kmenuedit - en to tr translation catalogue (66 entries)

en: &Name:
tr: &Ad:

en: &Generic name:
tr: &Genel ad:

en: &Comment:
tr: &Yorum:

[ctx: @label:textfield]
en: Environment variables:
tr: Çevre değişkenleri:

[ctx: @label:textfield]
en: Command-line arguments:
tr: Komut satırı argümanları:

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the folder of the file to open
    %D - a list of folders
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
tr: Komuttan sonra ekleyeceğiniz çeşitli tanımlar ile komut parametreleri girebilirsiniz. Asıl program çalıştırılacağı zaman bu tanımların yerine ilgili bilgiler konulacaktır:
    %f — tek dosya adı
    %F — birden çok dosya adı; birden çok yerel dosyayı aynı anda açabilen uygulamalarda kullanın
    %u — tek URL
    c%U — URL listesi
    %d — açılacak dosyanın bulunduğu klasör
    %D — klasör listesi
    %i — simge
    %m — ufak simge
    %c — başlık

en: Enable &launch feedback
tr: Başlatma geri bi&ldirimini etkinleştir

en: Only show when logged into a Plasma session
tr: Yalnızca bir Plasma oturumu açıldığında göster

en: Hidden entry
tr: Gizli girdi

en: General
tr: Genel

en: &Work path:
tr: Ç&alışma dizini:

en: Run in term&inal
tr: &Uçbirimde çalıştır

en: Terminal &options:
tr: Uçbirim &seçenekleri:

en: &Run as a different user
tr: &Farklı kullanıcı altında çalıştır

en: &Username:
tr: &Kullanıcı adı:

en: Run using dedicated &graphics card
tr: Ayrık &grafik kartını kullanarak çalıştır

en: Current shortcut &key:
tr: Geçerl&i kısayol düğmesi:

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Launch %1
tr: %1 Başlat

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
tr: Bu, menü çubuğunu tümüyle gizleyecektir. %1 yazarak onu yeniden gösterebilirsiniz.

en: Hide menu bar
tr: Menü Çubuğunu Gizle

en: &New Submenu...
tr: &Yeni Alt Menü…

en: New &Item...
tr: Y&eni Öge…

en: New S&eparator
tr: &Yeni Ayırıcı

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Location
tr: Konumu Kopyala

[ctx: @action:inmenu]
en: &Open Containing Folder
tr: İçeren Klasörü &Aç

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
tr: Özellikler

en: &New
tr: &Yeni

en: &Sort
tr: &Sırala

en: &Sort Selection by Name
tr: &Seçimi Ada Göre Sırala

en: &Sort Selection by Description
tr: S&eçimi Açıklamaya Göre Sırala

en: &Sort All by Name
tr: &Tümünü Ada Göre Sırala

en: &Sort All by Description
tr: T&ümünü Açıklamaya Göre Sırala

en: Move &Up
tr: Y&ukarı Taşı

en: Move &Down
tr: A&şağı Taşı

en: Restore to System Menu
tr: Sistem Menüsünü Geri Yükle

en: Search...
tr: Ara…

en: Search through the list of applications below
tr: Aşağıdaki uygulama listesinde arayın

en: &Delete
tr: &Sil

en: You have made changes to the menu.
    Do you want to save the changes or discard them?
tr: Menüde bazı değişiklikler yaptınız.
    Bu değişiklikleri kaydetmek mi, yoksa silmek mi istersiniz?

en: Save Menu Changes?
tr: Menü Değişiklikleri Kaydedilsin mi?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
tr: &Dosya

note: i18n: ectx: Menu (file_file_actions)
en: File Act&ions
tr: Dosya &Eylemleri

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
tr: Dü&zen

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
tr: Ana Araç Çubuğu

note: i18n: ectx: ToolBar (hamburgerBar)
en: Hamburger Menu Toolbar
tr: Hamburger Menü Araç Çubuğu

en: KDE Menu Editor
tr: KDE Menü Düzenleyicisi

en: KDE menu editor
tr: KDE menü düzenleyicisi

en: (C) 2000-2003, Waldo Bastian, Raffaele Sandrini, Matthias Elter
tr: © 2000–2003, Waldo Bastian, Raffaele Sandrini, Matthias Eltercc

en: Maintainer
tr: Bakımcı

en: Previous Maintainer
tr: Önceki bakımcı

en: Original Author
tr: Özgün yazar

en: Entry and/or menu to select, e.g. "org.kde.dolphin.desktop", "Utilties/org.kde.kwrite.desktop", "Education/Mathematics"
tr: Girdi ve/veya seçilecek menü; örneğin, “org.kde.dolphin.desktop”, “İzlenceler/org.kde.kwrite.desktop”, “Eğitim/Matematik”

en: Could not write to %1
tr: %1 dosyasına yazılamadı

en: General options
tr: Genel Seçenekler

en: Spell Checking
tr: Yazım Denetimi

en: Spell checking Options
tr: Yazım Denetimi Seçenekleri

en: Show hidden entries
tr: Gizli girdileri göster

en:  [Hidden]
tr:  [Gizli]

en: New Submenu
tr: Yeni Alt Menü

en: Submenu name:
tr: Alt menü adı:

en: New Item
tr: Yeni Öge

en: Item name:
tr: Öge adı:

en: Menu changes could not be saved because of the following problem:
tr: Aşağıdaki hata nedeniyle menü değişiklikleri kaydedilemedi:

en: Do you want to restore the system menu? Warning: This will remove all custom menus.
tr: Sistem menüsünü yeniden yüklemek/sıfırlamak istiyor musunuz? Uyarı: Bu tüm özel menüleri silecektir.

[ctx: @title:window]
en: Restore Menu System
tr: Menü Sistemini Geri Yükle
