kmenuedit - en to eu translation catalogue (60 entries)

en: &Name:
eu: I&zena:

en: &Description:
eu: &Deskribapena:

en: &Comment:
eu: &Iruzkina:

[ctx: @label:textfield]
en: Environment Variables:
eu: Ingurune-aldagaiak:

[ctx: @label:textbox the name or path to a command-line program]
en: Program:
eu: Programa:

[ctx: @label:textfield]
en: Command-Line Arguments:
eu: Komando-lerroko argumentuak:

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the folder of the file to open
    %D - a list of folders
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
eu: Komandoaren ondoren, benetako programa exekutatutakoan benetako balioekin ordeztuko diren hainbat aldagai egon daitezke:
    %f: fitxategi-izen bat
    %F: fitxategi-zerrenda bat; erabili hainbat fitxategi lokal aldi berean ireki ditzaketen aplikazioetarako
    %u: URL bat
    %U: URLen zerrenda bat
    %d: ireki beharreko fitxategiaren karpeta
    %D: fitxategi-zerrenda bat
    %i: ikonoa
    %m: miniikonoa
    %c: epigrafea

en: Enable &launch feedback
eu: Gaitu a&biaraztearen informazioa

en: Only show when logged into a Plasma session
eu: Erakutsi bakarrik Plasma-saio batean saio-hasita dagoenean

en: Hidden entry
eu: Sarrera ezkutua

en: General
eu: Orokorra

en: &Work path:
eu: &Laneko bide-izena:

en: Run in term&inal
eu: Exekutatu ter&minalean

en: Terminal &options:
eu: &Terminal-aukerak:

en: &Run as a different user
eu: Beste &erabiltzaile-izen batekin exekutatu

en: &Username:
eu: Erabiltzaile-&izena:

en: Current shortcut &key:
eu: Uneko &laster-tekla:

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Launch %1
eu: Abiarazi %1

en: &New Submenu...
eu: &Azpimenu berria...

en: New &Item...
eu: E&lementu berria...

en: New S&eparator
eu: Berei&zle berria

en: &Sort
eu: &Ordenatu

en: &Sort selection by Name
eu: &Ordenatu hautapena izenaren arabera

en: &Sort selection by Description
eu: &Ordenatu hautapena deskribapenaren arabera

en: &Sort all by Name
eu: &Ordenatu denak izenaren arabera

en: &Sort all by Description
eu: &Ordenatu denak deskribapenaren arabera

en: Move &Up
eu: Eraman &gora

en: Move &Down
eu: Eraman &behera

en: Restore to System Menu
eu: Berrezarri sistemaren menua

en: Search...
eu: Bilatu...

en: Search through the list of applications below
eu: Bilatu beheko aplikazio zerrendan zehar

en: &Delete
eu: E&zabatu

en: You have made changes to the menu.
    Do you want to save the changes or discard them?
eu: Aldaketak egin dituzu menuan.
    Aldaketak gorde edo baztertu nahi dituzu?

en: Save Menu Changes?
eu: Menuko aldaketak gorde nahi dituzu?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: KDE Menu Editor
eu: KDEren menu-editorea

en: KDE menu editor
eu: KDEren menu-editorea

en: Maintainer
eu: Arduraduna

en: Previous Maintainer
eu: Arduradun ohia

en: Original Author
eu: Jatorrizko egilea

en: Sub menu to pre-select
eu: Aurrez hautatzeko azpimenua

en: Menu entry to pre-select
eu: Aurrez hautatzeko menu-sarrera

en: Could not write to %1
eu: Ezin izan da %1(e)(a)n idatzi

en: General options
eu: Aukera orokorrak

en: Spell Checking
eu: Ortografia-egiaztatzailea

en: Spell checking Options
eu: Ortografia-egiaztatzailearen aukerak

en: Show hidden entries
eu: Erakutsi sarrera ezkutuak

en:  [Hidden]
eu: [Ezkutatuta]

en: New Submenu
eu: Azpimenu berria

en: Submenu name:
eu: Azpimenuaren izena:

en: New Item
eu: Elementu berria

en: Item name:
eu: Elementuaren izena:

en: All submenus of '%1' will be removed. Do you want to continue?
eu: '%1'(r)en azpimenu guztiak kenduko dira. Jarraitu nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Delete
eu: Ezabatu

en: Menu changes could not be saved because of the following problem:
eu: Ezin izan dira gorde menuko aldaketak, arazo hau dela eta:

en: Do you want to restore the system menu? Warning: This will remove all custom menus.
eu: Sistemaren menua berrezarri nahi duzu? Abisua: Honek menu pertsonalizatu guztiak kenduko ditu.

[ctx: @title:window]
en: Restore Menu System
eu: Lehengoratu Menu-sistema
