kmenuedit - en to pa translation catalogue (45 entries)

en: &Name:
pa: ਨਾਂ(&N):

en: &Description:
pa: ਵੇਰਵਾ(&D):

en: &Comment:
pa: ਟਿੱਪਣੀ(&C):

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the folder of the file to open
    %D - a list of folders
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
pa: ਕਮਾਂਡ ਦੇ ਬਾਅਦ, ਤੁਹਾਡੇ ਕੋਲ ਕਈ ਚੋਣਾਂ ਹਨ, ਜਿੰਨ੍ਹਾਂ ਨੂੰ ਪਰੋਗਰਾਮ ਚੱਲਣ ਦੇ ਉਪਰੰਤ ਉਹਨਾਂ ਦੇ ਅਸਲੀ ਮੁੱਲਾਂ ਨਾਲ ਤਬਦੀਲ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ।:
    %f - ਇੱਕ ਇੱਕਲਾ ਫਾਈਲ ਨਾਂ
    %F - ਫਾਈਲਾਂ ਦੀ ਇੱਕ ਸੂਚੀ, ਜੋ ਕਿ ਕਾਰਜਾਂ ਲਈ ਵਰਤੀ ਜਾਂਦੀ ਹੈ, ਜੋ ਕਿ ਇੱਕ ਵਾਰ ਹੀ ਕਈ ਫਾਈਲਾਂ ਖੋਲ੍ਹ ਸਕਦੇ ਹਨ
    %u - ਇੱਕਲਾ URL
    %U - URL ਦੀ ਇੱਕ ਸੂਚੀ
    %d - ਫਾਈਲ ਖੋਲਣ ਲਈ ਫੋਲਡਰ
    %D - ਫੋਲਡਰਾਂ ਦੀ ਇੱਕ ਸੂਚੀ
    %i - ਆਈਕਾਨ
    %m - ਨਿੰਮਾ ਆਈਕਾਨ
    %c - ਸੁਰਖੀ

en: Enable &launch feedback
pa: ਸੁਝਾਅ ਚੱਲਣਾ ਯੋਗ ਕਰੋ(&l)

en: Hidden entry
pa: ਐਂਟਰੀ ਓਹਲੇ

en: General
pa: ਆਮ

en: &Work path:
pa: ਕਾਰਜ ਮਾਰਗ(&W):

en: Run in term&inal
pa: ਟਰਮੀਨਲ ਵਿੱਚ ਚਲਾਓ(&i)

en: Terminal &options:
pa: ਟਰਮੀਨਲ ਚੋਣ(&o):

en: &Run as a different user
pa: ਵੱਖਰੇ ਯੂਜ਼ਰ ਦੇ ਵਾਂਗ ਚਲਾਓ(&R)

en: &Username:
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਨਾਂ(&U):

en: Current shortcut &key:
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ ਸਵਿੱਚ(&k):

en: Advanced
pa: ਤਕਨੀਕੀ

en: &New Submenu...
pa: ਨਵਾਂ ਸਬ-ਮੇਨੂ(&N)...

en: New &Item...
pa: ਨਵੀਂ ਇਕਾਈ(&I)...

en: New S&eparator
pa: ਨਵਾਂ ਵੱਖਰੇਵਾਂ(&e)

en: Restore to System Menu
pa: ਸਿਸਟਮ ਮੇਨੂ ਮੁੜ-ਸਟੋਰ

en: &Delete
pa: ਹਟਾਓ(&D)

en: You have made changes to the menu.
    Do you want to save the changes or discard them?
pa: ਤੁਸੀਂ ਮੇਨੂ ਵਿੱਚ ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਕੀਤੀਆਂ ਹਨ।
    ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇਹਨਾਂ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲਣਾ ਚਾਹੋਗੇ ਜਾਂ ਰੱਦ ਕਰਨਾ?

en: Save Menu Changes?
pa: ਕੀ ਮੇਨੂ ਤਬਦੀਲੀ ਸੰਭਾਲਣੀ ਹੈ?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pa: ਫਾਈਲ(&F)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pa: ਸੋਧ(&E)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pa: ਮੁੱਖ ਟੂਲ-ਬਾਰ

en: KDE Menu Editor
pa: KDE ਮੇਨੂ ਸੰਪਾਦਕ

en: KDE menu editor
pa: KDE ਮੇਨੂ ਸੰਪਾਦਕ

en: Waldo Bastian
pa: ਵਾਲਡੋ ਬਾਸਟਿਨ

en: Maintainer
pa: ਪਰਬੰਧਕ

en: Previous Maintainer
pa: ਪੁਰਾਣਾ ਪਰਬੰਧਕ

en: Matthias Elter
pa: ਮੈਥਿਊ ਈਲਟੀਰ

en: Original Author
pa: ਅਸਲੀ ਲੇਖਕ

en: Sub menu to pre-select
pa: ਪਹਿਲਾਂ ਚੋਣ ਲਈ ਅਧੀਨ ਮੇਨੂ

en: Menu entry to pre-select
pa: ਪਹਿਲਾਂ ਚੋਣ ਲਈ ਮੇਨੂ ਇੰਦਰਾਜ਼

en: Could not write to %1
pa: %1 'ਤੇ ਲਿਖਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ

en: Spell Checking
pa: ਸਪੈਲ ਚੈਕਿੰਗ

en: Spell checking Options
pa: ਸਪੈਲ ਚੈਕਿੰਗ ਚੋਣਾਂ

en: Show hidden entries
pa: ਲੁਕਵੀਆਂ ਐਂਟਰੀਆਂ ਵੇਖੋ

en:  [Hidden]
pa:  [ਓਹਲੇ]

en: New Submenu
pa: ਨਵਾਂ ਸਬ-ਮੇਨੂ

en: Submenu name:
pa: ਸਬ-ਮੇਨੂ ਨਾਂ:

en: New Item
pa: ਨਵੀਂ ਇਕਾਈ

en: Item name:
pa: ਇਕਾਈ ਨਾਂ:

en: All submenus of '%1' will be removed. Do you want to continue?
pa: '%1' ਦੇ ਸਭ ਸਬ-ਮੇਨੂ ਹਟਾਏ ਜਾਣਗੇ। ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਜਾਰੀ ਰੱਖਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Menu changes could not be saved because of the following problem:
pa: ਮੇਨੂ ਤਬਦੀਲੀ ਹੇਠ ਲਿਖੀ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ ਸੰਭਾਲੀ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦੀ ਹੈ:

en: Do you want to restore the system menu? Warning: This will remove all custom menus.
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਸਿਸਟਮ ਮੇਨੂ ਨੂੰ ਮੁੜ-ਸਟੋਰ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ? ਚੇਤਾਵਨੀ: ਇਸ ਨਾਲ ਕਸਟਮ ਮੇਨੂ ਹਟਾਏ ਜਾਣਗੇ।
