kmenuedit - en to ca@valencia translation catalogue (65 entries)

en: &Name:
ca@valencia: &Nom:

en: &Generic name:
ca@valencia: Nom &genèric:

en: &Comment:
ca@valencia: &Comentari:

[ctx: @label:textfield]
en: Environment variables:
ca@valencia: Variables d'entorn:

[ctx: @label:textbox the name or path to a command-line program]
en: Program:
ca@valencia: Programa:

[ctx: @label:textfield]
en: Command-line arguments:
ca@valencia: Arguments de la línia d'ordres:

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the folder of the file to open
    %D - a list of folders
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
ca@valencia: A continuació de l'ordre podeu tindre diverses reserves de lloc, les quals se substituiran amb els valors reals quan s'execute el programa:
    %f – un sol nom de fitxer
    %F – una llista de fitxers; utilitzeu-ho per a les aplicacions que poden obrir diversos fitxers locals a la vegada
    %u – un sol URL
    %U – una llista d'URL
    %d – el directori del fitxer que s'obrirà
    %D – una llista de directoris
    %i – la icona
    %m – la mini icona
    %c – la llegenda

en: Enable &launch feedback
ca@valencia: Habilita la &confirmació de llançament

en: Only show when logged into a Plasma session
ca@valencia: Mostra només quan entreu en una sessió de Plasma

en: Hidden entry
ca@valencia: Entrada oculta

en: &Work path:
ca@valencia: Camí de &treball:

en: Run in term&inal
ca@valencia: Executa en un &terminal

en: Terminal &options:
ca@valencia: &Opcions del terminal:

en: &Run as a different user
ca@valencia: Executa com a usuari &diferent

en: &Username:
ca@valencia: Nom d'&usuari:

en: Run using dedicated &graphics card
ca@valencia: Executa utilitzant una targeta &gràfica dedicada

en: Current shortcut &key:
ca@valencia: &Tecla de drecera actual:

en: Advanced
ca@valencia: Avançat

en: Launch %1
ca@valencia: Inicia %1

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
ca@valencia: Ocultarà completament la barra de menús. La podeu tornar a mostrar prement %1.

en: Hide menu bar
ca@valencia: Oculta la barra de menús

en: &New Submenu...
ca@valencia: Submenú &nou…

en: New &Item...
ca@valencia: &Element nou…

en: New S&eparator
ca@valencia: &Separador nou

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Location
ca@valencia: Copia la ubicació

[ctx: @action:inmenu]
en: &Open Containing Folder
ca@valencia: O&bri la carpeta contenidora

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
ca@valencia: Propietats

en: &New
ca@valencia: &Nou

en: &Sort
ca@valencia: &Ordena

en: &Sort Selection by Name
ca@valencia: &Ordena la selecció per nom

en: &Sort Selection by Description
ca@valencia: &Ordena la selecció per descripció

en: &Sort All by Name
ca@valencia: &Ordena-ho tot per nom

en: &Sort All by Description
ca@valencia: &Ordena-ho tot per descripció

en: Move &Up
ca@valencia: Mou cap am&unt

en: Move &Down
ca@valencia: Mou cap a&vall

en: Restore to System Menu
ca@valencia: Restaura al menú del sistema

en: Search...
ca@valencia: Busca…

en: Search through the list of applications below
ca@valencia: Busca a través de la llista d'aplicacions de davall

en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

en: You have made changes to the menu.
    Do you want to save the changes or discard them?
ca@valencia: Heu fet canvis al menú.
    Voleu guardar els canvis o descartar-los?

en: Save Menu Changes?
ca@valencia: Voleu guardar els canvis del menú?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: Fi&txer

note: i18n: ectx: Menu (file_file_actions)
en: File Act&ions
ca@valencia: Acc&ions de fitxer

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca@valencia: E&dita

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: ToolBar (hamburgerBar)
en: Hamburger Menu Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines del menú d'hamburguesa

en: KDE Menu Editor
ca@valencia: Editor de menús de KDE

en: KDE menu editor
ca@valencia: Editor de menús de KDE

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: Previous Maintainer
ca@valencia: Mantenidor previ

en: Original Author
ca@valencia: Autor original

en: Entry and/or menu to select, e.g. "org.kde.dolphin.desktop", "Utilties/org.kde.kwrite.desktop", "Education/Mathematics"
ca@valencia: Entrada o menú a seleccionar, p. ex., «org.kde.dolphin.desktop», «Utilitats/org.kde.kwrite.desktop», «Educació/Matemàtiques»

en: Could not write to %1
ca@valencia: No s'ha pogut escriure a %1

en: General options
ca@valencia: Opcions generals

en: Spell Checking
ca@valencia: Verificació ortogràfica

en: Spell checking Options
ca@valencia: Opcions de la verificació ortogràfica

en: Show hidden entries
ca@valencia: Mostra les entrades ocultes

en:  [Hidden]
ca@valencia:  [Ocult]

en: New Submenu
ca@valencia: Submenú nou

en: Submenu name:
ca@valencia: Nom del submenú:

en: New Item
ca@valencia: Element nou

en: Item name:
ca@valencia: Nom de l'element:

en: Menu changes could not be saved because of the following problem:
ca@valencia: No s'han pogut guardar els canvis al menú a causa del problema següent:

en: Do you want to restore the system menu? Warning: This will remove all custom menus.
ca@valencia: Voleu restaurar el menú del sistema? Avís: açò eliminarà tots els menús personalitzats.

[ctx: @title:window]
en: Restore Menu System
ca@valencia: Restauració del menú del sistema
