kmenuedit - en to nn translation catalogue (55 entries)

en: &Name:
nn: &Namn:

en: &Comment:
nn: &Kommentar:

[ctx: @label:textfield]
en: Environment variables:
nn: Miljøvariablar:

[ctx: @label:textfield]
en: Command-line arguments:
nn: Kommandolinje­argument:

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the folder of the file to open
    %D - a list of folders
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
nn: Etter kommandoen kan du ha fleire alias som vert erstatta med aktuelle verdiar når sjølve programmet vert køyrt.
    %f – eit enkelt filnamn
    %F – ei liste over filer, vert brukt for program som kan opna fleire lokale filer samtidig
    %u – ei enkelt nettadresse
    %U – ei liste over nettadresser
    %d – mappa til fila som skal opnast
    %D – ei liste over mapper
    %i – ikonet
    %m – miniikonet
    %c – merkelappen

en: Enable &launch feedback
nn: S&lå på tilbakemelding ved oppstart

en: Only show when logged into a Plasma session
nn: Berre vis når innlogga i Plasma-økt

en: Hidden entry
nn: Gøymd oppføring

en: General
nn: Generelt

en: &Work path:
nn: A&rbeidskatalog:

en: Run in term&inal
nn: Køyr &i terminal

en: Terminal &options:
nn: Terminal&val:

en: &Run as a different user
nn: Køyr som ein annan br&ukar

en: &Username:
nn: &Brukarnamn:

en: Current shortcut &key:
nn: Snø&ggtast:

en: Advanced
nn: Avansert

en: Launch %1
nn: Start %1

en: &New Submenu...
nn: &Ny undermeny …

en: New &Item...
nn: Nytt &element …

en: New S&eparator
nn: Ny &skiljelinje

en: &Sort
nn: &Sorter

en: &Sort Selection by Name
nn: &Sorter utvalet etter namn

en: &Sort Selection by Description
nn: &Sorter utvalet etter skildring

en: &Sort All by Name
nn: &Sorter alt etter namn

en: &Sort All by Description
nn: &Sorter alt etter skildring

en: Move &Up
nn: Flytt &opp

en: Move &Down
nn: Flytt &ned

en: Restore to System Menu
nn: Tilbakestill til systemmenyen

en: Search...
nn: Søk …

en: Search through the list of applications below
nn: Søk gjennom programlista nedanfor

en: &Delete
nn: &Slett

en: You have made changes to the menu.
    Do you want to save the changes or discard them?
nn: Du har endra på menyen.
    Vil du lagra endringane?

en: Save Menu Changes?
nn: Lagra menyendringar?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nn: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nn: &Rediger

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

en: KDE Menu Editor
nn: KDE Menyredigering

en: KDE menu editor
nn: KDE-menyredigering

en: (C) 2000-2003, Waldo Bastian, Raffaele Sandrini, Matthias Elter
nn: © 2000–2003 Waldo Bastian, Raffaele Sandrini, Matthias Elter

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Previous Maintainer
nn: Tidlegare vedlikehaldar

en: Original Author
nn: Opphavsperson

en: Could not write to %1
nn: Klarte ikkje skriva til %1

en: General options
nn: Generelle val

en: Spell Checking
nn: Stavekontroll

en: Spell checking Options
nn: Innstillingar for stavekontroll

en: Show hidden entries
nn: Vis gøymde oppføringar

en:  [Hidden]
nn:  [Gøymd]

en: New Submenu
nn: Ny undermeny

en: Submenu name:
nn: Namn på undermeny:

en: New Item
nn: Nytt element

en: Item name:
nn: Namn på element:

en: Menu changes could not be saved because of the following problem:
nn: Følgjande problem gjorde at menyendringane ikkje kunne lagrast:

en: Do you want to restore the system menu? Warning: This will remove all custom menus.
nn: Vil du gjenoppretta systemmenyen? Åtvaring: Dette slettar alle tilpassa menyar.

[ctx: @title:window]
en: Restore Menu System
nn: Gjenopprett systemmeny
