kmail - en to tg translation catalogue (327 entries)

en: Maintainer
tg: Мудири лоиҳа

en: Former maintainer
tg: Мудири собиқи нақшот

en: Original author
tg: Муаллифи ибтидоӣ

en: Core developer
tg: Такмилдиҳандаи кор карда баромадаи асосӣ

en: Documentation
tg: Санадот

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
tg: Дастгирии PGP 6 ва беҳтарсозии ояндаи пуштибонии рамзгузорӣ

en: GnuPG support
tg: Дастгирии GnuPG

en: Anti-virus support
tg: Дастгирии зидди вирус

en: POP filters
tg: Филтрҳои POP

en: Ägypten and Kroupware project management
tg: Роҳбарӣ бо нақшоти Ägypten ва Kroupware

en: KDE Email Client
tg: Коргири почтавии KDE

en: Detect Automatically
tg: Ба тарзи худкор муайян намудан

en: Browser
tg: Тафсиркунанда

en: Invoke Handler
tg: Иҷрои амал

en: Subscribe to List
tg: Имзоиш

en: Post to List
tg: Фиристониш

en: List Archives
tg: Бойгонӣ

en: List Help
tg: Маълумот

en: Not available
tg: Дастрас нест

en: Not available.
tg: Дастрас нест.

en: Use custom &icons
tg: &Истифода аз ишоротҳои инфиродӣ

en: Outgoing accounts (add at least one):
tg: Фиристодашаванда (ҳеҷ набошад як қайдоте илова кунед):

en: Never Automatically
tg: Ғайрифаъол сохтани фиристодани худкор

en: On Manual Mail Checks
tg: Ҳангоми озмоиши почта ба тарзи дастӣ

en: On All Mail Checks
tg: Ҳангоми озмоиши почта

en: Send &messages in outbox folder:
tg: Фирис&тодани почта аз папкаи Ибтидоӣ:

en: Send Now
tg: Фавран фиристодан

en: Send Later
tg: Баъдтар фиристодан

en: Defa&ult send method:
tg: Тарзи фиристодани &пешфарзӣ:

en: Message List
tg: Рӯйхати иттилоот

en: Message Body
tg: Ҷилди иттилоот

en: Fixed Width Font
tg: Ҳуруфи қалбакӣ

en: Composer
tg: Муҳаррир

en: Printing Output
tg: Чопи ҷамъбаст

en: &Use custom fonts
tg: &Истифода аз ҳуруфҳои додашуда

en: Apply &to:
tg: Истифода намудан &барои:

en: Quoted Text - First Level
tg: Матни иқтибосӣ - дараҷаи ибтидоӣ

en: Quoted Text - Second Level
tg: Матни иқтибосӣ - дараҷаи дуввум

en: Quoted Text - Third Level
tg: Матни иқтибосӣ - дараҷаи саввум

en: Link
tg: Истинодот

en: Unread Message
tg: Иттилооти хонда нашуда

en: Important Message
tg: Иттилооти муҳим

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
tg: Ранги заминаи сатри вазъияти HTML - иттилоот дар формати матнӣ

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
tg: Ранги матни сатри вазъияти HTML - иттилоот дар формати матнӣ

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
tg: Заминаи сатри вазъияти HTML - иттилоот дар HTML

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
tg: Ранги матни сатри вазъияти HTML - иттилоот дар HTML

en: &Use custom colors
tg: Истифода аз рангҳое, ки бо &истифодабаранда ишора шудааст

en: Recycle colors on deep &quoting
tg: &Сафбандии рангҳо ҳангоми иқтибосоварии зиёд

en: Sta&ndard format (%1)
tg: &Стандартӣ (%1)

en: Locali&zed format (%1)
tg: &Ҳамчун дар локалӣ ҷорӣ (%1)

note: i18n: ectx: label, entry (SystemTrayEnabled), group (General)
en: Enable system tray icon
tg: Ишора дар новаи низомӣ

en: No autosave
tg: Ғайри худнигоҳдорӣ

en: Repl&y Subject Prefixes
tg: Префиксҳои &унвоноти ҷавоб

en: A&dd...
tg: &Афзудан...

en: Re&move
tg: &Ҳузф кардан

en: Mod&ify...
tg: Тағ&йирот...

en: Enter new reply prefix:
tg: Префикси нави ҷавобро ворид кунед:

en: For&ward Subject Prefixes
tg: Префиксҳои унвони &фиристониш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remo&ve
tg: Ҳу&зф кардан

en: Add...
tg: Афзудан...

en: Modify...
tg: Таъғир додан...

en: Enter new forward prefix:
tg: Префикси нави фиристонишро ворид кунед:

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
tg: Ин рӯйхат барои ҳар як иттилооти ибтидоӣ озмоида мешавад барои онки дар иттилоот тамоми ишораҳои яке аз рамзгузории ишорашуда низ мавҷуд бошад (аз ҷузъи ибтидоии рӯйхат сар карда).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: &Modify...
tg: &Таъғирот...

en: Enter charset:
tg: Рамзоти навро ворид кунед:

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
tg: &Нигоҳ доштани рамзоти иттилоот ҳангоми ҷавоб додан ё фиристониш (агар ин имконпазир бошад)

en: This charset is not supported.
tg: Ин рамзот пуштибонӣ нашуда истодааст.

en: &Use custom message-id suffix
tg: Ишора намудани &суффикси худ дар Message-Id

en: Custom message-&id suffix:
tg: С&уффикс дар Message-Id:

en: Define custom mime header fields:
tg: Тегҳои истифодашавандаи унвоноти MIME:

en: &Value:
tg: &Аҳамият:

en: Outlook-compatible attachment naming
tg: Номҳои замимоти мутобиқ бо Outlook

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
tg: Ин тартиботро барои онки Outlook(tm) номҳои замимотро, ки дорои аломатҳои кириллӣ мебошад, бифаҳмад фаъол созед

en: E&nable detection of missing attachments
tg: &Фаъол сохтани муайянкунандаи замимотҳои фаромӯшшуда

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
tg: Ягон яки аз калимаҳои навбатӣ оиди мавҷуд будани замимот низ шаҳодат медиҳад:

en: Enter new key word:
tg: Калимаи муҳими навро ворид кунед:

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
tg: Шумо кодонии номҳои файлҳои замимашударо ба формати ғайристандартӣ, ки ба Outlook(tm) ва Outlook Express(TM) фаҳмо аст, фаъол сохтед.
    Чунин иттилоот метавон бо клиентҳои почтавӣ, ки бо стандартҳо мутобиқ мешавад, дарёфт нахоҳад шуд. Барои ҳамин агар шумо ягон илоҷ надошта бошед, ин параметрро истифода кунед.

en: Message Disposition Notifications
tg: Маълумот оиди коркарди иттилоот

en: Encryption
tg: Рамзгузорӣ

en: &Identity:
tg: &Ихтисос:

en: &Dictionary:
tg: &Луғат:

en: Send &Later
tg: Баъдтар &фиристодан

en: &Address Book
tg: &Китоби адресӣ

en: &New Composer
tg: &Тирезаи нави муҳаррир

en: Cl&ean Spaces
tg: &Пок кардани фосилот

en: Use Fi&xed Font
tg: Истифода аз &ҳуруфи қалбакӣ

en: &Request Disposition Notification
tg: Дархост кардани &маълумот оиди коркард

en: &Wordwrap
tg: &Гузаронидани калима

en: &Automatic Spellchecking
tg: &Тафтиши имлои худкор

en: &All Fields
tg: &Тамоми заминаҳо

en: &Identity
tg: &Ихтисос

en: &Dictionary
tg: &Луғат

en: &Mail Transport
tg: &Тарзи фиристод

en: &From
tg: &Фиристанда

en: Append S&ignature
tg: &Афзудани имзо

en: &Spellchecker...
tg: &Тафтиши имло...

en: Spellchecker
tg: Барномаи тафтиши имло

en: &Encrypt Message
tg: &Рамзгузории иттилоот

en: Encrypt
tg: Рамзгузорӣ

en: &Sign Message
tg: &Имзо гузоштани иттилоот

en: Sign
tg: Имзо

en: &Cryptographic Message Format
tg: &Формати рамзгузорӣ/имзо

en:  Column: %1
tg:  Сутун: %1

en: &Save as Draft
tg: &Захира кардан ҳамчун сиёҳнавис

en: Do you want to save the message for later or discard it?
tg: Иттилоотро ҳамчун сиёнавис нигоҳ дорам ё онро ҳузф кунам?

en: Close Composer
tg: Пӯшидани тирезаи муҳаррир

en: unnamed
tg: беном

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
tg: <qt><p>Шумо талаб кардед, ки мактубчаҳо ба худатон навишта шаванд лекин шабоҳати интихобшудаи ҷорӣ калиди навиштаҷоти (OpenPGP or S/MIME) -ро барои истифода бурдан барои ин муайян намекунад.</p><p>Марҳамат карда калидҳоро барои истифода бурдан дар пайкарбандии шабоҳат интихоб кунед.</p></qt>

en: Undefined Encryption Key
tg: Калиди рамзгузорӣ ишора нашудааст

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
tg: <qt> <p>Калиди имзоии OpenPGP ё S/MIME-и худро барои дохил кардани имконоти имзо кардани иттилоотҳои худ, ишора кунед.</p><p>Шумо метавонед калиди истифодашавандаро дар танзимоти ихтисос ишора кунед.</p></qt>

en: Undefined Signing Key
tg: Калиди имзоӣ ишора нашудааст

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
tg: Шумо бояд суроғаи эмейлатонро дар ҳавзаи From ворид кунед. Шумо бояд суроғаи эмейлатонро барои ҳамаи шабоҳатҳо муайян кунед, ҳамин тариқ ба шумо лозим намеояд, ки вайро барои ҳар як мактубча ворид кунед.

en: S&end as Is
tg: Фиристо&дан чӣ тавре, ки ҳаст

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
tg: Шумо мавзӯъотро ишора накардаед. Оё мехоҳед иттилооро ғайри мавзӯъ бифиристед?

en: No Subject Specified
tg: Мавзӯъ ишора нашудааст

en: &Specify the Subject
tg: &Ишора намудани мавзӯъ

en: About to send email...
tg: Иттилоот ба фиристодан тайёр аст...

en: &Send Now
tg: Дарҳол &фиристодан

en: &Send as Is
tg: Фиристодан &чуноне, ки ҳаст

en: &With empty fields
tg: Бо &заминаи холӣ

en: &Existing identities:
tg: Их&тисосҳои мавҷудӣ:

en: &Your name:
tg: &Номи шумо:

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
tg: <qt><h3>Номи шумо</h3><p>Ин замина бояд дорои номи замина ё тахаллус бошад. Ин дар унвоноти иттилооти фиристодашаванда истифода карда мешавад.</p><p>Агар ин заминаро холӣ бимонед, дар иттилоотҳои фиристодашавандаатон танҳо e-mail-и шумо низ зоҳир хоҳад шуд.</p></qt>

en: Organi&zation:
tg: &Ташкилот:

en: &Email address:
tg: &Адреси e-mail:

en: OpenPGP signing key:
tg: Калиди имзоии OpenPGP:

en: OpenPGP encryption key:
tg: Калиди рамзгузории OpenPGP:

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
tg: <qt><p>Калиди S/MIME (X.509) барои имзои иттилоот истифода мешавад.</p><p>Агар ин заминаро холӣ бимонед дар ин сурат метавон почтаи оддиро, ки барои он рамзгузорӣ лозим нест, бифиристед.</p></qt>

en: S/MIME signing certificate:
tg: Сертификати имзоии S/MIME:

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
tg: <qt><p>Сертификати S/MIME барои рамзгузории иттилооти шумо ва барои дастури "Афзудани калиди кушод" дар муҳаррир истифода бурда мешавад.</p><p>Агар ин заминаро холӣ бимонед, дар ин сурат метавон почтаи оддиро, ки барои он рамзгузорӣ лозим нест, бифиристед.</p></qt>

en: S/MIME encryption certificate:
tg: Сертификати рамзгузории S/MIME:

en: &Reply-To address:
tg: Адреси &Reply-To:

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
tg: <qt><h3>Адресҳои Reply-To</h3><p>Заминаи <tt>Reply-to:</tt>-ро дар унвони хат муайян мекунад. Адреси ишорашуда ҳангоми ҷавоб дар хат истифода мешавад.</p><p>Ин метавон ҳангоме, ки (мисол) гурӯҳи одамон бо ҳам як амалро иҷро намудан низ фоиданок бошад.Ин маврид дар заминаи <tt>Reply-to:</tt>, метавон адреси умумиро (на инки шахсиро), ки дар заминаи <tt>From:</tt> ишора карда истодааст, муқаррар кард.</p> <p>Агар ин ба шумо лозим набошад, инро холӣ бимонед.</p></qt>

en: &BCC addresses:
tg: &Адреси нусхаи пинҳонӣ (BCC):

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
tg: <qt><h3>Адресҳои BCC (Blind Carbon Copy - нусхаипинҳонӣ)</h3><p>Адресҳое, ки дар заминаи зерин ворид шудаанд ба ҳар як иттилооте, ки бо истифодаи профили додашуда фиристода шудааст, илова карда мешавад ва ба дигар қабулкунандаҳо зоҳир нахоҳад шуд</p><p>Одатан ин барои фиристодани нусхаи иттилоот ба дигар қайдоти баҳисобгирӣ низ истифода мешавад.</p><p>Агар шумо мутмаин набошед, ин заминаро холӣ бимонед.</p></qt>

en: D&ictionary:
tg: &Луғғат:

en: Sent-mail &folder:
tg: &Папка барои хатҳои фиристодашуда:

en: &Drafts folder:
tg: Папка барои &сиёҳнависҳо:

en: Defaul&t domain:
tg: Номи &домени пешфарзӣ:

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
tg: <qt><p>Номи домени пешфарзӣ барои илова намудани адреси e-mail, ки дорои танҳо номи истифодакунанда мебошад, истифода карда мешавад.</p></qt>

en: Invalid Email Address
tg: Адреси нодурусти e-mail

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
tg: Яке аз танзимкардашудаи OpenPGP калидҳои нишонкуни надорад ягон ID истифодабарандаро бо адреси номаи электронӣ барои ин шахс (%1).
    Дар натиҷа дар огоҳ намудани ахборотҳоро дар бораи гирифтани тараф дар вақте,ки шумо кушиш карда истодаед барои қабули имзоҳое,ки бо ин танзим карда шудаанд.

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
tg: Яке аз танзимкардашудаи OpenPGP калидҳои рамзгузорӣ надоранд ягон ID ягон истифодабарандаро бо адреси номаи электронии танзимкардашударо барои шахсияти (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
tg: Яке аз танзимкардашудаи S/MIME сертифекатҳои имзои надоранд адреси номаи электрони барои шахсият (%1).
    Дар натиҷа дар огоҳ намудани ахборотҳоро дар бораи гирифтани тараф дар вақте,ки шумо кушиш карда истодаед барои қабули имзоҳое,ки бо ин танзим карда шудаанд.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
tg: Яке аз сертификатҳои  навиштаҷоти S/MIME шаклӣ суроғаи эмейли шаклиро барои ин шабоҳат дар бар намегирад  (%1).

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
tg: Адреси E-mail дар калид/сертификат ёфт нашуд

en: Edit...
tg: Тағйир кардан...

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
tg: %1 (асосӣ)

en: Identity Name
tg: Номи ихтисос

en: Email Address
tg: Адреси e-mail

en: Set as Default
tg: Ҳамчун асосӣ кардан

en: &New identity:
tg: &Ихтисоси нав:

en: &Duplicate existing identity
tg: &Эҷоди нусхаи ихтисоси мавҷудӣ

en: Delete Folder
tg: Ҳузфи феҳрист

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
tg: <qt>Оё мутмаинед, ки мехоҳед папкаи холии <b>%1</b>-ро ҳузф кунед?</qt>

en: Set subject of message
tg: Мавзӯи маълумотро ишора кунед

en: Read message body from 'file'
tg: Тани иттилоотро аз 'file' хондан

en: Set body of message
tg: Танзими тани иттилоот

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
tg: Афзудани як ё якчанд замимот ба иттилоот

en: Only check for new mail
tg: Танҳо озмоиши ҳозир будани иттилооти нав

en: Only open composer window
tg: Танҳо тирезаи муҳаррирро кушодан

en: View the given message file
tg: аз назар гузаронидани файл бо маълумотҳо

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
tg: &Гузаштан

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: F&older
tg: П&апка

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: Menu (message)
en: &Message
tg: &Иттилоот

note: i18n: ectx: Menu (menubar_message_forward)
en: &Forward
tg: &Фиристониш

note: i18n: ectx: Menu (apply_filter_actions)
en: A&pply Filter
tg: Истифода аз &филтр

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
tg[0]: Хотимаи фиристониши иттилооти %1-ро интизор шавед
tg[1]: Хотимаи фиристониши иттилоотҳои %1-ро интизор шавед

en: Open Message
tg: Боз кардани иттилоот

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
tg: Ин файл дорои якчанд иттилоот мебошад. Танҳо якеаш намоиш шудааст.

en: Moving messages
tg: Гузаронидани иттилоот

en: Deleting messages
tg: Ҳузфи иттилоот

note: i18n: ectx: Menu (attach)
en: &Attach
tg: &Замимот

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
tg: Лавҳаи HTML

en: Sending messages
tg: фиристониши иттилоот

en: KMail Error
tg: Хатои KMail

en: No Subject
tg: Мавзӯъ мавҷуд надорад

en: This folder does not have any expiry options set
tg: Дар ин папка параметрҳои кӯҳнашавии иттилоот дода нашудааст

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
tg: <qt>Оё мутмаинед, ки мехоҳед папкаи <b>%1</b>-ро аз иттилооти кӯҳнашуда озод кунед?</qt>

en: Expire Folder
tg: Озод кардани папка аз иттилоотҳои кӯҳнашуда

en: &Expire
tg: Озод кардан аз &кӯҳнашуда

en: Empty Trash
tg: Пок кардани сабад

en: Move to Trash
tg: Ба сабад ҷойгир кардан

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
tg: Сабадро пок кунам?

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
tg: <qt>Иттилоотро аз папкаи <b>%1</b> ба сабад гузаронам?</qt>

en: Moved all messages to the trash
tg: Тамоми иттилоот ба Сабад гузаронида шудаанд

en: Are you sure you want to expire all old messages?
tg: Оё мехоҳед аз тамоми иттилоотҳои кӯҳнашуда озод кунед?

en: Expire Old Messages?
tg: Аз иттилоотҳои кӯҳнашуда озод кунам?

en: Expire
tg: Озод кардан аз кӯҳнашуда

en: Security Warning
tg: Огоҳии низоми амният

en: Moving messages failed.
tg: Қодир ба иҷрои гузаронидани иттилоот набудам.

en: Moving messages canceled.
tg: Гузаронидани иттилоот барҳам дода шуд.

en: Save &As...
tg: Нигоҳ доштан &ҳамчун...

en: &Expire All Folders
tg: Озод намудани папкаҳо аз &иттилоотҳои кӯҳнашуда

en: Check &Mail
tg: Озмоиши &почта

en: &Send Queued Messages
tg: Фиристодани &аз навбат

en: Filter &Log Viewer...
tg: Маҷалаи &амали филтрҳо...

en: Edit "Out of Office" Replies...
tg: Тағйири ҷавобҳо "берун аз офис"...

en: &Find Messages...
tg: &Ҷустуҷӯи иттилоот...

en: Select &All Messages
tg: Ҷудо кардани &тамоми иттилоот

en: &New Message...
tg: &Иттилооти нав...

en: New Message t&o Mailing-List...
tg: Фиристодан &ба рӯйхати фиристониш...

en: &Create Filter
tg: &Эҷоди филтр

en: Filter on &Subject...
tg: Филтронӣ аз рӯи &мавзӯъ...

en: Filter on &From...
tg: Филтронӣ аз рӯи &фиристонанда...

en: Filter on &To...
tg: Филтронӣ аз рӯи &қабулкунанда...

en: Mark &Thread
tg: Игора намудани &мунозирот

en: Mark Thread as &Read
tg: Ишора намудани мунозирот ҳамчун &хондашуда

en: Mark all messages in the selected thread as read
tg: Ишора намудани тамоми иттилоот дар мунозирот ҳамчун хондашуда

en: Mark Thread as &Unread
tg: Ишора намудани мунозирот ҳамчун &хонданашуда

en: Mark all messages in the selected thread as unread
tg: Ишора намудани иттилоот мунозирот ҳамчун хонданашуда

en: Mark Thread as &Important
tg: Ишора намудани мунозирот ҳамчун &хондашуда

en: Remove &Important Thread Mark
tg: Аз мунозироти &муҳим, гирфтани ишора

en: &Watch Thread
tg: Мушоҳида намудани &мунозирот

en: &Ignore Thread
tg: &Ба эътибор нагирифтани мунозирот

en: Save A&ttachments...
tg: &Захира кардани тамоми замимот...

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
tg: Б&оз кардани тамоми мунозирот

en: Expand all threads in the current folder
tg: Боз кардани тамоми мунозирот дар папкаи ҷорӣ

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
tg: П&инҳон кардани тамоми мунозирот

en: Collapse all threads in the current folder
tg: Пинҳон кардани мунозирот дар папкаи ҷорӣ

en: &Next Message
tg: Иттилооти &навбатӣ

en: Go to the next message
tg: Гузаштан ба иттилооти навбатӣ

en: Next &Unread Message
tg: Хонданашудаи &навбатӣ

en: Go to the next unread message
tg: Гузаштан ба иттилооти хонданашудаи навбатӣ

en: &Previous Message
tg: &Иттилооти қаблӣ

en: Go to the previous message
tg: Гузаштан ба иттилооти қаблӣ

en: Previous Unread &Message
tg: &Хонданашудаи қаблӣ

en: Go to the previous unread message
tg: Гузаштан ба иттилооти хонданашудаи қаблӣ

en: Next Unread &Folder
tg: Папкаи хонданашудаи &навбатӣ

en: Go to the next folder with unread messages
tg: Гузаштан ба папкаи навбатӣ бо иттилооти хонданашуда

en: Previous Unread F&older
tg: &Папкаи хонданашудаи қаблӣ

en: Go to the previous folder with unread messages
tg: Гузаштан ба папкаи қаблӣ бо иттилооти хонданашуда

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
tg: Матни &хонданашудаи навбатӣ

en: Go to the next unread text
tg: Гузаштан ба матни хонданашудаи навбатӣ

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
tg: Саҳифа гардонидани иттилоот. Ҳангоми расидани охири иттилоот, ба иттилооти хонданашудаи навбатӣ гузаштан.

en: Configure &Filters...
tg: Танзимоти &филтрҳо...

en: KMail &Introduction
tg: &Мадхал ба KMail

en: Display KMail's Welcome Page
tg: Намоиши саҳифаи табаррукоти KMail

en: Configure &Notifications...
tg: Танзимоти &маълумот...

en: &Configure KMail...
tg: &Танзими KMail...

en: Copy Message to Folder
tg: Копӣ кардани иттилоот - интихоби папка

en: Abort Current Operation
tg: Барҳам додани амалиёти ҷорӣ

en: Focus on Next Folder
tg: Гузаштан ба папкаи навбатӣ

en: Focus on Previous Folder
tg: Гузаштан ба папкаи қаблӣ

en: Select Folder with Focus
tg: Интихоби папка барои гузариш

en: Move Message to Folder
tg: Гузаронидани иттилоот - интихоби папка

en: E&mpty Trash
tg: П&ок кардани сабад

en: &Move All Messages to Trash
tg: &Ҷойгир кардани тамоми иттилоот ба сабад

en: Filter %1
tg: Филтри %1

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
tg: Истифода аз HTML дар почта, шуморо ба "спам" боз ҳам нозуктар мекунад ва метавонад эҳтимолоти онро, ки низоми шумо бо ёрии тарзи шикасти аллакай мавҷудбуда ва ояндавии нуқсонро низ баландтар кунад.

en: Use HTML
tg: Истифода аз HTML

en: &Move to Trash
tg: Ба &сабад ҷойгир кардан

en: Move message to trashcan
tg: Гузаронидани иттилоот ба сабад

en: New Message To...
tg: Иттилооти нав ба...

en: Reply To...
tg: Ҷавоб додан аз рӯи адрес...

en: Forward To...
tg: Фиристониш аз рӯи адрес...

en: Add to Address Book
tg: Ба китоби адресӣ илова кардан

en: Open in Address Book
tg: Дар китоби адресӣ боз кардан

en: Bookmark This Link
tg: Ба поягузорӣ илова кардан

en: Save Link As...
tg: Нигоҳ дошани истинодот ҳамчун...

en: &Find in Message...
tg: &Дар иттилоот ёфтан...

en: New Messages In
tg: Иттилоотҳои нав дар

[ctx: Message->]
en: &Reply
tg: &Ҷавоб додан

en: &Reply...
tg: &Ҷавоб додан...

en: Reply to &All...
tg: Ба ҳама &ҷавоб додан...

en: Reply to A&uthor...
tg: Шах&сан ҷавоб додан...

en: Reply to Mailing-&List...
tg: Ба рӯйхати фиристониш &ҷавоб додан...

en: Reply Without &Quote...
tg: Ҷавоб додан &ғайри иқтибосӣ...

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
tg: &Фиристониш...

en: Mar&k Message
tg: &Ишора кардан

[ctx: Message->]
en: &Forward
tg: &Фиристониш

en: Filter on Mailing-&List...
tg: Филтронӣ аз рӯи &рӯйхати фиристониш...

en: Send A&gain...
tg: Такроран &фиристодан...

en: Filter on Mailing-List...
tg: Филтронидан аз рӯи рӯйхати фиристониш...

en: Filter on Mailing-List %1...
tg: Филтри аз рӯи рӯйхати фиристониши %1...

en: Date
tg: Сана

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
tg: &Ҳамчун замимот...

en: Save Attachments...
tg: Нигоҳ дошатни тамоми замимот...

en: Clear Selection
tg: Барҳам додани ҷудокунӣ

en: %1 match | %1 matches
tg[0]: %1 мутобиқ
tg[1]: %1 мутобиқатҳо

en: Last Search
tg: Ҷустуҷӯи охирин

note: i18n: ectx: label, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: Send queued mail on mail check
tg: Ҳангоми озмоиши почта, иттилоотҳоро аз катор фиристодан

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
tg: <qt> <p>Интихоб кунед, оё шумо мехоҳед,ки  KMail ҳамаи мактубҳоро фиристад ё ин ки шумо намехоҳед, ки мактубҳо тамоман ба таври автоматикӣ фиристонда шаванд.</p></qt>

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastSelectedFolder), group (FolderSelectionDialog)
en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
tg: Аксарияти пӯшаҳои бори охирин интихобшуда дар пӯшаи муколламаи интихобӣ мебошанд.

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalEditor), group (General)
en: Specify e&ditor:
tg: &Муҳаррир:

note: i18n: ectx: label, entry (UseExternalEditor), group (General)
en: Use e&xternal editor instead of composer
tg: Ба ҷои муҳаррири &сохташуда, зоҳириро истифода бурдан

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviousNewFeaturesMD5), group (Internal)
en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
tg: Ин арзиш барои қарор додан,ки кадоме аз ин ду KMail гузнриш мумкин,ки намоиш дода шуда шавад.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBeforeSend), group (Composer)
en: Confirm &before send
tg: Тас&диқот пеш аз фиристодан

note: i18n: ectx: label, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: Automatically request &message disposition notifications
tg: Пурсиши ахборот оиди &коркарди иттилоот

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: Autosave interval:
tg: Фосилаи худнигоҳдорӣ:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
tg: Нусхаи захираи текст дар тирезаи эҷодкор ҳамавақт сохта мешавад. Интервал истифода бурда мешавад барои сохтани нусхаи захирави барқарор кардан дар ин ҷо. Шумо метавонед аз кор бароред ауто-хотиргузориро ӯро мондан ба қиммати 0.

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Message Preview Pane
tg: Намоиши иттилоот

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Folder List
tg: Рӯйхати папкаҳо

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group)
en: New Mail Notification
tg: Маълумот оиди қабул шудани почта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Deta&iled new mail notification
tg: Маълумоти муфас&сал оиди қабул намудани почта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: &Add...
tg: &Афзудан...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: &Rename
tg: &Таъғири ном

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Set as &Default
tg: Ҳамчун асосӣ &кардан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludeImportantFromExpiry)
en: E&xclude important messages from expiry
tg: Истисно кардани &иттилоотҳои муҳим ҳангоми ҳузф кардани иттилоотҳои кӯҳнашуда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDelayedMarkAsRead)
en: Mar&k selected message as read after
tg: Ишо&ра намудани иттилооти интихобшуда ҳамчун хондашуда аз

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mDelayedMarkTime)
en:  sec
tg:  сония

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxSpecificFolders)
en: Search &only in:
tg: Ҷустуҷӯ &дар папкаи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSearchFolderLbl)
en: Search folder &name:
tg: &Феҳрист барои натиҷот:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: Check to store messages encrypted
tg: Иттилоотро ба намуди рамзгузошташуда барои захира кардан ишора кунед

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrOwnKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip)
en: Select the number of days here
tg: Мақодири рӯзро ишора кунед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: For intermediate CA certificates:
tg: Барои бевосита сертификатҳои СА:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTML Messages
tg: Иттилооти HTML

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Certificate && Key Bundle Attachments
tg: Идоракунӣ бо сертификатҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSend)
en: Send policy:
tg: Сиёсати фиристод:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIgnore) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAsk) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioDeny) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAlways) i18n: ectx: property (whatsTh
en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
tg: <qt><h3>Дастур барои маълумот оиди коркарди иттилоот</h3><p>Маълумот оиди коркарди иттилоот (MDN) - ин иттилооти маълуми ҳамчун <b>тасдиқоти оиди хондан</b> мебошад. Муаллифи иттилоот маълумоти оиди коркардро пурсида истодааст, балки барномаи адресат бошад ҷавобро мефиристад, ки аз он муаллиф оиди тақдири иттилоот бифаҳмад. Одатан маълумотҳо метавонанд дорои чунин иттилоот бошанд: <b>намоиш дода шуд</b> (яънехонда шуд), <b>ҳузф карда шуд</b> ва <b>кор карда шуд</b> (мисол, аз нав фиристодан).</p><p>KMail метавонад якчанд намуди коркардро амалӣ гардонад:</p><ul><li><em>Эътибор надодан</em>: ягон маълумот фиристода нахоҳад шуд (тавсия карда мешавад).</li><li><em>Пурсиш</em>: пурсиши иҷозот ба фиристодани иттилоот. Бо чунин тарз метавонед фиристодани иттилоотро идора кунед.</li><li><em>Рад кардан</em>: доим иттилооти оиди <b>рад кардан</b>-ро фиристодан. Муаллифи иттилоот бо чунин тарз мефаҳмад, ки иттилоот кор карда шудааст, аммо намефаҳмад, ки бо чӣ тарз.</li><li><em>Доим фиристодан</em>: Муаллифи иттилоот бо чунин тарз мефаҳмад, ки иттилоот кор карда шудааст, ва мефаҳмад, ки бо чӣ тарз шудааст. Агар ин дар корчаллонии мантиқии шумо лозим набошад, ин параметрро сабт намудан тавсия намешавад.</li></ul> </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelQuote)
en: Quote original message:
tg: Иқтибосоти иттилооти ибтидоӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mNoMDNsWhenEncryptedCheck)
en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
tg: Нафиристодани маълумоте, ки бо иттилооти рамзгузошташуда пурсида мешавад

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
tg: Агар ин вариант интихоб шуда бошад, сертификатҳои S/MIME қудрати истифодаи Рӯйхати Сертификати Қатъшударо (CRLs)-ро дорад.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
tg: Агар ин вариант интихоб шуда бошад,сертификатҳои S/MIME қудрати истифодабарии OCSP-ро доранд. URL-и OCSP-ро, ки дар поён дода шудааст пур кунед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: Validate certificates online (OCSP)
tg: Озмоиши сертификатҳои онлайн (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
tg: Озмоиши сертификат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OCSP responder URL:
tg: URL-и ҷавобгари OCSP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: OCSP responder signature:
tg: Имзои ҷавобгари OCSP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
tg: Ба инҷо суроғаи серверро барои тасдиқи ғайрихудмухтори шаҳодатномаҳо(OCSP уҳдадор)дохил шавад.URL ҳарвақта бо http:// сар мешавад.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
tg: Аз рӯи пешфарзӣ GnuPG, файли ~/.gnupg/policies.txt-ро барои он, ки дастури сертификат иҷоза шудааст, истифода мекунад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
tg: Дастури сертификатҳоро наозмоидан

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
tg: Ҳангоми озмоиши сертификатҳои S/MIME, истифода набурдани рӯйхати сертификатҳои (Certificate Revocation Lists) лағв кардашуда.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
tg: Истифода набурдани CRL

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
tg: Агар ин вариант тафтиш карда шуда бошад, сертификатҳои партофташуда дар вақти зарурӣ пайдо карда мешаванд. (ин ҷавоб барои ҳарду методҳои тасдиқшуда,CRLs ва OCSP)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
tg: Пурбор кардани сертификатҳои ғоиббудаи паҳнкунандаҳо

en: There is nothing to undo.
tg: Амалиёт барои барҳамдиҳӣ, мавҷуд нест.

en: Prefer &HTML to Plain Text
tg: Кор карда баромадани &коди HTML дар иттилоотҳо
