kmines - en to fa translation catalogue (29 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
fa: عرض:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
fa: ارتفاع:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mines:
fa: مینها:

note: i18n: ectx: label, entry (CustomWidth), group (Options)
en: The width of the playing field.
fa: عرض حوزه بازی.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomHeight), group (Options)
en: The height of the playing field.
fa: ارتفاع حوزه بازی.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomMines), group (Options)
en: The number of mines in the playing field.
fa: تعداد مینها در حوزه بازی.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fa: میله ابزار اصلی

en: KMines
fa: مین‌یاب

en: KMines is a classic minesweeper game
fa: مین‌یاب یک بازی روبنده مین کلاسیک است

en: Nicolas Hadacek
fa: نیکلاس هاداسک

en: Original author
fa: نویسنده اصلی

en: Mauricio Piacentini
fa: مائوریسیو پیاسنتینی

en: Code refactoring and SVG support. Current maintainer
fa: باز‌سازی کد و پشتیبانی از SVG نگه‌دارنده جاری

en: Dmitry Suzdalev
fa: دیمیتری سوزدالو

en: Rewrite to use QGraphicsView framework. Current maintainer
fa: بازنویسی برای استفاده از چهارچوب QGraphicsView. نگه‌دارنده جاری

en: Andreas Zehender
fa: آندرئاس زِهندر

en: Smiley pixmaps
fa: نگاشتهای تصویردانه‌ای لبخندک‌ها

en: Mikhail Kourinny
fa: میخاییل کورینی

en: Solver/Adviser
fa: حل‌کننده/مشاور

en: Thomas Capricelli
fa: توماس کاپریلی

en: Magic reveal mode
fa: حالت آشکارسازی سحرآمیز

en: Mines: 0/0
fa: مینها: ۰/۰

en: Time: 00:00
fa: زمان: ۰۰:۰۰

en: Custom
fa: سفارشی

en: Mines: %1/%2
fa: مینها %1/%2

en: Time: %1
fa: زمان: %1

en: Theme
fa: چهره

en: Custom Game
fa: بازی سفارشی

en: You have lost.
fa: شما باختید.
