kmenuedit - en to hne translation catalogue (47 entries)

en: &Name:
hne: नाम: (&N)

en: &Description:
hne: वर्ननः (&D)

en: &Comment:
hne: टिप्पनीः (&C)

en: Enable &launch feedback
hne: लांच फीडबैक सक्छम करव (&l)

en: Hidden entry
hne: लुकाए प्रविस्टि

en: General
hne: सामान्य

en: &Work path:
hne: काम रस्ता: (&W)

en: Run in term&inal
hne: टर्मिनल मं चलाव (&i)

en: Terminal &options:
hne: टर्मिनल विकल्पः (&o)

en: &Run as a different user
hne: भिन्न कमइया जइसन चलाव (&R)

en: &Username:
hne: कमइया नाम: (&U)

en: Current shortcut &key:
hne: अभी हाल के सार्टकट कुंजीः (&k)

en: Advanced
hne: विस्तृत

en: &New Submenu...
hne: नवा सब मेन्यू... (&N)

en: New &Item...
hne: नवा चीज... (&I)

en: New S&eparator
hne: नवा अलगइया (&e)

en: Restore to System Menu
hne: तंत्र मेन्यू मं बहाल करव

en: &Delete
hne: मेटाव (&D)

en: You have made changes to the menu.
    Do you want to save the changes or discard them?
hne: आप मन मेन्यू मं बदलाव करे हो.
    का आप मन बदलाव मन ल सहेजना चाहू या खारिज करना चाहू?

en: Save Menu Changes?
hne: मेन्यू बदलाव सहेजव?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hne: संपादन (&E)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

en: KDE Menu Editor
hne: केडीई मेन्यू संपादक

en: KDE menu editor
hne: केडीई मेनू संपादक

en: (C) 2000-2003, Waldo Bastian, Raffaele Sandrini, Matthias Elter
hne: (C) 2000-2003, वाल्दो बास्तियान, राफेल सांद्रीनी, मैथियास एल्टर

en: Waldo Bastian
hne: वाल्दो बास्तियान

en: Maintainer
hne: मेंटेनर

en: Raffaele Sandrini
hne: राफेल सांद्रीनी

en: Previous Maintainer
hne: पहिली के मेंटेनर

en: Matthias Elter
hne: मैथियास एल्टर

en: Original Author
hne: मूल लेखक

en: Montel Laurent
hne: मोंटेल लारेंट

en: Sub menu to pre-select
hne: सब मेन्यू टू प्री-सलेक्ट

en: Menu entry to pre-select
hne: मेन्यू एन्ट्री टू प्री-सलेक्ट

en: Could not write to %1
hne:  %1 मं लिख नइ सकिस

en: Spell Checking
hne: हिज्जा जांच

en: Spell checking Options
hne: हिज्जा जांच बर विकल्प

en: Show hidden entries
hne: लुकाए प्रविस्टि मन ल देखाव

en:  [Hidden]
hne: (लुकाए)

en: New Submenu
hne: नवा सब-मेन्यू

en: Submenu name:
hne: सब-मेन्यू नामः

en: New Item
hne: नवा चीज

en: Item name:
hne: चीज के नामः

en: All submenus of '%1' will be removed. Do you want to continue?
hne: '%1' के सब्बो सबमेन्यू मिटा दे जाही. का आप मन जारी रखना चाहथो ?

en: Menu changes could not be saved because of the following problem:
hne: निम्न समस्या के कारन मेन्यू बदलाव मन ल सहेजे नइ जा सकिस:

en: Do you want to restore the system menu? Warning: This will remove all custom menus.
hne: का आप मन तंत्र मेन्यू ल बहाल करना चाहथो? चेतावनी: ए सब्बो मनमाफिक मेन्यू ल मेटा देही.
