: Kopiram poruke...

en: Messages copied successfully.
sr@ijekavianlatin: Poruke su uspešno kopirane.

en: Copying messages failed.
sr@ijekavianlatin: Kopiranje poruka nije uspelo.

en: Copying messages canceled.
sr@ijekavianlatin: Kopiranje poruka je otkazano.

en: Moving messages to trash...
sr@ijekavianlatin: Premeštam poruke u smeće...

en: Messages moved to trash successfully.
sr@ijekavianlatin: Poruke su uspešno premeštene u smeće.

en: Moving messages to trash failed.
sr@ijekavianlatin: Premeštanje poruka u smeće nije uspelo.

en: Moving messages to trash canceled.
sr@ijekavianlatin: Premeštanje poruka u smeće je otkazano.

en: Save &As...
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj k&ao...

en: &Expire All Folders
sr@ijekavianlatin: &Zastarevanje u svim fasciklama

en: Check &Mail
sr@ijekavianlatin: Proveri &poštu

en: Check Mail In
sr@ijekavianlatin: Proveri poštu u

en: Check Mail
sr@ijekavianlatin: Proveri poštu

en: &Send Queued Messages
sr@ijekavianlatin: &Pošalji pripravne poruke

en: Online status (unknown)
sr@ijekavianlatin: Stanje na vezi (nepoznato)

en: Send Queued Messages Via
sr@ijekavianlatin: Pošalji pripravne poruke preko

en: Certificate Manager
sr@ijekavianlatin: Menadžer sertifikata

en: &Import Messages...
sr@ijekavianlatin: &Uvezi poruke...

en: &Debug Sieve...
sr@ijekavianlatin: &Ispravljanje sita...

en: Filter &Log Viewer...
sr@ijekavianlatin: Prikazivač dnevnika &filtriranja...

en: &Import from another Email Client...
sr@ijekavianlatin: &Uvezi iz drugog klijent e‑pošte...

en: Edit "Out of Office" Replies...
sr@ijekavianlatin: Uredi odgovore van‑kancelarije...

en: &Configure Automatic Archiving...
sr@ijekavianlatin: Podesi automatsko &arhiviranje...

en: Delayed Messages...
sr@ijekavianlatin: Odložene poruke...

en: Followup Reminder Messages...
sr@ijekavianlatin: Poruke podsetnika na odgovor...

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
sr@ijekavianlatin: O&briši

en: M&ove Thread to Trash
sr@ijekavianlatin: Pr&emesti nit u smeće

en: Move thread to trashcan
sr@ijekavianlatin: Premesti nit u smeće

en: Delete T&hread
sr@ijekavianlatin: Obriši &nit

en: &Find Messages...
sr@ijekavianlatin: &Nađi poruke...

en: Select &All Messages
sr@ijekavianlatin: &Izaberi sve poruke

en: &Mailing List Management...
sr@ijekavianlatin: &Upravljanje poštanskom listom...

en: &Assign Shortcut...
sr@ijekavianlatin: &Dodeli prečicu...

en: &Expiration Settings
sr@ijekavianlatin: Postavke &zastarevanja

en: &Archive Folder...
sr@ijekavianlatin: &Arhiviraj fasciklu...

en: Load E&xternal References
sr@ijekavianlatin: Učitaj spoljašnje &veze

en: Copy Message To...
sr@ijekavianlatin: Kopiraj poruku u...

en: Move Message To...
sr@ijekavianlatin: Premesti poruku u...

en: &New Message...
sr@ijekavianlatin: &Nova poruka...

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
sr@ijekavianlatin: Nova

en: Message From &Template
sr@ijekavianlatin: Poruka prema ša&blonu

en: New Message t&o Mailing-List...
sr@ijekavianlatin: Nova poruka za &poštansku listu...

en: &Create Filter
sr@ijekavianlatin: &Napravi filter

en: Filter on &Subject...
sr@ijekavianlatin: Filtriraj po &temi...

en: Filter on &From...
sr@ijekavianlatin: Filtriraj po pošiljaocu...

en: Filter on &To...
sr@ijekavianlatin: Filtriraj po primaocu...

en: Filter on &Cc...
sr@ijekavianlatin: Filtriraj po &CC‑u...

en: Mark &Thread
sr@ijekavianlatin: Označi &nit

en: Mark Thread as &Read
sr@ijekavianlatin: Označi nit &pročitanom

en: Mark all messages in the selected thread as read
sr@ijekavianlatin: Označi sve poruke u izabranoj niti pročitanim

en: Mark Thread as &Unread
sr@ijekavianlatin: Označi nit &nepročitanom

en: Mark all messages in the selected thread as unread
sr@ijekavianlatin: Označi sve poruke u izabranoj niti nepročitanim

en: Mark Thread as &Important
sr@ijekavianlatin: Označi nit &važnom

en: Remove &Important Thread Mark
sr@ijekavianlatin: &Ukloni oznaku važnosti sa niti

en: Mark Thread as &Action Item
sr@ijekavianlatin: Označi nit stavkom &radnje

en: Remove &Action Item Thread Mark
sr@ijekavianlatin: Ukloni oznaku stavke &radnje sa niti

en: &Watch Thread
sr@ijekavianlatin: &Prati nit

en: &Ignore Thread
sr@ijekavianlatin: &Ignoriši nit

en: Save A&ttachments...
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj &priloge...

en: Copy Decrypted To...
sr@ijekavianlatin: Kopiraj dešifrovano u...

en: Appl&y All Filters
sr@ijekavianlatin: Primeni s&ve filtere

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
sr@ijekavianlatin: &Raširi nit/grupu

en: Expand the current thread or group
sr@ijekavianlatin: Proširuje tekuću nit ili grupu.

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
sr@ijekavianlatin: &Sažmi nit/grupu

en: Collapse the current thread or group
sr@ijekavianlatin: Sažima tekuću nit ili grupu.

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
sr@ijekavianlatin: R&aširi sve niti

en: Expand all threads in the current folder
sr@ijekavianlatin: Proširuje sve niti u tekućoj fascikli.

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
sr@ijekavianlatin: Saž&mi sve niti

en: Collapse all threads in the current folder
sr@ijekavianlatin: Sažima sve niti u tekućoj fascikli.

en: &Display Message
sr@ijekavianlatin: &Prikaži poruku

en: &Next Message
sr@ijekavianlatin: &Sledeća poruka

en: Go to the next message
sr@ijekavianlatin: Idi na sledeću poruku

en: Next &Unread Message
sr@ijekavianlatin: Sledeća &nepročitana poruka

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
sr@ijekavianlatin: Sledeća

en: Go to the next unread message
sr@ijekavianlatin: Idi na sledeću nepročitanu poruku

en: &Previous Message
sr@ijekavianlatin: &Prethodna poruka

en: Go to the previous message
sr@ijekavianlatin: Idi na prethodnu poruku

en: Previous Unread &Message
sr@ijekavianlatin: Prethodna nep&ročitana poruka

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
sr@ijekavianlatin: Prethodna

en: Go to the previous unread message
sr@ijekavianlatin: Idi na prethodnu nepročitanu poruku

en: Next Unread &Folder
sr@ijekavianlatin: Sledeća nepročitana &fascikla

en: Go to the next folder with unread messages
sr@ijekavianlatin: Idi na sledeću fasciklu sa nepročitanim porukama

en: Previous Unread F&older
sr@ijekavianlatin: Prethodna nepročitana f&ascikla

en: Go to the previous folder with unread messages
sr@ijekavianlatin: Idi na prethodnu fasciklu sa nepročitanim porukama

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
sr@ijekavianlatin: Sledeći nepročitani &tekst

en: Go to the next unread text
sr@ijekavianlatin: Idi na sledeći nepročitani tekst

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
sr@ijekavianlatin: Kliza tekuću poruku nadole. Kad stigne do kraja poruke, skače na sledeću nepročitanu poruku.

en: Configure &Filters...
sr@ijekavianlatin: Podesi &filtere...

en: Manage &Sieve Scripts...
sr@ijekavianlatin: Upravljaj &sito skriptama...

en: &Add Account...
sr@ijekavianlatin: &Dodaj nalog...

en: KMail &Introduction
sr@ijekavianlatin: &Uvod u K‑poštu

en: Display KMail's Welcome Page
sr@ijekavianlatin: Prikaži K‑poštinu stranicu dobrodošlice

en: Configure &Notifications...
sr@ijekavianlatin: Podesi &obaveštenja...

en: &Configure KMail...
sr@ijekavianlatin: &Podesi K‑poštu...

en: Expire...
sr@ijekavianlatin: Sprovedi zastarevanje...

en: Add Favorite Folder...
sr@ijekavianlatin: Dodaj omiljenu fasciklu...

en: Serverside Subscription...
sr@ijekavianlatin: Pretplata na strani servera...

en: Apply All Filters
sr@ijekavianlatin: Primeni sve filtere

en: Import/Export KMail Data...
sr@ijekavianlatin: Uvezi/izvezi K‑poštine podatke...

en: New AddressBook Contact...
sr@ijekavianlatin: Novi kontakt u adresaru...

en: Copy Message to Folder
sr@ijekavianlatin: Kopiraj poruku u fasciklu

en: Jump to Folder...
sr@ijekavianlatin: Skoči na fasciklu...

en: Abort Current Operation
sr@ijekavianlatin: Prekini tekući postupak

en: Focus on Next Folder
sr@ijekavianlatin: Fokusiraj sledeću fasciklu

en: Focus on Previous Folder
sr@ijekavianlatin: Fokusiraj prethodnu fasciklu

en: Select Folder with Focus
sr@ijekavianlatin: Izaberi fasciklu u fokusu

en: Focus on First Folder
sr@ijekavianlatin: Fokusiraj prvu fasciklu

en: Focus on Last Folder
sr@ijekavianlatin: Fokusiraj poslednju fasciklu

en: Focus on Next Message
sr@ijekavianlatin: Fokusiraj sledeću poruku

en: Focus on Previous Message
sr@ijekavianlatin: Fokusiraj prethodnu poruku

en: Select First Message
sr@ijekavianlatin: Izaberi prvu poruku

en: Select Last Message
sr@ijekavianlatin: Izaberi poslednju poruku

en: Select Message with Focus
sr@ijekavianlatin: Izaberi poruku u fokusu

en: Set Focus to Quick Search
sr@ijekavianlatin: Fokusiraj brzu pretragu

en: Extend Selection to Previous Message
sr@ijekavianlatin: Proširi izbor na prethodnu poruku

en: Extend Selection to Next Message
sr@ijekavianlatin: Proširi izbor na sledeću poruku

en: Move Message to Folder
sr@ijekavianlatin: Premesti poruku u fasciklu

en: Mark All Messages As Read in This Folder and All its Subfolder
sr@ijekavianlatin: Označi pročitanim sve poruke u ovoj fascikli i njenim potfasciklama

en: Remove Duplicates in This Folder and All its Subfolder
sr@ijekavianlatin: Ukloni duplikate u ovoj fascikli i njenim potfasciklama

en: E&mpty Trash
sr@ijekavianlatin: I&sprazni smeće

en: &Move All Messages to Trash
sr@ijekavianlatin: &Premesti sve poruke u smeće

en: &Delete Search
sr@ijekavianlatin: O&briši pretragu

en: Edit Search...
sr@ijekavianlatin: Uredi pretragu...

en: &Undo
sr@ijekavianlatin: &Opozovi

en: &Undo: "%1"
sr@ijekavianlatin: &Opozovi: „%1“

en: Filter %1
sr@ijekavianlatin: Primeni filter %1

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
sr@ijekavianlatin: Prikazivanje HTML‑a u pošti vas čini ranjivijim na spam i može povećati izglede da vaš sistem bude kompromitovan drugim prisutnim i očekivanim bezbedonosnim zloupotrebama.

en: Use HTML
sr@ijekavianlatin: Prikazuj HTML

en: Starting...
sr@ijekavianlatin: Počinjem...

en: &Move to Trash
sr@ijekavianlatin: Pre&mesti u smeće

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
sr@ijekavianlatin: U smeće

en: Move message to trashcan
sr@ijekavianlatin: Premesti poruku u smeće

en: Cannot copy item. %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da kopiram stavku. %1

en: New Message To...
sr@ijekavianlatin: Nova poruka za...

en: Reply To...
sr@ijekavianlatin: Odgovori na...

en: Forward To...
sr@ijekavianlatin: Prosledi na...

en: Add to Address Book
sr@ijekavianlatin: Dodaj u adresar

en: Add to Existing Contact
sr@ijekavianlatin: Dodaj u postojeći kontakt

en: Open in Address Book
sr@ijekavianlatin: Otvori u adresaru

en: Bookmark This Link
sr@ijekavianlatin: Obeleži ovu vezu

en: Edit contact...
sr@ijekavianlatin: Uredi kontakt...

en: Save Link As...
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj vezu kao...

en: &Find in Message...
sr@ijekavianlatin: &Nađi u poruci...

en: Save Image On Disk...
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj sliku na disk...

en: Show HTML Format
sr@ijekavianlatin: Prikaži HTML format

en: Show HTML format when mail comes from this contact
sr@ijekavianlatin: Prikaži HTML format u porukama od ovog kontakta

en: Load external reference when mail comes for this contact
sr@ijekavianlatin: Učitaj spoljašnje veze u porukama od ovog kontakta

en: Share image...
sr@ijekavianlatin: Podeli sliku...

en: KMail is now based on the Akonadi Personal Information Management framework, which brings many changes all around.
sr@ijekavianlatin: K‑pošta je sada zasnovana na Akonadiju, radnom okviru za upravljanje ličnim podacima, što donosi mnoge novine.

en: Push email (IMAP IDLE)
sr@ijekavianlatin: guranje e‑pošte (IMAP naredba IDLE)

en: Improved searches
sr@ijekavianlatin: poboljšane pretrage

en: Support for adding notes (annotations) to mails
sr@ijekavianlatin: podrška za dodavanje beleški (tumačenja) porukama

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
sr@ijekavianlatin: odzivnije sučelje, provera pošte ide u pozadini

en: Plugins support
sr@ijekavianlatin: Podrška za priključke

en: New HTML renderer (QtWebEngine)
sr@ijekavianlatin: Novi renderer HTML‑a (QtWebEngine)

en: Added Check for Phishing URL
sr@ijekavianlatin: Dodata provera protiv prevarantskih URL‑ova

en: The KDE Mail Client
sr@ijekavianlatin: KDE‑ov poštanski klijent

en: Retrieving Folder Contents
sr@ijekavianlatin: Dobavljam sadržaj fascikle

en: Please wait . . .
sr@ijekavianlatin: Sačekajte...

en: Offline
sr@ijekavianlatin: Van veze

en: KMail is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goOnline">here</a> to go online . . .</p>
sr@ijekavianlatin: K‑pošta je trenutno van veze. Kliknite <a href="kmail:goOnline">ovde</a> da pređete na vezu...

en: Account is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goResourceOnline">here</a> to go online . . .</p>
sr@ijekavianlatin: Nalog je trenutno van veze. Kliknite <a href="kmail:goResourceOnline">ovde</a> da pređete na vezu...

en: Contact modified successfully
sr@ijekavianlatin: Kontakt je uspešno izmenjen.

en: New Messages In
sr@ijekavianlatin: Nove poruke u

en: There are no unread messages
sr@ijekavianlatin: Nema nepročitanih poruka

en: 1 unread message | %1 unread messages
sr@ijekavianlatin[0]: %1 nepročitana poruka
sr@ijekavianlatin[1]: %1 nepročitane poruke
sr@ijekavianlatin[2]: %1 nepročitanih poruka
sr@ijekavianlatin[3]: 1 nepročitana poruka

en: Mail Summary Configuration Dialog
sr@ijekavianlatin: Dijalog za podešavanje sažetka pošte

en: Copyright © 2004–2010 Tobias Koenig
sr@ijekavianlatin: © 2004–2010, Tobijas Kenig

en: Tobias Koenig
sr@ijekavianlatin: Tobijas Kenig

en: Show full path for folders
sr@ijekavianlatin: Puna putanja fascikli

[ctx: @info:tooltip]
en: Show full path for each folder
sr@ijekavianlatin: Prikaži punu putanju svake fascikle

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this option if you want to see the full path for each folder listed in the summary. If this option is not enabled, then only the base folder path will be shown.
sr@ijekavianlatin: Uključite ovu opciju ako želite da vidite punu putanju za sve nabrojane fascikle u sažetku. Ako je opcija isključena, videćete samo osnovnu putanju fascikle.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Message...
sr@ijekavianlatin: Nova poruka...

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create and send a new email message.
sr@ijekavianlatin: Dobićete dijalog u kome možete da sačinite i pošaljete novu poruku e‑pošte.

[ctx: @action:inmenu]
en: Sync Mail
sr@ijekavianlatin: Sinhronizuj poštu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option to synchronize your groupware email.
sr@ijekavianlatin: Izaberite ovu opciju da sinhronizujete grupversku e‑poštu.

en: New Messages
sr@ijekavianlatin: Nove poruke

en: <qt><b>%1</b><br/>Total: %2<br/>Unread: %3</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><b>%1</b><br/>Ukupno: %2<br/>Nepročitano: %3</qt>

en: No unread messages in your monitored folders
sr@ijekavianlatin: Nema nepročitanih poruka u nadgledanim fasciklama.

en: Open Folder: "%1"
sr@ijekavianlatin: Otvori fasciklu: „%1“

[ctx: @title:column plugin name]
en: Summary Plugin Name
sr@ijekavianlatin: ima priključka sažetka

en: Select the plugin summaries to show on the summary page.
sr@ijekavianlatin: Izaberite priključak za davanje sažetaka na stranici sažetaka.

en: kontactsummary
sr@ijekavianlatin: Kontactovi sažeci

en: KDE Kontact Summary
sr@ijekavianlatin: Sažeci za KDE‑ov Kontact

en: (c), 2004 Tobias Koenig
sr@ijekavianlatin: © 2004, Tobijas Kenig

en: Kontact Summary
sr@ijekavianlatin: Kontactovi sažeci

en: &Configure Summary View...
sr@ijekavianlatin: &Podesi prikaz sažetaka...

en: Configure the summary view
sr@ijekavianlatin: Podesi prikaz sažetaka

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choosing this will show a dialog where you can select which summaries you want to see and also allow you to configure the summaries to your liking.
sr@ijekavianlatin: Ovim pozivate dijalog u kome možete da izaberete koje sažetke želite da vidite, kao i da ih podesite po želji.

en: Summary for %1
sr@ijekavianlatin: Sažetak za: %1

en: What's next?
sr@ijekavianlatin: Šta je sledeće?

en: Sync All
sr@ijekavianlatin: Sinhronizuj sve

[ctx: @action:inmenu sync everything]
en: All
sr@ijekavianlatin: sve

en: Kontact Summary View
sr@ijekavianlatin: Prikaz sažetaka u Kontactu

en: Sven Lueppken
sr@ijekavianlatin: Sven Lipken

en: Cornelius Schumacher
sr@ijekavianlatin: Kornelijus Šumaher

en: Retrieving folder properties
sr@ijekavianlatin: Dobavljam svojstva fascikle...

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
sr@ijekavianlatin: Mreža nije povezana. Podaci o fascikli ne mogu da se ažuriraju.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
sr@ijekavianlatin: Svojstva fascikle %1

[ctx: Message->]
en: &Reply
sr@ijekavianlatin: &Odgovori

en: &Reply...
sr@ijekavianlatin: &Odgovori...

en: Reply to A&uthor...
sr@ijekavianlatin: Odgovori &autoru...

en: Reply to &All...
sr@ijekavianlatin: Odgovori &svima...

en: Reply to Mailing-&List...
sr@ijekavianlatin: Odgovori na poštansku &listu...

en: Reply Without &Quote...
sr@ijekavianlatin: Odgovori bez &citata...

en: Filter on Mailing-&List...
sr@ijekavianlatin: Filtriraj po poštanskoj &listi...

en: Mar&k Message
sr@ijekavianlatin: O&znači poruku

en: Add Note...
sr@ijekavianlatin: Dodaj belešku...

[ctx: Message->]
en: &Forward
sr@ijekavianlatin: &Prosledi

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
sr@ijekavianlatin: kao &prilog...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
sr@ijekavianlatin: &utkano...

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
sr@ijekavianlatin: &preusmereno...

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
sr@ijekavianlatin: Poštanska &lista

en: Add Followup Reminder...
sr@ijekavianlatin: Dodaj podsetnik na odgovor...

en: Send A&gain...
sr@ijekavianlatin: Poš&alji ponovo...

en: New Message From &Template
sr@ijekavianlatin: Nova poruka prema ša&blonu

en: Edit Note...
sr@ijekavianlatin: Uredi belešku...

en: Filter on Mailing-List...
sr@ijekavianlatin: Filtriraj po poštanskoj listi...

en: Mailing List Name: %1
sr@ijekavianlatin: Naziv poštanske liste: %1

en: Open Message in List Archive
sr@ijekavianlatin: Otvori poruku u arhivi liste

en: Post New Message
sr@ijekavianlatin: Pošalji novu poruku

en: Go to Archive
sr@ijekavianlatin: Idi na arhivu

en: Request Help
sr@ijekavianlatin: Zatraži pomoć

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
sr@ijekavianlatin: Kontaktiraj vlasnika

en: Unsubscribe from List
sr@ijekavianlatin: Otkaži pretplatu na listu

en: Filter on Mailing-List %1...
sr@ijekavianlatin: Filtriraj po poštanskoj listi „%1“...

en: email
sr@ijekavianlatin: e‑pošta

en: web
sr@ijekavianlatin: veb

en: Reindex
sr@ijekavianlatin: Indeksiraj ponovo

en: Search Anyway
sr@ijekavianlatin: Traži svejedno

en: Indexing Collections...
sr@ijekavianlatin: Indeksiram zbirke...

en: From
sr@ijekavianlatin: Od

[ctx: Receiver of the email]
en: To
sr@ijekavianlatin: Za

en: Date
sr@ijekavianlatin: Datum

en: Preview
sr@ijekavianlatin: Pregled

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
sr@ijekavianlatin: fascikla

en: Search failed some errors were found: <ul><li>%1</li></ul>
sr@ijekavianlatin: Pretraga propala zbog sledećih grešaka:<ul><li>%1</li></ul>

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
sr@ijekavianlatin: &Traži

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
sr@ijekavianlatin: &utkano...

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
sr@ijekavianlatin: kao &prilog...

en: Save Attachments...
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj priloge...

en: Clear Selection
sr@ijekavianlatin: Očisti izbor

en: Jump to original folder
sr@ijekavianlatin: Skoči na izvornu fasciklu

en: %1 match | %1 matches
sr@ijekavianlatin[0]: %1 poklapanje
sr@ijekavianlatin[1]: %1 poklapanja
sr@ijekavianlatin[2]: %1 poklapanja
sr@ijekavianlatin[3]: 1 poklapanje

en: Last Search
sr@ijekavianlatin: poslednja pretraga

en: You did not selected a valid folder.
sr@ijekavianlatin: Niste dobro izabrali fasciklu.

en: You forgot to select collections.
sr@ijekavianlatin: Zaboravili ste da izaberete zbirke.

en: You forgot to define condition.
sr@ijekavianlatin: Zaboravili ste da zadate uslov.

en: All folders selected are empty or were not indexed.
sr@ijekavianlatin: Sve izabrane fascikle ili su prazne ili nisu indeksirane.

en: You forgot to add conditions.
sr@ijekavianlatin: Zaboravili ste da dodate uslove.

en: Contains condition cannot be used with a number of characters inferior to 4.
sr@ijekavianlatin: Uslov sadržanja ne može da se upotrebi sa manje od 4 znaka.

en: Searching...
sr@ijekavianlatin: Tražim...

en: Cannot get search result. %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da dobavim rezultat pretrage. %1

en: Search failed.
sr@ijekavianlatin: Pretraga propala.

en: Search complete.
sr@ijekavianlatin: Pretraga završena.

en: Search stopped.
sr@ijekavianlatin: Pretraga zaustavljena.

en: There was a problem renaming your search folder. A common reason for this is that another search folder with the same name already exists. Error returned "%1".
sr@ijekavianlatin: Problem pri preimenovanju fascikle pretrage. Do ovoga obično dođe kada već postoji istoimena fascikla pretrage. Vraćena greška „%1“.

en: Copy Message | Copy %1 Messages
sr@ijekavianlatin[0]: Kopiraj %1 poruku
sr@ijekavianlatin[1]: Kopiraj %1 poruke
sr@ijekavianlatin[2]: Kopiraj %1 poruka
sr@ijekavianlatin[3]: Kopiraj poruku

en: Cut Message | Cut %1 Messages
sr@ijekavianlatin[0]: Isijeci %1 poruku
sr@ijekavianlatin[1]: Isijeci %1 poruke
sr@ijekavianlatin[2]: Isijeci %1 poruka
sr@ijekavianlatin[3]: Isijeci poruku

en: Checking index status...
sr@ijekavianlatin: Proveravam stanje indeksa...

[ctx: Document/application separator in titlebar]
en:  –
sr@ijekavianlatin:  —

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ExcludeImportantMailFromExpiry), group (Behaviour)
en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
sr@ijekavianlatin: Sprečava zastarevanje poruka u fascikli koje su označene kao važne ili kao stavka radnje, i samim tim i njihovo brisanje ili premeštanje u fasciklu arhive.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowLocalFlags), group (Behaviour)
en: Allow local flags in read-only folders
sr@ijekavianlatin: Dozvoli lokalne zastavice u fasciklama samo‑za‑čitanje

note: i18n: ectx: label, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: Send queued mail on mail check
sr@ijekavianlatin: Pošalji pripravne poruke pri proveri pošte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Izaberite da li želite da K‑pošta šalje sve poruke iz otpremnog sandučeta pri ručnoj ili pri svim proverama pošte, ili da uopšte automatski ne šalje poruke.</p></qt>

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastSelectedFolder), group (FolderSelectionDialog)
en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
sr@ijekavianlatin: Najskorije izabrana fascikla u dijalogu za izbor fascikli.

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalEditor), group (General)
en: Specify e&ditor:
sr@ijekavianlatin: &Uređivač:

note: i18n: ectx: label, entry (UseExternalEditor), group (General)
en: Use e&xternal editor instead of composer
sr@ijekavianlatin: &Spoljašnji uređivač umesto sastavljača

note: i18n: ectx: label, entry (CustomMessageHeadersCount), group (General)
en: Specifies the number of custom MIME header fields to be inserted in messages (for internal use only)
sr@ijekavianlatin: Broj posebnih MIME polja zaglavlja koji se umeću u poruke (samo za unutrašnju upotrebu)

note: i18n: ectx: label, entry (CloseToQuotaThreshold), group (General)
en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
sr@ijekavianlatin: Prag upozoravanja korisnika da se fascikla bliži ograničenju kvote.

note: i18n: ectx: label, entry (EmptyTrashOnExit), group (General)
en: Empty the local trash folder on program exit
sr@ijekavianlatin: Isprazni lokalnu fasciklu za smeće pri izlasku iz programa

note: i18n: ectx: label, entry (StartSpecificFolderAtStartup), group (General)
en: Allow to start specific folder
sr@ijekavianlatin: Pokretanje na određenoj fascikli

note: i18n: ectx: label, entry (StartupFolder), group (General)
en: Specify the folder to open when the program is started
sr@ijekavianlatin: Fascikla koja se otvara po pokretanju programa

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpiring), group (General)
en: Specifies whether the folders will expire in the background (for internal use only)
sr@ijekavianlatin: Da li se zastarevanje u fasciklama sprovodi u pozadini (samo za unutrašnju upotrebu)

note: i18n: ectx: label, entry (FirstStart), group (General)
en: Specifies whether this is the very first time that the application is run (for internal use only)
sr@ijekavianlatin: Da li je ovo prvi put kako se pokreće ovaj program (samo za unutrašnju upotrebu)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviousNewFeaturesMD5), group (Internal)
en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
sr@ijekavianlatin: Ovom vrednošću se određuje da li se prikazuje „Uvod u K‑poštu“.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableFolderQuickSearch), group (UserInterface)
en: Show folder quick search line edit
sr@ijekavianlatin: Prikaži polje brze pretrage fascikle

note: i18n: ectx: label, entry (ForwardingInlineByDefault), group (Composer)
en: Forward Inline As Default.
sr@ijekavianlatin: Podrazumevano prosleđuj utkano

note: i18n: ectx: label, entry (TooManyRecipients), group (Composer)
en: Warn if the number of recipients is more than:
sr@ijekavianlatin: Upozori ako je primalaca više od:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooManyRecipients), group (Composer) i18n: ectx: whatsthis, entry (RecipientThreshold), group (Composer)
en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
sr@ijekavianlatin: Ako je broj primalaca veći od ove vrednosti, K‑pošta će vas upozoriti i tražiti potvrdu pre slanja pošte. Upozorenje se može isključiti.

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSpellingBeforeSend), group (Composer)
en: Check spelling before send
sr@ijekavianlatin: Proveri pravopis pre slanja

note: i18n: ectx: label, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: Automatically request &message disposition notifications
sr@ijekavianlatin: Auto&matski zahtevaj obaveštenja o raspoređivanju poruke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Uključite ovu opciju ako želite da K‑pošta zahteva obaveštenja o raspoređivanju poruke (MDN‑ove) za svaku vašu odlazeću poruku.</p><p>Ova opcija utiče samo na podrazumevano; u sastavljaču uvek možete uključiti ili isključiti zahtevanje MDN‑a za datu poruku, preko stavke menija <i>Opcije→Zahtevaj obaveštenje o raspoređivanju</i>.</p></qt>

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: Autosave interval:
sr@ijekavianlatin: Period automatskog upisivanja:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
sr@ijekavianlatin: Moguće je periodično praviti rezervnu kopiju teksta u prozoru sastavljača. Ovde se postavlja period na koji se rezerva pravi. Automatsko upisivanje možete isključiti postavljanjem perioda na 0.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSnippetManager), group (Composer)
en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
sr@ijekavianlatin: Prikaži panel za umetanje i upravljanje isečcima teksta u sastavljaču.

note: i18n: ectx: label, entry (CryptoStoreEncrypted), group (Composer)
en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
sr@ijekavianlatin: Ako je popunjeno, poslate poruke biće skladištene šifrovano

note: i18n: ectx: label, entry (RecentUrls), group (Composer)
en: A list of all the recently used URLs
sr@ijekavianlatin: Spisak svih nedavno korišćenih URL‑ova

note: i18n: ectx: label, entry (RecentEncodings), group (Composer)
en: A list of all the recently used encodings
sr@ijekavianlatin: Spisak svih nedavno korišćenih kodiranja

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCryptoLabelIndicator), group (Composer)
en: Show crypto label indicator
sr@ijekavianlatin: Pokazatelj šifriranja

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSendDefaultActionShortcut), group (Composer)
en: Validate Send Default Shortcut
sr@ijekavianlatin: Overi prečicu podrazumevanog slanja

note: i18n: ectx: label, entry (IdentityDialogSize), group (Geometry)
en: The size of the identity dialog (for internal use only)
sr@ijekavianlatin: Veličina dijaloga za identitete (samo za unutrašnju upotrebu)

note: i18n: ectx: label, entry (SearchWidgetWidth), group (Geometry)
en: The width of the search window (for internal use only)
sr@ijekavianlatin: Širina prozora pretrage (samo za unutrašnju upotrebu)

note: i18n: ectx: label, entry (SearchWidgetHeight), group (Geometry)
en: The height of the search window (for internal use only)
sr@ijekavianlatin: Visina prozora pretrage (samo za unutrašnju upotrebu)

note: i18n: ectx: label, entry (ConfigureDialogWidth), group (Geometry)
en: The width of the Configure KMail dialog (for internal use only)
sr@ijekavianlatin: Širina dijaloga za podešavanje K‑pošte (samo za unutrašnju upotrebu)

note: i18n: ectx: label, entry (ConfigureDialogHeight), group (Geometry)
en: The height of the Configure KMail dialog (for internal use only)
sr@ijekavianlatin: Visina dijaloga za podešavanje K‑pošte (samo za unutrašnju upotrebu)

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Message Preview Pane
sr@ijekavianlatin: Okno za pregled poruke

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Do not show a message preview pane
sr@ijekavianlatin: Ne prikazuj okno za pregled poruke

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane below the message list
sr@ijekavianlatin: Okno za pregled poruke ispod spiska poruka

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane next to the message list
sr@ijekavianlatin: Okno za pregled poruke pored spiska poruka

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Folder List
sr@ijekavianlatin: spisak fascikli

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Long folder list
sr@ijekavianlatin: Dug spisak fascikli

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Short folder list
sr@ijekavianlatin: Kratak spisak fascikli

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateNewMessage), group (GlobalTemplates)
en: Message template for new message
sr@ijekavianlatin: Šablon poruke za novu poruku

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReply), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply
sr@ijekavianlatin: Šablon poruke za odgovor

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReplyAll), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply to all
sr@ijekavianlatin: Šablon poruke za odgovor svima

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateForward), group (GlobalTemplates)
en: Message template for forward
sr@ijekavianlatin: Šablon poruke za prosleđivanje

note: i18n: ectx: label, entry (QuoteString), group (GlobalTemplates)
en: Quote characters
sr@ijekavianlatin: Znakovi citiranja

note: i18n: ectx: label, entry (ToolTipDisplayPolicy), group (MainFolderView)
en: Specifies the policy used when displaying policy
sr@ijekavianlatin: Smernica koja se koristi pri prikazivanju smernice

note: i18n: ectx: label, entry (CollectionWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the collection field in the Search Window dialog (for internal use only)
sr@ijekavianlatin: Širina polja zbirke u prozoru dijaloga pretrage (samo za unutrašnju upotrebu)

note: i18n: ectx: label, entry (SubjectWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the subject field in the Search Window dialog (for internal use only)
sr@ijekavianlatin: Širina polja teme u prozoru dijaloga pretrage (samo za unutrašnju upotrebu)

note: i18n: ectx: label, entry (SenderWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the sender field in the Search Window dialog (for internal use only)
sr@ijekavianlatin: Širina polja pošiljaoca u prozoru dijaloga pretrage (samo za unutrašnju upotrebu)

note: i18n: ectx: label, entry (ReceiverWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the receiver field in the Search Window dialog (for internal use only)
sr@ijekavianlatin: Širina polja primaoca u prozoru dijaloga pretrage (samo za unutrašnju upotrebu)

note: i18n: ectx: label, entry (DateWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the date field in the Search Window dialog (for internal use only)
sr@ijekavianlatin: Širina polja datuma u prozoru dijaloga pretrage (samo za unutrašnju upotrebu)

note: i18n: ectx: label, entry (FolderWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the folder field in the Search Window dialog (for internal use only)
sr@ijekavianlatin: Širina polja fascikle u prozoru dijaloga pretrage (samo za unutrašnju upotrebu)

en: Message Tag: %1
sr@ijekavianlatin: Oznaka poruke: %1

en: Add new tag...
sr@ijekavianlatin: Dodaj novu oznaku...

en: More...
sr@ijekavianlatin: Više...

en: Tag not Found
sr@ijekavianlatin: Oznaka nije nađena

en: Toggle Message Tag: %1
sr@ijekavianlatin: Obrni oznaku poruke: %1

en: Add New Tag...
sr@ijekavianlatin: Dodaj novu oznaku...

en: Search tag
sr@ijekavianlatin: Traži oznaku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customizeAccountOrder)
en: Customize accounts order...
sr@ijekavianlatin: Prilagodi redosled naloga...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group)
en: New Mail Notification
sr@ijekavianlatin: Obaveštenje o novoj pošti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Show for each folder the number of newly arrived messages
sr@ijekavianlatin: Prikaži za svaku fasciklu broj novopristiglih poruka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Deta&iled new mail notification
sr@ijekavianlatin: Det&aljno obaveštenje o novoj pošti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mOtherNewMailActionsButton)
en: Other Actio&ns...
sr@ijekavianlatin: Druge &radnje...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup)
en: Encrypting
sr@ijekavianlatin: Šifrovanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mEncToSelf)
en: When this option is enabled, the message/file will not only be encrypted with the receiver's public key, but also with your key. This will enable you to decrypt the message/file at a later time. This is generally a good idea.
sr@ijekavianlatin: Kada je ova opcija uključena, poruka ili fajl neće biti šifrovani samo primaočevim javnim ključem, već i vašim. Ovo će vam omogućiti da kasnije dešifrujete te poruke i fajlove, što je obično dobra ideja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEncToSelf)
en: When encrypting emails, always also encr&ypt to the certificate of my own identity
sr@ijekavianlatin: Kada se šifruju poruke, uvek š&ifruj i za sertifikat mog identiteta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: Check to store messages encrypted
sr@ijekavianlatin: Popunite da biste skladištili poruke u šifrovanom obliku.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Kada je ova opcija uključena, poslate poruke se skladište šifrovane. Ovo nije preporučljivo pošto nećete moći da čitate poruke kada potrebni sertifikat istekne.</p><p>Ipak, možda postoje lokalna pravila koja nalažu da uključite ovu opciju. Ako niste sigurni, pitajte svog lokalnog administratora.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: Store sent messages encry&pted
sr@ijekavianlatin: Skladišti poslate poruke ši&frovano

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowKeyApprovalDlg)
en: When this option is enabled, the application will always show you a list of public keys from which you can choose the one it will use for encryption. If it is off, the application will only show the dialog if it cannot find the right key or if there are several which could be used.
sr@ijekavianlatin: Kada je ova opcija uključena, program će vam uvek prikazati spisak javnih ključeva sa kojeg možete izabrati onaj kojim će se šifrovati. Ako je isključena, program će prikazati dijalog samo ako ne može da nađe pravi ključ ili ako ih ima nekoliko koji mogu biti upotrebljeni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowKeyApprovalDlg)
en: Always show the encryption keys &for approval
sr@ijekavianlatin: Uvek traži &odobrenje za ključeve za šifrovanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAlwaysEncryptWhenSavingInDrafts)
en: When sa&ving as draft, sign/encrypt as indicated
sr@ijekavianlatin: Pri upisivanju &nedovršenih potpiši/šifruj kako je zadato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowEncSignIndicator)
en: Show sign/encrypt indicator in editor
sr@ijekavianlatin: Pokazatelj potpisivanja/šifrovanja u uređivaču

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: Add a new identity
sr@ijekavianlatin: Dodaj novi identitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: &Add...
sr@ijekavianlatin: &Dodaj...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: Modify the selected identity
sr@ijekavianlatin: Izmeni izabrani identitet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: Rename the selected identity
sr@ijekavianlatin: Preimenuj izabrani identitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: &Rename
sr@ijekavianlatin: &Preimenuj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remove the selected identity
sr@ijekavianlatin: Ukloni izabrani identitet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Use the selected identity by default
sr@ijekavianlatin: Koristi izabrani identitet kao podrazumevani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Set as &Default
sr@ijekavianlatin: Ovo je po&drazumevani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Some of the folders you want to search in are not fully indexed yet or have been excluded from indexing. All the folders checked below will be scheduled for priority reindexing. If you uncheck a folder it may still be indexed later, unless it was manually excluded from indexing.
sr@ijekavianlatin: Neke od fascikla u kojima želite da tražite još nisu potpuno indeksirane, ili su isključene iz indeksiranja. Sve ispod izabrane fascikle biće raspoređene za hitno indeksiranje. Ako uklonite iz izbora neku fasciklu, svejedno će biti kasnije indeksirana, osim ako nije ručno isključena iz indeksiranja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllBtn)
en: &Select All
sr@ijekavianlatin: Izaberi &sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unselectAllBtn)
en: Unselect All
sr@ijekavianlatin: &Poništi sav izbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludeImportantFromExpiry)
en: E&xclude important messages from expiry
sr@ijekavianlatin: &Isključi važne poruke iz zastarevanja

[ctx: to be continued with "do not loop", "loop in current folder", and "loop in all folders"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLoopLabel)
en: When &trying to find unread messages:
sr@ijekavianlatin: &Pri pokušaju pronalaženja nepročitanih poruka:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Do not Loop
sr@ijekavianlatin: ne kruži

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in Current Folder
sr@ijekavianlatin: kruži u tekućoj fascikli

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Folders
sr@ijekavianlatin: kruži u svim fasciklama

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Marked Folders
sr@ijekavianlatin: kruži u svim označenim fasciklama

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mEnterFolderLabel)
en: When ente&ring a folder:
sr@ijekavianlatin: Po &ulasku u fasciklu:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to First Unread Message
sr@ijekavianlatin: skoči na prvu nepročitanu poruku

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Last Selected Message
sr@ijekavianlatin: skoči na poslednje izabranu poruku

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Newest Message
sr@ijekavianlatin: skoči na najnoviju poruku

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Oldest Message
sr@ijekavianlatin: skoči na najstariju poruku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDelayedMarkAsRead)
en: Mar&k selected message as read after
sr@ijekavianlatin: Označi izabranu poru&ku pročitanom nakon

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mDelayedMarkTime)
en:  sec
sr@ijekavianlatin:  sek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowPopupAfterDnD)
en: &Ask for action after dragging messages to another folder
sr@ijekavianlatin: Pitaj za &radnju pri prevlačenju poruka u drugu fasciklu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEmptyTrashCheck)
en: Empty local &trash folder on program exit
sr@ijekavianlatin: Isprazni lokalnu fasciklu za &smeće pri izlasku iz programa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mStartUpFolderCheck)
en: Open this folder on &startup:
sr@ijekavianlatin: Otvori ovu fasciklu pri pokretanju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxAllFolders)
en: Search in &all folders
sr@ijekavianlatin: Traži u &svim fasciklama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxSpecificFolders)
en: Search &only in:
sr@ijekavianlatin: Traži &samo u:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mChkSubFolders)
en: &Include sub-folders
sr@ijekavianlatin: &Uključi i potfascikle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkMultiFolders)
en: Select specific folders:
sr@ijekavianlatin: Izbor pojedinih fascikli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSearchFolderLbl)
en: Search folder &name:
sr@ijekavianlatin: &Ime fascikle pretrage:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchFolderOpenBtn)
en: Open &Search Folder
sr@ijekavianlatin: &Otvori fasciklu pretrage

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchResultOpenBtn)
en: Open &Message
sr@ijekavianlatin: Otvori &poruku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTML Messages
sr@ijekavianlatin: HTML poruke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarnHTML)
en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
sr@ijekavianlatin: <b>UPOZORENJE:</b> Dozvoljavanjem HTML‑a u e‑pošti povećava se rizik da sistem bude kompromitovan sadašnjim ili očekivanim bezbedonosnim zloupotrebama. <a href="whatsthis1">Više o HTML pošti.</a> <a href="whatsthis2">Više o spoljašnjim vezama.</a>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: <qt><p>Messages sometimes come in both formats. This option controls whether you want the HTML part or the plain text part to be displayed.</p><p>Displaying the HTML part makes the message look better, but at the same time increases the risk of security holes being exploited.</p><p>Displaying the plain text part loses much of the message's formatting, but makes it almost <em>impossible</em> to exploit security holes in the HTML renderer (Konqueror).</p><p>The option below guards against one common misuse of HTML messages, but it cannot guard against security issues that were not known at the time this version of KMail was written.</p><p>It is therefore advisable to <em>not</em> prefer HTML to plain text.</p><p><b>Note:</b> You can set this option on a per-folder basis from the <i>Folder</i> menu of KMail's main window.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Ponekad poruke stižu u oba formata. Ova opcija određuje da li želite da se prikaže HTML deo ili obični tekst.</p><p>Prikazivanje HTML delova čini da poruka izgleda lepše, ali ponekad povećava rizik zloupotrebe bezbednosnih rupa.</p><p>Prikazivanjem običnog teksta gubi se dosta od formatiranja poruke, ali se dobija na tome što postaje gotovo <em>nemoguće</em> zloupotrebiti bezbednosne rupe u HTML rendereru (K‑osvajaču).</p><p>Opcija ispod štiti od jedne uobičajene zloupotrebe HTML poruka, ali ne i od bezbedonosnih propusta koji nisu bili poznati u vreme pisanja ove verzije K‑pošte.</p><p>Zbog prethodno navedenog, savetujemo da <em>ne</em> dajete prednost HTML‑u u odnosu na obični tekst.</p><p><b>Napomena:</b> Ovu opciju možete postaviti za svaku fasciklu ponaosob u meniju <i>Fascikla</i> u glavnom prozoru K‑pošte.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: Prefer HTML to plain text
sr@ijekavianlatin: Prednost HTML‑u u odnosu na obični tekst

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: <qt><p>Some mail advertisements are in HTML and contain references to, for example, images that the advertisers employ to find out that you have read their message ("web bugs").</p><p>There is no valid reason to load images off the Internet like this, since the sender can always attach the required images directly to the message.</p><p>To guard from such a misuse of the HTML displaying feature of KMail, this option is <em>disabled</em> by default.</p><p>However, if you wish to, for example, view images in HTML messages that were not attached to it, you can enable this option, but you should be aware of the possible problem.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Reklamna pošta je ponekad u HTML‑u i sadrži veze ka, na primer, slikama koje oglašivači koriste da bi saznali da li ste pročitali njihove poruke („veb bubice“).</p><p>Nema valjanog razloga za učitavanje slika sa Interneta na ovaj način, pošto pošiljalac uvek može priložiti neophodne slike direktno u poruci.</p><p>Radi zaštite od takve zloupotrebe, K‑poština mogućnost prikazivanja HTML‑a podrazumevano je <em>isključena</em>.</p><p>Ovu opciju možete uključiti ako ipak želite, na primer, da u HTML porukama vidite slike koje nisu priložene uz poruku, ali budite svesni mogućih problema.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: Allow messages to load external references from the Internet
sr@ijekavianlatin: Dozvoli porukama da učitavaju &spoljašnje veze sa Interneta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: E-mails Scams
sr@ijekavianlatin: Prevare preko e‑pošte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
sr@ijekavianlatin: K‑pošta može da analizira poruke za uobičajenim prevarantskim tehnikama.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mScamDetection)
en: Informs if message reading is a suspected email scam
sr@ijekavianlatin: Obavesti ako postoji sumnja da je poruka neka prevara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Whitelist:
sr@ijekavianlatin: Bela lista:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Encrypted Messages
sr@ijekavianlatin: Šifrovane poruke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAlwaysDecrypt)
en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
sr@ijekavianlatin: Pokušaj da dešifruješ šifrovane poruke kada se prikažu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Certificate && Key Bundle Attachments
sr@ijekavianlatin: Prilozi sa sertifikatima i svežnjevima ključeva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutomaticallyImportAttachedKeysCheck)
en: Automatically import keys and certificate
sr@ijekavianlatin: Automatski uvozi ključeve i sertifikate

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Safe Browsing
sr@ijekavianlatin: Bezbedno pregledanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCheckUrl)
en: Check URL With Phishing Google System
sr@ijekavianlatin: Proveravaj URL‑ove Googleovim sistemom protiv prevara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSend)
en: Send policy:
sr@ijekavianlatin: Smernica slanja:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIgnore) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAsk) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioDeny) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAlways) i18n: ectx: property (whatsTh
en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><h3>Smernica za obaveštavanja o raspoređivanju poruka</h3><p>MDN‑ovi su uopštenje onoga što se obično zove <b>potvrda o čitanju</b>. Pisac poruke zahteva da se pošalje obaveštenje o raspoređivanju poruke, i poštanski program primaoca šalje odgovor iz koga pisac može da sazna šta se dogodilo sa njegovom porukom. Uobičajene vrste raspoređivanja uključuju <b>prikazana</b> (tj. pročitana), <b>obrisana</b> ili <b>otposlata</b> (npr. prosleđena).</p><p>Za upravljanje slanjem MDN‑ova u K‑pošti date su sledeće opcije:</p><ul><li><i>ignoriši</i>: ignoriše sve zahteve za obaveštavanje o raspoređivanju. Nijedan MDN nikada neće biti poslat automatski (preporučljivo).</li><li><i>pitaj</i>: odgovara na zahtev tek pošto se zatraži dozvola od korisnika. Na ovaj način možete slati MDN‑ove za izabrane poruke, dok ćete ih ignorisati ili odbijati za ostale.</li><li><i>odbij</i>: uvek šalje obaveštenje <b>odbijena</b>. Ovo je tek <em>malo</em> bolje od bezuslovnog slanja MDN‑ova, jer će pisac i dalje znati da je nešto urađeno sa porukom. Jedino što ne može videti da li je obrisana, pročitana, itd.</li><li><i>šalji uvek</i>: uvek šalje obaveštenje o raspoređivanju. Ovo znači da pisac poruke saznaje čim je nešto sa njom urađeno, i još šta je tačno urađeno (prikazana, obrisana, itd). Ova opcija se nikako ne preporučuje, ali pošto ima donekle smisla npr. za pospešivanje odnosa sa mušterijama, data je na izbor.</li></ul></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIgnore)
en: Ignore
sr@ijekavianlatin: ignoriši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAsk)
en: Ask
sr@ijekavianlatin: pitaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDeny)
en: Deny
sr@ijekavianlatin: odbij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAlways)
en: Always send
sr@ijekavianlatin: šalji uvek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelQuote)
en: Quote original message:
sr@ijekavianlatin: Citiranje originalne poruke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNothing)
en: Nothing
sr@ijekavianlatin: nikakvo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFull)
en: Full message
sr@ijekavianlatin: cela poruka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioHeaders)
en: Only headers
sr@ijekavianlatin: samo zaglavlja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mNoMDNsWhenEncryptedCheck)
en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
sr@ijekavianlatin: Ne šalji MDN‑ove u odgovor na šifrovane poruke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarning)
en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs...</a>
sr@ijekavianlatin: <b>UPOZORENJE:</b> Bezuslovno slanje potvrda podriva vašu privatnost. <a href="whatsthis-mdn">Saznajte više o MDN‑ovima.</a>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
sr@ijekavianlatin: Ako je ova opcija izabrana, S/MIME sertifikati se overavaju pomoću listi opozivanja sertifikata (CRL‑ovi).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: &Validate certificates using CRLs
sr@ijekavianlatin: &Overavaj sertifikate pomoću CRL‑ova

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
sr@ijekavianlatin: Ako je ova opcija izabrana, S/MIME sertifikati se overavaju na vezi pomoću protokola za stanje sertifikata na vezi (OCSP). Popunite ispod URL OCSP respondera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: Validate certificates online (OCSP)
sr@ijekavianlatin: Overi sertifikate na vezi (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
sr@ijekavianlatin: Overa sertifikata na vezi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OCSP responder URL:
sr@ijekavianlatin: URL OCSP respondera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: OCSP responder signature:
sr@ijekavianlatin: Potpis OCSP respondera:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
sr@ijekavianlatin: Ovde unesite adresu servera za proveru sertifikata na vezi (OCSP respondera). URL obično počinje sa http://.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
sr@ijekavianlatin: Ignoriši servisni URL sertifikata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
sr@ijekavianlatin: Podrazumevano GnuPG koristi fajl ‘~/.gnupg/policies.txt’ da proveri da li je smernica sertifikata dozvoljena. Ako je ova opcija izabrana, smernice neće biti proveravane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
sr@ijekavianlatin: Ne proveravaj smernice sertifikata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
sr@ijekavianlatin: Ako je ova opcija uključena, liste opozivanja sertifikata nikada se ne koriste za proveru S/MIME sertifikata.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
sr@ijekavianlatin: Nikada ne razmatraj CRL

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
sr@ijekavianlatin: Ako je ova opcija uključena, nedostajući sertifikati izdavača preuzimaju se kada je potrebno (ovo važi za oba metoda provere, CRL‑ove i OCSP)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
sr@ijekavianlatin: Dobavi nedostajuće sertifikate izdavača

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: HTTP Requests
sr@ijekavianlatin: HTTP zahtevi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
sr@ijekavianlatin: Potpuno isključuje upotrebu HTTP‑a za S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
sr@ijekavianlatin: Ne izvršavaj nijedan HTTP zahtev

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
sr@ijekavianlatin: Pri traženju lokacije CRL‑a, sertifikat koji se ispituje obično sadrži unose za takozvane „distribucione tačke CRL‑ova“. To su URL‑ovi koji opisuju način pristupa CRL‑ovima. Koristi se prvi pronađeni unos. Ovom opcijom ignorišu se svi unosi koji koriste HTTP šemu pri traženju pogodne distribucione tačke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
sr@ijekavianlatin: Ignoriši HTTP distribucionu tačku CRL‑ova u sertifikatu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
sr@ijekavianlatin: Ako je ova opcija izabrana, vrednost HTTP proksija prikazana levo (uzeta iz promenljive okruženja http_proxy) biće korišćena za sve HTTP zahteve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use s&ystem HTTP proxy:
sr@ijekavianlatin: Koristi &sistemski HTTP proksi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use &this proxy for HTTP requests:
sr@ijekavianlatin: Koristi &ovaj proksi za HTTP zahteve:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customHTTPProxy)
en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
sr@ijekavianlatin: Unesite ovde lokaciju HTTP proksija koji treba koristiti za sve HTTP zahteve u vezi sa S/MIME‑om. Sintaksa je domacin:port, npr. mojproksi.nigde.com:3128.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: LDAP Requests
sr@ijekavianlatin: LDAP zahtevi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
sr@ijekavianlatin: Potpuno isključuje upotrebu LDAP‑a za S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
sr@ijekavianlatin: Ne izvršavaj nijedan LDAP zahtev

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
sr@ijekavianlatin: Pri traženju lokacije CRL‑a, sertifikat koji se ispituje obično sadrži unose za takozvane „distribucione tačke CRL‑ova“. To su URL‑ovi koji opisuju način pristupa CRL‑ovima. Koristi se prvi pronađeni unos. Ovom opcijom ignorišu se svi unosi koji koriste LDAP šemu pri traženju pogodne distribucione tačke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
sr@ijekavianlatin: Ignoriši LDAP distribucionu tačku CRL‑ova u sertifikatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
sr@ijekavianlatin: Primarni domaćin za LDAP zahteve:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
sr@ijekavianlatin: Svi LDAP zahtevi će prvo ići na LDAP server koji ovde unesete. Preciznije, ova postavka potiskuje domaćin i port naveden u LDAP URL‑u, a koristi se i kada su domaćin i port izostavljeni iz URL‑a. Drugi LDAP serveri koriste se samo ako povezivanje sa proksijem ne uspe.
    Sintaksa je „domacin“ ili „domacin:port“. Ako se port izostavi, uzima se 389 (standardni LDAP port).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mWarnUnsigned)
en: Check to be warned when sending unsigned messages.
sr@ijekavianlatin: Uključite ovo da biste bili upozoreni na slanje nepotpisanih poruka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mWarnUnsigned)
en: <qt>
    <h1>Warn When Trying To Send Unsigned Messages</h1>
    If this box is checked, you will be warned when you try to send parts of or the whole message unsigned.
    <p>
    It is recommended to leave this option turned on for maximum integrity.
    </p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Ako je ova opcija uključena, bićete upozoreni kada pokušate da pošaljete poruku nepotpisanu, po delovima ili u celini.</p><p>Preporučljivo je ostaviti ovu opciju uključenu radi maksimalnog integriteta.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mWarnUnsigned)
en: Warn when trying to send &unsigned messages
sr@ijekavianlatin: Upozori pri pokušaju slanja ne&potpisanih poruka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, warnUnencryptedCB)
en: Check to be warned when sending unencrypted messages.
sr@ijekavianlatin: Uključite ovo da biste bili upozoreni na slanje nešifrovanih poruka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, warnUnencryptedCB)
en: <qt>
    <h1>Warn When Trying To Send Unencrypted Messages</h1>
    If this box is checked, you will be warned when you try to send parts of or the whole message unencrypted.
    <p>
    It is recommended to leave this option turned on for maximum integrity.
    </p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Ako je ova opcija uključena, bićete upozoreni kada pokušate da pošaljete poruku nešifrovanu, po delovima ili u celini.</p><p>Preporučljivo je ostaviti ovu opciju uključenu radi maksimalnog integriteta.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, warnUnencryptedCB)
en: &Warn when trying to send unencrypted messages
sr@ijekavianlatin: Upozori pri pokušaju slanja ne&šifrovanih poruka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: For Signing
sr@ijekavianlatin: Za potpisivanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: For Encryption
sr@ijekavianlatin: Za šifrovanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnSignKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), w
en: Select the number of days here
sr@ijekavianlatin: Ovde izaberite broj dana

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnSignKeyExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Signature Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the signature certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Izaberite najmanji broj dana tokom kojih bi sertifikat za potpisivanje trebalo da bude važeći pre izdavanja upozorenja.</p><p>Preporučena postavka po Sphinxu je četrnaest dana.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Izaberite najmanji broj dana tokom kojih bi sertifikat za šifrovanje trebalo da bude važeći pre izdavanja upozorenja.</p><p>Preporučena postavka po Sphinxu je četrnaest dana.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Izaberite najmanji broj dana tokom kojih bi svi sertifikati u lancu trebalo da budu važeći pre izdavanja upozorenja.</p><p>Preporučena postavka po Sphinxu je četrnaest dana.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnSignChainCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If CA Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the CA certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Izaberite najmanji broj dana tokom kojih bi CA sertifikat trebalo da bude važeći pre izdavanja upozorenja.</p><p>Preporučena postavka po Sphinxu je četrnaest dana.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnSignRootCertExpiresSB) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrRootCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Izaberite najmanji broj dana tokom kojih bi koreni sertifikat trebalo da bude važeći pre izdavanja upozorenja.</p><p>Preporučena postavka po Sphinxu je četrnaest dana.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: For intermediate CA certificates:
sr@ijekavianlatin: Za posredničke CA sertifikate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, gnupgButton)
en: GnuPG Settings...
sr@ijekavianlatin: Postavke GnuPG‑a...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableAllWarningsPB)
en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
sr@ijekavianlatin: Ponovo uključi sva isključena upozorenja

en: Move To Trash
sr@ijekavianlatin: Premesti u smeće

en: Move Message | Move Messages
sr@ijekavianlatin[0]: Premesti poruke
sr@ijekavianlatin[1]: Premesti poruke
sr@ijekavianlatin[2]: Premesti poruke
sr@ijekavianlatin[3]: Premesti poruku

en: There is nothing to undo.
sr@ijekavianlatin: Nema radnji za opozivanje.

en: Cannot move message. %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da premestim poruku. %1

en: Prefer &HTML to Plain Text
sr@ijekavianlatin: Prednost &HTML‑u umesto običnom tekstu

en: Prefer &Plain Text to HTML
sr@ijekavianlatin: Prednost &običnom tekstu umesto HTML‑u

en: Use Global Setting
sr@ijekavianlatin: Po globalnoj postavci

en: Out of office reply active on server | Out of office reply active on servers
sr@ijekavianlatin[0]: Odgovor van‑kancelarije je aktivan na serverima
sr@ijekavianlatin[1]: Odgovor van‑kancelarije je aktivan na serverima
sr@ijekavianlatin[2]: Odgovor van‑kancelarije je aktivan na serverima
sr@ijekavianlatin[3]: Odgovor van‑kancelarije je aktivan na serveru
