kmenuedit - en to az translation catalogue (58 entries)

en: &Name:
az: &Ad:

en: &Description:
az: &Təsviri:

en: &Comment:
az: &Şərh:

[ctx: @label:textfield]
en: Environment Variables:
az: Mühit dəyişənləri:

[ctx: @label:textbox the name or path to a command-line program]
en: Program:
az: Proqram:

[ctx: @label:textfield]
en: Command-Line Arguments:
az: Əmr sətri arqumentləri:

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the folder of the file to open
    %D - a list of folders
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
az: Tətbiq başladıldığı zaman aktual dəyərlər ilə əvəzlənəcək aşağıdakı kimi bir neçə parametri əmr sətrində göstərə bilərsiniz:
    %f - tək fayl adı
    %F - faylların siyahısı; bir dəfəyə bir neçə yerli faylı aça bilən tətbiqlərdən istifadə edin
    %u - tək URL üçün
    %U - URL-lar siyahısı
    %d - açılacaq faylın qovluğu
    %D - qovluqlar siyahısı
    %i - nişan
    %m - kiçik ölçülü nişan
    %c - pəncərə başlığı

en: Enable &launch feedback
az: Baş&latma rəyini aktiv edin

en: Only show when logged into a Plasma session
az: Yalnız Plasma sessiyasına giriş zamanı göstərilsin

en: Hidden entry
az: Gizli qeyd

en: General
az: Əsas

en: &Work path:
az: &İş qovluğu:

en: Run in term&inal
az: Term&inalda başladın

en: Terminal &options:
az: Terminal &seçimləri:

en: &Run as a different user
az: Başqa istifadəçi kimi &başladın

en: &Username:
az: &İstifadəçi adı:

en: Current shortcut &key:
az: Cari qısayol &düyməsi:

en: Advanced
az: Əlavə

en: Launch %1
az: %1 başladın

en: &New Submenu...
az: Ye&ni alt menyu...

en: New &Item...
az: Yeni &element...

en: New S&eparator
az: Yeni &ayırıcı

en: &Sort
az: Çeşi&dləyin

en: &Sort selection by Name
az: &Seçilmişi adına görə çeşidləyin

en: &Sort selection by Description
az: &Seçilmişi təsvirinə görə çeşidləyin

en: &Sort all by Name
az: &Hamı&sını adına görə çeşidləyin

en: &Sort all by Description
az: Hamısı&nı təsvirinə görə çeşidləyin

en: Move &Up
az: &Yuxarı köçürün

en: Move &Down
az: &Aşağı köçürün

en: Restore to System Menu
az: Sistem menyusuna bərpa edin

en: Search...
az: Axtarış...

en: Search through the list of applications below
az: Aşağıdakı tətbiqlərin siyahısında axtarın

en: &Delete
az: &Silin

en: You have made changes to the menu.
    Do you want to save the changes or discard them?
az: Siz menyuya dəyişiklik etmisiniz.
    Dəyişiklikləri saxlamaq yoxsa ləğv etmək istəyirsiniz?

en: Save Menu Changes?
az: Menyudakı dəyişiklikləri saxlanılsın?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
az: &Fayl

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
az: &Düzəliş edin

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
az: Əsas alətlər paneli

en: KDE Menu Editor
az: KDE menyu redaktoru

en: KDE menu editor
az: KDE menyu redaktoru

en: Maintainer
az: Himayəçi

en: Previous Maintainer
az: Əvvəlki müşayətçi

en: Original Author
az: Əsas müəllifi

en: Sub menu to pre-select
az: Əvvəlcədən seçmək üçün alt menyu

en: Menu entry to pre-select
az: Əvvəlcədən seçmək üçün menyu girişi

en: Could not write to %1
az: %1 üzərinə yazıla bilmir

en: General options
az: Əsas seçimlər

en: Spell Checking
az: Orfoqrafiya yoxlaması

en: Spell checking Options
az: Orfoqrafiya yoxlaması seçimləri

en: Show hidden entries
az: Gizli girişlər göstərilsin

en:  [Hidden]
az:  [Gizli]

en: New Submenu
az: Yeni alt menyu

en: Submenu name:
az: Alt menyunun adı:

en: New Item
az: Yeni element

en: Item name:
az: Elementin adı

en: All submenus of '%1' will be removed. Do you want to continue?
az: Bütün "%1" alt menyuları silinəcəkdir. Davam etmək istəyirsiniz?

en: Menu changes could not be saved because of the following problem:
az: Menyu dəyişiklikləri aşağıdakı problemlər səbəbindən saxlanıla bilmədi:

en: Do you want to restore the system menu? Warning: This will remove all custom menus.
az: Sistem menyusunu bərpa etmək istəyirsiniz? Xəbərsarlıq: Bunla istifadəçinin yaratdığı bütün menyular silinəcəkdir.
