kmail - en to uz translation catalogue (220 entries)

en: Maintainer
uz: Taʼminlovchi

en: Former maintainer
uz: Oldingi taʼminlovchi

en: Original author
uz: Birinchi muallif

en: Core developer
uz: Asosiy tuzuvchi

en: Documentation
uz: Qoʻllanmalar

en: Anti-virus support
uz: Antivirus qoʻlayligi

en: POP filters
uz: POP filterlar

en: KDE Email Client
uz: KDE uchun xat-xabar dasturi

en: Detect Automatically
uz: Avto-aniqlash

en: Browser
uz: Brauzer

en: Not available
uz: Mavjud emas

en: Not available.
uz: Mavjud emas.

en: Use custom &icons
uz: &Boshqa nishonchalarni ishlatish

en: Never Automatically
uz: Hech qachon avtomatik emas

en: On Manual Mail Checks
uz: Pochtani qoʻlbola tekshirishda

en: Send &messages in outbox folder:
uz: &Xabarlarni joʻnatish qutisiga yuborish:

en: Send Now
uz: Darhol joʻnatish

en: Send Later
uz: Keyinroq joʻnatish

en: Defa&ult send method:
uz: Joʻnatish &usuli:

en: Message List
uz: Xabarlar roʻyxati

en: Message Body
uz: Xabar tarkibi

en: Message List - Unread Messages
uz: Xabarlar roʻyxati - Oʻqilmagan xabarlar

en: Message List - Important Messages
uz: Xabarlar roʻyxati - Muhim xabarlar

en: Composer
uz: Xabar yaratish

en: &Use custom fonts
uz: &Boshqa shriftlarni ishlatish

en: Link
uz: Bogʻ

en: Unread Message
uz: Oʻqilmagan xabar

en: Important Message
uz: Muhim xabar

en: &Use custom colors
uz: &Boshqa ranglarni ishlatish

en: Sta&ndard format (%1)
uz: &Andoza format (%1)

en: No autosave
uz: Avto saqlash yoʻq

en: A&dd...
uz: Qoʻ&shish

en: Re&move
uz: &Olib tashlash

en: Mod&ify...
uz: Oʻ&zgartirish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remo&ve
uz: &Olib tashlash

en: Add...
uz: Qoʻshish...

en: Modify...
uz: Oʻzgartirish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: &Modify...
uz: Oʻzgar&tirish

en: Enter charset:
uz: Kodlash usulini kiriting:

en: This charset is not supported.
uz: Ushbu kodlash usuli qoʻllanilmaydi.

en: &Value:
uz: &Qiymati:

en: Enter new key word:
uz: Yangi kalit soʻzni kiriting:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
uz: proksisiz

en: (Current system setting: %1)
uz: (Joriy tizim moslamasi: %1)

en: &Identity:
uz: Sha&xsiyat:

en: &Dictionary:
uz: &Lugʻat:

en: &Sent-Mail folder:
uz: Joʻnatilgan j&ildi:

[ctx: sender address field]
en: &From:
uz: &Kimdan:

en: &Send Mail
uz: Xatni &joʻnatish

en: Send &Later
uz: &Keyinroq joʻnatish

en: &Address Book
uz: Manzillar &daftari

en: &New Composer
uz: &Yangi xabar yaratuvchi

en: Select &Recipients...
uz: Qabul qiluvchi&larni tanlash

en: Paste as Attac&hment
uz: &Ilova sifatida qoʻyish

en: Cl&ean Spaces
uz: Boʻsh joylarni oʻchi&rish

en: Use Fi&xed Font
uz: Eni oʻzgarmaydigan &shriftni qoʻllash

en: &Automatic Spellchecking
uz: &Imloni avto-tekshirish

en: &All Fields
uz: Hamma &maydonlar

en: &Identity
uz: &Shaxsiyat

en: &Dictionary
uz: &Lugʻat

en: &Sent-Mail Folder
uz: Joʻnatilgan j&ildi

en: &From
uz: &Kimdan

en: Append S&ignature
uz: &Imzo qoʻyish

en: &Spellchecker...
uz: &Imloni tekshirish

en: Spellchecker
uz: Imloni tekshirish

en: &Sign Message
uz: Im&zo qoʻyish

en: Sign
uz: Imzo

en:  Column: %1
uz:  Ustun: %1

en: Close Composer
uz: Xabar yaratuvchini yopish

en: Name of the attachment:
uz: Ilova nomi:

en: unnamed
uz: nomsiz

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
uz: Siz mavzuni aniqlamadingiz. Bunga qaramasdan xabarni joʻnataymi?

en: No Subject Specified
uz: Mavzu aniqlanmagan

en: &Specify the Subject
uz: &Mavzuni koʻrsatish

en: About to send email...
uz: Xabar joʻnatilish arafasida...

en: Send Confirmation
uz: Joʻnatishni tasdiqlash

en: &Send Now
uz: &Darhol joʻnatish

en: &Send as Is
uz: &Shunday joʻnatish

en: No Picture
uz: Rasmsiz

en: &With empty fields
uz: &Boʻsh maydonlar bilan

en: &Existing identities:
uz: Mavjud &shaxsiyatlar:

en: &Your name:
uz: I&smingiz:

en: Organi&zation:
uz: &Tashkilot:

en: &Email address:
uz: &Elektron pochta:

en: D&ictionary:
uz: &Lugʻat:

en: Sent-mail &folder:
uz: "Joʻnatilgan" j&ildi:

en: Defaul&t domain:
uz: Ando&za domen:

en: Signature
uz: Imzo

en: Invalid Email Address
uz: Xato elektron pochta manzili

en: Edit...
uz: Tahrirlash

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
uz: %1 (Andoza)

en: Identity Name
uz: Shaxsiyat nomi

en: Email Address
uz: Elektron pochta

en: Set as Default
uz: Andoza deb belgilash

en: &New identity:
uz: Yangi &shaxsiyat:

en: &Duplicate existing identity
uz: &Mavjud shaxsiyatning nusxasi

en: Delete Search
uz: Qidiruvni olib tashlash

en: Delete Folder
uz: Jildni oʻchirish

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
uz: <qt>Rostdan <b>%1</b> nomli boʻsh jildni oʻchirishni istaysizmi?</qt>

en: Set subject of message
uz: Xabar mavzusini koʻrsatish

en: Read message body from 'file'
uz: Xabar tarkibini fayldan oʻqish

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
uz: Xabarga ilova qoʻshish. Buni takrorlash mumkin.

en: Only check for new mail
uz: Faqat yangi xabarga tekshirish

en: Only open composer window
uz: Faqat xabar yaratish oynasini ochish

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
uz: Oʻ&tish

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: F&older
uz: &Jild

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: Menu (message)
en: &Message
uz: &Xabar

note: i18n: ectx: Menu (menubar_message_forward)
en: &Forward
uz: &Uzatish

note: i18n: ectx: Menu (apply_filter_actions)
en: A&pply Filter
uz: Fil&terni qoʻllash

en: Open Message
uz: Xabarni ochish

en: The file does not contain a message.
uz: Fayl tarkibida xabar mavjud emas.

en: Moving messages
uz: Xabarlarni koʻchirish

en: Deleting messages
uz: Xabarlarni oʻchirish

note: i18n: ectx: Menu (attach)
en: &Attach
uz: &Ilova

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
uz: HTML asboblar paneli

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
uz: KMail hozir oflayn holatida. Qanday davom etmoqchisiz?

en: Online/Offline
uz: Onlayn/oflayn

en: Work Online
uz: Onlaynda ishlash

en: Work Offline
uz: Oflaynda ishlash

en: Sending messages
uz: Xabarlar joʻnatilmoqda

en: KMail Error
uz: KMail xato

en: No Subject
uz: Mavzusiz

en: Empty Trash
uz: Chiqindilar qutisini boʻshatish

en: Move to Trash
uz: Chiqindilar qutisiga koʻchirish

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
uz: Chiqindilar qutisini boʻshatishga ishonchingiz komilmi?

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
uz: <qt>Hamma xabarlarni <b>%1</b> jildidan chiqindilar qutisiga koʻchirishga ishonchingiz komilmi?</qt>

en: Moved all messages to the trash
uz: Hamma xabarlar chiqindilar qutisiga koʻchirildi

en: Security Warning
uz: Xavfsizlik ogohnomasi

en: Delete Messages
uz: Xatlarni oʻchirish

en: Delete Message
uz: Xatni oʻchirish

en: Deleting messages failed.
uz: Xatlarni oʻchirish muvaffaqiyatsiz tugadi.

en: Deleting messages canceled.
uz: Xatlarni oʻchirish bekor qilindi.

en: Moving messages failed.
uz: Xatlarni koʻchirish muvaffaqiyatsiz tugadi.

en: Moving messages canceled.
uz: Xatlarni koʻchirish bekor qilindi.

en: Save &As...
uz: ...sifatida s&aqlash

en: Check &Mail
uz: Pochtani &tekshirish

en: &Send Queued Messages
uz: &Navbatdagi xabarlarni joʻnatish

en: M&ove Thread to Trash
uz: Ketma-ket&likni chiqindilar qutisiga koʻchirish

en: Move thread to trashcan
uz: Ketma-ketlikni chiqindilar qutisiga koʻchirish

en: Delete T&hread
uz: Ketma-ketlikni oʻch&irish

en: &Find Messages...
uz: Xabarlarni &qidirish

en: Select &All Messages
uz: Hamma xabarlarni &tanlash

en: &Expiration Settings
uz: Muddati oʻtish &moslamalar

en: &New Message...
uz: &Yangi xabar

en: &Create Filter
uz: F&ilter yaratish

en: Mark &Thread
uz: Ketma-ke&tlikni belgilash

en: Mark Thread as &Read
uz: Oʻqil&gan

en: Mark all messages in the selected thread as read
uz: Tanlangan ketma-ketlikdagi hamma xabarlarni oʻqilgan deb belgilash

en: Mark Thread as &Unread
uz: &Oʻqilmagan

en: Mark all messages in the selected thread as unread
uz: Tanlangan ketma-ketlikdagi hamma xabarlarni oʻqilmagan deb belgilash

en: Mark Thread as &Important
uz: &Muhim

en: &Watch Thread
uz: Ketma-ketlikni na&zorat qilish

en: &Ignore Thread
uz: Ketma-ketlikka &eʼtibor berilmasin

en: Save A&ttachments...
uz: Ilovalarni &saqlash

en: Appl&y All Filters
uz: Ham&ma filterlarni qoʻllash

en: &Display Message
uz: Xa&barni koʻrsatish

en: &Next Message
uz: &Keyingi xabar

en: Go to the next message
uz: Keyingi xabarga oʻtish

en: Next &Unread Message
uz: Keyingi oʻqi&lmagan xabar

en: Go to the next unread message
uz: Keyingi oʻqilmagan xabarga oʻtish

en: &Previous Message
uz: &Oldingi xabar

en: Go to the previous message
uz: Oldingi xabarga oʻtish

en: Previous Unread &Message
uz: &Oldingi oʻqilmagan xabar

en: Go to the previous unread message
uz: Oldingi oʻqilmagan xabarga oʻtish

en: Next Unread &Folder
uz: Keyingi oʻqilmagan &jild

en: Go to the next folder with unread messages
uz: Oʻqilmagan xabar bor keyingi jildga oʻtish

en: Previous Unread F&older
uz: Oldi&ngi oʻqilmagan jild

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
uz: &Keyingi oʻqilmagan matn

en: Go to the next unread text
uz: Keyingi oʻqilmagan matnga oʻtish

en: Configure &Filters...
uz: &Filterlarni moslash

en: KMail &Introduction
uz: KMail'ga &kirish

en: Display KMail's Welcome Page
uz: KMail qutlov oynasini koʻrsatish

en: Configure &Notifications...
uz: &Xabar berishni moslash

en: &Configure KMail...
uz: KMail moslama&si

en: Copy Message to Folder
uz: Xabardan jildga nusxa olish

en: Abort Current Operation
uz: Joriy amalni bekor qilish

en: Move Message to Folder
uz: Xabarni jilga koʻchirish

en: &Delete Search
uz: Qidiruvni &olib tashlash

en: E&mpty Trash
uz: &Chiqindilar qutisini boʻshatish

en: &Move All Messages to Trash
uz: Hamma xa&barlarni chiqindilar qutisiga koʻchirish

en: Use HTML
uz: HTML'dan foydalanish

en: &Move to Trash
uz: Chiqindilar q&utisiga koʻchirish

en: Move message to trashcan
uz: Xabarni chiqindilar qutisiga koʻchirish

en: New Message To...
uz: Xat joʻnatish

en: Reply To...
uz: Javob berish

en: Forward To...
uz: ... ga uzatish

en: Add to Address Book
uz: Manzillar daftariga qoʻshish

en: Open in Address Book
uz: Manzillar daftarida ochish

en: Bookmark This Link
uz: Bogʻni xatchoʻplarga saqlash

en: Save Link As...
uz: Bogʻni saqlash

en: &Find in Message...
uz: Xabarlarda &qidirish

en: New Messages In
uz: Yangi xabar

[ctx: Message->]
en: &Reply
uz: &Javob berish

en: &Reply...
uz: &Javob berish

en: Reply to &All...
uz: Hammaga j&avob berish

en: Reply to A&uthor...
uz: Muallifga j&avob berish

en: Mar&k Message
uz: Xabarni &belgilash

[ctx: Message->]
en: &Forward
uz: &Uzatish

en: Send A&gain...
uz: &Qaytadan joʻnatish

en: <unknown>
uz: <nomaʼlum>

en: Date
uz: Sana

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
uz: &Ilova sifatida

en: Save Attachments...
uz: Ilovalarni saqlash

en: Last Search
uz: Oxirgi qidiruv

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalEditor), group (General)
en: Specify e&ditor:
uz: Tahrirchini &koʻrsatish:

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBeforeSend), group (Composer)
en: Confirm &before send
uz: Joʻnatishdan oldin &tasdiqlash

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: Autosave interval:
uz: Avto-saqlash oraligʻi:

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Folder List
uz: Jildlar roʻyxati

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group)
en: New Mail Notification
uz: Yangi xabarga ogohlantirish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Deta&iled new mail notification
uz: Tafsilot&li yangi xabar ogohlantirishi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: &Add...
uz: &Qoʻshish...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: &Rename
uz: &Nomini oʻzgartirish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Set as &Default
uz: &Andoza deb belgilash

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEmptyTrashCheck)
en: Empty local &trash folder on program exit
uz: Dasturdan chiqishda lokal &chiqindilar qutisini boʻshatish

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mDelayedMarkTime)
en:  sec
uz:  soniya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxSpecificFolders)
en: Search &only in:
uz: &Faqat bu yerdan qidirish:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSearchFolderLbl)
en: Search folder &name:
uz: Qidiruv jildi &nomi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTML Messages
uz: HTML xabarlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSend)
en: Send policy:
uz: Joʻnatish qoidasi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
uz: Sertifikat qoidalari tekshirilmasin
