kmines - en to ca translation catalogue (33 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
ca: Amplada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
ca: Alçada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuestionMarks)
en: Use '?' marks
ca: Habilita les marques «?»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowKminesReset)
en: Allow KMines reset
ca: Permet el reinici del KMines

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableScoreOnReset)
en: Disable score on reset
ca: Inhabilita la puntuació en reiniciar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExploreWithLeftClickOnNumberCells)
en: Explore with left click on number cells
ca: Explora amb un clic esquerre a les cel·les dels nombres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Place flag when mouse button is:
ca: Situa la bandera si el botó del ratolí:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PlaceFlagOn)
en: Released
ca: Es deixa anar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PlaceFlagOn)
en: Pressed
ca: Es prem

note: i18n: ectx: label, entry (UseQuestionMarks), group (General)
en: Whether the "unsure" marker may be used.
ca: Si es pot usar o no la marca de «dubtós».

note: i18n: ectx: label, entry (ExploreWithLeftClickOnNumberCells), group (General)
en: Left click on a number cell will have the same effect as mid click.
ca: Un clic esquerre a una cel·la de nombre tindrà el mateix efecte que un clic del mig.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomWidth), group (Options)
en: The width of the playing field.
ca: L'amplada del camp de joc.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomHeight), group (Options)
en: The height of the playing field.
ca: L'alçada del camp de joc.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomMines), group (Options)
en: The number of mines in the playing field.
ca: El nombre de mines en el camp de joc.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: KMines is a classic minesweeper game
ca: El KMines és un joc de dragamines clàssic

en: Original author
ca: Autor original

en: Code refactoring and SVG support. Current maintainer
ca: Reestructuració del codi i implementació SVG. Mantenidor actual

en: Rewrite to use QGraphicsView framework. Current maintainer
ca: Reescriptura per a usar el marc de treball «QGraphicsView». Mantenidor actual

en: Smiley pixmaps
ca: Mapes de píxels de les emoticones

en: Solver/Adviser
ca: Conseller/Solucions

en: Magic reveal mode
ca: Mode de descobriment màgic

en: Port to use KGameRenderer
ca: Adaptació per a usar el «KGameRenderer»

en: Time: 00:00
ca: Temps: 00:00

en: Custom
ca: A mida

en: Reset the Game?
ca: Reinicio la partida?

[ctx: @action;button]
en: Reset
ca: Reinicia

en: Time: %1
ca: Temps: %1

[ctx: @title:tab]
en: Theme
ca: Tema

[ctx: @title:tab]
en: Custom Game
ca: Partida personalitzada

en: Game is paused.
ca: Partida aturada.

en: Congratulations! You have won!
ca: Felicitats! Has guanyat!

en: You have lost.
ca: Has perdut.
