kmenuedit - en to ka translation catalogue (58 entries)

en: &Name:
ka: &სახელი:

en: &Description:
ka: &აღწერილობა:

en: &Comment:
ka: &კომენტარი:

[ctx: @label:textfield]
en: Environment variables:
ka: გარემოს ცვლადები:

[ctx: @label:textbox the name or path to a command-line program]
en: Program:
ka: პროგრამა:

[ctx: @label:textfield]
en: Command-line arguments:
ka: ბრძანების სტრიქონის არგუმენტები:

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the folder of the file to open
    %D - a list of folders
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
ka: ბრძანების შემდეგ თქვენ შეგიძლიათ გქონდეთ რამდენიმე ცვლადი, რომლებიც პროგრამის გაშვებისას მიმდინარე მნიშვნელობებს მიიღებენ:
    %f - ერთი ფაილის სახელი
    %F - ფაილების სახელების სია. გამოიყენება აპლიკაციებისთვის, რომლებსაც ერთდროულად რამდენიმე ფაილის გახსნა შეუძლიათ
    %u - ერთი URL
    %U - URL-ების სია
    %d - გასახსნელი ფაილის საქაღალდე
    %D - საქაღალდეების სია
    %i - ხატულა
    %m - მინი-ხატულა
    %c - წარწერა

en: Enable &launch feedback
ka: გაშვების &უკუკავშირის ჩართვა

en: Only show when logged into a Plasma session
ka: მხოლოდ მაშინ, როცა Plasma-ის სესიაა გაშვებული

en: Hidden entry
ka: დამალული ერთეული

en: General
ka: საერთო

en: &Work path:
ka: &სამუშაო ბილიკი:

en: Run in term&inal
ka: &ტერმინალში გაშვება

en: Terminal &options:
ka: ტერმინალის &პარამეტრები:

en: &Run as a different user
ka: &სხვა მომხმარებლით გაშვება

en: &Username:
ka: &მომხმარებლის სახელი:

en: Current shortcut &key:
ka: მიმდინარე მალსახმობი &ღილაკი:

en: Advanced
ka: დამატებით

en: Launch %1
ka: %1-ს გაშვება

en: &New Submenu...
ka: &ახალი ქვემენიუ...

en: New &Item...
ka: &ახალი ელემენტი...

en: New S&eparator
ka: ახალი &გამყოფი

en: &Sort
ka: &დალაგება

en: &Sort Selection by Name
ka: მონიშნულის &სახელის მიხედვით დალაგება

en: &Sort Selection by Description
ka: მონიშნულის &აღწერის მიხედვით დალაგება

en: &Sort All by Name
ka: &ყველას სახელის მიხედვით დალაგება

en: &Sort All by Description
ka: &ყველას აღწერის მიხედვით დალაგება

en: Move &Up
ka: აწევა

en: Move &Down
ka: ჩამოწევა

en: Restore to System Menu
ka: სისტემურ მენუში აღდგენა

en: Search...
ka: ძებნა...

en: Search through the list of applications below
ka: ქვემორე აპლიკაციების სიაში ძებნა

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: You have made changes to the menu.
    Do you want to save the changes or discard them?
ka: მენიუში ცვლილებებია.
    გნებავთ მათი შენახვა?

en: Save Menu Changes?
ka: გნებავთ მენიუს ცვლილებების შენახვა?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: KDE Menu Editor
ka: KDE-ის მენიუს რედაქტორი

en: KDE menu editor
ka: KDE-ის მენიუს რედაქტორი

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Previous Maintainer
ka: წინა ხელმძღვანელი

en: Matthias Elter
ka: Matthias Ettrich

en: Original Author
ka: საწყისი ავტორი

en: Entry and/or menu to select, e.g. "org.kde.dolphin.desktop", "Utilties/org.kde.kwrite.desktop", "Education/Mathematics"
ka: პუნქტი ან/და მენიუ მოსანიშნად. მაგ: "org.kde.dolphin.desktop", "Utilties/org.kde.kwrite.desktop", "Education/Mathematics"

en: Could not write to %1
ka: %1-ში ჩაწერის შეცდომა

en: General options
ka: საერთო პარამეტრები

en: Spell Checking
ka: მართლწერის შემოწმება

en: Spell checking Options
ka: მართლწერის მორგება

en: Show hidden entries
ka: დამალული ელემენტების ჩვენება

en:  [Hidden]
ka:  [დამალული]

en: New Submenu
ka: ახალი ქვემენიუ

en: Submenu name:
ka: ქვემენიუს სახელი:

en: New Item
ka: ახალი ელემენტი

en: Item name:
ka: ელემენტის სახელი:

en: Menu changes could not be saved because of the following problem:
ka: მენიუს ცვლილებების შენახვა შეუძლებელია შემდეგი შეცდომის გამო:

en: Do you want to restore the system menu? Warning: This will remove all custom menus.
ka: გნებავთ სისტემური მენიუს აღდგენა? წაიშლება ხელით ჩამატებული ყველა მენიუ.

[ctx: @title:window]
en: Restore Menu System
ka: სისტემური მენიუს აღდგენა
