kmines - en to bn translation catalogue (12 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
bn: প্রস্থ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
bn: উচ্চতা:

note: i18n: ectx: label, entry (CustomWidth), group (Options)
en: The width of the playing field.
bn: ক্রীড়াক্ষেত্রের প্রস্থ।

note: i18n: ectx: label, entry (CustomHeight), group (Options)
en: The height of the playing field.
bn: ক্রীড়াক্ষেত্রের উচ্চতা।

note: i18n: ectx: label, entry (CustomMines), group (Options)
en: The number of mines in the playing field.
bn: ক্রীড়াক্ষেত্রে অবস্থিত মাইনের সংখ্যা।

en: KMines
bn: কে-মাইন

en: Smiley pixmaps
bn: স্মাইলির পিক্সম্যাপ

en: Solver/Adviser
bn: সমাধানকারী/পরামর্শদাতা

en: Magic reveal mode
bn: যাদু উন্মোচন মোড

en: Custom
bn: স্বনির্বাচিত

en: General
bn: সাধারণ

en: Custom Game
bn: স্বনির্বাচিত খেলা
