kmines - en to el translation catalogue (34 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
el: Πλάτος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
el: Ύψος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mines:
el: Νάρκες:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuestionMarks)
en: Use '?' marks
el: Χρήση σημείων '?'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowKminesReset)
en: Allow KMines reset
el: Να επιτρέπεται η επαναφορά του KMines

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableScoreOnReset)
en: Disable score on reset
el: Να απενεργοποιείται η βαθμολογία στην επαναφορά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExploreWithLeftClickOnNumberCells)
en: Explore with left click on number cells
el: Εξερεύνηση με αριστερό κλικ στα κελιά των αριθμών

note: i18n: ectx: label, entry (UseQuestionMarks), group (General)
en: Whether the "unsure" marker may be used.
el: Αν το «αμφίβολο» μαρκάρισμα μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

note: i18n: ectx: label, entry (ExploreWithLeftClickOnNumberCells), group (General)
en: Left click on a number cell will have the same effect as mid click.
el: Αριστερό κλικ σε ένα κελί αριθμού θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα με το μεσαίο κλικ.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomWidth), group (Options)
en: The width of the playing field.
el: Το πλάτος του πεδίου παιχνιδιού.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomHeight), group (Options)
en: The height of the playing field.
el: Το ύψος του πεδίου παιχνιδιού.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomMines), group (Options)
en: The number of mines in the playing field.
el: Ο αριθμός των ναρκών στο πεδίο του παιχνιδιού.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

en: KMines is a classic minesweeper game
el: Το KMines είναι ένα κλασικό παιχνίδι ναρκαλιευτή

en: Original author
el: Αρχικός συγγραφέας

en: Code refactoring and SVG support. Current maintainer
el: Αναδόμηση κώδικα και υποστήριξη SVG. Τρέχων συντηρητής

en: Rewrite to use QGraphicsView framework. Current maintainer
el: Επανεγγραφή του συστήματος εργασίας QGraphicsView. Τρέχων συντηρητής

en: Smiley pixmaps
el: Smiley εικονίδια

en: Solver/Adviser
el: Επίλυση/Σύμβουλος

en: Magic reveal mode
el: Λειτουργία μαγικής αποκάλυψης

en: Port to use KGameRenderer
el: Μεταφορά στο KGameRenderer

en: Mines: 0/0
el: Νάρκες: 0/0

en: Time: 00:00
el: Χρόνος: 00:00

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Mines: %1/%2
el: Νάρκες: %1/%2

en: Reset the Game?
el: Να γίνει επαναφορά του παιχνιδιού;

[ctx: @action;button]
en: Reset
el: Επαναφορά

en: Time: %1
el: Χρόνος: %1

[ctx: @title:tab]
en: General
el: Γενικά

[ctx: @title:tab]
en: Theme
el: Θέμα

[ctx: @title:tab]
en: Custom Game
el: Προσαρμοσμένο παιχνίδι

en: Game is paused.
el: Παιχνίδι σε παύση.

en: Congratulations! You have won!
el: Συγχαρητήρια! Νικήσατε!

en: You have lost.
el: Χάσατε.
