kmenuedit - en to nb translation catalogue (52 entries)

en: &Name:
nb: &Navn:

en: &Description:
nb: &Beskrivelse:

en: &Comment:
nb: &Kommentar:

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the folder of the file to open
    %D - a list of folders
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
nb: Etter kommandoen kan du ha flere aliaser som vil bli erstattet med virkelige verdier når programmet kjøres:
    %f – ett enkelt filnavn
    %F – en liste over filer, brukes for programmer som kan åpne flere lokale filer samtidig
    %u – en enkelt URL
    %U – en liste over URL-er
    %d – mappa til en fil som skal åpnes
    %D – en liste over mapper
    %i – ikonet
    %m – mini-ikonet
    %c – merkelappen

en: Enable &launch feedback
nb: S&lå på tilbakemelding ved oppstart

en: Hidden entry
nb: Skjult oppføring

en: General
nb: Generelt

en: &Work path:
nb: Arb&eidssti:

en: Run in term&inal
nb: Kjør &i terminalvindu

en: Terminal &options:
nb: Terminal&valg:

en: &Run as a different user
nb: Kjø&r som annen bruker

en: &Username:
nb: Br&ukernavn:

en: Current shortcut &key:
nb: Gjel&dende hurtigtast:

en: Advanced
nb: Avansert

en: &New Submenu...
nb: &Ny undermeny …

en: New &Item...
nb: Ny &oppføring …

en: New S&eparator
nb: Ny &skillelinje

en: &Sort
nb: &Sorter

en: &Sort selection by Name
nb: &Sorter utvalget etter navn

en: &Sort selection by Description
nb: &Sorter utvalget etter beskrivelse

en: &Sort all by Name
nb: &Sorter alt etter navn

en: &Sort all by Description
nb: &Sorter alt etter beskrivelse

en: Move &Up
nb: Flytt &opp

en: Move &Down
nb: Flytt ne&d

en: Restore to System Menu
nb: Tilbakestill til systemmenyen

en: &Delete
nb: &Slett

en: You have made changes to the menu.
    Do you want to save the changes or discard them?
nb: Du har gjort endringer i menyen.
    Vil du lagre endringene, eller forkaste dem?

en: Save Menu Changes?
nb: Lagre menyendringer?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nb: &Rediger

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: KDE Menu Editor
nb: KDE Menyredigering

en: KDE menu editor
nb: KDE menyredigering

en: (C) 2000-2003, Waldo Bastian, Raffaele Sandrini, Matthias Elter
nb: © 2000–2003 Waldo Bastian, Raffaele Sandrini, Matthias Elter

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: Previous Maintainer
nb: Forrige vedlikeholder

en: Original Author
nb: Opprinnelig forfatter

en: Sub menu to pre-select
nb: Undermeny som skal forhåndsvelges

en: Menu entry to pre-select
nb: Menyvalg som skal forhåndsvelges

en: Could not write to %1
nb: Klarte ikke å skrive til %1

en: General options
nb: Generelle egenskaper

en: Spell Checking
nb: Stavekontroll

en: Spell checking Options
nb: Innstillinger for stavekontroll

en: Show hidden entries
nb: Vis skjulte oppføringer

en:  [Hidden]
nb:  [Skjult]

en: New Submenu
nb: Ny undermeny

en: Submenu name:
nb: Undermenyens navn:

en: New Item
nb: Nytt element

en: Item name:
nb: Elementnavn:

en: All submenus of '%1' will be removed. Do you want to continue?
nb: Alle undermenyer til «%1» vil bli slettet, Vil du fortsette?

en: Menu changes could not be saved because of the following problem:
nb: Menyendringer kunne ikke lagres på grunn av følgende problem:

en: Do you want to restore the system menu? Warning: This will remove all custom menus.
nb: Vil du tilbakestille systemmenyen? Varsku: Dette sletter alle selvvalgte menyer.
