kmenuedit - en to gl translation catalogue (61 entries)

en: &Name:
gl: &Nome:

en: &Description:
gl: &Descrición:

en: &Comment:
gl: &Comentario:

[ctx: @label:textfield]
en: Environment Variables:
gl: Variábeis de contorno:

[ctx: @label:textbox the name or path to a command-line program]
en: Program:
gl: Programa:

[ctx: @label:textfield]
en: Command-Line Arguments:
gl: Argumentos da liña de ordes:

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the folder of the file to open
    %D - a list of folders
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
gl: Seguindo a orde, pode pór varios sinais de substitución que se substituirán polos valores reais cando o programa se execute:
    %f: un nome de ficheiro
    %F: unha lista de ficheiros; úseo para aplicacións que poden abrir varios ficheiros locais dunha vez
    %u: un único URL
    %U: unha lista de URL
    %d: o cartafol do ficheiro que se vai abrir
    %D: unha lista de cartafoles para abrir
    %i: a icona
    %m: a mini-icona
    %c: o título

en: Enable &launch feedback
gl: Activar o &aviso de inicio

en: Only show when logged into a Plasma session
gl: Amosar só nas sesións de Plasma

en: Hidden entry
gl: Entrada agochada

en: General
gl: Xeral

en: &Work path:
gl: &Ruta de traballo:

en: Run in term&inal
gl: Executar nunha &terminal

en: Terminal &options:
gl: &Opcións da terminal:

en: &Run as a different user
gl: Executar como un &usuario distinto

en: &Username:
gl: Nome de &usuario:

en: Current shortcut &key:
gl: Atallo de teclado act&ual:

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Launch %1
gl: Iniciar %1

en: &New Submenu...
gl: &Novo submenú…

en: New &Item...
gl: Novo &elemento…

en: New S&eparator
gl: Novo &separador

en: &Sort
gl: &Ordenar

en: &Sort selection by Name
gl: &Ordenar a escolla segundo o nome

en: &Sort selection by Description
gl: &Ordenar a escolla segundo a descrición

en: &Sort all by Name
gl: &Ordenar todo segundo o nome

en: &Sort all by Description
gl: &Ordenar todo segundo a descrición

en: Move &Up
gl: &Subir

en: Move &Down
gl: &Baixar

en: Restore to System Menu
gl: Restaurar para o menú do sistema

en: Search...
gl: Buscar…

en: Search through the list of applications below
gl: Busque na seguinte lista de aplicacións

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: You have made changes to the menu.
    Do you want to save the changes or discard them?
gl: Fixo cambios no menú.
    Quere gardalos ou descartalos?

en: Save Menu Changes?
gl: Desexa gardar os cambios do menú?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas Principal

en: KDE Menu Editor
gl: Editor do menú de KDE

en: KDE menu editor
gl: Editor do menú de KDE

en: (C) 2000-2003, Waldo Bastian, Raffaele Sandrini, Matthias Elter
gl: © 2000-2003, Waldo Bastian, Raffaele Sandrini, Matthias Elter

en: Maintainer
gl: Mantemento.

en: Previous Maintainer
gl: Mantemento anterior.

en: Original Author
gl: Autor orixinal

en: Sub menu to pre-select
gl: Submenú a preseleccionar

en: Menu entry to pre-select
gl: Entrada do menú que se vai preseleccionar

en: Could not write to %1
gl: Non foi posíbel escribir en %1

en: General options
gl: Opcións xerais

en: Spell Checking
gl: Comprobación da ortografía

en: Spell checking Options
gl: Opcións da comprobación da ortografía

en: Show hidden entries
gl: Amosar as entradas agochadas

en:  [Hidden]
gl:  [Agochado]

en: New Submenu
gl: Novo submenú

en: Submenu name:
gl: Nome do submenú:

en: New Item
gl: Novo elemento

en: Item name:
gl: Nome do elemento:

en: All submenus of '%1' will be removed. Do you want to continue?
gl: Retiraranse todos os submenús de «%1». Quere realmente continuar?

[ctx: @title:window]
en: Delete
gl: Eliminar

en: Menu changes could not be saved because of the following problem:
gl: Non foi posíbel gardar os cambios no menú debido ao seguinte problema:

en: Do you want to restore the system menu? Warning: This will remove all custom menus.
gl: Quere restaurar o menú do sistema? Aviso: Isto retirará todos os menús personalizados.

[ctx: @title:window]
en: Restore Menu System
gl: Restaurar o sistema de menús
