kmenuedit - en to nds translation catalogue (52 entries)

en: &Name:
nds: &Naam:

en: &Description:
nds: &Beschrieven:

en: &Comment:
nds: &Kommentar:

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the folder of the file to open
    %D - a list of folders
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
nds: Achter den Befehl kannst Du en Reeg Platzhollers bruken, för se warrt de Weerten insett, wenn dat Programm redig opropen warrt:
    %f - en enkel Dateinaam
    %F - en List vun Dateien; bruuk dit för Programmen, de en Reeg vun lokale Dateien op eenmaal opmaken köönt
    %u - en enkel URL
    %U - en List vun URLs
    %d - de Orner vun de Datei, de opmaakt warrn schall
    %D - en List vun Ornern
    %i - dat Lüttbild
    %m - dat Mini-Lüttbild
    %c - de Finstertitel

en: Enable &launch feedback
nds: Start&animatschoon anmaken

en: Hidden entry
nds: Versteken Indrag

en: General
nds: Allgemeen

en: &Work path:
nds: A&rbeidorner:

en: Run in term&inal
nds: In Term&inal lopen

en: Terminal &options:
nds: Terminal&optschonen:

en: &Run as a different user
nds: As anner Br&uker utföhren

en: &Username:
nds: Brukernaa&m:

en: Current shortcut &key:
nds: Aktuell Tastkombinats&choon:

en: Advanced
nds: Verwiedert

en: &New Submenu...
nds: &Nieg Ünnermenü...

en: New &Item...
nds: Nieg &Indrag...

en: New S&eparator
nds: Nieg Tr&enner

en: &Sort
nds: &Sorteren

en: &Sort selection by Name
nds: Köör na Naam &sorteren

en: &Sort selection by Description
nds: Köör na Beschrieven &sorteren

en: &Sort all by Name
nds: All na Naam &sorteren

en: &Sort all by Description
nds: All na Beschrieven &sorteren

en: Move &Up
nds: Na &baven

en: Move &Down
nds: Na &nerrn

en: Restore to System Menu
nds: Systeemmenü wedderherstellen

en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: You have made changes to the menu.
    Do you want to save the changes or discard them?
nds: Du hest Ännern an't Menü vörnahmen.
    Wullt Du de Ännern sekern oder wegsmieten?

en: Save Menu Changes?
nds: Menü-Ännern sekern?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nds: &Bewerken

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: KDE Menu Editor
nds: KDE-Menüeditor

en: KDE menu editor
nds: KDE-Menüeditor

en: (C) 2000-2003, Waldo Bastian, Raffaele Sandrini, Matthias Elter
nds: © 2000-2003, Waldo Bastian, Raffaele Sandrini, Matthias Elter

en: Maintainer
nds: Pleger

en: Previous Maintainer
nds: Verleden Pleger

en: Original Author
nds: Orginaalautor

en: Sub menu to pre-select
nds: Vörweg utsöcht Ünnermenü

en: Menu entry to pre-select
nds: Vörweg utsöcht Menüindrag

en: Could not write to %1
nds: Na "%1" lett sik nich schrieven

en: General options
nds: Allmeen Optschonen

en: Spell Checking
nds: Schriefwies pröven

en: Spell checking Options
nds: Optschonen för den Klookschriever

en: Show hidden entries
nds: Versteken Indrääg wiesen

en:  [Hidden]
nds:  [Versteken]

en: New Submenu
nds: Nieg Ünnermenü

en: Submenu name:
nds: Naam vun dat Ünnermenü:

en: New Item
nds: Nieg Indrag

en: Item name:
nds: Naam vun den Indrag:

en: All submenus of '%1' will be removed. Do you want to continue?
nds: "%1" sien Ünnermenüs warrt all wegmaakt. Wullt Du redig wiedermaken?

en: Menu changes could not be saved because of the following problem:
nds: Menüännern laat sik nich sekern, de Grund is dit Problem:

en: Do you want to restore the system menu? Warning: This will remove all custom menus.
nds: Wullt Du dat Systeemmenü redig wedderherstellen? Wohrschoen: All egen Menüs warrt denn wegmaakt.
