kmenuedit - en to eo translation catalogue (60 entries)

en: &Name:
eo: &Nomo:

en: &Description:
eo: &Priskribo:

en: &Comment:
eo: &Komento:

[ctx: @label:textfield]
en: Environment Variables:
eo: Mediovariabloj:

[ctx: @label:textbox the name or path to a command-line program]
en: Program:
eo: Programo:

[ctx: @label:textfield]
en: Command-Line Arguments:
eo: Komandliniaj argumentoj:

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the folder of the file to open
    %D - a list of folders
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
eo: Post la komando, vi povas havi plurajn lokokupilojn kiuj estos anstataŭigitaj per la efektivaj valoroj dum la lanĉo de la programo:
    %f - dosiernomo
    %F - listo de dosieroj, uzu tion por aplikaĵoj kiuj povas malfermi plurajn lokajn dosierojn samtempe
    %u - adreso
    %U - listo de adresoj
    %d - la dosierujo de la malfermota dosiero
    %D - listo de dosierujoj
    %i - la piktogramo
    %m - la piktogrameto
    %c - la titoleto

en: Enable &launch feedback
eo: Ebligi &lanĉan indikilon

en: Only show when logged into a Plasma session
eo: Nur montri kiam ensalutita al Plasma-seanco

en: Hidden entry
eo: Kaŝita eniro

en: General
eo: Ĝeneralo

en: &Work path:
eo: &Laborvojo:

en: Run in term&inal
eo: Lanĉi en term&inalo

en: Terminal &options:
eo: Terminalaj &opcioj:

en: &Run as a different user
eo: Lanĉi kiel &alia uzanto

en: &Username:
eo: &Uzantonomo:

en: Current shortcut &key:
eo: Nuna &fulmoklavo:

en: Advanced
eo: Plie

en: Launch %1
eo: Lanĉi %1

en: &New Submenu...
eo: &Nova submenuo...

en: New &Item...
eo: Nova &ero...

en: New S&eparator
eo: Nova &apartigilo

en: &Sort
eo: &Ordigi

en: &Sort selection by Name
eo: &Ordigi elekton laŭ Nomo

en: &Sort selection by Description
eo: &Ordigi elekton laŭ Priskribo

en: &Sort all by Name
eo: &Ordigi ĉiujn laŭ Nomo

en: &Sort all by Description
eo: &Ordigi ĉiujn laŭ Priskribo

en: Move &Up
eo: Movi S&upren

en: Move &Down
eo: Movi &Malsupren

en: Restore to System Menu
eo: Restaŭri la Sistemmenuo

en: Search...
eo: Serĉi...

en: Search through the list of applications below
eo: Traserĉi la liston de aplikaĵoj sube

en: &Delete
eo: &Forigi

en: You have made changes to the menu.
    Do you want to save the changes or discard them?
eo: Vi ŝanĝis ion en la menuo.
    Ĉu vi volas konservi aŭ forĵeti la ŝanĝojn?

en: Save Menu Changes?
eo: Ĉu konservi menuajn ŝanĝojn?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: &Modifi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: KDE Menu Editor
eo: KDEa menuredaktilo

en: KDE menu editor
eo: KDEa menuredaktilo

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: Previous Maintainer
eo: Antaŭa prizorganto

en: Original Author
eo: Originala aŭtoro

en: Sub menu to pre-select
eo: Submenuo por antaŭelekti

en: Menu entry to pre-select
eo: Menuero por antaŭelekti

en: Could not write to %1
eo: Ne povis skribi al %1

en: General options
eo: Ĝeneralaj opcioj

en: Spell Checking
eo: Literumkontrolo

en: Spell checking Options
eo: Opcioj de Literumkontrolo

en: Show hidden entries
eo: Montri kaŝitajn enirojn

en:  [Hidden]
eo:  [Kaŝita]

en: New Submenu
eo: Nova submenuo

en: Submenu name:
eo: Nomo de submenuo:

en: New Item
eo: Nova ero

en: Item name:
eo: Era nomo:

en: All submenus of '%1' will be removed. Do you want to continue?
eo: Ĉiuj submenuoj de '%1' estos forigataj. Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @title:window]
en: Delete
eo: Forigi

en: Menu changes could not be saved because of the following problem:
eo: Ne povis konservi la menuajn ŝanĝojn pro la sekva eraro:

en: Do you want to restore the system menu? Warning: This will remove all custom menus.
eo: Ĉu vi volas restaŭri la sistemmenuon? Averto: Tio forigos ĉiujn proprajn menuojn.

[ctx: @title:window]
en: Restore Menu System
eo: Restaŭri Menusistemon
