kmenuedit - en to el translation catalogue (60 entries)

en: &Name:
el: Ό&νομα:

en: &Description:
el: &Περιγραφή:

en: &Comment:
el: Σ&χόλιο:

[ctx: @label:textfield]
en: Environment Variables:
el: Μεταβλητές περιβάλλοντος:

[ctx: @label:textbox the name or path to a command-line program]
en: Program:
el: Πρόγραμμα:

[ctx: @label:textfield]
en: Command-Line Arguments:
el: Ορίσματα γραμμής εντολών:

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the folder of the file to open
    %D - a list of folders
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
el: Μετά την εντολή, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε διάφορες μεταβλητές που θα αντικατασταθούν με τις πραγματικές τιμές όταν το πραγματικό πρόγραμμα εκτελεστεί:
    %f - ένα απλό όνομα αρχείου
    %F - μια λίστα αρχείων, Χρήση σε εφαρμογές που μπορούν να ανοίξουν πολλά τοπικά αρχεία ταυτόχρονα
    %u -  μία απλή URL
    %U - μία λίστα από URL
    %d - Ο φάκελος του αρχείου που θα ανοιχτεί
    %D - Μία λίστα φακέλων
    %i - To εικονίδιο
    %m  - το μικρό εικονίδιο
    %c - Ο τίτλος παραθύρου

en: Enable &launch feedback
el: Ενεργοποίηση &ειδοποίησης εκκίνησης

en: Only show when logged into a Plasma session
el: Να εμφανίζεται μόνο όταν γίνεται σύνδεση σε συνεδρία Plasma

en: Hidden entry
el: Κρυφή καταχώρηση

en: General
el: Γενικά

en: &Work path:
el: Διαδρομή &εργασίας:

en: Run in term&inal
el: Εκτέλεση σε τερματ&ικό

en: Terminal &options:
el: Επιλ&ογές τερματικού:

en: &Run as a different user
el: Εκτέλεση σαν &διαφορετικός χρήστης

en: &Username:
el: Ό&νομα χρήστη:

en: Current shortcut &key:
el: Τρέχον πλή&κτρο συντόμευσης:

en: Advanced
el: Προχωρημένα

en: Launch %1
el: Εκτέλεση %1

en: &New Submenu...
el: &Νέο υπομενού...

en: New &Item...
el: Νέο αντ&ικείμενο...

en: New S&eparator
el: Νέο &διαχωριστικό

en: &Sort
el: Ταξινόμηση

en: &Sort selection by Name
el: &Ταξινόμηση επιλογής κατ' όνομα

en: &Sort selection by Description
el: &Ταξινόμηση επιλογής κατά περιγραφή

en: &Sort all by Name
el: &Ταξινόμηση όλων κατ' όνομα

en: &Sort all by Description
el: &&Ταξινόμηση όλων κατά περιγραφή

en: Move &Up
el: Μετακίνηση επάνω

en: Move &Down
el: Μετακίνηση κάτω

en: Restore to System Menu
el: Επαναφορά στο μενού συστήματος

en: Search...
el: Αναζήτηση...

en: Search through the list of applications below
el: Αναζήτηση στην κάτωθι λίστα εφαρμογών

en: &Delete
el: &Διαγραφή

en: You have made changes to the menu.
    Do you want to save the changes or discard them?
el: Κάνατε αλλαγές στο μενού.
    Θέλετε να αποθηκεύσετε τις αλλαγές ή να τις αναιρέσετε;

en: Save Menu Changes?
el: Αποθήκευση αλλαγών μενού;

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
el: &Αρχείο

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
el: &Επεξεργασία

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

en: KDE Menu Editor
el: Επεξεργαστής μενού του KDE

en: KDE menu editor
el: Επεξεργαστής μενού του KDE

en: Maintainer
el: Συντηρητής

en: Previous Maintainer
el: Προηγούμενος συντηρητής

en: Original Author
el: Αρχικός συγγραφέας

en: Sub menu to pre-select
el: Υπομενού που θα προεπιλεγεί

en: Menu entry to pre-select
el: Καταχώρηση μενού που θα προεπιλεγεί

en: Could not write to %1
el: Αδύνατη η εγγραφή στο %1

en: General options
el: Γενικές επιλογές

en: Spell Checking
el: Ορθογραφικός έλεγχος

en: Spell checking Options
el: Επιλογές ορθογραφικού ελέγχου

en: Show hidden entries
el: Εμφάνιση κρυφών καταχωρήσεων

en:  [Hidden]
el:  [Κρυφό]

en: New Submenu
el: Νέο υπομενού

en: Submenu name:
el: Όνομα υπομενού:

en: New Item
el: Νέο αντικείμενο

en: Item name:
el: Όνομα αντικειμένου:

en: All submenus of '%1' will be removed. Do you want to continue?
el: Όλα τα υπομενού του '%1' θα αφαιρεθούν. Επιθυμείτε τη συνέχεια;

[ctx: @title:window]
en: Delete
el: Διαγραφή

en: Menu changes could not be saved because of the following problem:
el: Οι αλλαγές στο μενού δεν μπόρεσαν να αποθηκευτούν λόγω του ακόλουθου προβλήματος:

en: Do you want to restore the system menu? Warning: This will remove all custom menus.
el: Επιθυμείτε την επαναφορά του μενού συστήματος; Προειδοποίηση: θα αφαιρεθούν όλα τα προσαρμοσμένα μενού.

[ctx: @title:window]
en: Restore Menu System
el: Επαναφορά του συστήματος του μενού
