kmenuedit - en to bg translation catalogue (57 entries)

en: &Name:
bg: &Име:

en: &Description:
bg: Опис&ание:

en: &Comment:
bg: Ко&ментар:

[ctx: @label:textfield]
en: Environment Variables:
bg: Променливи на средата:

[ctx: @label:textbox the name or path to a command-line program]
en: Program:
bg: Програма:

[ctx: @label:textfield]
en: Command-Line Arguments:
bg: Аргументи на командния ред:

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the folder of the file to open
    %D - a list of folders
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
bg: След командата може да има няколко параметъра, които ще бъдат заменени със съответните стойности, когато се стартира програмата:
    %f - име на файл
    %F - списък от файлове
    %u - адрес
    %U - списък от адреси
    %d - директорията на файла за отваряне
    %D - списък от директории
    %i - икона
    %m - малка икона
    %c - заглавие

en: Enable &launch feedback
bg: О&братна връзка

en: Only show when logged into a Plasma session
bg: Показване само след влизане в сесия на Plasma

en: Hidden entry
bg: Скрит елемент

en: General
bg: Общи

en: &Work path:
bg: &Работен път:

en: Run in term&inal
bg: Изпълняване в &терминал

en: Terminal &options:
bg: &Настройки на терминала:

en: &Run as a different user
bg: &Изпълняване като различен потребител

en: &Username:
bg: Потр&ебител:

en: Current shortcut &key:
bg: Б&ърз клавиш:

en: Advanced
bg: Разширени

en: Launch %1
bg: Стартиране %1

en: &New Submenu...
bg: Ново &подменю...

en: New &Item...
bg: Нов &елемент...

en: New S&eparator
bg: Нов &разделител

en: &Sort
bg: &Сортиране

en: &Sort selection by Name
bg: &Сортиране на селекцията по име

en: &Sort selection by Description
bg: &Сортиране на селекцията по описание

en: &Sort all by Name
bg: &Сортиране на всички по име

en: &Sort all by Description
bg: &Сортиране на всички по описание

en: Move &Up
bg: На&горе

en: Move &Down
bg: На&долу

en: Restore to System Menu
bg: Възстановяване в системното меню

en: Search...
bg: Търсене...

en: Search through the list of applications below
bg: Търсене в списъка с приложения по-долу

en: &Delete
bg: &Изтриване

en: You have made changes to the menu.
    Do you want to save the changes or discard them?
bg: Главното меню е променено.
    Искате ли промените да бъдат записани?

en: Save Menu Changes?
bg: Запис на промените?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

en: KDE Menu Editor
bg: Редактор на главното меню

en: KDE menu editor
bg: Редактор на системното меню

en: Sub menu to pre-select
bg: Предварително избрано подменю

en: Menu entry to pre-select
bg: Предварително избран елемент

en: Could not write to %1
bg: Грешка при запис в %1

en: General options
bg: Общи настройки

en: Spell Checking
bg: Проверка на правописа

en: Spell checking Options
bg: Опции за проверка на правописа

en: Show hidden entries
bg: Показване на скритите записи

en:  [Hidden]
bg:  [Скрито]

en: New Submenu
bg: Ново подменю

en: Submenu name:
bg: Име на подменю:

en: New Item
bg: Нов елемент

en: Item name:
bg: Име на елемент:

en: All submenus of '%1' will be removed. Do you want to continue?
bg: Всички подменюта на "%1" ще бъдат премахната. Искате ли да продължите?

[ctx: @title:window]
en: Delete
bg: Изтриване

en: Menu changes could not be saved because of the following problem:
bg: Промените по менюто не могат да бъдат записани, поради следните проблеми:

en: Do you want to restore the system menu? Warning: This will remove all custom menus.
bg: Искате ли да възстановите системното меню? Предупреждение: това ще премахне потребителските менюта.

[ctx: @title:window]
en: Restore Menu System
bg: Възстановяване на системното меню
