kmenuedit - en to ast translation catalogue (13 entries)

en: &Name:
ast: &Nome:

en: &Description:
ast: &Descripción:

en: &Comment:
ast: Com&entariu:

[ctx: @label:textbox the name or path to a command-line program]
en: Program:
ast: Programa:

en: New &Item...
ast: &Elementu nuevu…

en: Move &Up
ast: &Xubir

en: Move &Down
ast: &Baxar

en: Search...
ast: Buscar…

en: &Delete
ast: &Desaniciar

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ast: &Ficheru

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ast: &Editar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ast: Barra de ferramientes principal

en: New Item
ast: Elementu nuevu
