kmail - en to tr translation catalogue (39 entries)

[ctx: @title:window]
en: Modify Archive Mail
tr: E-posta Arşivini Değiştir

[ctx: @title:window]
en: Add Archive Mail
tr: E-posta Arşivi Ekle

en: &Folder:
tr: &Klasör:

en: Format:
tr: Biçim:

en: Archive all subfolders
tr: Tüm alt klasörleri arşivle

en: Path:
tr: Yol:

en: Backup each:
tr: Her birini yedekle:

en: Maximum number of archive:
tr: En çok arşiv sayısı:

en: unlimited
tr: sınırsız

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
tr: Arşiv

en: Name
tr: Ad

en: Last archive
tr: Son arşivleme

en: Next archive in
tr: Sonraki arşivleme

en: Storage directory
tr: Depolama dizini

en: Archive Mail Agent
tr: E-posta Arşivleme Aracısı

en: Archive emails automatically.
tr: E-postaları kendiliğinden arşivle.

en: Copyright (C) 2014-%1 Laurent Montel
tr: Telif hakkı (C) 2014-%1 Laurent Montel

en: Maintainer
tr: Projeyi Sürdüren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addItem)
en: Add...
tr: Ekle...

en: Open Containing Folder...
tr: İçeren Klasörü Aç...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteItem)
en: Delete
tr: Sil

en: Folder: %1
tr: Klasör: %1

en: Tomorrow | %1 days
tr[0]: Yarın
tr[1]: %1 gün

en: Archive will be done %1
tr: Arşivleme zamanı: %1

en: Do you want to delete the selected items?
tr: Seçili ögeleri silmek istiyor musunuz?

[ctx: @title:window]
en: Delete Items
tr: Ögeleri Sil

en: Cannot add a second archive for this folder. Modify the existing one instead.
tr: Bu klasör için ikinci bir arşiv eklenemiyor. Geçerli olanı değiştirin.

en: Add Archive Mail
tr: Posta Arşivi Ekle

en: Directory does not exist. Please verify settings. Archive postponed.
tr: Dizin mevcut değil. Lütfen ayarları doğrulayın. Arşiv ertelendi.

en: Start to archive %1
tr: %1 arşivlemesini başlat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyItem)
en: Modify...
tr: Değiştir...

en: Compressed Zip Archive (.zip)
tr: Sıkıştırılmış Zip Arşivi (.zip)

en: Uncompressed Archive (.tar)
tr: Sıkıştırılmamış Arşiv (.tar)

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
tr: BZ2 ile Sıkıştırılmış Tar Arşivi (.tar.bz2)

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
tr: GZ ile Sıkıştırılmış Tar Arşivi (.tar.gz)

en: Days
tr: Gün

en: Weeks
tr: Hafta

en: Months
tr: Ay

en: Years
tr: Yıl
